News

Google kupuje Typhoon Studios. Deweloperzy zajmą się produkcją gier na Stadia

Amerykanie w sprawie swojej usługi nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa.

O tym, że premiera Stadii okazała się kompletną klapą wiedzą niemal wszyscy. Produkt został źle wyceniony, nie spełnił podstawowych założeń, a wybór gier był bardzo ubogi. Mimo to Google wciąż stara się ratować swoją platformę, podejmując coraz to nowe działania.

Korporacja ogłosiła właśnie, poprzez swoją oficjalną stronę , iż w celu promowania swojej platformy zakupiła kanadyjskie studio — Typhoon Games. Deweloperzy ci po wydaniu swojej aktualnej produkcji pt. Journey to The Savage Planet, jaka ma zadebiutować w styczniu 2020 roku, najprawdopodobniej zajmą się produkcją gier ekskluzywnych na Google Stadia.

A tych z pewnością platformie Google brakuje, gdyż włodarze firmy musieli się całkiem niedawno z ich małej ilości fanom tłumaczyć, co ostatecznie doprowadziło do tego, iż bonusowe produkcje wrzucono, co opisywaliśmy w artykule —  Stadia otrzyma jednak więcej gier na start. Google ugina się pod naporem krytyki. Koniec końców nie miało to większego znaczenia, gdyż okazało się, że nawet z tymi grami, w które na platformie można zagrać są spore problemy, a jakość obrazu pozostawia sporo do życzenia.

PR-ową katastrofą dla Amerykanów okazały się też doniesienia o konieczności... pobrania patcha do gry NBA 2K20 Żeby zagrać w NBA2K20 na Google Stadia musisz... pobrać aktualizację gry czy ostatnie informacje sugerujące, iż popularny Borderlands 3 nie otrzyma na platformie Google aktualizacji przez kolejne tygodnie.

Warto wspomnieć, iż to nie pierwszy krok, jaki podjęła korporacja w celu ratowania swojego produktu. Zaledwie kilka miesięcy temu o werbunku przez Google deweloperów pracujących nad serią Assassin's Creed Google zatrudnia kilku deweloperów Assassin's Creed. Czy dla Stadii jest jeszcze ratunek?. Jak widać przedsiębiorstwo ma zamiar walczyć o ratowanie usługi do samego końca. Nic w tym dziwnego, wszak samo jej przygotowanie pochłonęło całą masę środków, których teraz szkoda zaprzepaścić.

Google Stadia to platforma streamingowa pozwalająca na grę zdalną bez posiadania mocarnego sprzętu na (prawie) każdym urządzeniu. Do korzystania z usługi na TV potrzeba oficjalnej przystawki Chromecast Ultra wraz z kontrolerem. Usługa nie jest obecnie dostępna w Polsce. Obecnie ze Stadii można korzytać jedynie za pośrednictwem planu PRO z ceną wynoszącą 10 euro (44 zł). W przyszłości udostępniona zostanie również darmowa wersja usługi z ograniczeniami co do jakości obrazu (gry pozostaną płatne).

Platformy:
Czas czytania: 3 minut, 3 sekund

Przeczytaj więcej na podobne tematy:
Odpoczywamy, ale nie znikamy :) - 10.03.2023 20:11
18 lat temu PSX Extreme uznało nas najlepszą stroną o grach - 10.03.2023 13:48
Forum - 10.03.2023 13:18
Square wchłonie Luminous Productions, bo Forspoken zawiodło - 28.02.2023 23:13
Sony wywraca nasze spojrzenie na pady z projektem Leonardo - 05.01.2023 23:30
Niedawno pisaliśmy też o...

Xbox Series X ma być tak cichy jak Xbox One X. Konsola będzie bezkompromisowa

arrow-right
arrow-right

Styczniowa wyprzedaż w PS Store

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: