News

Two Point Hospital debiutuje na konsolach. Port okazuje się świetny

Kolejna strategia na konsole, kolejny hit.

Gry strategiczne na konsolach jeszcze do niedawna były rzadkością. Pełnoprawne tytuły z tego gatunku na urządzeniach Microsoftu czy Sony można było często liczyć na palcach. Sytuacja zmieniła się w tej generacji, gdy po gigantycznym wzroście cen komponentów do komputerów sporo zatwardziałych pecetowców musiało przesiąść się na konsole. Niemały wpływ miało też wprowadzenie tak długo zapowiadanej obsługi myszki w konsoli Xbox One, dzięki czemu można z niej korzystać teraz na obu sprzętach.

Po debiutującej w listopadzie strategii Civilization VI przyszedł czas na Two Point Hospital. Tytuł, w którym wcielamy się w dyrektora szpitala mającego zapewnić najwyższą możliwość jakość usług dla pacjentów i jednocześnie dbać o kondycję finansową placówki jest już dostępny na PS4, Xbox One, a nawet Switch i to w polskiej wersji jezykowej.

Gra Two Point Studios miała premierę w sierpniu 2018 na PC, gdzie została całkiem ciepło przyjęta. Przy zapowiedzi wersji na konsole wielu fanów martwiło się o kwestie sterowania, które na padzie jest zaprojektować znacznie trudniej w przypadku tego gatunku. Wygląda na to, że deweloper odwalił kawał dobrej roboty, bo oceny zarówno recenzentów, jak i użytkowników są bardzo pozytywne i plasują się na poziomie około 82/100 punktów w serwisie Metacritic. Oceniający zgodnie chwalą świetnie zaprojektowane dla konsol sterowanie i satysfakcjonujący gameplay, krytykując jednocześnie tytuł za nieco zbyt mały interfejs i zbyt niską wydajność (jedynie na Switch).

Warto wspomnieć, iż obecna wersja gry na konsolach nie jest wyposażona w tzw. Sandbox mode pozwalający na niczym nieskrępowaną rozgrywkę bez limitów kampanii. Ten ma zadebiutować, jak zapewnia producent, razem z patchem do końca marca. Do gry trafi też niedługo znane z pecetowej wersji gry DLC Close Encounters, pozostałe dodatki są już w konsolowej edycji zawarte.

Platformy:
Czas czytania: 2 minut, 39 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Deals With Gold - od 25 lutego

arrow-right
arrow-right

Recenzja: Metro Exodus: Sam's Story

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: