News

Xbox Series X ma być tak cichy jak Xbox One X. Konsola będzie bezkompromisowa

A przynajmniej tak twierdzi Phil Spencer.

Wydarzenie, podczas którego ujawniono next-genową konsolę Microsoftu trudno zaliczyć do udanych. W internecie wciąż nie milkną śmiechy na temat wyglądu konsoli, a nowe memy porównujące ją do lodówki czy Spongeboba wyrastają jak grzyby po deszczu.

Amerykanie zdecydowali się opublikować więc nieco pozytywnych informacji na temat konsoli, by głosy niezadowolonych choć trochę uciszyć. Szef marki Xbox Phil Spencer podczas wywiadu udzielonego portalowi GameSpot postanowił uchylić rąbka tajemnicy na temat kultury pracy nowego urządzenia. Jego zdaniem ma być ono tak ciche jak Xbox One X:

To, co udało nam się zaprojektować i co możecie podziwiać przez top urządzenia to jeden centralny wentylator. Dzięki takiemu projektowi i samej jego wielkości nowa konsola będzie dokładnie tak cicha jak Xbox One X i to pomimo całej mocy, jaka w niej drzemie.

Phil stwierdził również, iż w przypadku konsoli pierwsze skrzypce gra zawsze stosunek pomiędzy wyglądem, chłodzeniem oraz samą funkcjonalnością. Jego zdaniem, w przypadku Xbox Series X wszystkie te elementy udało się idealnie zgrać, dzięki czemu żaden aspekt konsoli nie ucierpiał, a samo urządzenie ma być cyt.: „bezkompromisowe”.

Mężczyzna za przykład świetnego projekt urządzenia podał Xbox One X, który jego zdaniem jest tak cichy, iż goście w jego domu nie mają świadomości, iż urządzenie jest włączone, dopóki sam im o tym nie powie. Ciężko nie odnieść wrażenia, iż Spencer nieco w tej wypowiedzi odpłynął, bo choć mocniejsza wersja Xbox One jest cicha, to usłyszenie jej pracy, szczególnie przy grze w 4K nie jest raczej problemem. Należy jednak zaznaczyć, iż jest ona przy tym niewątpliwie cichsza niż produkt konkurencji w postaci PlayStation 4 Pro.

Warto wspomnieć, iż w sprawie nazewnictwa nowej konsoli Microsoftu wciąż panuje spory bałagan. Zaledwie kilka dni temu poinformowaliśmy was o tym, że przedstawiciele korporacji twierdzą, iż ich nowy produkt to po prostu Xbox Xbox X Series to po prostu Xbox? Microsoft stara się naprawić swój błąd z nazewnictwem. Nie trudno jednak zgadnąć, iż jeśli takiej nazwy używałyby wszystkie portale, to wielu czytelników zapewne nie miałoby pojęcia, o którą konsolę ostatecznie chodzi.

Pozostaje mieć nadzieję, że do premiery konsoli Xbox nowej generacji, jaka ma nastąpić pod przyszłego koniec roku, problem ten uda się już rozwiązać, a informacje szefa amerykańskiej marki co do głośności urządzenia — potwierdzić.

Tagi:
Platformy:
Czas czytania: 3 minut, 6 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Sapkowski i CD Projekt zawarli ugodę

arrow-right
arrow-right

Google kupuje Typhoon Studios. Deweloperzy zajmą się produkcją gier na Stadia

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: