Autor Wątek: Forza 4 vs GT5  (Przeczytany 297537 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #1120 dnia: Września 01, 2011, 15:50:41 pm »
Przynajmniej teraz jak pójdę do sklepu i sprzedawca zareklamuje mi jakiś tytuł wyścigowy jako taki, który daje możliwość ścigania się w deszczu, to będę dociekał czy dokładnie podczas opadu lub być może jedynie podczas mżawki albo kapuśniaczku (w najgorszym przypadku zaraz po deszczu). :lol:

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 987
  • Reputacja: 120
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #1121 dnia: Września 01, 2011, 15:53:39 pm »
@Magik

Myślę, ze bez większego dramatyzowania potrafili by tak zoptymalizować grę żeby dało się to wszystko pogodzić.

Te ficzery do zbierania kasy mają to, że przez jeden ficzej mniej dzisiaj mają więcej mozliwości na kontynuację i nikt ich nie posądzi o wydawanie gry tylko z większą ilością tras czy samochodów.
Przeciez fanboje PS3 caly czas o to posadzaja panow z T10 :D
A tak powaznie ZAWSZE jest cos do dodania. Nowe serie, szuter, dwuslady...mozliwosci jest sporo.
 Nie sadze ze Xbox jest wstanie to wszystko uciagnac...nie w takiej jakosci bez spadkow FPS.
Chociaz mysle ze dobrym kompromisem bylaby wlasnie po prostu mokra nawierzchnia. Praktycznie zmiana tekstury asfaltu i dostosowanie do tego fizyki. Szkoda ze T10 nie poszli w ta strone.

To że te zmiany cieniutko wygladają w praktyce to juz inna sprawa :P
Dla mnie FM4 wygląda jak FM3 z autovistą i kosmetycznymi zmianami w oprawie.
No i jest kilka samochodów więcej na trasie, nie wiem co z fizyką.

T10 obrało taką drogę, wprowadzają niewielkie zmiany.
Zobaczymy jak zmieni się GT6 względem GT5.

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #1122 dnia: Września 01, 2011, 15:54:17 pm »
@ Zresztą sama jazda w deszczu, a jazda tylko po mokrej nawierzchni tez się sporo różni... obejrzyj sobie kiedyś "mokry" wyścig F1... jadąc tylko po mokrej nawierzchni bolidy zachowują się inaczej
Ty to na serio?

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #1123 dnia: Września 01, 2011, 15:56:46 pm »
@Boban
Wg mnie "deszcz" jest opadem wody z nieba, a nie wodą zalegająca już na drodze. Zresztą sama jazda w deszczu, a jazda tylko po mokrej nawierzchni tez się sporo różni... obejrzyj sobie kiedyś "mokry" wyścig F1... jadąc tylko po mokrej nawierzchni bolidy zachowują się inaczej... z każdym okrążeniem przyczepność staje się większa.

W GT3 nawierzchnia jest tak mokra jak podczas deszczu. Nic nie przesycha, więc stąd można spokojnie napisać, że GT3 posiada NOC + DESZCZ, bo w tym przypadku brakuje jedynie pionowych kreseczek migających na ekranie. No, ale jeśli ktoś chce się czepiać, to się nawet do wspomnianego śniegu może dojebać. Bo w końcu nie ścigamy się podczas opadu śniegu, tylko zaraz po tym jak śnieg spał i osiadł na nawierzchni, a to przecież taka w ch** różnica. :roll:

Michal102

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 14-05-2008
  • Wiadomości: 282
  • Reputacja: 1
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #1124 dnia: Września 01, 2011, 15:58:41 pm »
@ Zresztą sama jazda w deszczu, a jazda tylko po mokrej nawierzchni tez się sporo różni... obejrzyj sobie kiedyś "mokry" wyścig F1... jadąc tylko po mokrej nawierzchni bolidy zachowują się inaczej
Ty to na serio?

Nie, na niby.

czyli wg Ciebie jak deszcz spadnie, tor zrobi się mokry, a następnie przestanie padać to woda na torze pozostanie juz do końca wyścigu ? Przyczepność już się nie zmieni ?

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #1125 dnia: Września 01, 2011, 16:00:23 pm »
T10 obrało taką drogę, wprowadzają niewielkie zmiany.
Zobaczymy jak zmieni się GT6 względem GT5.

Wreszcie ktoś napisał coś mądrego i konkretnego. Przepaść między GT4, a GT5 jest ogromna. GT5 oferuje znacznie więcej niż jej poprzedniczka. Zapewne między GT5, a GT6 nie będzie mowy o takim skoku. Ja życzyłbym sobie dopracowania baboli, nowych tras i aktualnej listy aut oraz ogólnie więcej wszystkiego.

Jacek84

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #1126 dnia: Września 01, 2011, 16:00:30 pm »
Czyli między , a tym nie ma różnicy i możemy zgodnie stwierdzić, że PD nic nie robi. W końcu mokra droga, a deszcz nakurwiający w Ciebie to jedno i to samo.

[flame off nostalgia on]Swoją drogą, ten efekt w GT3 był dokurwiony jak na tamte czasy[/flame off nostalgia on]

blach0r

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-06-2007
  • Wiadomości: 5 558
  • Reputacja: 26
  • PSN id: purePwnerer
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #1127 dnia: Września 01, 2011, 16:05:04 pm »
Chłopacy przesadzacie.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #1128 dnia: Września 01, 2011, 16:06:34 pm »
@ Zresztą sama jazda w deszczu, a jazda tylko po mokrej nawierzchni tez się sporo różni... obejrzyj sobie kiedyś "mokry" wyścig F1... jadąc tylko po mokrej nawierzchni bolidy zachowują się inaczej
Ty to na serio?

Nie, na niby.

czyli wg Ciebie jak deszcz spadnie, tor zrobi się mokry, a następnie przestanie padać to woda na torze pozostanie juz do końca wyścigu ? Przyczepność już się nie zmieni ?

Zmieni się i taki bajer jest w GT5. Natomiast w GT3, o którym dyskutujemy nic nie przesycha. Dlatego też spokojnie można przyjąć, że to są właśnie wyścigi w DESZCZU. Bo gdyby takie nie były, to tor z każdym okrążeniem stawałby się bardziej suchy. Tak jak pisałem wcześniej po prostu brakuje pionowych kreseczek, które powinno być widać w świetle reflektorów aut (bo czy kiedykolwiek widziałeś krople deszczu podczas ciemności nocą?). Może PS2 było za słabe do takiego oświetlenia, tego nie wiem. Fakty są takie, że tor nie przesycha co sugeruje, że woda ciągle się gromadzi.

Wiadomość scalona: [time]Wrzesień 01, 2011, 16:10:51 pm[/time]
Czyli między , a tym nie ma różnicy i możemy zgodnie stwierdzić, że PD nic nie robi. W końcu mokra droga, a deszcz nakurwiający w Ciebie to jedno i to samo.

Oj Tarniak jesteś niesprawiedliwy. Pokazałeś kamerę z kokpitu, której nie było w GT3 vs bumper cam z GT3. Mam dla Ciebie lepsze porównanie gdzie wyraźnie widać, że między tym:

(fragmenty gdzie kamera jest zza auta lub z kamery innej niż ta z kokpitu)


a tym:


...różnic praktycznie nie ma. Baaa, ja bym stwierdził nawet, że w GT3 wygląda to bardziej wymownie.
« Ostatnia zmiana: Września 01, 2011, 16:13:48 pm wysłana przez BoBaN »

bigdaddy

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 20-11-2008
  • Wiadomości: 213
  • Reputacja: 0
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #1129 dnia: Września 01, 2011, 16:21:01 pm »
Cytuj
We’re waiting for the right time to deliver these features to our fans.

"Czekamy aż zarobimy odpowiednią ilość kasy na marce"
Pewnie, po co od razu robić produkt idealny, trzeba zarobić na niedopracowanym.
dokładnie,  PD pierw wydaje płatne dema po cenie nowej gry, a po kilku latach wersja beta   :cry:

szkoda że nie będzie nocki w fm4 ale wiesz boban, albo najładniejszy racer na konsolach, równo wykonany, ultra płynne 60fpsów, 2x więcej samochodów i tras albo przycinająca beta GT4 w HD z nocką na 4 trasach   :angel:

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #1130 dnia: Września 01, 2011, 16:27:56 pm »
PD pierw wydaje płatne dema po cenie nowej gr
:o Było jakies płatne demo, bo chyba przeoczyłem? I to jeszcze za ponad 200zł!  :o

a po kilku latach wersja beta
:o Była wydana beta!? Ja pitole, więcej mnie ominęło niż myślałem. Są wszystkie trasy i auta z pełnej gry? Mozna kupić na allegro? Pewnie drogo chodzi coś takiego.

el becetol

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #1131 dnia: Września 01, 2011, 16:30:50 pm »
Ja pier**le nie wierze w to co czytam. :lol: Przecież deszcz to woda opadająca z nieba. W GT3 nie było deszczu, nie było wody opadającej z nieba. Jedyne co opada to ręce, jak się czyta fanbojów którzy kwestionują prawa natury w obronie swojej ukochanej serii. Pewnie spacer po plaży to dla nich to samo co wyścig w burzy piaskowej, no bo w końcu na ziemi leży piasek. :lol: Dobra kontynuujcie sobie dalej, kabaret pierwszej klasy.



BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #1132 dnia: Września 01, 2011, 16:53:53 pm »
Cytuj
We’re waiting for the right time to deliver these features to our fans.

"Czekamy aż zarobimy odpowiednią ilość kasy na marce"
Pewnie, po co od razu robić produkt idealny, trzeba zarobić na niedopracowanym.
dokładnie,  PD pierw wydaje płatne dema po cenie nowej gry, a po kilku latach wersja beta   :cry:

szkoda że nie będzie nocki w fm4 ale wiesz boban, albo najładniejszy racer na konsolach, równo wykonany, ultra płynne 60fpsów, 2x więcej samochodów i tras albo przycinająca beta GT4 w HD z nocką na 4 trasach   :angel:

Gdzie 2x więcej samochodów? Bo chyba nie na trasie. :D

Wiadomość scalona: [time]Wrzesień 01, 2011, 16:57:05 pm[/time]
W GT3 nie było deszczu, nie było wody opadającej z nieba.

Gdyby nie było, to tor nie byłby mokry. No chyba, że to sąsiad trawnik podlewał i mu się nie trafiło. :troll:
« Ostatnia zmiana: Września 01, 2011, 16:57:41 pm wysłana przez BoBaN »

inż. Oscyp

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 20-01-2010
  • Wiadomości: 4 133
  • Reputacja: 63
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #1133 dnia: Września 01, 2011, 17:03:47 pm »
CZO JA WIDŻAM  xP
SW-5606-3156-4802

el becetol

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #1134 dnia: Września 01, 2011, 17:05:00 pm »
W GT3 nie było deszczu, nie było wody opadającej z nieba.

Gdyby nie było, to tor nie byłby mokry. No chyba, że to sąsiad trawnik podlewał i mu się nie trafiło. :troll:

A w otoczeniu torów w Forzie jest też zieleń i drzewa które bez deszczu by przecież nie wyrosły - tak więc w Forzie też mamy wyścigi w deszczu, tak tylko tak jak w GT nie był pokazany bo spadł jakiś czas przed wyścigiem. No chyba że je sąsiad podlewał.

Ta wasza logika mnie rozp**rdala  :lol:  :lol: :lol:

 

piter86

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-10-2005
  • Wiadomości: 4 105
  • Reputacja: 97
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #1135 dnia: Września 01, 2011, 17:07:13 pm »
A propos deszczu w GT5 w widoku z kokpitu te pięknie zacinające bryły soli wyglądają foto-realistycznie , a przejeżdżający z boku pojazd sypie pikselami z pod kół. Niestety , ale te warunki pogodowe to sobie Panowie z PD mogą w odbyt wsadzić.
Warunki atmosferyczne to wyglądają , ale w PGR4 na gorszego xboxa.

pankracy

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 18-03-2010
  • Wiadomości: 315
  • Reputacja: -11
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #1136 dnia: Września 01, 2011, 17:43:11 pm »
co do deszczu to jak sonyfagow nie trawie, tak mimo tego nie rozumiem tej dyskusji, za bardzo dawno temu i za malo gralem w gt3 zeby sie przekonac czy mokra nawierzchnia miala jakis wplyw na prowadzenie auta ale bylem pewien ze jesli chodzi o warunki pogodowe to w symulatorach liczy sie efekt czyli trudnosc z opanowaniem auta i zmiana fizyki a nie efekt graficzny ktory przewaznie i tak jest dosc slaby.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #1137 dnia: Września 01, 2011, 18:58:05 pm »
Deszcz w GT3 miał wpływ na prowadzenie auta i po mokrej nawierzchni jechało się dużo trudniej.

@piter86
Faktem jest, że krople deszczu w GT5 wyglądają cienko i ogólnie pikselowa papka odstrasza. Jednak teraz nie wyobrażam sobie braku tego efektu w GT6. Wyścigi na mokrej nawierzchni, a potem dobieranie odpowiednich opon i kalkulacja (często ruleta) z odwiedzinami pit stopów kiedy tor przesycha to mega bajer, który dodaje mnóstwo emocji do rozgrywki. Mowa o online, bo trochę takich wyścigów jeździliśmy i dzięki temu efektowi roszady w stawce potrafiły zaskoczyć każdego kto wtedy jechał.

Ja bardzo bym chciał w kolejnej odsłonie zobaczyć taki ficzer jak wpływ piasku, ziemi na przyczepność. Np. ktoś wypada z trasy, sunie bokiem wyrywając trawę lub rozsypując piach, a potem w tym miejscu na zakręcie trzeba już uważać, bo zmienia sie przyczepność. To by było coś.

atomizer

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 09-08-2011
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 0
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #1138 dnia: Września 01, 2011, 20:02:00 pm »
Widzę, że już nawet w pogodynki się bawicie. Pod tym względem gt5 jest naprawdę lekko mówiąc super. Po za tym ktoś napisał , że forze 4 dzieli przepaść od gt5. Ciekawe skąd wie jeżeli forza 4 jeszcze nie wyszła. To na pewno kur** jasnowidz  :eek:

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #1139 dnia: Września 01, 2011, 20:24:57 pm »
Polecam sprawdzic efekty pogodowe w PGR4... to co jest w GT5 to porazka w porownaniu z tym co jest w PGR4....

I jak to jest, ze pomijany jest fakt ze GT5 nie trzyma stalych 60 FPS???????????

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #1140 dnia: Września 01, 2011, 20:36:27 pm »
Pod względem wizualnym efekty pogodowe w PGR wygrywają, ale pod względem wpływu na jazdę są daleko za tym co pokazuje GT5. Zresztą czemu się tu dziwić, że w PGR4 są ładniejsze skoro tam nie ma 16 aut na torze i takich modeli samochodów.

Nie jest pomijany fakt, że GT5 nie trzyma zawsze 60fps'ów. Przecież pisaliśmy o tym. Nocą w deszczu animacja spada wyraźnie, ale na trasach w dzień jest to praktycznie niezauważalne. Spadki z 60 do 50 klatek to rzecz niezauważalna. Gorzej by było gdyby z 30 spadało do 25-20, bo wtedy od razu rzuca się to w oczy.

Magik

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2010
  • Wiadomości: 1 497
  • Reputacja: 33
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #1141 dnia: Września 01, 2011, 20:53:25 pm »
W dzien  nawet przy 12 furach potrafi spadac do 40 fps.
Wyscigi z 16 furami strasznie mnie draznia...co innego jak gra ma stale 30 fps gdzie oko sie poprostu przyzwyczaja a co inne go jak jest plus-minus 25 klatek. Mnie to sie strasznie rzuca w oczy (najbardziej to widac chyba z widoku z kokpitu)...oczywiscie wiele zalezy od trasy, na niektorych zwalnia bardzie na innych mniej.
PGR i F1 to rzeczywiscie  klasa sama w sobie jesli chodzi o pogode (+ mega otoczenie z produkcji Bizzare)....ale te gry chodza w 30 fps a i potrafia zwalniac.
Generalnie ta generacja jest zbyut slaba zeby pociagnac to wszystko w bardzo dobrej jakosci w 60 fps.
Ja bym juz chetnie zobaczyl next-gena ciagnacego modele autovista/photravel + warunki atmosferyczne w mega jakosci i to wszystko w 60 fps :p


BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #1142 dnia: Września 01, 2011, 21:06:12 pm »
Ja nie widzę, żeby animacja w GT5 na trasach w dzień spadała. Może traci klatki, ale widocznie moje oko tego nie wyłapuje. Znacznie bardziej rzuca mi się w oczy rozjeżdżający się v-synch przy 16 autach.

Unlimited

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #1143 dnia: Września 01, 2011, 21:08:01 pm »
PGR4 pod względem wizualnym to dla mnie najlepsza wyścigówka na X360(może FM4 to zmieni..obaczymy), efekty pogodowe ma także lepiej zrobione niż te w GT5, jednak są tam te warunki pre renderowane(wybieramy wariant w menu), dwa modele samochodów składają się z mniejszej ilości polygonów, i jest ich mniej na trasie, odnośnie otoczenia, sama miasta wyglądają podobnie jak w GT5(co należy traktować jako zaletę i duży plus), niektóre są ładniejsze, niektóre nie, niektóre mają podobny poziom.

Spadki w GT5 po patch'ach są na pewno mniejsze niż było to przy premierze GT5, jednak są, to trzeba odnotować w słonecznych warunkach przy 12-16 furach wahają się między 45-60fpsów, w nocnych i złych warunkach pogodowych przy 16-12 furach przed nami potrafią spaść do 30 fpsów. Jednak myślę że można to wybaczyć, bo takie sytuację zdarzają się rzadko w GT5.

Jeśli komuś podobają się zmienne warunki w F1 2010 to hmmm..dla mnie to tanie efekciarstwo, lepiej i realniej odtworzone ma je starusieńki GP4(także jeśli chodzi o model jazdy), to tyle z mojej strony jeśli chodzi o klimaty F1.

Nie przesadzał bym też że efekty pogodowe w GT5 wyglądają cienko, owszem są podane w niższej rozdzielczości, przez to mamy czasem papkę, jednak generalnie nie jest źle i dodają sporo uroku, ja pragnę jednak zwrócić uwagę w tym momencie jak genialnie w GT5 zmienia się oświetlenie i niebo. Dla mnie te real timowe zmienne warunki to mega bajer, szczególnie w online. Wprowadza losowość do wyścigu, to co jest pięknie w wyścigach w realu.
« Ostatnia zmiana: Września 01, 2011, 21:09:53 pm wysłana przez Unlimited »

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 995
  • Reputacja: 132
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #1144 dnia: Września 01, 2011, 21:08:38 pm »
Cytuj
We’re waiting for the right time to deliver these features to our fans.

"Czekamy aż zarobimy odpowiednią ilość kasy na marce"
Pewnie, po co od razu robić produkt idealny, trzeba zarobić na niedopracowanym.
dokładnie,  PD pierw wydaje płatne dema po cenie nowej gry, a po kilku latach wersja beta   :cry:

szkoda że nie będzie nocki w fm4 ale wiesz boban, albo najładniejszy racer na konsolach, równo wykonany, ultra płynne 60fpsów, 2x więcej samochodów i tras albo przycinająca beta GT4 w HD z nocką na 4 trasach   :angel:

Żadne płatne dema, zwykły flame robiony przez pieprzone trolle   :mad:

Prolog to pełnoprawny tytuł, jak się chu** znasz, to lepiej nic nie pisać...  W GT5: P dostajesz jakoś 60 samochodów, jak i nie więcej. 5 tras z różnymi wersjami. Do tego, uwaga.... Online.

Ale fakt, przecież każde darmowe demo tyle posiada. Ten twór przerasta takiego Motorstorma. Więc skończcie z tym demem, bo ośmieszacie się z tym na okrągło... robiąc beke z samych siebie...

Unlimited

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #1145 dnia: Września 01, 2011, 21:10:55 pm »
Dla mnie GT5P ma także pięknie filmiki w HD przedstawiające każdą trasę. Szkoda że w GT5 tego nie ma..

Magik

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2010
  • Wiadomości: 1 497
  • Reputacja: 33
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #1146 dnia: Września 01, 2011, 21:37:08 pm »
@ Unli
Oczywiscie fury w PGR4 sa slabsze.
Niektore miasta przerastaja wszystko inne na tej generacji:)
Warunki pogodowe sa jak najbardzoej real timowe....w trybie kriery zaczynasz wyscig na sucho a konczysz deszczu....ew. zaczysz przy lekkim deszczu a konczych w ulewie + burzy z piorunami.
oczywiscie wplyw na model jazdy nie jest az tak mocno odczuwalny ale to wkoncu arcade ;)

Jestem daleki od stwierdzenia ze deszcz w f1 2010 to tanie efekciarstwo...momentami wyglada wrecz to mega realistycznie.
Inna sprawa ze model jazdy nie do konca dopracowali w tej kwestii i opony przejsciowe sa praktycznie zbedne....zobaczymy jak to bedzie w F1 2011.

bigdaddy

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 20-11-2008
  • Wiadomości: 213
  • Reputacja: 0
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #1147 dnia: Września 01, 2011, 22:04:01 pm »
Cytuj
We’re waiting for the right time to deliver these features to our fans.

"Czekamy aż zarobimy odpowiednią ilość kasy na marce"
Pewnie, po co od razu robić produkt idealny, trzeba zarobić na niedopracowanym.
dokładnie,  PD pierw wydaje płatne dema po cenie nowej gry, a po kilku latach wersja beta   :cry:

szkoda że nie będzie nocki w fm4 ale wiesz boban, albo najładniejszy racer na konsolach, równo wykonany, ultra płynne 60fpsów, 2x więcej samochodów i tras albo przycinająca beta GT4 w HD z nocką na 4 trasach   :angel:

Gdzie 2x więcej samochodów? Bo chyba nie na trasie. :D

Wiadomość scalona: [time]Wrzesień 01, 2011, 16:57:05 pm[/time]
W GT3 nie było deszczu, nie było wody opadającej z nieba.
Gdyby nie było, to tor nie byłby mokry. No chyba, że to sąsiad trawnik podlewał i mu się nie trafiło. :troll:
w grze do wyboru boban, w grze  :D
PD pierw wydaje płatne dema po cenie nowej gr
:o Było jakies płatne demo, bo chyba przeoczyłem? I to jeszcze za ponad 200zł!  :o

a po kilku latach wersja beta
:o Była wydana beta!? Ja pitole, więcej mnie ominęło niż myślałem. Są wszystkie trasy i auta z pełnej gry? Mozna kupić na allegro? Pewnie drogo chodzi coś takiego.
nic straconego jak przespałeś ostatnie 6lat

wczesna wersja beta dla ciebie za 90zl
http://www.ultima.pl/gran_turismo_5_platinum/i9025/
dołącz do 6mln beta testerów już dziś albo zacznij przygodę a płatnym demem, jest ładniejsze od bety i o połowę tańsze  :angel:

Unlimited

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #1148 dnia: Września 01, 2011, 22:20:11 pm »
@ Unli
Oczywiscie fury w PGR4 sa slabsze.
Niektore miasta przerastaja wszystko inne na tej generacji:)
Warunki pogodowe sa jak najbardzoej real timowe....w trybie kriery zaczynasz wyscig na sucho a konczysz deszczu....ew. zaczysz przy lekkim deszczu a konczych w ulewie + burzy z piorunami.
oczywiscie wplyw na model jazdy nie jest az tak mocno odczuwalny ale to wkoncu arcade ;)

Jestem daleki od stwierdzenia ze deszcz w f1 2010 to tanie efekciarstwo...momentami wyglada wrecz to mega realistycznie.
Inna sprawa ze model jazdy nie do konca dopracowali w tej kwestii i opony przejsciowe sa praktycznie zbedne....zobaczymy jak to bedzie w F1 2011.

Fakt fury w PGR4 są słabsze, ale dla mnie wyglądają w gameplayu lepiej niż te z FM3.

Co do miast w PGR4 napisałem że niektóre są ładniejsze niż w GT5, niektóre są na podobnym poziomie a niektóre są słabsze. Mowa o gameplayu, bo wiadomo że w Photo Travel to GT5 ma najlepiej odwzorowane miasta jak do tej pory.





Co do real timowych wyścigów, już nie pamiętam w PGR4 grałem dawno, i wydawało mi się z tego co pamiętam że są pre renderowane(pamiętam wybór w menu poszczególnych sekcji), ale jeśli mówisz że nie, to nie będę się kłócił bo tak może być.

Co do F1 2010, będę się trzymał że to tanie efekciarstwo, szczególnie w stosunku do stareńkiego GP4(imo. ta gra jest lepszym symulatorem niż F1 2010 i ma większe przywiązanie do detali). Po pierwsze to w F1 2010 jak pada deszcz to pada na całym torze, w GP4 może padać na wybranych sekcjach toru, tor nie przesycha tak dobrze jak w GP4, nie czuję tego w modelu jazdy. Oczywiście biorę pod uwagę różnicę graficzne jakie są w grach, wszak dzieli je sporo, jednak lepiej i realniej jest to oddane w GP4.

Gremlin88

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2010
  • Wiadomości: 428
  • Reputacja: 13
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #1149 dnia: Września 01, 2011, 22:20:23 pm »
@daddy - Ciekawe rzeczy piszesz jak na osobę, która zapłaci 180 zł za Forze 3 + DLC z ok 100 nowych aut i kilka nowych tras (ale też zabrali kilka).
« Ostatnia zmiana: Września 01, 2011, 22:22:28 pm wysłana przez Gremlin88 »

el becetol

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #1150 dnia: Września 01, 2011, 22:25:46 pm »
Ile samochodów właściwie doszło w GT5 względem GT4? Chyba nawet Boban narzekał na to ze brakuje nowszych. Z tego co kojarzę dwa niemieckie naziwagony, batmobil redbulla, dwa czy trzy specjalne modele z wystaw (nie kojarze z gry ale coś tam Kaz wybierał na filmikach), Citroen GT... jest gdzieś pełna lista?

 


bigdaddy

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 20-11-2008
  • Wiadomości: 213
  • Reputacja: 0
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #1151 dnia: Września 02, 2011, 00:19:42 am »
@daddy - Ciekawe rzeczy piszesz jak na osobę, która zapłaci 180 zł za Forze 3 + DLC z ok 100 nowych aut i kilka nowych tras (ale też zabrali kilka).
a no własnie kwestia cen gt5 premiera 200zł, fm3/fm4 169zl a limitowane wersje po 200zl

2 darmowe trasy i słaby Nurb GP do kupienia, z 20-30darmowych samochodów i 100 do kupienia. Czepiasz się DLC a w temacie GT5 wielki płacz że do GT5 nic nie wypuścili  :lol:

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 987
  • Reputacja: 120
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #1152 dnia: Września 02, 2011, 01:16:51 am »
@daddy - Ciekawe rzeczy piszesz jak na osobę, która zapłaci 180 zł za Forze 3 + DLC z ok 100 nowych aut i kilka nowych tras (ale też zabrali kilka).
a no własnie kwestia cen gt5 premiera 200zł, fm3/fm4 169zl a limitowane wersje po 200zl

2 darmowe trasy i słaby Nurb GP do kupienia, z 20-30darmowych samochodów i 100 do kupienia. Czepiasz się DLC a w temacie GT5 wielki płacz że do GT5 nic nie wypuścili  :lol:

Ja swoje GT5 za 170 zł kupiłem, a nie za 200 :P

------

Co do PGR4, to strasznie mi się podobał efekt po wjechaniu w kałużę. Bardzo fajnie to oddali, niemal jak w realu a przecież gra to arcade.

Unlimited

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #1153 dnia: Września 02, 2011, 07:41:44 am »
Ile samochodów właściwie doszło w GT5 względem GT4? Chyba nawet Boban narzekał na to ze brakuje nowszych. Z tego co kojarzę dwa niemieckie naziwagony, batmobil redbulla, dwa czy trzy specjalne modele z wystaw (nie kojarze z gry ale coś tam Kaz wybierał na filmikach), Citroen GT... jest gdzieś pełna lista?

Oto pełna lista:

http://www.gtplanet.net/gran-turismo-5-official-car-list/

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #1154 dnia: Września 02, 2011, 08:54:47 am »
Ile samochodów właściwie doszło w GT5 względem GT4? Chyba nawet Boban narzekał na to ze brakuje nowszych. Z tego co kojarzę dwa niemieckie naziwagony, batmobil redbulla, dwa czy trzy specjalne modele z wystaw (nie kojarze z gry ale coś tam Kaz wybierał na filmikach), Citroen GT... jest gdzieś pełna lista?

Oto pełna lista:

http://www.gtplanet.net/gran-turismo-5-official-car-list/

Ale on pytal ile jest nowych samochodow w porownaniu z GT4.

Unlimited

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #1155 dnia: Września 02, 2011, 08:56:58 am »
Ile samochodów właściwie doszło w GT5 względem GT4? Chyba nawet Boban narzekał na to ze brakuje nowszych. Z tego co kojarzę dwa niemieckie naziwagony, batmobil redbulla, dwa czy trzy specjalne modele z wystaw (nie kojarze z gry ale coś tam Kaz wybierał na filmikach), Citroen GT... jest gdzieś pełna lista?

Oto pełna lista:

http://www.gtplanet.net/gran-turismo-5-official-car-list/

Ale on pytal ile jest nowych samochodow w porownaniu z GT4.

Wszystkie premiumy w grze którą są z rocznika 2006 oraz niektóre klasyki. ;)

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #1156 dnia: Września 02, 2011, 09:41:28 am »
PGR'a uwielbiam. Jak miałem X0 na chacie, to non stop w to grałem. Dla mnie to najlepsze wyścigi na X0. Nie grałem nigdy w tak miodnego szosowego arcade racera, który dawałby tyle frajdy z gry padem. Ciągle czekam na to, że ludzie odpowiedzialni za ten tytuł zbiorą swoje siły i wydadzą coś podobnego na wszystkie platformy. Byłoby bardzo miło.

Co do miast, to akurat te w GT5 wyglądają bardzo dobrze (praktycznie to najładniejsze trasy w grze) i nie mają się czego wstydzić przy PGR. Za to trasy pozamiejskie w PGR4 potrafią wyglądać naprawdę cienko (szczególnie te w śniegu). Zresztą w GT5 niektóre tory też wyglądają słabo, więc na jedno wychodzi.

...ja pragnę jednak zwrócić uwagę w tym momencie jak genialnie w GT5 zmienia się oświetlenie i niebo.

To był jeden z największych opadów szczęki jaki zaliczyłem na tej generacji. Przejście z nocy na świt, a potem w południe i zachód słońca na Nurbie, to totalne mistrzostwo świata i PD dojebało tutaj do pieca ostro. Zabawnie było na początku w GT5 kiedy ludzie na serwerach grali tak pierwszy raz. Podczas wyścigu słychać było tylko w headsetach "Łooooo", "Łaaaał", "Japierdole". Jeszcze jak do tego ktoś wzbił piach z pobocza i słońce przedzierające się przez konary drzew rozpraszało się na tumanach kurzu, to już w ogóle był orgazm dla gałek ocznych. Gdyby tylko GT5 wszędzie trzymało taki poziom.

el becetol

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #1157 dnia: Września 02, 2011, 09:44:42 am »
Wszystkie premiumy w grze którą są z rocznika 2006 oraz niektóre klasyki. ;)

Acura NSX '91, Audi TT Coupe 3.2 quattro '03 lub Alfa Romeo 147 GTA '02 to klasyki czy z 06?

Ja chciałem pełną listę samochodów które pojawiły się dopiero w GT5.


Unlimited

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #1158 dnia: Września 02, 2011, 10:06:05 am »
Nie wiem czy ktoś taką listę stworzył, możesz po gtplanet.net poszperać, może coś takiego tam jest.

Gremlin88

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2010
  • Wiadomości: 428
  • Reputacja: 13
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #1159 dnia: Września 02, 2011, 10:45:03 am »
Boban - nie licz na to, że ludzie od PGR zbiorą siły i wydadzą coś na wszystkie platformy. Chyba większość z nich robi teraz gry społecznościowe.

Za to lead designer PGR 3 i 4 oraz Blur w kwietniu dołączył do Evolution Studios :)