Znasz już nasz Growy Radar Cenowy?
Znasz już nasz Radar Cenowy? Znajdziesz tam najniższe ceny gier spośród 40+ sklepów internetowych »
News

Posiadane gry EA odpalimy za darmo w next-genowych wersjach? To bardzo prawdopodobne

Co ciekawe firma odmówiła komentarza w tej sprawie.

Gigant Electronic Arts nie ma przez ostatnie lata dobrej passy. Ogromna korporacja po kilku wpadkach związanych między innymi z katastrofalnym stanem dzieła BioWare Anthem, aferą z mikropłatnościami w Star Wars: Battlefront II i teraz, po przedwczesnym zakończeniu wsparcia Battlefield V raz po raz wystawia się na ostrzał graczy i pogarsza już mocno nadszarpniętą opinię na swój temat. Tym razem przedsiębiorstwo nie jest bohaterem kolejnej PR-owej katastrofy, a pewnego wpadki wskazującej na to, że firma ma dla graczy niespodziankę, która tym razem powinna im się spodobać.

Podczas ostatniego spotkania z inwestorami i prasą, piastujący stanowisko dyrektora operacyjny korporacji — Blake Jorgensen opowiadał o kondycji finansowej firmy i jej planach na kolejne lata. W pewnym momencie podczas omawiania prognozowanych dochodów mężczyźnie wymsknęło się kilka słów, które odbiły się szerokim echem w całym internecie:

... Miejcie na uwadze, że w tym roku przejście (kwartalne, w sensie finansowym — przyp.red.) związane jest z przychodami z gier, jakie wydajemy na obecne generacje konsol, które to będą mogły być za darmo zaktualizowane na następną generację. ...

Korporacja spytana później o słowa swojego dyrektora odmówiła komentarza, co wyraźnie wskazuje na to, iż mężczyzna po prostu powiedział nieco zbyt wiele. Oficjalnego potwierdzenia jego słów raczej się więc nie doczekamy, ale nietrudno zgadnąć, iż mężczyzna miał zapewne na myśli transfer obecnie posiadanych gier z obecnej generacji konsol na nowe tj. PlayStation 5 oraz Xbox Series X.

Przypomnijmy, że Microsoft ujawnił już informację na temat kompatybilności gier i korporacja dzięki programowi Xbox Smart Delivery ma pozwolić uruchamiać kopie gier obecnej generacji na nowej konsoli wraz z ulepszeniami. Niestety nie wiemy, czy powyższa wypowiedź odnosi się do wspomnianego programu, czy też EA ma zamiar zaoferować jakąś własną usługę w tym zakresie.

Warto zaznaczyć, iż mężczyzna wyraźnie wypowiedział się o „nowej generacji”, toteż identycznego ficzera powinniśmy oczekiwać w przypadku konsoli Sony, które to w tej sprawie do tej pory milczy. Pewną wskazówkę dodającą wypowiedzi Jorgensena nieco wiarygodności jest wcześniejsza wypowiedź pracownika Ubisoftu, który to już kilka miesięcy temu stwierdził, iż Rainbow Six Siege w wersji fizycznej bez problemu uruchomimy na PS5 (choć nie wiadomo czy z ulepszeniami) —  Gry fizyczne z PS4 uruchomimy na PlayStation 5? Tak twierdzi pracownik Ubisoft.

Na ostateczne potwierdzenie tych słów pozostaje nam czekać do oficjalnego ewentu Sony jaki, bacząc na działania konkurencji, powinien zostać zorganizowany już niebawem.

Czas czytania: 3 minut, 8 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Szykuje się długo wyczekiwany remaster Mass Effect? Tak twierdzi redakcja portalu VentureBeat

arrow-right
arrow-right

Jest nowy trailer The Last of Us Part II !!!

Komentarze
...
185.68.***.*** • #1
skalariX
145 dni temu

Już marzę, by odpalić wydmuszkę Anthem na nowej generacji! A! Chwileczkę!! Przecież tego nie kupiłem!! ;p

odpowiedz
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.