Autor Wątek: Super Mario Galaxy na Wii  (Przeczytany 29535 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ki_ki

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 693
  • Reputacja: 7
Odp: Super Mario Galaxy na Wii
« Odpowiedź #80 dnia: Sierpnia 26, 2007, 22:37:48 pm »
Jest to jedna z nielicznych gier na Wii która przykuła moją uwagę  :smile: Oprawa graficznie wygląda w miarę znośnie  :-o
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 26, 2007, 22:39:47 pm wysłana przez ki_ki »
PSN id Pearlsea1990

Aktualnie:
Rise of the Tomb Raider, Lost Ruins, Dead Space

Supersonic

  • Gość
Odp: Super Mario Galaxy na Wii
« Odpowiedź #81 dnia: Listopada 08, 2007, 08:08:51 am »
Nowe screeny i video
http://www.jeux-france.com/news22178_super-mario-galaxy-dans-l-eau-.html

Jakie to ładne

Nie mogę się doczekać. Liczę po cichu że gra da mi tyle radochy co SM64.

Opublikowane: Październik 11, 2007, 07:29:06
Nowy trailer
http://www.gamersyde.com/leech_4935_en.html

Ta gra będzie wielka

Dlaczego SMG wychodzi już w listopadzie. Nie zamierzam wydawać kasy na Wii (nawet dla SMG i MP3) póki nie stanieje.

Jak ja nienawidzę w trailerach gier na Wii suszących kły buców którzy psują efekt każdego filmu.   :x
Opublikowane: Październik 14, 2007, 19:25:23
GT video review - 9.8
http://www.gametrailers.com/player/27584.html
Nie pamiętam by na GT jakaś gra złapała 10 za gameplay i nie pamiętam by jakaś przekroczyła barierę 9.8.

Gamespot - 9.5 (aż nie wierzę)
http://www.gamespot.com/wii/action/supermario128/review.html?sid=6182474&tag=topslot;title;1&om_act=convert&om_clk=topslot

IGN - 9.7 (dycha za gameplay i ...dźwięk  :shock:)
http://wii.ign.com/articles/833/833298p4.html

appaloosa

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 12-01-2007
  • Wiadomości: 12
  • Reputacja: 0
Odp: Super Mario Galaxy na Wii
« Odpowiedź #82 dnia: Listopada 08, 2007, 09:50:44 am »
Mam SMG i mogę zdecydowanie powiedzieć, że jet to godny następca SM64. Grafika 10/10 - i to nie w kategorii Wii ale ogólnie konsol. Gameplay 10/10. Muzyka 10/10. Jedyny minus to stosunkowo łatwe poziomy - póki co. Choć dość ciekawą opcją jest zdobywanie specjalnej gwiazdki z tylko jednym punktem życia.

Ogólnie najlepszy platformer w jaki grałem, z wykręconymi levelami, w którym czuć ducha rewelacyjnego SM64 i który jest jego godziwym następcą.

puppet

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 17-10-2007
  • Wiadomości: 162
  • Reputacja: 0
Odp: Super Mario Galaxy na Wii
« Odpowiedź #83 dnia: Listopada 08, 2007, 11:37:09 am »
Dzięki za opinie, właśnie chciałem pytać czy ktoś grał i jak to wygląda.
A jak się gra wiilotem?

appaloosa

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 12-01-2007
  • Wiadomości: 12
  • Reputacja: 0
Odp: Super Mario Galaxy na Wii
« Odpowiedź #84 dnia: Listopada 08, 2007, 17:48:02 pm »
Bardzo intuicyjnie i bezproblemowo. Gra wykorzystuje wiimota w wielu aspektach rozgrywki. Nie ma tego nigdzie na filmikach ale wiimot daje radę i nie brakuje żadnych przycisków.

CassSept

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-01-2005
  • Wiadomości: 2 194
  • Reputacja: 0
Odp: Super Mario Galaxy na Wii
« Odpowiedź #85 dnia: Listopada 09, 2007, 18:52:04 pm »


IGN - 9.7 (dycha za gameplay i ...dźwięk  :shock:)
http://wii.ign.com/articles/833/833298p4.html
Nie widziałeś filmów jakie były z nagrywania soundtracku... pełna orkiestra etc, miazga.
GameSpot 9.5, wow
No i po obejrzeniu recenzji GT nie mam żadnych wątpliwości. Nie pamiętam kiedy ostatni raz byłem tak nahypowany na jakąkolwiek grę (chyba wręcz nigdy)

blancjaone

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2004
  • Wiadomości: 2 946
  • Reputacja: 1
Odp: Super Mario Galaxy na Wii
« Odpowiedź #86 dnia: Listopada 09, 2007, 19:05:02 pm »
No, to jest pierwsza gra dla której mogę z czystym sumieniem kupić Wii.
Jak liczba ta dobije do 5-10 to pewnie sobie sprawie. Za rok, dwa...

Supersonic

  • Gość
Odp: Super Mario Galaxy na Wii
« Odpowiedź #87 dnia: Listopada 09, 2007, 20:36:41 pm »
Cytuj
No i po obejrzeniu recenzji GT nie mam żadnych wątpliwości. Nie pamiętam kiedy ostatni raz byłem tak nahypowany na jakąkolwiek grę (chyba wręcz nigdy)
Już nie czuję się odosobniony  :cool:

Cytuj
Jak liczba ta dobije do 5-10 to pewnie sobie sprawie. Za rok, dwa...
Mam podobne podejście ale na 10 hitów to nie liczę nawet pod koniec życia Wii. Mimo to gdzieś za rok wypada kupić Wii

Gerro31

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-02-2006
  • Wiadomości: 4 700
  • Reputacja: 35
Odp: Super Mario Galaxy na Wii
« Odpowiedź #88 dnia: Listopada 09, 2007, 20:46:47 pm »
Cholera, ten Mario Galaxy wypada naprawdę świetne i to w sumie jedyny powód, obok Metroida, przez który zaluje sprzedaży Wii. Cóż, może odkupię, jak Wii będzie stac po 200zł :lol: i przejdę sobie Mariany. Świetny ten dźwięk, a i gameplay wygląda miodnie.

mateo

  • Gość
Odp: Super Mario Galaxy na Wii
« Odpowiedź #89 dnia: Listopada 09, 2007, 20:51:29 pm »
Ja jestem strasznie napalony na trzeciego Metroida. :mad: (cholerny fan serii)
Ale k****.... dla jednej gry nie kupie WII  :mad:

Supersonic

  • Gość
Odp: Super Mario Galaxy na Wii
« Odpowiedź #90 dnia: Listopada 09, 2007, 22:04:41 pm »
Włoski ONM ocenił SMG na 11/10  :grin: Ciekawe jak to zaliczą do gamerankings  :lol:

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: Super Mario Galaxy na Wii
« Odpowiedź #91 dnia: Listopada 09, 2007, 22:12:56 pm »
Grafika 10/10 - i to nie w kategorii Wii ale ogólnie konsol. Gameplay 10/10.
Zastanów się co mówisz, Wii to nie BMW, grafy lepszej niż X360 i PS3 to nie masz.

appaloosa

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 12-01-2007
  • Wiadomości: 12
  • Reputacja: 0
Odp: Super Mario Galaxy na Wii
« Odpowiedź #92 dnia: Listopada 10, 2007, 12:02:10 pm »
Zastanów się nad własnymi słowami i pomyśl - jak można dać grze 10/10 za muzykę skoro to nie filharmonia? Jeśli szukasz grafiki pokroju Gears of War  pełnej mapowania, cieniowania i super zaawansowanych efektów to na pewno takiej tam nie znajdziesz Grafika to nie tylko możliwości ale co z tymi możliwościami się robi. Zresztą nie musisz wierzyć facetowi przebranemu za księdza - poczytaj co piszą o grze renomowane serwisy.

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: Super Mario Galaxy na Wii
« Odpowiedź #93 dnia: Listopada 10, 2007, 13:19:48 pm »
Zastanów się nad własnymi słowami i pomyśl - jak można dać grze 10/10 za muzykę skoro to nie filharmonia? Jeśli szukasz grafiki pokroju Gears of War  pełnej mapowania, cieniowania i super zaawansowanych efektów to na pewno takiej tam nie znajdziesz Grafika to nie tylko możliwości ale co z tymi możliwościami się robi. Zresztą nie musisz wierzyć facetowi przebranemu za księdza - poczytaj co piszą o grze renomowane serwisy.
Zastanów się co piszesz, wyraźnie napisałeś "w kategorii konsol".

appaloosa

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 12-01-2007
  • Wiadomości: 12
  • Reputacja: 0
Odp: Super Mario Galaxy na Wii
« Odpowiedź #94 dnia: Listopada 12, 2007, 07:52:12 am »
Bo uważam że takiej grafiki nie powstydziłby się X360 czy PS3  8)

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Super Mario Galaxy na Wii
« Odpowiedź #95 dnia: Listopada 12, 2007, 11:23:51 am »
Pozwolicie, że napiszę taką małą dygresję.

Ciekawe dlaczego gamespot nie dał mario galaxy oceny 7,5. Dlaczego pytam? Taka ocenę w tym serwisie dostał ratchet. Na taka ocenę złożyło się kilka czynników:

-gra nie ma bardzo interesującej fabuły i zakończenia- w mario fabuła jest jeszcze gorsza, a właściwie to jej prakrycznie brak

-bardzo dużo różnych mechanizmów gameplayu, przez co gra traci tożsamość- w MG też- raz latamy, raz skaczemy, raz pływamy, raz po planecie ganiamy raz po "zwykłej" planszy itp.

-gra jest za łatwa- mario jest grą dużo łatwiejszą (wiadomo- gra ma być łatwo dostępna i jest kierowana do młodego pokolenia)

Dlaczego te, rzeczy przeszkadzały redaktorom w Ratchecie, a już te same "wady" w mario galaxy nie przeszkadzają w ogóle?


ps: nie to, że mam coś do nowego mario, tylko nie rozumiem nie obiektywności recenzentów

Bo uważam że takiej grafiki nie powstydziłby się X360 czy PS3  8)
Grafika w Mario Galaxy jest tylko ładna takie 7/10 (do Ratcheta 3, Jak-a 3, Concker-a to jest jej strasznie daleko) Gra dostaje takie oceny za grafikę, ponieważ panuje pewna choroba wśród praktycznie wszystkich recenzentów. Jak gierka jest super to dostaje super oceny również za grafikę i muzykę mimo iż często te elementy nie zachwycają, z kolei jak gierka jest średniacka, jest klopsem to dostaje również mierne oceny za grafikę i dźwięk bez znaczenia czy gra rzeczywiście te elementy również ma słabe.
« Ostatnia zmiana: Listopada 12, 2007, 11:36:29 am wysłana przez Piter_neo »

appaloosa

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 12-01-2007
  • Wiadomości: 12
  • Reputacja: 0
Odp: Super Mario Galaxy na Wii
« Odpowiedź #96 dnia: Listopada 12, 2007, 18:19:08 pm »
A grałeś w obie gry, że tak zapytam?

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Super Mario Galaxy na Wii
« Odpowiedź #97 dnia: Listopada 12, 2007, 18:43:22 pm »
A grałeś w obie gry, że tak zapytam?
Nie

Niebieski

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 12-09-2006
  • Wiadomości: 2 182
  • Reputacja: 1
Odp: Super Mario Galaxy na Wii
« Odpowiedź #98 dnia: Listopada 12, 2007, 18:59:11 pm »
Beznadziejna dygresja, niby dlaczego sądzisz ze Mario jest łatwy ?! Grafika jak na możliwości Wii! jest świetna ! Skad wiesz że nie ma fabuły ?

Supersonic

  • Gość
Odp: Super Mario Galaxy na Wii
« Odpowiedź #99 dnia: Listopada 12, 2007, 20:08:34 pm »
Piter ale nie bierzesz jednego pod uwagę że gry z Mario to esencja miodu i 100% platformówki w platformówce fabuła i reszta się nie liczy. Z całym szacunkiem dla Serii Retchet czy J&D gdyż to bardzo dobre gry ale Mario bije na głowę wszystko. Ocenę dla Ratcheta w Gamespot olej bo to banda p...ów. Ostatni serwis którego noty biorę pod uwagę.

BTW od kiedy to fabuła w Mario się liczy. Dla mnie nie musi być żadnej bo tam podstawą jest grywalność w starym dobrym stylu.

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Super Mario Galaxy na Wii
« Odpowiedź #100 dnia: Listopada 12, 2007, 21:46:53 pm »
Piter ale nie bierzesz jednego pod uwagę że gry z Mario to esencja miodu i 100% platformówki w platformówce fabuła i reszta się nie liczy. Z całym szacunkiem dla Serii Retchet czy J&D gdyż to bardzo dobre gry ale Mario bije na głowę wszystko. Ocenę dla Ratcheta w Gamespot olej bo to banda p...ów. Ostatni serwis którego noty biorę pod uwagę.

BTW od kiedy to fabuła w Mario się liczy. Dla mnie nie musi być żadnej bo tam podstawą jest grywalność w starym dobrym stylu.
Ale ja nie podważam tego, że mario jest świetny.

Piszesz od kiedy fabuła w mario się liczy, a ja zapytam od kiedy w ratchecie się liczy, od kiedy fabuła się w platformerach liczy? Wg. gamespotu w mario się nie liczy ale już w R&C tak.

Jeszcze raz to napiszę, bo mnie chyba źle zrozumięliście ja uważam, że nowe mario napewno jest świetne tylko pytam się was czy może wiecie dlaczego gamespot tak szybko zmienia zdanie na temat co jest fajne, potrzebne a co nie.

Beznadziejna dygresja, niby dlaczego sądzisz ze Mario jest łatwy ?! Grafika jak na możliwości Wii! jest świetna ! Skad wiesz że nie ma fabuły ?
Primo słyszałem w recenzji na gametrailers, secundo nie wierzę, żeby w takiej grze była ciekawa fabuła.

