Autor Wątek: [archiwum] Odp: POLITYKA  (Przeczytany 653217 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11400 dnia: Stycznia 10, 2011, 09:22:33 am »
Kupiłem niedawno Wprosta i komentarz nasuwa się tylko jeden: o żesz kur** mać. Ja pamiętam jak kiedyś to była dosyć rozsądna gazetka, potem zrobili z tego coś lekkiego a la przekrój, a teraz to już nie wiem. Jakaś tuba Lisa propagandowa. Także już nie wiem, jeżeli miałbym czytać jakikolwiek tygodnik, to nie wiem co (nie żebym chciał czytać wprost nawet w starej formie). Jakaś OBIEKTYWNA gazetka prezentują fakty na czysto bez szczypania PiS-u istnieje? Pomijając jakieś z falangą w logo?

Chyba najlepszą opcją jest Polityka, bo ma najwięcej treści jako takiej, z której można sobie wyrobić swoje zdanie, aż tak nachalnie nie jest jednostronna, ale to też może być złudne. Jak tam Becet, co byś polecał?
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 14, 2011, 17:51:01 pm wysłana przez setezer »

Wuher

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 20-05-2004
  • Wiadomości: 1 622
  • Reputacja: 5
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11401 dnia: Stycznia 10, 2011, 09:39:52 am »
Polityka,


Przecież to lewackie ścierwo jest.

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11402 dnia: Stycznia 10, 2011, 09:41:48 am »
Ale chociaż jest więcej tekstu niż obrazków.

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11403 dnia: Stycznia 10, 2011, 09:55:27 am »
Kupiłem niedawno Wprosta i komentarz nasuwa się tylko jeden: o żesz kur** mać. Ja pamiętam jak kiedyś to była dosyć rozsądna gazetka, potem zrobili z tego coś lekkiego a la przekrój, a teraz to już nie wiem. Jakaś tuba Lisa propagandowa. Także już nie wiem, jeżeli miałbym czytać jakikolwiek tygodnik, to nie wiem co (nie żebym chciał czytać wprost nawet w starej formie). Jakaś OBIEKTYWNA gazetka prezentują fakty na czysto bez szczypania PiS-u istnieje? Pomijając jakieś z falangą w logo?

Chyba najlepszą opcją jest Polityka, bo ma najwięcej treści jako takiej, z której można sobie wyrobić swoje zdanie, aż tak nachalnie nie jest jednostronna, ale to też może być złudne. Jak tam Becet, co byś polecał?

Z tygodników? Nic. Wszystkie należą do kilku tych samych osób. Wprost był nawet ok zanim Lis nie został naczelnym, teraz to GW bis. A Polityka niby zawsze była lewicowa, ale dalej nie zapomnę tekstu jej naczelnego przed wyborami 2005 pod wiele mówiącym o jej obiektywizmie tytule "Tusku, musisz!". Z drugiej strony mamy tylko GP i media Rydzyka, więc niestety (a może stety?) pozostaje nam tylko samodzielne myślenie. Z dzienników to jeszcze Rzeczpospolita pozostaje w pół drogi między GW a GP, ale PO od dawna chce ich  zniszczyć więc długo nie pociągną. No i jeszcze Najwyższy Czas można przejrzeć w empiku, to tygodnik ekscentrycznych kanapowych teoretyków, ale z braku laku i takich wariatów można poczytać, przynajmniej jakaś przeciwwaga dla mainstreamowych mediów. 

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11404 dnia: Stycznia 10, 2011, 10:07:25 am »
Czyli tak jak myślałem niestety. Nie mam czasu na czytanie dzienników, a czytanie ich raz w tygodniu chyba nie ma większego sensu.

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11405 dnia: Stycznia 10, 2011, 10:19:10 am »
Tylko po co tygodniki? Dla publicystyki? No bo przecież nie dla newsów. Tu już w ogóle leżymy. Bo po co czytać tych cyngli bez warsztatu, którzy powtarzają jeden za drugim to samo od 5 lat? Ja dziś przeczytałem np to:

http://toyah1.blogspot.com/2011/01/przepraszam-czy-ktos-kogos-moze-chce.html

Nie dość że niezależne od salonika, lepsze warsztatowo niż cokolwiek co puści lis, więc z faktami i opartymi na nich wnioskami, a do tego nie muszę płacić za to 5 złotych.


maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11406 dnia: Stycznia 10, 2011, 10:36:33 am »
Nie wiem, mam wrażenie, że np wiadomości na Rzepie są w świetnej formie podane (pomijam tu dział bloga).
Jeżeli forma drukowana trzyma tę samą jakość, no to chyba można ją polecić :)

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11407 dnia: Stycznia 10, 2011, 10:53:18 am »
Ja kiedys Newsweek'a czytywalem I calkiem sobie go chwalilem

Wuher

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 20-05-2004
  • Wiadomości: 1 622
  • Reputacja: 5
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11408 dnia: Stycznia 10, 2011, 11:19:06 am »
Ja raz w tygodniu wpadam do empiku, patrzę co jest w Polityce, Przeglądzie i NIE, i zależnie od treści kupuje jedno.

No ale to wszystko lewackie ścierwo jest, więc raczej nie tego szukasz set.

Teoretycznie Newsweek jest w miarę neutralny, ale dawno w rękach nie miałem więc ciężko mi powiedzieć.

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11409 dnia: Stycznia 10, 2011, 11:50:44 am »
http://mwzwm.pl/

Cytuj
Młodzi wykształceni z wielkich miast (MWzWM). Tak zwykły określać "opiniotwórcze" media hordy pijanych agresorów spod smoleńskiego krzyża na Krakowskim Przedmieściu.

Nasza strona ma za zadanie zgromadzić w jednym miejscu materiały prezentujące tę tak "wspaniałą" część naszej młodzieży, która niekiedy była tylko tłem do dużo gorszych rzeczy.

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11410 dnia: Stycznia 10, 2011, 12:14:27 pm »
Tylko po co tygodniki? Dla publicystyki? No bo przecież nie dla newsów. Tu już w ogóle leżymy. Bo po co czytać tych cyngli bez warsztatu, którzy powtarzają jeden za drugim to samo od 5 lat? Ja dziś przeczytałem np to:

http://toyah1.blogspot.com/2011/01/przepraszam-czy-ktos-kogos-moze-chce.html

Nie dość że niezależne od salonika, lepsze warsztatowo niż cokolwiek co puści lis, więc z faktami i opartymi na nich wnioskami, a do tego nie muszę płacić za to 5 złotych.


Chodzi mi o to, żeby na tych 50-100 stronach były zebrane najważniejsze wydarzenia ze świata - polityka, kultura, katastrofy itp. Publicystykę mam w dupie, bo jak przeczytałem Środę we Wproście to mi się nóż otworzył w kieszeni - nie ma to jak zjebać całe chrześcijaństwo i zrobić z karpia męczennika.

Cytuj
Ja raz w tygodniu wpadam do empiku, patrzę co jest w Polityce, Przeglądzie i NIE, i zależnie od treści kupuje jedno.

No ale to wszystko lewackie ścierwo jest, więc raczej nie tego szukasz set.

Teoretycznie Newsweek jest w miarę neutralny, ale dawno w rękach nie miałem więc ciężko mi powiedzieć.
Nie chodzi, że chcę jakieś prawicowe ku klux klanowe pisemko o bogatej treści, ale o zupełnie bezpłciowe pisemko nie zabierające głosu w żadnej sprawie, po prostu starające się być maksymalnie rzeczowe i obiektywne, podające zestaw ważnych informacji ze świata. Najfajniej gdyby jeszcze dużo było z wydarzeń ze świata, ale nie tylko USA-ROSJA-UNIA.

Newsweek mnie kiedyś czymś zraził, ale już nie pamiętam czym. W każdym bądź razie mają Europę, więc propsy.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 14, 2011, 17:45:59 pm wysłana przez setezer »

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11411 dnia: Stycznia 10, 2011, 12:22:40 pm »
zupełnie bezpłciowe pisemko nie zabierające głosu w żadnej sprawie, po prostu starające się być maksymalnie rzeczowe i obiektywne, podające zestaw ważnych informacji ze świata.

Angora. Tam przedrukowują artykuły z innych gazet, więc ich zdania tam za wiele nie ma, jest za to zdanie tych których przeklejają. A informacje ważne zmieszane są z tabloidowaymi newsami. No ale lepiej chyba nie będzie.   

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11412 dnia: Stycznia 10, 2011, 13:16:12 pm »
Zawsze czułem się jak debil czytając angorę, jakieś komiksy dla dzieci i krzyżówki z nagrodami. No i właśnie te tabloid-newsy, ale faktycznie, chyba to będzie dla mnie najlepszym wyjściem, bo w sumie zależy mi by być choć trochę na bieżąco z tym, co się na świecie dzieje. Aha, a co z FORUM? Miałem kiedyś jeden numer i wtedy byłem zaciekawiony, ale to raczej dodatkowy komentarz, a nie źródło, z którego czerpie się podstawy (przedruki z zagranicznej prasy).
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 14, 2011, 17:44:11 pm wysłana przez setezer »

svonston

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11413 dnia: Stycznia 10, 2011, 13:26:22 pm »
Zawsze czułem się jak debil czytając angorę, jakieś komiksy dla dzieci i krzyżówki z nagrodami.
Bo jest tam część, która się nazywa Angorka i jest kierowana dla dzieciaków. No i od kiedy debile są w stanie rozwiązać krzyżówkę?

Jak dla mnie, to dużo lepszym rozwiązaniem jest program CafeNews - spośród naprawdę sporej listy wybierasz kilka portali, z których codziennie masz newsy. Później tylko wchodzisz do programu i masz nagłówki newsów. Tutaj możesz go ściągnąć.

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11414 dnia: Stycznia 10, 2011, 13:32:32 pm »
Może i to jest wyjście, ale nie ma to jak poczytać o polityce w kibelku czy tuż przed snem w łóżku, dlatego preferowałbym gazetę.

svonston

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11415 dnia: Stycznia 10, 2011, 13:33:11 pm »
No ja mam netbooka, więc ten problem u mnie nie istnieje.

dante0

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 22-07-2008
  • Wiadomości: 1 323
  • Reputacja: 26
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11416 dnia: Stycznia 10, 2011, 13:48:15 pm »
Cytuj
Jeżeli zrobimy reformy i w wyniku tych reform do władzy dojdzie pan Kaczyński, to zapewniam, że żadnych reform nie będzie - oświadczył w TVN24 Stefan Niesiołowski (PO). Przyznał, że rząd wstrzymuje się od niektórych zmian ze względu na ich polityczne koszty. To komentarz do rad, jakie skierował do rządu prof. Leszek Balcerowicz. - Balcerowicz wskazał drogę, która w gruncie rzeczy prowadzi do scenariusza rozruchów ulicznych - krytykował Niesiołowski.

Czyli Łukasz Warzecha w ,,Antysalonie" miał rację (dawno temu) kiedy mówił, że w taki sposób będzie tłumaczyła się platforma, gdy zacznie upadać mit ,,zielonej wyspy".  Swoją drogą trzeba być bezczelnym, żeby wmawiać ludziom, że PiS nie przeprowadzi żadnych reform, samemu nie wprowadzająć ani jednej, a podnosząc w tym samym czasie vat, który pis obniżył. No i chciałbym przy okazji powitać Lesza Balcerowicza w klubie moherów i obłąkańców.

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11417 dnia: Stycznia 10, 2011, 15:31:08 pm »


Hehe, program na żywo, nie mieli pupile Tuska pola manewru przy manipulacji. Jeden niezależny ekspert atakowany przez dziennikarzy tvn którzy mówią jak politycy PO, używając tych samych argumentów. Fajnie patrzeć jak przygnieceni argumentami o nieudolności rządu wracają do typowego dla propagandy PO tekstu "...no ale PiS!". Albo jak Miecugow zgaszony rzuca coś o "mowie nienawiści"  :lol:

Ogólnie warto zobaczyć. Brawo dla Kochana za odwagę. Pewnie słono za to zapłaci.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11418 dnia: Stycznia 10, 2011, 15:56:19 pm »
Ja w miarę regularnie czytam newsweeka, politykę i wprost. czasami jeszcze o przekrój zahaczę. z wymienionych najlepsza, i to zdecydowanie, jest polityka, newsweek od biedy do poczytania. wprost chyba niedługo przestanę kupować.

dante0

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 22-07-2008
  • Wiadomości: 1 323
  • Reputacja: 26
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11419 dnia: Stycznia 10, 2011, 16:07:25 pm »
Jaka rozpaczliwa obrona. Miecugowem tak rzucało, że prawie z fotela spadł :lol: Ogólnie filmik utwierdza mnie w przekonaniu, że panowie Miecugow i Morozowski (zreszta jak wszystkie osoby pracujące w TVN) to pipy nie dziennikarze, bo dziennikarz nie jest od wchodzenia władzy do dupska, tylko od patrzenia jej na łapy.

otto

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 29-11-2003
  • Wiadomości: 275
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11420 dnia: Stycznia 10, 2011, 16:37:00 pm »
Jeżeli chodzi o gazety "lub czasopisma" pamiętam artykuły z "Polityki" redaktora Żakowskiego. Co tydzień był o czym innym i temat wydawał się ciekawy na początku, jednak każdy z nich, niezaleznie od tematu, kończyl się konkluzją, ze PiS to najgorsze co może być i strzeżcie się ludzie. Nie wiem, jak jest teraz, nie czytam od dłuższego czasu.
A w temacie gazet, lubię Rzeczpospolitą, odkąd jej format przestał po trzykrotnym złożeniu dopiero zblizać się do A5 ;). Największy komplement Rzepie wygłosił moim zdaniem Niesiołowski mówiąc, że to pisowski biuletyn :).

