Autor Wątek: Studia  (Przeczytany 106355 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

el becetol

  • Gość
Odp: Studia
« Odpowiedź #480 dnia: Czerwca 02, 2011, 10:21:19 am »
Polecam mieszkanie z koleżankami. Całe studia tak mieszkałem, z dwoma, trzema, raz nawet z pięcioma. Zawsze posprzątane, atrakcje są, żarcie jest, zajebiście jest.  

Jak nie masz ładnych koleżanek które chcą z tobą mieszkać, to wystarczy samemu wynająć mieszkanie i dać ogłoszenie - zgłosi się milion osób, więc wystarczy wybrać ładne panny i jesteś ustawiony.

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Studia
« Odpowiedź #481 dnia: Czerwca 02, 2011, 10:26:41 am »
Zawsze posprzątane
Z tym bywa różnie. Mój kumpel mieszkał z 3 dupami i był mega syf przez cały czas. I to głównie one brudziły oraz nie sprzątały. No i w przypadku mieszkania ze szmulami trzeba się również szykować na kolejki do łazienki.

el becetol

  • Gość
Odp: Studia
« Odpowiedź #482 dnia: Czerwca 02, 2011, 10:39:24 am »
To nie problem, studenci się nie myją przecież.

Ciapkas

  • Gość
Odp: Studia
« Odpowiedź #483 dnia: Czerwca 02, 2011, 10:57:45 am »
Odnośnie akademika to przecież nie jest tak łatwo dostać w nim miejsce i z tego co wiem w w jakiś Krakowach czy innych Warszawach jest kilku chętnych na jedno miejsce.

A jeśli chodzi o dziewczyny to jak jest jedna łazienka to na pewno nie. Z rana prędzej się zesrasz niż doczekasz swojej kolejki. Ja w sumie będę mieszkał albo z bratem i kumplem albo z bratem i 3 innymi kumplami.

Osobiście, wg mnie, jak idziesz na poważne studia to bierz jak najmniej osób bo z wielu przykładów wiem, że studenci jakiś zarządzań czy ekonomii lubią się szwędać po domu i wkurwiać swoim brakiem nauki + rozpraszać Ciebie. A z kumplami zawsze można na weekendzie wyjść. ;] Na studiach chyba samotność nie grozi.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 295
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Studia
« Odpowiedź #484 dnia: Czerwca 02, 2011, 11:00:52 am »
Odnośnie akademika to przecież nie jest tak łatwo dostać w nim miejsce
W Toruniu jest łatwo.

Ciapkas

  • Gość
Odp: Studia
« Odpowiedź #485 dnia: Czerwca 02, 2011, 11:02:04 am »
Z tego co wiem to on się wybiera do grodu Kraka.
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 295
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Studia
« Odpowiedź #486 dnia: Czerwca 02, 2011, 11:03:59 am »
No ale tak ogólnikowo stwierdziles, więc chcialem sprostować.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Studia
« Odpowiedź #487 dnia: Czerwca 02, 2011, 12:24:57 pm »
Brałbym z kimś. Mieszkałem sam przez parę miesięcy, a potem uznałem że warto kogoś przygarnąć, bo tak jak Tarny mówi jest deprecha :< Mieszkam teraz sobie ze studentką i jest git - sprząta i to wystarczy :> Do tego można sobie pogadać od czasu do czasu.

Gerro31

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-02-2006
  • Wiadomości: 4 700
  • Reputacja: 35
Odp: Studia
« Odpowiedź #488 dnia: Czerwca 02, 2011, 13:15:10 pm »
Z akademikiem by mnie poj**ało chyba, nie dla mnie zupełnie. Będę studiowa w Krakowie i pewnie właśnie ekonomię albo finanse, a tam na pewno nie ma nic a nic nauki, która jest tylko na świetlanych i cudownych studiach technicznych dla prawdziwych mężczyzn. Mieszkanie ewentualnie samemu albo z jedną osobą, bo życie w takiej większej komunie mi nie odpowiada. Od mieszkania samemu odwodzi mnie tylko właśnie ta "deprecha".

Ciapkas

  • Gość
Odp: Studia
« Odpowiedź #489 dnia: Czerwca 02, 2011, 13:23:59 pm »
Nie chodzi o świetlane kierunki, ale uwierz mi - nie kazdy idzie na studia po to żeby się uczyć albo chociaż 'studiować', niektórzy idą żeby się poopierdalać i poimprezować. FiR studiuje mój brat i wg niego jest dużo nauki. Nic nie mam ogólnie do tych kierunków, po prostu spotkałem osoby je studiujące, które nie miały kompletnie pomysłu na to co zrobić ze swoim czasem i było to dla współlokatorów wkurwiające.

Gerro31

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-02-2006
  • Wiadomości: 4 700
  • Reputacja: 35
Odp: Studia
« Odpowiedź #490 dnia: Czerwca 02, 2011, 14:01:13 pm »
8 kilosów od uczelni to jak na krakowskie warunki dużo? Dobra jest w ogóle komunikacja miejska w Krk?

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Studia
« Odpowiedź #491 dnia: Czerwca 02, 2011, 14:11:54 pm »
Mało. Komunikacja miejska jest akurat zajebista w krk.

Ciapkas

  • Gość
Odp: Studia
« Odpowiedź #492 dnia: Czerwca 02, 2011, 14:13:54 pm »
Ja miałem więcej do liceum ;]

Gerro31

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-02-2006
  • Wiadomości: 4 700
  • Reputacja: 35
Odp: Studia
« Odpowiedź #493 dnia: Czerwca 02, 2011, 14:14:46 pm »
No to w sumie mieszkań do wyboru do koloru, jest w czym wybierać zdecydowanie. :)

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Studia
« Odpowiedź #494 dnia: Czerwca 02, 2011, 15:04:00 pm »
8 kilosów od uczelni to jak na krakowskie warunki dużo? Dobra jest w ogóle komunikacja miejska w Krk?
O Krakowie można napisać wszystko, ale nie to, że ma słabą liczbę połączeń. Problemu należy upatrywać bardziej w korkach, bo jak np. wynajmiesz mieszkanie w okolicy dawnego Hotelu Forum (np. Osiedle Podwawelskie), lub na Wielickiej i przyjdzie Ci - strzelam - jechać w okolice Ronda Mogilskiego na UEK, to zesrasz się z gorąca, ścisku i czasu dojazdu. Tak samo okolice Opolskiej i Josepha Conrada. Dlatego jedyną słuszną opcją są tramwaje lub rower.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 02, 2011, 15:05:35 pm wysłana przez Kert »

Gerro31

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-02-2006
  • Wiadomości: 4 700
  • Reputacja: 35
Odp: Studia
« Odpowiedź #495 dnia: Czerwca 02, 2011, 15:11:30 pm »
Rower brzmi dobrze.  8)

Jacek84

  • Gość
Odp: Studia
« Odpowiedź #496 dnia: Czerwca 02, 2011, 15:45:43 pm »
Wiedziałem, że akurat Ty jako pierwszy będziesz przeciwko  akadema :P
Bo Wojtek ma ambicje, to dla jego dobra.

A co do mieszkania z płcią piękną to już przerobiłem i kolorowo jak u Beceta to nie było. A jak już, to lepiej żeby były brzydkie, bo kwas na mieszkaniu może się zrobić :troll:.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 02, 2011, 15:47:32 pm wysłana przez tarniak »

Ciapkas

  • Gość
Odp: Studia
« Odpowiedź #497 dnia: Czerwca 02, 2011, 15:50:34 pm »
W znaczeniu, że po seksie chodziliście jak spłoszone łanie?  :roll:

Jacek84

  • Gość
Odp: Studia
« Odpowiedź #498 dnia: Czerwca 02, 2011, 15:50:38 pm »
Mało. Komunikacja miejska jest akurat zajebista w krk.
8 to mało? A to już nie jest kur** jakiś Prokocim (licząc od centrum). Komunikacja jest dobra, ale są "czarne dziury" - Ruczaje, Prokocimie, Płaszów itp. Do centrum z Ruczaju niby jakieś 6-8 (zależnie od miejsca), ale trzeba je**ć na dwa autobusy póki co. Mieszkania za to ładne, tanie i w przyjemnej okolicy. Coś za coś.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 02, 2011, 15:52:09 pm wysłana przez tarniak »

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Studia
« Odpowiedź #499 dnia: Czerwca 02, 2011, 16:49:32 pm »
Ciekawie definiujesz "czarne dziury" - dla mnie to brak możliwości dojazdu jakąkolwiek linią rzadziej, niż raz na godzinę. W przypadku Ruczaju i Prokocimia to raczej niemożliwe (w rejonach Płaszowa nie bywam). Sam dojeżdżałem do szkoły/na studia w odległości 15 km od Krakowa i problemów ze złapaniem połączenia nie miałem. Plusem są niewątpliwie nocne linie w mieście, co akurat w moim przypadku wywoływało zazdrość, bo stawałem przed koniecznością drałowania na nogach, łapaniem taksówki lub nocowaniem na waleta. Rozumiem Cię jednak, że widząc jakość połączeń w Śródmieściu i w znacznym oddaleniu od niego, kontrast daje mocno po oczach.
Na miejscu Lesia szukałbym czegoś na Krowodrzy, ulic odchodzących od Karmelickiej (ale tu raczej ciężko z dostępnością), Czarnowiejskiej, Lea, Królewskiej - czy generalnie przy Alejach. Wszędzie blisko, nie trzeba polegać tak mocno na komunikacji, bo można luzem opędzić niezbędną okolicę w 30 min. Nieco dalsze Śródmieście - czyli np. Aleje Pokoju to też dobra opcja (choć ostatnio na Grzegórzkach podobno można w mordę dostać - uroki "starych" osiedli, ja bywam tam dość często i nie słyszę o takich akcjach). Względny spokój i elegancko z punktu widzenia logistyki, minusem (zależy, co kto lubi) mało atrakcyjna, zurbanizowana okolica.

Ciapkas

  • Gość
Odp: Studia
« Odpowiedź #500 dnia: Czerwca 02, 2011, 16:53:37 pm »
Cytuj
Plusem są niewątpliwie nocne linie w mieście, co akurat w moim przypadku wywoływało zazdrość, bo stawałem przed koniecznością drałowania na nogach, łapaniem taksówki lub nocowaniem na waleta

Say whaaaaat?! Powiedz coś więcej o tym, chętnie posłucham.  :lol:

Cytuj
Na miejscu Lesia szukałbym czegoś na Krowodrzy

Jea, też polecam i sam tam będę mieszkał. ;] Szybki tramwaj rlz.

Jacek84

  • Gość
Odp: Studia
« Odpowiedź #501 dnia: Czerwca 02, 2011, 16:56:37 pm »
Ciekawie definiujesz "czarne dziury" - dla mnie to brak możliwości dojazdu jakąkolwiek linią rzadziej, niż raz na godzinę.
Czarna dziura = ch**owe połączenie. Nic to dla mnie dziwnego. Dwie przesiadki z np. Trofowej na Ruczaju żeby dojechać do centrum to jest dla mnie czarna dziura. Jak trzeba się przesiadać to już dla mnie nie ma nic wspólnego z komfortem.

Cytuj
Rozumiem Cię jednak, że widząc jakość połączeń w Śródmieściu i w znacznym oddaleniu od niego, kontrast daje mocno po oczach.
O to chodziło, więc reszta wywodu nie potrzebna.

Cytuj
Na miejscu Lesia szukałbym czegoś na Krowodrzy, ulic odchodzących od Karmelickiej (ale tu raczej ciężko z dostępnością), Czarnowiejskiej, Lea, Królewskiej - czy generalnie przy Alejach. Wszędzie blisko, nie trzeba polegać tak mocno na komunikacji, bo można luzem opędzić niezbędną okolicę w 30 min.
No ja czekam aż tam studenty na sesji poodpadają, żeby sobie w tych okolicach coś znaleźć. Bo szukam tak od 3 miechów czegoś w znośnej kwocie, w standardzie "niestudenckim" od właściciela i licho.

Wiadomość scalona: Czerwca 02, 2011, 16:57:33 pm
Cytuj
Plusem są niewątpliwie nocne linie w mieście, co akurat w moim przypadku wywoływało zazdrość, bo stawałem przed koniecznością drałowania na nogach, łapaniem taksówki lub nocowaniem na waleta

Say whaaaaat?! Powiedz coś więcej o tym, chętnie posłucham.  :lol:
Nie nocowałeś nigdy w miejscu gdzie nie mieszkasz i za które nie płaciłeś? :lol:

el becetol

  • Gość
Odp: Studia
« Odpowiedź #502 dnia: Czerwca 02, 2011, 17:00:37 pm »
Cytuj
Plusem są niewątpliwie nocne linie w mieście, co akurat w moim przypadku wywoływało zazdrość, bo stawałem przed koniecznością drałowania na nogach, łapaniem taksówki lub nocowaniem na waleta

Say whaaaaat?! Powiedz coś więcej o tym, chętnie posłucham.  :lol:
Nie nocowałeś nigdy w miejscu gdzie nie mieszkasz i za które nie płaciłeś? :lol:

Zanim na stałe dostaniesz łatkę pedała ekshibicjonisty wspomnę tylko że "na waleta" ma różne znaczenia w różnych częściach kraju.

Jacek84

  • Gość
Odp: Studia
« Odpowiedź #503 dnia: Czerwca 02, 2011, 17:02:07 pm »
Domyśliłem się po pytaniu. A łatkę pedała mam od dawna i czuję się z tym dosko!

Inna sprawa, że "nocować na waleta" u mnie jest rozumiane tak jak napisałem, a "kąpać się na waleta" to już nago. Zatem to raczej nie kwestia waleta, a związków frazeologicznych z waletem w roli głównej.

EDIT: Jednak nie. Ale znaczenie pierwsze jest dominujące http://sjp.pwn.pl/haslo.php?id=2487657
« Ostatnia zmiana: Czerwca 02, 2011, 17:05:06 pm wysłana przez tarniak »

Ciapkas

  • Gość
Odp: Studia
« Odpowiedź #504 dnia: Czerwca 02, 2011, 17:03:45 pm »
U mnie na waleta = na golasa zawsze i wszędzie. Nawet nie wiedziałem, że istnieją inne znaczenia tego zwrotu.

svonston

  • Gość
Odp: Studia
« Odpowiedź #505 dnia: Czerwca 02, 2011, 17:05:36 pm »
U mnie na waleta = na golasa zawsze i wszędzie. Nawet nie wiedziałem, że istnieją inne znaczenia tego zwrotu.

Jacek84

  • Gość
Odp: Studia
« Odpowiedź #506 dnia: Czerwca 02, 2011, 17:07:28 pm »
Chwalcie się dalej ignorancją, kolokwializmami i brakiem znajomości języka polskiego!  :evil:

EDIT: Właśnie sobie wyobraziłem minę Cipka kiedy ktoś mu proponuje nocowanie na waleta. :lol: :lol: :lol:

el becetol

  • Gość
Odp: Studia
« Odpowiedź #507 dnia: Czerwca 02, 2011, 17:09:42 pm »
Ogólnie znam trzy:

1. Spać u kogoś
2. Na golasa (inaczej "na komandosa")
3. Spać z kimś w jednym łóżku w taki sposób żeby czasem go przez sen nie przytulić - czyli jeden ma głowe z jednej strony, drugi ma głowę w jego nogach. Wymarłe, ale jedyne ze wszystkich które ma jakiś związek z waletem.


Jacek84

  • Gość
Odp: Studia
« Odpowiedź #508 dnia: Czerwca 02, 2011, 17:11:00 pm »
Na szczęście zawsze zostaje gwara

BLANK PO NAGU FTW!

svonston

  • Gość
Odp: Studia
« Odpowiedź #509 dnia: Czerwca 02, 2011, 17:12:29 pm »


 :curve:

Jacek84

  • Gość
Odp: Studia
« Odpowiedź #510 dnia: Czerwca 02, 2011, 17:14:23 pm »


 :curve:

el becetol

  • Gość
Odp: Studia
« Odpowiedź #511 dnia: Czerwca 02, 2011, 17:16:55 pm »
Też wolałbym nazwę "spanie na asa".

Ciapkas

  • Gość
Odp: Studia
« Odpowiedź #512 dnia: Czerwca 02, 2011, 17:19:21 pm »
Jakby mi ktoś zaproponował spanie na waleta to bym spierdalał pięknie ;](oczywiście jak to by był mężczyzna  :troll: )

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Studia
« Odpowiedź #513 dnia: Czerwca 02, 2011, 17:26:10 pm »
O kur** chłopaki, dobre to forum.

blach0r

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-06-2007
  • Wiadomości: 5 558
  • Reputacja: 26
  • PSN id: purePwnerer
Odp: Studia
« Odpowiedź #514 dnia: Czerwca 02, 2011, 18:35:19 pm »
Windom też masz taki zapierdol w tym semestrze? I mean, ile ja mam kur** projektów do zrobienia żeby zaliczyć pierdolone ćwiczenia.

Unlimited

  • Gość
Odp: Studia
« Odpowiedź #515 dnia: Czerwca 02, 2011, 18:55:02 pm »
Mi został jeden egzam w tą niedziele i potem pod koniec miesiąca obrona :grin:

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 295
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Studia
« Odpowiedź #516 dnia: Czerwca 03, 2011, 10:36:54 am »
Windom też masz taki zapierdol w tym semestrze? I mean, ile ja mam kur** projektów do zrobienia żeby zaliczyć pierdolone ćwiczenia.
U mnie głównie koła, ale projekty kur** też mam. I do tego 7 egzaminów plus jeden zaległy. Poza tym mialem wlaśnie bałagan z wyborem tematu pracy inż. Więc tak, zapierdol jest niewąski :/ A jakie masz tak w ogóle przedmioty w tym semestrze?

blach0r

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-06-2007
  • Wiadomości: 5 558
  • Reputacja: 26
  • PSN id: purePwnerer
Odp: Studia
« Odpowiedź #517 dnia: Czerwca 03, 2011, 22:19:11 pm »
Sztuczna inteligencja, Multimedia, kontynuacja Javy (+ Scala), Projektowanie systemów informacyjnych, Systemy wbudowane. Tylko z Multimediów mam lajt.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 295
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Studia
« Odpowiedź #518 dnia: Czerwca 04, 2011, 11:48:15 am »
kur**, Ty to w ogóle masz lajt, patrz na to:
Fizyka przetwarzania informacji, mikroprocesory i procesory sygnałowe, Bazy Danych I, Podstawy Techniki Cyfrowej, Fizyka w symulacji i modelowaniu komputerowym, Programowanie Obiektowe.
Nie wypisałem przedmiotów "dodatkowych" które musze sam wziąść żeby mi sie jakieśtam punkty zgadzały.

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: Studia
« Odpowiedź #519 dnia: Czerwca 08, 2011, 10:18:17 am »
Cytuj
Brałbym z kimś. Mieszkałem sam przez parę miesięcy, a potem uznałem że warto kogoś przygarnąć, bo tak jak Tarny mówi jest deprecha :<
Phi, ja sam przesiedziałem ponad rok w wynajętym mieszkanku i z perspektywy czasu mogę stwierdzić, że to był dobry trening przed następnymi tąpnięciami życiowymi. Swoją drogą jeśli ktoś boi się samotności to jak chce wyruszyć do roboty w UK czy innym kraju??
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl