News

Tactics Ogre: Reborn oficjalnie potwierdzone przez Square

To kiedy FF Tactics i Vagrant Story?

Pisałem tydzień temu o przecieku w PS Store, a dzisiaj Square w końcu potwierdziło to, co już wiemy, racząc nas oficjalnym trailerem (chociaż gameplayu to w nim za wiele nie ma...).

Tactics Ogre: Reborn, zgodnie z danymi wygrrzebanymi z PS Store zadebiutuje 11 listopada i trafi na PlayStation oraz Switcha. Nie wiadomo czemu ominie Xboxy, skoro to i tak remaster, ale cóż, Square ma czasem takie dziwne zagrania i wszystko zależy która dokładnie część firmy odpowiada za grę. W ten chociażby sposób dostawaliśmy Tomb Raidera z pełnym polskim dubbingiem, i w ten sam sposób gry mogą wychodzić tylko na Switcha lub nie opuszczać Japonii - mimo, że konwersja to nie jest 100% nakładu, ani nawet 50%, a zysk zdecydowanie podwójny (zwłaszcza na konsoli na której takowych tytułów brakuje od dziesięcioleci). Nic na to nie poradzimy, Kraj Kwitnącej Wiśni ma swoje dziwaczne zasady nie tylko w tej kategorii - pozostaje jedynie liczyć, że plotki o przejęciu Square przez Sony okażą się prawdziwe - wtedy dostawalibyśmy w końcu spolszczonego fajnala, gdyż Sony tłumaczy wszystkie wydawane przez siebie gry na nas język.

Tactics Ogre: Reborn z wieloma ulepszeniami i darmowym update do PS5

Powiadają, że trzeci remaster, to najlepszy remaster.

Czytaj dalej »

Wracając jednak do Tactics Ogre, tak jak pisałem w poprzednim newsie, to kolejne wcielenie gry z czasów SNESa i kolejny raz przebudowana została w nim mechanika. Dziś dowiedzieliśmy się też, że gra dostanie pełen dubbing cutscenek, co znów nie jest normą w grach z Japonii i często mówione dialogi dostawały tam jedynie wybrane ważniejsze cutscenki, a w pozostałych postaci albo milczą, albo rzucają jakieś krótkie westchnięcia. Można więc powiedzieć, że Reborn nie tylko będzie ładniejsze, ale też kompletniejsze.

Miejmy nadzieję, że po sukcesie tego tytułu Square w końcu weźmie się za również kolejny już remastero-remake Final Fantasy Tactics, który do dziś jest uważany za króla jRPGów taktycznych (mimo takich gier jak Disgaea, Suikoden Tactics, Fire Emblem czy Jeanne D'Arc). Oczywiście najbardziej liczylibyśmy na hybrydę tur i akcji, czyli Vagrant Story, tutaj jednak problem jest to, że grę trzeba by stworzyć całkowicie od nowa - wersja z PSX nie nadaje się do łatwego "podrasowania" na dzisiejsze standardy i zdecydowanie lepiej udaje się to grom 2D.

Tactics Ogre: Reborn będzie kosztować 219zł (od razu z aktualizacją do PS5), a wersja Premium z osobną ścieżką dźwiękową dodatkowe 40zł.

Platformy:
Czas czytania: 3 minut, 12 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

FIFA 23 chwali się nowościami graficznymi

arrow-right
arrow-right

Pokémon Scarlet & Violet na zwiastunie

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: