News

The Wolf Among Us 2 ze zwiastunem

To nie tylko nowy rozdział przygód Wilka, ale i nowy rozdział dla Telltalle Games.

Od głośnego upadku Telltale Games minęły już niemal cztery lata - to wtedy firma produkująca już niemal maszynowo kolejne gry fabularne, będące połączeniem festiwalu quick time eventów i gatunku visual novel stała się ofiarą własnego sukcesu, nie mogąc nadążyć z produkcją kolejnych pakietów gier, co odbijało się fatalnie na jakości. Głównym problemem firmy stał się stary silnik, na którym powstały wszystkie gry, niski poziom animacji, oraz duże odstępy między kolejnymi odcinkami pociętych na kilka części produkcji. Firma co prawda tłumaczyła się, że dużo czasu zajmuje tworzenie animacji (do wielu z naszych akcji tworzono animacje niepowodzenia - najczęściej śmierci bohaterów), ale ponieważ nie było tam nawet motion capture, gracze nie do końca wierzyli firmie, a całość zaczynała wyglądać, jakby przy produkcjach pracowało albo raptem kilka osób, albo była to banda amatorów.

Mimo to, trzeba przyznać, że fabularnie gry wypadały całkiem dobrze, a np. abonenci PS+ mogli sprawdzić kilka z nich - Game of Thrones: A Telltale Series, Batman: The Telltale Series, The Wolf Among Us, The Walking Dead: Saints & Sinners, The Walking Dead: Season Two czy też Tales from the Borderlands. Każda gra składała się z 5-6 epizodów po 1-2 godziny każdy, prowadząc nas podobnymi ścieżkami, do podobnego finału, chociaż niektóre nasze wybory albo prowadziły do innych scen, albo finalnie zmieniały nieco zakończenie.

Teraz jedna z najlepszych gier z tej serii, oparta na komiksie Fables, w którym świat postaci baśniowych przenika się ze światem prawdziwym, doczeka się kontynuacji. Dziś udostępniono pierwszy trailer The Wolf Among Us 2. Gra powstaje podobno na zupełnie nowym silniku (Unreal), ale po trailerze ciężko to stwierdzić - styl graficzny jest podobny jak w poprzednich grach, a animacje postaci nadal wydają się być robione ręcznie - charakterystyczny jest chociażby ruch oczu, które animowane są tylko czasem i zataczają takie specyficzne koła, podążając za innymi postaciami. Na trailerze rozgrywka wydaje się jednak bardziej dynamiczna i bez charakterystycznych pauz i spowolnień między akcjami, jakby doczytywano dane - jest więc szansa, że będzie grało się znacznie lepiej niż w poprzednie przygody starego Telltale.

Niestety, poza trailerem nie dostaliśmy za dużo informacji. Nie wiadomo czy gra znów będzie wychodzić w odcinkach po kilkadziesiąt złotych, czy w jednej całej dużej części (wcześniej przebąkiwało się o takiej opcji, bo każdy kolejny odcinek kupuje coraz mniej graczy), ani nie jest też znana data premiery, która na razie została opisana jako enigmatyczne 2023. Czyli co najmniej za rok. Oby osiem lat czekania było tego warte :)

Czas czytania: 3 minut, 24 sekund

Przeczytaj więcej na podobne tematy:
Recenzja: PlayStation Portal - Wczoraj, 16:37
Serial Fallout z kolejnym sezonem - 19.04.2024 09:04
Niedawno pisaliśmy też o...

Nintendo Direct - zalew gier zmierzających na Switcha!

arrow-right
arrow-right

PlayStation 4 i 5 z testami nowego firmware. Bez VRR

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: