News

Szykuje się długo wyczekiwany remaster Mass Effect? Tak twierdzi redakcja portalu VentureBeat

Lepiej późno niż wcale.

Seria Mass Effect zapisała się na karcie historii jako jedna z najlepszych trylogii ostatnich lat. Nowa marka debiutująca w 2007 na Xbox 360 dosłownie zmiażdżyła konkurencję i przyćmiewając nawet własne ekskluzywne tytuły Microsoftu, osiągnęła oceny rzędu 91/100 w serwisie Metacritic. Późniejszy Mass Effect 2 podniósł poprzeczkę jeszcze wyżej do zawrotnego 96/100 (!), a trzecia część serii, choć przyjęta delikatnie chłodniej (93/100) również podbiła serca milionów fanów na całym świecie.

Gracze od lat nie mogą doprosić się o remaster którejkolwiek z części popularnej niegdyś trylogii. Najbardziej głodni przygód Sheparda fani tytuły te ogrywają albo na PC z odpowiednimi modyfikacjami, albo też na Xbox One w ramach wstecznej kompatybilności. EA wraz z BioWare od dawna już podgrzewa atmosferę na oficjalnym kanale społecznościowym gry, co jednak wraz z brakiem jakiejkolwiek zapowiedzi bardziej złości fanów aniżeli cieszy. Wygląda na to, że teraz ich marzenie może się w końcu ziścić.

W trakcie konferencji z inwestorami oraz prasą przedstawiciele firmy ujawnili plan na kolejny rok. Było w nim aż 14 pozycji, z czego jedną obdarzono tajemniczym dopiskiem „EA HD Title”, co jednoznacznie wskazywało na remaster. Oczywiście w dalszym ciągu brak było jakichkolwiek nawiązań do kultowego hitu, gdyby nie artykuł Jeffa Gruba z Venture Beat, gdzie autor jednoznacznie stwierdził, iż omawiany „HD title” to... remaster trylogii Mass Effect.

Och, ten remaster HD gry EA to trylogia Mass Effect. Nie spodziewajcie się jej jednak na Switchu — przynajmniej nie na premierę

Niestety mężczyzna nie ujawnił żadnych szczegółów i choć jego wypowiedź wskazuje na to, iż jest pewny swoich słów, to w obliczu braku jakichkolwiek dowodów ciężko uznać ją za w pełni wiarygodną. Fanom pozostaje wstrzymać się z otwieraniem korka od szampana aż do oficjalnego komunikatu korporacji, które ww. rewelacje potwierdzi, bądź też nie. Jedno jednak jest pewne — fanom po tylu latach należy się w końcu jasny przekaz w tej sprawie.

Pakiet zbiorczy gier z serii w postaci Mass Effect Trilogy ukazał się w 2012 roku na konsolach poprzedniej generacji oraz PC. Niestety w tej wersji zabrakło polskiej wersji językowej, która to była obecna w oryginalnym wydaniu.

Czas czytania: 2 minut, 56 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Zapowiedziano Mortal Kombat 11: Aftermath

arrow-right
arrow-right

Posiadane gry EA odpalimy za darmo w next-genowych wersjach? To bardzo prawdopodobne

Komentarze
...
185.68.***.*** • #1
skalariX
1509 dni temu

Ja chyba nie do końca umiałem grać w to, bo utknąłem gdzieś w połowie części pierwszej i już nie złapałem bakcyla na to dalej ... :/

odpowiedz
...
31.182.***.*** • #2
GoDlike
1509 dni temu

Daj jeszcze jedną szansę, gierki naprawdę sztos. :)

odpowiedz
...
185.68.***.*** • #3
skalariX
1508 dni temu

Jak wyjdzie remaster to może, może :)

odpowiedz
...
193.19.***.*** • #4
Raito
1508 dni temu

Z chęcią przytulę. Jakiś czas temu robiłem powrót do jedynki na Ps3, bo przeszedłem ją daaawno temu na xboxie celem przypomnienia. Nadal się w to świetnie mi gra, ale jednak remaster całej trylogii bardzo by się przydał.

odpowiedz
...
89.228.***.*** • #5
~KosiarzBartek
1508 dni temu

Pytanie tylko czy to będzie remaster 1 czy całej trylogii

odpowiedz
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: