Autor Wątek: Forza 4 vs GT5  (Przeczytany 297708 razy)

0 użytkowników i 10 Gości przegląda ten wątek.

Unlimited

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #520 dnia: Lipca 20, 2011, 20:08:17 pm »
@ TARNIAK

Odróżniasz stosowanie kilku LOD'ów w zależności od odległości, od zamiany chamsko podczas gry(podczas odliczania samochodu gracza) i replay'i wszystkich modeli samochodów. TU JEST RÓŻNICA. Widzę że tego nie rozumiesz. Przejrzyj poprzednie strony, posty, może Cię olśni. :-x

Poza tym nie napisałem tego, że chce aby FM4 było genialne bo nie ma na to szans = bariera technologiczna. Napisałem tylko że ma już teraz pewien element lepiej pokazany niż to co mamy w GT5. Nie wiem skąd u Ciebie takie przeinaczanie słów. :P

@ Fanboy

Brak argumentów = brak dialogu.
 
« Ostatnia zmiana: Lipca 20, 2011, 20:17:08 pm wysłana przez Unlimited »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #521 dnia: Lipca 20, 2011, 20:17:03 pm »
Zbye stwierdzic ze kokpit jest bardziej realistyczniejszy niz zderzak nie trzeba PSN ID, bo brzmi to jak zart.

Coś Ci się chyba poj**ało, bo nie o to tutaj chodziło. Nie zamierzam tłumaczyć, bo wiem, że napisałeś to złośliwie. No chyba, że nie to wtedy brak mi słów aby opisać jak z dupy wyciągasz wnioski.

Soul hunter 16

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2007
  • Wiadomości: 5 787
  • Reputacja: 60
  • Two different souls in one body.Which one is mine?
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #522 dnia: Lipca 20, 2011, 20:23:29 pm »
No sory, ale dla mnie to ogromna wada bo czuje sie podobnie jak RED, odechciewa mi sie jezdzic standardami bo jezdze tylko na widoku z kokpitu bo wtedy czuje sie jak kierowca. Argumentacja ze jest on zbedny i ze i tak nie oddaje tego co widzi kierowca jest slaba bo to jedyny najbardziej realistyczny widok z jakim mamy do czynienia i jezeli gra nazywa sie REAL driving simulation to KAZDY samochod powinien to miec zaimplementowane.

Unlimited

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #523 dnia: Lipca 20, 2011, 20:27:20 pm »
Wszyscy patrzą na standardy jak na wadę, owszem można mieć taki punkt widzenia, można mieć też taki że dostaliśmy samochody z GT4 w HD za darmo. Co za tym idzie, masę informacji do poczytania i sprawdzenia ich na nowym silniku fizyki w GT5. Poza tym the real driving simulation odnosi się głównie do modelu jazdy, a dopiero w drugiej kolejności do całej reszty.

Soul hunter 16

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2007
  • Wiadomości: 5 787
  • Reputacja: 60
  • Two different souls in one body.Which one is mine?
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #524 dnia: Lipca 20, 2011, 20:30:13 pm »
Nie sa one moze wada(dobra niektore sa), ale umniejszaja GT5 w pojeciu sim oraz w ogolnym rozrachunku graficznym. Czy nie lepiej byloby wrzucic 400 samochodow i kazdy perfekycjnie dopracowany, a odpuscic sobie pozostale 600 i nie sluchac o tym jak gra jest niedopracowana i jaka jest czasami brzydka ?

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #525 dnia: Lipca 20, 2011, 20:32:24 pm »
Czyli ten post...

Zbye stwierdzic ze kokpit jest bardziej realistyczniejszy niz zderzak nie trzeba PSN ID, bo brzmi to jak zart.

...to nie był żart? Stary zawiodłem się strasznie. :( Przecież tu nie chodzi o to, że aby to stwierdzić to potrzeba czyjegoś PSN ID. ID mógł podać tak jak każdy na tym forum. Tym bardziej jeśli jest takim wielkim fanem racerów jak pisze, nazywając do tego innych pseudo fanami (pewnie poznałbym ID, bo wyjadaczy ze światka GT znam). Nie wiem skąd żeś wyciągnął tak dziwne wnioski, że ktoś tu stwierdził iż PSN ID jest potrzebne by ocenić, który widok jest bardziej realistyczny. :-?

Odnosząc się do Twojej wypowiedzi o konieczności posiadania przez grę sim widoku z kokpitu, napiszę tylko tyle, że w takim razie żadna gra na konsolach oprócz SSC (nie pamiętam czy FC to ma) nie powinna nazywać się simem. Dlaczego, że tylko w SSC jest najbardziej realistyczny widok jeśli chodzi o kokpit, czyli widok bez kierownicy z mocnym zbliżeniem i szerszym kątem.

PS. Pomijam to iż wciskasz, że ktokolwiek tutaj stwierdził, że widok z kokpitu jest zbędny. Ja tak wcale nie uważam, bo wiem, że wielu graczy uwielbia tą kamerę. Odnośnie przewagi kamery ze zderzaka w GT5 nad kokpitem nie będę się powtarzał. Całe wyjaśnienie dlaczego ten pierwszy uważam za znacznie lepszy masz na poprzedniej stronie.

Jacek84

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #526 dnia: Lipca 20, 2011, 20:33:20 pm »
bardziej realistyczniejszy
:troll:


@ TARNIAK

Odróżniasz stosowanie kilku LOD'ów w zależności od odległości, od zamiany chamsko podczas gry(podczas odliczania samochodu gracza) i replay'i wszystkich modeli samochodów. TU JEST RÓŻNICA. Widzę że tego nie rozumiesz. Przejrzyj poprzednie strony, posty, może Cię olśni. :-x
Zacytuję siebię skoro nie potrafisz czytać dużych partii tekstu:

Cytuj
a pewno nie ma na tak dużą skalę jak w Forza, ale jak myślisz, że CPU w oddali ma tyle samo trójkątów co ten obok Ciebie to pozdro.

To, że niespecjalnie lotny jesteś to już wiedziałem, ale że masz problemy z czytaniem to akurat novum.

Cytuj
Poza tym nie napisałem tego, że chce aby FM4 było genialne bo nie ma na to szans = bariera technologiczna.
:lol:

Unlimited

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #527 dnia: Lipca 20, 2011, 20:36:09 pm »
@ Soul Hunter

Seria GT wychodziła zawsze w dwóch częściach na daną generację PS. Poza tym GT na tej generacji przechodziło i ciągle przechodzi trochę kulejącą drogą. Przecież przed GT5 i GT5P miało wyjść pełnoprawne GT HD, jednak nie wyszło być może Kaz chciał w ten sposób to jakoś pomieszać. Wypadało by się go zapytać. Poza tym GT na tej generacji dostało chyba najbardziej zaawansowany i przyszłościowy silnik spośród racerów, teraz mogą skupić się tylko na jego dopieszczaniu. Myślę także że GT6 wyjdzie jeszcze na koniec żywota PS3, no chyba że Kaz chce Nam dać jakieś konkretne DLC do GT5.

@ Tarniak

Nie odwracaj kota ogonem. :P

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #528 dnia: Lipca 20, 2011, 20:39:38 pm »
Wszyscy patrzą na standardy jak na wadę

A co moze sa zaleta GT5? No prosze cie, standardy sa dodane na sile aby wiecej samochodow bylo bo sie nie wyrobili i tyle. Jesli ktos uwaza standardy w GT5 za zalete to ja nie mam pytan.

Mrocz

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #529 dnia: Lipca 20, 2011, 20:41:00 pm »
Mrocz cały post tej osoby jest napisany tak by umniejszać różnicę między FM3 a GT5, poza tym są tam podjazdy. Druga sprawa mając tyle materiałów, faktów w tym poście, jeśli ktoś piszę po raz n-ty takie bzdury to:

Cały ten post był odpowiedzią na wasze bluzganie na wszystko co z Forzą związane. Koleś nie jest żadnym fanboyem bo wyraźnie napisał w jakich aspektach GT 5 przewyższa Forze. (I jakby nie patrzeć w tym ważniejszym aspekcie). Pojechał po was, bo jesteście najbardziej aktywni w tym temacie pisząc często bardzo przesadzone opinie na temat Forzy, nie dopuszczając przy tym do jakiejkolwiek krytyki na GT 5. Z punktu widzenia GRACZA, którego pierdoli to, czy Forza czy GT 5 jest lepsze, to wy i bigdaddy (przeciwny obóz) wypadacie na największych fanboyów. Zresztą widać, że większość forum tak uważa, trollując z wami z czystej beki w tym temacie. (w tym osoby co uważają GT5 za naprawdę świetną grę tak jak ja)
« Ostatnia zmiana: Lipca 20, 2011, 20:44:06 pm wysłana przez Mrocz »

el becetol

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #530 dnia: Lipca 20, 2011, 20:41:47 pm »
Kaz chce Nam dać jakieś konkretne DLC do GT5.


*sprzedać.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #531 dnia: Lipca 20, 2011, 20:43:40 pm »
Zresztą widać, że większość forum tak uważa, trollując z wami z czystej beki w tym temacie. (w tym osoby co uważają GT5 za naprawdę świetną grę tak jak ja)

No przecież my też to robimy dla czystej beki. :troll:


_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #532 dnia: Lipca 20, 2011, 20:44:11 pm »
mhm

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #533 dnia: Lipca 20, 2011, 20:45:12 pm »
Zresztą widać, że większość forum tak uważa, trollując z wami z czystej beki w tym temacie.

...

mhm

Unlimited

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #534 dnia: Lipca 20, 2011, 20:47:51 pm »
@ ReD

Wszystko zależy od punktu widzenia. Ich zaletą jest to że:

a) Masz masę informacji o tych samochodach.

b) Możesz je sprawdzić na nowych silniku fizyki w Gt5.

c) Poza tym sporo z nich wygląda ładnie.

Dodali je pewnie w zamian za niewydanie GT HD, a i pewnie z powodów marketingowych. Nigdy w żadnej części GT nie było od razu więcej niż 300 aut wykonanych tak by dyktowały one reszcie stawki skalę odniesienia.

@ Mrocz

Wybacz ale pier*** głupoty, gdzie ja nie pozwalam na krytykę Gt5. Sam wypunktowałem wady Gt5. Tak samo zresztą jak i FM3. Poza tym jestem aktywny bo rusza mnie jak ktoś próbuję przekłamywać rzeczywistość. Prawda jest taka że FM3 jest tylko w 2 aspektach lepsza od GT5. Takie są fakty. Reszta to osobiste zdanie każdego z Nas.
« Ostatnia zmiana: Lipca 20, 2011, 20:54:22 pm wysłana przez Unlimited »

Soul hunter 16

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2007
  • Wiadomości: 5 787
  • Reputacja: 60
  • Two different souls in one body.Which one is mine?
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #535 dnia: Lipca 20, 2011, 20:48:49 pm »
bardziej realistyczniejszy
:troll:

kur**, znowu. Usprawiedliwie sie tym, ze jestem w robocie i caly czas ktos kur** z czyms dzwoni i gadam z debilem i probuje pisac posty i tak pozniej jest.

@Boban
Rzadasz od niego tego czego sam w stanie nie jestes dac dobrze napisal tarniak. Czy to nie Ty jestes ekspertem od grafiki wykrzykujacym UNCHARTED a GoW widzacym na TV w pracy albo grajacym u kolegi, masz swoj Gamertag zeby twierdzic ze Uncharted miazdzy ? Poza tym na kazdy jego argument czy to trafny czy nie teraz bedziesz rzadal PSN ID, bo wiesz ze go Ci nie poda i tak bedzie zbijal jego argumenty, ze on sie nie zna.
Co do sima, moze byc simem bez tego widoku, tak samo jak moze byc simem bez zniszczen, ale to nie zmienia faktu ze to powinno byc dla KAZDEGO samochodu, a argument o tym ze i tak na to nie zwracasz uwagi/jezdzisz innym widokiem jest slaby. Wysmiewales Forze za sands of time i ze to ma sie nazywac simem, Boban taka sama zasada w strone GT5.
Co do argumentu "niezbednego widoku" to przesadzilem, jestem wkur**ony mam dosyc siedzenia w robocie ale mi sie nudzi bo przeciez nie bede przez 8 h napier**lal bez przerwy do idiotow.

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #536 dnia: Lipca 20, 2011, 20:51:35 pm »
Wszystko zależy od punktu widzenia.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #537 dnia: Lipca 20, 2011, 20:58:16 pm »
@Boban
Rzadasz od niego tego czego sam w stanie nie jestes dac dobrze napisal tarniak. Czy to nie Ty jestes ekspertem od grafiki wykrzykujacym UNCHARTED a GoW widzacym na TV w pracy albo grajacym u kolegi, masz swoj Gamertag zeby twierdzic ze Uncharted miazdzy ? Poza tym na kazdy jego argument czy to trafny czy nie teraz bedziesz rzadal PSN ID, bo wiesz ze go Ci nie poda i tak bedzie zbijal jego argumenty, ze on sie nie zna.

Ok widzę, że naprawdę tego nie zrozumiałeś o czym świadczy to porównanie. Mógł nie nazywać innych pseudo fanami. A jeśli już nazywa to chętnie poznam jego ID, bo wielu fanów (szczególnie serii GT) rozpoznam po PSN ID.

PS. Poza tym przypomniał mi się taki jeden z głównej co też nie chciał podać idi podobnie to argumentował (że jego nie interesują tutejsze znajomości).
« Ostatnia zmiana: Lipca 20, 2011, 21:01:37 pm wysłana przez BoBaN »

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #538 dnia: Lipca 20, 2011, 21:00:44 pm »
bo wielu fanów (szczególnie serii GT) rozpoznam do PSN ID.

Ja pier**le

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #539 dnia: Lipca 20, 2011, 21:03:45 pm »
bo wielu fanów (szczególnie serii GT) rozpoznam do PSN ID.

Ja pier**le

Co "ja pier**le"? Tak sobie jebłeś w amerykańskim stylu, czy możesz wyjaśnić? Jeśli jakiś koleś jedzie innych od pseudo fanów gier wyścigowych, to chętnie dowiem się czy to ktoś ze sceny, czy raczej jakiś szczeniak, który rzucił sobie z dupy takim tekstem, nie mając podstaw do tego. Chociaż teraz po jego wyjebistym poście już wiem, że to nikt nie warty uwagi.

Soul hunter 16

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2007
  • Wiadomości: 5 787
  • Reputacja: 60
  • Two different souls in one body.Which one is mine?
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #540 dnia: Lipca 20, 2011, 21:04:51 pm »
Akurat przywaliles sie do tych pseudofanow, zawsze jest brane pod uwage to co jest najmniej wazne.

Mrocz

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #541 dnia: Lipca 20, 2011, 21:06:38 pm »
Co "ja pier**le"? Tak sobie jebłeś w amerykańskim stylu, czy możesz wyjaśnić? Jeśli jakiś koleś jedzie innych od pseudo fanów gier wyścigowych, to chętnie dowiem się czy to ktoś ze sceny, czy raczej jakiś szczeniak, który rzucił sobie z dupy takim tekstem, nie mając podstaw do tego. Chociaż teraz po jego wyjebistym poście już wiem, że to nikt nie warty uwagi.

Rozumiem, że według ciebie tylko ludzie ze sceny mogą się wypowiadać na temat danej gry? Że każdy kto nie jest "kimś ze sceny" to od razu jakiś szczeniak?

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #542 dnia: Lipca 20, 2011, 21:07:35 pm »
Akurat przywaliles sie do tych pseudofanow, zawsze jest brane pod uwage to co jest najmniej wazne.

Bo tak naprawdę tylko dlatego odpowiedziałem na jego pierwszy post. Przylazł z dupy i rzuca takie teksty. Tak to jego zdanie odnośnie GT vs FM mało mnie obchodzi, bo ilu fanów z obu storn tyle opinii (mniej lub bardziej trafnych).

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #543 dnia: Lipca 20, 2011, 21:09:01 pm »
Tak sobie je**em po amerykansku lol Co jeszcze potrafisz wyczytac z PSN ID?

No i w sumie nie wiedzialem, ze "milosnik motoryzacji" ogranicza sie tylko do grania w gry o takiej tematyce


BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #544 dnia: Lipca 20, 2011, 21:09:11 pm »
Co "ja pier**le"? Tak sobie jebłeś w amerykańskim stylu, czy możesz wyjaśnić? Jeśli jakiś koleś jedzie innych od pseudo fanów gier wyścigowych, to chętnie dowiem się czy to ktoś ze sceny, czy raczej jakiś szczeniak, który rzucił sobie z dupy takim tekstem, nie mając podstaw do tego. Chociaż teraz po jego wyjebistym poście już wiem, że to nikt nie warty uwagi.

Rozumiem, że według ciebie tylko ludzie ze sceny mogą się wypowiadać na temat danej gry? Że każdy kto nie jest "kimś ze sceny" to od razu jakiś szczeniak?

Kurwajapierdole ręce mi odpadają! Nie na temat gry, tylko na temat innych użytkowników nazywając ich (jak w tym przypadku) pseudo fanami (i to jeszcze w pierwszej swojej wypowiedzi). Czy ty kur** potrafisz czytać?

Wiadomość scalona: [time]Lipiec 20, 2011, 21:10:25 pm[/time]
Tak sobie je**em po amerykansku lol Co jeszcze potrafisz wyczytac z PSN ID?



Dobra, weź daj se siana. Idź się lepiej pochwal na forum GTPlanet, że masz Lamborghini, które tutaj przedstawiałeś jako wóz swojego znajomego.

Wiadomość scalona: Lipca 20, 2011, 21:11:52 pm
No i w sumie nie wiedzialem, ze "milosnik motoryzacji" ogranicza sie tylko do grania w gry o takiej tematyce

Łoszfuck! A to skąd żeś wywnioskował? :lol:
« Ostatnia zmiana: Lipca 20, 2011, 21:11:52 pm wysłana przez BoBaN »

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #545 dnia: Lipca 20, 2011, 21:19:22 pm »
Cytuj
Dobra, weź daj se siana. Idź się lepiej pochwal na forum GTPlanet, że masz Lamborghini, które tutaj przedstawiałeś jako wóz swojego znajomego.

Uuu zawialo groza...

Cytuj
Łoszfuck! A to skąd żeś wywnioskował?

Wyczytalem to z twojego PSN ID

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #546 dnia: Lipca 20, 2011, 21:22:21 pm »
:lol: :lol: :lol:

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Dobra ja kończę. W celu wyjaśnienia wiedzcie, że niepotrzebnie się tak spinaliście. Chodziło mi tylko o to, że jakiś obcy koleś przychodzi tu z buciorami i rzuca takie oszczerstwa wobec innych. Dlatego byłem ciekaw jego PSD IN, bo chciałem wiedzieć z kim mam do czynienia (być może to ktoś kogo znam z potyczek online GT5, ale po tym wszystkim szczerze w to wątpię).
« Ostatnia zmiana: Lipca 20, 2011, 21:33:00 pm wysłana przez BoBaN »

No Fanboy

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 19-07-2011
  • Wiadomości: 39
  • Reputacja: -1
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #547 dnia: Lipca 20, 2011, 21:37:35 pm »
Boban, pójdź za radą kolegów i daj sobie na luz. Moich danych nie udostępniam w internecie i twoje wywody tego nie zmienią. Kończę dyskusję w tym temacie. Napisałem co o tych grach myślę, o tym co myślę o was. To wszystko. Czujesz się tutaj panem i władcą? Twoja sprawa. Na mnie nie robi to żadnego wrażenia. Szkoda więcej czasu na prowadzenie tej bez sensownej konwersacji. Mam również takie wrażenie że większość osób piszę tu już tylko dla beki, by się pośmiać jak się napinacie. Ech...

Unlimited

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #548 dnia: Lipca 20, 2011, 21:53:55 pm »
@ Fanboy

Anonimowość..królowa troli internetu. To o takich jak ty myślę, bo nawet nie potrafisz poprzeć swojego zdania argumentami, co potrafi dziecko w podstawówce, bo go tam tego uczą. Dopóki tak się bedziesz zachowywał, takie będę mieć o tobie zdanie. Poza tym słowo "beka" i twój styl pisania kogoś przypomina. :whistle:

« Ostatnia zmiana: Lipca 20, 2011, 21:55:34 pm wysłana przez Unlimited »

Jacek84

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #549 dnia: Lipca 20, 2011, 22:26:48 pm »
A ty kur** anonimowy nie jesteś. :lol:

Magik

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2010
  • Wiadomości: 1 497
  • Reputacja: 33
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #550 dnia: Lipca 20, 2011, 23:14:24 pm »
@ TARNIAK
Odróżniasz stosowanie kilku LOD'ów w zależności od odległości, od zamiany chamsko podczas gry(podczas odliczania samochodu gracza) i replay'i wszystkich modeli samochodów. TU JEST RÓŻNICA. Widzę że tego nie rozumiesz. Przejrzyj poprzednie strony, posty, może Cię olśni. :-x
Wiem ze to nie do mnie ale nie nie robmy wielkiego halo z tych modeli in game bo wiekszosc jest naprawde ok.
I nie wszystkie Premiumy sa takie piekne jak mogloby sie wydawac...przez te kilka godzin gry sam trafilem na calkiem sporo premiumow ktorym rownie wyraznie co w FM brakowalo poly (kanciaste lusterka/nadkola). W grze to nie przeszkadza ofc.

Chodzi o dawanie opon racing do słabszych fur. Generalnie przy cywilnych furach(w zależności od mocy) trzymam się opon comfort/sport. Racing daję tylko do fur wyścigowych. No i jazda bez HUD'a(w widoku z kokpitu) to potężna dawka realizmu, trzeba się uczyć toru, generalnie bardziej zżywa się z samochodem.  

Polecam zabawę od licencji i od zawodów specjalnych(no może poza Top Gearem który jest słaby).

Ps. Jak tam poszedł update, szybko?
Tak tez robie:) Zreszta zawsze akurat licencje milo wspominalem w poprzednich odslonach.
Update zajal jakies 25 minut (sciagalo bodaj 6 patchow)..instalka przebiegla jakies 40 minut.
Mialem co robic w miedzyczasie wiec nie bylo to uciazliwe :)
jako ze gram max 1-2h dziennie to Gt5 powinno mi zajac kilka miechow ;)


Unlimited

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #551 dnia: Lipca 21, 2011, 09:22:31 am »
Magik każdy, nawet nagorszy Premium model jest i tak lepiej wykonany niż dowolny samochód z Photomode z Fm3. Jeździłeś już po N-Ringu w wariancie 24H z zmiennymi warunkami i zmiennym cyklem doby(W trybie TT w Gt Life)? Polecam się tam wybrać np. takim Viperem GTS '02 w widoku z środka bez HUD'a. Opad szczeny gwarantowany.
« Ostatnia zmiana: Lipca 21, 2011, 09:29:40 am wysłana przez Unlimited »

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 987
  • Reputacja: 120
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #552 dnia: Lipca 21, 2011, 11:20:25 am »
Zamieszał kolega No Fanboy.))
Trochę niepotrzebnie najeżdżał na użytkowników forum jak na -dzieciarnie z głównej-, bo to jednak nie ta liga.
Ale widać, że nietutejszy)

Wracając do tematu kokpitów.
Kiedyś narzekałem tak jak niektórzy tutaj - standardy brzydkie, nie ma kokpitów!
Po kupnie GT5 musiałem się zmusić do jazdy standardami. Żeby przywyknąc do nich. No bo jak się nie ma co się lubi...
Przywykłem. Nie tak piekne, ale jeżdżą tak samo dobrze jak Premiumy.
Jako substytut widoku z kokpitu posłuzył mi widok ze zderzaka. Do niedawna nienawidziłem tego widoku.
Do niego też przywykłem.
Ale tutaj trzeba przyznać Bobanowi rację, jest to najwygodniejszy widok w racerach.
Nie jest efektowny, ale najlepiej sie sprawdza jesli chodzi o prowadzenie auta w grze. Korzystając z widoku z kokpitu również dobrze czuć bryłę auta, ale tak naprawdę kokpit przeszkadza i utrudnia obserwowanie trasy. Nawet gdy jeżdżę premiumami czasami nie wytrzymuję i przełaczam widok na zderzak bo z tamtąd mam większe i czystsze pole widzenia. I faktycznie, mimo braku elementów kokpitu, widok i tak jest bardziej naturalny i zblizony do tego co obserwuje podczas jazdy autem.
Chyba najbardziej realistycznym rozwiazaniem byłaby gra na wielu ekranach, wtedy na głównym ekranie mielibyśmy największe pole widzenia, a nie prawie całe 120 stopni (kąt widzenia ludzkiego oka) upchnięte na 42 calach mojego tv (widok z kokpitu)>_>


Teraz Forza :D
Niby każde auto ma kokpit ale co mnie irytowało, to to, że w jakichś 15-30% aut w grze kokpit jest identyczny. Mowa o autach klasy R. Nie tylko kokpity były identyczne, bo w zasadzie modele rózniły sie tylko malowaniem. Także nie zawsze ilosc idzie w parze z jakoscią. W GT5 chyba nie spotkamy powtarzających sie kokpitów.
Co mi się spodobało, to to, że po wykupieniu redukcji masy zmieniało się wnętrze auta, tego akurat w GT5 nie ma.
Druga sprawa, poruszana tutaj juz wczesniej, to kontrolki na desce roździelczej, tutaj też należą się brawa dla t10, bo w każdym samochodzie na desce roździelczej widzieliśmy aktualną godzinę, datę, ilość km przejechanych danym autem[!], a nawet temperaturę konsoli? (jeśli to temperatura konsloi to  :o ).
Sam widok z kokpitu nie był zbyt udany, na początku nie było nawet animacji zmiany biegów, później ją dodano, no i ta odległość od kierownicy...żeby ją naprawić trzeba było bawić sie w udawany tryb wieloekranowy, który potrafił zawiesić konsolę.
« Ostatnia zmiana: Lipca 21, 2011, 11:26:32 am wysłana przez andryush »

Magik

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2010
  • Wiadomości: 1 497
  • Reputacja: 33
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #553 dnia: Lipca 21, 2011, 11:59:42 am »
Magik każdy, nawet nagorszy Premium model jest i tak lepiej wykonany niż dowolny samochód z Photomode z Fm3. Jeździłeś już po N-Ringu w wariancie 24H z zmiennymi warunkami i zmiennym cyklem doby(W trybie TT w Gt Life)? Polecam się tam wybrać np. takim Viperem GTS '02 w widoku z środka bez HUD'a. Opad szczeny gwarantowany.
Nie probowalem jeszcze....dzis oblukam tego nurba:)
Co do tych samochodow to jestes w bledzie.
Fury photomode w Fm3 sa praktycznie idealnie obłe...niektore premiumy rownie kanciaste jak samochody Fm3 IN-GAME :p
PS. Sorka za offtop ale mam pytanko odnosnie ostawien obrazu w PS3...rozumiem ze full RGB ma byc wlaczony ale dzis zobaczylem ze jest tam opcja "wygladzania grafiki PS".

Ciekawe dlaczego T10 nie wrzucili modelu photomode do replayow....JTAGowcy tak sobie modyfikuja gre ze w powtorkach masz ten najlepszy model i konsola jakos to ciagnie :-?

Unlimited

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #554 dnia: Lipca 21, 2011, 12:24:00 pm »
Może sa obłe, ale mają mniej detali niż fury w Gt5. Pokaż mi te kanciaste samochody, bo nie wiem o czym mówisz?

Ustawienia obrazu takie: Jak masz Tv 1080P to w menu konsoli ustawiasz 1080P, jak masz Tv 720P to ustawiasz rozdzielczość tylko max do 720P. Jak masz LCD wył. wzmocnienie bieli, Full RGB w zalezności czy Tv to obsługuję. Jak masz plazmę możesz dać wzmocnienie bieli, Full RGB tak samo jak powyżej.

Nie wiem, może jeden model to śmiesznie wygląda na tle pozostałych obciętych, musiał byś Turn 10 zapytać.
« Ostatnia zmiana: Lipca 21, 2011, 12:26:19 pm wysłana przez Unlimited »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #555 dnia: Lipca 21, 2011, 12:42:47 pm »
Co mi się spodobało, to to, że po wykupieniu redukcji masy zmieniało się wnętrze auta, tego akurat w GT5 nie ma.

Tu faktycznie GT5 jest biedne. Jest kilkanaście (bodajże 17) aut, które podlegają modyfikacją wyścigowym i wtedy wnętrze się zmienia, ale taka liczba przy 1000 fur to kpina.

Co do standardów, to jeśli ktoś twierdzi iż są zbędne w GT5, to raczej nie ma sensu z takim kolesiem dyskutować. Przecież te auta mają genialnie oddana fizykę modelu jazdy, poprawione brzmienia silników/wydechów, więc ich brak byłby wielką szkodą dla graczy. Wiadomo, że lepiej gdyby wszystkie auta były premium, ale jeśli już PD dało w tej kwestii dupy, to nie popadajmy w skrajności pisząc, że standardów mogłoby wcale nie być. W wyścigach online (w singlu zresztą też dosyć często) w większości używam standardów, ponieważ ich różnorodność pozwala mi na dobranie odpowiedniego modelu do danego wyścigu. Poza tym lubię starsze furki z różnych serii wyścigowych, podobnie jak japońskie auta ze złotych lat 90'tych.

W kwestii aut w GT5 najbardziej boli mnie brak wielu aktualnych modeli aut wyścigowych i cywilnych (chociaż tych pierwszych znacznie bardziej). Tego naprawdę nie potrafię zrozumieć. Wygląda to tak jakby proces zbierana aut na listę w PD zakończył się około 2005 roku, a potem dodano tylko kilka super sportów i garstkę zwykłych salonowych samochodów. 

Magik

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2010
  • Wiadomości: 1 497
  • Reputacja: 33
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #556 dnia: Lipca 21, 2011, 12:56:36 pm »
Pokaż mi te kanciaste samochody, bo nie wiem o czym mówisz?
Na przyklad takie Gallardo.
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
Nie mowie ze wszystkie takie sa...niemniej z tych dwustu premiumow tylko czesc jest oddana tak ze mozna powiedziec ze miazdza te z FM.

Unlimited

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #557 dnia: Lipca 21, 2011, 13:06:09 pm »
Najlepsze porównanie to było by zrobić stop klatkę w replayu i cykać takie same zdjęcie w Gt5 i Fm3, tym samym samochodom. ;)

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #558 dnia: Lipca 21, 2011, 13:07:45 pm »
Faktycznie zle wyglada Gallardo


To, ze LOD troche obcina polygony to logiczne.




« Ostatnia zmiana: Lipca 21, 2011, 13:13:25 pm wysłana przez KKRT »

Magik

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2010
  • Wiadomości: 1 497
  • Reputacja: 33
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #559 dnia: Lipca 21, 2011, 13:25:57 pm »
@KKRT
Nie mowie ze Gallardo wyglada ZLE...ale fakt pozostaje faktem ze niektore premiumy nie sa wymodelowane tak swietnie jak niektorzy twierdza.
PS. To nie Gallardo ino Murcielago :)