Autor Wątek: Świadomośc, wiara, ewolucja itp.  (Przeczytany 211396 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Świadomośc, wiara, ewolucja itp.
« Odpowiedź #280 dnia: Września 22, 2010, 11:19:32 am »
Proszę zapoznajcie się z tym tekstem. Mile widziane komentarze.
http://www.schodamidonieba.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=398:2013-projektowanie-nowego-wiata&catid=56:swoje&Itemid=55
Postawa prowadzącego tą wyimaginowaną rozmowę jest jak najbardziej godna pochwały i naśladowania, ale mam kilka "ale".

Po pierwsze porównuje on świat z chorobą, która obejmuje ciało i źle leczona prowadzi do jego wyniszczenia. Metafora całkiem zgrabna co by nie gadać, dlatego nawiązując do niej zapytam: A co jeśli postawiono złą diagnozę? Patrząc zupełnie obiektywnie z boku, czytając ten tekst i nie wiedząc zupełnie nic o świecie można by sądzić, że obecnie ludziom żyje się źle jak nigdy w dziejach i idąc dalej tą drogą wkrótce wymrzemy, a tymczasem średnia długość i komfort życia rośną (postęp technologiczny robi swoje).  Zgadzam się, że mogłoby być lepiej, środowisko jest mocno zanieczyszczane, mnóstwo osób obchodzą tylko pieniądze, a sposób rządzenia pozostawia wiele do życzenia. To wymaga poprawy, ale z takimi problemami stykaliśmy się w ciągu całej historii ludzkości.

Po drugie zbytnio opiera swój tok rozumowania na niepotwierdzonych i nieodpowiednio sprawdzonych teoriach pseudonaukowych, których wartość jest niesamowicie trudna do określenia. Może być w nich nieco prawdy, ale mogą też być zupełnym wymysłem, czy błędem np opieranie się na efekcie setnej małpy, który to jest najprawdopodobniej pomyłką (tak to jest jak się nieskrupulatnie przeprowadza eksperyment):
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Po trzecie towarzyszka dialogu wydaje się niezwykle mało inteligentną istotą. Brak tutaj konsekwentnej i dobrze przemyślanej krytyki, a występuje jedynie pseudo krytyka, która ma na celu nie podważenie i próbę obalenia stawianych hipotez, ale wręcz ich umocnienie.


Moim zdaniem to wszystko opiera się zasadzie: Jeśli dużo osób w coś wierzy, to znaczy, że jest to prawda. Dlatego też "siedzenie" wyłącznie na stronach poświęconych tematyce NWO itp. i czytanie głównie książek o tej tematyce sprawia, że zaciemniamy i ograniczamy swój punkt widzenia do punktu widzenia przedstawionego na takich stronach. Media są kijem o dwóch końcach i widząc tylko jeden koniec możemy sobie nie zdawać sprawy, że to my siedzimy na drugim.
Jak to zwykle bywa, najlepiej samemu wypracować złoty środek, obiektywnie spojrzeć na całe zagadnienie i nie dać się manipulować (co wcale nie jest proste).

Rozstrzygnięcie sporu powinno nastąpić w okolicach 2012 roku. Jeśli nic się nie stanie to całe strony poświęcone wspomnianej tematyce będzie można wyrzucić do kosza. Jeśli jednak coś się stanie (jest to niesamowicie mało prawdopodobne, ale jednak jest) to zobaczymy - odnowa świata byłaby miłą odmianą*  :)

*patrząc na ogół ludzi nie sądzę aby była możliwa, nawet jeśliby istniał potencjał do jej wystąpienia; wieloletnie kształtowanie ewolucyjne zrobiło swoje i pewnych zachowań nie da się wyplenić z dnia na dzień

iko

  • Gość
Odp: Świadomośc, wiara, ewolucja itp.
« Odpowiedź #281 dnia: Września 22, 2010, 21:57:42 pm »
Cieszy mnie to że można z kims popisać o takiej tematyce. :)
Wiesz POK dla jednych może to być prawdziwy koniec Świata, jeśli rzeczywiście po roku 2012 nic nie nastąpi, bo wierzyli, że tak właśnie będzie. Drudzy zaś skłaniają sie do opcji, że ten nadchodzący okres zmieni naszą Swiadomośc.

Po pierwsze, Końca Świata absolutnie nie będzie, bo to nie jest nasza Ziemska predestynacja. Ten Świat jest wręcz stworzony do rozwoju, gdyż posiadamy tutaj ciało. Klucz do wyrażania ekspresji. Na tym Świecie każdy jest jednakowy, jednak nie każdy może uchwycić prawde, rozpoznanie. Tym rozpoznaniem jest chęc otwarcia sie na słowa, które przyszły drogą nieba, królestw, wszechświatów, że tak to ujmę. Wtedy nic nam nie staje na drodze, by sie rozwijać. Jesteśmy tylko ludzmi, ale jakie to szczęscie uchwycic rozpoznanie. Mimo to nie można tego ująć w słowach POK, wszystko zależy od nas, czy chcesz tego, ale nie każda droga człowieka jest taka sama, bo przecieź droga prawdy istnieje na wielu różnych płaszczyznach. Według mie to z czym sie musimy zmierzyć jest w nas samych, i chodzi mi tu przede wszystkim o lęk. Życie jest wieczne, czy to tutaj czy w innym wymiarze. Rozwój pozwala nam istnieć w Świadomości tego czym jesteśmy i  czym możemy sie stać w innym życiu/wymiarze. Tego uczy mnie cały czas Księga Wiedzy. I co mnie wręcz miażdży to to, że jest ona właśnie w tym czasie już w sprzedaży po Polsku. : )
Ja jestem szczęsliwy z jej obcowania, i wiem, że nie każdy musi to zaakceptować i otworzyć sie na nią. Taka jest prawda.

Co do roku 2012.
Słyszałeś POK o cyklu 26.000 lat!? przewinęło ci się to przez oczy? KW wspomina o tym parokrotnie. Cykl ten właśnie przypada na rok 2012 , przynajmiej w wierzeniu Majów. To co po nim nastąpi tego nikt nie wie, jeżeli chodzi o Ziemskie istoty. ;] Dlatego czas wszystko pokaże, czy rzeczywiście ta data jest czymś wielkim i znaczącym. Jeżeli mimo wszystko coś będzie się zmieniać, to nie lękajcie się temu, bo i tak nastąpi kolejny dzień, gdyż Życie jest wieczne, no i powiecie se tak, gdzie ten cholerny szampan!??  
  
« Ostatnia zmiana: Września 22, 2010, 22:06:18 pm wysłana przez iko »

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Świadomośc, wiara, ewolucja itp.
« Odpowiedź #282 dnia: Września 23, 2010, 00:02:04 am »
Cytuj
Po pierwsze, Końca Świata absolutnie nie będzie, bo to nie jest nasza Ziemska predestynacja.
Tego nie wiesz ;)

Cytuj
Ten Świat jest wręcz stworzony do rozwoju, gdyż posiadamy tutaj ciało.
Tak sobie teraz pomyślałem, że jeśli już wierzymy w pewien dualizm duszy i ciała, to można by to rozciągnąć na n światów i może nawet na n dusz. Brzmi to może irracjonalnie, ale czy wiara w pewną kosmiczną, pozaziemską duszę ma być racjonalna? Osobiście jestem przeciwnikiem takich rozgraniczeń, gdyż uważam, że nasz umysł (dusza) siedzi wyłącznie w mózgu (no dobra, zgodnie z teorią kwantową, jakby się uprzeć można to trochę rozciągnąć, ale i tak pozostajemy w obrębie materii). Wolałbym żeby było tak jak mówisz, nie widzę jednak powodów by tak miało być.

Cytuj
Na tym Świecie każdy jest jednakowy
Jak najbardziej się nie zgadzam :P

Cytuj
Życie jest wieczne, czy to tutaj czy w innym wymiarze. Rozwój pozwala nam istnieć w Świadomości tego czym jesteśmy i  czym możemy sie stać w innym życiu/wymiarze.
Nic nie wiemy o innych wymiarach. Wszystko opiera się wyłącznie na domysłach i pewnych źródłach o bardzo wątpliwej reputacji (np KW).

Cytuj
Ja jestem szczęsliwy z jej obcowania, i wiem, że nie każdy musi to zaakceptować i otworzyć sie na nią. Taka jest prawda.
W życiu chodzi właśnie o osiągnięcie trwałego, pewnego poczucia szczęścia, więc jeśli KW Ci to daje to nie uważam, że powinieneś z niej rezygnować. Czy jej treści są prawdziwe to już zupełnie inna bajka.

Cytuj
Słyszałeś POK o cyklu 26.000 lat!?
Coś tam słyszałem, ale ile w tym prawdy ciężko ocenić. Załóżmy, że faktycznie tak jest i co 26 000 lat następuje przebiegunowanie, czy co tam innego. teraz cofnijmy się o 26 tyś lat wstecz i zobaczmy czy wydarzyło się wtedy coś naprawdę przełomowego. Mało wiemy z tamtego okresu, ale z tego co wiemy to nic takiego nie miało miejsca, więc dlaczego teraz miałoby się coś zmienić?

iko

  • Gość
Odp: Świadomośc, wiara, ewolucja itp.
« Odpowiedź #283 dnia: Września 23, 2010, 00:31:16 am »
KW opisuje dokładnie wymiar po wymiarze, ale jak to dobrze ująłeś, to już inna bajka.. wierzenia. ;)

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Świadomośc, wiara, ewolucja itp.
« Odpowiedź #284 dnia: Października 02, 2010, 15:52:40 pm »
Zapoznałem się wreszcie z pewnymi fragmentami Księgi Wiedzy (dzięki iko za pomoc :)). Właściwie nie odbiegają one treścią od tych, z którymi wcześniej się zetknąłem, a więc zdania też specjalnie nie zmieniłem, co najwyżej moje przypuszczenia tylko się potwierdziły. Najlepiej będzie jak swoje spostrzeżenia rozpocznę od myślników:
- treść KW to prawie same ogólniki i całe mnóstwo nic nieznaczących nazw (przeszło 90% Księgi jest niezrozumiała); nie było co przekazać, więc wybrano najprostszą linię oporu - niech czytający sami nałożą głębszą interpretacje, gdyż sama Księga takowej nie posiada
- gdyby wyjąć wszystkie niezrozumiałe nazwy, to niewiele by z niej zostało; KW cechuje po prostu mówienie o niczym
- w samej Księdze pisało nawet, że jeśli znajdą się w niej jakieś sprzeczności, to znaczy, że są zamierzone, co tylko potwierdza jej żałosny poziom
- widać, że autorka miała na celu stworzenie sekty o czym świadczą nawoływania do zajęć w grupach, kultywowanie pewnych reguł i obrządków (np własnoręczne przepisywanie treści KW, które jak nietrudno się domyślić ma na celu zwiększenie zaangażowania, wiary we wspólną pracę i poczucie własnej wartości - moje działanie ma sens, cel, jest pożyteczne dla mnie i dla innych) hierarchia, stawianie wyżej wyznawców od niewierzących, windowanie autorki jako tej jedynej wybranej, która ma przekazywać boskie treści - typowy schemat działania sekt, nie ma tu nic nadzwyczajnego, ani nowego, widać, że autorka w tym zakresie odrobiła lekcje co jej się chwali
- mnóstwo wodolejstwa - poza obszarami całkowicie niezrozumiałymi (zapychaczami pozbawionymi sensu), powtarzają się wciąż te same regułki
- brak ładu i składu (widać to bardzo dobrze po kolejności wypisanych praw - porządek całkowicie losowy)
- odniesienie do innych religii (że niby pochodzą z tych samych źródeł), to bajka jakich mało i kompletnie wciskanie na siłę rzeczy, które nie mają ze sobą wiele wspólnego (np Koran, a Buddyzm)
- w ogóle tyle tu błędów logicznych, że szkoda gadać, a jeszcze autorka powołuje się na logikę
- liczyłem, że nawet jeśli mnie KW nie przekona, to da mi jakieś powody do zastanowienie, zawrze kilka głębszych prawd, czy coś z tych rzeczy, ale nic z tego - treść KW jest tak płaska i naiwna, że szkoda gadać i nie ma co z tym nawet specjalnie polemizować
- myślę, że gdybym miał czas i chęci, to bym napisał coś dużo lepszego; z drugiej jednak strony fakt, że przetłumaczono ją na tyle języków jest co najmniej zaskakujący (przynajmniej przy pierwszym wrażeniu), najwidoczniej jednak dużo osób jest podatnych na takie treści i doszukiwałbym się tu czystej psychologii i potrzeb społecznych, a nie sił pozaziemskich - część ludzi dostała to czego oczekiwała, niespecjalnie zagłębiając się nad sensem treści (albo raczej zagłębiając się zbyt mocno i zaczęła go nadinterpretować); można by powiedzieć, że cel został spełniony, nawet mimo braków w formie
- autorka i jej KW (jak wiele innych sekt) żerują na ludziach ciekawych świata, poszukujących głębszego sensu w tym wydawałoby się bezsensownym życiu, chcących być kimś więcej niż szarym ludkiem
- stwierdzam, że KW to na 99,99999(9)% ściema i wymysł autorki (dla zasady nie wpisałem, że na 100% ;))

@iko
Twoja wola w co wierzysz i nie zamierzam Cię od niczego odwodzić. Twój wybór. W końcu studiowanie KW może dać Ci dużo szczęścia i to czego w życiu poszukujesz, czyli jak mniemam spokoju i poznania głębszych prawd. Z drugiej strony zastanów się jednak, czy KW faktycznie jest Ci potrzebna do szczęścia i poznania świata i czy nie mógłbyś osiągnąć tego w takim samym stopniu bez pomocy KW.

iko

  • Gość
Odp: Świadomośc, wiara, ewolucja itp.
« Odpowiedź #285 dnia: Października 02, 2010, 23:13:28 pm »
Cytuj
Z drugiej strony zastanów się jednak, czy KW faktycznie jest Ci potrzebna do szczęścia i poznania świata i czy nie mógłbyś osiągnąć tego w takim samym stopniu bez pomocy KW.

Jest mi zdecydowanie potrzebna, gdyż bez niej nie poznałbym drogi Rozwoju, oczywiście nie wykluczam, że jest ich pewnie wiele. Będę kroczył tą drogą jutrzejszych dni KW, a gdzie ona mnie zaprowadzi? Z pewnością w nieznane, ale tylko wtedy będą mógł zrozumieć sens istnienia, by przekonać się o wartości zwanej człowiekiem. Autentyczne piękno nie jest na zewnątrz, lecz w nas.

Dzięki POK za twój osobisty komentarz co do fragmentu tej że Księgi, a jest to fragment skierowany ogólnie do mas, więc może dlatego taki ogólnikowy. Zachęcam do przeczytania całości, ale nic na siłę. ;)




POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Świadomośc, wiara, ewolucja itp.
« Odpowiedź #286 dnia: Października 03, 2010, 11:27:34 am »
Cytuj
Jest mi zdecydowanie potrzebna, gdyż bez niej nie poznałbym drogi Rozwoju, oczywiście nie wykluczam, że jest ich pewnie wiele.
To, że KW jest Ci potrzebna może być tylko i wyłącznie złudzeniem, które sam sobie narzuciłeś.

Cytuj
Będę kroczył tą drogą jutrzejszych dni KW, a gdzie ona mnie zaprowadzi? Z pewnością w nieznane, ale tylko wtedy będą mógł zrozumieć sens istnienia, by przekonać się o wartości zwanej człowiekiem.
Zbyt duże nadzieje pokładasz w KW. Rozumiem, że wierzysz w jej prawdy (kłamstwa :P), ale spróbuj choć na chwilę przyjąć moje założenia, że cała KW to fałsz. Potraktuj to jako zwykłe ćwiczenie myślowe. Zastanów się czy bez KW też dasz radę zrozumieć sens istnienia? No dobra, może i bez KW nie zrozumiesz sensu istnienia, ale przynajmniej będziesz wiedzieć, że nikt nie narzucił Ci własnych (z bardzo duży prawdopodobieństwem fałszywych) poglądów.
Swoją drogą to sens istnienia wielu interpretuje poprzez teorię ewolucji i doboru naturalnego tzn jesteśmy małą cząstką w wielkiej układance, a nasze życie nie ma takiego wielkiego znaczenia jakiego byśmy oczekiwali. Nie jest to specjalnie optymistyczne twierdzenie, ale na razie jedyne, które by można w miarę naukowo potwierdzić. No i może lepsza nawet taka postawa, niż błądzenie w nieznane i mówienie - "Przecież musi coś w tym być!" - nie, nie musi.

Cytuj
Autentyczne piękno nie jest na zewnątrz, lecz w nas.
Ogólnie się zgadzam, ale są ludzie, którzy pod piękną powłoką mają tylko pustkę, albo wręcz ropiejącą, czarną maź. Twierdzenie, że wszyscy ludzie są z natury dobrzy, można włożyć między bajki moim zdaniem.

Cytuj
Dzięki POK za twój osobisty komentarz co do fragmentu tej że Księgi, a jest to fragment skierowany ogólnie do mas, więc może dlatego taki ogólnikowy.
Możliwe, ale nadal jest to fragment KW i jest w nim tyle elementów, których można się czepiać, że głowa mała (a podobno jest to tak idealnie napisane, że nie można nawet jednego słowa usunąć :roll:), więc tak, czy siak dla pełnej Księgi nie widzę ratunku. Dla mnie jej treść jest żałosna i opieram to na całej swojej wiedzy. Największy problem mam w tym, że KW jest tak banalnie oczywista w swej treści - zlepek nic nieznaczących słów pozbawionych sensu. Żadna rozumna istota, chcąca nam przekazać wiedzę by tak nie postąpiła. Podczas lektury najbardziej uderzyła mnie właśnie, ta strasznie banalna niespójność i brak sensu (również głębszego), zawarte w każdej linijce tekstu.

iko

  • Gość
Odp: Świadomośc, wiara, ewolucja itp.
« Odpowiedź #287 dnia: Października 03, 2010, 14:18:50 pm »
No i takie jest twoje zdanie i je jak najbardziej szanuje. :) Chce być albsolutnie szczery.
POK ja osobiście mam jeszcze wątpliwości co do KW (i to nie jest tak, że wierze w nie bez opamiętania). Jestem tylko człowiekiem.
Ale jest coś tak głębokiego i dobrego w tym, że nie będę tego opisywał, bo nie umię. (taka nieustanna wiedza o czymś dużo bardziej większym niż nam się to wydaje.
Nie musisz mi wierzyć, ważne, że wiesz że takie coś istnieje.

ps. Jestem trochę zszokowany postawą forum go. Nikt mnie nie uznał za jakiegoś naiwniaka, który dał się wciągnąć do sekty. (a co można powiedzieć o Religi Katolickiej, Islamskiej itp?) Czytam ją i daje mi ona absolutnie swobodne uczucie zadowolenia, tak to wam napiszę. Tolerancja na 100%.




Tomasz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2009
  • Wiadomości: 3 106
  • Reputacja: 42
  • TUSKU CHYTRUSKU TY je**ny ZŁODZIEJU!!!!
Odp: Świadomośc, wiara, ewolucja itp.
« Odpowiedź #288 dnia: Października 03, 2010, 14:22:13 pm »
Sory ze sie wtrącam w dyskusje, ale co to jest KW?

1man1jar

  • Gość
Odp: Świadomośc, wiara, ewolucja itp.
« Odpowiedź #289 dnia: Października 03, 2010, 14:23:48 pm »
Księga Wiedzy z mitycznymi prawdami objawionymi o świecie i kosmosie. Vademecum sekty.

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: Świadomośc, wiara, ewolucja itp.
« Odpowiedź #290 dnia: Października 03, 2010, 14:24:54 pm »
Sory ze sie wtrącam w dyskusje, ale co to jest KW?
Kompania Węglowa. :troll:

Tomasz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2009
  • Wiadomości: 3 106
  • Reputacja: 42
  • TUSKU CHYTRUSKU TY je**ny ZŁODZIEJU!!!!
Odp: Świadomośc, wiara, ewolucja itp.
« Odpowiedź #291 dnia: Października 03, 2010, 14:27:00 pm »
Księga Wiedzy z mitycznymi prawdami objawionymi o świecie i kosmosie. Vademecum sekty.
:lol: :lol: ktoś w to wierzy? To brzmi jak sekta  :lol:
iko przestań pie**olić o końcu świata i o kalendarzu majów, bo zarówno majowie jak i Ty gówno wiecie kiedy nastąpi koniec świata, wie to tyko bóg ,a pierdolenie ze nastąpi to w 2012 jest bardzo zabawne, nie sądziłem ze społeczeństwo moze mieć tak nasrane w głowie.
« Ostatnia zmiana: Października 03, 2010, 14:29:26 pm wysłana przez Tomasz »

1man1jar

  • Gość
Odp: Świadomośc, wiara, ewolucja itp.
« Odpowiedź #292 dnia: Października 03, 2010, 14:32:22 pm »
W podobne rzeczy wierzą miliony chrześcijan na świecie, więc nie wiem czy jest się z czego śmiać. A to, że ABC nazywa się XYZ niespecjalnie zmienia cokolwiek.

Tomasz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2009
  • Wiadomości: 3 106
  • Reputacja: 42
  • TUSKU CHYTRUSKU TY je**ny ZŁODZIEJU!!!!
Odp: Świadomośc, wiara, ewolucja itp.
« Odpowiedź #293 dnia: Października 03, 2010, 14:38:15 pm »
W podobne rzeczy wierzą miliony chrześcijan na świecie, więc nie wiem czy jest się z czego śmiać. A to, że ABC nazywa się XYZ niespecjalnie zmienia cokolwiek.
To ze jest Chrześcijaninem nie znaczy ze jest praktykujący. Kto normalny może wierzyć w takie głupoty.

iko

  • Gość
Odp: Świadomośc, wiara, ewolucja itp.
« Odpowiedź #294 dnia: Października 03, 2010, 15:19:43 pm »
Ludzie piszą to o czym są przekonani (jeśli chodzi o wiare), a wy w co wierzycie!?
Jesli macie oczywiście w sobie jakąś wiare.
« Ostatnia zmiana: Października 03, 2010, 15:22:40 pm wysłana przez iko »

1man1jar

  • Gość
Odp: Świadomośc, wiara, ewolucja itp.
« Odpowiedź #295 dnia: Października 03, 2010, 15:24:30 pm »
Ja w New World Order.

Wulfen

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 3 312
  • Reputacja: 49
Odp: Świadomośc, wiara, ewolucja itp.
« Odpowiedź #296 dnia: Października 03, 2010, 15:26:19 pm »
Cytuj
Słyszałeś POK o cyklu 26.000 lat!? przewinęło ci się to przez oczy? KW wspomina o tym parokrotnie.
tyle trwa okres precesji ziemi.
Cytuj
Ja w New World Order.
:lol:

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 279
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Świadomośc, wiara, ewolucja itp.
« Odpowiedź #297 dnia: Października 03, 2010, 15:26:29 pm »
Ja w latającego potwora spaghetti.

iko

  • Gość
Odp: Świadomośc, wiara, ewolucja itp.
« Odpowiedź #298 dnia: Października 03, 2010, 15:28:12 pm »
Ja w New World Order.

Więc w tym przypadku, ja tylko się uśmiechne.   :)

Ciapkas

  • Gość
Odp: Świadomośc, wiara, ewolucja itp.
« Odpowiedź #299 dnia: Października 03, 2010, 15:30:32 pm »
LOL CZŁOWIEK KTÓRY W DYSKUSJACH O MIĘSIE ZARZUCA IGNORACJĘ NAPIERDALA TAKIE GŁUPOTY
LOL LOL ALERT!!!

1man1jar

  • Gość
Odp: Świadomośc, wiara, ewolucja itp.
« Odpowiedź #300 dnia: Października 03, 2010, 15:52:32 pm »
Ale wy kur** jesteście tępi.

Deszcz pada.
« Ostatnia zmiana: Października 03, 2010, 15:54:16 pm wysłana przez 1man1jar »

iko

  • Gość
Odp: Świadomośc, wiara, ewolucja itp.
« Odpowiedź #301 dnia: Października 03, 2010, 15:53:50 pm »
wiedziałem, nie zrozumiałeś mnie.  :)

1man1jar

  • Gość
Odp: Świadomośc, wiara, ewolucja itp.
« Odpowiedź #302 dnia: Października 03, 2010, 16:50:11 pm »
Przepraszam, jestem za głupi na kanał alfa i kosmiczne oddziaływanie. Zostanę przy masonerii, lożach i fartuszkach. :troll:

el becetol

  • Gość
Odp: Świadomośc, wiara, ewolucja itp.
« Odpowiedź #303 dnia: Października 03, 2010, 16:53:15 pm »
Zostanę przy masonerii, lożach i fartuszkach. :troll:

Zapomniałeś o lobby mięsnym.

1man1jar

  • Gość
Odp: Świadomośc, wiara, ewolucja itp.
« Odpowiedź #304 dnia: Października 03, 2010, 17:12:00 pm »
Wiadomo. Jeszcze powinienem wspomnieć coś o supremacji Monsanto dla pełnego obrazu. Terror korporacyjny i te sprawy.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Świadomośc, wiara, ewolucja itp.
« Odpowiedź #305 dnia: Października 03, 2010, 18:10:02 pm »
Cytuj
iko przestań pie**olić o końcu świata i o kalendarzu majów, bo zarówno majowie jak i Ty gówno wiecie kiedy nastąpi koniec świata, wie to tyko bóg ,a pierdolenie ze nastąpi to w 2012 jest bardzo zabawne, nie sądziłem ze społeczeństwo moze mieć tak nasrane w głowie
Akurat iko nic nigdy nie wspominał o końcu świata :roll: Poza tym, skąd Ty możesz wiedzieć co wiedzieli Majowie?

W podobne rzeczy wierzą miliony chrześcijan na świecie, więc nie wiem czy jest się z czego śmiać. A to, że ABC nazywa się XYZ niespecjalnie zmienia cokolwiek.
To ze jest Chrześcijaninem nie znaczy ze jest praktykujący. Kto normalny może wierzyć w takie głupoty.
Kto normalny może pisać w tak chamski sposób jak Ty powyżej?

iko

  • Gość
Odp: Świadomośc, wiara, ewolucja itp.
« Odpowiedź #306 dnia: Października 03, 2010, 18:13:01 pm »
Przepraszam, jestem za głupi na kanał alfa i kosmiczne oddziaływanie. Zostanę przy masonerii, lożach i fartuszkach. :troll:

Chodzi mi o to, że wszystko prowadzi do jednego, a NWO jest jedną z tych że gałęzi ku lepszemu, dlatego rozumię cię. 

1man1jar

  • Gość
Odp: Świadomośc, wiara, ewolucja itp.
« Odpowiedź #307 dnia: Października 03, 2010, 18:14:56 pm »
NWO ku lepszemu? :lol:

Ogólnie mój lekki trolling przyjmuje powoli zbyt duże rozmiary, więc kontynuujcie sobie proszę dialog o świecie, świadomości i kosmosie, a ja już nie będę przeszkadzał.

iko

  • Gość
Odp: Świadomośc, wiara, ewolucja itp.
« Odpowiedź #308 dnia: Października 03, 2010, 18:18:14 pm »
Ogólnie to walłem faila, bo myślałym o ludziach pokroju Davida Wilcoka i projektu Camelot.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Nowy_porządek_świata - wielkie sorry, nic mi o tym nie wiadomo. Myślałem o projekcie Camelota. ;/

Jeśli jednak chcesz trolować, to proszę, ale nie tutaj..


POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Świadomośc, wiara, ewolucja itp.
« Odpowiedź #310 dnia: Października 14, 2010, 21:17:15 pm »
Gościu nieźle kombinuje. Jeśli natomiast chodzi o wartość tego artykułu, to jest ona zerowa, albo jeszcze gorzej.

Bardziej niż ten tekst spodobały mi się ankiety zamieszczone na stronce:
http://www.schodamidonieba.pl/index.php?option=com_poll&id=21:przeom-2012-bdzie
Nawet nie pofatygowali się dać opcji przeciwstawnej do ich poglądów, albo chociaż neutralnej.

Ta ankieta pokazuje za to jak bardzo ludzie mylą się w przewidywaniach:
http://www.schodamidonieba.pl/index.php?option=com_poll&id=17:czego-si-spodziewasz-najbardziej-w-roku-2009
Wierzenie w przełom świadomościowy na skalę światową, który dokona się w ciągu roku, to po prostu śmiech. Takie procesy wymagają czasu i przynajmniej tych 5-10 lat, ale zazwyczaj znacznie więcej. Powyższa ankieta świadczy jedynie o tym, jakie osoby głównie odwiedzają takie strony i jakie przekonania mają zakodowane w mózgu.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Świadomośc, wiara, ewolucja itp.
« Odpowiedź #311 dnia: Października 21, 2010, 16:27:15 pm »
Koniec świata przesunięty
http://niewiarygodne.pl/kat,1017181,title,Koniec-swiata-przesuniety-Majowie-popelnili-blad,wid,12775791,wiadomosc.html

Jak dobrze pójdzie, to pożyjemy trochę dłużej ;)

Edit: Natknąłem się na jeszcze jedną ciekawostkę:
Cytuj
Za 20 lat ludzie będą nosić w swoim ciele tysiące nanorobotów naprawiających ich ciało, polepszać swoje naturalne zdolności, a nawet kopiować swoje myśli i wspomnienia do pamięci przenośnych urządzeń, tak jak pliki z komputera
http://odkrywcy.pl/kat,111398,title,Zapasowa-kopia-mozgu,wid,12778853,wiadomosc.html

Podczas czytania takich popularnonaukowych (pseudonaukowych?) newsów polecam zachować daleko idącą ostrożność. Za 200 lat to jeszcze, ale nie za 20.
« Ostatnia zmiana: Października 21, 2010, 16:48:13 pm wysłana przez POK »

Mrocz

  • Gość
Odp: Świadomośc, wiara, ewolucja itp.
« Odpowiedź #312 dnia: Października 21, 2010, 16:47:26 pm »
Koniec świata przesunięty
http://niewiarygodne.pl/kat,1017181,title,Koniec-swiata-przesuniety-Majowie-popelnili-blad,wid,12775791,wiadomosc.html

Jak dobrze pójdzie, to pożyjemy trochę dłużej ;)

Przesunęli GT 5 to i koniec świata musieli... Norma...

iko

  • Gość
Odp: Świadomośc, wiara, ewolucja itp.
« Odpowiedź #313 dnia: Października 21, 2010, 19:13:48 pm »
Chyba każdy ma swoją teorię na temat tego zbliżającego się okresu. Niezainteresowani tym faktem powiedzą, że nie wierzą w nic co dotyczy tejże daty, bo niby jak mają uwierzyć? Ale czy nie warto poczytać choć troszkę o tych 'pierdołach'!?
Ja natomiast jestem skłonny do teorii, iż mogą nastąpić zmiany w postrzeganiu naszej rzeczywistości podczas tego ostatniego Cyklu, wchodząc w dość silne pola oddziaływań energetycznych.

svonston

  • Gość
Odp: Świadomośc, wiara, ewolucja itp.
« Odpowiedź #314 dnia: Października 21, 2010, 20:26:37 pm »
Ale czy nie warto poczytać choć troszkę o tych 'pierdołach'!?
A po co czytać o jakiś końcach świata, skoro było ich już kilka i żaden się nie sprawdził, a ostateczny i ten na pewno dobry, definitywny został PRZESUNIĘTY? :lol:

Ja natomiast jestem skłonny do teorii, iż mogą nastąpić zmiany w postrzeganiu naszej rzeczywistości podczas tego ostatniego Cyklu, wchodząc w dość silne pola oddziaływań energetycznych.
Gówno się zmieni. Nawet możemy się założyć, jak taki jesteś pewny.

Wuher

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 20-05-2004
  • Wiadomości: 1 622
  • Reputacja: 5
Odp: Świadomośc, wiara, ewolucja itp.
« Odpowiedź #315 dnia: Października 21, 2010, 20:27:21 pm »
Koniec świata przesunięty
http://niewiarygodne.pl/kat,1017181,title,Koniec-swiata-przesuniety-Majowie-popelnili-blad,wid,12775791,wiadomosc.html

Jak dobrze pójdzie, to pożyjemy trochę dłużej ;)

Edit: Natknąłem się na jeszcze jedną ciekawostkę:
Cytuj
Za 20 lat ludzie będą nosić w swoim ciele tysiące nanorobotów naprawiających ich ciało, polepszać swoje naturalne zdolności, a nawet kopiować swoje myśli i wspomnienia do pamięci przenośnych urządzeń, tak jak pliki z komputera
http://odkrywcy.pl/kat,111398,title,Zapasowa-kopia-mozgu,wid,12778853,wiadomosc.html

Podczas czytania takich popularnonaukowych (pseudonaukowych?) newsów polecam zachować daleko idącą ostrożność. Za 200 lat to jeszcze, ale nie za 20.

Jeżeli ktoś bawi się w przewidywanie trendów w nauce za 20 lat, to jest idiotą. Może się podpierać doktorami, profesorami, habilitacjami, publikacjami, badaniami, a jego pierdolenie jest warte dokładnie tyle co wróżki Leokadii i jej kryształowej kuli.

iko

  • Gość
Odp: Świadomośc, wiara, ewolucja itp.
« Odpowiedź #316 dnia: Października 21, 2010, 20:36:30 pm »
Ale czy nie warto poczytać choć troszkę o tych 'pierdołach'!?
A po co czytać o jakiś końcach świata, skoro było ich już kilka i żaden się nie sprawdził, a ostateczny i ten na pewno dobry, definitywny został PRZESUNIĘTY? :lol:

Ja natomiast jestem skłonny do teorii, iż mogą nastąpić zmiany w postrzeganiu naszej rzeczywistości podczas tego ostatniego Cyklu, wchodząc w dość silne pola oddziaływań energetycznych.
Gówno się zmieni. Nawet możemy się założyć, jak taki jesteś pewny.

A kto tu mówi o Końcu Świata!? :) Koniec Świata wciskają ci przede wszystkim media, zaś jeżeli chodzi o to, że 'gówno się zmieni', to masz rację. Wydaje mi się jedynie, że ludzie będą po tym Cyklu troszkę inaczej patrzeć na teń Świat, tyle. Looz svonston.

svonston

  • Gość
Odp: Świadomośc, wiara, ewolucja itp.
« Odpowiedź #317 dnia: Października 21, 2010, 20:46:12 pm »
Jest luz przecież. :(

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Świadomośc, wiara, ewolucja itp.
« Odpowiedź #318 dnia: Października 21, 2010, 22:30:43 pm »
Cytuj
Gówno się zmieni. Nawet możemy się założyć, jak taki jesteś pewny.
Zawsze istnieje wyjaśnienie, że kalendarz był niedokładny ;)

Cytuj
Jeżeli ktoś bawi się w przewidywanie trendów w nauce za 20 lat, to jest idiotą. Może się podpierać doktorami, profesorami, habilitacjami, publikacjami, badaniami, a jego pierdolenie jest warte dokładnie tyle co wróżki Leokadii i jej kryształowej kuli.
To chyba zależy też od tego jakie teorie głosi i na czym opiera swoje twierdzenia. Masz rację, autorytet tak naprawdę nic nie znaczy. Jeśli jednak ktoś rzetelnie przedstawi swoją teorię i poda zadowalające wyniki badań, to ma ona szansę się ziścić. Fakt, faktem przyszłość jest cholernie nieprzewidywalna.

Cytuj
Wydaje mi się jedynie, że ludzie będą po tym Cyklu troszkę inaczej patrzeć na teń Świat
Wiem, że podejmowaliśmy już ten wątek, ale nie jestem pewien jednej rzeczy. Ta zmiana ma nastąpić w wyniku procesów naturalnych (np przebiegunowanie), czy działań zewnętrznych (np kosmici), a może i tych i tych? Bo jeśli jest to wyłącznie proces naturalny, to mało prawdopodobne, aby jego skutki były pozytywne, a już zupełnie nieprawdopodobna w takim wypadku wydaje się zmiana ludzkiej świadomości na lepszą/wyższą.

iko

  • Gość
Odp: Świadomośc, wiara, ewolucja itp.
« Odpowiedź #319 dnia: Października 22, 2010, 10:58:25 am »
Cytuj
Wiem, że podejmowaliśmy już ten wątek, ale nie jestem pewien jednej rzeczy. Ta zmiana ma nastąpić w wyniku procesów naturalnych (np przebiegunowanie), czy działań zewnętrznych (np kosmici), a może i tych i tych? Bo jeśli jest to wyłącznie proces naturalny, to mało prawdopodobne, aby jego skutki były pozytywne, a już zupełnie nieprawdopodobna w takim wypadku wydaje się zmiana ludzkiej świadomości na lepszą/wyższą.
POK Bardzo fajne pytanie!
O ile mi wiadomo jest to proces, który już następuje. Skoro nawet Naukowcy (jak i sami Majowie) potwierdzają Cykl 26.000 lat przypadający na 2012-2013, to raczej musi być coś na rzeczy. Wszystko wskazuje na proces naturalny odbywający się co jakiś okres. Ja jestem zdania, że pomoże nam to lepiej zrozumieć samych siebie, wchodząc w bardziej 'gęściejsze rodzaje energii', a jak ludzie będę na to reagować, nie mam zielonego pojęcia. Jeśli miałbym pojechać całkowicie science-fiction stwierdziłbym, że ten przeskok zobaczymy na własne oczy. Metamorfoza w czystej postaci. ;]

Wracając na Ziemie/

Jeżeli chodzi o wiarę, to Każdy wybiera to co chce, gdyż nikogo nie można zmuszać do niczego wbrew jego, jej woli. Nie jestem sceptykiem, wręcz przeciwnie. Według mnie ludzie w niedalekiej przyszłości będą niejako popychani/naprowadzani na głębsze zrozumienie otaczającej nas rzeczywistości i tego jestem Pewien, bardziej niż tego co może się wydarzyć, a wcale nie musi. (mimo to i tak człowiek powinien szukać swojej autentycznej drogi, co jest kluczem do Rozwoju).


 



Wiadomość scalona: [time]Październik 22, 2010, 16:18:20 pm[/time]
Z tym spokojem to się troszkę zapędziłem.
« Ostatnia zmiana: Października 22, 2010, 16:34:20 pm wysłana przez iko »