Autor Wątek: [archiwum] Odp: POLITYKA  (Przeczytany 653250 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11160 dnia: Listopada 16, 2010, 15:43:58 pm »
Ten konkretny marsz był oficjalnie zorganizowany przez Młodzież Wszechpolską i Oboz Narodowo–Radykalny. Nie dlatego, że ja tak uważam - takie są fakty. A teraz sam się wysil trochę i poczytaj o nich, jacy to z nich patrioci.

Do książek to raczej ty powinieneś wrócić, skoro ludzi którzy przeciwstawili się niemieckiej i rosyjskiej okupacji nazywasz faszystami. Poczytaj sobie o tym kto walczył z hitlerowcami i sowietami. Narodowcy z hitlerowcami mieli tyle wspólnego, że byli przez nich mordowani. Tysiącami. W imię niepodległej Polski. A teraz jakiś bobek zaczytany w wyborczej ich opluwa, bo tak kazał jakiś Blumstein i zgraja idiotów czcząca czerwoną flagę z sierpem i młotem.

W czasie marszu nie było propagowania nazizmu ani faszyzmu. Chyba że masz na to jakieś dowody. Jeśli tak to pokaż teraz te zdjęcia z marszu, z portretami hitlera i swastykami, które by twoją (?) teze tłumaczyły. Był marsz patriotyczny, świętujący niepodległość Polski. To tak bardzo wkur**a lewaków, bo u wizja niepodległej polski powoduję ból dupy już od prawie stu lat.

Cytuj
Członkami ONR byli m.in. Jan Mosdorf (wcześniej prezes Młodzieży Wszechpolskiej, zamordowany w Oświęcimiu), Henryk Rossman (więziony w Berezie Kartuskiej), Bolesław Piasecki (przywódca ONR-Falanga, po wojnie Stowarzyszenia Pax), Paweł Musioł (historyk piśmiennictwa śląskiego, twórca programu regionalizmu śląskiego, pisarz i dziennikarz, w czasie okupacji działacz konspiracyjny rozstrzelany przez Niemców w czasie wojny), Stanisław Piasecki (redaktor naczelny Prosto z Mostu rozstrzelany w Palmirach w 1941), Wojciech Wasiutyński, Tadeusz Todtleben, Jerzy Kurcjusz, Jan Korolec, Tadeusz Gluziński.

Sami kur** naziści, fani hitlera. Pewnie tylko przez przypadek Niemcy do nich strzelali.


przecież nikt ich nazistami nie nazwał, faszystami jak najbardziej. ale to przecież oczywiste, że nimi są.

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11161 dnia: Listopada 16, 2010, 15:51:03 pm »
To oczywiste. Tak jak to że PO to czystej wody komuniści.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11162 dnia: Listopada 16, 2010, 15:56:23 pm »
Cytuj
Faszyzm (wł. fascismo, od łac. fasces – wiązki, rózgi liktorskie i wł. fascio – wiązka, związek) – doktryna polityczna powstała w okresie międzywojennym we Włoszech, sprzeciwiająca się demokracji parlamentarnej, głosząca kult państwa (statolatrię, totalitarne silne przywództwo, terror państwowy i solidaryzm społeczny). Faszyzm podkreślał wrogość wobec zarówno liberalizmu, jak i komunizmu. Początkowo nazwa odnosiła się tylko do włoskiego pierwowzoru, później była stosowana wobec pokrewnych ruchów w latach 20. i 30. XX wieku, zwłaszcza narodowego socjalizmu w Niemczech, oraz współczesnych ruchów wywodzących się z partii faszystowskich (neofaszyzm).

Wielu różnych naukowców różnie definiuje faszyzm, niemniej poniższe elementy są najczęściej wymieniane jako integralne części faszyzmu: nacjonalizm, etatyzm, militaryzm, imperializm, totalitaryzm, antykomunizm, korporacjonizm, populizm oraz opozycja do politycznego i ekonomicznego liberalizmu. W niemieckiej wersji faszyzmu czyli narodowym socjalizmie ważnymi elementami był także rasizm, antysemityzm, homofobia i szowinizm które włoski faszyzm z czasem zaczął przejmować po współpracy Adolfa Hitlera z Benito Mussolinim

przecież to jest wypisz wymaluj onr.

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11163 dnia: Listopada 16, 2010, 16:07:41 pm »
Jak w ryj strzelił.

Cytuj
Faszyzm podkreślał wrogość wobec zarówno liberalizmu

Cytuj
opozycja do politycznego i ekonomicznego liberalizmu.

Dlatego pewnie Mikkego zaprosili do marszu.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11164 dnia: Listopada 16, 2010, 16:16:39 pm »
czy ty w ogóle masz pojęcie czym jest onr???? skąd się wzięło, w co się przekształciło? czy wiesz co to jest falanga i do jakich wartości się oficjalnie odwoływała? wiesz co to był marsz na myślenice i w ogóle kim był doboszyński?

z tego co piszesz raczej widać, że nie masz o tych sprawach pojęcia.
btw. ja nie piszę o korwinie (podobnie jak nie pisałem wcześniej o nazizmie), dla mnie ta pacynka od dawna nie liczy się na scenie politycznej/moralnej czy jakiejkolwiek innej.

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11165 dnia: Listopada 16, 2010, 16:38:49 pm »
Jak w ryj strzelił.

Cytuj
Faszyzm podkreślał wrogość wobec zarówno liberalizmu

Cytuj
opozycja do politycznego i ekonomicznego liberalizmu.

Dlatego pewnie Mikkego zaprosili do marszu.

O nim już pisałem, nawet mi rym wyszedł:
Przystawki w postaci znanych nazwisk nie mają znaczenia, tylko pokazują ich sympatie narodowościowe - dla każdej kupy zawsze znajdą się chętne muchy.
A jeśli muszę Cię przekonywać kim są ONRowcy to jest źle. Poważnie, jest źle. Dla postawienia na swoim i z niechęci do przyznania komuś racji zaczynasz bronić ruch obnoszący się taką ideologią.
s00s ma racje, też o tym pisałem - poczytaj jeszcze więcej, bo walka z okupantem to tylko jedna twarz ONRu. Ich pubudki i późniejsza działalność to nic pięknego i patriotycznego.
No i nadal nie raczyłeś zaznaczyć w moim cytacie, kolejno: w którym miejscu wg Ciebie patriotyzm nazywałem faszyzmem oraz  gloryfikowałem komunizm. Skoro sprowokowałeś to proszę bardzo, ciągnijmy to dalej.

Ps - naprawdę chcesz obalić moje stwierdzenie, że to był marsz faszystowski tym, że wziął w nim udział Korwin-Mikke? Poważnie?

A wszyscy lewacy to komuniści. Ich identyfikacja jest banalna. Cóż za pierdolenie...
Kolejny skryty miłośnik czystości narodowej czy fan trollingu? Jest jakaś szansa, choćby minimalna, że zejdziesz z wysokości, pochylisz się i rozwiniesz tą myśl?
« Ostatnia zmiana: Listopada 16, 2010, 16:44:50 pm wysłana przez prart »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11166 dnia: Listopada 16, 2010, 16:47:07 pm »
Po tysiąckroć wolę ONR, nacjonalistów i polskich faszystów niż lewactwo, które stało po drugiej stronie.

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11167 dnia: Listopada 16, 2010, 16:56:28 pm »
(podobnie jak nie pisałem wcześniej o nazizmie)

Nie, tylko wrzuciłeś zdjęcie hajlujących. To przecież nie ma nic wspólnego z nazizmem i nic nie miało sugerować.

Co do reszty - rzucasz sto pytań do i chcesz się czegoś nauczyć? Doboszyński nie był nigdy w ONR, tylko w SN, rzucasz też Falangą, coraz dalej odbiegając od tematu - ale pewnie znajdziesz jakiś pozawijany sposób aby nam wytłumaczyć że Doboszyński i falanga ma więcej wspólnego z czwartkowym marszem, o którym jest dyskusja, niż Korwin Mikke, który stał na jego czele, ale o którym nie chcesz wspominać, bo nie pasuje do teorii faszystowskiego marszu. Chcesz to możemy jechać na twój tanii sposób:

Cytuj
Komunizm oparty był na idei walki klas, mającej doprowadzić do osiągnięcia sprawiedliwości społecznej poprzez stworzenie społeczeństwa pozbawionego wewnętrznych podziałów ekonomicznych (bezklasowego) i etnicznych (bezpaństwowego), w którym wszystkie środki produkcji znajdą się w posiadaniu wspólnot. Ważnymi elementami ideologii komunizmu było promowanie internacjonalizmu i ateizmu, ponieważ komuniści uważali, że wszyscy ludzie są równi bez względu na narodowość, rasę czy religię, a podziały te uważają za szkodliwe i prowadzące do konfliktów.

Komuniści jako sposób osiągnięcia swych celów równości i sprawiedliwości wskazywali na rewolucję oraz "obalenie przemocą całego dotychczasowego ustroju społecznego"[3], a także wprowadzenie opartego na tej ideologii systemu rządów, do czasu osiągnięcia stadium komunizmu miał trwać przejściowy ustrój określany mianem dyktatury proletariatu. Komunizm miałby doprowadzić do zjednoczenia świata oraz likwidacji biedy i ubóstwa.

Wypisz wymaluj PO/Ruch Poparcia/SLD/s00s/każdy z którym się nie zgadzam.
Faktycznie, tak jest prościej.  :lol:

Prart - ciebie już Meartin zniszczył i jeszcze się nie podniosłeś, czemu każesz mi jeszcze raz na to samo odpowiadać? Mogę wkleić jego post.
Najpierw marsz niepodległościowy nazywasz faszystowskim, a potem się pytasz gdzie porównujesz patriotyzm do faszyzmu.
Najpierw bijesz brawo ludziom machającym czerwonymi sztandarami, a potem się pytasz gdzie niby gloryfikowałeś komunizm.
Najpierw się trochę poucz bo miotasz się jak zadymiarz Biedroń w drodze do radiowozu.
« Ostatnia zmiana: Listopada 16, 2010, 17:03:35 pm wysłana przez el becetol »

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11168 dnia: Listopada 16, 2010, 17:31:09 pm »
Cytat: s00s  Dzisiaj o 17:16:39
(podobnie jak nie pisałem wcześniej o nazizmie)

Nie, tylko wrzuciłeś zdjęcie hajlujących. To przecież nie ma nic wspólnego z nazizmem i nic nie miało sugerować.

Co do reszty - rzucasz sto pytań do i chcesz się czegoś nauczyć? Doboszyński nie był nigdy w ONR, tylko w SN, rzucasz też Falangą, coraz dalej odbiegając od tematu - ale pewnie znajdziesz jakiś pozawijany sposób aby nam wytłumaczyć że Doboszyński i falanga ma więcej wspólnego z czwartkowym marszem, o którym jest dyskusja, niż Korwin Mikke, który stał na jego czele, ale o którym nie chcesz wspominać, bo nie pasuje do teorii faszystowskiego marszu

salut rzymski najpierw przyjęli włoscy faszyści, ci do wartości których odwoływała się falanga. ta z kolei powstała po rozwiązaniu w '35 onr i była jego duchowym następcą. to, że tobie salut kojarzy się w pierwszej kolejności z nazistami, to sorry, nie mój problem.

co do samego doboszyńskiego i onr to skoro tak dobrze znasz temat, to pewnie wiesz, że doboszyński był w OWP, które później przekształciło się w ONR. no chyba, że nie przeczytałeś wpisu na wiki do końca ;)

tutaj jeszcze "mały" dowód na duchowe pokrewieństwo dwóch powyższych:

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,RPO-w-Myslenicach-ONR-propagowalo-faszyzm,wid,10084790,wiadomosc.html?ticaid=1b412

oni ten marsz organizują co roku.

kontr zagranie z definicją całkowicie z dupy. mój "tani sposób" był przynajmniej zgodny z rzeczywistością. onr niemalże idealnie pasuje pod definicję faszyzmu, za wiki:

Cytuj
Obóz Narodowo-Radykalny (ONR) – narodowo-radykalne, nacjonalistyczne i antysemickie ugrupowanie polityczne...


z korwinen proponuję sobie odpuścić. to że tam był nie świadczy o tym, że onr nie jest faszystowskie, a jeżeli to jest twój jedyny argument, że tak właśnie jest to słabo.
« Ostatnia zmiana: Listopada 16, 2010, 17:35:04 pm wysłana przez s00s »

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11169 dnia: Listopada 16, 2010, 18:33:20 pm »
Cytat: el becetol
Cytat: s00s
(podobnie jak nie pisałem wcześniej o nazizmie)
Nie, tylko wrzuciłeś zdjęcie hajlujących. To przecież nie ma nic wspólnego z nazizmem i nic nie miało sugerować.
salut rzymski najpierw przyjęli włoscy faszyści, ci do wartości których odwoływała się falanga. ta z kolei powstała po rozwiązaniu w '35 onr i była jego duchowym następcą. to, że tobie salut kojarzy się w pierwszej kolejności z nazistami, to sorry, nie mój problem.

Mi? A kto wczoraj dopisał:
Cytat: s00s
kolesie pokazujący hitlerowski gest, uważający się za patriotów i organizujący "marsz niepodległości"

Więc kto dzisiejszy "salut rzymski" jeszcze wczoraj nazywał "hitlerowskim gestem"? Ty? Nie, w końcu ty nic nie pisałeś o nazistach i hitlerowcach. Przestań się teraz wić, cała twoja wczorajsza wypowiedź, zdjęcie i tekst, miała na celu pokazać że za marszem niepodległości stoją hitlerowcy, więc dziś nie rób z siebie idioty temu zaprzeczając i udawać że nic wczoraj nie pisałeś o nazizmie. Tak samo zawiesiłes się z Doboszyńskim, czyli o człowieku który 70 lat temu wspólpracował z organizacją ktora później przekształciła się w organizację która dziś szła na marszu i to ma twoim zdaniem udowadniać że patriotyzm to faszyzm. Weź się nie powstrzymuj, po co Doboszyński, napisz od razu że Mussolinni osobiście by się stawił na marszu gdyby żył, przecież faszystom na sercu leżała niepodległość polski, świętowana na marszu, pewnie dlatego razem z niemcami zabijali polskich narodowców, których dziś opluwasz ty. Wystarczy trochę czerskości umysłu i to wszystko ma sens.
« Ostatnia zmiana: Listopada 16, 2010, 18:35:32 pm wysłana przez el becetol »

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11170 dnia: Listopada 16, 2010, 19:09:00 pm »
spoko, skoro dla ciebie organizacja oficjalnie popierająca antysemickie incydenty, posługująca się faszystowskimi symbolami jest synonimem patriotyzmu to luuz. żyj w swoim świecie. dla mnie patriotyzm to coś innego. cheers

« Ostatnia zmiana: Listopada 16, 2010, 19:18:09 pm wysłana przez s00s »

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11171 dnia: Listopada 16, 2010, 19:59:44 pm »
Spoko, skoro dla ciebie Świeto Niepodległości jest świętem faszystowskim, marsz na jego uczczenie to demonstracja faszystowska, a polska flaga to symbol faszyzmu to żyj sobie dalej w tym świecie "innego patriotyzmu". Shalom.

Palpantine

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2006
  • Wiadomości: 834
  • Reputacja: 11
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11172 dnia: Listopada 16, 2010, 21:06:16 pm »
Becet, zarzuć mi cytatem, gdzie będzie czarno na białym napisane, że s00s uważa Święto Niepodległości za święto faszystowskie. Bo szukam, szukam, ale nigdzie znaleźć nie mogę :/
Atari created it, Nintendo pioneerd it, Sony popularized it, Microsoft bought it...

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11173 dnia: Listopada 16, 2010, 21:54:14 pm »
Jak nie możesz znaleźć? Jest nad moim postem o którym wspominał s00s, tym w którym piszę że antysemickie incydenty i posługiwanie się faszystowskimi symbolami to dla mnie synonim patriotyzmu.

Palpantine

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2006
  • Wiadomości: 834
  • Reputacja: 11
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11174 dnia: Listopada 16, 2010, 22:05:19 pm »
Napisał
Cytat: s00s  Dzisiaj o 17:16:39
(podobnie jak nie pisałem wcześniej o nazizmie)

Nie, tylko wrzuciłeś zdjęcie hajlujących. To przecież nie ma nic wspólnego z nazizmem i nic nie miało sugerować.

Co do reszty - rzucasz sto pytań do i chcesz się czegoś nauczyć? Doboszyński nie był nigdy w ONR, tylko w SN, rzucasz też Falangą, coraz dalej odbiegając od tematu - ale pewnie znajdziesz jakiś pozawijany sposób aby nam wytłumaczyć że Doboszyński i falanga ma więcej wspólnego z czwartkowym marszem, o którym jest dyskusja, niż Korwin Mikke, który stał na jego czele, ale o którym nie chcesz wspominać, bo nie pasuje do teorii faszystowskiego marszu

salut rzymski najpierw przyjęli włoscy faszyści, ci do wartości których odwoływała się falanga. ta z kolei powstała po rozwiązaniu w '35 onr i była jego duchowym następcą. to, że tobie salut kojarzy się w pierwszej kolejności z nazistami, to sorry, nie mój problem.

co do samego doboszyńskiego i onr to skoro tak dobrze znasz temat, to pewnie wiesz, że doboszyński był w OWP, które później przekształciło się w ONR. no chyba, że nie przeczytałeś wpisu na wiki do końca ;)

tutaj jeszcze "mały" dowód na duchowe pokrewieństwo dwóch powyższych:

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,RPO-w-Myslenicach-ONR-propagowalo-faszyzm,wid,10084790,wiadomosc.html?ticaid=1b412

oni ten marsz organizują co roku.

kontr zagranie z definicją całkowicie z dupy. mój "tani sposób" był przynajmniej zgodny z rzeczywistością. onr niemalże idealnie pasuje pod definicję faszyzmu, za wiki:

Cytuj
Obóz Narodowo-Radykalny (ONR) – narodowo-radykalne, nacjonalistyczne i antysemickie ugrupowanie polityczne...


z korwinen proponuję sobie odpuścić. to że tam był nie świadczy o tym, że onr nie jest faszystowskie, a jeżeli to jest twój jedyny argument, że tak właśnie jest to słabo.

Becet, masz na myśli ten post? Jeśli tak, to nie ma tutaj żadnego zdania, które dobitnie wskazuje na twoją teorię, że s00s uznaje Święto Niepodległości faszystowskim świętem.
Atari created it, Nintendo pioneerd it, Sony popularized it, Microsoft bought it...

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11175 dnia: Listopada 16, 2010, 22:09:58 pm »
Nie, nie ten.

Cytat: el becetol
Jest nad moim postem o którym wspominał s00s, tym w którym piszę że antysemickie incydenty i posługiwanie się faszystowskimi symbolami to dla mnie synonim patriotyzmu.

Tu masz bezpośredni link.
« Ostatnia zmiana: Listopada 16, 2010, 22:12:28 pm wysłana przez el becetol »

Palpantine

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2006
  • Wiadomości: 834
  • Reputacja: 11
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11176 dnia: Listopada 16, 2010, 22:16:41 pm »
To może zamkniesz ryj i przestaniesz pie**olić od rzeczy, wyrzucając ludziom dookoła, że nie potrafią merytorycznie odpowiedzieć na twoje pytania, kiedy ty na jedno, proste pytanie, w którym proszę o cytat wypowiedzi s00s'a nie potrafisz mi udzielić odpowiedzi.

PS. Chcę cytat s00sa. Nie jakieś twoje kosmate domysły.
« Ostatnia zmiana: Listopada 16, 2010, 22:18:21 pm wysłana przez Palpantine »
Atari created it, Nintendo pioneerd it, Sony popularized it, Microsoft bought it...

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11177 dnia: Listopada 16, 2010, 23:28:54 pm »
Myśl, a nie bluzgaj. Może kiedyś ci się uda.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11178 dnia: Listopada 17, 2010, 00:02:38 am »
Jak nie możesz znaleźć? Jest nad moim postem o którym wspominał s00s, tym w którym piszę że antysemickie incydenty i posługiwanie się faszystowskimi symbolami to dla mnie synonim patriotyzmu.

jeżeli tak nie jest to jestem ciekaw jakie są twoje odczucia w stosunku do onr??
powinieneś mieć jakieś zdanie w tej kwestii skoro się tak udzielasz. dla mnie wiesz, to organizacja która pod przykrywką patriotyzmu propaguje swój faszystowski charakter. no, ale to już wszyscy wiemy.
co ty o nich myślisz? podziel się.

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11179 dnia: Listopada 17, 2010, 08:42:21 am »
Prart - ciebie już Meartin zniszczył i jeszcze się nie podniosłeś, czemu każesz mi jeszcze raz na to samo odpowiadać? Mogę wkleić jego post.
Co do zniszczenia mnie przez Meartina, to skonczyło się ono tak:
Zwracam honor.
Mój błąd, niepotrzebnie wciągałem ONRowców do swojej wypowiedzi.
Ten post chcesz wkleić? Meartin nie był świadomy, kto byl organizatorem marszu i skojarzył, że jak marsz niepodległości to przez patriotów musi robiony. Przestań zasłaniać się Maertinem i zaznacz mi z łaski swojej moje cytaty a nie Twoje interpretacje, których próbkę komentuję poniżej:

Najpierw marsz niepodległościowy nazywasz faszystowskim, a potem się pytasz gdzie porównujesz patriotyzm do faszyzmu.
Charakter marszu nie wyraza jego nazwa a osoby stojące za jego organizacją i uczestniczące w nim. W tym przypadku była to organizacja faszystowska. Więc równie dobrze mogliby nazwać go marszem hutników - nie zrobiłoby to z nich pracowników huty. No piszę jak do dziecka, ale nadal nie wiem, czy to dotrze.

Najpierw bijesz brawo ludziom machającym czerwonymi sztandarami, a potem się pytasz gdzie niby gloryfikowałeś komunizm.
Oprócz tych machających czerwonymi sztandarami była tez zgraja wielu róznych grup i reprezentantów różnych nurtów. Poparłem ich konkretną akcję (bo była słuszna) i ich stosunek do faszyzmu. Nie ma w tym żadnej gloryfikacji (sprawdź definicję tego słowa), tym bardziej komunizmu. Zresztą coś się tak uczepił komunizmu? Kontrmanifestację zorganizowało porozumienie, składające się z : http://www.11listopada.org/skladkoalicji11listopada

Najpierw się trochę poucz bo miotasz się jak zadymiarz Biedroń w drodze do radiowozu.
Nie komentuję.

Może zróbmy tak, żeby nie rozdrabniać dyskusji. Dwa pytania: masz problem ze zrozumieniem, że ONR do faszyści? Czy ze zrozumieniem tego, że jak faszyści organizują marsz, to marsz ten jest faszystowki - niezależnie od nazwy jaką oficjalnie przybiera?

To pisałes do s00sa, ale nie mogę pozostawić bez komentarza:
Spoko, skoro dla ciebie Świeto Niepodległości jest świętem faszystowskim, marsz na jego uczczenie to demonstracja faszystowska, a polska flaga to symbol faszyzmu to żyj sobie dalej w tym świecie "innego patriotyzmu". Shalom.
Jesteś inteligentym człowiekiem z rozbujałą wyobraźnią, której nie potrafisz kontrolować w dyskusjach merytorycznych - tam, gdzie trzeba się trzymać faktów. Jak ktoś pisze o kole, ty widzisz od razu cały rower i siedzącego na nim komunistę. Tylko że najczęściej wychodzi tak, że autor od koła pisał o tym podbiegunowym.

Milford_Cubicle

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2007
  • Wiadomości: 856
  • Reputacja: 2
  • IT could swallow all of us before IT even CHEWED!
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11180 dnia: Listopada 17, 2010, 08:54:03 am »
Cytuj
Najpierw bijesz brawo ludziom machającym czerwonymi sztandarami, a potem się pytasz gdzie niby gloryfikowałeś komunizm.
Oprócz tych machających czerwonymi sztandarami była tez zgraja wielu róznych grup i reprezentantów różnych nurtów. Poparłem ich konkretną akcję (bo była słuszna) i ich stosunek do faszyzmu. Nie ma w tym żadnej gloryfikacji (sprawdź definicję tego słowa), tym bardziej komunizmu. Zresztą coś się tak uczepił komunizmu? Kontrmanifestację zorganizowało porozumienie, składające się z : http://www.11listopada.org/skladkoalicji11listopada
Oprócz ONR była tam też zgraja wielu różnych grup i reprezentantów różnych nurtów. Poparłem ich konkretną akcję (bo była słuszna) i ich stosunek do niepodległości Polski. Nie ma w tym żadnej glolyfikacji (sprawdź definicję tego słowa), tym bardziej faszyzmu. Zresztą coś się tak uczepił faszyzmu? http://marszniepodleglosci.pl/komitet-poparcia/
I'm happy to pull my veins out and braid a rope
I don't need hope to know that you'd die slow
I'm happy to pull my veins out and braid a rope
I don't need hope to know that you'd die slow

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11181 dnia: Listopada 17, 2010, 09:25:10 am »
a jakie masz odczucia odnośnie samego onr? czy według ciebie to patrioci? proste pytanie.

Milford_Cubicle

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2007
  • Wiadomości: 856
  • Reputacja: 2
  • IT could swallow all of us before IT even CHEWED!
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11182 dnia: Listopada 17, 2010, 09:31:27 am »
To zależy, jako sama organizacja ONR kojarzy mi się z bandą łysych robiących sieg heil, których raczej należy od społeczeństwa odsunąć.

Jednak ja wiem, że Ty chcesz się czepić marszu, w marszu byli tylko częścią grupy ludzi idących, żeby uczcić niepodległość. Nie robili tam żadnych gestów, nie propagowali faszyzmu, a to co mają we łbach w tym momencie, to ich sprawa, nie nam to oceniać. Jeśli jednak by tak robili, to wyje**ć ich z marszu, wsadzić do więzienia. Natomiast jeśli po drugiej stronie pojawił się sierp i młot, to sytuacja jest taka sama, wyje**ć i wsadzić do więzienia. Komunizm i faszyzm w konstytucji są na równi zakazane. Ale taki prart jak mowa o komuniźmie, to potrafi odpowiedzieć "coś się tak uczepił komunizmu", no albo się czepiamy wszystkiego, albo niczego.
I'm happy to pull my veins out and braid a rope
I don't need hope to know that you'd die slow
I'm happy to pull my veins out and braid a rope
I don't need hope to know that you'd die slow

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11183 dnia: Listopada 17, 2010, 09:41:03 am »
s00s, zadziwiasz mnie. Czepiać się jednego z organizatorów marszu, kiedy sama inicjatywa była słuszna, a po drugiej stronie zebrała się nastawiona na robienie burdy, czerwona hołota?

Brawa za kontrmanifestację - je**ć fazyszm!

Naprawdę się pod tym podpisujesz?

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11184 dnia: Listopada 17, 2010, 09:58:51 am »
Spoko, skoro dla ciebie Świeto Niepodległości jest świętem faszystowskim, marsz na jego uczczenie to demonstracja faszystowska, a polska flaga to symbol faszyzmu to żyj sobie dalej w tym świecie "innego patriotyzmu". Shalom.
Jesteś inteligentym człowiekiem z rozbujałą wyobraźnią, której nie potrafisz kontrolować w dyskusjach merytorycznych - tam, gdzie trzeba się trzymać faktów. Jak ktoś pisze o kole, ty widzisz od razu cały rower i siedzącego na nim komunistę. Tylko że najczęściej wychodzi tak, że autor od koła pisał o tym podbiegunowym.

Ty z kolei inteligencją nie grzeszysz. Jakbyś zadał sobie trud przeczytania tej dyskusji ze zrozumieniem to zobaczyłbyś że to była ironia właśnie, bo powyżej s00s zarzucił mi że antysemickie wyskoki i faszystowskie gesty uważam za oznakę patriotyzmu - czego nigdy nie napisałem. Całe te stylistyczne zawijanie nie przykryje tego że nie przeczytałeś tekstu ze zrozumieniem. W całej reszcie postów wykazujesz się skrajną hipokryzją - marsz niepodległości ci się nie podobał, bo był rzekomo faszystowski, chociaż żadnego propagowania faszyzmu na nim nie było - a tylko dlatego że jednym z uczestników byli rzekomi faszyści. Za to podobała ci się manifestacja z czerwonym sztandarem, który wiadomo jaki system propaguje, i tu już ci nie przeszkadza że szli w nim komuniści. Przepraszam bardzo ale koniec końców, to właśnie ludzie którym biłeś brawo w pociągu zaatakowali gazem, młotkami i kijami ludzi jadący na Marsz Niepodległości.

http://www.bibula.com/?p=28408

Cytuj
Wraz z grupą znajomych z Torunia, reprezentujących różne organizacje (a nie, jak podały media, tylko ONR), postanowiliśmy pojechać na Marsz Niepodległości do Warszawy, aby wspólnie zamanifestować nasze przywiązanie do Ojczyzny.

W pociągu (stacja Sochaczew) zostaliśmy podstępnie zaatakowani przez grupę zamaskowanych lewaków w kaskach, zaopatrzonych w młotki, pałki teleskopowe i inne niebezpieczne narzędzia. Użyli gazu, co było atakiem również na pozostałe osoby w zajmowanych przez nas przedziałach. Wydarzenie miało miejsce w biały dzień, w pociągu wypełnionym pasażerami! To pokazuje na jaką swobodę mogą pozwolić sobie lewaccy bandyci.

Nasze starcie zakończyło się ucieczką tzw. “antyfaszystów” i obrażeniami trzech naszych (jeden z kolegów stracił na jakiś czas przytomność).

Oczywiście mainstreamowe media nie raczyły poinformować ludzi, że ataku dokonały osoby związane ze środowiskami lewicowymi (w środkach masowego przekazu figurują jako “nieznani sprawcy”). Nie zostało powiedziane również wprost, że “Antifa” użyła gazu, również wobec bezbronnych pasażerów (w to miejsce ukuto określenie “ktoś użył gazu”). Me(r)dia nie raczyły również wspomnieć, że lewactwo zaatakowało nas młotkami i pałkami (za to padło hasło “zaatakowali kijami”).

Jak widzimy, pokolenie wyrosłe na propagandzie “Gazety Wyborczej”, przystępuje do działań. Dziś atakują ludzi związanych z Prawicą, jutro wezmą się za zwykłego, szarego Kowalskiego, który idzie na niedzielną Mszę św.

Nam jednak nie pozostaje nic innego, jak dalej walczyć w obronie Ojczyzny i Wiary, stawiać opór i piętnować tym podobne wybryki miłośników “tolerancji” i “dialogu”.

Aleksander Majewski
Autor jest członkiem Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy

Tyle w temacie wymiany ciosów "złych faszystów" i "dobrych komunistów".

Cytuj
Najpierw bijesz brawo ludziom machającym czerwonymi sztandarami, a potem się pytasz gdzie niby gloryfikowałeś komunizm.
Oprócz tych machających czerwonymi sztandarami była tez zgraja wielu róznych grup i reprezentantów różnych nurtów. Poparłem ich konkretną akcję (bo była słuszna) i ich stosunek do faszyzmu. Nie ma w tym żadnej gloryfikacji (sprawdź definicję tego słowa), tym bardziej komunizmu. Zresztą coś się tak uczepił komunizmu? Kontrmanifestację zorganizowało porozumienie, składające się z : http://www.11listopada.org/skladkoalicji11listopada
Oprócz ONR była tam też zgraja wielu różnych grup i reprezentantów różnych nurtów. Poparłem ich konkretną akcję (bo była słuszna) i ich stosunek do niepodległości Polski. Nie ma w tym żadnej glolyfikacji (sprawdź definicję tego słowa), tym bardziej faszyzmu. Zresztą coś się tak uczepił faszyzmu? http://marszniepodleglosci.pl/komitet-poparcia/

Dokładnie tak.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11185 dnia: Listopada 17, 2010, 10:04:56 am »
czepiam się głównego organizatora, o tym drugim też można co nieco powiedzieć:

http://ofiaromwojny.republika.pl/teksty/0564.htm

inicjatywa może i była słuszna, ale nie może być tak, że takie organizacje uskuteczniają promowanie siebie (i pośrednio swoich ideałów) pod przykrywką patriotyzmu i święta niepodległości.

a ta cała "czerwona hołota" przynajmniej jasno określiła po co pojechała do warszawy.



Wiadomość scalona: Listopada 17, 2010, 10:05:57 am
jeżeli tak nie jest to jestem ciekaw jakie są twoje odczucia w stosunku do onr??
powinieneś mieć jakieś zdanie w tej kwestii skoro się tak udzielasz. dla mnie wiesz, to organizacja która pod przykrywką patriotyzmu propaguje swój faszystowski charakter. no, ale to już wszyscy wiemy.
co ty o nich myślisz? podziel się.

podbijam.

Milford_Cubicle

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2007
  • Wiadomości: 856
  • Reputacja: 2
  • IT could swallow all of us before IT even CHEWED!
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11186 dnia: Listopada 17, 2010, 10:23:19 am »
W dalszym ciągu nie widzę potępienia sierpa i młota, od nikogo z "antyfaszystów". Rozumiem, że całe zdanie z waszych ust powinno brzmieć "je**ć faszyzm, wiwat komunizm".
I'm happy to pull my veins out and braid a rope
I don't need hope to know that you'd die slow
I'm happy to pull my veins out and braid a rope
I don't need hope to know that you'd die slow

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11187 dnia: Listopada 17, 2010, 10:27:02 am »
a ta cała "czerwona hołota" przynajmniej jasno określiła po co pojechała do warszawy.

Odbije - pojechała promować siebie i swoje chore idee pod przykrywką walki z faszyzmem. To nie jest jasne dla wszystkich.

jeżeli tak nie jest to jestem ciekaw jakie są twoje odczucia w stosunku do onr??
powinieneś mieć jakieś zdanie w tej kwestii skoro się tak udzielasz. dla mnie wiesz, to organizacja która pod przykrywką patriotyzmu propaguje swój faszystowski charakter. no, ale to już wszyscy wiemy.
co ty o nich myślisz? podziel się.

podbijam.

Przegapiłem przez spam Prarta.

Powiem tak - jestem osobą która lubi jeść mięso, ale nie może patrzeć na cierpienie zwierząt. Mój stosunek do ONR jest taki jak do pracowników rzeźni.

Żeby kolejnemu młodemu wykształconemu nie zagotowały się zwoje od skomplikowanej figury stylistycznej, to wyjaśnię.
Nie rozumiem, nigdy się nie przyłącze, ale robią czasem coś dobrego. Takiego jak ten Marsz.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11188 dnia: Listopada 17, 2010, 11:29:34 am »
W dalszym ciągu nie widzę potępienia sierpa i młota, od nikogo z "antyfaszystów". Rozumiem, że całe zdanie z waszych ust powinno brzmieć "je**ć faszyzm, wiwat komunizm".

pozostanę przy "je**ć faszyzm". wiwatować na cześć komunizmu nie zamierzam, pamiętam kartki na żywność/benzynę u mamy w portfelu i to mi wystarczy. zresztą propagowanie komunizmu (a raczej stalinizmu) w polsce jest zabronione.

btw. becetol, czy to zdjęcie z sierpem i młotem (władza rad) jest z marszu??? o ile mi wiadomo to nie, do tego ta organizacja nigdzie nie widnieje jako oficjalny uczestnik zbiegowiska "czerwonej hołoty".
po co je dałeś??

pokrytyśniegiem

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-08-2006
  • Wiadomości: 4 163
  • Reputacja: 4
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11189 dnia: Listopada 17, 2010, 11:49:26 am »

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11190 dnia: Listopada 17, 2010, 12:06:12 pm »
btw. becetol, czy to zdjęcie z sierpem i młotem (władza rad) jest z marszu??? o ile mi wiadomo to nie, do tego ta organizacja nigdzie nie widnieje jako oficjalny uczestnik zbiegowiska "czerwonej hołoty".
po co je dałeś??

Pewnie z tego samego powodu z którego ty dałeś zdjęcie nie z marszu? Władza Rad to nie organizacja, a strona internetowa nowej lewicy, a zdjęcie pochodzi z marszu pierwszomajowego, w którym szli lewacy, w dużej mierze ci którzy protestowali w czwartek (m.in Ikonowicz i jego stronnictwo)



Dziwne że 20 lat po upadku tego najbardziej zbrodniczego systemu w historii w Polsce takimi symbolami można publicznie wymachiwać. Zresztą nie pamiętam żebyś pierwszego maja się jakoś strasznie oburzał z tego powodu. Za to już marsz niepodległościowy wywołuje twój kilkustronnicowy sprzeciw. Dziwne pojęcie obiektywizmu.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11191 dnia: Listopada 17, 2010, 12:54:26 pm »
kiedy wreszcie zrozumiesz, że to nie tyle marsz mi nie pasuje, a faszystowskie kur**, które na oczach milionów polaków nazywają się patriotami, tym samym bezczeszczą to pojęcie. dla ciebie nawet jakby kosmici zorganizowali marsz niepodległości polski to pewnie byłoby spoko. dla mnie nie. za to kto walczy z faszyzmem to już mam bardziej wyje**ne. nie obchodzi mnie czy są to geje, feministki, lewacy czy normalni ludzie.
 
« Ostatnia zmiana: Listopada 17, 2010, 12:58:37 pm wysłana przez s00s »

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11192 dnia: Listopada 17, 2010, 18:15:57 pm »
nie obchodzi mnie czy są to geje, feministki, lewacy czy normalni ludzie.

Zapomniałes wspomnieć komunistów i bojówkarzy z antify, którzy metodami równac się mogą tylko z najbardziej agresywnymi skinami? Tak cie boli faszyzm doszukiwany przez ciebie w działaniach człowieka współpracujacego 60 lat temu z organizacją która dziś szła w Marszu Niepodległości, ale już w swoich peanach ku czci kontrmanifestacji nie obchodzi cię (sic!) że w ich szeregach stały tłukacę ludzi młotkami poj**y z antify, ani latajacy z czerwonymi sztandarami wielbiciele komunizmu - najbardziej zbrodniczego systemu represji w historii świata, mającego na swoim koncie rekordową liczbę ofiar. Miałeś tekst o ich metodach z zeszłego czwartku, kiedy pociąg i niewinnych pasażerów obrzucili gazem, ale wolałeś nie skomentować, stojąc dalej po ich stronie razem z bijacym im brawo Prartem, a jedyna krytyka wychwalanego przez nich komunizmu jaka przyszła ci do głowy to nie - na przykład - 100 000 000 pomordowanych, a jedynie jakieś żałosne "kartki na mięso". 

Sandnigga, please.

Przestań manipulować w idiotyczny sposób, jeśli chcesz rozmawiać o marszu to rozmawiamy albo:

- o uczestnikach marszu, wtedy z jednej strony krzycz sobie "zły onr", ale zauważ też psychofanów Stalina i jego metod po drugiej stronie,
- o samym marszu, wtedy z jednej strony mamy pochód z okazji Święta Niepodłegłości, w żaden sposób nie promujący faszyzmu, tylko patriotyzm i dumę narodową, a z drugiej kontramanifestację wymierzoną przeciwko tym wartościom.

Łącząc to na krzyż i gadając o uczestnikach jednego z marszów, a pomijając tych drugich (albo wprost pisząc że cie nie obchodzi kto tam był) uprawiasz najczystszej wody manipulacje.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11193 dnia: Listopada 17, 2010, 20:40:37 pm »
Ładnie. Jak Blumsztajn idzie do kibla to też Wyborcza sra? Jeszcze lepsze jest nazwanie kontrmanifestacji przeciwko faszyzmowi marszem przeciwko niepodległości Polski. Słabo Ci to wyszło.

Słabe było od poczatku nazywanie marszu z okazji Święta Niepodległości marszem faszystowskim. No ale w końcu wyborcza już kiedyś trzasnęła wielki artykuł pod tytułem mniej więcej "Patriotyzm jest jak faszyzm", więc w sumie na jedno wychodzi. I nie, nie pisał go Blumstein, ani Kalkstein ani Zimmermann, tylko ktoś o polskobrzmiącym nazwisku - to tak na wypadek jakbyś chciał tym uroczym porównaniem chodzenia na marsze lewaków do chodzenia srać chciał zasugerować że tylko Blumstein ma tam takie poglądy. Nie, nie ma. Wszyscy mają takie jakie ma linia gazety. Polska to dla nich najgorsze gówno, polski patriotyzm to dla nich zagrożenie. Nic więc dziwnego że przeciwko niemu wytaczają najcięższe działa.



Zgłosiłeś już tych panów powyżej do kolegów na red watch?

Cytuj
W Warszawie nieznani sprawcy zdewastowali pomnik Żołnierzy Radzieckich przy ulicy Żwirki i Wigury. Nad ranem na cokołach Mauzoleum pojawił się napis "Tusk, chcemy prawdy o Smoleńsku".

Stanisław Jankowski, zastępca dyrektora Zarządu Cmentarzy Komunalnych w Warszawie przyznaje, że choć teren teoretycznie objęty jest monitoringiem, nie udało się rozpoznać twarzy sprawcy.

Jutro mają się zacząć prace nad usunięciem napisu, wykonanego czerwonym sprayem. Stanisław Jankowski przewiduje, że trudno będzie usunąć napis z pomnika, zbudowanego z piaskowca i granitu. Koszt czyszczenia jest szacowany na około półtora tysiąca do dwóch tysięcy złotych.

Tymczasem chuligani z pisu malują po pomnikach.

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11194 dnia: Listopada 17, 2010, 21:50:40 pm »
Zgłosiłeś już tych panów powyżej do kolegów na red watch?

Moderatroll znowu w akcji z kolejnym wiele wnoszącym postem. A doniosłeś już na rodziców do kolegów z antify? Merytoryka FTW.

Cytat: _Music
Tymczasem chuligani z pisu malują po pomnikach.

Tak, to byli członkowie PiSu. Music wie.




s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11195 dnia: Listopada 17, 2010, 23:12:22 pm »
Zapomniałes wspomnieć komunistów i bojówkarzy z antify, którzy metodami równac się mogą tylko z najbardziej agresywnymi skinami?
trafił swój na swego.
Cytuj
Tak cie boli faszyzm doszukiwany przez ciebie w działaniach człowieka współpracujacego 60 lat temu z organizacją która dziś szła w Marszu Niepodległości, ale już w swoich peanach ku czci kontrmanifestacji nie obchodzi cię (sic!) że w ich szeregach stały tłukacę ludzi młotkami poj**y z antify, ani latajacy z czerwonymi sztandarami wielbiciele komunizmu - najbardziej zbrodniczego systemu represji w historii świata, mającego na swoim koncie rekordową liczbę ofiar.
nie chodzi o to, że było to 60 lat temu, a o to, że oni co roku upamiętniają to wydarzenie. oczywiście pod zasłoną patriotyzmu.
Cytuj
Miałeś tekst o ich metodach z zeszłego czwartku, kiedy pociąg i niewinnych pasażerów obrzucili gazem, ale wolałeś nie skomentować, stojąc dalej po ich stronie razem z bijacym im brawo Prartem, a jedyna krytyka wychwalanego przez nich komunizmu jaka przyszła ci do głowy to nie - na przykład - 100 000 000 pomordowanych, a jedynie jakieś żałosne "kartki na mięso".  

Sandnigga, please.
dlaczego ciągle wmawiasz mi, że stoję po czyjejś stronie? wskaż mi JEDNĄ moją wypowiedz, w której w jakikolwiek sposób bronię, czy staję po stronie kontrmanify (jak już to prostuję twoje "nieścisłości", patrz poniżej). nie ma?? no tak, przecież ja przez cały czas hejtuje faszyzm i wysługiwanie się polskimi wartościami (jak patriotyzm) przez tych śmieci, a jak ktoś tak robi to od razu komunista. normalka u ciebie.
Cytuj
Przestań manipulować w idiotyczny sposób, jeśli chcesz rozmawiać o marszu to rozmawiamy albo:

- o uczestnikach marszu, wtedy z jednej strony krzycz sobie "zły onr", ale zauważ też psychofanów Stalina i jego metod po drugiej stronie,
- o samym marszu, wtedy z jednej strony mamy pochód z okazji Święta Niepodłegłości, w żaden sposób nie promujący faszyzmu, tylko patriotyzm i dumę narodową, a z drugiej kontramanifestację wymierzoną przeciwko tym wartościom.

Łącząc to na krzyż i gadając o uczestnikach jednego z marszów, a pomijając tych drugich (albo wprost pisząc że cie nie obchodzi kto tam był) uprawiasz najczystszej wody manipulacje.
skąd to wziąłeś ziomek? niby ja manipuluję, a tu się okazuje, że manifestacja przeciw faszyzmowi (tak się przecież nazywała i po to była zorganizowana) była manifestacją przeciw patriotyzmowi, dumie narodowej. przecież lol.

Cytuj
kiedy wreszcie zrozumiesz, że to nie tyle marsz mi nie pasuje, a faszystowskie kur**, które na oczach milionów polaków nazywają się patriotami, tym samym bezczeszczą to pojęcie
jeżeli dalej tego nie rozumiesz to ja już nie ciągnę dyskusji. nie ma sensu.
« Ostatnia zmiana: Listopada 17, 2010, 23:18:36 pm wysłana przez s00s »

Milford_Cubicle

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2007
  • Wiadomości: 856
  • Reputacja: 2
  • IT could swallow all of us before IT even CHEWED!
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11196 dnia: Listopada 18, 2010, 07:08:43 am »
"niby ja manipuluję, a tu się okazuje, że manifestacja przeciw faszyzmowi (tak się przecież nazywała i po to była zorganizowana) była manifestacją przeciw patriotyzmowi, dumie narodowej. przecież lol."

Ludzie ci nie myślą samodzielnie, ktoś im kazał wierzyć, że idą przeciw faszyzmowi (zresztą widziałeś kto tam był, w większości studenci i jakieś małe dziewczynki, które co śmieszne były wywalone do pierwszych rzędów). No i marsz nie był faszystowski, był marszem niepodległości (tak przecież się nazywał i po to był organizowany). Hejtujesz faszyzm (co oczywiście każdy powinien robić), ale złego słowa nie piszesz o nielegalnej kontrmanifestacji, hejtuj obie strony tak samo (z jednej szły organizacje które popierają rzekomo faszyzm, z drugiej natomiast były organizacje wspierające rzekomo młot i sierp). Ani z tej ani z tej nie było żadnych flag, gestów i okrzyków, więc albo nie ma sprawy, albo hejtujesz obie strony tak samo. Bardzo bym szanował takie zdanie osobiście.
I'm happy to pull my veins out and braid a rope
I don't need hope to know that you'd die slow
I'm happy to pull my veins out and braid a rope
I don't need hope to know that you'd die slow

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11197 dnia: Listopada 18, 2010, 08:45:58 am »
Oprócz ONR była tam też zgraja wielu różnych grup i reprezentantów różnych nurtów. Poparłem ich konkretną akcję (bo była słuszna) i ich stosunek do niepodległości Polski. Nie ma w tym żadnej glolyfikacji (sprawdź definicję tego słowa), tym bardziej faszyzmu. Zresztą coś się tak uczepił faszyzmu? http://marszniepodleglosci.pl/komitet-poparcia/
Cała ta wspomniana przez Ciebie zgraja dołączyła do marszu organizowanego przez faszystów - wiedząc o tym, kim są organizatorzy, bo tego nie da się ukryć po żadnym przebraniem partioty.

Wiadomość scalona: [time]Listopad 18, 2010, 09:48:32 am[/time]
Natomiast jeśli po drugiej stronie pojawił się sierp i młot, to sytuacja jest taka sama, wyje**ć i wsadzić do więzienia. Komunizm i faszyzm w konstytucji są na równi zakazane. Ale taki prart jak mowa o komuniźmie, to potrafi odpowiedzieć "coś się tak uczepił komunizmu", no albo się czepiamy wszystkiego, albo niczego.
Na marszu, po stronie kontrmanifestantów, nie było sierpa i młota - jest na to jakiś dowód czy zostanie to Waszym domysłem? Komunizm oburza mnie na równi z faszyzmem. Tylko że ja widziałem po drugiej stronie antyfaszystów a nie jak Ty - komunistów. To jest ta różnica.

Wiadomość scalona: [time]Listopad 18, 2010, 09:50:20 am[/time]
Ty z kolei inteligencją nie grzeszysz. Jakbyś zadał sobie trud przeczytania tej dyskusji ze zrozumieniem to zobaczyłbyś że to była ironia właśnie, bo powyżej s00s zarzucił mi że antysemickie wyskoki i faszystowskie gesty uważam za oznakę patriotyzmu - czego nigdy nie napisałem. Całe te stylistyczne zawijanie nie przykryje tego że nie przeczytałeś tekstu ze zrozumieniem. W całej reszcie postów wykazujesz się skrajną hipokryzją - marsz niepodległości ci się nie podobał, bo był rzekomo faszystowski, chociaż żadnego propagowania faszyzmu na nim nie było - a tylko dlatego że jednym z uczestników byli rzekomi faszyści. Za to podobała ci się manifestacja z czerwonym sztandarem, który wiadomo jaki system propaguje, i tu już ci nie przeszkadza że szli w nim komuniści. Przepraszam bardzo ale koniec końców, to właśnie ludzie którym biłeś brawo w pociągu zaatakowali gazem, młotkami i kijami ludzi jadący na Marsz Niepodległości.

Faszyści z ONR nie byli tylko uczestnikami, nie dołączyli do marszu organizowanego przez jakąś czysto patriotyczną grupę (np. Związek Kombatantów) - oni go zorganizowali. To duża różnica. I znów widzę u Ciebie ten sam problem: ONR to nie "rzekomi faszyści" - to faszyści. Po prostu.

"Manifestacja z czerwonym sztandarem" ani nie była propagowaniem komunizmu ani nie była przez komunistów zorganizowana. I nie było na niej czerwonego sztandaru. Dalej fantazjujesz. Po drugiej stronie były za to m.in. celtyckie krzyże - wiesz co on symbolizuje?

Nie wmawiaj mi, że komunizm mi nie przeszkadza, że wiwatuję na jego cześć bo to część Twojej fantazji na temat moich poglądów i wyczytywania z moich postów rzeczy, których nie pisałem. Masz problem ze zrozumieniem, że piszę o antyfaszystach i to ich popieram a nie komunistach, o których słowem nie pisałem. To Ty ich wprowadziłes w dyskusję. Czy popierając antyfaszystów popieram automatycznie komunistów? Znowu - Twoje urojenia, tudzież fantazje, nie mające żadnych podstaw.

Wiadomość scalona: [time]Listopad 18, 2010, 09:50:27 am[/time]
Tyle w temacie wymiany ciosów "złych faszystów" i "dobrych komunistów".
Nigdzie nie pisałem o "dobrych komunistach", kolejne fantazje a o Twoich fantazjach nie będę dyskutował. To zadanie dla psychologa.

Wiadomość scalona: [time]Listopad 18, 2010, 09:50:34 am[/time]
W dalszym ciągu nie widzę potępienia sierpa i młota, od nikogo z "antyfaszystów". Rozumiem, że całe zdanie z waszych ust powinno brzmieć "je**ć faszyzm, wiwat komunizm".
je**ć faszyzm, je**ć komunizm! Wiwat manifestacja antyfaszystowska!
A jak zrobią manifestację antykomunistyczna, to też im będę wiwatować.
Ciężko to Wam zatrybić? Narysować trzeba?
« Ostatnia zmiana: Listopada 18, 2010, 08:51:37 am wysłana przez prart »

Milford_Cubicle

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2007
  • Wiadomości: 856
  • Reputacja: 2
  • IT could swallow all of us before IT even CHEWED!
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11198 dnia: Listopada 18, 2010, 08:50:39 am »
Cała ta wspomniana przez Ciebie zgraja dołączyła do antymanifestacji (praktycznie) zorganizowanej przez wyborczą, która to wielką miłością do Polski nie grzeszy, tego się nie da ukryć pod żadnym przebraniem antyfaszyzmu.
I'm happy to pull my veins out and braid a rope
I don't need hope to know that you'd die slow
I'm happy to pull my veins out and braid a rope
I don't need hope to know that you'd die slow

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11199 dnia: Listopada 18, 2010, 08:50:56 am »
Żeby kolejnemu młodemu wykształconemu nie zagotowały się zwoje od skomplikowanej figury stylistycznej, to wyjaśnię.
Nie rozumiem, nigdy się nie przyłącze, ale robią czasem coś dobrego. Takiego jak ten Marsz.
"Czasem robią coś dobrego"? Tolerujesz faszystów dlatego, że czasem zrobią coś dobrego? Niech sobie będą, działają, rowijają się i powiększają szeregi (a tak własnie będzie, jak ich się będzie tolerować i pozostawiać samym sobie), bo czasem robią coś dobrego? Odwołuję to co napisałem o Twojej inteligencji. To pewnie daltego porównanie z rzeźnią zupełnie nietrafione.

PS - kolega becet tak się zagotował, że aż mnie listy znajomych PSN wyrzucił  :lol: