Autor Wątek: Forza 4 vs GT5  (Przeczytany 297628 razy)

0 użytkowników i 37 Gości przegląda ten wątek.

No Fanboy

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 19-07-2011
  • Wiadomości: 39
  • Reputacja: -1
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #480 dnia: Lipca 19, 2011, 15:12:11 pm »
Widzę że ,,miłośników motoryzacji" to w tym temacie nie brakuje :o Jako wieloletni fan serii GT i później również Forza wypowiem się jednak w tym fanbojskim szambie. Poruszacie często kwestie podmiany aut podczas gameplayu w Forza 3. Auta podmieniane są w obu grach, zarówno w GT5 jak i Forza3. Tylko who cares? Skoro przy oddalonej kamerze podczas gameplayu i tak nikt drobnych detali nie zobaczy. Trolujecie po całym necie z jednym gifem i ,,screenem" którego autentyczność poddaję w wątpliwość. Fury premium mają delikatną przewagę nad furami z Fm3, jeśli chodzi o bardzo drobne detale. Na plus dla GT zasługują również świetnie oddane refleksy i naturalny wygląd lakieru. Ale jak czytam porównania standardów do modeli z Fm3, to jest to jakiś niesmaczny żart. Kto ma możliwość pogrania w Fm3 w trybie wieloekranowym, wie że można ustawić tak duże zbliżenie na auto podczas gameplayu i widoku z zewnątrz, że wypełnia on co najmniej 1/3 ekranu głównego. Wtedy widać też jak świetnie zbudowane są modele samochodów. Dajcie więc sobie lepiej na spokój z porównaniami bo różnica pomiędzy autami w tych grach podczas gameplayu jest praktycznie żadna. Inna sprawa to nazywanie Forzy grą arcade. Kolejny nie smaczny żart. To że grę można tak skonfigurować że może w nią grać każdy, nie znaczy że jest to arcade. Forza ma świetną fizykę. Co prawda ustępuje na tym polu GT5 - głównie ze względu na lepszą dynamikę i oddanie nawierzchni. Jednak w dalszym ciągu jest to świetny racer. Resztę kwestii takich jak multiplayer i graficzny edytor dostępny w forza 3 pominę, bo zwyczajnie nie mają sobie równych. Rozśmiesza mnie to że lwia część aut w GT5 nie posiada widoku z kokpitu - takie coś w grze ,,the real driving simulator"? wolne żarty. Śmiać mi się chcę gdy czytam te wypociny pseudo miłośników motoryzacji jak Wulfen, Unlimited czy Boban. Biorąc pod uwagę wszystkie aspekty tych gier, to są one bardzo równe. Co do FM4 to wszystko wskazuje na to że zdeklasuje GT5 niemal pod każdym względem. Mam nadzieję że tak właśnie będzie i chłopaki z PD zabiorą się ostro do pracy by odbić pałeczkę pierwszeństwa. Uznanie dla turn10 należy się również za to że w ciągu 2 lat poprawili swój produkt praktycznie w każdym aspekcie. Pozdrowienia dla prawdziwych miłośników Racerów.

Unlimited

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #481 dnia: Lipca 19, 2011, 15:29:41 pm »
Tak tak..a świstak siedzi i zawija. Widać nie masz pojęcia o czym mówisz, "prawdziwy" miłośniku racerów. :roll:

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #482 dnia: Lipca 19, 2011, 16:10:30 pm »
Rozśmiesza mnie to że lwia część aut w GT5 nie posiada widoku z kokpitu - takie coś w grze ,,the real driving simulator"? wolne żarty.

A mnie rozśmieszyło to zdanie, bo nie od dziś wiadomo, że podstawowym i najważniejszym kryterium jakie musi spełniać każdy sim racer to widok z kokpitu. Bez tego ani rusz! :lol:

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #483 dnia: Lipca 19, 2011, 16:20:30 pm »
Dla mnie to akurat duza wada bo lubie jezdzic przy uzyciu takiego widoku, dla tego praktycznie nie uzywam standardow no chyba, ze musze. Idac tokiem rozumowania Bobana wiele rzeczy mozna by wykluczyc i tez bedzie.

Cytat: BoBaN
A mnie rozśmieszyło to zdanie, bo nie od dziś wiadomo, że podstawowym i najważniejszym kryterium jakie musi spełniać każdy sim racer to (wstaw dowolne). Bez tego ani rusz! Laughing
« Ostatnia zmiana: Lipca 19, 2011, 16:22:22 pm wysłana przez _ReD_ »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #484 dnia: Lipca 19, 2011, 16:24:12 pm »
Wadą to może być (czy ja gdzieś temu przeczę?), ale jeśli ktoś sugeruje, że bez widoku z kokpitów gra nie może nazywać się simem, to ja po prostu się z tego śmieję. Także zanim podejmiesz kolejną próbę obrony zdania swojego kolegi No Fanboya, to może przeczytaj ze zrozumieniem post na który zamierzasz odpowiedzieć.
« Ostatnia zmiana: Lipca 19, 2011, 16:25:49 pm wysłana przez BoBaN »

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #485 dnia: Lipca 19, 2011, 16:27:33 pm »
Ale tu nie ma z czego sie smiac BoBan, czyz nie tak jezdza prawdziwi kierowcy? A moze siadaja na maskach czy zderzakach, zeby miec lepszy widok i poczucie predkosci? Do wszystkiego da sie przyje**ć, wystarczy tylko chciec ale po co?

Zaden to moj kolega a posta dobrze przeczytalem BoBaN, sorry ze nie zawsze wychodzi tak jak chcesz :(
« Ostatnia zmiana: Lipca 19, 2011, 16:29:54 pm wysłana przez _ReD_ »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #486 dnia: Lipca 19, 2011, 16:30:48 pm »
Jeśli próbujesz twierdzić, że to co widzi kierowca podczas wyścigu jest bliższe widokowi z kokpitu niż widokowi ze zderzaka lub znad maski, to lepiej zakończ dyskusję już teraz, bo nie zdajesz sobie sprawy jak bardzo się mylisz. Nie bez powodu kierownice w rajdówkach i wyścigówkach mają znacznik, bo kierowca skupia się tylko i wyłącznie na drodze.

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #487 dnia: Lipca 19, 2011, 16:32:47 pm »
Caly BoBaN lol A gdzie ja napisalem, ze widzi to samo, napisalem tylko, ze tak samo jezdza, z wnetrza pojazdu. Sorry BoBaN ale z toba w dyskusje nie mam zamiaru wchodzic bo nie warto.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #488 dnia: Lipca 19, 2011, 16:39:08 pm »
Ohoho...ale żeś mi dojebał. Dziwne tylko, że mimo iż tak doskonale o tym wiesz, to jednak to zrobiłeś. :lol:

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #489 dnia: Lipca 19, 2011, 16:40:35 pm »
Wymienilem z toba tylko kilka zdan mistrzu, nie ma sie czym jarac.

Unlimited

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #490 dnia: Lipca 19, 2011, 17:12:50 pm »
Tylko tyle że cała wypowiedz nowego usera jest napisana w dziwnym tonie(pomniejszającym różnicę jaką dzieli FM3 do GT5, już nie mówię o pewności-bez argumentów nad wyższością FM4 nad GT5). Jednak to każdy zauważy kto ten post przeczyta. :P

MrArt-PL

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2010
  • Wiadomości: 567
  • Reputacja: 4
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #491 dnia: Lipca 19, 2011, 17:58:47 pm »
Nie powiedział bym że umiera, ostatnio dosyć często smigam, chętnych do jazdy jest sporo.

Dokładnie,nasze całe forum śmiga non stop.......... :lol:

Z forum to tylko prarts widziałem.
Ja jeżdżę w losowych pokojach. Najczęściej auta 500-580 PO, świetna zabawa i zacieta rywalizacja.
Ostatnio sobie tego RUF'a nieźle stuningowałem i ciągle udoskonalam setup testując go online :D

Nie z tego forum,GT5.NET.PL więc zapraszam,ekipa zajebista,gra na wysokim poziomie i z humorem,zresztą BoBaN z nami śmigał jakiś czas i nie narzekał,pozdro ALL

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #492 dnia: Lipca 19, 2011, 18:55:47 pm »
Wymienilem z toba tylko kilka zdan mistrzu, nie ma sie czym jarac.

Nie jaram się, tylko pokazałem, że przeczysz sam sobie.

Nie z tego forum,GT5.NET.PL więc zapraszam,ekipa zajebista,gra na wysokim poziomie i z humorem,zresztą BoBaN z nami śmigał jakiś czas i nie narzekał,pozdro ALL

Potwierdzam. Pewnie teraz poziom jeszcze wyższy. Ja latem mało grywam i dlatego rzadko widać mnie na PSN w tym okresie, ale jak ktoś chce pośmigać w fajnym towarzystwie to polecam ekipę z GT5.NET.


LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #493 dnia: Lipca 19, 2011, 20:01:26 pm »
Widok z kokpitu może i nie jest najreslistyczniejszy ale najbliżej mu do tego co widzi kierowca podczas jazdy.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #494 dnia: Lipca 19, 2011, 20:12:05 pm »
Raczej nie LoNdKu. Najbliżej jest widok ze zderzaka, ale i tak nie oddaje w pełni tego co widzi (a raczej na co patrzy kierowca). Widok z kokpitu jest zbyt ograniczony i bardziej przypomina jazdę po omacku. Najlepiej jest zrobić sobie widok w trybie wieloekranowym i wtedy mamy obraz najbliższy temu co widzi kierowca.

Unlimited

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #495 dnia: Lipca 19, 2011, 20:15:15 pm »
Ew. przybliżyć sobie widok z kokpitu o jeden(to jest duży atut GT5). ;)

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 987
  • Reputacja: 120
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #496 dnia: Lipca 19, 2011, 20:16:20 pm »
Nie powiedział bym że umiera, ostatnio dosyć często smigam, chętnych do jazdy jest sporo.

Dokładnie,nasze całe forum śmiga non stop.......... :lol:

Z forum to tylko prarts widziałem.
Ja jeżdżę w losowych pokojach. Najczęściej auta 500-580 PO, świetna zabawa i zacieta rywalizacja.
Ostatnio sobie tego RUF'a nieźle stuningowałem i ciągle udoskonalam setup testując go online :D

Nie z tego forum,GT5.NET.PL więc zapraszam,ekipa zajebista,gra na wysokim poziomie i z humorem,zresztą BoBaN z nami śmigał jakiś czas i nie narzekał,pozdro ALL

A no dzięki, jak znajdę chwile to zajrzę do Was :)


No a wracajac do tematu, to tak na pierwszy rzut oka zmodowane GTA IV ma blisko do GT5. :D

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
« Ostatnia zmiana: Lipca 19, 2011, 21:11:54 pm wysłana przez andryush »

Magik

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2010
  • Wiadomości: 1 497
  • Reputacja: 33
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #497 dnia: Lipca 19, 2011, 23:07:59 pm »
Raczej nie LoNdKu. Najbliżej jest widok ze zderzaka, ale i tak nie oddaje w pełni tego co widzi (a raczej na co patrzy kierowca). Widok z kokpitu jest zbyt ograniczony i bardziej przypomina jazdę po omacku. Najlepiej jest zrobić sobie widok w trybie wieloekranowym i wtedy mamy obraz najbliższy temu co widzi kierowca.
Sorry ale to juz jest robienie zalet z wad na sile.
Oczywiscie w realu skupiamy sie na drodze (grach przy widoku z kokpitu rowniez) ale na Boga...
Jadac samochodem widze predkosciomierz, kierownice...slupek ogranicza widocznosc itp.
Nie wiem jak mozna pisac ze widok ze zderzaka lepiej odzwierciedla to co widzimy podczas jazdy prawdziwym samochodem.
Moze jestem wyjatkiem, ale nikt jeszcze mnie nie przywiazal do zderzaka i nie postrzegam toru z wysokosci 20 cm nad powierzchnia.

Anyway....wczoraj wkoncu dotarlo do mnie combo PS3+GT5 ale nie bede wydawal wiazacej opini calosciowej o GT5 dopoki nie przegram kilkudziesieckiu godzin.

Soul hunter 16

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2007
  • Wiadomości: 5 787
  • Reputacja: 60
  • Two different souls in one body.Which one is mine?
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #498 dnia: Lipca 19, 2011, 23:11:40 pm »
lol oczywiście że najlepszy jest widok z kokpitu i nie ma żadnego usprawiedliwienia na to że nie ma go w standardach. Przez to spada mi chęć jazdy nimi. Kamera ze zderzaka co najwyżej najlepiej oddaje prędkość nic poza tym.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #499 dnia: Lipca 20, 2011, 00:16:11 am »
Raczej nie LoNdKu. Najbliżej jest widok ze zderzaka, ale i tak nie oddaje w pełni tego co widzi (a raczej na co patrzy kierowca). Widok z kokpitu jest zbyt ograniczony i bardziej przypomina jazdę po omacku. Najlepiej jest zrobić sobie widok w trybie wieloekranowym i wtedy mamy obraz najbliższy temu co widzi kierowca.
Sorry ale to juz jest robienie zalet z wad na sile.
Oczywiscie w realu skupiamy sie na drodze (grach przy widoku z kokpitu rowniez) ale na Boga...
Jadac samochodem widze predkosciomierz, kierownice...slupek ogranicza widocznosc itp.
Nie wiem jak mozna pisac ze widok ze zderzaka lepiej odzwierciedla to co widzimy podczas jazdy prawdziwym samochodem.
Moze jestem wyjatkiem, ale nikt jeszcze mnie nie przywiazal do zderzaka i nie postrzegam toru z wysokosci 20 cm nad powierzchnia.

Anyway....wczoraj wkoncu dotarlo do mnie combo PS3+GT5 ale nie bede wydawal wiazacej opini calosciowej o GT5 dopoki nie przegram kilkudziesieckiu godzin.


Męczy mnie już to łopatologiczne tłumaczenie tego co napisałem ludziom, którzy niedokładnie czytają posty.

Jeśli próbujesz twierdzić, że to co widzi kierowca podczas wyścigu jest bliższe widokowi z kokpitu niż widokowi ze zderzaka lub znad maski, to lepiej zakończ dyskusję już teraz, bo nie zdajesz sobie sprawy jak bardzo się mylisz. Nie bez powodu kierownice w rajdówkach i wyścigówkach mają znacznik, bo kierowca skupia się tylko i wyłącznie na drodze.

Owszem podczas codziennej jazdy każdy z nas zwraca uwagę na zegary, info na wyświetlaczu radia itp. Tyle, że ja nie pisałem o przejażdżce po bułki. Jeśli ktoś nadal zamierza sprzeczać się z tym, że widok ze zderzaka oddaje najlepiej to co widzi kierowca, to niech się rozbuja do prędkości ponad 200km/h autem i spróbuje nadal obserwować kokpit, a nie skupiać się na tym co dzieje się przed nim. A jeszcze lepiej niech się taki mądrala wybierze na tor i przekona, że tak naprawdę liczy się wtedy tylko jak najlepsza linia przejazdu. Zapewne dlatego, że kokpit jest tak ważny i każdy kierowca podczas wyścigów się na nim skupia. w autach wyczynowych (rajdówkach lub wyścigówkach) jedyne co pozostaje z informacji na desce to numer biegu i czasem prędkość (a jeśli już jest więcej informacji, to najczęściej znajdują się na jebitnym wyświetlaczu, centralnie umieszczonym na kierowcy przed oczami kierowcy) :roll:.

Mimo całej niechęci do serii Shift napisać trzeba, że dobrze starali się oddać ten efekt poprzez rozmycie kokpitu przy osiąganiu wyższych prędkości.

Dlatego ja uważam, że najlepsza kamera w GT5 to ta za zderzaka, a w wielu grach ta znad maski. Pomijam, że Magik strzelił gafę z tymi 20cm umieszczeniem kamery nad asfaltem, bo o ile większość gier taką ma, tak GT5 o którym dyskutujemy posiada akurat kamerę "ze zderzaka" umieszczoną tak naprawdę na wysokości dolnej części szyby. Ja osobiście nie lubię typowych kamer ze zderzaka, które faktycznie pokazują zbyt niskie ujęcie, ale w GT5 jest to rozwiązane inaczej (czyt. znacznie lepiej gdyż pozwala obserwować szczyty zakrętów) i dlatego uważam ten widok w tej grze za najbardziej odpowiedni jeśli chodzi o oddanie pola widzenia.

Jeśli jednak mam wypowiedzieć się w pełni o widoku jaki życzyłbym sobie widzieć w tego typu grach, to byłoby to coś na wzór SSC i widoku ze środka, który ukazuje deskę widzianą z bardzo bliska (widoczne podstawowe info jak nr. biegu), brak widocznej kierownicy (używając kierownicy do grania durne jest patrzenie na jeszcze jedno kółko, które znajduje się na ekranie), tyle że o szerszym kącie widzenia. Tak naprawdę idealnym widokiem byłoby to co napisałem wyżej, ale z ogromnie szerokim kątem, który mógłby być zastosowany dopiero przy systemie wieloekranowym (a jeszcze lepiej gdyby ktoś wymyślił obły monitor o 180 stopniach zasięgu, tyle że idiotycznie by coś takiego wyglądało w pokoju). Niestety nic takiego nie wymyślono, a sama multiplikacja monitorów mimo iż jest świetnym rozwiązaniem, to jest zbyt kosztowna. Zapewne znowu zabrzmi to dla wielu bardzo fanbojsko, ale uważam, że kamera ze zderzaka w serii GT, to najlepszy widok jaki kiedykolwiek spotkałem w grach wyścigowych. Zaraz za tym widokiem jest widok znad maski w serii rajdów spod znaku Colina (nawet Dirty mają nadal świetną kamerę znad maski). Kokpity w GT5 mimo iż robią wrażenie dbałością o szczegóły i ogólnie wyglądem, niestety dla mnie nie nadają się do użytku jeśli chodzi o szybką jazdę.

Unlimited

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #500 dnia: Lipca 20, 2011, 07:55:23 am »
Raczej nie LoNdKu. Najbliżej jest widok ze zderzaka, ale i tak nie oddaje w pełni tego co widzi (a raczej na co patrzy kierowca). Widok z kokpitu jest zbyt ograniczony i bardziej przypomina jazdę po omacku. Najlepiej jest zrobić sobie widok w trybie wieloekranowym i wtedy mamy obraz najbliższy temu co widzi kierowca.
Sorry ale to juz jest robienie zalet z wad na sile.
Oczywiscie w realu skupiamy sie na drodze (grach przy widoku z kokpitu rowniez) ale na Boga...
Jadac samochodem widze predkosciomierz, kierownice...slupek ogranicza widocznosc itp.
Nie wiem jak mozna pisac ze widok ze zderzaka lepiej odzwierciedla to co widzimy podczas jazdy prawdziwym samochodem.
Moze jestem wyjatkiem, ale nikt jeszcze mnie nie przywiazal do zderzaka i nie postrzegam toru z wysokosci 20 cm nad powierzchnia.

Anyway....wczoraj wkoncu dotarlo do mnie combo PS3+GT5 ale nie bede wydawal wiazacej opini calosciowej o GT5 dopoki nie przegram kilkudziesieckiu godzin.


Polecam wył. HUD(jeśli grasz z widoku z kokpitu) i grać bez asyst, najlepiej na kierownicy i nie oszukiwać z oponami. Wtedy najbardziej docenisz GT5. :)

Ps. BoBaN przecież w Gt5 można uzyskać także widok ala ten z SCC(notabene świetny), wystarczy zrobić sobie wyregulować kokpit(mamy 3 opcję do wyboru: standard-zoom1-zoom2 - tak w skrócie). ;)
« Ostatnia zmiana: Lipca 20, 2011, 08:00:09 am wysłana przez Unlimited »

Magik

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2010
  • Wiadomości: 1 497
  • Reputacja: 33
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #501 dnia: Lipca 20, 2011, 08:48:20 am »
@ Boban
Zrozum...to ze scigajac sie patrzysz na droge a nie skupiasz sie na kokpicie nie oznacza ze jest on niewidoczny.

@Unli
O co chodzi z tym oszukiwaniem z oponami?
Poki co przejechalem kilka szybkich wyscigow zeby sprawdzic fury roznych klas i zaczalem, robic licencje.


Unlimited

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #502 dnia: Lipca 20, 2011, 09:07:04 am »
Chodzi o dawanie opon racing do słabszych fur. Generalnie przy cywilnych furach(w zależności od mocy) trzymam się opon comfort/sport. Racing daję tylko do fur wyścigowych. No i jazda bez HUD'a(w widoku z kokpitu) to potężna dawka realizmu, trzeba się uczyć toru, generalnie bardziej zżywa się z samochodem.  

Polecam zabawę od licencji i od zawodów specjalnych(no może poza Top Gearem który jest słaby).

Ps. Jak tam poszedł update, szybko?
« Ostatnia zmiana: Lipca 20, 2011, 09:11:40 am wysłana przez Unlimited »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #503 dnia: Lipca 20, 2011, 10:41:38 am »
@Magik
Zrozum, że widok z kokpitu w GT5 (jak i w wielu innych grach) zbyt mocno ogranicza widoczność i dlatego ja traktuję go jako ciekawostkę, a nie widok, z którego można wygodnie i szybko jeździć.

@Unli
Co mi da zbliżenie skoro i tak widać kierę w środku, a widok i tak jest dosyć wąski.

Gdybym chciał wyjaśnić to w jednym zdaniu i najprościej jak potrafię, to napisałbym, że widok ze zderzaka w GT5 pozwala na najlepszą obserwację punktów podczas pokonywania zakrętów. Jest on najbliższy temu co obserwuje kierowca podczas jazdy po torze.
« Ostatnia zmiana: Lipca 20, 2011, 13:58:10 pm wysłana przez BoBaN »

No Fanboy

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 19-07-2011
  • Wiadomości: 39
  • Reputacja: -1
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #504 dnia: Lipca 20, 2011, 17:52:13 pm »
Boban - ciebie to chyba ktoś przewiózł na masce, za tak teraz preferujesz ten widok :lol:
Moim zdaniem nic nie zastąpi widoku z kokpitu. Daje on najlepsze wrażenia z jazdy i pozwala na bezbłędne wyczucie auta. Żaden inny widok nie daje takiego poczucia realizmu jak widok z kokpitu. W moim przypadku do jazdy nadają się jedynie auta premium. Reszta niestety nie. Przyznać jednak trzeba że hipokryta z ciebie konkretny. Każdą wadę umiesz przerobić na zaletę i z uporem maniaka tłumaczyć wszystkim na około ile to masz zawsze racji. W przypadku konkurencji, czepiasz się właściwie wszystkiego i ciągle coś jest źle. To samo tyczy się Unlimited i wulfen. Nie chciałem się wdawać w te dyskusje bo to bez sensu. Oczy macie zarośnięte zbyt poważnie, i co najgorsze - z obiektywizmem nie macie nic wspólnego.

Jacek84

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #505 dnia: Lipca 20, 2011, 17:59:25 pm »
Przynajmniej raz mogę się zgod
że widok ze zderzaka w GT5 (...) [j]est (...) najbliższy temu co obserwuje kierowca podczas jazdy po torze.
Chyba, kur**, w Formule 1.

Unlimited

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #506 dnia: Lipca 20, 2011, 18:04:08 pm »
@ No Fanboy

Z całym szacunkiem, ale akurat Ty masz najmniej wspólnego z obiektywizmem po przeczytaniu Twojego pierwszego postu, oto krótka seria wyrażeń, słówek, zdań które jednoznacznie przekreślają Twój obiektywizm i to po pierwszym poście:

Cytuj
Auta podmieniane są w obu grach, zarówno w GT5 jak i Forza3. Tylko who cares?

Nie prawda, tylko w jednej z serii, a najlepiej widać to na replayach.

Cytuj
Trolujecie po całym necie z jednym gifem i ,,screenem" którego autentyczność poddaję w wątpliwość.

Proszę Cię, to fakt, tyczy się wszystkich aut w FM3, jeśli uważasz inaczej to mało grałeś w FM3, poza tym to zdanie już kłóci się z poprzednim które napisałeś.

Cytuj
Fury premium mają delikatną przewagę nad furami z Fm3, jeśli chodzi o bardzo drobne detale.

Że co proszę, różnica jest ponad dwukrotna w wykonaniu fur.

Cytuj
Rozśmiesza mnie to że lwia część aut w GT5 nie posiada widoku z kokpitu - takie coś w grze ,,the real driving simulator"? wolne żarty. Śmiać mi się chcę gdy czytam te wypociny pseudo miłośników motoryzacji jak Wulfen, Unlimited czy Boban. Biorąc pod uwagę wszystkie aspekty tych gier, to są one bardzo równe. Co do FM4 to wszystko wskazuje na to że zdeklasuje GT5 niemal pod każdym względem.

Piękne kwiatki, jak na pierwszy post to wprost wylewa się tu "obiektywizm".  :lol: Pomijam to że widok z kokpitu w FM3 jest spieprzony na maxa.

I jeszcze jedno, jeśli nie chcesz, nie potrafisz rozmawiać, to akurat ja to odbieram jako brak argumentów z Twojej strony.  :troll: Pisać piękne lub brzydkie rzeczy może każdy, taki urok internetu, mało który tylko potem to potrafi poprzeć argumentami. FM3 to świetny racer, bardziej przystępny i mniej wymagający niż GT5, jednak znacznie ustępuję on GT5 w większości aspektów. Turn 10 wraz z tą częścią obrało inny kierunek robienia gier niż przedtem, robią grę dla każdego, co już w samo sobie jest ich ograniczeniem. Tyle z mojej strony. 8)
« Ostatnia zmiana: Lipca 20, 2011, 18:06:16 pm wysłana przez Unlimited »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #507 dnia: Lipca 20, 2011, 18:05:01 pm »
Boban - ciebie to chyba ktoś przewiózł na masce, za tak teraz preferujesz ten widok :lol:
Moim zdaniem nic nie zastąpi widoku z kokpitu. Daje on najlepsze wrażenia z jazdy i pozwala na bezbłędne wyczucie auta. Żaden inny widok nie daje takiego poczucia realizmu jak widok z kokpitu. W moim przypadku do jazdy nadają się jedynie auta premium. Reszta niestety nie. Przyznać jednak trzeba że hipokryta z ciebie konkretny. Każdą wadę umiesz przerobić na zaletę i z uporem maniaka tłumaczyć wszystkim na około ile to masz zawsze racji. W przypadku konkurencji, czepiasz się właściwie wszystkiego i ciągle coś jest źle. To samo tyczy się Unlimited i wulfen. Nie chciałem się wdawać w te dyskusje bo to bez sensu. Oczy macie zarośnięte zbyt poważnie, i co najgorsze - z obiektywizmem nie macie nic wspólnego.

Straszne śmierdzi od ciebie hipokryzją, dlatego nie zamierzam komentować tych bzdur, które wyżej spłodziłeś. Pomijam fakt, że nie za bardzo wiesz o czym piszesz. :roll:

Wiadomość scalona: Lipca 20, 2011, 18:08:54 pm
Przynajmniej raz mogę się zgod
że widok ze zderzaka w GT5 (...) [j]est (...) najbliższy temu co obserwuje kierowca podczas jazdy po torze.
Chyba, kur**, w Formule 1.

W każdym aucie rajdowym lub wyścigowym kierowca obserwuje przede wszystkim punkty, które pozwalają mu pokonać zakręty lub ich sekcje jak najszybciej, a widok ze zderzaka w GT5, dzięki swojej wyższej pozycji kamery pozwala bardzo dobrze oddać ten zakres widoku. Sytuację poprawiłby headtracking z tej kamery, ale niestety PD nie dało takiej możliwości.
« Ostatnia zmiana: Lipca 20, 2011, 18:08:54 pm wysłana przez BoBaN »

Mrocz

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #508 dnia: Lipca 20, 2011, 18:33:35 pm »
+ dla No Fanboy za najbardziej obiektywny post w tym temacie...

Z całym szacunkiem, ale akurat Ty masz najmniej wspólnego z obiektywizmem po przeczytaniu Twojego pierwszego postu, oto krótka seria wyrażeń, słówek, zdań które jednoznacznie przekreślają Twój obiektywizm i to po pierwszym poście:

Tak tak... zróbcie z niego fanboya Forzy...

Zwłaszcza, że napisał:

Cytuj
To że grę można tak skonfigurować że może w nią grać każdy, nie znaczy że jest to arcade. Forza ma świetną fizykę. Co prawda ustępuje na tym polu GT5 - głównie ze względu na lepszą dynamikę i oddanie nawierzchni. Jednak w dalszym ciągu jest to świetny racer.

Ale nie! Najważniejsze jest to, że nie zgodził się z wami w tym, że GT 5 też podmienia modele... w końcu to jest najważniejsze w  symulatorze... :roll:  :roll: :roll:

Praktycznie, z wami w tym temacie nie da się gadać... Cokolwiek złego napisze się o GT 5 wy robicie z tej osoby człowieka "nie znającego się", "fanboya" albo "nie obiektywnego" ...


BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #509 dnia: Lipca 20, 2011, 19:06:47 pm »
Tak, tak Mrocz...ale jego podjazdów do osób z forum już nie zauważyłeś. W swojej pierwszej wypowiedzi napisał...

Cytuj
Śmiać mi się chcę gdy czytam te wypociny pseudo miłośników motoryzacji jak Wulfen, Unlimited czy Boban.

...a ty nam zarzucasz, że robimy z kogoś fanboja lub nieobiektywnego. Ja wiem, że ostatnio lubisz sobie popsioczyć na kilku ludzi z tego forum kiedy odbijają piłeczkę gdy ktoś zarzuca jakieś bzdury GT5, ale staraj się przy tym być bardziej obiektywny.

PS. Pomijam już, że kiedy zwyczajnie opisałem dlaczego widok ze zderzaka jest dla mnie najlepszy w serii GT, to on odpisał mi coś takiego:

Boban - ciebie to chyba ktoś przewiózł na masce, za tak teraz preferujesz ten widok :lol:

Tego już Mrocz nie zauważył, bo przecież to taki obiektywny ziomuś.
« Ostatnia zmiana: Lipca 20, 2011, 19:11:08 pm wysłana przez BoBaN »

Unlimited

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #510 dnia: Lipca 20, 2011, 19:18:19 pm »
Mrocz cały post tej osoby jest napisany tak by umniejszać różnicę między FM3 a GT5, poza tym są tam podjazdy. Druga sprawa mając tyle materiałów, faktów w tym poście, jeśli ktoś piszę po raz n-ty takie bzdury to:

1) Nie czytał tego tematu.

2) Nie chce w te fakty uwierzyć.

3) Troluje.

Jednak wg. Ciebie z Nami się nie da gadać, to ja może powiem wyraźnie. Jedynymi aspektami w którym FM3 jest lepsza od GT5 to customizacja i bardziej dopieszczone online(choć gra tam więcej dzieci, co jest zrozumiałe biorąc pod uwagę fakt że FM3 od tej części jest grą dla każdego). Jaka będzie FM4 do końca jeszcze nie wiemy, na pewno wiemy to że prezentacja samochodów(AutoVista) w FM4 także będzie lepsza niż w GT5. Graficznie po tym co obecnie widzę, to nie szykuję się Nam zmiana lidera, ale to może się zmienić-zobaczymy(choć silnik graficzny nie jest tak zaawansowany i przyszłościowy jak ten z GT5). Model jazdy ocenimy jak zagramy. Przywiązanie do szczegółów i klimat tu także nie wydaję mi się że ujrzymy coś lepszego niż w GT5.

Poza tym jeśli ciągle podtrzymujesz to że napisał on najbardziej obiektywny post, to przykro mi to pisać, ale spadasz na psy.
« Ostatnia zmiana: Lipca 20, 2011, 19:25:12 pm wysłana przez Unlimited »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #511 dnia: Lipca 20, 2011, 19:22:55 pm »
Ja bym nawet nie zwracał uwagi na te marne wypociny No Fanboy'a gdyby nie to, że już w pierwszej wypowiedzi sypnął jakimiś suchymi podjazdami i jeszcze ten tekst na końcu "pozdrowienia dla prawdziwych miłośników racerów". Niech chłopak najpierw przedstawi, poda swoje PSN ID, jakiego sprzętu używa do gry w racery skoro jest takim prawdziwym miłośnikiem tego typu gier, a nie wchodzi tu z butami i na dzień dobry jedzie po innych. Ja podejrzewam, że to jakiś typek z głównej i zapewne nie poznamy jego PSN ID (już o zestawie do gry w simy nie wspomnę).

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
« Ostatnia zmiana: Lipca 20, 2011, 19:30:35 pm wysłana przez BoBaN »

Jacek84

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #512 dnia: Lipca 20, 2011, 19:37:25 pm »
Nikt tu nie ma nic wspólnego z obiektywizmem. Obiektywizm dotyczy tylko faktów, nawet ich przedstawienie jest subiektywne. W mowie potocznej to każdy może być obiektywny jak napisze cokolwiek co nie jest jednoznacznym opowiedzeniem się za którąś ze stron.

Boban, Twojego GT z aczikami z Forza 2 i 3 pewnie też się nie doczekamy więc daj spokój z takim gadaniem. A z Unlimited beka po stokroć. Z rok temu bronił Forzy jak lwica swoje małe, a teraz kto tylko ruszy dzieło PD ten "troll".
« Ostatnia zmiana: Lipca 20, 2011, 19:39:04 pm wysłana przez tarniak »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #513 dnia: Lipca 20, 2011, 19:44:19 pm »
Wiesz Tarniak, ale jak ktoś fanów tego gatunku nazywa pseudo fanami, to może niech sam pochwali się jakim to wielkim i prawdziwym fanem jest. Pisze o odczuwaniu podłoża w GT5 itp. to niech napisze jakiego kółka używa. W odpowiednim dziale może podać swoje PSN ID i jeśli faktycznie jest tak wielkim fanem gier wyścigowych, to zapewne wielu chętnie doda go do znajomych coby pośmigać z nim po wirtualnych torach.

Jacek84

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #514 dnia: Lipca 20, 2011, 19:45:06 pm »
Nie prawda, tylko w jednej z serii, a najlepiej widać to na replayach.
Chyba kpisz. Oczywiście, że w GT5 też jest kilka LODów. To, że nikt nie wrzucił oficjalnych danych ile ma każdy z nich nie znaczy, że ich nie ma. Na pewno nie ma na tak dużą skalę jak w Forza, ale jak myślisz, że CPU w oddali ma tyle samo trójkątów co ten obok Ciebie to pozdro.

Wiesz Tarniak, ale jak ktoś fanów tego gatunku nazywa pseudo fanami, to może niech sam pochwali się jakim to wielkim i prawdziwym fanem jest. Pisze o odczuwaniu podłoża w GT5 itp. to niech napisze jakiego kółka używa. W odpowiednim dziale może podać swoje PSN ID i jeśli faktycznie jest tak wielkim fanem gier wyścigowych, to zapewne wielu chętnie doda go do znajomych coby pośmigać z nim po wirtualnych torach.

Jak na moje to was trochę przyhejtował za zbywanie Forzy na zasadzie "bo tak". Nie oszukujmy się, że tak nie jest. I może mi tu cisnąć Unlimited, że bardzo chce, żeby F4 było genialne, coby mógł rzucić Microsoftowi w cyce hajsem, a wszyscy i tak wiedzą jaka jest prawda.
« Ostatnia zmiana: Lipca 20, 2011, 19:49:26 pm wysłana przez tarniak »

No Fanboy

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 19-07-2011
  • Wiadomości: 39
  • Reputacja: -1
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #515 dnia: Lipca 20, 2011, 19:47:00 pm »
Poznać, nie poznacie. Znajomość z wami mnie kompletnie nie interesuje. Podobnie zresztą jak dyskusja która do niczego konstruktywnego nie prowadzi.  Uważam jednak że wypowiadać się w takim temacie sensownie mogą jedynie osoby które porządnie ograły obie serie. Sądząc po waszej skrajnej nie chęci do konkurencji posiadacie wyłącznie konsolę Sony. Ja wyraziłem swoje zdanie na ten temat i dobrze go przeczytałem. Niestety w waszych wypowiedziach widzę głównie hipokryzję, stąd moje podjazdy (przepraszam za rażący błąd). Aż dziw bierze że niektórym się chce wyszukiwać z odmętów sieci jakieś gify itp. Całymi godzinami z uporem maniaka udowadniać która gra jest najlepsza. Myślę że osoby które ograły porządnie Gt5 i Fm3, oraz przymierzają się do zakupu Fm4 - ponad podziałami na platformy, wyłącznie z zamiłowania do racerów- przyznają mi rację. Nie grałeś, nie masz zamiaru zagrać w konkurencyjny tytuł? Nie wypowiadaj się. Tyle w tym temacie.
« Ostatnia zmiana: Lipca 20, 2011, 20:55:46 pm wysłana przez No Fanboy »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #516 dnia: Lipca 20, 2011, 19:49:34 pm »
Poznać, nie poznacie. Znajomość z wami mnie kompletnie nie interesuje. Podobnie zresztą jak dyskusja która do niczego konstruktywnego nie prowadzi.  Uważam jednak że wypowiadać się w takim temacie sensownie mogą jedynie osoby które porządnie ograły obie serie. Sądząc po waszej skrajnej nie chęci do konkurencji posiadacie wyłącznie konsolę Sony. Ja wyraziłem swoje zdanie na ten temat i dobrze go przeczytałem. Niestety w waszych wypowiedziach widzę głównie hipokryzję, z tond moje podjazdy. Aż dziw bierze że niektórym się chce wyszukiwać z odmętów sieci jakieś gify itp. Całymi godzinami z uporem maniaka udowadniać która gra jest najlepsza. Myślę że osoby które ograły porządnie Gt5 i Fm3, oraz przymierzają się do zakupu Fm4 - ponad podziałami na platformy, wyłącznie z zamiłowania do racerów- przyznają mi rację. Nie grałeś, nie masz zamiaru zagrać w konkurencyjny tytuł? Nie wypowiadaj się. Tyle w tym temacie.

Od początku wiedziałem, że to jakieś jaja. :lol:

Jacek84

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #517 dnia: Lipca 20, 2011, 19:53:04 pm »
Nie chcę nic mówić, ale kilku Twoich kamratów też nie radzi sobie w tej materii za dobrze. Tak czy inaczej, beka rolls.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #518 dnia: Lipca 20, 2011, 19:55:21 pm »
Podejrzewałem, że to jakiś chłopek z głównej lub bigdaddy. W innym przypadku podałby swoje PSN ID. Co by mu szkodziło.

Nie chcę nic mówić, ale kilku Twoich kamratów też nie radzi sobie w tej materii za dobrze. Tak czy inaczej, beka rolls.

Ja nie mam tu żadnych kamratów.

Soul hunter 16

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2007
  • Wiadomości: 5 787
  • Reputacja: 60
  • Two different souls in one body.Which one is mine?
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #519 dnia: Lipca 20, 2011, 20:07:17 pm »
Zbye stwierdzic ze kokpit jest bardziej realistyczniejszy niz zderzak nie trzeba PSN ID, bo brzmi to jak zart.