Autor Wątek: [archiwum] Odp: POLITYKA  (Przeczytany 653228 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11320 dnia: Grudnia 28, 2010, 12:24:53 pm »
Cytuj
Z nimi na pewno nie wygracie, bo zniszczą was doświadczeniem. I nie, nie musisz się ustosunkowywać do nie swoich wypowiedzi, ale faktem jest, że opinię o nich masz taką samą, tylko nie wyrażasz tego przekleństwami.

To w istocie bardzo frapujący problem.
Sam wywodzę się ze studenckiego środowiska i sporo moich znajomych także. I mam takiego pecha, że wszyscy bez wyjątku(ci ze studiów) połknęli haczyć propagandy PO. To wszystko są naprawdę w porządku ludzie, inteligentni i miło spędza się z nimi czas.

A jednak, za każdym razem, kiedy pojawi się gdzieś PIS czy Kaczyński, to aktywizują się w nich wszystkie obowiązujące antypisowskie hasełka i zachowania. Zupełnie jakby zostali poddani hipnozie, zostali sprani, nie wiem co to jest... A ja patrzę, jak świetne towarzystwo w mgnieniu oka potrafi się zamienić w bandę prostaków i pseudointeligencików. Bo inaczej nie można tego nazwać, kiedy się słucha co oni z siebie wydają w tych momentach. Jak szyderczo się śmieją, jaką radość czerpią z tej nienawiści.

Więc mam naprawdę problem co o nich myśleć, ale z zewnątrz, jeżeli chodzi o politykę, to właśnie taki obraz sobą reprezentują. Pseudointeligenckich, prostackich, pozbawionych zdolności poddania się refleksji, ludzi.

Nie rozumiem więc, czemu Cię "boli" opinia becetola na temat studentów, skoro sami sobie pracują na taki obraz.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 28, 2010, 12:55:15 pm wysłana przez maertin »

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11321 dnia: Grudnia 28, 2010, 12:30:07 pm »
WPIS!

1man1jar

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11322 dnia: Grudnia 28, 2010, 12:32:34 pm »
wszyscy bez wyjątku połknęli haczyć propagandy PO - z tych, co uważam za swoich znajomych. To wszystko są naprawdę w porządku ludzie, inteligentni i miło spędza się z nimi czas.



Swoją drogą, to akurat dość ciekawe, że w moim przypadku wszyscy bez wyjątku gardzą PO. :lol:

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11323 dnia: Grudnia 28, 2010, 12:34:48 pm »
wszyscy bez wyjątku połknęli haczyć propagandy PO - z tych, co uważam za swoich znajomych. To wszystko są naprawdę w porządku ludzie, inteligentni i miło spędza się z nimi czas.



Swoją drogą, to akurat dość ciekawe, że w moim przypadku wszyscy bez wyjątku gardzą PO. :lol:

Dlatego właśnie mnie to zastanawia :]

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11324 dnia: Grudnia 29, 2010, 10:39:47 am »
a zastanawiało Cię dlaczego i tak idą i głosują na to ścierwo?

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11325 dnia: Grudnia 29, 2010, 10:46:24 am »
a zastanawiało Cię dlaczego i tak idą i głosują na to ścierwo?

bo tu każde ścierwo jest tyle samo warte. głosują na to co ich mniej drażni.

1man1jar

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11326 dnia: Grudnia 29, 2010, 10:50:40 am »
Bo PIS to dla nich jeszcze większe ścierwo, a są za mało zainteresowani polityką by znaleźć faktyczną alternatywę. Sam fakt, że ktoś w ogóle kruszy kopie w wojence PiS vs PO vs SLD już zakrawa o żenadę, tak jak Twój język i argumenty czy raczej "filmiki" i tandetne epitety.

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11327 dnia: Grudnia 29, 2010, 10:53:57 am »
A tymczasem PO dalej upolitycznia media. Właśnie wyje**li Warto Rozmawiać. Ciekawe co na to lemingi - kiedy w tvp byli dziennikarze ze wszystkich opcji i na każdego Wildsteina przypadał jakiś Lis, to i tak wrzeszczeliście że to media stronnicze. A teraz, kiedy na antenie zostały tylko cyngle PO, którym bliżej do pijarowców tuska niż do dziennikarzy i o żadnym obiektywiźmie w stacji nie może być mowy? Teraz jakoś nie piszecie co stronę o złych mediach. Dziwny relatywizm moralny.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 29, 2010, 10:57:54 am wysłana przez el becetol »

1man1jar

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11328 dnia: Grudnia 29, 2010, 10:59:58 am »
Zawsze mówiłem, że nie warto gapić się w pudło. Dzięki PO utwierdziłem się w tym przekonaniu. :troll:. Naprawdę, czy prócz kanałów filmowych, sportowych, tematycznych i od biedy TVP Kultura ktoś w miarę rozgarnięty miał tam w ogóle co znaleźć?

Lis przeciwwagą do Wildsteina?

przeciwwaga                                 LIS                             Wildstein

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11329 dnia: Grudnia 29, 2010, 11:03:57 am »
a zastanawiało Cię dlaczego i tak idą i głosują na to ścierwo?

bo tu każde ścierwo jest tyle samo warte. głosują na to co ich mniej drażni.
i tu się mylisz nie są tyle samo warte.  Jak widać wystarczy w mediach ośmieszać jedną partie i ich wyborców żeby Polaczki polecieli głosować na tą ‘’ nowoczesną liberalną cudotwórczą ‘’.  Połowa naszego narodu to idioci żyjący tym co im ‘’obiektywne media” podają w TV.

Btw. Piękny zabieg socjotechniczny w Żywcu. Ludzi na przywitaniu prawie nie było jedynie górale z tyłu za HAJC wiwatowali temu oszołomowi. Mimo wszystko jeszcze nie raz zostanie wygwizdany.

1man1jar

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11330 dnia: Grudnia 29, 2010, 11:16:36 am »
w Żywcu. Ludzi na przywitaniu prawie nie było jedynie górale
Lol, faktycznie wiesz o czym piszesz.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11331 dnia: Grudnia 29, 2010, 11:19:55 am »
Cytuj

Nie ma pojednania w procesie karnym, który Jarosławowi Kaczyńskiemu wytoczył były szef MSWiA Janusz Kaczmarek za pomówienie go określeniem "agent śpioch". Prezesowi PiS grozi do roku więzienia.

Na dzisiejszym posiedzeniu pojednawczym w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy nie stawił się ani Kaczyński, ani jego adwokat.

Kaczmarek powiedział dziennikarzom, że taka nieobecność to brak szacunku dla sądu (oskarżony nie ma takiego obowiązku - PAP). Dodał, że on sam liczy wciąż na pojednanie, którego warunkiem byłoby jednak przeproszenie go przez Kaczyńskiego. Kolejne posiedzenie pojednawcze (które jest obligatoryjne przy prywatnym procesie o pomówienie) ma się odbyć 19 stycznia.

Nice  :roll:

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11332 dnia: Grudnia 29, 2010, 11:20:38 am »
przeciwwaga                                 LIS                             Wildstein

Jeśli z tej strony chcesz podchodzić to program Żakowskiego również wyleciał.  

Było:

Cytuj
Żakowski                  LIS                  Wildstein

Jest:

Cytuj
-                             LIS                   -


No ale to w tedy było nieobiektywnie, teraz z samym POwcem lisem to jest dopiero obiektywizm w mediach. Obiektywizm jak na Białorusi.

A lemingi, jak widać powyżej, dalej wolą zajmować się waleniem w opozycję. "Pożyteczni idioci", jak takich ludzi nazywał Lenin.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 29, 2010, 11:56:39 am wysłana przez el becetol »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11333 dnia: Grudnia 29, 2010, 12:32:52 pm »
A tymczasem PO dalej upolitycznia media. Właśnie wyje**li Warto Rozmawiać.

No wreszcie ktoś zrobił porządek z tym żulem.

marcingt

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-08-2007
  • Wiadomości: 4 970
  • Reputacja: 58
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11334 dnia: Grudnia 29, 2010, 12:48:43 pm »
No i bardzo dobrze. Jeden z cholernie stronniczych programów, w dodatku w publicznych mediach poszedł się je**ć.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 338
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11335 dnia: Grudnia 29, 2010, 12:54:27 pm »
Jeszcze tylko Ziemkiewicza wyje**ć i będzie w ogóle git!!!

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11336 dnia: Grudnia 29, 2010, 13:02:32 pm »
Był stronniczy jak - tadam - każdy program publicystyczny. Pospieszalski - co by o nim nie mówić - miał takie same poglądy na długo przed tym zanim powstał PiS, wiec trudno go posądzać o podporzadkowywanie się tej partii - podporzadkowywał program jedynie swoim poglądom. Problem w tym ze za PiS były programy prezentujące różne poglądy - prorzadowe, dla rządu krytyczne, prawicowe i lewicowe co dawało co dawało w telewizji publicznej spory przegląd poglądów i spojrzeń na sprawę. Aktualnie PO wprowadziło cenzurę polityczną i wyje**li wszystkich, którzy mogli ich krytykować. PiS  (a nawet SLD) takich cenzorskich zapędów nie miał i na antenie publicznej ludzie tacy jak Lis czy Żakowski mogli swobodnie ich krytykować, pomimo tego lemingi za GW powtarzały że telewizja publiczna jest stronnicza. Aktualnie mamy sytuację jak z Białorusi - albo liżesz dupę Tuskowi, albo wylatujesz i jakoś nie widać żadnego glosu sprzeciwu od tych którzy tak chętnie krytykowali TVP za stronniczość za poprzedniego zarządu. Dziwne ... czyżby wam nie chodziło o obiektywną telewizję, tylko o telewizję całkowicie partyjną jak za komuny, aby tylko popierała tą waszą partię? Bo właśnie to stworzyło PO.

Windo - Zdjęcie programu Ziemkiewicza to była pierwsza rzecz jaką zrobiło PO po przejęciu TVP.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 338
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11337 dnia: Grudnia 29, 2010, 13:47:26 pm »
Windo - Zdjęcie programu Ziemkiewicza to była pierwsza rzecz jaką zrobiło PO po przejęciu TVP.
A miałem wrażenie że antysalon cały czas jest na antenie tvp info emitowany w niedziele rano...

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11338 dnia: Grudnia 29, 2010, 14:11:06 pm »
Do stycznia tylko, znika z nową ramówką.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 338
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11339 dnia: Grudnia 29, 2010, 14:15:14 pm »
Aha, czyli mission accomplished i juz w publicznej nikt im problemu robil nie bedzie. Lemingi mogą spać spokojnie :]

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11340 dnia: Grudnia 30, 2010, 00:20:46 am »
Cytuj
Wnikliwie rozważam złożenie zawiadomienia o możliwości popełnienia zamachu na prezydenta. Gdybyśmy podjęli takie postępowanie na gruncie przepisów polskiego prawa karnego, na pewno mielibyśmy możliwość samodzielnego przesłuchiwania świadków, decydowania o tym postępowaniu, to jest diametralna różnica od tego, w jakim teraz położeniu się znajdujemy - powiedział w "Rozmowie Rymanowskiego" w TVN 24 pełnomocnik Marty Kaczyńskiej, Marcin Dubieniecki. Mecenas stwierdził również, że słowa Jarosława Kaczyńskiego o tym, że nie rozpoznał on swojego brata po przewiezieniu jego ciała do Polski "zostały opacznie zrozumiane przez dziennikarzy".

Coś takiego tylko u nas.

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11341 dnia: Grudnia 30, 2010, 09:43:50 am »
Ostatnio o Smoleńsku:

absolutnie mnie nie interesuje ten temat

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11342 dnia: Grudnia 30, 2010, 11:45:05 am »
Ostatnio o Smoleńsku:

absolutnie mnie nie interesuje ten temat


O raporcie Rosyjskim była mowa z tego co pamiętam

I najśmieszniejsze że mówi to premier, a nie Kaczyński czy Macierewicz. Dawac lemingi z musiciem i londkiem na czele, rzucać teraz żarty o tusku fanatyku teorii spiskowych, tak samo jak to pisaliście o Kaczyńskim który mówił to samo zaraz po katastrofie. Tylko że wtedy jeszcze dało się cokolwiek zrobić.

Nie czytałem wypowiedzi Tuska, bo absolutnie mnie nie interesuje ten temat, ale widocznie przyznał się że nawalał z kałacha razem z Putinem w krzakach?

Jeśli Tusk również myśli że to był zamach, to jest takim samym idiotą jak Macierewicz i pisowcy. Tylko tyle i aż tyle.

I tak, raport mnie nie interesuje, tak jak szczegóły katastrofy- nikogo nie powinny, chyba że w ramach chorej ciekawostki, bo nikt tutaj nie ma wystarczającej wiedzy by z podanych informacji budowac konstruktywne scenariusze.


Natomiast polityczne i społeczne rezultaty tej katastrofy jak najbardziej interesują. Tym bardziej kiedy pojawiają się absurdy jak przytoczyłem. Ponownie wypowiedź prezesa została opacznie zrozumiana, szkoda że już nie mówi o semantycznym nadużyciu.

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11343 dnia: Grudnia 30, 2010, 14:01:35 pm »
Cytuj
I tak, raport mnie nie interesuje, tak jak szczegóły katastrofy- nikogo nie powinny, chyba że w ramach chorej ciekawostki, bo nikt tutaj nie ma wystarczającej wiedzy by z podanych informacji budowac konstruktywne scenariusze.

Wiesz, na tym polega rozwiązywanie problemów, przy których jest niewystarczająca ilość informacji.
Budowanie prawdopodobnych scenariuszy na podstawie istniejących przesłanek i ich weryfikowanie.
Zwyczajny proces myślowy polegający na zasadzie eliminacji.
A zważywszy na fakt, że ludzie lepiej od ciebie znający historie, chociażby dlatego, że ją przeżyli, są skłonni brać pod uwagę zamach, mnie bynajmniej nie dziwi.

I właśnie dlatego, że jest brak informacji, pojawiają się najprzeróżniejsze scenariusze. Mniej lub bardziej warte przedyskutowania.

Więc nie rozumiem co to za tok myślenia, że nikogo nie powinno to interesować, skoro jest niedostatek informacji. :|
Chyba właśnie dlatego budzi to zainteresowanie? Dziwny masz umysł...

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11344 dnia: Grudnia 30, 2010, 15:01:35 pm »
Też chętnie podyskutowałbym na jakiś temat w ten sposób, próbując układac scenariusze, ale temat na który mam jakiekolwiek pojęcie.

Na temat pilotowania samolotów, ich rodzajów, wojska, procedur wojskowych w różnych krajach, procedur nieoficjalnych nie mam większego pojęcia, stąd staram się nie wyrokować niczego i nie prowadzić jałowych dysput.
Ci którzy jednak wypowiadają się na takie tematy, są po prostu hipokrytami nie zdającymi sobie sprawy z własnej niewiedzy, mają pojęcie o powyższych kwestiach takie jak scenarzyści "na dobre i na złe" o grach. Owszem, można dyskutowac na temat gier tylko na podstawie ostatniego fantastycznego filmiku, ale budowanie czegokolwiek i pisanie jakichkolwiek scenariuszy na tej bazie jest po prostu pozbawione sensu.

Po prostu cześć osób (dość spora niestety) daje się idiotycznie manipulowac, wciskając sobie że to "nie był przypadek" z tym wypadkiem (mimo że przeczy temu podstawowa logika i sens), jestem pod ogromnym (negatywnym) wrażeniem że w dobie XXI wieku, internetu i innych niesamowitych wynalazków można tak łatwo manipulowac w końcu dośc inteligentnymi ludźmi. Z drugiej strony- może dzięki tym wynalazkom właśnie tym łatwiej dawac uczucie złudności własnej woli, samoistnie podjętej decyzji poprzez inteligentne wciskanie guzików emocjonalnych w mózgu, zestawiając dane emocje z obrazami, odwołując się do historii zmieniając kontekst, odpowiednio manipulując słowami że niemożliwe jest oskarżenie np. danej osoby.

Stąd nie są w stanie ludzie zrozumiec że katastrofa samolotu, to zbieg iluś tam błędów po zarówno naszej i Rosjan stronie. Ale pracowaliśmy na to długo i sumiennie by tak się stało, uwielbiamy olewac prawo i procedury, udawac że wszystko co złe to odpowiedzialnośc człowieka obok. Przez lata żaden rząd nie odważył się kupic nowych samolotów, bo zostałoby to źle odebrane przez wyborców. Nikt nic nie zrobił z zupełnym rozmyciem odpowiedzialności na wszystkich szczeblach, zawsze można krzyknąc "to pan XXX za to odpowiada, nie ja". Co było po katastrofie Casy? Wielki szum, szukanie winnego. Czy czegoś się nauczyliśmy, czy kopiujemy dobre zachowania? Nic z tych rzeczy, wszystko u nas jest umowne. Piloci udają że przestrzegają procedur, my udajemy że samoloty są w dobrym stanie technicznym, udajemy że nie wiemy kto leci tym samolotem (bo tylu ważnych osób tam na raz byc nie powinno), udajemy że wszystko jest ok. Po stronie Rosyjskiej jest podobnie zresztą, podobny burdel.

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11345 dnia: Grudnia 30, 2010, 16:02:58 pm »
Jesteś strasznie naiwny Music.
Nie dlatego, że myślisz co myślisz na temat samej katastrofy.
Ale dlatego, że w Twoim przekonaniu na tym świecie wszystko jest "jawne i oczywiste", nie ma spisków, nie ma złych ludzi, nie ma podziemnych organizacji... Chodzi o to, jak święcie jesteś o tym przekonany. A przynajmniej taki obraz kreujesz przez co to mówisz i uważasz.

Swoją drogą piękna ironia - piszesz o tym, jak łatwo ludzie dają się manipulować, a z drugiej strony bezkrytycznie przyjmujesz to, czym media Cię futrują. I to jeszcze wybrane media.

Nie jest też tak, że ja święcie jestem przekonany o tajemnych działaniach masonów, wielkiego planu Żydów o przejęciu władzy nad światem, czy ostatecznie o tym, że Rosja nadal próbuje zdobyć Polskę.
Ale nasłuchałem się opowiadań od babci, naoglądałem rzeczy, naczytałem, sam pewne wydarzenia kwestionowałem, czy też rzeczy, które do mnie dotarły nt. lokalnych "układów".
Wszystko to daje mi powody do tego, by przynajmniej nie ufać temu, co widzę, słyszę i czytam. Daje mi powody by próbować kwestionować, być sceptycznym, słowem - po prostu uważać.

Może i nie ma spisków, a może też są... Uważam jednak, że nie mogę sobie pozwolić na pewność w żadną ze stron dopóki nie będę miał konkretnych dowodów, ponieważ w takim momencie przestałbym być myślącym człowiekiem.
Pewny, to ja mogę być tego, że po dzisiejszej nocy nastąpi dzień. Chociaż i to niedługo przestanie być oczywiste... w końcu 2012 co raz bliżej :troll:

A co do tego, że logika przeczy temu, iż w interesie Rosji nadal może być chęć zdobycia Polski, to jest to tak naprawdę "semantyczne nadużycie" :P Ponieważ logika nie ma tu nic do rzeczy. Ten świat widział już nie jedną eliminację "przeszkadzających" ludzi. Rozchodzi się o wiedzę, i to, co ona pozwala ludziom sądzić o tym co się stało, a także dzieje.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 30, 2010, 16:18:32 pm wysłana przez maertin »

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11346 dnia: Grudnia 30, 2010, 16:13:25 pm »




Music to Ty dajesz się najbardziej manipulować bo przyjmujesz bez zająknięcia najwygodniejsze dla Ciebie fakty. Byle gaz nie poszedł do góry i było Ciepło w dupe, byle nie denerwować Rosji. Trzeba mieć  jaja na swoim miejscu i nie bać się prawdy. My też popełniliśmy błędy ale największy błąd to złe naprowadzanie samolotu przez Rosjan.

5:50 filmik numer 2 - prawdziwa postawa żołnierza i patrioty a nie sprzedawczyka (pozdrowienia dla pana klicha)

« Ostatnia zmiana: Grudnia 30, 2010, 16:29:05 pm wysłana przez sieq »

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11347 dnia: Grudnia 31, 2010, 10:02:48 am »
No i stało się, PO bezpiecznie schowane za zasłoną dymną ustawioną przez swoje media i bande lemingów właśnie skazało nas na głodowe emerytury. Okazało się że pieniądze, które miały pracować na nasze emerytury zostaną nam zabrane na pokrycie aktualnych strat wypracowanych przez nieudolny rząd Tuska.

http://www.rp.pl/artykul/2,586446_Koniec-reformy-OFE.html

Aha - przypominam też psychofanom "liberałów" z PO, że od jutra wyższy VAT. No już starczy, teraz dalej możecie wracać do wyciągania wywiadów z faktu jakie dała jakaś daleka rodzina kogoś powiązanego z PiS. To w końcu dużo ważniejsze.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11348 dnia: Grudnia 31, 2010, 10:17:20 am »
Czy wejdzie okaże się w styczniu.
Jeśli jednak tak się stanie, to masakra. Ja już teraz zakładam, że emerytury raczej nie dostanę, po takiej zmianie jest to niemal pewne.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11349 dnia: Grudnia 31, 2010, 10:25:47 am »
Przez ten wyższy VAT mieliśmy rekordową sprzedaż w ostatnich miesiącach, bo ludzie boją się podwyżek cen w nowym roku. :P

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11350 dnia: Grudnia 31, 2010, 10:48:27 am »
z tymi emeryturami to niezłe jaja. 2,3% to przecież śmiech. powinni albo całkowicie znacjonalizować ofe, albo pozostawić składkę taką jaka była. tymczasem rząd zachowuje się jakby przyświecała mu zasada "zjeść ciastko i mieć ciastko".

TAK SIĘ NIE DA PANIE TUSKU.

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11351 dnia: Grudnia 31, 2010, 13:52:26 pm »
Ciekawe co cały elektorat PO zrobi przy najbliższych wyborach...
Mam nadzieję, że to co robił wcześniej... będzie miał wybory w dupie.

Ciekawi mnie też jak teraz będzie wyglądać kampania PO, skoro po PISie już trudno jechać teraz.

Jeszcze takie pytanko, ktoś tu wie, jak to wygląda z podpisanymi już ustawami? Czy nowy rząd może je znowu zmienić?

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11352 dnia: Grudnia 31, 2010, 14:32:38 pm »
z kampanią po jest tak, że trwa ona cały czas i tu się raczej dużo nie zmieni. wszystko będzie zależało od taktyki pis. znając ich to pewnie spierdolą swoją szansę i nic się nie zmieni.

z ustawami jest tak, że wszystko zależy jaką siłę ma dana partia w parlamencie i czy mają prezydenta za sobą. w sprzyjających warunkach można wszystko zmienić, w nieodpowiednich niemal nic.

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11353 dnia: Grudnia 31, 2010, 15:34:52 pm »
Tak, to wiem.

Zastanawia mnie jednak, czy jeżeli ustawa X zostanie uchwalona za czasów określonego rządu, to czy następny rząd bez niczego może ją "przeorganizować"? Czy nie ma jakiegoś okresu "embargo", przez który nie można zmienić uchwalonej ustawy.

Dążę do tego, czy jeżeli inny rząd obejmie władzę, będzie mógł "odkręcić" te wszystkie ustawy, które PO teraz wprowadziło i jeszcze zamierza wprowadzić?

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11354 dnia: Grudnia 31, 2010, 15:41:50 pm »
Nie będzie mógł. Powód: Komorowski. Co prawda żadnego okresu ochronnego dla ustaw nie ma, ale Bronek wystarczy.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11355 dnia: Grudnia 31, 2010, 15:54:03 pm »
Tak, to wiem.

Zastanawia mnie jednak, czy jeżeli ustawa X zostanie uchwalona za czasów określonego rządu, to czy następny rząd bez niczego może ją "przeorganizować"? Czy nie ma jakiegoś okresu "embargo", przez który nie można zmienić uchwalonej ustawy.

Dążę do tego, czy jeżeli inny rząd obejmie władzę, będzie mógł "odkręcić" te wszystkie ustawy, które PO teraz wprowadziło i jeszcze zamierza wprowadzić?

Normalnie trzeba będzie przegłosowac wiekszością plus podpis prezydenta.
Ewentualnie można zaskarżyc do trybunału, że niezgodne z konstytucją, ale to trwa.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11356 dnia: Stycznia 01, 2011, 14:13:56 pm »
Co się zmieni od 1 stycznia? Warto to wiedzieć
  • Podwyżka VAT
  • "Nie" dla dyskryminacji
  • Partie dostaną mniej

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/co-sie-zmieni-od-1-stycznia-warto-to-wiedziec,1,4095144,wiadomosc.html

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11357 dnia: Stycznia 02, 2011, 13:36:16 pm »
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Afera-w-PO-lennon1-musi-odejsc,wid,12997094,wiadomosc_prasa.html

Cytuj
Afera w łódzkiej Platformie. Posłanka PO Iwona Śledzińska-Katarasińska oskarża współpracownika ministra infrastruktury Cezarego Grabarczyka i prezesa jednej z podległych mu spółek o pomawianie jej na forach internetowych. Miał ukrywać się pod nickiem lennon1. - Będę wnioskować o usunięcie tego człowieka z partii – powiedziała Śledzińska-Katarsiańska.

- Sprawa ciągnie się od kilku lat, ale jej finał rozgrywa się dziś. – Parę lat temu na łódzkich forach internetowych udzielał się człowiek ukrywający się pod nickiem lennon1. Pisał, że Drzewiecki jest narkomanem i gangsterem a Śledzińską-Katarasińską nazywał alkoholiczką – mówi „Wprost” dziennikarz „Dziennika Łódzkiego” Marcin Darda.

:lol:

Z jednej strony dowiadujemy się że dzięki Tuskowi rządza nami ludzie o mentalności trola internetowego, ale z drugiej, skoro to co pisał o Drzewieckim potwierdziło się przy okazji Afery Hazardowej, polecałbym prokuraturze sprawdzic resztę informacji zamiast ścigać samego autora za pisanie prawdy.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 02, 2011, 13:39:20 pm wysłana przez el becetol »

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11358 dnia: Stycznia 04, 2011, 00:19:06 am »
http://www.rp.pl/artykul/588222_Latem-wolne-ceny-energii-.html

Szykuje się podwyżka rachunków za prąd, i to nie mała...

Cytuj
Firmy zadowolone, bo będzie drożej

Na uwolnieniu cen energii szczególnie zależy branży. Jej przedstawiciele narzekają stale, że szef URE nie zgadza się na takie podwyżki cen dla gospodarstw domowych, jakich oczekują firmy. Na przykład sprzedawcy domagali się, by ceny wzrosły od 2011r. o 13-20 proc., a dostały zgodę na 4-7 proc. Regulator zatwierdzając nowe cenniki bierze pod uwagę przede wszystkim ich uzasadnione koszty. Poza tym, ma za zadanie równoważyć interesy odbiorców i sektora.

Bezpośrednim następstwem decyzji prezesa URE o zwolnieniu firm z taryfowania będzie podwyżka cen. Przedstawiciele branży mówią wręcz o tym, że wzrost może sięgnąć nawet 10 proc. A koszty zużycia energii stanowią około połowę rachunku przeciętnej rodziny, zatem w konsekwencji opłata wzrosłaby o ok. 5 proc.

Super! wyższy VAT; mniejsza emerytura; dowolność w cenach za prąd na rynku, gdzie nie ma konkurencji...
Naprawdę normalnie się dzieje w tym kraju, od kiedy takich dwóch nienormalnych zniknęło ze sceny politycznej...

Wielcy i zamożni się bogacą, a tym co wypłata ledwo starcza na utrzymanie samych siebie niech zdychają.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 04, 2011, 00:23:06 am wysłana przez maertin »

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

simian raticus

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 14-05-2006
  • Wiadomości: 229
  • Reputacja: 1
  • Råtten tomat and potet
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11359 dnia: Stycznia 04, 2011, 16:13:37 pm »
Tusk to TVN'owiec i sługus Gazety Wyborczej. Grono wysPOrtowańców rozproszyło się po TVP nawet i nie ma co liczyc na poprawę w POlsce! PiS-toleciarze z wysPOrtowańcami są jak na kwasie LSD! Chcecie normalnego kraju to jedźcie to United Kingdom albo do Norwegii (ewentualnie do USA w Chicago np. pięknie sie żyje).
Åtte død koffkongen! Underholdsbidrag! Amentia! Interfetus! Debilis denatus! Rødhåret bjørn!

London asylum and Chicago madhouse! Horror & nightmare!