Ankieta

Jak często chodzisz do kościoła?

co niedzielę
często
sporadycznie
nie chodzę

Autor Wątek: Kondycja Kościoła w Polsce teraz i w przyszłości  (Przeczytany 171171 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Druchal

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 08-07-2005
  • Wiadomości: 1 523
  • Reputacja: 21
Odp: Kondycja Kościoła w Polce teraz i w przyszłości
« Odpowiedź #80 dnia: Grudnia 21, 2010, 14:40:02 pm »
Takie pytanie mam do forumowiczów, ni z dupy ni z pietruchy.

Czy którykolwiek z Was przyjmuje księdza po kolędzie dając mu wódę do picia? Czy koperta wystarcza.

Koperta i czasami herbatka lub lampka wina. Mówię oczywiście o mojej mamie bo mnie osobiście to lotto.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: Kondycja Kościoła w Polce teraz i w przyszłości
« Odpowiedź #81 dnia: Grudnia 21, 2010, 14:57:27 pm »
Woda.
Przynajmniej poprzednim razem to zaoferowałem jak jeszcze w Rzeszowie mieszkałem, tutaj mnie zawsze jakoś omija.

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Odp: Kondycja Kościoła w Polce teraz i w przyszłości
« Odpowiedź #82 dnia: Grudnia 21, 2010, 15:08:19 pm »
Oczywiście, że się nie pisze toteż na początku nie pisałem, dopiero potem by podkreślić, że chodzi o strony medalu, a nie strony świata.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 14, 2011, 20:41:03 pm wysłana przez setezer »

Wulfen

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 3 312
  • Reputacja: 49
Odp: Kondycja Kościoła w Polce teraz i w przyszłości
« Odpowiedź #83 dnia: Grudnia 21, 2010, 15:18:34 pm »
Cytuj
Co do tematu - im szybciej zaraza nielogiczności i zabobonów odejdzie w niepamięć tym lepiej. Przypuszczam, że za 100 lat religia będzie ograniczona do najgorzej rozwiniętych państw globu.
oj wątpię.
http://pilaster.blog.onet.pl/Spoleczenstwo-ateistow-bedzie-,2,ID355012401,DA2008-12-24,n
http://pilaster.blog.onet.pl/Religie-atezim-i-poziom-zycia,2,ID354112219,DA2008-12-20,n

el becetol

  • Gość
Odp: Kondycja Kościoła w Polce teraz i w przyszłości
« Odpowiedź #84 dnia: Grudnia 21, 2010, 15:58:14 pm »
Przecież wujaszek Stalin z kolegami chciał wprowadzić raj ateistyczny na ziemi. Skończyło się na 100 000 000 pomordowanych, a ateistyczny w swych podstawach komunizm upadł. Coś jest widocznie nie tak z założeniami wojujących ateistów.
  

1man1jar

  • Gość
Odp: Kondycja Kościoła w Polce teraz i w przyszłości
« Odpowiedź #85 dnia: Grudnia 21, 2010, 16:00:45 pm »
Po co wojować. Słupki pokazują ilu katolików zrezygnowała już z usług kościoła. Jeszcze większe dypsroporcje są u naszych sąsiadów. ZŁA ZARAZA SIĘ ROZSZERZA!

el becetol

  • Gość
Odp: Kondycja Kościoła w Polce teraz i w przyszłości
« Odpowiedź #86 dnia: Grudnia 21, 2010, 16:07:23 pm »
Sprawdź jeszcze co z słupki pokazują jeśli chodzi o liczbę islamistów w Europie.

Ciekawe czy antykościelni apostaci którzy tak chętnie obrzucają gównem KK równie dzielnie będą się opierać przejściu na islam jak będą mieli maczetę mudżahedina pod szyją. Zresztą w następne 20-30 lat się przekonamy czym w praktyce skończy się lewackie zwalczanie Kościoła przy jednoczesnym importowaniu kebabów i masowej budowie meczetów z naszych podatków.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Kondycja Kościoła w Polce teraz i w przyszłości
« Odpowiedź #87 dnia: Grudnia 21, 2010, 16:09:46 pm »
becetol, chodzisz do kościoła co niedzielę??

el becetol

  • Gość
Odp: Kondycja Kościoła w Polce teraz i w przyszłości
« Odpowiedź #88 dnia: Grudnia 21, 2010, 16:12:24 pm »
s00s, golisz jajka?


s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Kondycja Kościoła w Polce teraz i w przyszłości
« Odpowiedź #89 dnia: Grudnia 21, 2010, 16:18:49 pm »
golę.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 21, 2010, 16:23:32 pm wysłana przez s00s »

1man1jar

  • Gość
Odp: Kondycja Kościoła w Polce teraz i w przyszłości
« Odpowiedź #90 dnia: Grudnia 21, 2010, 16:19:15 pm »
Sprawdź jeszcze co z słupki pokazują jeśli chodzi o liczbę islamistów w Europie.

Ciekawe czy antykościelni apostaci którzy tak chętnie obrzucają gównem KK równie dzielnie będą się opierać przejściu na islam jak będą mieli maczetę mudżahedina pod szyją. Zresztą w następne 20-30 lat się przekonamy czym w praktyce skończy się lewackie zwalczanie Kościoła przy jednoczesnym importowaniu kebabów i masowej budowie meczetów z naszych podatków.
Nie mierz wszystkich jedną miarą. Jestem przeciwko budowaniu i opłacaniu przez państwo kościołów, synagog, meczetów czy bóg/allah/inny typ wie co jeszcze. Sekularyzacja ftw. Jeśli pojawi się inicjatywa prywatna i ktoś zdecyduje się zbudować sobie świątynię i będzie ją opłacał tak jak każdy inny obywatel - proszę bardzo. Niestety, nie zwalczam kościoła katolickiego, nie planuję apostazji, nie ściągam krzyżyków, nie zesram się jeśli w szkołach zostanie religia. je**e mnie to, wszystko może zostać, tylko niech mi nie każą za to płacić. Nikt mi nie zrefunduje wypadów do domu publicznego mimo iż dają mi spokój ducha, katharsis i wewnętrzny spokój.

I jeszcze jedno - nie wiem czemu się czepiasz. Skoro KK może być opłacany z Twoich i moich podatków to tak samo cholerny meczet.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 21, 2010, 16:25:46 pm wysłana przez 1man1jar »

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Kondycja Kościoła w Polce teraz i w przyszłości
« Odpowiedź #91 dnia: Grudnia 21, 2010, 16:26:33 pm »
becetol, pytam, bo wielu ludzi jest sfrustrowanych postępującą islamizacją europy, jednocześnie narzeka na kondycję Kościoła w europie czy polsce, a mimo to sama nie robi NIC aby utrzymać wartości chrześcijaństwa przy życiu. coś tu jest nie tak, co nie?

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
Odp: Kondycja Kościoła w Polce teraz i w przyszłości
« Odpowiedź #92 dnia: Grudnia 21, 2010, 16:28:24 pm »
becetol, chodzisz do kościoła co niedzielę??

Ja nie chodzę, ale dostrzegam istotność religii w życiu codziennym ludzi.

Czy jestem hipokrytą? Nie, raczej właściwym przykładem obywatela demokratycznego państwa - nie pluje na kościół, bo to kościół, BO DZIELI! Żyje sobie równolegle z nim, obok niego nie ingerując w jego bycie, tak długo, jak długo nie dostrzegam w nim nic złego i vice versa - i właśnie dlatego nie widzę w nim nic złego.

A że są księża co zbierają więcej pieniędzy niż powinni i gwałcą małe dzieci, czy w niewłaściwy sposób wykorzystują tę ideologię... Cóż, są też policjanci co gwałcą, kradną, mordują i nadużywają swojej władzy... Zdarza się też, że w kilogramie mąki znajdzie się parę otrębów.
Nie da się wyeliminować czynnika ludzkiego tam, gdzie człowiek stanowi narzędzie.

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: Kondycja Kościoła w Polce teraz i w przyszłości
« Odpowiedź #93 dnia: Grudnia 21, 2010, 16:32:20 pm »
Sprawdź jeszcze co z słupki pokazują jeśli chodzi o liczbę islamistów w Europie.

Ciekawe czy antykościelni apostaci którzy tak chętnie obrzucają gównem KK równie dzielnie będą się opierać przejściu na islam jak będą mieli maczetę mudżahedina pod szyją. Zresztą w następne 20-30 lat się przekonamy czym w praktyce skończy się lewackie zwalczanie Kościoła przy jednoczesnym importowaniu kebabów i masowej budowie meczetów z naszych podatków.

A. Gdzie ty widzisz meczety z naszych podatków?

B. Czym się to różni od wsparcia Państwa w budowaniu kościołów?

@Wulfen: znajdź mi coś bardziej wartościowego niż jakiegoś grafomana wyjmującego dane z dupy.

Żyje sobie równolegle z nim, obok niego nie ingerując w jego bycie, tak długo, jak długo nie dostrzegam w nim nic złego i vice versa - i właśnie dlatego nie widzę w nim nic złego.


Szkoda tylko, że Kościół nie myśli jak ty i wpada mi z buciorami w życie, więc żadnego "vice versa" tutaj nie ma.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 21, 2010, 16:35:06 pm wysłana przez Castor Krieg »

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: Kondycja Kościoła w Polce teraz i w przyszłości
« Odpowiedź #94 dnia: Grudnia 21, 2010, 16:38:13 pm »
na meczety bardzo czesto sie  dorzucaja jacys arabscy miliardzrzy

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Kondycja Kościoła w Polce teraz i w przyszłości
« Odpowiedź #95 dnia: Grudnia 21, 2010, 16:40:23 pm »
becetol, chodzisz do kościoła co niedzielę??

Ja nie chodzę, ale dostrzegam istotność religii w życiu codziennym ludzi.

Czy jestem hipokrytą? Nie, raczej właściwym przykładem obywatela demokratycznego państwa - nie pluje na kościół, bo to kościół, BO DZIELI! Żyje sobie równolegle z nim, obok niego nie ingerując w jego bycie, tak długo, jak długo nie dostrzegam w nim nic złego i vice versa - i właśnie dlatego nie widzę w nim nic złego.

A że są księża co zbierają więcej pieniędzy niż powinni i gwałcą małe dzieci, czy w niewłaściwy sposób wykorzystują tę ideologię... Cóż, są też policjanci co gwałcą, kradną, mordują i nadużywają swojej władzy... Zdarza się też, że w kilogramie mąki znajdzie się parę otrębów.
Nie da się wyeliminować czynnika ludzkiego tam, gdzie człowiek stanowi narzędzie.

ja nie o tym.

1man1jar

  • Gość
Odp: Kondycja Kościoła w Polce teraz i w przyszłości
« Odpowiedź #96 dnia: Grudnia 21, 2010, 16:57:29 pm »
Ja nie chodzę, ale dostrzegam istotność religii w życiu codziennym ludzi.

Czy jestem hipokrytą? Nie, raczej właściwym przykładem obywatela demokratycznego państwa - nie pluje na kościół, bo to kościół, BO DZIELI! Żyje sobie równolegle z nim, obok niego nie ingerując w jego bycie, tak długo, jak długo nie dostrzegam w nim nic złego i vice versa - i właśnie dlatego nie widzę w nim nic złego.

A że są księża co zbierają więcej pieniędzy niż powinni i gwałcą małe dzieci, czy w niewłaściwy sposób wykorzystują tę ideologię... Cóż, są też policjanci co gwałcą, kradną, mordują i nadużywają swojej władzy... Zdarza się też, że w kilogramie mąki znajdzie się parę otrębów.
Nie da się wyeliminować czynnika ludzkiego tam, gdzie człowiek stanowi narzędzie.
Wszystko spoko, powieliłeś praktycznie to co napisałem wyżej tylko czegoś tu brakuje. Dlaczego mam komuś fundować jego fanaberie? Mnie nikt nie funduje płyt z muzyką i książek. Jesteś biedny, spoko, dostaniesz moją i nie tylko kasę. Chcesz się wybielić z grzeszków? Nie za mój hajs. Tu jest problem, a nie w koegzystowaniu wierzących z niewierzącymi itd.

Wulfen

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 3 312
  • Reputacja: 49
Odp: Kondycja Kościoła w Polce teraz i w przyszłości
« Odpowiedź #97 dnia: Grudnia 21, 2010, 16:58:33 pm »
Cytuj
@Wulfen: znajdź mi coś bardziej wartościowego niż jakiegoś grafomana wyjmującego dane z dupy.
gdybys chociaz czesc tego przeczytal to nie pisalbys ze wyjal dane z dupy.
te dane sa z racjonalisty. tyle ze na racjonaliscie nie wiedza chyba sami co te statystyki mowia tylko wypisuja glupoty jak tu
http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,6076
Cytuj
Szkoda tylko, że Kościół nie myśli jak ty i wpada mi z buciorami w życie,
a co takiego zlego ci robi kosciol?
« Ostatnia zmiana: Grudnia 21, 2010, 17:00:45 pm wysłana przez Wulfen »

el becetol

  • Gość
Odp: Kondycja Kościoła w Polce teraz i w przyszłości
« Odpowiedź #98 dnia: Grudnia 21, 2010, 17:00:28 pm »
becetol, pytam, bo wielu ludzi jest sfrustrowanych postępującą islamizacją europy, jednocześnie narzeka na kondycję Kościoła w europie czy polsce, a mimo to sama nie robi NIC aby utrzymać wartości chrześcijaństwa przy życiu. coś tu jest nie tak, co nie?

Nie chodzę, bo jak już kiedyś pisałem - nie należę do Kościoła Katolickiego. Jednak w przeciwieństwie do kinderateistów typu castor Kościoła nie zwalczam. Tak samo jak on nie zwalcza mnie. Odpowiada mi takie status quo, dobrze mi się żyje w tolerancyjnym kraju, w którym za poglądy nie stracę wolności czy życia. Nie chcę w Polsce chin ani iranu, a do któregoś z tych wzorców prowadzi antyklerykalizm.

Cytat: maertin
Czy jestem hipokrytą? Nie, raczej właściwym przykładem obywatela demokratycznego państwa - nie pluje na kościół, bo to kościół, BO DZIELI! Żyje sobie równolegle z nim, obok niego nie ingerując w jego bycie, tak długo, jak długo nie dostrzegam w nim nic złego i vice versa - i właśnie dlatego nie widzę w nim nic złego.

Co sign.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Kondycja Kościoła w Polce teraz i w przyszłości
« Odpowiedź #99 dnia: Grudnia 21, 2010, 17:24:46 pm »
tu się z Tobą zgadzam ziomek. Mi też się w polsce dobrze żyje, a i do kościoła się co jakiś czas przejdę.
co do castora to nawet dyskusji nie podejmuję, jego nie przekonasz, Kościół wyrządził mu nie wiadomo jaką krzywdę i sieje flame na prawo i lewo. już lepiej, jakby miał wyje**ne.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 21, 2010, 17:26:52 pm wysłana przez s00s »

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
Odp: Kondycja Kościoła w Polce teraz i w przyszłości
« Odpowiedź #100 dnia: Grudnia 21, 2010, 17:37:49 pm »
Cytuj
Wszystko spoko, powieliłeś praktycznie to co napisałem wyżej tylko czegoś tu brakuje. Dlaczego mam komuś fundować jego fanaberie? Mnie nikt nie funduje płyt z muzyką i książek. Jesteś biedny, spoko, dostaniesz moją i nie tylko kasę. Chcesz się wybielić z grzeszków? Nie za mój hajs. Tu jest problem, a nie w koegzystowaniu wierzących z niewierzącymi itd.

Spoko, nacisnąłem po prostu "wyślij", bo się "napociłem" i nie chciało mi się już dostosowywać wypowiedzi do nowych postów :P
A czy my płacimy jakiś podatek za kościół? Chyba tylko w Niemczech tak jest - tzn z tego co wiem.
A jeżeli nie płacimy, to o jakim hajsu mówisz? :P

Cytuj
ja nie o tym.
No cóż, trudno w takim razie :P
Ale internet wszystko przyjmie :D

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Kondycja Kościoła w Polce teraz i w przyszłości
« Odpowiedź #101 dnia: Grudnia 21, 2010, 17:43:24 pm »
w niemczech jest, ale dobrowolny. tylko dla zdeklarowanych wierzących.


_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: Kondycja Kościoła w Polce teraz i w przyszłości
« Odpowiedź #102 dnia: Grudnia 21, 2010, 17:43:57 pm »
Ja nie chodzę, ale dostrzegam istotność religii w życiu codziennym ludzi.Czy jestem hipokrytą? Nie, raczej właściwym przykładem obywatela demokratycznego państwa - nie pluje na kościół, bo to kościół, BO DZIELI! Żyje sobie równolegle z nim, obok niego nie ingerując w jego bycie, tak długo, jak długo nie dostrzegam w nim nic złego i vice versa - i właśnie dlatego nie widzę w nim nic złego.A że są księża co zbierają więcej pieniędzy niż powinni i gwałcą małe dzieci, czy w niewłaściwy sposób wykorzystują tę ideologię... Cóż, są też policjanci co gwałcą, kradną, mordują i nadużywają swojej władzy... Zdarza się też, że w kilogramie mąki znajdzie się parę otrębów.Nie da się wyeliminować czynnika ludzkiego tam, gdzie człowiek stanowi narzędzie.


Wpis

Cytuj
A czy my płacimy jakiś podatek za kościół? Chyba tylko w Niemczech tak jest - tzn z tego co wiem.

W Niemczech oficjalnie tam mogą dopłacac jeśli chcą z tego co pamiętam. U nas takowego podatku nie ma, ale np. komisja majątkowa ma się lepiej niż dobrze, kościół co roku otrzymuje za darmo chociażby działki warte grube miliony od państwa. Taka pazernośc już nie jest fajna i mnie to np razi.

Tak samo jak razi gdy KK wpiernicza się do metod typu invitro, nazywając takich ludzi jakimiś mutantami, potępiając jednocześnie rodziców. Poszanowanie do życia jak nic.
No i oczywiście polityczne zaangażowanie.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 21, 2010, 17:47:52 pm wysłana przez _Music »

1man1jar

  • Gość
Odp: Kondycja Kościoła w Polce teraz i w przyszłości
« Odpowiedź #103 dnia: Grudnia 21, 2010, 17:50:53 pm »
A jeżeli nie płacimy, to o jakim hajsu mówisz?
Płacisz pośrednio + ulgi jakie ma kościół, m.in. dot podatku od nieruchomości.

el becetol

  • Gość
Odp: Kondycja Kościoła w Polce teraz i w przyszłości
« Odpowiedź #104 dnia: Grudnia 21, 2010, 17:54:49 pm »
Tak samo jak razi gdy KK wpiernicza się do metod typu invitro
A czemu Kościół nie może wyrażać swojego zdania? A np. lesby, pedały i żydzi mogą się na te tematy wypowiadać, czy masz tylko jedną kategorie podludzi którzy mają trzymac mordy zamknięte i akceptować bezgłośnie co robi reszta?

Wuher

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 20-05-2004
  • Wiadomości: 1 622
  • Reputacja: 5
Odp: Kondycja Kościoła w Polce teraz i w przyszłości
« Odpowiedź #105 dnia: Grudnia 21, 2010, 18:49:55 pm »
Tak samo jak razi gdy KK wpiernicza się do metod typu invitro
A czemu Kościół nie może wyrażać swojego zdania? A np. lesby, pedały i żydzi mogą się na te tematy wypowiadać, czy masz tylko jedną kategorie podludzi którzy mają trzymac mordy zamknięte i akceptować bezgłośnie co robi reszta?


Jest zasadnicza różnica między wypowiadaniem, wyrażaniem a agitowaniem, naciskaniem, straszeniem etc. KK ma prawo mówić co mu się żywnie podoba, ma nawet prawo wymuszać to jakkolwiek im się podoba ale tylko i wyłącznie na swoje własne owieczki a nie całe społeczeństwo. Czyli:

KK może grozić ekskomuniką za aborcję, zabronić homoseksualistom się pobierać, ale nie ma prawa forsować tego jako obowiązującego prawa.

el becetol

  • Gość
Odp: Kondycja Kościoła w Polce teraz i w przyszłości
« Odpowiedź #106 dnia: Grudnia 21, 2010, 18:59:45 pm »
KK może grozić ekskomuniką za aborcję, zabronić homoseksualistom się pobierać, ale nie ma prawa forsować tego jako obowiązującego prawa.

A w jaki sposób "forsują jako obowiązujace prawo"?
 

Wuher

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 20-05-2004
  • Wiadomości: 1 622
  • Reputacja: 5
Odp: Kondycja Kościoła w Polce teraz i w przyszłości
« Odpowiedź #107 dnia: Grudnia 21, 2010, 20:11:47 pm »
KK może grozić ekskomuniką za aborcję, zabronić homoseksualistom się pobierać, ale nie ma prawa forsować tego jako obowiązującego prawa.

A w jaki sposób "forsują jako obowiązujace prawo"?
 


Księża z ambony mają realny wpływ na sympatie wyborcze ludzi, więc politycy się ich boją, więc idą im na rękę. Dlatego debata o aborcji w tym kraju wygląda jak wygląda. Politycy boją się ruszać kwestii ideologicznych (rządząca partia akurat boi się ruszać jakichkolwiek kwestii, ale ja nie o tym), bo wiedzą jaki shitstorm są im w stanie zrobić czarni.

Aborcja jest nielegalna? Jest. Legalizacja związków przez homoseksualistów jest nielegalna? Jest. Kto jest za utrzymaniem tego stanu i agituje za tym w mediach? Kościół Katolicki. Skoro agitują i ma to realne skutki to jak dla mnie jest to forsowanie.

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
Odp: Kondycja Kościoła w Polce teraz i w przyszłości
« Odpowiedź #108 dnia: Grudnia 21, 2010, 20:30:31 pm »
KK może grozić ekskomuniką za aborcję, zabronić homoseksualistom się pobierać, ale nie ma prawa forsować tego jako obowiązującego prawa.

A w jaki sposób "forsują jako obowiązujace prawo"?
 


Księża z ambony mają realny wpływ na sympatie wyborcze ludzi, więc politycy się ich boją, więc idą im na rękę. Dlatego debata o aborcji w tym kraju wygląda jak wygląda. Politycy boją się ruszać kwestii ideologicznych (rządząca partia akurat boi się ruszać jakichkolwiek kwestii, ale ja nie o tym), bo wiedzą jaki shitstorm są im w stanie zrobić czarni.

Aborcja jest nielegalna? Jest. Legalizacja związków przez homoseksualistów jest nielegalna? Jest. Kto jest za utrzymaniem tego stanu i agituje za tym w mediach? Kościół Katolicki. Skoro agitują i ma to realne skutki to jak dla mnie jest to forsowanie.

A dziennikarze nie mają realnego wpływu na opinię publiczną?
To ta sama, jak nie większa siła rażenia.

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

1man1jar

  • Gość
Odp: Kondycja Kościoła w Polce teraz i w przyszłości
« Odpowiedź #109 dnia: Grudnia 21, 2010, 20:35:47 pm »
Poważnie chcesz porównać religię z dziennikarzami? :roll:

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
Odp: Kondycja Kościoła w Polce teraz i w przyszłości
« Odpowiedź #110 dnia: Grudnia 21, 2010, 20:38:36 pm »
Poważnie chcesz porównać religię z dziennikarzami? :roll:

Nie rozumiem pytania.
Że niby dzisiejszych dziennikarzy jedyna "ideologia" to "fakty"?

W istocie, to chcę powiedzieć, że zarówno księża jak i wykładowcy czy dziennikarze mają takie samo prawo do wygłaszania swoich poglądów. Każda z tych grup kształtuje opinie ludzi, do których przemawia, z różnych pobudek, przekonań i poglądów.
Żadne z nich z "zasady" nie jest złowrogie.

Dlaczego więc akurat księżom należałoby zamknąć mordy? Skoro mówimy o realnym wpływie na obowiązujące prawo.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 21, 2010, 20:43:53 pm wysłana przez maertin »

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

1man1jar

  • Gość
Odp: Kondycja Kościoła w Polce teraz i w przyszłości
« Odpowiedź #111 dnia: Grudnia 21, 2010, 20:46:54 pm »
Nie. Raczej taki mały fakt, że masz dziennikarzy o skrajnie różnych poglądach. Możesz czytać/słuchać/oglądać socjalistów, libertarian, narodowców itd.  W kościele chociażbyś się skichał, pluralizmu nie ma (są wyjątki, ale to raczej na poziomie mikro...)

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
Odp: Kondycja Kościoła w Polce teraz i w przyszłości
« Odpowiedź #112 dnia: Grudnia 21, 2010, 20:49:15 pm »
Mogę też wyznawać chrześcijaństwo, albo nie.

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

el becetol

  • Gość
Odp: Kondycja Kościoła w Polce teraz i w przyszłości
« Odpowiedź #113 dnia: Grudnia 21, 2010, 21:04:05 pm »
Cytat: Wuher
Księża z ambony mają realny wpływ na sympatie wyborcze ludzi

Pajac w okularach z grubą oprawką tez ma realny wpływ na sympatie wyborcze, czym zresztą się szczyci, więc napierdala agitke w trakcie swojego programu rozrywkowego, mam talent i porannego programu w radiu. Nie rozumiem czemu on i dziesiątki jego podobnych pajaców medialnych ma prawo do wypowiadania się o aborcji, a ksiądz nie ma. Do kościoła możesz iść lub nie, a ja chociaż unikam kur** wojewódzkiego i dziesiątek mu podobnych jak ognia to nie ma chu** żeby ich propagandy nie usłyszeć chociażby przez przypadek np. podczas programu rozrywkowego o utalentowanych ludziach, gdzie raczej polityki bym się nie spodziewał. Kazania żadnego księdza przez przypadek nigdy nie usłyszałem, a przynajmniej nie kojarzę.

Nie. Raczej taki mały fakt, że masz dziennikarzy o skrajnie różnych poglądach. Możesz czytać/słuchać/oglądać socjalistów, libertarian, narodowców itd.  W kościele chociażbyś się skichał, pluralizmu nie ma (są wyjątki, ale to raczej na poziomie mikro...)

Nie żartuj. Więcej jest liberałów wśród księży niż narodowców wśród mainstreamowych dziennikarzy. Większość przestrzeni medialnej obstawia jedna banda chu**.

Z drugiej strony jaki ma byc pluralizm w Kościele w kwestii in vitro czy homoseksualizmu? To tak jakby oczekiwać że wśród policjantów powinno być porówno tych którzy ścigają pijanych kierowców, jak i tych którzy ich publicznie popierają i sami sobie popijają za kółkiem. Ksiądz jest częścią organizacji która ma określone zasady i musi ich przestrzegać.

1man1jar

  • Gość
Odp: Kondycja Kościoła w Polce teraz i w przyszłości
« Odpowiedź #114 dnia: Grudnia 21, 2010, 21:15:01 pm »
No i o to chodzi! Ja tylko pokazałem, że porównanie "sił" nie ma sensu i nie chodzi tutaj o skalę, a o chociażby aspekt pluralizmu. Naturalnie nie mówiłem tylko o TV gdzie faktycznie prawicowych dziennikarzy nie ma wielu (poza Super Stacją, ale to... Super Stacja).

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: Kondycja Kościoła w Polce teraz i w przyszłości
« Odpowiedź #115 dnia: Grudnia 21, 2010, 21:45:36 pm »
W istocie, to chcę powiedzieć, że zarówno księża jak i wykładowcy czy dziennikarze mają takie samo prawo do wygłaszania swoich poglądów.

Mają, tylko niech to robią przy piwie z kumplami, nie na antenie. Każdy ma jakieś poglądy i to ich prywatna sprawa.




POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Kondycja Kościoła w Polce teraz i w przyszłości
« Odpowiedź #116 dnia: Grudnia 23, 2010, 22:32:04 pm »
Cytuj
W istocie, to chcę powiedzieć, że zarówno księża jak i wykładowcy czy dziennikarze mają takie samo prawo do wygłaszania swoich poglądów.
Wykładowcy raczej nie. Jeśli będą krytykować religię, czy polityków, to mogą za to polecieć (gdyby ktoś to np nagrał i wysłał na stosowny adres).

Wuher

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 20-05-2004
  • Wiadomości: 1 622
  • Reputacja: 5
Odp: Kondycja Kościoła w Polce teraz i w przyszłości
« Odpowiedź #117 dnia: Grudnia 23, 2010, 22:36:13 pm »
Cytuj
W istocie, to chcę powiedzieć, że zarówno księża jak i wykładowcy czy dziennikarze mają takie samo prawo do wygłaszania swoich poglądów.
Wykładowcy raczej nie. Jeśli będą krytykować religię, czy polityków, to mogą za to polecieć (gdyby ktoś to np nagrał i wysłał na stosowny adres).

No bez przesady, w tym kraju środowisko naukowe nie jest cenzurowane od jakiś 20 lat.

Aczkolwiek jest tu taki jeden co może mieć odmienne zdanie i pewnie zaraz napisze coś o "tuskaczence".

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Kondycja Kościoła w Polce teraz i w przyszłości
« Odpowiedź #118 dnia: Grudnia 23, 2010, 22:46:10 pm »
Cytuj
No bez przesady, w tym kraju środowisko naukowe nie jest cenzurowane od jakiś 20 lat.
Mi się wydaje, że jest. Nie mocno ale jest. W sumie nawet powinno być, bo przecież chodzi o nauczanie treści, a nie poglądów.

Edit:
A potem się dziwią że im owieczki odchodzą.

Lis jako dziennikarz wypadł tutaj na skrajnie nieobiektywnego. Ogólnie cała dyskusja trzyma niezwykle żenujący poziom.

Ciekawy jest jedynie licznik na dole, który częściowo potwierdza moje przypuszczenia, że Kościół chyli się ku upadkowi (bardzo powolnemu oczywiście), choć pytanie jest tak skonstruowane, że tak naprawdę nie można z niego wynieść wielu informacji.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 24, 2010, 00:06:55 am wysłana przez POK »

el becetol

  • Gość
Odp: Kondycja Kościoła w Polce teraz i w przyszłości
« Odpowiedź #119 dnia: Grudnia 25, 2010, 13:57:13 pm »
Lis jako dziennikarz wypadł tutaj na skrajnie nieobiektywnego. Ogólnie cała dyskusja trzyma niezwykle żenujący poziom.

Lisa nigdy nawet nie można było podejrzewać o obiektywizm. To zawsze był partyjny cyngiel.