Znasz już nasz Growy Radar Cenowy?
Znasz już nasz Radar Cenowy? Znajdziesz tam najniższe ceny gier spośród 40+ sklepów internetowych »
News

TGS 2022 zapowiada się nader ciekawie

Najwięcej niespodzianek ma pokazać Konami, ale mogą one być też największym zawodem...

W przyszłym tygodniu czeka nas ostatnia stacjonarna "letnia" impreza growa - Tokio Games Show 2022. Zazwyczaj TGS z naszej europejskiej perspektywy to targi najsłabsze, bowiem mainstremowe gry dostają trailery które już wiedzieliśmy, a jeśli jest coś interesującego, to albo jRPG, albo coś na rynek japoński lub telefony. Ten rok może być jednak inny.

Przez wszelakie opóźnienia, sporo firm nie zdąża z trailerami, lub nie jest gotowe rozpocząć promocję gry czy podać datę premiery, dlatego może to być okazja do pokazania czegoś nowego. W tym roku na TGS nawet Microsoft zdecydował się na swój blok pokazów, więc coś jest na rzeczy.

Sporo informacji jest już potwierdzonych, ale największą niewiadomą jest pokaz Konami. Firma oficjalnie zapowiedziała, że ma dla nas niespodzianki w trakcie panelu na żywo dla odwiedzających targi, który odbędzie się 16 września. Wiele osób napaliło się na remake Metal Gear Solid 1,2,3 lub remake Silent Hill 2/nowe 5, ale niestety to mogą być marzenia na wyrost. Wiemy bowiem, że gościem specjalnym spotkania będzie Yuki Kaji, który podkładał głos postaci w trzech grach z serii Suikoden, co każe przypuszczać, że to nie remastery czy nowe części "cichego wzgórza" lub przygód Snake'a zobaczymy, a właśnie nową grę z tej kultowej serii jRPG. Z drugiej strony, w ostatnich godzinach pełno jest wycieków dotyczących SIlent Hill, ale większość z nich zawiera materiały które już znamy, jest więc duża szansa, że te wycieki, to sprytnie spreparowane informacje.

Poza tym, można liczyć na pokazy Call of Duty: Modern Warfare II, Eiyuden Chronicle: Rising, Mount & Blade II: Bannerlord, Soulstice, Street Fighter VI VR, Final Fantasy XVI, Crisis Core: Final Fantasy VII Reunion, Forspoken, Star Ocean: The Divine Force czy Valkyrie Elysium. Tych gier będzie jednak znacznie więcej, bowiem lista pokazów jest naprawdę długa i wygląda, że albo firmy będą promować małe gry, DLC do wydanych tytułów i to co już znamy, albo mają dla nas naprawdę sporo zapowiedzi.

Rozkład pokazów prezentuje się następująco:
16 września:
Microsoft - 1:00 w nocy
Bandai Namco - 5:00 rano
Capcom - 6:00 rano
Prime Matter - 19:00
17 września:
Koei Tecmo - 1:00 w nocy
Sega + Atlus - 2:00
Konami - 3:00
Square Enig - 4:00

Na liście brakuje Sony i Nintendo, ale jeśli któraś z firm na liście szykuje bombę, to wcale się nie zdziwię, jeśli szybko zareagują swoimi pokazami. Jest też możliwość, że one odbędą się w przyszłym tygodniu, tylko jak zwykle zostaną zapowiedziane na ostatnią chwilę 3-4 dni wcześniej. Tokio Games Show 2022 potrwa od czwartku 15 września do niedzieli 18 września.

Czas czytania: 3 minut, 18 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Został miesiąc do PGA 2022

arrow-right
arrow-right

Nowy gameplay z GoW:Ragnarok nieco rozczarowuje

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: