Autor Wątek: Studia  (Przeczytany 110245 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Sora

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 18-03-2005
  • Wiadomości: 1 279
  • Reputacja: 0
Odp: Studia
« Odpowiedź #240 dnia: Kwietnia 30, 2009, 15:29:32 pm »
Ja jak przegladalem jakbym sie nie dostal na anglistyke dziennie, to zaocznie 7000zl za rok  :shock: i to i tak gowno a nie nauczanie zapewne bedzie na zaocznych...

Soul hunter 16

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2007
  • Wiadomości: 5 787
  • Reputacja: 60
  • Two different souls in one body.Which one is mine?
Odp: Studia
« Odpowiedź #241 dnia: Kwietnia 30, 2009, 15:42:32 pm »
Ja mam nadzieje, że na zaocznych naucze się równie dużo co na dziennych. Widzę, że jest POK, wiesz może czy ciężko jest znaleźć prace w Poznaniu ;) ?

Ciapkas

  • Gość
Odp: Studia
« Odpowiedź #242 dnia: Kwietnia 30, 2009, 15:50:25 pm »
Wiadomo, że na płatnych nie ma takiego poziomu jak na państwowych. Bo na państwowe się musisz dostać(czyt. dobrze sie uczyć) a na publiczne przyjmą każdego kto da kasę.*

Moja siostra jest po zaocznych bo kierowała się tym samym co wy. A będę pracować, a na studiach luz, a będzie paierek to pracę znajdę. Teraz nie pracuje w zawodzie i mówi, że największy błąd jaki zrobiła to było pójście na płatne studia.


*Są wyjątki. Na SGH żeby studiować zaocznie nie dość, że musisz płacić to się jeszcze dobrze uczyć.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 30, 2009, 15:55:19 pm wysłana przez Ciapkas »

Diuk

  • Gość
Odp: Studia
« Odpowiedź #243 dnia: Kwietnia 30, 2009, 15:55:27 pm »
Moja siostra jest po zaocznych bo kierowała się tym samym co wy. A będę pracować, a na studiach luz, a będzie paierek to pracę znajdę. Teraz nie pracuje w zawodzie i mówi, że największy błąd jaki zrobiła to było pójście na płatne studia.

Błąd to zrobiła, że:

a) Poszła na ch**owy kierunek.
b) Olała sobie studia, bo nie wiem czy wiecie, ale ze studiów trzeba coś wynieść, no nie da rady jechać na samym papierze.
c) 2/4 polskich studentów po skończeniu męki nie pracuje w zawodzie.
d) Pierdoli bitch głupoty  :lol:

Ciapkas

  • Gość
Odp: Studia
« Odpowiedź #244 dnia: Kwietnia 30, 2009, 15:58:04 pm »
No nie wiem. Miała 4,5 przez całe studia, a pracodawcy i tak kręcili nosem i przyjmowali ludzi po hUJotach i innych takich uczelniach.

Soul hunter 16

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2007
  • Wiadomości: 5 787
  • Reputacja: 60
  • Two different souls in one body.Which one is mine?
Odp: Studia
« Odpowiedź #245 dnia: Kwietnia 30, 2009, 16:08:24 pm »
W sumie lepiej iść na zaoczne na tą informatykę niż mam się pie**olic z politologią albo stosunkami międzynarodowymi nie ? Po informatyce jestem inż. i gdzieś raczej się zatrudnie chyba zwłaszcza że teraz kompy są wszędzie.
: Kwiecień 30, 2009, 15:04:43 pm
Zresztą, mówimy tak jakby nikt z nas nie znał rzeczywistości bo powiedzmy sobie szczerze ale w życiu trzeba mieć też trochę szczęścia. Niezadowolonych można znaleźć zarówno na dziennych jak i zaocznych. Fakt, faktem, że na zaoczne łatwiej się dostać i może być to inaczej postrzegane, ale utrzymać się jest zarówno ciężko tu i tu. Tak mi się wydaje przynajmniej :D
: Kwiecień 30, 2009, 15:07:51 pm
A jaki kierunek zrobiła ?

mateo

  • Gość
Odp: Studia
« Odpowiedź #246 dnia: Kwietnia 30, 2009, 16:10:02 pm »
W życiu trzeba mieć w p*zdu szczęścia.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Studia
« Odpowiedź #247 dnia: Kwietnia 30, 2009, 16:14:39 pm »
Panowie jak bardzo różni się spojrzenie pracodawców na studia zaoczne od tego na dzienne ? :D

Ma ktoś w tym jakieś doświadczenie ?
Doświadczenia nie mam, ale jeśli byś szedł do pracy związanej w 100% z kierunkiem, to może trochę lepiej by patrzeli gdybyś skończył dzienne. Ogólnie jednak przez te 3, czy 5 lat na zaocznych wyrobisz sobie trochę doświadczenia i będziesz mieć czym zapełnić CV ;) Jak był kiedyś artykuł w gazecie, to wyszło, że jednak łatwiej pracę znaleźć po studiach zaocznych. No i niektórzy (ale to pracodawcy-debile) uważają, że studenci dzienni to lenie.
Myślę jeszcze, że większą rolę odgrywa prestiż szkoły, niż dzienne/zaoczne.

Cytuj
Wiadomo, że na płatnych nie ma takiego poziomu jak na państwowych. Bo na państwowe się musisz dostać(czyt. dobrze sie uczyć) a na publiczne przyjmą każdego kto da kasę.*
Niekoniecznie, na UAMie masz poziom prawie ten sam co na dziennych. Kumpel jest na 4 roku AWFu (najpierw studiował 3 lata dziennie) i mówi, że jest ma identyczną liczbę zajęć co kumple z dziennych. Poza tym na dobrych szkołach prywatnych, też nie ma lekko np WSNHiD, a większość wykładowców jest ta sama co na UAMie.

Ja mam nadzieje, że na zaocznych naucze się równie dużo co na dziennych. Widzę, że jest POK, wiesz może czy ciężko jest znaleźć prace w Poznaniu ;) ?
Teraz jest podobno troszkę trudniej, bo kryzys itd. Ogólnie jednak Poznań, to jedno z lepszych miejsc do szukania pracy w Polsce. Oczywiście znaleźć pracę, a znaleźć dobrą pracę to dwie różne rzeczy.

Cytuj
W sumie lepiej iść na zaoczne na tą informatykę niż mam się pie**olic z politologią albo stosunkami międzynarodowymi nie ? Po informatyce jestem inż. i gdzieś raczej się zatrudnie chyba zwłaszcza że teraz kompy są wszędzie.
Ja słyszałem, że obecnie jest już za dużo informatyków i wcale nie jest tak łatwo z pracą. Słyszałem też (od naszego dr od informatyki), że studenci z fizyki stosowanej są dużo lepszymi informatykami, niż informatycy :)

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Studia
« Odpowiedź #248 dnia: Kwietnia 30, 2009, 16:33:37 pm »
Ja słyszałem, że obecnie jest już za dużo informatyków i wcale nie jest tak łatwo z pracą. Słyszałem też (od naszego dr od informatyki), że studenci z fizyki stosowanej są dużo lepszymi informatykami, niż informatycy :)
Tak samo jak kiedyś był 'boom' na ekonomistów, tak teraz jest na informatyków. Chociaż uważam, że informatykowi dużo łatwiej znaleźć pracę, aniżeli osobie po ekonomii, mimo iż jednych i drugich jest równie dużo.
Słyszał ktoś o zawodzie infobrokera?

Tarniak

  • Gość
Odp: Studia
« Odpowiedź #249 dnia: Maja 01, 2009, 02:26:59 am »
I pomyśl sobie, że do niego do zapisania się jest kolejka...
A nie jest tak, ze korepetycje są 'konieczne' do zaliczenia przedmiotu? U nas był kiedyś koleś z fizyki, do którego jak nie poszedłeś choć raz na korki i nie zapłaciłeś to miałeś gonga na koniec. Specjalnie stawiał słabe oceny i zlewał uczniów, by ci chodzili do niego i płacili. Wtedy nagle dostawałeś piątki i czwórki. Na szczęście doigrał się i go wywalili, bo jeszcze do tego zaczął laski wyrywać...

Może w niektórych przypadkach tak jest. Jednak u niego 4 na koniec roku to jest kosmos.

Czemu tak drogo? Pewnie dlatego, że 80% jego uczniów zdało maturę na 95+%. Oczywiście rozszerzoną.
80 zł z native speakerem z UK z tytułem Ph.D po Harvardzie - tak jest u mnie. Jakim cudem Ci kolesie znajdują takich jeleni? :lol: :lol:

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 639
  • Reputacja: 252
Odp: Studia
« Odpowiedź #250 dnia: Czerwca 03, 2009, 13:42:50 pm »
Ja jak przegladalem jakbym sie nie dostal na anglistyke dziennie, to zaocznie 7000zl za rok  :shock: i to i tak gowno a nie nauczanie zapewne bedzie na zaocznych...

Nie patrz tylko tymi kryteriami. Moja Przyjaciółka, która ze mną studiowała na AGH, szła przez wszystkie semestry jak burza. Na ostatnim nie zaliczyła jednego projektu, co kosztowało ja .... kilka tysięcy.
Co do zaocznych, to nie jest dokładnie tak, jeden z moich Przyjaciół był na dziennych, a drugi na tym samym kierunku, na zaocznych. Ten pierwszy, miał powiedzmy wykłady od 9-11 nie raz, i przykładowo statystykę jakieś 40 min tygodniowo, a ten drugi siedział, od 8-21 w weekendy a jak miał wspomnianą statystykę, to .... 4 godziny. Da się nadrobić? Tak.

Tarniak

  • Gość
Odp: Studia
« Odpowiedź #251 dnia: Czerwca 03, 2009, 22:07:14 pm »
No to ja mam
Pon - 9:30 do 13tej
Wtorek - Praktyki
Środa 9:30 - 19:45
Czwartek - różnie, ale zazwyczaj 10 - 15
Piątek albo od 8 do 17tej albo do 21.

Da się? Yeah right.

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Odp: Studia
« Odpowiedź #252 dnia: Czerwca 05, 2009, 18:48:35 pm »
Da się:

pon 4,5h
wtorek 4,5h
środa 1,5h
czwartek 1,5h

===
12h

Jak się postarasz to w sobotę odbębniłbyś zaocznie filozofię. Z przerwami.

Tarniak

  • Gość
Odp: Studia
« Odpowiedź #253 dnia: Czerwca 05, 2009, 18:51:39 pm »
To chyba nie mój plan podliczasz? :lol:

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Odp: Studia
« Odpowiedź #254 dnia: Czerwca 05, 2009, 18:53:02 pm »
Swój podliczam. Jako przykład, że zaocznie spokojnie można obcykać cały materiał.

Poza tym masz pewnie duże przerwy. Nie wierzę, że masz 28godzin czystych zajęć. Ja też mam np. w poniedziałek od 11:45 do 18:30, ale między tym chyba ze 2,5h przerw.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 05, 2009, 18:55:35 pm wysłana przez setezer »

Tarniak

  • Gość
Odp: Studia
« Odpowiedź #255 dnia: Czerwca 05, 2009, 18:56:15 pm »
Nie mam żadnych okienek. Tylko 15minutowe przerwy. Niestety.

mateo

  • Gość
Odp: Studia
« Odpowiedź #256 dnia: Czerwca 05, 2009, 19:03:55 pm »
Panowie co was skusiło aby iść na dzienne studia.... DUPY!??? :mad:

Tarniak

  • Gość
Odp: Studia
« Odpowiedź #257 dnia: Czerwca 05, 2009, 19:07:30 pm »
Panowie co was skusiło aby iść na dzienne studia.... DUPY!??? :mad:
Raczej bardziej trywialnie - wykształcenie. Dupy marne, a niby humanistyczny kierunek...

Druchal

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 08-07-2005
  • Wiadomości: 1 523
  • Reputacja: 21
Odp: Studia
« Odpowiedź #258 dnia: Czerwca 05, 2009, 19:09:09 pm »
Kuźwa przez upierdliwego promotora ( poprawia swoje zdania po 4 razy) nie zmieszcze sie w pierwszym terminie i bronie sie we wrześniu. Choć moze to i lepiej bo jak mi w koncu zatwierdzi tą prace to obrona będzie formalnością :)

Wuher

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 20-05-2004
  • Wiadomości: 1 622
  • Reputacja: 5
Odp: Studia
« Odpowiedź #259 dnia: Czerwca 05, 2009, 19:09:27 pm »
Panowie co was skusiło aby iść na dzienne studia.... DUPY!??? :mad:

Chyba w życiu na żadnej polibudzie nie byłeś.

mateo

  • Gość
Odp: Studia
« Odpowiedź #260 dnia: Czerwca 05, 2009, 19:16:18 pm »
Panowie co was skusiło aby iść na dzienne studia.... DUPY!??? :mad:
Raczej bardziej trywialnie - wykształcenie. Dupy marne, a niby humanistyczny kierunek...

a na zaoczynych to niby chodzą jakieś ni#doj^by!? wykształcenie przede wszystkim.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 05, 2009, 19:21:50 pm wysłana przez Mikazuki »

blancjaone

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2004
  • Wiadomości: 2 946
  • Reputacja: 1
Odp: Studia
« Odpowiedź #261 dnia: Czerwca 05, 2009, 19:23:03 pm »
Panowie co was skusiło aby iść na dzienne studia.... DUPY!??? :mad:
:lol:
Cytuj
a na za oczynych to niby chodzą jakieś ni#doj^by!? wykształcenie przede wszystkim.
Czasem.
Zaocznych.
Sam fakt, że na 99% zaocznych może iść każdy, kto zapłaci już o czymś świadczy.
Poza tym nie chodzi tu o różnicę w liczbie godzin.
Bardziej o to, że studiując dziennie możesz poświęcać dużo czasu na szeroko pojmowany rozwój. Nie tylko odbębnienie zajęć, ale także rzeczy dla siebie. Poza tym spotkania z ludźmi na poziomie, mającymi podobne zainteresowania zbieżne z Twoimi itd.


Zaoczne faktycznie są lepsze. Jeśli studiujesz dla papierka.

mateo

  • Gość
Odp: Studia
« Odpowiedź #262 dnia: Czerwca 05, 2009, 19:31:09 pm »
To fakt.

Druchal

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 08-07-2005
  • Wiadomości: 1 523
  • Reputacja: 21
Odp: Studia
« Odpowiedź #263 dnia: Czerwca 05, 2009, 19:43:11 pm »
Ja tam wolałem studiowac zaocznie + praca, kasa na wszystko była, tyle co przezyłęm imprez to niezlicze dodajmy do tego takie na poziomie gdzie wjazdy były po minimum 100 zł + w środku na picie 200 zł ;). Moja siorka teraz studiuje na dziennych i biduje strasznie, o tym co ja odstawiałem przez 5 lat moze zapomnieć. To plus zaocznych.
Minusem jest brak zycia na akademiku i klimatu tamtejszych imprez.

A bajki o tym że na zaocznych jest łatwiej z nauką, możecie sobie opowiadac ludzią nie w temacie. Ja studiując w Opolu zaocznie W-f jak pokazywałem kumplą z Katowic z dziennych co sie ucze chwytali sie za głowe już nie mówiąc o podejściu do praktyk w szkołach ale to dłuższy temat. Przykłąd z ktrym sie teraz zmagam, kumpel na dziennyhc z katowic zrobił prace mgr 70% kopiuj wklej obronił na 5. Ja oddałem tą sama prace z innymi badaniami ale teorie wziołem od niego, mój promotor poprawia ją już 2 miesiąc. Wiec nie pie....... za przeproszeniem że jest łatwiej bo dajesz kase.

Unlimited

  • Gość
Odp: Studia
« Odpowiedź #264 dnia: Czerwca 05, 2009, 19:48:51 pm »
No ja teraz obrona pracy licencjackiej(po rocznym poślizgu z powodu Ekonometrii i dość dziwnej Pani Profesor...). Na magistra to pewnie na zaoczne pójdę, choć niby na dziennych na mojej uczelni chodzi się tylko w wt, środa, czwartek..Jednak raczej padnie na zaoczne ;)
: Czerwiec 05, 2009, 18:47:38 pm
Ja tam wolałem studiowac zaocznie + praca, kasa na wszystko była, tyle co przezyłęm imprez to niezlicze dodajmy do tego takie na poziomie gdzie wjazdy były po minimum 100 zł + w środku na picie 200 zł ;). Moja siorka teraz studiuje na dziennych i biduje strasznie, o tym co ja odstawiałem przez 5 lat moze zapomnieć. To plus zaocznych.
Minusem jest brak zycia na akademiku i klimatu tamtejszych imprez.

A bajki o tym że na zaocznych jest łatwiej z nauką, możecie sobie opowiadac ludzią nie w temacie. Ja studiując w Opolu zaocznie W-f jak pokazywałem kumplą z Katowic z dziennych co sie ucze chwytali sie za głowe już nie mówiąc o podejściu do praktyk w szkołach ale to dłuższy temat. Przykłąd z ktrym sie teraz zmagam, kumpel na dziennyhc z katowic zrobił prace mgr 70% kopiuj wklej obronił na 5. Ja oddałem tą sama prace z innymi badaniami ale teorie wziołem od niego, mój promotor poprawia ją już 2 miesiąc. Wiec nie pie....... za przeproszeniem że jest łatwiej bo dajesz kase.
Tak już dawno nie jest..chociaż niektóre uczelnie to jeszcze praktykują(z tą kasą) ;)

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 639
  • Reputacja: 252
Odp: Studia
« Odpowiedź #265 dnia: Czerwca 06, 2009, 14:45:19 pm »
No to ja mam
Pon - 9:30 do 13tej
Wtorek - Praktyki
Środa 9:30 - 19:45
Czwartek - różnie, ale zazwyczaj 10 - 15
Piątek albo od 8 do 17tej albo do 21.

Da się? Yeah right.

To jakieś wyjątkowe studia masz, bo mam niejednego znajomego, który, czy to był, czy nadal jest na dziennych i żaden nigdy nie siadział wzorem zaocznych, od rana do wieczora. I to nie dla tego, że akurat mu się nie chciało, ot jak mieli/mają do 14, góra do 16 to maksimum. Tak jak pisał setezer, spokojnie da się nadrobić. Weźmy takie ćwiczenia laboratoryjne. Na dziennych są to zwyczajne godziny lekcyjne. Dwie, może nieco więcej w danym tygodniu, a zaoczni znowu siedzą przez kilka godzin.

No chyba, że myślisz, iż na dziennych przykładowo wytrzymałość materiałów, czy ekonomia to powiedzmy 4 godziny tygodniowo , czyli 16 w miesiącu a na zaocznych 40 min miesięcznie.
Poza tym, profesorowie, doktorzy, podpisują się pod wiedzą takiej osoby swoim nazwiskiem, nikt nieuka nie przepuści. Stąd tak , czy owak program musi być nadrobiony, chyba, że sądzisz, że na zaliczenie danego egzaminu na niestacjonarnych jest 1/4 ptk. mnie do zdobycia , albo wykładowcy, dziekan podchodzą do sprawy w myśl "a tam, wy jesteście na zaocznych, to wasze prace dyplomowe mogą być na kilka stron, a na zaliczeniach, to się nie przejmujcie, bo macie 4 x mnij materiałów niż ci z dziennych".

Wuher

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 20-05-2004
  • Wiadomości: 1 622
  • Reputacja: 5
Odp: Studia
« Odpowiedź #266 dnia: Czerwca 06, 2009, 15:31:06 pm »
Cytuj
To jakieś wyjątkowe studia masz, bo mam niejednego znajomego, który, czy to był, czy nadal jest na dziennych i żaden nigdy nie siadział wzorem zaocznych, od rana do wieczora.

Widocznie masz za mało znajomych. A zapewne kłamiesz bo nikt w internecie nie ma znajomych.

Cytuj
Poza tym, profesorowie, doktorzy, podpisują się pod wiedzą takiej osoby swoim nazwiskiem, nikt nieuka nie przepuści.

W jakim Ty k***a kraju żyjesz?

Cytuj
Stąd tak , czy owak program musi być nadrobiony,

Przecież na dziennych często nie da się zrobić całego materiału a Ty mówisz o nadrabianiu na zaocznych.

Cytuj
"a tam, wy jesteście na zaocznych, to wasze prace dyplomowe mogą być na kilka stron, a na zaliczeniach, to się nie przejmujcie, bo macie 4 x mnij materiałów niż ci z dziennych".

Nikt tak nie myśli. Większość prowadzących ma zaocznych głęboko w dupie(niektórzy w ogóle studentów) i adekwatnie do tego prowadzą z nimi zajęcia, do czego zresztą sami się przyznają.

Nie twierdze, że zaoczni mają łatwiej. Nie gardzę studentami zaocznymi. Mnie też wkur**a stereotyp że prawdziwy student to tylko na uczelni państwowej, na studiach dziennych i studiuje jakiś "zaszczytny" kierunek humanistyczny. Mimo, że w 2/3 pasuje do tego obrazka :lol:

Tarniak

  • Gość
Odp: Studia
« Odpowiedź #267 dnia: Czerwca 06, 2009, 16:21:03 pm »
Cytuj
To jakieś wyjątkowe studia masz, bo mam niejednego znajomego, który, czy to był, czy nadal jest na dziennych i żaden nigdy nie siadział wzorem zaocznych, od rana do wieczora.
Sugerujesz, że kłamię? Bo nie łapię za bardzo idei tych wypocin.

Trusio

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2003
  • Wiadomości: 2 124
  • Reputacja: 3
  • Dr Trusio
Odp: Studia
« Odpowiedź #268 dnia: Czerwca 06, 2009, 22:06:52 pm »
+

Jeśli masz mało zajęć, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby sobie takie wolne godziny zająć fakultatywnymi lektoratami, pracą w kole lub działaniami w organizacjach lub klubach studenckich - problem żaden, wszystko zależy od dobrych chęci. Ostatecznie w takim okienku możesz iść do biblioteki, a po zajęciach dawać korepetycje czy, bo ja wiem, uczyć się html'a, albo dzieci ludziom pilnować za jedzenie i kasę O_o.
GT: Trusio

Tarniak

  • Gość
Odp: Studia
« Odpowiedź #269 dnia: Czerwca 06, 2009, 22:11:22 pm »
Do czyjej wypowiedzi odnosi się ten post? Ja nie narzekam na nadmiar czasu, a okienek nie mam.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 639
  • Reputacja: 252
Odp: Studia
« Odpowiedź #270 dnia: Czerwca 07, 2009, 11:43:55 am »
Bardzo nieprzyjemnie się tu zrobiło, przez was. Nazywanie zdania innych uczestników, wypocinami, czy też błędne interpretacje, rodzące złośliwe, riposty - nie, skoro piszesz, że tak masz, to niby czemu miałbym ci kłamstwo zarzucać? Bo to juz tak w naszym rodzimym kraju bywa, że ludzie doszukują się wszędzie ironii.

Mi po postach tarniaka, wydaje się, że on ma się za lepszego studenta, bo uczy się w takim, a nie innym systemie. To raz, dwa program programem, Wuher, ale jako osoba dorosła, mająca niejednego znajomego (pomimo istnienia w społeczności internetowej), masz świadomość tego, iż niejeden uczący się zaocznie ma większą wiedzę, i jest zdolniejszy, niż ten z dziennych.

Przecież, to nie jest odgórne założone "chodzisz na dzienne, jesteś bardziej utalentowany, inteligentniejszy, będziesz miał lepszą pracę, a ci z zaocznych, to płacą, więc mają z miejsca zaliczenie".

A tym nieinteresowaniem się przez wykładowców , studentami zaocznymi, to bzdura. Oczywiście mogą zdarzyć się i takie przypadki, ale tak samo jest i w podstawowej szkole, czy liceum. Podejście tu zależy od człowieka, a nie, w jakim systemie aktualnie uczy. Zresztą, w wielu przypadkach, tacy starają się jeszcze bardziej, gdyż wiedzą, że nie zawsze całość jest do nadrobienia - tu , ktoś opuście dane wykłady, to nie jest 40min w plecy. A jeśli u was na studiach, promotor podpisał się/podpisze pod pracą, ot tak sobie, by tylko mieć was z głowy, to faktycznie, porządne studia/wykładowcy z klasą. Proponuję z miejsca na politechnikę, AGH zmienić.


Wuher

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 20-05-2004
  • Wiadomości: 1 622
  • Reputacja: 5
Odp: Studia
« Odpowiedź #271 dnia: Czerwca 07, 2009, 12:05:51 pm »
Nie pisałem nic o promotorach i pracach dyplomowych tylko o przepuszczaniu nieuków, co jest notoryczne na jakichkolwiek studiach. To raz. Jak również nie mówiłem nic o zdolnościach intelektualnych studentów zaocznych.

Cytuj
iż niejeden uczący się zaocznie ma większą wiedzę, i jest zdolniejszy, niż ten z dziennych.

I vice versa.

Tarniak

  • Gość
Odp: Studia
« Odpowiedź #272 dnia: Czerwca 07, 2009, 12:19:01 pm »
Cytuj
Bardzo nieprzyjemnie się tu zrobiło, przez was. Nazywanie zdania innych uczestników, wypocinami, czy też błędne interpretacje, rodzące złośliwe, riposty - nie, skoro piszesz, że tak masz, to niby czemu miałbym ci kłamstwo zarzucać? Bo to juz tak w naszym rodzimym kraju bywa, że ludzie doszukują się wszędzie ironii.
Pracuj nad tonem swojej wypowiedzi, to unikniesz takich sytuacji.

Cytuj
Mi po postach tarniaka, wydaje się, że on ma się za lepszego studenta, bo uczy się w takim, a nie innym systemie.
Broń Boże, ja powiem więcej, wstyd mi, że jestem studentem, więc tym bardziej jestem daleki od stawiania siebie na piedestale. A moja uczelnia ssie pałę i nie w smak mi siedzenie całymi dniami.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 07, 2009, 12:22:35 pm wysłana przez tarniak »

Miazga

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2003
  • Wiadomości: 3 839
  • Reputacja: 0
  • lol pozdro rasta power
Odp: Studia
« Odpowiedź #273 dnia: Czerwca 07, 2009, 12:25:55 pm »
Cytuj
ja powiem więcej, wstyd mi, że jestem studentem

Oj murzynie, no ja cię proszę.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 338
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Studia
« Odpowiedź #274 dnia: Czerwca 07, 2009, 12:27:06 pm »
Cytuj
ja powiem więcej, wstyd mi, że jestem studentem

Oj murzynie, no ja cię proszę.
Tego kur** nie rozumiem.  :???:
Wstyd że jestem studentem WTF?

svonston

  • Gość
Odp: Studia
« Odpowiedź #275 dnia: Czerwca 07, 2009, 12:28:18 pm »
Nie zrozumiesz tego, co sie dzieje w bani hipisa.

Tarniak

  • Gość
Odp: Studia
« Odpowiedź #276 dnia: Czerwca 07, 2009, 12:28:32 pm »
Cytuj
ja powiem więcej, wstyd mi, że jestem studentem

Oj murzynie, no ja cię proszę.
Jak inaczej? Studiuję na uczelni, która ma opinię mocno słabawej, a zapierdalam 2x więcej i w efekcie mam teraz egzaminy na poziomie magisterium na innej uczelni. No ku***. Zapieprzasz jak głupi, potrafisz więcej, a i tak ciągnie się za tobą smród marnej uczelni. No i powszechna opinia - "jesteś na ATH to pewnie przychodzisz tylko po wpisy". Taa...

Miazga

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2003
  • Wiadomości: 3 839
  • Reputacja: 0
  • lol pozdro rasta power
Odp: Studia
« Odpowiedź #277 dnia: Czerwca 07, 2009, 12:32:23 pm »
Cytuj
ja powiem więcej, wstyd mi, że jestem studentem

Oj murzynie, no ja cię proszę.
Jak inaczej? Studiuję na uczelni, która ma opinię mocno słabawej, a zapierdalam 2x więcej i w efekcie mam teraz egzaminy na poziomie magisterium na innej uczelni. No ku***. Zapieprzasz jak głupi, potrafisz więcej, a i tak ciągnie się za tobą smród marnej uczelni. No i powszechna opinia - "jesteś na ATH to pewnie przychodzisz tylko po wpisy". Taa...

No ale nadal nie rozumiem czego tu się wstydzić. Chyba że chodzi ci o to, że studenci to taka, khem, "obciachowa subkultura", ale przecież samo studiowanie nie oznacza automatycznie przynależności do niej, right? 8)
Druga sprawa - ja wychodzę z założenia, że renoma uczelni to sprawa drugoplanowa, o ile nie jeszcze mniej istotna. Jasne, pracodawca patrzy na to skąd pochodzi dyplom, ale jak jesteś dobry, to dasz sobie rade dokładnie tak samo, jak jakiś ciulek z ujotowej anglistyki. Prędzej czy później.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 338
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Studia
« Odpowiedź #278 dnia: Czerwca 07, 2009, 12:33:36 pm »
Cytuj
ja powiem więcej, wstyd mi, że jestem studentem

Oj murzynie, no ja cię proszę.
Jak inaczej? Studiuję na uczelni, która ma opinię mocno słabawej, a zapierdalam 2x więcej i w efekcie mam teraz egzaminy na poziomie magisterium na innej uczelni. No ku***. Zapieprzasz jak głupi, potrafisz więcej, a i tak ciągnie się za tobą smród marnej uczelni. No i powszechna opinia - "jesteś na ATH to pewnie przychodzisz tylko po wpisy". Taa...
No to raczej wstydzisz sie ze jestes studentem ATH.  :???:

Tarniak

  • Gość
Odp: Studia
« Odpowiedź #279 dnia: Czerwca 07, 2009, 12:33:38 pm »
Dlatego preferuję termin "studiuję", aniżeli "jestem studentem" - ot co. :cool: Gardzę studentami w kontekście społeczno-kulturowym i ch**, jestem bucem i wolno mi, o.