News

Warszawa zawalczy o mistrza

Już w najbliższy weekend startuje trzeci z serii eventów w największych miastach w Polsce – eliminacje do Nissan Gran Turismo Academy. Po raz pierwszy w Polsce w tym roku amatorzy szybkiej jazdy za kółkiem będą mieli szanse zawalczyć o miano najlepszego wyścigowego kierowcy! Zapraszamy 16 i 17 czerwca do Centrum Handlowego Złote Tarasy w Warszawie. Finaliści mają szansę wziąć udział w wyścigu na słynnym torze Silverstone w Wielkiej Brytanii oraz powalczyć o główną nagrodę – udział w 24-godzinnym wyścigu w Dubaju!

Na śmiałków marzących o karierze na torze wyścigowym czekają w Warszawie nie lada atrakcje. Przez cały weekend będzie można spróbować swoich sił i zawalczyć o udział w kolejnych etapach projektu, ścigając się na symulatorach PlayStation®3 w specjalnie wyznaczonej strefie Nissan Gran Turismo Academy w Centrum Handlowym Złote Tarasy w Warszawie. Start godz. 10.00. Emocje i wrażenia z pewnością będą towarzyszyły uczestnikom zabawy przez dwa dni!

Firmy Nissan i PlayStation® po raz czwarty już połączyły siły, by zorganizować GT Academy: innowacyjny program szkoleniowy, w którym przestrzeń wirtualna splata się z rzeczywistością. GT Academy to także sposób na karierę prawdziwego kierowcy wyścigowego. Od 2008 roku ponad 1,5 miliona pełnych nadziei uczestników próbowało szczęścia w GT Academy. Uczestnicy zeszłorocznej edycji dotarli do podium wieńczącego 24-godzinny Le Mans, a także wygrali międzynarodowy Le Mans Cup oraz Blancpain Endurance Series. W styczniu tego roku zwycięzcy poprzednich starć zebrali się, by zapisać się na kartach historii zdobyciem podium 24-godzinnego wyścigu w Dubaju.

Innowacyjny tryb gry dla GT Academy Europe dostępny jest od 1 maja do 24 czerwca 2012 roku. Nowa wersja programu obejmuje osiem kroków kwalifikacyjnych. Do eliminacji online może podejść każdy posiadacz PlayStation®3. Podstawą programu jest doskonale sprzedające się Gran Turismo®5, dostosowane przez legendarnego twórcę gry, Kazunoriego Yamauchiego. Program pozwala sprawdzić swoje umiejętności także osobom, które nie posiadają PS3 poprzez organizowane przez polski oddział Sony Computer Entertainment cykl eliminacji w trakcie eventów na żywo. Do tej pory udział w eliminacjach wzięli mieszkańcy Wrocławia i Poznania. Przed nami, już w najbliższy weekend do grona miast walczących o udział w GT Academy stanie Warszawa, a w kolejny weekend Akademia zawita do Katowic.

Najszybsi gracze z każdego kraju, którzy dostaną się do narodowego finału w lipcu 2012 roku będą mieli okazję kontynuować swoją przygodę z wyścigami i uczestniczyć w zaciekłej rywalizacji podczas zawodów Race Camp. Odbędą się one w sierpniu na słynnym torze Silverstone w Wielkiej Brytanii.

Absolwenci GT Academy, którzy zwyciężą w zawodach Race Camp, zostaną poddani niezwykle intensywnemu i szczegółowemu Programowi Szkolenia Kierowców, który przygotuje ich na główną nagrodę – udział w 24-godzinnym wyścigu w Dubaju w styczniu 2013 r.

GT Academy jest teraz uważana za jedną z dróg osiągnięcia sukcesu w wyścigach samochodowych na najwyższym szczeblu. W 2012 roku Lucas Ordoñez (Hiszpania, zwycięzca z roku 2008) zajął drugie miejsce w wyścigu Le Mans i będzie walczył o więcej w tegorocznym wyścigu wraz z Alexem i Martinem Brundle’ami (w duecie ojciec oraz syn). Lucas weźmie także udział we wszystkich wyścigach Le Mans Series w samochodzie Greaves Motorsport Zytek-Nissan LMP2. Jordan Tresson (Francja, zwycięzca z roku 2010) będzie się ścigał w FIA World Endurance Championship oraz w 24-godzinnym wyścigu Le Mans, prowadząc samochód Signatech Nissan LMP2. Jann Mardenborough (Wielka Brytania, zwycięzca z roku 2011) będzie prowadzić Nissana GT-R Nismo GT3 podczas Blancpain Endurance Series, a jego amerykański odpowiednik, Bryan Heitkotter, wsiądzie do Nissana 370Z Nismo RC podczas Grand-Am Continental Tire Sports Car Challenge Series w czołówce klasy GS (Grand Sport).

Platformy:
Czas czytania: 3 minut, 48 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Recenzja Starhawk

arrow-right
arrow-right

Walcz z Chimerami w Resistance: Burning Skies

Komentarze
...
#1
~Bobas
4356 dni temu

Brzmi przepięknie :) chętnie skorzystałbym z tych lekcji z pominięciem tych na siłę wciśniętych przez sony rozgrywek w tej mizernej gierce

odpowiedz
...
#2
~Vincitore
4294 dni temu

Za cienki jesteś do tego bobasie. Najpierw trzeba dobrze ogarniać symulator, a ty ponoć jesteś straszny leszczu w gran turismo. Pozdrawiam.

odpowiedz
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: