News

Remaster Wasteland zadebiutuje w lutym. Gra na premierę ominie PS4

Chcecie zagrać na PlayStation 4? Może kiedyś.

Wasteland to niezbyt ciesząca się popularnością w dzisiejszych czasach seria. Oryginał debiutujący w 1988 roku zebrał bardzo przyzwoite oceny, lecz z powodu upływu lat zdążył już zostać przez większość graczy zapomniany. Druga część cyklu z 2014 pozwoliła markę ożywić na tyle, by studio zaczęło myśleć nad remasterem poprzedniczki. Grę w odświeżonej wersji zapowiedziano w czerwcu ubiegłego roku, lecz dopiero teraz poznaliśmy datę jej premiery.

Jak oświadczyło studio z oficjalnego konta na Twitterze, tytuł ma zadebiutować już niebawem, bo 25 lutego:

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami gra ominie PlayStation 4 i premierę będzie miała jedynie na konsolach Xbox One oraz PC. Tak jak w przypadku studiów będących we władaniu Microsoft, a tworzący grę Inxile Entertainment do takich należy, jest pewne, iż tytuł trafi również do abonamentu Game Pass. Co ciekawe jego obecność w konsolowej wersji subskrypcji potwierdził ww. tweet, ale podczas wymieniania pecetowych platform dystrybucji gry, twórcy o Game Pass for PC nie wspomnieli o nim ani słowem.

Twórcy oprócz wspomnianego remastera prowadzą także prace nad kolejną odsłoną cyklu tj. Wasteland 3, jaka ma zadebiutować już 19 maja na PS4, Xbox One oraz PC. Naturalnie tytuł również pojawi się w abonamencie Game Pass. W wersji na konsole zabraknie natomiast edycji pudełkowej, grę nabędziemy jedynie cyfrowo.

Seria Wasteland to cykl gier taktycznych osadzonych w postapokaliptycznej Ameryce. Zrujnowany po wojnie atomowej świat obfituje w głód, śmierć i niebezpieczeństwa na niemal każdym kroku. Gracz obejmuje dowodzenie nad drużyną składającej się z 4 postaci, jaka przemierzając pustkowia, nierzadko jest zmuszona do podjęcia trudnych i mających wpływ na życie mieszkańców wyborów. Walka odbywa się w systemie turowym.

Platformy:
Czas czytania: 2 minut, 30 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

CD Projekt Red wykańcza krewnych - CDP zwalnia pracowników

arrow-right
arrow-right

Twórcy Hellblade zapowiadają nową grę. Project MARA ma być nowym rodzajem horroru

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: