News

Warner Bros zamierza sprzedać dział dotyczący gier

To tylko plotka, ale zawsze może być w niej ziarno prawdy.

Warner Bros. Interactive Entertainment to oddział należący do amerykańskiego przedsiębiorstwa AT&T zajmujący się dystrybucją gier. Mają w swoim portfolio takie znane marki, jak gry z serii Lego, Mortal Kombat, Harry Potter czy produkcje na licencji komiksów DC np. Batman albo Injustice, które, mimo kontrowersji związanych z mikrotransakcjami i lootboxami, utrzymywały bardzo dobry poziom. Może się jednak okazać, że te wszystkie marki oraz samo Warner Bros. Interactive może zmienić właściciela.

Według doniesień portalu CNBC, są plany dotyczące sprzedaży działu Warnera zajmującego się grami. Zainteresowanie kupnem miały wyrazić trzy giganty: Take-Two znane między innymi z wydawania gier Rockstara, Electronic Arts odpowiedzialne za FIFĘ czy Battlefielda oraz Activision głównie skupiające się na serii Call of Duty oraz na remasterach znanych marek np. Crash Bandicoot. Koszt całej transakcji ma wynosić ponad 4 miliardy dolarów i ma spowodować zmniejszenie długów Warner Bros sięgających do 200 miliardów.

Powyżej przedstawiona sytuacja może się nie spodobać wielu graczom, którzy mogą zacząć obawiać się o nowe tytuły z pod znaków Batmana czy Mortal Kombat. EA, Activision oraz Take-Two mają bardzo niską reputację za ich zagrywki marketingowe, kłamstwa czy jakość gier. Miejmy nadzieję, że przewidywania okażą się nietrafne lub do walki przystąpi firma, która nie jest postrzegana przez ludzi za zło i dalej będziemy dostawać świetne gry z bohaterami DC, klockami LEGO oraz bijatykami od Netherrealm Studios.

Platformy:
Czas czytania: 2 minut, 16 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Persona 4 Golden jest już dostępna na Steamie

arrow-right
arrow-right

Zapowiedziano remake Demon's Souls

Komentarze
...
176.241.***.*** • #1
~Niemiluch
1401 dni temu

To może wrzeszcie wyjdzie patch do Mad Maxa :D

odpowiedz
...
31.0.***.*** • #2
Evo24
1401 dni temu

A Mad Max jakie ma problemy ? Bugi, niedorobione misje czy klatkarz ?

odpowiedz
...
185.68.***.*** • #3
skalariX
1400 dni temu

Troszkę bugów jest ale gra się super. 8/10!

odpowiedz
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: