News

Tradycja zobowiązuje - WRC 9 zapowiedziane

Tym razem seria dojedzie na obie generacje konsol. Nie obędzie się więc bez częściowego poślizgu.

Chociaż zarówno Xbox Series X jak i PlayStation 5 wciąż nie zostały kompletnie zapowiedziane i znamy jedynie trochę szczegółów technicznych, powoli i nieśmiało zaczynają się pojawiać pierwsze zapowiedzi gier na te platformy.
Wiemy już o Godfall (którego nawet nieco zobaczyliśmy), nieśmiało zapowiada się też Cyberpunk 2077, a wygląda na to, że jedną z pierwszych pełnych prezentacji dostarczy nam... WRC 9. Twórcy serii Forza i Gran Turismo mogą więc nie być pierwsi ze swoimi grami.

Seria WRC, tworzona przez Kylotonn Racing Games z roku na rok jest coraz lepsza, o ostatniej ósmej części mówiono nawet, że w końcu można ją porównywać do Dirta i nie jest to już druga liga (średnia na metascore - 79, raptem 5 oczek mniej od Dirta i poprawa o 9 od WRC 7). W tym roku gra ma być oczywiście jeszcze lepsza, ale dopiero wskoczenie na nową generację może pokazać prawdziwe pazury i aż jestem ciekaw, jaki będzie końcowy efekt. Obecna seria WRC kojarzy mi się bowiem nieco z plastikowością samochodów, które prowadzą się nieco jak mydelniczki i jakoś dziwnie odstają od reszty gry. Mam wręcz wrażenie, że stary jak świat Colin 2.0 na PSX wyglądał momentami realistyczniej.

Czy gdzie grafik nie może tam Ray Tracing pośle?

Twórcy chcą zagwarantować nam kilka nowości:
- 2 nowe kraje z wyścigami: Japonia, Nowa Zelandia, Kenia
- ponad 50 drużyn wraz z ich oficjalnym malowaniem, z klas WRC, WRC 2, WRC 3 i Junior WRC
- 15 dodatkowych samochodów, klasycznych dla serii WRC (zatem jak przypuszczam chociażby z czasów naszej młodości Focus, Lancer czy Impreza)

Gra trafi na rynek 3 września 2020 na PlayStation 4 i Xboxie One, oraz później na konsolach nowej generacji (co przy okazji podpowiada nam, że wyjdą one po tej dacie). Switch również nie załapie się na 3 września, ale dołączy jeszcze w tym roku.

Niestety, zapowiedź gry zawiera raptem jedną czy dwie sekundy z gry (ciężko nawet powiedzieć czy z nowej czy z obecnej części), ale dla fanów motosportu to i tak bardzo fajne widoki. Twórcy zapewne czekają na zielone światło dla trailerów gier z next-genów, aby przy okazji je promować.

Czas czytania: 2 minut, 54 sekund

Przeczytaj więcej na podobne tematy:
Kalendarz Premier — Marzec 2024 - 01.03.2024 19:00
Niedawno pisaliśmy też o...

Gry fizyczne z PS4 uruchomimy na PlayStation 5? Tak twierdzi pracownik Ubisoft

arrow-right
arrow-right

Kolejna odsłona Call of Duty to rzekomo reboot Black Ops

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: