News

Gry fizyczne z PS4 uruchomimy na PlayStation 5? Tak twierdzi pracownik Ubisoft

I to nie byle jaki, bo specjalista od komunikacji na blogu korporacji.

Wsteczna kompatybilność to dla wielu zainteresowanych nową generacją konsol bardzo ważna kwestia. O takowej w Xbox Series X wiemy już od jakiegoś czasu. Amerykański sprzęt ma zapewnić obsługę nie tylko gier obecnej generacji tj. z Xbox One, ale także z Xbox 360, a nawet z pierwszego Xboksa. Tymczasem jeśli chodzi o analogiczną fukcję w PlayStation 5, informacje producenta są naprawę skąpe. Mark Cerny — główny architekt systemu podczas środowej prezentacji ogłosił jedynie, iż na start nowej konsoli obsługiwane będzie 100 wybranych tytułów z PlayStation 4, co wyraźnie nie spodobało się graczom.

Mężczyzna nie powiedział jednak ani słowa o formie kompatybilności tj. czy będziemy mogli korzystać z wydań fizycznych i po prostu wsunąć płytę z PS4 do nowej konsoli, czy też należy będzie posiadać wersję cyfrową danej gry. Rąbka tajemnicy uchylił w tym przypadku jeden z pracowników Ubisoft Chris Watters, który w wywiadzie opublikowanym na oficjalnej stronie Francuzów zdradził, iż przynajmniej w przypadku Rainbow Six Siege na PS5, płyta z PS4 będzie obsługiwana.

Gra będzie kompatybilna wstecznie, tj. możesz wysunąć płytę Rainbow Six Siege z PS4 i włożyć ją do PS5, podobnie z wydaniem na Xbox One, które zadziała w Xbox Series X. Chcemy uniknąć dzielenia naszej społeczności i zmuszania graczy do kupowania kolejnego Rainbow Six Siege za pełną cenę.

Niestety nie wiemy, czy wszystkie tytuły z PS4 zadziałają w ten sposób, czy też popularna strzelanka Ubisoft będzie jednym z nielicznych wyjątków. Poinformujemy Was gdy pojawią się nowe (i miejmy nadzieję, że oficjalne) informacje na ten temat.

Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege to wieloosobowa strzelanina koncentrująca się wokół zmagań drużynowych jednostek specjalnych z całego świata. W grze wcielamy się w doświadczonego żołnierza jednej z elitarnych formacji jak rosyjski Specnaz czy polski GROM. Do dyspozycji mamy cały szereg broni i gadżetów często diametralnie zmieniających rozgrywkę, a także unikalnych dla każdej postaci (zwanych operatorami) umiejętności. Oprócz standardowego trybu PVP gra oferuje również możliwość rozgrywki kooperacyjnej przeciwko drużynie terrorystów dowodzone przez komputer.

Gra miała premierę 1 grudnia 2015 roku i jest dostępna na PS4, Xbox One oraz PC.

Tagi:
Czas czytania: 2 minut, 57 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

PS5 nie będzie słabsze? Programista Crytek przekonuje, że Teraflopsy nie mają znaczenia

arrow-right
arrow-right

Tradycja zobowiązuje - WRC 9 zapowiedziane

Komentarze
...
185.68.***.*** • #1
skalariX
1445 dni temu

Prezentacja Cernego to lepsze niż liczenie baranów przed snem ;p

odpowiedz
...
31.182.***.*** • #2
GoDlike
1445 dni temu

I tak nie powtórzył sukcesu tej z ps4 :D

odpowiedz
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: