News

Został miesiąc do PGA 2022

Najbardziej kultowa polska impreza growa nadciąga!

Po dwóch chudszych latach spowodowanych epidemią, Poznań Game Arena w tym roku powraca i raczej już nic nie powinno stanąć na przeszkodzie do tego, aby impreza odbyła się w tradycyjnej formie. Kto wie, może spragnieni wrażeń gracze pobiją jakiś nowy rekord odwiedzających - w poprzednich edycjach impreza gościła co roku 50-80 tysięcy gości.

Ponieważ do imprezy został miesiąc, nie wszystkie atrakcje zostały ujawnione (to nastąpi w najbliższych dniach), ale możemy być pewni, że tak jak w latach poprzednich sporą powierzchnię zajmie stoisko Xboxa. Swoje strefy (zapewne bardziej pctowe, ale kto wie) będą mieć też chociażby Rockstar czy INEA, która zorganizuje zawody simracing - tutaj nagrodą są konsole PlayStation 5, a na imprezie zobaczymy finał rozgrywek które aktualnie trwają poza targami.

Oczywiście jak co roku nie zabraknie imprezy towarzyszącej, czyli Game INdustry Conference, na której twórcy gier będą wymieniać się doświadczeniami, prowadzić wykłady, a i szukać nowych kontaktów biznesowych. Czasem to dobra okazja aby wejść do "branży". Z tą imprezą wiąże się też inna ważna część targów - Strefa Indiegames, gdzie można nie tylko zobaczyć polskie gry niezależne, ale spotkać ich twórców, bowiem zazwyczaj większa część ekipy od danej gry prowadzi swoje własne stanowisko. Na razie nie ma informacji, czy Sony oraz Nintendo zagoszczą na targach, ale w poprzednich latach ta druga firma miała spore stoisko, a PlayStation pojawiało się chociażby u Ubisoftu (o którym na razie też nie wiemy, czy przyjedzie).

W tym roku powróci też Epic Game Music z muzyką ze znanych gier - byłem na koncercie w 2019 roku i naprawdę to warto zobaczyć! Tak samo jak pokazy cosplayowe - na osoby przebrane za znane postaci można natknąć się na każdym rogu w każdej z hal.

GameOnly wybiera się na tegoroczne PGA, więc możecie liczyć na spisanie wrażeń na łamach serwisu - to jednak nie to samo co osobista wizyta na targach.

Impreza odbędzie się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, 7-9 października 2022. W piątek odbędzie się VIP Day (10:00-18:00), natomiast pozostałe dni otwarte są dla wszystkich (sobota 9:00-20:00, niedziela 9:00-18:00).

Czas czytania: 2 minut, 55 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Cyberpunk - jedyne rozszerzenie zmierza tylko na next-geny

arrow-right
arrow-right

TGS 2022 zapowiada się nader ciekawie

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: