News

THQ Nordic kupuje twórców MotoGP

Prężnie rozwijający się wydawca wrzuci teraz do swojej oferty gry wyścigowe od Milestone.

Przez wzgląd na ostatnie miesiące można by pomyśleć, że szwedzki wydawca niemal wpadł w zakupoholizm. Przypomnijmy, że w maju tego roku THQ Nordic zakupiło legendarne studio Piranha Bytes, twórców takich hitów jak Gothic... i następnych Gothiców pod nazwą Risen. Wcześniej w lutym pod skrzydła firmy wpadło również studio Warhorse, autorów Kingdom Come: Deliverance. Kickstarterowa gra, choć z początku zmagała się ze sporą ilością błędów, okazała się ewenementem i idealnie wstrzeliła się w gusta graczy, którzy wsparli jej powstawanie w serwisie crowdfundigowym. Nic więc dziwnego, że THQ Nordic robiące sporawe, acz przemyślane zakupy zechciało mieć ich w swoim portfolio.

Teraz firma ogłosiła, iż nabyła właśnie kolejnego dewelopera, Milestone Interactive. Patrząc na obecne własności THQ Nordic, można łatwo dojść do wniosku, iż wydawca ma zamiar rozbudowywać swoją ofertę o gry z kolejnych gatunków. Obecnie posiada on w swoim arsenale w większości tytuły RPG lub strategie. Dzięki wspomnianej transakcji do tego dojdzie jeszcze spora dawka gier wyścigowych wyprodukowanych przez nabyte Milestone tj. MotoGP, debiutujące za 13 dni MXGP, czy starsze odsłony WRC.

Kontrakt opiewa na niezbyt szokujące 44,9 miliona € i jeśli wziać pod uwagę wielkość firmy, w której pracuje 150 osób, wydaje się to dość uczciwą ceną. Szczególnie gdy uwzględnimy słowa CEO THQ Nordic, Larsa Wingeforsa, który ujawnił, iż Milestone pracuje obecnie nad 5 nowymi projektami jednocześnie, toteż zakup czeskiego studia może się wydawcy szybko zwrócić.

Tagi:
Platformy:
Czas czytania: 2 minut, 22 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Nowy Saints Row od Volition już w fazie produkcji

arrow-right
arrow-right

Kolejne State of Play dopiero w listopadzie, ale z datą premiery The Last of Us 2

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: