Autor Wątek: Forza 4 vs GT5  (Przeczytany 297467 razy)

0 użytkowników i 21 Gości przegląda ten wątek.

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #840 dnia: Sierpnia 04, 2011, 15:24:09 pm »
Nie.

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #841 dnia: Sierpnia 05, 2011, 21:16:28 pm »
Nadszedł czas rozwiać bądź potwierdzić parę narosłych wokół GT5 złośliwości i zarzutów. Nie skupiłem się na fotorealistycznej jakości Nurba o zachodzie słońca, tylko na drugiej stronie oprawy GT5. Czas zapolować na GT5 Myths!

Wszystkie poniższe zdjęcia zrobiłem osobiście, wczoraj wieczorem w moim salonie, na moim sprzęcie. Wszystkie poniższe zdjęcia to 100% czysty gameplay, nawet nie replay (podbity) a czyściutkie zdjęcia przedstawiające rzeczywistą grafikę bezpośrednio w wyścigu - WYSIWYG*. W zestawieniu wykorzystałem również zdjęcia z mojej weteranki PS2 - wszystkie zostały zrobione w 1080i. Tak, po spełnieniu pewnych warunków technicznych, GT4 na starej PS2 wyświetlane jest w 1080i (PD - Programming Gods). Odniesienie do GT4 będzie więc tak dosadne jak to tylko możliwe - nie ma nic "lepiej" w jakości tej gry. GT5 to 1080p.

UWAGA!
Osoby obawiające się zafałszowania jakości grafiki generowanej przez konsolę i wyświetlanej na telewizorze, polegającego na przycięciu części zdjęcia mogą odetchnąć z ulgą. Nie uciąłem nawet mojego centralnego głośnika, który tu i tam załapał się w kadr. Tak samo jak osoby obawiające się, że znowu nie zrozumieją mechanizmu przeskalowania - nic nie zostało przeskalowanie (tudzież, ekhm, powiększone).
Najlepiej zapisać je na dysk i przeglądać z dysku.


Na początek to nieszczęsne zdjęcie z Suzuki Alto, czyli to zdjęcie:
http://www.pcgames.de/screenshots/507x762/2010/11/Gran_Turismo_5_Grafik_Fail_10.jpg
W GT5 wygląda to tak (starałem się o jak najbardziej zbliżone ujęcie, nawet tor i jego miejsce to samo):
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
Dużo lepiej, co szczególnie widać po reflektorach. Ale coś zalatuje pikselozą na bokach, trzeba zerknąć:
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
PIZD!
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
JEBUDUT!
Czy trzeba to komentować? Dramat proszę Państwa. No dobrze, a jak to wygląda na poprzedniej generacji? Ano tak:
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
I boki:
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
W GT5 mamy dokładnie ten sam model, PD poprawiło w nim (za którymś patchem) tylko przód. Nie wiem dlaczego akurat przód, ale cała reszta jest żywcem przeniesiona z poprzedniej generacji. Kopypasta. Jeśli to nie jest najgorzej wyglądający standard w GT5 to na pewno jeden z najgorszych. I na te piksele nie pomoże żadne oświetlenie. Wykończenie tekstur wokół szyb to miód na serce hejterów i łzy w oczach fanbojów. Nie ma lekko.

Alto za nami, czas na tory. Porównam tory obecne w GT4 z tymi w GT5 - czy zostały tak samo potraktowane jak Alto? Na wszystkich zdjęciach będzie ten sam samochód - w warunkach GT5 to standard.

High Speed Ring

PS2:
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
PS3:
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

PS2:
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
PS3:
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

PS2:
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
PS3:
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Trial Mountain:

PS2:
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
PS3:
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

PS2:
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
PS3:
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

PS2:
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
PS3:
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

PS2:
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
PS3:
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Deep Forest:

PS2:
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
PS3:
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

PS2:
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
PS3:
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Różnica jest bardzo duża, szczególnie High Speed Ring. Został on tak podrasowany, że wygląda praktycznie jak robiony od podstaw. W pozostałych przypadkach widać olbrzymią różnice w teksturach, ilości polygonów (z pewnym wyjątkiem, o czym później). W GT5 jakości torom nadaje też rewelacyjne oświetlenie. Screeny są trochę mylące - w rzeczywistości różnica jest 10x bardziej widoczna. Obie konsole miałem podłączone na raz do dwóch wejść TV i przełączałem się pomiędzy nimi, robiąc porównanie. Wracając do PS2 był duży zgrzyt estetyczny i technologiczny. Tory przeniesione z GT4 do GT5 nie są przeniesione na zasadzie kopypasty i wyglądają zdecydowanie dużo lepiej. Dwie ciekawostki: niektóre ich elementy (jak na przykład drzewa) są identyczne; liczba polygonów z których wykonano skały za pierwszym tunelem na Trial Mountain jest wyższa w GT4 niż w GT5.
Tory zostały więc znacząco zaktualizowane, choć pozostały pewne (małe) ilości starych peesdwójkowych elementów.
W tym momencie klarował mi się pogląd na sprawę torów, ale wskoczyłem jeszcze na (fanboje proszeni są o przygotowanie chusteczek, hejterzy w sumie też):

Laguna Seca:

PS2:
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
PS3:
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

PS2:
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
PS3:
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

PS2:
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
PS3:
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

PS2:
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
PS3:
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Do tej pory jeżdżąc po tym torze nie skupiałem szczególnej uwagi na otoczenie, a na samochodzie przede mną. Widziałem pustkę ale wczorajszy eksperyment mnie zaszokował. Jakość tego toru w GT5 jest niemal toczka w toczkę identyczna jak w GT4. Mógłbym naje**ć jeszcze 150 takich zdjęć z innych miejsc na torze (otoczenia, zaparkowanych po środku pojazdów, budynków, obiektów przy torze), ale myślę za sprawa jest czytelna. Poza kosmetyką tu i tam, całość wygląda niemal jak GT4 puszczone na emulatorze w 1080p. Tu nawet oświetlenie niewiele pomaga. Dość powiedzieć, że Laguna Seca to Suzuki Alto wśród torów.

Oprawa Gt5 jest cholernie nierówna, ale pisałem już o tym długie miesiące temu. Wnioski więc wyciągnijcie sobie sami, pewnie obie strony wyciągną różne, sprzeczne ze sobą ale tak to już jest. Możecie kłócić się dalej. Ja wracam do Gran Turismo, ale do GT4 bo sprzedałem DFGT i nie będę kaleczył GT5 padem.

PS1 - GT5 jest obecnie najlepszym symulatorem jeżdżenia po asfalcie na konsolach i pewnie będę się przy nim pocił do czasu GT6.
PS2- nowa Forza zapowiada się na znakomitą grę, w którą pewnie nie zagram (tu niemalże minimalne, tyci tyci uczucie żalu).

* wyjątkiem są zdjęcia Alto z PS2, których nie udało się inaczej złapać. Pochodzą z powtórki, ale model w wyścigu jest taki sam.

Jacek84

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #842 dnia: Sierpnia 05, 2011, 21:24:33 pm »
Rozjebałeś mnie. Kręcisz taką bekę z "kłótni", a chciało Ci się odpierdalać taką manianę, żeby udowodnić "ludziom w Internecie", że nie mają racji. Podziwiam, naprawdę (zero ironii, jestem w głębokim szoku, że Ci się chciało coś takiego robić).

Szkoda tylko, że coś jest nie tak z Twoim czytaniem i dalej ciągniesz temat, który sam sobie zwmyśliłeś (vide "UWAGA"). Ale skoro pasuje Ci do "argumentacji" to spoko. Przyzwyczaiłem się do tych fanboyskich zagrywek. Pozdrawiam serdecznie i życzę, by w waszym świecie dalej 1280x720 = 1600x900.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 05, 2011, 21:27:33 pm wysłana przez tarniak »

Magik

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2010
  • Wiadomości: 1 497
  • Reputacja: 33
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #843 dnia: Sierpnia 05, 2011, 22:40:38 pm »
Oprawa Gt5 jest cholernie nierówna, ale pisałem już o tym długie miesiące temu.
Powiem tak...FM3 potrafi wygladac swietnie...GT5 potrafi wygladac jeszcze lepiej. FM3 potrafi wygladac dosc slabo...GT5 potrafi wygladac jeszcze gorzej.
Ot taki paradoks :p
Te gry uzupelnieja sie w wielu askpektach, z fizyka wlacznie, o czym, skrobne wiecej jutro.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #844 dnia: Sierpnia 05, 2011, 23:10:45 pm »
Ja wracam do Gran Turismo, ale do GT4 bo sprzedałem DFGT i nie będę kaleczył GT5 padem.

PS1 - GT5 jest obecnie najlepszym symulatorem jeżdżenia po asfalcie na konsolach i pewnie będę się przy nim pocił do czasu GT6.


Czemu sprzedałeś DFGT? I jak w takim razie zamierzasz grać w GT5 do czasów GT6? Padem?

PS. Do hejterów. Nie zrozumcie mnie źle. Padem też fajnie się gra w GT5, ale dziwię się Prartowi, bo jeśli ktoś posmakował GT5 na kierownicy i poczuł jak potężną bronią tej gry jest genialny model jazdy, to potem raczej ciężko takiemu graczowi wrócić do pada.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 05, 2011, 23:12:29 pm wysłana przez BoBaN »

Jacek84

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #845 dnia: Sierpnia 05, 2011, 23:26:04 pm »
A ja pamiętam jak mówiłeś, że po grze na padzie nie można ocenić modelu jazdy w GT5, a Unlimited gra na padzie i potrafi. Medżik. ;)

Tak mi się przypomniało.

dziezak

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 30-07-2011
  • Wiadomości: 60
  • Reputacja: -8
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #846 dnia: Sierpnia 06, 2011, 02:14:55 am »
Może ktoś to strescić?  :roll:

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #847 dnia: Sierpnia 06, 2011, 02:35:04 am »
GT5>FM4

el becetol

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #848 dnia: Sierpnia 06, 2011, 02:55:38 am »
No nie czytałeś dokładnie - on porównywał GT4 do GT5. Całkiem rzeczowe zresztą porównanie.

Może ktoś to strescić?  :roll:

Elementy które ciebie i kolegów najbardziej zainteresują:
Cytat: prart
W GT5 mamy dokładnie ten sam model, PD poprawiło w nim (za którymś patchem) tylko przód. Nie wiem dlaczego akurat przód, ale cała reszta jest żywcem przeniesiona z poprzedniej generacji. Kopypasta.
Cytat: prart
Poza kosmetyką tu i tam, całość wygląda niemal jak GT4 puszczone na emulatorze w 1080p. Tu nawet oświetlenie niewiele pomaga.
Cytat: prart
(o trasach-przyp.)Dwie ciekawostki: niektóre ich elementy (jak na przykład drzewa) są identyczne; liczba polygonów z których wykonano skały za pierwszym tunelem na Trial Mountain jest wyższa w GT4 niż w GT5.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #849 dnia: Sierpnia 06, 2011, 09:27:25 am »
A ja pamiętam jak mówiłeś, że po grze na padzie nie można ocenić modelu jazdy w GT5, a Unlimited gra na padzie i potrafi. Medżik. ;)

Tak mi się przypomniało.

Bo nie można i zdanie swe podtrzymuję! :P

Znaczy się, można napisać "padem gra się zajebiście", "model jazdy pod pada jest świetny". Natomiast nie można napisać "model jazdy jest realistyczny" grając padem.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 06, 2011, 09:32:10 am wysłana przez BoBaN »

Nycek

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 21-02-2007
  • Wiadomości: 513
  • Reputacja: 1
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #850 dnia: Sierpnia 06, 2011, 09:38:15 am »
Cytuj
Powiem tak...FM3 potrafi wygladac swietnie...GT5 potrafi wygladac jeszcze lepiej. FM3 potrafi wygladac dosc slabo...GT5 potrafi wygladac jeszcze gorzej.
Ot taki paradoks :p
Cała istota problemu  :)

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #851 dnia: Sierpnia 06, 2011, 11:07:26 am »
No nie czytałeś dokładnie
W ogóle nie czytałem, bo byłem pijany jak pisałem błędnego posta. ;]

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #852 dnia: Sierpnia 06, 2011, 13:08:42 pm »
Oprawa Gt5 jest cholernie nierówna, ale pisałem już o tym długie miesiące temu.
Powiem tak...FM3 potrafi wygladac swietnie...GT5 potrafi wygladac jeszcze lepiej. FM3 potrafi wygladac dosc slabo...GT5 potrafi wygladac jeszcze gorzej.
Ot taki paradoks :p
Te gry uzupelnieja sie w wielu askpektach, z fizyka wlacznie, o czym, skrobne wiecej jutro.
Coś w tym jest. Ja od siebie jeszcze napiszę, że replaye w GT5 sa przepiękne, praktycznie po każdym wyścigu chce mi sie oglądać powtórki. W Forzie grafika w replayach wygląda średnio, a same powtórki sa nieciekawe. W F2 i F2 spędziłem kilkadziesiąt godzin, a powtórki oglądałem zaledwie kilkanaście razy.

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #853 dnia: Sierpnia 08, 2011, 15:00:04 pm »
Rozjebałeś mnie. Kręcisz taką bekę z "kłótni", a chciało Ci się odpierdalać taką manianę, żeby udowodnić "ludziom w Internecie", że nie mają racji. Podziwiam, naprawdę (zero ironii, jestem w głębokim szoku, że Ci się chciało coś takiego robić).
Nie zrozumiałeś. Nie robiłem tego dla "ludzi w internecie" tylko sam dla siebie, z czystej ciekawości. Zbierałem się za to od jakiegoś czasu (jak zupgradowałem swoje PS2 o network adaptor, dysk twardy i amerykańską wersję GT4), o czym pisałem na forum.
Do reszty się nie odniosę, bo pisząc o "fanboyskich zagrywkach" z pewnością nie miałeś mnie na myśli. Po powyższym zestawieniu GT4/GT5 byłoby to niedorzeczne.

Wiadomość scalona: Sierpnia 08, 2011, 15:02:14 pm
Czemu sprzedałeś DFGT?
Przyszedł czas na zmiany  ;)
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 08, 2011, 15:02:14 pm wysłana przez prart »

Jacek84

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #854 dnia: Sierpnia 08, 2011, 15:02:57 pm »
Pisałem o Tobie, ale nie w kontekście porównania tylko tych tekstów o moim rzekomym powiększaniu kadrowanych obrazków i innych bzdur, m.in. o bezstratnym powiększeniu o 25%.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #855 dnia: Sierpnia 08, 2011, 15:29:35 pm »
Czemu sprzedałeś DFGT?
Przyszedł czas na zmiany  ;)

Łykasz teraz T500RS? 8)

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #856 dnia: Sierpnia 09, 2011, 09:03:53 am »
Nie BoBaN, wszystko u mnie w porządku  :grin:

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #857 dnia: Sierpnia 09, 2011, 09:09:15 am »
Czyli G27. :P

atomizer

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 09-08-2011
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 0
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #858 dnia: Sierpnia 09, 2011, 10:12:44 am »
coś niesamowitego... komedia pełną gębą tutaj jest... piszecie bzdury typu " gt5 jest symulacją", " w forzy brzydko wyglądają replay`e "... to jest jakiś bezsens... większośc z was pisze, że nie jest żadnym fanboyem, a okazuje się, że ci co tak twierdza wchodzą w zbędne dyskusje i głupie polemizowanie... po pierwsze:

GT 5 NIE JEST SYMULACJĄ - jest to może zbliżona forma do symulacji ale napewno nie symulacja...
Ktoś tutaj napisał, że ktoś kto jeździ padem nie wyczuje auta... jak możesz coś takiego napisac jak jeździsz zapewne na plastikowej kierownicy, która owszem da przyjemnośc z jazdy ale nie przybliży tobie zachowań auta tak jak powinno to byc ( mam nadzieję że ten o kim piszę zrozumiał o co mi chodzi... jak nie to jest totalnym debilem ). O grafice nie piszę bo większośc ludzi co pisała o standardach jeżeli chodzi o auta chyba nie grała w gt 4... ( te auta wyglądają prawie tak samo  :o )

FM 3 - idioci z was totalni... porównujecie grę, która wyszła 2 lata wcześniej niż gran turismo 5... więc nawet nie rozpisuję się o tej grze bo to nie ma sensu...


FM 4 - LUDZIE MILI... TA GRA JESZCZE NIE WYSZŁA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! więc nie ma narazie czego porównywac... ale... ma nadzieję, że fm4 położy na łopatki gt5... a dlaczego?... ponieważ zmobilizuje to twórców z polyphony do tego żeby się jeszcze bardziej sprężyc i stworzyc jeszcze lepszą grę wyścigową.

To tyle z mojej strony... pozdrawiam

Unlimited

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #859 dnia: Sierpnia 09, 2011, 10:42:56 am »
Idac twoim tokiem rozumowania, zero argumentow, jakis potok slow ktory przypomina wypowiedz. Mowiac krotko zamiast pozdrawiam powinno byc spierdalam.

Pozdrowienia z slonecznej Bulgari, jest tu jawet swietny tor kartingowy, wieczorem oswietlony, jazda daje rade!

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #860 dnia: Sierpnia 09, 2011, 11:04:29 am »
GT 5 NIE JEST SYMULACJĄ - jest to może zbliżona forma do symulacji ale napewno nie symulacja...
Ktoś tutaj napisał, że ktoś kto jeździ padem nie wyczuje auta... jak możesz coś takiego napisac jak jeździsz zapewne na plastikowej kierownicy, która owszem da przyjemnośc z jazdy ale nie przybliży tobie zachowań auta tak jak powinno to byc ( mam nadzieję że ten o kim piszę zrozumiał o co mi chodzi... jak nie to jest totalnym debilem ).

Ja gram metalową, która jest obita skórą. :D A co do tych bzdur, że GT5 nie jest symulacją, to może jakieś argumenty? Bo np. taka Akademia GT wyłoniła kierowców, którzy teraz ścigają się w prawdziwych wyścigach i radzą sobie świetnie (chociażby ostatni sukces Ordoneza). To raczej przemawia za tym, że model jazdy w GT5 (GT Academy) potrafi oddać realizm prowadzenia auta.

O grafice nie piszę bo większośc ludzi co pisała o standardach jeżeli chodzi o auta chyba nie grała w gt 4... ( te auta wyglądają prawie tak samo  :o )

Czyżby? Bo jak na mój gust, to pier**lisz głupoty. Tutaj dowód:



Porównanie tego samego auta z GT5 i GT4.

Jak dla mnie to mamy do czynienia z kolejnym żołnierzem M$, który przypultał się tutaj po płaczach bigdaddyego na xboxonline.

atomizer

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 09-08-2011
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 0
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #861 dnia: Sierpnia 09, 2011, 11:07:38 am »
i widzicie... kompletnie mnie nie rozumiecie... nadal wypisujecie te same bzdury... czyli potwierdziliście to co umiściłem w poscie

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #862 dnia: Sierpnia 09, 2011, 11:22:10 am »
Oki...czyli jednak to kolejny fan Forzy, któremu kompletnie brak argumentów. Wracaj skąd przybyłeś, bo tam zapewne twoi kumple doskonale cię rozumieją i nie potrzebują w dyskusji żadnej argumentacji. Najważniejsze, że GT5 jest beee, a Forza miecie.

atomizer

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 09-08-2011
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 0
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #863 dnia: Sierpnia 09, 2011, 11:44:33 am »
hehe... coś niesamowitego... przeczytałeś wogóle to co napisałem

"FM 4 - LUDZIE MILI... TA GRA JESZCZE NIE WYSZŁA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! więc nie ma narazie czego porównywac... ale... ma nadzieję, że fm4 położy na łopatki gt5... a dlaczego?... ponieważ zmobilizuje to twórców z polyphony do tego żeby się jeszcze bardziej sprężyc i stworzyc jeszcze lepszą grę wyścigową."

Jeżeli jesteś inteligentny to zrozumiesz o co mi chodzi...

NIE PISZCIE ŻE JESTEM JAKIMŚ FANBOYEM XBOXA... nie jestem ani ogromnym fanem gt ani forzy...

GT5 na pewno miażdży forze 3 ( to bez wątpienia ), ale nie wiadomo co będzie z forza 4... ja tej gry nie skreślam tylko z takich pobudek, że jest ona innej firmy niż polyphony... więc teraz już wiesz kto jest fanboyem bo chyba nie czytasz tego co piszesz :)

Mejs

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 12-04-2007
  • Wiadomości: 1 882
  • Reputacja: 49
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #864 dnia: Sierpnia 09, 2011, 13:23:25 pm »
Bardzo...podoba...mi...się...Twój...tajemniczy...STYL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

atomizer

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 09-08-2011
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 0
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #865 dnia: Sierpnia 09, 2011, 13:53:26 pm »
nie jestem tajemniczy :) a tak poza tym przepraszam, że mogłem byc trochę niemiły, ale nie mogę patrzec na te beznadziejne porównania...

Po prostu widzę, że niektórzy tutaj aż się pieklą żeby komuś " dowalic ". Więc troszkę spuśccie z tonu panowie

Mejs

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 12-04-2007
  • Wiadomości: 1 882
  • Reputacja: 49
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #866 dnia: Sierpnia 09, 2011, 14:12:46 pm »
Piłem do wielokropków, Caps Locka i wykrzykników. Ludzi w tym temacie nikt ani nic nie uspokoi więc możesz sobie darować.

dziezak

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 30-07-2011
  • Wiadomości: 60
  • Reputacja: -8
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #867 dnia: Sierpnia 09, 2011, 15:49:39 pm »
A czemu tego boban nie wrzucisz




BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #868 dnia: Sierpnia 09, 2011, 16:47:26 pm »
Ponieważ żadne z powyższych nie jest porównaniem GT4 do GT5, a o tym była dyskusja. Czytaj ze zrozumieniem chłopaku na następny raz. :roll:

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 987
  • Reputacja: 120
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #869 dnia: Sierpnia 09, 2011, 22:38:35 pm »
Dlaczego dla wielu gt zawsze będzie lepsze od forzy?
Jest bardzo prosty powód. Forza miała z założenia być podróbka gran turismo dla xboxa, odpowiednikiem. Jak wiadomo oryginał zawsze lepszy od podróbki.
Oczywiście z biegiem czasu doszło kilka ekstra features, jednak ta świadomośc nadal istnieje. Dzisiaj fm to inny franczajz, odbił trochę od roli bycia odpowiednikiem, ale nowy kierunek nie wszystkim sie podoba. Twórcy coś tam próbują, ale stworzyć drugą taką markę jak gt raczej się nie uda. To tak jakby próbować wywalić Ferrari z rynku motoryzacyjnego. Jakie by nie bylo, Ferrari to nadal Ferrari, a Unearthed to nie Uncharted  :P

Soul

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 28-04-2007
  • Wiadomości: 3 496
  • Reputacja: 16
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #870 dnia: Sierpnia 10, 2011, 00:28:20 am »
Zapomniałeś dodać IMO.

Magik

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2010
  • Wiadomości: 1 497
  • Reputacja: 33
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #871 dnia: Sierpnia 10, 2011, 07:19:05 am »
Dlaczego dla wielu gt zawsze będzie lepsze od forzy?
Jest bardzo prosty powód. Forza miała z założenia być podróbka gran turismo dla xboxa, odpowiednikiem. Jak wiadomo oryginał zawsze lepszy od podróbki.
Oczywiście z biegiem czasu doszło kilka ekstra features, jednak ta świadomośc nadal istnieje. Dzisiaj fm to inny franczajz, odbił trochę od roli bycia odpowiednikiem, ale nowy kierunek nie wszystkim sie podoba. Twórcy coś tam próbują, ale stworzyć drugą taką markę jak gt raczej się nie uda. To tak jakby próbować wywalić Ferrari z rynku motoryzacyjnego. Jakie by nie bylo, Ferrari to nadal Ferrari, a Unearthed to nie Uncharted  :P
Sorry ale nie mogles wybrac gorszego slowa.
Podrobami sa takie gry jak Quantum Theeory czy wspomniany Unearthed.
Forza nigdy nie miala byc odpowiednikiem GT...miala byc odpowiedzia na GT tak jak Killzone byl odpowiedzia na serie Halo (a przeciez nie byl podroba Halo). Odpowiedzia na prosby xboxowych graczy domagajacych sie racera o zabarwieniu symulacyjnym.
Forza w zalozeniach od poczatku bardzo sie roznila od GT.
I zupelnie nie rozumiem o co ci chodzi z tym "nowym kierunkiem" jaki obrala ta seria.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #872 dnia: Sierpnia 10, 2011, 09:52:28 am »
I zupelnie nie rozumiem o co ci chodzi z tym "nowym kierunkiem" jaki obrala ta seria.

Ja rozumiem. Zapewne Andry mówi o tych wszystkich bajerach, które Forza wprowadziła. Np. cofanie czasu, one button driving, rozbudowany edytor wizualny, teraz kierowanie za pomocą samych rąk, jakieś punkty za pokonywanie zakrętów i drift (w grach typu sim to niespotykane). T10 wprowadziło sporo nowości ze świata gier wyścigowych arcade.

Soul

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 28-04-2007
  • Wiadomości: 3 496
  • Reputacja: 16
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #873 dnia: Sierpnia 10, 2011, 10:07:51 am »
Z których w ogóle nie trzeba korzystać  :roll:

Magik

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2010
  • Wiadomości: 1 497
  • Reputacja: 33
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #874 dnia: Sierpnia 10, 2011, 14:27:45 pm »
Ja rozumiem. Zapewne Andry mówi o tych wszystkich bajerach, które Forza wprowadziła. Np. cofanie czasu, one button driving, rozbudowany edytor wizualny, teraz kierowanie za pomocą samych rąk, jakieś punkty za pokonywanie zakrętów i drift (w grach typu sim to niespotykane). T10 wprowadziło sporo nowości ze świata gier wyścigowych arcade.
Akurat robzbudowany edytor wizualny byl od pierwszej czesci...ba nawet jej glowne haslo glosilo "You are what you race". Takie rzeczy jak autohamowanie czy punkty za drift masz w innych simach (rFactor, GT5).
To nie jest tak ze seria wprowadza popierdolki kosztem symulacji. Przeciez jednoczesnie ulepsza tez fizyke, wprowadzaja dodatkowy poziom trudnosci w postaci "steering simultion" czy dodatkowy poziom AI.
To w jaki sposob Ty bedziesz gral to tylko i wylacznie twoja decyzja. I takie cos mi pasuje.
Chcialbym zeby byla mozliwosc zupelnie roznych ustawien na splicie dla dwojga graczy. Np. jeden na full sim a drugi ze wszystkimi ulatwiaczami. W ten sposob moglbym sie cieszyc gra z dzieciakiem.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 10, 2011, 14:30:11 pm wysłana przez Magik »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #875 dnia: Sierpnia 10, 2011, 14:36:15 pm »
Panowie nie srajcie żarem, bo ja nigdzie nie napisałem, że Forza wprowadza te pierdoły kosztem symulacji. Tak samo jak nigdzie nie napisałem, że trzeba tego wszystkiego używać (Soul niepotrzebnie od razu wkroczył w obronie ukochanych gier na X0 niepotrzebnie). Po prostu ja tak zrozumiałem wypowiedź Andry'ego. :roll:

Btw. Nie porównujmy punktów za drift w trybie Driftu w GT5, do punktów za dobre pokonanie zakrętu i boczki w FM4 gdzie odbywa się to podczas zwykłego wyścigu. To dwa zupełnie inne podejścia. Na zawodach driftu zawsze jest punktacja (tak jak w GT5), ale podczas prawdziwych wyścigów nie spotkałem się z przyznawaniem punktów kierowcom za ładne pokonanie zakrętów i driftowanie.

atomizer

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 09-08-2011
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 0
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #876 dnia: Sierpnia 10, 2011, 15:01:04 pm »
BoBaN ty i tak najlepiej żebyś za bardzo się nie wypowiadał. Na każde forum jakie wchodzę o tematyce forza jest zawsze twój wpis, który niestety zazwyczaj jest lekko mówiąc obraźliwy dla ludzi, którym się dobrze gra w forze. Ja twierdze, że na dzień dzisiejszy gt5 nie ma sobie równych, ale gdyby forza była tylko na ps3 to na pewno nie byłoby takich " dziwnych " tematów. Więc pozdrawiam wszystkich prawdziwych graczy, którzy biorą przyjemnośc z gry, a nie szykanują innych bo lubią inne gry.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #877 dnia: Sierpnia 10, 2011, 15:17:58 pm »
BoBaN ty i tak najlepiej żebyś za bardzo się nie wypowiadał.

Trochę się spóźniłeś. Zdążyłem już ponad 17tyś postów naskrobać. :wink2:

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #878 dnia: Sierpnia 10, 2011, 16:00:53 pm »
Zapomniałeś dodać IMO.
No przecież przedstawia swój punkt widzenia, po co tam IMO? o_O

Mejs

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 12-04-2007
  • Wiadomości: 1 882
  • Reputacja: 49
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #879 dnia: Sierpnia 10, 2011, 16:23:08 pm »
(Soul niepotrzebnie od razu wkroczył w obronie ukochanych gier na X0 niepotrzebnie)

Jakiekolwiek zarzuty względem Soula są w Twoim wypadku trochę nie na miejscu. Soul stara się bronić może 1/10 ataków na Forze kiedy co drugi post (mniej więcej) w Forza 4 vs GT5, GT5 czy też Forza 4 należy do Ciebie. I powiedz mi że GT5 nie jest Twoją ukochaną grą  :cry: