News

Take-Two przedstawia podsumowanie kwartalne. Wynik GTA 5 robi wrażenie

Take-Two pochwaliło się wynikami finansowymi wydawanych przez siebie gier. GTA 5 zgarnia kolejne miliony. Red Dead Redemption i BioShock z wysokimi wynikami.

Take-Two potwierdziło wyniki sprzedażowe swoich najpopularniejszych marek. Hitem, który nie ma sobie równych, jest oczywiście Grand Theft Auto, które jako cała marka sprzedało już ponad 405 milionów kopii. Tak wysoka liczba jest oczywiście zasługą głównie GTA 5, niezmiennie sprzedające kolejne miliony. W ostatnim kwartale produkcja została zakupiona przez kolejne 5 milionów graczy, zwiększając wynik całościowy do aż 185 milionów. Dużą zasługą w tym wyniku jest oczywiście wiecznie żywe Grand Theft Auto Online, które ciągłym wsparciem przyciąga kolejnych chętnych. Dobre wyniki osiąga również GTA+, czyli cyfrowa usługa oferująca graczom dodatki wizualne i bonusy finansowe.

Marka Red Dead Redemption sięgnęła już do 79 milionów graczy, a możemy spodziewać się, że ogłoszony port na PS4 i Nintendo Switch jeszcze bardziej podbije tę liczbę. Wysokim wynikiem cieszy się Red Dead Redemption 2, które zostało zakupione już ponad 55 milionów razy.

Gigantycznym zainteresowaniem cieszy się również wydawana corocznie seria gier sportowych NBA 2K. Koszykówka od Visual Concepts sprzedała się do tej pory w nakładzie ponad 140 milionów kopii. Wynik ten znacząco wzrośnie już 8 września, kiedy to zadebiutuje NBA 2K24.

Borderlands ma już na koncie ponad 81 milionów zakupionych gier, a Borderlands 3 jest najszybciej sprzedającą się odsłoną serii. Gra została zakupiona przez 18 milionów graczy. BioShock, chociaż od dziesięciu lat nie otrzymał nowej gry, to wciąż generuje wysoką sprzedaż zwiększając wynik marki do 42 milionów. Sid Meier's Civilization osiągnęło wynik na poziomie 67 milionów kopii.

Wydawca nie podzielił się wynikiem, jaki osiągnęło Tiny Tina's Wonderlands, więc możemy spodziewać się, że produkcja nie sprostała oczekiwaniom finansowym. Ciekawą kwestią jest fakt, że 40% graczy, nigdy wcześniej nie miało styczności z Borderlands.

Jak bardzo przyczyniliście się do wyników wyżej wymienionych produkcji, a może katalog Take-Two nie oferuje dla was nic, czym warto się zainteresować? Koniecznie dajcie znać w komentarzach.

Czas czytania: 2 minut, 44 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Twórcy Darkwood robią długą przerwę od tworzenia gier

arrow-right
arrow-right

Darmowy weekend z Assassin's Creed

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: