Autor Wątek: Przyszlosc Sony i Microsoftu  (Przeczytany 23391 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: Przyszlosc Sony i Microsoftu
« Odpowiedź #120 dnia: Stycznia 19, 2010, 08:21:48 am »
Cytuj
ja mysle, ze jakby dali 2xPPU i 15x SPU + jakis light Fermi to byloby az nadto na przyszla generacje
gdyby nastepna generacja wyszla w 2014r to taka specyfikacja byla by slaba. fermi za 4 lata bedzie juz cienkie. takie ps3 na 1.5 roku przed premiera bylo  dwukrotnie mocniejsze od najlepszych kart graficznych(6800ultra). w przypadku x360 bylo jeszcze lepiej, bo w momencie swojej premiery mial gpu troche mocniejsze od najlepszych kart graficznych(7800gtx), zatem gdyby ps4 mialo wyjsc w 2014 to powinno miec co najmniej dwukrotnie mocniejsze gpu niz najlepsze karty z 2012. tak wiec ja licze na conajmniej 4krotnie mocniejsze od hiendowego fermi :P
co do raytracingu to troche zalezy kiedy wyjda nowe konsole. jezeli przed 2013 to raczej nie ma co liczyc na RT. za to GI, mocno wykorzystywanej teselacji, contact shadows(im dalej tym bardziej rozmyte) mozemy byc pewni

Na szczęście nie zapowiada się, aby firmy były tak technologicznymi fetyszystami. A jak będą to sobie poczekają, aż zaczną zarabiać na sprzęcie.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Przyszlosc Sony i Microsoftu
« Odpowiedź #121 dnia: Stycznia 19, 2010, 16:26:11 pm »
Nie ma najmniejszych szans na nową konsolę w 2012 roku. Sony na PS3 ciągle traci, a Microsoft jest w bardzo głębokiej dupie od początku swojej obecności na rynku gier wideo i dopiero niedawno zaczęli cokolwiek zarabiać, więc nie wydaje mi się, żeby którakolwiek z tych firm była zainteresowana inwestowaniem w nowy system. Według mnie w 2012 możemy się spodziewać konkretów i pierwszych prezentacji, a premiera około 2014.

Jeśli chodzi o bebechy, mam ogromną nadzieję, że w PS3 znajdzie się jakaś rozwinięta wersja Cella i GPU nVidii. W przeciwnym razie znów pożegnalibyśmy się ze wsteczną kompatybilnością.
IMO PS3 jest zbyt skąplikowany i już rozwinięty by dało się zrobić w następnej konsoli kompatybilnośc wstecz. PSX-a oraz PS2 to bez problemu emulować będzie można programowo, ale nie ma szans na kompatybilność z PS3.

Jeżeli chodzi o nowe next-geny to nie ma co liczyć na nie wcześniej niż 2014. Tak jak mówił Iras, 2012 - pierwsze info, plotki, plany itp. a premiera 2014.
Ja mimo wszystko stawiam, że nowa generacja wystartuje pod koniec 2012, lub 2013 roku. Mówię o nowym Xie, bo Sony raczej nie będzie na rękę się śpieszyć, tym bardziej, że zaczynają doganiać Xboxa w liczbie sprzedanych konsol. Dużo pewnie zależy jeszcze od tego jak przyjmie się Natal i kontroler od Sony. Wcale się jednak nie zdziwię jak Natal będzie kompatybilny z następcą Xa.

