News

Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2 opóźnione. Tytuł zadebiutuje kilka miesięcy później

Twórcy nie chcą powtórzyć błędów poprzedników, którzy wydali poprzedniczkę zbyt wcześnie.

Choć o Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2 wielu graczy nawet nie słyszało, to wielu starych wyjadaczy czeka na ten tytuł z utęsknieniem. Okazuje się, że będą musieli niestety poczekać jeszcze dłużej, bo deweloper poinformował właśnie o przełożeniu daty premiery sequela kultowej gry o wampirach.

Twórcy poinformowali za pośrednictwem Twittera, iż zdecydowali się opóźnić premierę o kilka miesięcy. Początkowo produkcja Hardsuit Labs miała zadebiutować w pierwszym kwartale przyszłego roku. Teraz tytuł ma trafić na półki sklepowe dopiero w bliżej nieokreślonym terminie 2020 roku. Studio wciąż może celować w pierwszą połówkę przyszłego roku, ale równie dobrze tytuł może zadebiutować dopiero na święta, a czas oczekiwania znacząco się wydłuży.

Zdaniem deweloperów jakość produktu jest ważniejsza niż pochopne wydawanie go w niedokończonej formie, tylko po to, by dotrzymać wcześniej uzgodnionego terminu. Podkreślają oni też, iż chcieliby uniknąć problemów, jakie trapiły pierwszą część gry. Oryginalny Vampire: The Masquerade - Bloodlines zadebiutował, w delikatnie mówiąc, wątpliwym stanie technicznym, co miało wpływ na ówczesne oceny produkcji i nie pozwoliło w pełni docenić innych jej aspektów. W efekcie jeden ze swego czasu najciekawszych tytułów otrzymał „jedynie” 80/100 punktów w serwisie Metacritic, a zdaniem wielu, zasługiwał na więcej.

Trudno nie zgodzić się ze stwierdzeniem twórców, że lepiej poczekać i wydać dopracowany produkt niż pośpiesznie wysyłać pełen niedoróbek produkt do sklepów, choć trzeba pamiętać, iż mimo podobnych wymówek inne firmy nadal, po wielokrotnym przesuwaniu daty premiery potrafią dać zielone światło mocno zabugowanym i wybrakowanym tytułom. Miejmy nadzieję, że tym razem tak się nie stanie.

Vampire: The Masquerade to stara marka fabularnych gier RPG, której na przeniesienie na komputery osobiste zdecydowało się jeszcze przed 2000 rokiem studio Nihilistic Games. Produkt okazał się znakomity i został wysoko oceniony zarówno przez graczy, jak i recenzentów. Niedługo wkrótce później zapowiedziano nową grę w uniwersum pod nazwą Vampire: The Masquerade – Bloodlines, która ostatecznie ukazała się w 2004 roku, a za jej produkcję odpowiadali twórcy oryginalnego Fallouta, Troika Games. Poprawa niedociągnięć poprzedniczki oraz transformacja formy zabawy na bardziej nowoczesną formę trzecioosobowego RPG przyniosła oczekiwany skutek i wkrótce produkcja zagościła wśród najlepszych tytułów wszech czasów pomimo błędów technicznych. Po tym wydarzeniu seria pozostawała w „zamrażarce” przez wiele lat, aż do wykupu praw do marki przez Paradox Interactive i zapowiedzi omawianej części na konferencji GDC 2019.

Omawiana gra zadebiutuje w przyszłym roku na wiodących platformach tj. PS4, Xbox One oraz PC. Na razie brak jest informacji na temat polskiej wersji językowej.

Platformy:
Czas czytania: 3 minut, 22 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Capcom planuje kolejne remake'i po sukcesie Resident Evil 2. Wydawca może wskrzesić stare IP

arrow-right
arrow-right

[Aktualizacja] Outer Worlds od Obsidian "ulepszony" jedynie na Xbox One X

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: