News

[Aktualizacja] Outer Worlds od Obsidian "ulepszony" jedynie na Xbox One X

Czy jesteśmy świadkami nowej formy walki o klienta?

[Aktualizacja]
Private Devision, czyli Obsidian Entertainment pod skrzydłami Microsoftu oznajmiło, że wersja na PS4 Pro będzie posiadała ulepszenia w postaci upsamlowanych tekstur z 1440p do 4K.

--------------------------

Wszyscy się zastanawiali, czy po przejęciu Obsidian Entertainment przez Microsoft doświadczymy jakiejś formy platformowego ostracyzmu. Gigant z Redmond zapewniał, że nie - to znaczy, zapewniał że obecnie trwające projekty zostaną wydane zgodnie z założeniami.

I właśnie w tej myśli leży cały klucz do podjętej decyzji: Outer Worlds to nadal tytuł multiplatformowy, jednak jedynie wersja na XBox One X będzie posiadała ulepszenia wykorzystujące potencjał tej konsoli. Wersja na Playstation 4 Pro będzie wyglądać dokładnie tak samo wersja na standardową Playstation 4, między innymi nie będzie wsparcia dla 4K.

Outer Worlds to gra studia Obsidian Entertainment - studia założonego przez twórców takich gier jak Fallout, Fallout 2, Planescape: Torment, jak i Icewind Dale. Współcześnie znani z Pillars of Eternity oraz Wasteland. Obsidian było również odpowiedzialne za spin-off Fallouta od Bethesdy - Fallout: New Vegas, który wyróżniał się od produkcji twórców The Elder Scrolls zupełnie innym poziomem narracji i dialogów, czyniąc w ten sposób o wiele bardziej wiarygodny i ciekawy świat. Ponieważ Bethesda, jako właściciel marki, nigdy nie dała ludziom z Obsidian możliwości by zrealizować Fallouta według ich wizji, Outer Worlds traktowany jest jako duchowy spadkobierca tej serii.

Czas czytania: 2 minut, 16 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2 opóźnione. Tytuł zadebiutuje kilka miesięcy później

arrow-right
arrow-right

Silent Hill wraca - niestety nie tego się spodziewaliście

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: