Znasz już nasz Growy Radar Cenowy?
Znasz już nasz Radar Cenowy? Znajdziesz tam najniższe ceny gier spośród 40+ sklepów internetowych »
News

Wyciekł gameplay z kampanii Call of Duty: Black Ops 4, która... miała nigdy nie istnieć

A przynajmniej tak twierdzili przedstawiciele firmy.

Choć wielu z niedzielnych graczy pykających od czasu do czasu w Call of Duty może nie zdawać sobie z tego sprawy, to fani serii z pewnością pamiętają, iż czwarta część serii z podtytułem Black Ops nie otrzymała singlowej kampanii. Kontrowersyjny ruch Treyarch odbił się swego czasu szerokim echem, gdyż do czasu premiery wszystkie tytuły z cyklu takową obowiązkowo posiadały. Twórcy posłuchali wtedy najprawdopodobniej głosu swoich bardziej hardkorowych fanów, którzy od lat twierdzili, iż singlowa przygoda w CoD nie ma tak naprawdę sensu, ale jak się ostatecznie okazało, deweloperzy uznali ten ruch za błędny i w kolejnych częściach serii kampania wróciła.

Twórcy później przez wiele lat twierdzili, iż gra w założeniu była już tytułem stricte multiplayerowym, a kampania nie była planowana. Tymczasem na serwisie społecznościowym Reddit za pośrednictwem użytkownika ForeverDexus wypłynął właśnie filmik ukazujący... gameplay z rzekomo nie istniejącego trybu singlowego gry.

[LEAK] Black Ops 4 Campaign Gameplay from r/Blackops4

Braki w teksturach i sam interfejs (żywcem przekopiowany z multiplayera) sugerują, iż pochodzi on z wczesnej wersji gry i stanowi niezbity dowód, że twórcy minęli się nieco z prawdą odnośnie obecności kampanii w grze. Wygląda na to, że prace były nad nią prowadzone na którymś etapie produkcji, ale cały tryb nie ostał się w finalnej wersji gry i został wycięty na długo przed premierą.

Zdaniem samego postującego kampania miała się nieco różnić od swoich odpowiedników z innych odsłon cyklu. Firma miała położyć nacisk na mniejsze i szybkie misje, które to miały być zaprojektowane w taki sposób, iż zachęcały gracza do ponownego ich ukończenia (niestety nie wiemy w jaki sposób). Miłośnikom serii ciekawym co też kryło się w usuniętym trybie, pozostaje czekać na kolejne przecieki lub na oficjalnie wypowiedź Treyarch, choć ta ostatnia możliwość wydaje się znacznie mniej prawdopodobna, szczególnie po przyłapaniu dewelopera na kłamstwie.

Call of Duty: Black Ops 4 zadebiutowało 12 października 2018 roku na PS4, Xbox One oraz PC.

Platformy:
Czas czytania: 2 minut, 53 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Sega szykuje jakąś bombę. Czy to nowa konsola?

arrow-right
arrow-right

Days of Play wystartowało. Najpierw w sklepach, później w PS Store

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.