News

​Vader Immortal: A Star Wars VR Series trafi na PS4. Tytuł traci ekskluzywność PC

Wieszczący śmierć PSVR chyba się troszkę przeliczyli.

Choć technologia wirtualnej rzeczywistości ma już za sobą kilka lat, to zainteresowanie nią nie słabnie, przynajmniej na PS4. Dedykowane konsoli gogle sprzedały się w milionach egzemplarzy i to pomimo zaporowej jak na konsole ceny opiewającej czasem na więcej niż cała konsola. Niektórzy wieścili, iż wraz z nieco mniejszą ilością nowych produkcji stricte VR oraz zamknięciem studia UK Sony zamyka swoje studio w Manchesterze. Deweloperzy tworzyli produkcje na PS VR Sony może przestać uważać VR za fundament ich polityki.

Tymczasem Japończycy pochwalili się właśnie przeniesieniem do tej pory ekskluzywnego dla PC tytułu z Gwiezdnymi Wojnami w tle na PSVR. ​Vader Immortal: A Star Wars VR Series, bo to o nim mowa ma trafić na konsole Sony już niebawem, ale nie zdecydowano się na ujawnienie dokładnego terminu.

Tytuł, podobnie jak większość gier stricte VR może być dla większości czytelników obcy, toteż spieszymy z wyjaśnieniem na temat produkcji. Gra rozdzielona na trzy epizody opowiada historię śmiałka, który znajdując się na wulkanicznej planecie Mustafar, stara się dostać do potężnej fortecy samego Lorda Vadera. Zadanie oczywiste nie okazuje się tak proste, jak się początkowo wydawało, a cała masa komplikacji zmusi nas do długiej wędrówki.

Produkcję zespołów ILMxLAB oraz Ninja Theory zaprojektowano wyłącznie z myślą o wirtualnej rzeczywistości wraz z kontrolerami ruchu wymaganymi do obsługi między innymi ikonicznego dla filmowej sagi miecza świetlnego. W trakcie gry przy użyciu naszych rąk rozwiążemy różnorakie zagadki, przeszukamy zakamarki niedostępnej planety i oczywiście będziemy prowadzić potyczki nie tylko ze szturmowcami, ale nawet samym Lordem Sithów.

​Vader Immortal: A Star Wars VR Series
zadebiutował 21 maja 2019 roku na PC i został dość ciepło przyjęty przez zarówno recenzentów, jak i graczy, którzy cenili go za świetny gameplay, krytykując jednocześnie za zbyt krótką kampanię.

Platformy:
Czas czytania: 2 minut, 40 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Xbox 20/20 zapowiedziane. Microsoft co miesiąc będzie dawkował gry na XSX

arrow-right
arrow-right

AMD zapewnia, że next-geny zadebiutują w tym roku pomimo koronawirusa

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: