News

Xbox 20/20 zapowiedziane. Microsoft co miesiąc będzie dawkował gry na XSX

Amerykanie nie zwalniają tempa, a konkurencja śpi.

Rok 2020 to dla wielu graczy z pewnością jeden z najważniejszych w dotychczasowym życiu. To właśnie w pod koniec obecnego roku do sklepów ma trafić nowa generacja konsol obu producentów, które jeśli wierzyć specyfikacji, zmienią rynek gier wideo na zawsze. Fani niebieskiej strony mocy nie byli ostatnio zbyt rozpieszczani przez swoją korporację i karmieni jedynie szczątkowymi informacjami wciąż oczekują na, chociażby pokazanie wyglądu konsoli. Amerykanie natomiast swoim miłośnikom nie szczędzą różnorakich pokazów, zapowiedzi i konferencji, a teraz do całego repertuaru dojdzie nowy ewent.

Xbox 20/20

Korporacja zapowiedziała bowiem nie jeden, a całą serię konferencji zatytułowanych Xbox 20/20 (dzień/rok). Będą się one odbywać każdego 20 dnia miesiąca, aż do końca roku, kiedy to zadebiutuje Xbox Series X.

Najbliższy odbędzie się oczywiście już za dwa tygodnie (20 maja), a w planie konferencji znajdziemy między innymi pokaz gameplay'ów, trailerów z gier od studiów zewnętrznych z dopiero co zapowiedzianym Assassin's Creed Valhalla włącznie. Oprócz tego można liczyć także na potwierdzenie, które to gry skorzystają z programu Smart Delivery, dzięki któremu w grę zakupioną na obecnej generacji konsol zagramy również na Xbox Series X w ulepszonej wersji.

Fani czekający na pokaz gier wewnętrznych studiów Xbox będą musieli natomiast poczekać do lipca. Możemy liczyć na zapowiedzi jeszcze nieujawnionych tytułów, a także gameplay z produkcji już powstających na nową konsolę Amerykanów.

Pierwszy ewent obejrzymy wspomnianego 20 maja o godzinie 17 polskiego czasu przez oficjalne kanały Xbox na serwisach Twitch , Mixer oraz oczywiście YouTube oraz platformach społecznościowych. Niestety nie doczekamy się polskiego komentarza na żywo.

W międzyczasie nie zapominajcie również o innym pokazie gier third-party dla Xbox Series X, jaki odbędzie się już jutro (7 maja) o godzinie 17 polskiego czasu. Wtedy to też powinniśmy zobaczyć pierwszy gameplay szumnie zapowiadanego Assassin's Creed Valhalla i to w wersji na konsole nowej generacji —  Assassin’s Creed Valhalla jeszcze w tym roku, także na next-geny!

Co dalej?

Gigant z Redmond przy okazji zapowiedzi ewentu podzielił się także szczegółowym planem na 2020 rok, a ten, przynajmniej dla fanów, prezentuje się bardzo ciekawie:

  • Nasz cel to premiera Xbox Series X oraz Halo Infinite w okresie świątecznym.
  • Wszystkie 15 zespołów Xbox Games Studios ciężko pracuje nad grami nowej generacji na Xbox Series X oraz Xbox Game Pass.
  • Najlepsze ekipy deweloperskie z całego świata starają się przygotować swoje gry do równoczesnej premiery z nową konsolą.
  • Planujemy wspierać pecetową społeczność poprzez udostępnianie wszystkich naszych dużych tytułów w usłudze Xbox Game Pass PC, w tym Halo Infinite, Wasteland 3, Minecraft Dungeons oraz oczywiście Microsoft Flight Simulator.
  • Wciąż mamy do zapowiedzi sporo nowych informacji oraz kolejne tytuły zmierzające do Xbox Game Pass.
  • Rozszerzamy Project xCloud (usługę streamingową — przyp.red.) na nowe kraje i nowe urządzenia. Jeszcze w tym roku mamy zamiar połączyć Project xCloud wraz z Xbox Game Pass, by zapewnić wam jeszcze więcej możliwości do wspólnej zabawy.

Platformy:
Czas czytania: 3 minut, 39 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Jest nowy trailer The Last of Us Part II !!!

arrow-right
arrow-right

​Vader Immortal: A Star Wars VR Series trafi na PS4. Tytuł traci ekskluzywność PC

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: