Autor Wątek: Forza 4 vs GT5  (Przeczytany 297604 razy)

0 użytkowników i 22 Gości przegląda ten wątek.

el becetol

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #640 dnia: Lipca 21, 2011, 22:23:09 pm »
O to ci się znowu Lancer w BMW zmienił?  :lol: Powtórzę się - wróć jak wytrzeźwiejesz, bo tego twojego bełkotu nikt nie zrozumie... Wrzucasz foto Lancera, pytasz czy bullshot, Tarniak pisze że nie, ty mu mowisz "uznałeś że fota BMW to nie bullshot", złapany na pomyłce teraz piszesz że to ja jakieś drugie foto BMW za bullshota uznałem... LOL. Jak mylisz Lancera z BMW to chyba już czas spać.

Jacek84

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #641 dnia: Lipca 21, 2011, 22:26:12 pm »
Co tu się dzieje? :lol: Ja już nie wiem sam o czym pisałem przez ten majdan. Był idealnie wykadrowany offscreen z BMW i ten z widocznym TV Sony z Lancerem. Oba są offscreenami. Pisałem o tym screenie z Lancerem (bo ten wrzuciłeś nagle, w trakcie rozmowy) i napisałem, że to nie bullshot. O tym z BMW pisałem, że jest przycięty (w zasadzie to ty napisałeś, ja to tylko nazwałem).

Mam GT5P, ale nie jestem w stanie powiedzieć, które jest z powtórki, a które np. z filmiku od producenta. Pewnie ten z Lancerem to może być jakiś podpierdolunek PD, ale nie znam się na tyle żeby to stwierdzić, a w Prologue grałem dawno.

Oficjalnie dziękuję za rozmowę. Nie wiem już o ch** tu chodzi, kto z kim, dlaczego, który screen. Ktoś powinien rozrysować jakąś mapkę argumentów. Jak z tymi warstwami w Incepcji czy wymiarami w Primerze.

« Ostatnia zmiana: Lipca 21, 2011, 22:29:15 pm wysłana przez tarniak »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #642 dnia: Lipca 21, 2011, 22:29:37 pm »
Nie wymiguj się chłopcze od faktów. Mowa o tych faktach:

Becet a wiesz co jest najlepszym pociskiem, który sam sobie w kolano sprzedałeś, a teraz przez to robisz z siebie głupka? To:

Łap zoom'a.

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

LOL najpierw wrzuca gameplay z Forzy a dla porównania daje z GT5 bullshoty z photomode od producenta.
 

Buhahaha!!! To się pogrążyłeś. To nie są bullshoty. Te screeny są łapane podczas powtórki na Eigerze i zoom'owania za pomocą trójkąta. FAIL!!!

Wiadomość scalona: [time]Lipiec 16, 2011, 13:29:10 pm[/time]
Dokładnie w ten sposób.



Screen z BMK'ką uznałeś za bullshot z photomde. :lol: :lol: :lol: Czekałem dziś aż będziesz brnął w ten temat, żeby w końcu wkleić ci tamten post. Jest beczunia, oj jest. Nawet potem jak pokazałem ci filmik jak robi się tego typu fotki w GT5:P, to ty nie chciałeś w to uwierzyć, bo juz wtedy wiedziałeś, że zajebałeś mega faila. O tutaj:

Uhum, pewnie.

To wszystko jest elegancko widocznie na 11 stornie tego tematu.

Ty na trzeźwo jesteś tak zadżumiony, że screen z gameplay'u nazywasz bullshotem z photomode. :lol: :lol: :lol: I jeszcze śmiesz mi zarzucać, że mylę BMW z Lancerem, co sam uczyniłeś, a teraz odwracasz kota ogonem. Napisałeś o:

Przecież ja o tym drugim zdjęciu BMKi nic nawet nie napisałem.  o_O

Podczas gdy w tej dyskusji nie było żadnego drugiego zdjęcia BMK'i. Było jedno zdjęcie BMW, które uznałeś za bullshot z photomode (z tego będę miał zawsze polew) i druga fotka z Lancerem. Oba te zdjęcia to offscreeny czyli fotki tv z puszczoną grą. Nie odwracaj kota ogonem kłamczuszku. Juz zbyt dużo ściem dziś chciałeś nawciskać. Wszyscy widza teraz z kim mamy do czynienia. Niezła beka.

Wiadomość scalona: Lipca 21, 2011, 22:34:13 pm
Co tu się dzieje? :lol: Ja już nie wiem sam o czym pisałem przez ten majdan. Był idealnie wykadrowany offscreen z BMW i ten z widocznym TV Sony z Lancerem. Oba są offscreenami. Pisałem o tym screenie z Lancerem (bo ten wrzuciłeś nagle, w trakcie rozmowy) i napisałem, że to nie bullshot. O tym z BMW pisałem, że jest przycięty (w zasadzie to ty napisałeś, ja to tylko nazwałem).

What? Tam nie było żadnego zdjęcia z TV Sony! Ale sie motacie, ja pierdziele. Oba to offscreeny i uznałem, że tak Tarniak je nazwał pisząc o zdjęciach tv. Jeśli już to na zdjęciu z Lancerem był tv Samsung. Jeśli Tarniak pisał o tym to mógł zaznaczyć, że screen z Lancerem uznaje jako ten, który nie jest bullshotem. Swoja drogą pytanie do Tarniaka w takim razie. Uważasz, że offscreen z BMW (ten gdzie nie widać ramki tv) to bullshot?
« Ostatnia zmiana: Lipca 21, 2011, 22:34:13 pm wysłana przez BoBaN »

el becetol

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #643 dnia: Lipca 21, 2011, 22:36:06 pm »
Znowu Bobanowe odwracanie kota ogonem i próba zmienienia tematu zalewem tekstu. Zabawne, ale do rzeczy:

Oki Tarniak. Tamten post usunąłem, bo przyznałeś potem, że ten screen BMK'ki to nie bullshot.

Skąd ten tekst, skoro Tarniak nie pisał o BMW, tylko o Lancerze

Pisałem o tym screenie z Lancerem (bo ten wrzuciłeś nagle, w trakcie rozmowy) i napisałem, że to nie bullshot.

Więc jak Boban - nie potrafisz odróżnić Lancera od BMW?  :lol:

Edit: I znowu posta kasuje, a potem się będzie znowu głupio pytał gdzie niby coś napisał  :lol:
« Ostatnia zmiana: Lipca 21, 2011, 22:43:33 pm wysłana przez el becetol »

Jacek84

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #644 dnia: Lipca 21, 2011, 22:37:12 pm »
kur** mać, nie egzaltuj się tak. Po prostu nie popatrzyłem, a myślałem, że to był telewizor Sony... Ale już rage BO SIĘ kur** MIOTAM. Tak jakby to miało jakieś znaczenie jakiej marki to był telewizor.

Amatorskie cycki na pożegnanie:

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

TO BYŁ TELEWIZOR SAMSUNGA. Przepraszam za pomylenie marki almighty Sony z plebejskim Szajsungiem :(
« Ostatnia zmiana: Lipca 21, 2011, 22:39:39 pm wysłana przez tarniak »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #645 dnia: Lipca 21, 2011, 22:40:08 pm »
Oficjalnie dziękuję za rozmowę. Nie wiem już o ch** tu chodzi, kto z kim, dlaczego, który screen. Ktoś powinien rozrysować jakąś mapkę argumentów. Jak z tymi warstwami w Incepcji czy wymiarami w Primerze.

Nie trzeba nic rozrysowywać. Becet dojebał smuta, że screen z BMW to bullshot z photomode to niech się teraz tłumaczy chłopak.


Łap zoom'a.

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

LOL najpierw wrzuca gameplay z Forzy a dla porównania daje z GT5 bullshoty z photomode od producenta.
 

Buhahaha!!! To się pogrążyłeś. To nie są bullshoty. Te screeny są łapane podczas powtórki na Eigerze i zoom'owania za pomocą trójkąta. FAIL!!!

Wiadomość scalona: [time]Lipiec 16, 2011, 13:29:10 pm[/time]
Dokładnie w ten sposób.



andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 987
  • Reputacja: 120
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #646 dnia: Lipca 21, 2011, 22:47:14 pm »
BoBaN, daj spokój, dla niektórych ludzi w Polsce istnieje tylko jedna prawda, reszta to tylko spisek wrogich mocarstw.))

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #647 dnia: Lipca 21, 2011, 22:47:54 pm »
Znowu Bobanowe odwracanie kota ogonem i próba zmienienia tematu zalewem tekstu. Zabawne, ale do rzeczy:

Oki Tarniak. Tamten post usunąłem, bo przyznałeś potem, że ten screen BMK'ki to nie bullshot.

Skąd ten tekst, skoro Tarniak nie pisał o BMW, tylko o Lancerze

Pisałem o tym screenie z Lancerem (bo ten wrzuciłeś nagle, w trakcie rozmowy) i napisałem, że to nie bullshot.

Więc jak Boban - nie potrafisz odróżnić Lancera od BMW?  :lol:

Wyjaśniłem tutaj:

What? Tam nie było żadnego zdjęcia z TV Sony! Ale sie motacie, ja pierdziele. Oba to offscreeny i uznałem, że tak Tarniak je nazwał pisząc o zdjęciach tv. Jeśli już to na zdjęciu z Lancerem był tv Samsung. Jeśli Tarniak pisał o tym to mógł zaznaczyć, że screen z Lancerem uznaje jako ten, który nie jest bullshotem. Swoja drogą pytanie do Tarniaka w takim razie. Uważasz, że offscreen z BMW (ten gdzie nie widać ramki tv) to bullshot?

Czytaj co się pisze, a nie wklejasz ten swój słowotok pod wpływem emocji.

Naucz się wkońcu, że pisze się LANCER, a nie Lanser (może ci się z twoim środowiskiem kojarzy).

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Przejdźmy jednak do meritum sprawy. Becet wytłumaczysz sie z tego, czy juz tak zostanie i przyznasz, że zajebałeś mega faila? O to w tej całej sprawie chodzi:

Łap zoom'a.

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

LOL najpierw wrzuca gameplay z Forzy a dla porównania daje z GT5 bullshoty z photomode od producenta.
  

Buhahaha!!! To się pogrążyłeś. To nie są bullshoty. Te screeny są łapane podczas powtórki na Eigerze i zoom'owania za pomocą trójkąta. FAIL!!!

Wiadomość scalona: [time]Lipiec 16, 2011, 13:29:10 pm[/time]
Dokładnie w ten sposób.



TO BYŁ TELEWIZOR SAMSUNGA. Przepraszam za pomylenie marki almighty Sony z plebejskim Szajsungiem :(

Oj bo ci zaraz kolega becet napisze, że nie potrafisz odróżniać marek tv i będzie ci to wmawiał usilnie żeby odwrócić uwagę od jego uber faila kiedy to pomylił gameplay, nazywają go bullshotami z photomode.


Edit: I znowu posta kasuje, a potem się będzie znowu głupio pytał gdzie niby coś napisał  :lol:

Przeniosłem go tutaj. Co za płaczek. :lol:
« Ostatnia zmiana: Lipca 21, 2011, 22:56:28 pm wysłana przez BoBaN »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #648 dnia: Lipca 21, 2011, 22:50:04 pm »
Iras powiedz szczerze - jak czujesz się stojąc po jednej stronie z ludźmi na takim poziomie?

Ty co prawda stanąłeś po przeciwnej stronie, ale tłuczecie się młotkami po głowach na równym poziomie.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #649 dnia: Lipca 21, 2011, 22:54:41 pm »
BoBaN, daj spokój, dla niektórych ludzi w Polsce istnieje tylko jedna prawda, reszta to tylko spisek wrogich mocarstw.))

:lol:

W sumie co racja, to racja. Odpowiedzi na pytania nie uzyskałem. Sprostowania oszczerstw rzucanych w moja stronę też się nie doczekałem. Przypomina mi to akcję z oskarżaniem mnie o to, że moje drugie konto to Kilgort. Becet wtedy obiecał, że jeśli się mylił to przeprosi. Moderator napisał, że to nie moje konto, a becet nie przeprosił. Widocznie becetol wszystko kopiuje od swojego wodza z ulubionej partii politycznej. Brak honoru też. Zapewne nigdy nie doczekamy się wyjaśnień w tej sprawie (czyt. nazwanie offscreena BMW bullshotem z photomode).

Dobranoc.

Jacek84

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #650 dnia: Lipca 22, 2011, 00:02:38 am »
Ale nędza z tym wtrącaniem polityki do tematu. :lol:

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #651 dnia: Lipca 22, 2011, 09:54:01 am »
Ale nędza z tym wtrącaniem polityki do tematu. :lol:

Nie bardziej niż unikanie odpowiedzi na pytania.

Swoja drogą pytanie do Tarniaka w takim razie. Uważasz, że offscreen z BMW (ten gdzie nie widać ramki tv) to bullshot?

Unlimited

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #652 dnia: Lipca 22, 2011, 10:11:03 am »
Tato, a Tarniak powiedział.. :lol:
« Ostatnia zmiana: Lipca 22, 2011, 10:35:51 am wysłana przez Unlimited »

Jacek84

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #653 dnia: Lipca 22, 2011, 11:27:34 am »
Wklejasz milion linków, bloki tekstu na pół strony W DODATKU NIE ADRESOWANE DO MNIE i jeszcze masz czelność pisać, że unikam pytania.  :lol: Nie, nie uważam że to bullshot. Możesz znowu dać czcionkę 40 i pokazać becetowi, że go zdradziłem w e-dyskusji. :lol:

Człowiek od poziomego dwukropka powinien milczeć.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #654 dnia: Lipca 22, 2011, 11:30:11 am »
Nie, nie uważam że to bullshot.

I tyle chciałem wiedzieć.

PS. Pytanie było adresowane do Ciebie, ale rozumiem, że w gąszczu przydługich postów napakowanych screenami i filmikami mogłeś to przeoczyć.

Michal102

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 14-05-2008
  • Wiadomości: 282
  • Reputacja: 1
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #655 dnia: Lipca 22, 2011, 11:36:41 am »
Boban, wygrałeś... teraz wszyscy rytualnie spalimy swoje kopie FM3 i wyrzucimy Xboxy przez okno  :hahaha:

PS. dajcie już sobie siana bo ta dyskusja i tak do niczego nie prowadzi  :-?

Unlimited

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #656 dnia: Lipca 22, 2011, 12:49:09 pm »
No nie, skoro nawet materiał Video nie przekonuje.. :roll:

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #657 dnia: Lipca 23, 2011, 18:11:08 pm »
już osiemnasta, co tu tak cicho?

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #658 dnia: Lipca 23, 2011, 18:20:11 pm »
Boban, wygrałeś... teraz wszyscy rytualnie spalimy swoje kopie FM3 i wyrzucimy Xboxy przez okno  :hahaha:

PS. dajcie już sobie siana bo ta dyskusja i tak do niczego nie prowadzi  :-?
Za tak sie wtrącę, radziłbym zakup kinecta to dopiero była by zabawa, nawet nie trzeba by wciskać 2przycisków. :yes_anim:

Unlimited

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #659 dnia: Lipca 28, 2011, 07:10:30 am »
Uuuu jakie tekstury..fiu fiu porażają niską rozdzielczością, a jakie oddanie faktury materiałów, no ja Cię kręcę sam Hi-Tech,a te nici.. Rzeczywiście ta FM4 to godny rywal GT5. :grin: :roll:

Tak dla porównania:

FM4:


GT5:






« Ostatnia zmiana: Lipca 28, 2011, 07:23:00 am wysłana przez Unlimited »

Magik

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2010
  • Wiadomości: 1 497
  • Reputacja: 33
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #660 dnia: Lipca 28, 2011, 08:46:55 am »
Slabe....oczywiscie w w swoim stylu porownujesz najlepsze wnetrza GT5 (a znajdzie sie tam sporo wcale nie lepszych niz te z FM3) ze zdjeciem buildu sprzed wielu miechow ktory nijak ma sie do tego jak jak gra aktualnie wyglada. :roll:

Unlimited

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #661 dnia: Lipca 28, 2011, 09:53:43 am »
Pierwsze zdjęcie z GT5P, drugie z GT5. I mają pełne pokrycie. :P

Jasne że jest parę gorzej wykonanych kokpitów w Gt5, od premiumów zapychaczy, ale nawet w nich jakość tekstur i oddanie faktury materiałów jest o NIEBO lepsza. Zresztą jak wyjdzie pełna wersja gry to sobie porównamy kokpity tych samych samochodów. Poza tym to zdjęcie z FM4 to nie byle jaki pojazd tylko Koenigsegg, więc powinni się postarać bardziej, no chyba że mocy brakuje. ;)

Ps. Nie dałem najlepszych wnętrz, najlepsze wnętrza to te np. od Ferrari czy TVR, samochodów klasy GT300/GT500. Możesz to osobiście sprawdzić. Nie mówiąc już o tym że KAŻDE wnętrze w GT5 ma podświetlany kokpit, kontrolki, pracujące wycieraczki, widok po kabienie(boki, tył) itd.
« Ostatnia zmiana: Lipca 28, 2011, 10:00:24 am wysłana przez Unlimited »

No Fanboy

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 19-07-2011
  • Wiadomości: 39
  • Reputacja: -1
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #662 dnia: Lipca 28, 2011, 10:07:52 am »


Porównanie może niezbyt fachowe, jednak dobrze widać różnicę w oświetleniu wnętrza i otoczenia na korzyść FM4. Poza tym kokpit w FM4 wygląda wyraźnie lepiej niż na w/w screenie.

Magik

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2010
  • Wiadomości: 1 497
  • Reputacja: 33
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #663 dnia: Lipca 28, 2011, 10:13:02 am »
Oj Unli....niektore kokpity w GT5 wygladaja rownie kiepsko jak w FM3...a jak dodasz do tego cienie to wrazenia estetyczne potrafia byc gorsze...powtarzam..NIEKTORE.
Chodzi mi o to ze porownanie troche z dupy wyjete bo build jest rownie stary, jesli nie starszy niz wyciek trailera ktory wygladal wyraznie slabiej niz to co dane nam bylo  zobaczyc. Zupelnie inne oswietlenie jak i inne (gorsze) elementy otoczenia...tzw placeholdery.
W wycieku fotek rowniez masz placeholdery...nawet fotki/mapki torow w menu sie nie zgadzaja z nazwami (mapka alp dla mugello czy foto alp dla Fujimi Kaido).

Unlimited

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #664 dnia: Lipca 28, 2011, 10:17:25 am »


Porównanie może niezbyt fachowe, jednak dobrze widać różnicę w oświetleniu wnętrza i otoczenia na korzyść FM4. Poza tym kokpit w FM4 wygląda wyraźnie lepiej niż na w/w screenie.
.

Było już powiedziane że tor top gear w GT5 jest słabo oddany, także poprzez oświetlenie. Może lepiej wrzucić to:



Ktoś ma jeszcze jakieś ALE.


@ Magik

Ja tylko porównuję to co wychodzi, tak samo czepialsko jak Wy czepiacie się innych gorszych rzeczy, np. niektórych standardów. Poza tym powiedziałem poczekajmy do pełnej wersji, i damy sobie porównanie tych samych samochodów, najlepiej z tych samych tras.

ANYWAY, jak ktoś uważą że FM4 ma lepsze i bardziej zaawansowane technicznie oświetlenie niż GT5 to na prawdę ma coś z oczami. 8)
« Ostatnia zmiana: Lipca 28, 2011, 10:36:18 am wysłana przez Unlimited »

Jacek84

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #665 dnia: Lipca 28, 2011, 10:18:04 am »
Pierwsze zdjęcie z GT5P, drugie z GT5. I mają pełne pokrycie. :P
No zapewne. Biorąc pod uwagę w jakich są rozdzielczościach to ten z GT5 pochodzi chyba z wyświetlacza na pralce.

Unlimited

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #666 dnia: Lipca 28, 2011, 10:19:43 am »
Pierwsze zdjęcie z GT5P, drugie z GT5. I mają pełne pokrycie. :P
No zapewne. Biorąc pod uwagę w jakich są rozdzielczościach to ten z GT5 pochodzi chyba z wyświetlacza na pralce.

A tam na pralce :P Poza tym masz zalegę na PM, więc może lepiej tam odpowiedz, a dopiero potem w wątkach.
« Ostatnia zmiana: Lipca 28, 2011, 10:23:03 am wysłana przez Unlimited »

No Fanboy

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 19-07-2011
  • Wiadomości: 39
  • Reputacja: -1
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #667 dnia: Lipca 28, 2011, 11:05:20 am »
Cytuj
Było już powiedziane że tor top gear w GT5 jest słabo oddany, także poprzez oświetlenie.
Jak widać GT5 to plejada kontrastów. Więc przy ocenie strony technicznej należy brać pod uwagę wszystko, nie tylko najlepiej wykonane elementy.

Unlimited

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #668 dnia: Lipca 28, 2011, 11:19:57 am »
Dynamiczne oświetlenie i zmienne warunki pogodowe są jednym z podstawowych elementów Engine'u Gran Turismo na tej generacji(i rewelacyjnymi ficzerami), zapewne w GT6(już raczej jest przesądzone że pojawi sie jeszcze na PS3, po tym co powiedział KAZ, stawiam na 2013 rok) będzie rozszerzone na większą skalę.

Ciekawe czym potem odpowie Turn 10, FM5? Brzmi to trochę śmieszne, po raz czwarty wyciągać kasę za prawie to samo od użytkowników X360.
« Ostatnia zmiana: Lipca 28, 2011, 11:28:58 am wysłana przez Unlimited »

No Fanboy

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 19-07-2011
  • Wiadomości: 39
  • Reputacja: -1
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #669 dnia: Lipca 28, 2011, 11:29:45 am »
Powiem szczerze że fajnie było by zagrać w GT6 jeszcze na tej generacji. Słyszałem jednak wiele plotek, w tym cytat Kazunori Yamauchi-ego zamieszczony w psx extreme. Mówił tam o tym że GT6 nie powstanie już na te generację gdyż PS3 jest za słabe by mógł on spełnić swoją wizję wyścigów. Nie wiem ile w tym prawdy a ile plotek.

Unlimited

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #670 dnia: Lipca 28, 2011, 11:31:19 am »
PSX EXTREME już dawno nie jest dobrą kopalnią wiedzy i wiarygodnych recenzji. Może ta wypowiedź Cię zadowoli co do przyszłości serii GT.

Cytuj
A hazy future for Gran Turismo

PD president Kazunori Yamauchi has responded to several questions from Autoweek magazine. From his responses, we can gather that GT6 is basically confirmed to be already under development and that we'll be waiting less than we did for GT5. Kaz states:

"GT5 represents a completely new operating system. GT6 will be a group of new applications running on that system."

In other words, Gran Turismo 6 will use the technologies put in place in GT5. Its development time will therefore be shorter and it could be released sooner than we think....

Wiadomość scalona: Lipca 28, 2011, 15:14:42 pm
Panowie widzę że w wątku FM4 wywiązała się pewna dyskusja, pozwólcie że tu ją dokończymy. Generalnie modele w AV w FM4 prezentują się bardzo dobrze(szczególnie w tym widoku w hangarze), natomiast jak wyjdą pozą tą scenerie to zaczynają się pewne kłopoty. Chodzi generalnie o przesadzenie z niektórymi efektami jakimi operuje silnik graficzny w FM4, generalnie oświetlenie ciągle nie jest idealne, jest przesadzone, jakby saturacja i kontrast były podkręcone. Trochę to dziwne, bo np. pewne scenerie w FM4 są bliższe fotorealizmowi niż samochody, np. ta sieć dróg górskich na którym stoi samochód z FM4(jest to miejscówka z Autovista lub Menu).

Turn 10 ma też pewien problem przez to z odwzorowaniem barw lakieru i efektów jakie jemu towarzyszą podczas łapania, odbijania światła. Tu pokaże kilka screenów z GT5 jako wzór dla twórców Turn 10 i ich fanów jak to powinno wyglądać. Zdjęcia pochodzą zarówno z Photomode jak i Phototravel.


























« Ostatnia zmiana: Lipca 28, 2011, 15:14:42 pm wysłana przez Unlimited »

Magik

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2010
  • Wiadomości: 1 497
  • Reputacja: 33
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #671 dnia: Lipca 28, 2011, 16:56:38 pm »
Fajne foty...szkoda ze gra tak w rzeczywistosci nie wyglada :(

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #672 dnia: Lipca 28, 2011, 17:03:36 pm »
Akurat oświetlenie podczas gry i powtórek nie odbiega od tego co tutaj widać. FOTOKURWAREALIZM!!! Deal with it! :troll:

Unlimited

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #673 dnia: Lipca 28, 2011, 17:08:03 pm »
Oświetlenie się w grze nie zmienia, w trybie Photo dochodzi lepszy AA i wychodzą na wierzch detale, czyli coś co jest oczkiem w głowie PD. Poza tym te zdjęcia są rozwinięciem debaty z wątku FM4, o czym także trochę naskrobałem powyżej.
« Ostatnia zmiana: Lipca 28, 2011, 17:09:44 pm wysłana przez Unlimited »

Magik

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2010
  • Wiadomości: 1 497
  • Reputacja: 33
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #674 dnia: Lipca 28, 2011, 17:25:57 pm »
Akurat powtorki wygladaja lepiej wzgledem gry (dlatewgo tez chodza w 30 fps)....w photomode odblaski dostaja solidnego kopa.

Unlimited

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #675 dnia: Lipca 28, 2011, 18:34:26 pm »
Ciekawe czy podczas popołudniowo-wieczornych przejazdów w FM4 samochody będą rozświetlać drogę swoimi światłami, oraz czy kokpit będzie podświetlany?
« Ostatnia zmiana: Lipca 28, 2011, 18:50:55 pm wysłana przez Unlimited »

Wulfen

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 3 312
  • Reputacja: 49
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #676 dnia: Lipca 28, 2011, 20:03:13 pm »
Nie chce mi się tego wszystkiego czytać. Odniosę się jedynie do zarzutów beceta o retuszowanie fotek. Otóż zapewniam że te moje fotki lancera na eigerze  nie były retuszowane. Jedynie zmniejszyłem rozdzielczość, żadnej zmiany crurves, leveli ani kntrastu ani innych rzeczy.

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 987
  • Reputacja: 120
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #677 dnia: Lipca 28, 2011, 20:44:58 pm »
Ciekawe czy podczas popołudniowo-wieczornych przejazdów w FM4 samochody będą rozświetlać drogę swoimi światłami, oraz czy kokpit będzie podświetlany?

Z tego co widzialem na filmiku z gametrailers, to raczej nie ma potrzeby oswietlania toru reflektorami, bo zachod slonca i tak wystarczajaco go oswietla. No chyba ze bedzie ta dynamiczna zmiana pory i beda nocne wyscigi

Unlimited

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #678 dnia: Lipca 28, 2011, 20:48:53 pm »
Dynamicznej nie będzie, ale w Shift 2 były także z góry ustalone warunki i nocne warunki się do gry załapały(był taki wariant przygotowany). Zobaczymy jak to będzie z FM4 na GC.

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 987
  • Reputacja: 120
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #679 dnia: Lipca 28, 2011, 20:56:11 pm »
A no chyba ze :grin:
Ale ciezko bedzie bo GT -robi- noc na wysokim poziomie  :)