W sumie to powinienem to pisać w temacie o ratchecie.
« Ostatnia zmiana: Listopada 12, 2007, 21:57:53 pm wysłana przez Piter_neo »

Supersonic

  • Gość
Odp: Super Mario Galaxy na Wii
« Odpowiedź #101 dnia: Listopada 12, 2007, 22:03:38 pm »
Cytuj
Wg. gamespotu w mario się nie liczy ale już w R&C tak.
Moja zdanie na temat ocen Gamespotu znasz wiec zgadzam się.

Gamespot nie zmienia zdanie po prostu SMG jest lepsze (jeżeli jest chociaż w połowie tak dobre jak SM64)  od Ratcheta który grywalnościowo trzyma stały bardzo wysoki poziom ale IMO żaden Ratchet  czy jakakolwiek inna platformówka nie podskoczyła serii z Marianem. Banjo był blisko.

appaloosa

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 12-01-2007
  • Wiadomości: 12
  • Reputacja: 0
Odp: Super Mario Galaxy na Wii
« Odpowiedź #102 dnia: Listopada 13, 2007, 12:12:42 pm »
Zgodzę się w jednym - SMG jest za łatwe - SM64 trzymało wyższy poziom trudności. Tutaj są plansze ze po kilku chwilach gry masz już zdobytą gwiazdkę. Poza tym po 60 gwiazdkach można już walczyć z głównym bossem.

A tutaj SM64 speed run 16 stars
« Ostatnia zmiana: Listopada 13, 2007, 12:19:42 pm wysłana przez appaloosa »

CassSept

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-01-2005
  • Wiadomości: 2 194
  • Reputacja: 0
Odp: Super Mario Galaxy na Wii
« Odpowiedź #103 dnia: Listopada 13, 2007, 16:04:13 pm »
Umm, Piter. Zagraj, i dopiero wtedy się wypowiedz. Bo podejściem "nie grałem ale wiem" nic nie zdziałasz

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Super Mario Galaxy na Wii
« Odpowiedź #104 dnia: Listopada 13, 2007, 16:32:18 pm »
Umm, Piter. Zagraj, i dopiero wtedy się wypowiedz. Bo podejściem "nie grałem ale wiem" nic nie zdziałasz
Ale jeszcze raz powtarzam, że ja nie twierdzę, że Mario ma jakieś wady, ja się czepiam gamespotu.
Umm, Piter. Zagraj, i dopiero wtedy się wypowiedz.
Jak nintendo zmieni w swoich platformówkach tego niecharyzmatycznego bohatera (który jest efektem ubocznym dawnych ograniczeń sprzętowych), jego irytujący głosik, zmienią tą dziecinną muzyczkę to wtedy z przyjemnością zagram.

Chyba, że gra jest tak dobra, że mimo tych niepasujących mi elementów gra mi się spodoba.

Jest ktoś z Krakowa (lub Zamościa) kto chciałby mnie zaprosić na przetestowanie Wii? Z chęcią bym sobie poszpilał w kilka gierek.

Shard

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 04-08-2006
  • Wiadomości: 314
  • Reputacja: 13
Odp: Super Mario Galaxy na Wii
« Odpowiedź #105 dnia: Listopada 13, 2007, 17:08:23 pm »
Piter_neo, tak odpowiadając na twoją dygresję:

1) Całkiem możliwe, że fabularnie Ratchet jest dużo lepszy (nie wiem, w żadną z tych gier nie grałem), ale SMG wygląda mi na grę bardziej "lekką" od Ratcheta. Dla porównania - w Super Mario 64 słaba fabuła mi w ogóle nie przeszkadzała, a w Ratchecie gdyby była na tym poziomie, to bym obniżył jeszcze bardziej ocenę (pierwszemu Ratchetowi daję 8.0 - bardzo dobra gra i tyle imo).

2) Przetłumacz to sobie dokładnie, a nie zmieniaj tak, żeby ci było wygodniej. Na gamespocie piszą, że jest wiele, często NIEPOTRZEBNYCH, mechanizmów gameplayu. Wyobrażasz sobie Maria bez skakania, latania, pływania itd...?

3) Powiedz mi gdzie porównywano poziom trudności obu gier? Twoje widzimisię nie musi być zgodne z prawdą. Do tego w niektórych grach poziom trudności jest bardziej rażący niż w innych. Np. o ile w Okami nie przeszkadzały mi proste walki, bo gra nadrabiała to innymi elementami, to w pierwszym PoP'ie niektóre walki mnie denerwowały przez swoją prostotę (ach, ten nieszczęsny ostatni boss).

Co do grafiki, 7/10 mówisz? Grałeś w Conker'a i SMG? Czy patrzysz na screeny i już wiesz, że grafika w tej drugiej grze jest dużo gorsza? Conker owszem, jest śliczną grą, ale wątpię, żeby tylu recenzentów się myliło co do grafiki w SMG. Ponadto współczuję ludziom, dla których zaawansowanie graficzne liczy się bardziej niż jej design i klimat. Dla mnie Yoshi's Island z SNES'a jest dużo ładniejsze od np. Jak'a z PS2, chociaż technicznie jest mniej zaawansowane. Tak samo wolę grafikę z Twilight Princess, Okami czy Metroidzie od tej z Gears of War. Ale to moje indywidualne podejście do kwestii oprawy graficznej. Ale odpowiedź na swoje twierdzenie masz na początku:).

Btw, "dziecinna muzyka" i "niecharyzmatyczny bohater" mnie rozwaliło. Błagam, powiedz, że żartujesz!

Mejs

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 12-04-2007
  • Wiadomości: 1 882
  • Reputacja: 49
Odp: Super Mario Galaxy na Wii
« Odpowiedź #106 dnia: Listopada 13, 2007, 17:16:17 pm »
Irytującą muzyczkę powiadasz? W Mario Galaxy gra piękna orkiestra, ciężko to nazwać irytującą muzyczką.

Mario Galaxy to czystki lekki piękny gameplay, widzę w tej grze taki potencjał że hej. Czy grafika jest taka ważna? Imo Galaxy prezentuje się świetnie, widać naprawdę duży czar i klimat produkcji, lepsze to niż 9309850581903850831(999) bezpłciowych poligonów.

CassSept

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-01-2005
  • Wiadomości: 2 194
  • Reputacja: 0
Odp: Super Mario Galaxy na Wii
« Odpowiedź #107 dnia: Listopada 13, 2007, 19:19:58 pm »
Niecharyzmatyczny bohater?
Bohater który jest najbardziej rozpoznawalną twarzą gier wideo na świecie, który był bohaterem wielu genialnych i/lub przełomowych gier (oryginalne side-scrollery, SM64, i zapewne SMG (3 dni...)), z którym gry sprzedają się w milionach egzemplarzy jest niecharyzmatyczny?
Radzę sprawdzić znaczenie słowa "charyzmatyczny"
Btw, muzyka w SMG nie jest w midi tylko robiona przez orkiestrę.
Edit:
« Ostatnia zmiana: Listopada 13, 2007, 19:29:20 pm wysłana przez CassSept »

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Super Mario Galaxy na Wii
« Odpowiedź #108 dnia: Listopada 13, 2007, 20:31:27 pm »
Niecharyzmatyczny bohater?
Bohater który jest najbardziej rozpoznawalną twarzą gier wideo na świecie, który był bohaterem wielu genialnych i/lub przełomowych gier (oryginalne side-scrollery, SM64, i zapewne SMG (3 dni...)), z którym gry sprzedają się w milionach egzemplarzy jest niecharyzmatyczny?
Radzę sprawdzić znaczenie słowa "charyzmatyczny"
Grubas z wąsami, ubrany na czerwono w dzinsowych ogrodniczkach jest super charyzmatyczny. Jeszcze ten jego nieznośny głos:
http://youtube.com/watch?v=yrjy6lpDHzk
Z resztą sama jego historia powstania wskazuje na to iż jest to postać "z odzysku". Mario ma tak duży nos ponieważ kiedyś mieli niską rozdzielczość i musieli zrobic taki wielki by był w ogóle widoczny, wąsy są dlatego gdyż brakowało szczególowości by zrobić usta, ma czapkę, ponieważ nie chciało im się animować włosów, jest gruby i czerwony by był łatwiej widoczny.

http://www.gametrailers.com/player/27707.html
Zajebiście poważna muzyka.

ps: to, że mario jest rozpoznawalna postacią wcale nie znaczy że jest fajny i charyzmatyczny

Mejs

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 12-04-2007
  • Wiadomości: 1 882
  • Reputacja: 49
Odp: Super Mario Galaxy na Wii
« Odpowiedź #109 dnia: Listopada 13, 2007, 21:01:35 pm »
Pitek ale mi Ciebie żal, widzę że jesteś fanem serii MGS, więc śmiem sądzić że jesteś przyzywczajony do zawiłej fabuły, do świetnej (zakładam że wg. Ciebie ta muzyka jest naprawdę męska) orkiestralnej muzyki.

Rozumiem, tylko ciekawe co byś zrobił gdyby w MGS4 zamiast Snake'iem kierowało by się Meryl, i byłby to jRPG z bishonenami i płytką fabułą. Czy byłbyś zadowolony? Raczej nie, seria MGS przyzwyczaiła nas (graczy) do epickiej histori pełnej zwrotów akcji. No ale przecież jRPGi lepiej się sprzedają czemu by nie zmienić MGS na jRPG myśli sobie Konami.

Teraz przetransportuj ten przykład na serie Mario, lajtowy, przegrywalna zdecydowanie płytka fabularnie gra. Wszyscy tego od tej gry oczekują + jakichś innowacyjnych/ultra-grywalnych rozwiązań dających poczuć arcade. Czy sądzisz że dobrym krokiem byłoby wsadzić Mario w świat Post-Nuklearny, z grzybków zrobić grzyby nuklearne, samą gre osadzić w pierwszej osobie i dodać długą skomplikowaną fabułę, zamiast Mario Galaxy byłby: Super Mario: Chaos Eden-1 oida ouden eidos.. Czy tego chcesz?

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Super Mario Galaxy na Wii
« Odpowiedź #110 dnia: Listopada 13, 2007, 21:11:38 pm »
Pitek ale mi Ciebie żal, widzę że jesteś fanem serii MGS, więc śmiem sądzić że jesteś przyzywczajony do zawiłej fabuły, do świetnej (zakładam że wg. Ciebie ta muzyka jest naprawdę męska) orkiestralnej muzyki.

Rozumiem, tylko ciekawe co byś zrobił gdyby w MGS4 zamiast Snake'iem kierowało by się Meryl, i byłby to jRPG z bishonenami i płytką fabułą. Czy byłbyś zadowolony? Raczej nie, seria MGS przyzwyczaiła nas (graczy) do epickiej histori pełnej zwrotów akcji. No ale przecież jRPGi lepiej się sprzedają czemu by nie zmienić MGS na jRPG myśli sobie Konami.

Teraz przetransportuj ten przykład na serie Mario, lajtowy, przegrywalna zdecydowanie płytka fabularnie gra. Wszyscy tego od tej gry oczekują + jakichś innowacyjnych/ultra-grywalnych rozwiązań dających poczuć arcade. Czy sądzisz że dobrym krokiem byłoby wsadzić Mario w świat Post-Nuklearny, z grzybków zrobić grzyby nuklearne, samą gre osadzić w pierwszej osobie i dodać długą skomplikowaną fabułę, zamiast Mario Galaxy byłby: Super Mario: Chaos Eden-1 oida ouden eidos.. Czy tego chcesz?
Ej, spoko. Poprostu mi osobiście się nie podoba Mario, nie podoma mi się ten klimat, może bym zmienił zdanie jakbym zagrał. Nie mówię, że Mario jest złe tylko, że z tego co widziałem to nie pasuje to dla mnie. Sam osobiście grałem w wiele lajtowych gierek (np. Klonoa, Dragon Quest, Croc), teraz gram w Monster Rancher 4.

Wciągnęliście mnie w kłótnie, a ja wcale nie wszedłem w ten wątek z zamiarem kłótni, fanbojowania czy jechania po grze.

Shard

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 04-08-2006
  • Wiadomości: 314
  • Reputacja: 13
Odp: Super Mario Galaxy na Wii
« Odpowiedź #111 dnia: Listopada 13, 2007, 21:15:06 pm »
Cytuj
Grubas z wąsami, ubrany na czerwono w dzinsowych ogrodniczkach jest super charyzmatyczny. Jeszcze ten jego nieznośny głos:
Choćby to, że pamiętasz jak jest ubrany, zapamiętałeś jego głos i nawet historię (xD) wskazuje na to, że zapadł ci w pamięć. Co za tym idzie, posiada charakterystyczne cechy i mimowolnie je wszystkie pamiętasz. No, wpływ na ludzi też pewien ma, ale jak widać nie zawsze pozytywny xD. Mario jest postacią charyzmatyczną, dzięki czemu stał się jedną z najważniejszych postaci gier video wszech czasów. I "antyboy'e" Nintendo tego nie zmienią. A do głosu nie wiem co masz, doprawdy.
Btw, cudowna historia. Mam tylko nadzieję, że nie pisałeś tego na poważnie :P.

Cytuj
Zajebiście poważna muzyka
Oho, masz absolutną rację. Jest to coś na poziomie "Stary niedźwiedź mocno śpi". Cóż za infantylne brzmienie! Cóż za amatorskie wykonanie! Błagam, nie bądź tak ślepy, bo to jest żałosne. No ale tak, mega poważna muzyka klasyczna pasowałaby do tej gry o wiele bardziej. Do Nfs'a i GT też wsadźmy coś poważnego, bo tamta muzyka jest całkowicie niepoważna. Omg, człowieku...

A, i czemu się nie odniesiesz do mojego poprzedniego posta? ^^

P.S. Skoro tak twierdzisz. Ale nie trzeba było prowokować ludzi fanboyowskimi tekstami.


Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Super Mario Galaxy na Wii
« Odpowiedź #112 dnia: Listopada 13, 2007, 21:37:35 pm »
Btw, cudowna historia. Mam tylko nadzieję, że nie pisałeś tego na poważnie :P.
Czego nie pisałem poważnie i jaka historia? To jak powstała postać mario to widziałem jak mówił sam Miyamotoi, było to w programie na Discovery.

Cytuj
Oho, masz absolutną rację. Jest to coś na poziomie "Stary niedźwiedź mocno śpi". Cóż za infantylne brzmienie! Cóż za amatorskie wykonanie! Błagam, nie bądź tak ślepy, bo to jest żałosne. No ale tak, mega poważna muzyka klasyczna pasowałaby do tej gry o wiele bardziej. Do Nfs'a i GT też wsadźmy coś poważnego, bo tamta muzyka jest całkowicie niepoważna. Omg, człowieku...
Simply, mi się nie podoba, IMO jest zbyt cukierkowa.
A, i czemu się nie odniesiesz do mojego poprzedniego posta? ^^
A do czego mam się odnosić, co mam się kłócić z tobą? Ty twierdzisz tak, ja twierdze inaczej.
P.S. Skoro tak twierdzisz. Ale nie trzeba było prowokować ludzi fanboyowskimi tekstami.
Gdzie ja napisałem jakiś fanboyski tekst?

Shard

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 04-08-2006
  • Wiadomości: 314
  • Reputacja: 13
Odp: Super Mario Galaxy na Wii
« Odpowiedź #113 dnia: Listopada 13, 2007, 21:51:39 pm »
Cytuj
Czego nie pisałem poważnie i jaka historia? To jak powstała postać mario to widziałem jak mówił sam Miyamotoi, było to w programie na Discovery.
Bardziej mi tu chodziło o twój tekst "postać z odzysku", ale przyznam się, że nie spodziewałem się, że tak to się wszystko potoczyło ^^.

Cytuj
Simply, mi się nie podoba, IMO jest zbyt cukierkowa.
Cóż, twoje zdanie, masz oczywiście do niego prawo:). Jednak wystarczy to powiedzieć, a nie nazywać ją dziecinną i niepoważną.

Cytuj
A do czego mam się odnosić, co mam się kłócić z tobą? Ty twierdzisz tak, ja twierdze inaczej.
To, że przetłumaczyłeś tekst z Gamespot'u tak, żeby ci było wygodniej nie można nazwać czyjąś opinią. Tak samo wymyślanie sobie to, która gra jest prostsza która trudniejsza. No i ciężko przeczyć, że Mario jest postacią charyzmatyczną, co zresztą Cass już zauważył (znając Mejs'a też by potwierdził, ale nie mam się do czego odnieść xP) ^^.

Cytuj
Gdzie ja napisałem jakiś fanboyski tekst?
Jakbym skrytykował Snake drwiąc z jego charakterystycznych cech, naśmiewał się z "cudownego" soundtrack'u z MGS'a3 czy mówił, że grafika z MGS'a3 jest na poziomie Luigi's Mansion też byś uznał to za fanboy'owski tekst. Ale masz rację, kłócić się nie warto:).

Edit:
@Mejs, nie musisz od razu pół artykułu w Wikipedii kopiować xP. Słownik podaje: "szczególne cechy osobowości, którym osoba je posiadająca zawdzięcza niekwestionowany autorytet u ludzi i wpływ na nich". Z autorytetem faktycznie ciężko się zgodzić, ale wpływ na rynek, gry, a co za tym idzie, ludzi, Mario ma. No, ale to trzeba by było specjalisty się zapytać. Natomiast w potocznym niewątpliwie jest postacią charyzmatyczną, to fakt:) (btw, przypomniało mi się słowo "tolerancja" xD)

Edit2: @Mejs, w RL nie bierzesz tak wszystkiego dosłownie o dziwo =P. A za tę aluzję o wzorku to cię jutro w szkole walnę xD. Btw, jak tam butelki z pokoju?


« Ostatnia zmiana: Listopada 14, 2007, 17:38:38 pm wysłana przez Shard »

Mejs

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 12-04-2007
  • Wiadomości: 1 882
  • Reputacja: 49
Odp: Super Mario Galaxy na Wii
« Odpowiedź #114 dnia: Listopada 13, 2007, 22:01:30 pm »
Cytuj
Charyzma (greckie chárisma), termin zaczerpnięty z teologii, gdzie określał jednostki obdarowane łaską boską, ?darem bożym?; zespół cech osobistych jednostki, obejmujący m.in. łatwość tworzenia porywających idei i haseł, umiejętność kierowania tłumem. Charyzma umożliwia wywieranie szczególnego wpływu na ludzi, jest zdolnością lidera, który potrafi sugestywnie oddziaływać na otoczenie społeczne. M. Weber (1864-1921) wprowadził pojęcie charyzmy do nauki jako jeden z trzech rodzajów, obok legalnej i tradycyjnej, prawomocnej władzy.


