Znasz już nasz Growy Radar Cenowy?
Znasz już nasz Radar Cenowy? Znajdziesz tam najniższe ceny gier spośród 40+ sklepów internetowych »
News

Twórcy Hellblade zapowiadają nową grę. Project MARA ma być nowym rodzajem horroru

Tytuł określono jako „eksperymentalny”, ryzyko porażki jest więc całkiem spore, ale kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana.

Nie jest tajemnicą, iż Ninja Theory, które znalazło się już jakiś czas temu pod skrzydłami Microsoft, tworzy kilka projektów naraz. Do tej pory mówiło się głównie o sequelu ich najpopularniejszej gryHellblade 2 i o wieloosobowej strzelance Bleeding Edge. Teraz wiemy, że w produkcji znajdują się jeszcze jeden projekt.

Konkretnie chodzi o Project: MARA będący czymś w rodzaju nowego gatunku horroru. Według twórców MARA ma obfitować w „realistyczny terror psychologiczny”, a sama gra bazowana na przeżyciach prawdziwych osób zaoferuje doświadczenia jak najbardziej zbliżone do rzeczywistych koszmarów osób cierpiących na choroby psychiczne.

Tytuł w zamyśle nie jest tworzony jako pewniak mający podbić serca tysięcy graczy, a jedynie jako pewien eksperyment. Twórcy w ten sposób chcą przetestować nowe pomysły w praktyce i sprawdzić jak gra będzie się prezentować na tle innych, bardziej tradycyjnych produkcji z tego gatunku.

Deweloperzy zdecydowali się również na publikację krótkiego teasera produkcji:

Na 42-sekundowym materiale jak to w przypadku teaserów — nie zobaczymy zbyt wiele. Oprócz kilku lokacji pod koniec filmiku zobaczymy postać kobiety pogrążonej w panicznym strachu — przypuszczalnie bohaterki gry, gdy zaledwie kilka sekund później z prawej strony pojawia się zagadkowa i nienaturalna postać. Na więcej, z racji stopnia zaawansowania projektu nie możemy na razie liczyć. Nie podano także przypuszczalnej daty premiery.

Oprócz samych gier, nad jakimi prowadzone są prace, studio tworzy także niekonwencjonalny „The Insight Project” mający w założeniu pomagać w badaniach nad zdrowiem psychicznym przy użyciu gier wideo i nowoczesnych technologii.

Czas czytania: 2 minut, 22 sekund

Remaster Wasteland zadebiutuje w lutym. Gra na premierę ominie PS4

arrow-right
arrow-right

Wyciekł wewnętrzny trailer Godfall. Czy produkcja będzie wyglądać lepiej na PS5?

Komentarze
...
185.68.***.*** • #1
~skalariX
35 dni temu

Oby Hellblade 2 i MARA były tylko czasowymi eksami Xklocka!! :)

odpowiedz
...
46.175.***.*** • #2
gnysek
35 dni temu

Microsoft w sumie tylko exami do siebie może przyciągnąć po tej generacji, więc wątpię. Tzn. na PC może wyjdą, ale na PS4 nie ma mowy.

odpowiedz
...
185.68.***.*** • #3
~skalariX
35 dni temu

Na PS4 nawet nie chcę, byleby na PS5, a na poważnie to masz rację, smutną, ale rację.

...
178.73.***.*** • #4
pachu
35 dni temu

No trochę mnie zabolał ten teaser Hellblade 2 i info o tym, że NT jest po Microsoftem. I teraz tym bardziej kiedy dłubią przy horrorasie opierającym się na przeżyciach i wizualiach osób chorych psychicznie, bo Hellblade pierwszy pod tym względem był mega!

odpowiedz
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.