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Przyszlosc Sony i Microsoftu
« Odpowiedź #122 dnia: Stycznia 19, 2010, 20:20:52 pm »
Akurat Sony moze wczesniej wystartowac z nowa konsola niz Microsoft, ale zakladam, ze nowa generacja to nie bedzie high end tak jak zaklada Wulfen, raczej mid-end [mowa o poczatku-polowie 2013, koncu 2012, bo wtedy sie nowych konsol spodziewam]. Mimo, ze to nie bedzie jakis super high end to kazda specyfikacja oparta na Radeonach 5xxx czy Fermi bedzie conajmniej 4x mocniejsza od obecnego sprzetu, majac lepsze procki, lepsze wparcie software'owe anti-aliasingu [w 1080p zzera dosc malo mocy nawet takie 4xAA, co przy monitorach nawet 50' daje zajebiscie ostry obraz], lepsze wsparcie cienii oraz global illumination wpisane bezposrednio w GPU do tego majac do wykorzystania procesory strumieniowe, ktore przy dobrej optymalizacji zapewnia naprawde sporo mocy przy okazji bioraca pod uwage, ze RAM'y ostro stanialy, a GDDR5 dorownuja XDR i RAMDAC pod wzgledem wydajnosci, wiec pewnie 2GB Ram to bedzie standart na same GPU, co przy 1080p jest wystarczajacym bufferem na dobrej jakosci tekstury.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 627
  • Reputacja: 252
Odp: Przyszlosc Sony i Microsoftu
« Odpowiedź #123 dnia: Stycznia 19, 2010, 23:41:39 pm »

Wiadomość scalona: [time]Styczeń 19, 2010, 23:42:05 pm[/time]
Cytuj
ja mysle, ze jakby dali 2xPPU i 15x SPU + jakis light Fermi to byloby az nadto na przyszla generacje
gdyby nastepna generacja wyszla w 2014r to taka specyfikacja byla by slaba. fermi za 4 lata bedzie juz cienkie. takie ps3 na 1.5 roku przed premiera bylo  dwukrotnie mocniejsze od najlepszych kart graficznych(6800ultra). w przypadku x360 bylo jeszcze lepiej, bo w momencie swojej premiery mial gpu troche mocniejsze od najlepszych kart graficznych(7800gtx), zatem gdyby ps4 mialo wyjsc w 2014 to powinno miec co najmniej dwukrotnie mocniejsze gpu niz najlepsze karty z 2012. tak wiec ja licze na conajmniej 4krotnie mocniejsze od hiendowego fermi :P
co do raytracingu to troche zalezy kiedy wyjda nowe konsole. jezeli przed 2013 to raczej nie ma co liczyc na RT. za to GI, mocno wykorzystywanej teselacji, contact shadows(im dalej tym bardziej rozmyte) mozemy byc pewni

Tyle, że Wufen, ta ogromna moc obliczeniowa, ni jak ma się do gier. Mocą obliczeniową PS3+x0 łącznie ni jak ma się do mego PC - 5870 Ati plus i7920.
Ale jakoś MW2, czy Batman nie wyglądają wcale ponad dwa razy lepiej, jak wskazuje specyfikacja. Wiem, bowiem mam te gry i na konsoli i na PC.

Co najwyżej bonusowo jakieś efekty, kilka detali, oraz oczywiście fHD i płynniejsza animacja (choć tu niekoniecznie).

Poza tym, coś czuję, że Dirt 2 (najlepiej obecnie wyglądające wyścigi na pc, wsparte Direxem 11), czy Shift, pc ver obie, wcale nie są atrakcyjniejsze wizualnie niz GT5 nadchodzące.

A Uncharted 2.... wsiąka nosem niemal każda grę na PC. To trochę jakby mieć Koenigsegg'a w garażu, ale móc jeździć tylko 160 km/h.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: Przyszlosc Sony i Microsoftu
« Odpowiedź #124 dnia: Stycznia 20, 2010, 10:01:47 am »
Optymalizacja panie, optymalizacja :]

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: Przyszlosc Sony i Microsoftu
« Odpowiedź #125 dnia: Stycznia 20, 2010, 10:47:52 am »
Cytuj
Optymalizacja panie, optymalizacja :]
- Tego słowa nie ma w słowniku dla twórców gier na blaszaki  ;)

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 627
  • Reputacja: 252
Odp: Przyszlosc Sony i Microsoftu
« Odpowiedź #126 dnia: Stycznia 20, 2010, 12:53:58 pm »
Spokojnie chłopaki. Z GTA IV na początku też był problem , a po kilku paczach .... fHD i stałe 60 fps przy max. ustawieniach.  8)