Patrząc naukowo ciężko aby Mario był charyzmatyczny, mówiąc językiem potocznym, napewno.

CassSept

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-01-2005
  • Wiadomości: 2 194
  • Reputacja: 0
Odp: Super Mario Galaxy na Wii
« Odpowiedź #115 dnia: Listopada 13, 2007, 22:08:48 pm »

Z resztą sama jego historia powstania wskazuje na to iż jest to postać "z odzysku". Mario ma tak duży nos ponieważ kiedyś mieli niską rozdzielczość i musieli zrobic taki wielki by był w ogóle widoczny, wąsy są dlatego gdyż brakowało szczególowości by zrobić usta, ma czapkę, ponieważ nie chciało im się animować włosów, jest gruby i czerwony by był łatwiej widoczny.

http://www.gametrailers.com/player/27707.html
Zajebiście poważna muzyka.



Zaszpanowałeś historią powstania Mario i... co to ma do tematu? To że jego wygląd wynika z limitów technicznych tamtej generacji nic nie zmienia.

A, orkiestalna =/= poważna

Edit: Fakt, ale biorąc pod uwagę jakiekolwiek postacie fikcyjne nie można zastosować naukowego znaczenia słowa charyzma. Jednak jego potoczne znaczenie, jakby na to nie patrzeć, jest nawet dla postaci fikcyjnych, całkiem często stosowane
« Ostatnia zmiana: Listopada 13, 2007, 22:11:57 pm wysłana przez CassSept »

Mejs

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 12-04-2007
  • Wiadomości: 1 882
  • Reputacja: 49
Odp: Super Mario Galaxy na Wii
« Odpowiedź #116 dnia: Listopada 13, 2007, 23:19:37 pm »
Drodzi Shardzie skopiowałem tylko o tak żeby uściślić, nie dałem wcale tak dużo, widać wzrok szwankuje.

Wracają jednak do Mario to czuć w tej grze to co zostało trochę zatracone w Mario 64, ciągłość fajnej rogrywki znaną choćby z SMW, i SMW2: Yoshi's Island, na trailerach zauważyłem sporo sytuacji typowych dla Mario 64 jednak była dobra dominacja tej ciągłości znanej właśnie znanej z części 2D seri. Nie wielu grom się to udało, jedną z niewielu był Crash Bandicoot.

Nie mówię też że Mario 64 był jakiś zły, ale napewno był inny niż poprzednie części. Wg. mnie gorszy, no ale wiadomo, wg. mnie.

Supersonic

  • Gość
Odp: Super Mario Galaxy na Wii
« Odpowiedź #117 dnia: Listopada 15, 2007, 20:06:03 pm »
97.5% czyli 0.1% za Ocariną  :-D
IMO wszystkie gry razem wzięte z top ten nie mają srania do SMG no poza RE4 i SM64 bo to qenialne gry do dziś. Oczywiście nie grałem w SMG ale jeżeli jest lepsze od SM64 (przez lata wydawało mi się niemożliwe jest by jakikolwiek Mario nie tyle przebił ale chociaż był równie dobry jak legenda z N64) a wszystko na to wskazuje to IMO mamy najlepszą grę w historii.
Tylko dlaczego za Wii krzyczą aż tysiaka. Jak na taką konsolę to IMO za dużo i wolę zaczekać mimo że okropnie męczy by w dzień premiery SMG skoczyć do sklepu po Wii 

Mejs

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 12-04-2007
  • Wiadomości: 1 882
  • Reputacja: 49
Odp: Super Mario Galaxy na Wii
« Odpowiedź #118 dnia: Listopada 15, 2007, 20:16:28 pm »

Edit2: @Mejs, w RL nie bierzesz tak wszystkiego dosłownie o dziwo =P. A za tę aluzję o wzorku to cię jutro w szkole walnę xD. Btw, jak tam butelki z pokoju?

Chodzi Ci o te z moczem? Dobrze, stoją.

siudym

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-05-2005
  • Wiadomości: 3 121
  • Reputacja: 6
Odp: Super Mario Galaxy na Wii
« Odpowiedź #119 dnia: Listopada 16, 2007, 12:17:30 pm »
Wlasnie obejrzalem GT Review na Gametrailers - REWELACJA :shock: Szkoda, ze WII jest tak drogie.. :/ Nowe Mario jest genialne, teraz czekam tylko na tak samo genialna nowa Zelde (bo Z:TP nie uwazam za gre na WII, TP to gra na GC z opcja na WII) i bede mogl myslec o kupnie konsoli. :)