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11421 dnia: Stycznia 11, 2011, 21:05:24 pm »
http://www.rp.pl/artykul/592486_To-PiS-jest-za-wolnoscia--nie-Tusk-.html

Retoryka dziennikarza prowadzącego wywiad żywcem wzięta ze szkoły Wyborczej.
Aż mi trudno uwierzyć, że na Rzepie takie coś ma miejsce w dziale wiadomości.

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11422 dnia: Stycznia 11, 2011, 22:41:45 pm »
Rzepa jest ogólnie krytyczna wobec polityków, z tym że wszystkich partii. Nie ma lizydupstwa w wywiadach obojętnie kto i z kim by je przeprowadzał. Jak dla mnie to uczciwe podejście, jako jedyni tacy pozostali w mainstreamie.

otto

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 29-11-2003
  • Wiadomości: 275
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11423 dnia: Stycznia 11, 2011, 22:45:01 pm »
Fajnie też o tym świadczy to, że zarówno Wyborcza jak i Gazeta Polska lubią sobie pojechac po Rzepie. Moim zdaniem to tylko potwierdza ich zrównoważenie :)

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11424 dnia: Stycznia 11, 2011, 23:59:09 pm »
Rzepa jest ogólnie krytyczna wobec polityków, z tym że wszystkich partii. Nie ma lizydupstwa w wywiadach obojętnie kto i z kim by je przeprowadzał. Jak dla mnie to uczciwe podejście, jako jedyni tacy pozostali w mainstreamie.

OK, ale to wygląda jak jechanie dla samej zasady. Wolałbym widzieć jakąś uzasadnioną krytykę i bardziej zrównoważone pytania. Niech są krytyczni, dobrze, tylko nie w taki prostacki sposób.

Chyba muszę zrewidować swoją opinię :P
Przeczytałem sobie to teraz raz jeszcze i nie brzmiało mi to już tak źle.

Nie wiem czemu to wcześniej odebrałem tak wrogo...
« Ostatnia zmiana: Stycznia 12, 2011, 00:05:49 am wysłana przez maertin »

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!


Wuher

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 20-05-2004
  • Wiadomości: 1 622
  • Reputacja: 5

Unlimited

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11427 dnia: Stycznia 12, 2011, 10:35:06 am »
Przecież to jakaś papka medialna.. :roll:

Ps. Chociaż teraz ten film przedstawiający lot jest ciekawy..oglądamy dalej.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 12, 2011, 10:58:11 am wysłana przez Unlimited »

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11428 dnia: Stycznia 12, 2011, 11:32:57 am »
Nie przedstawili w tym raporcie niczego nowego, co by nie było wiadome od kilku miesięcy. Może poza szczegółem, że Błasik sobie popił.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11429 dnia: Stycznia 12, 2011, 13:55:28 pm »
Cytuj
Paweł Deresz: Raport MAK jest skandaliczny

Paweł Deresz, mąż zmarłej w katastrofie pod Smoleńskiem Jolanty Szymanek-Deresz uznał raport MAK za skandaliczny.

Rosyjski Międzypaństwowy Komitet Lotniczy orzekł między innymi, że załoga prezydenckiego Tupolewa, który rozbił się pod Smoleńskiem, była niewłaściwie przygotowana do lotu, piloci mieli znaczące braki w wyszkoleniu, a na dowódcę samolotu Tu-154M była wywierana presja psychiczna przez przełożonego. MAK uważa, że jedną z przyczyn katastrofy pod Smoleńskiem było zignorowanie przez załogę Tu-154M złych warunków pogodowych, o których byli ostrzegani, a niedostatki w infrastrukturze lotniska w Smoleńsku i nie najlepszy stan techniczny urządzeń rejestrujących na lotnisku nie były przyczyną katastrofy.

Paweł Deresz uważa, że takie ujęcie sprawy jest jednostronne i nieobiektywne. Dodaje, że potwierdziły się jego najgorsze przeczucia - strona rosyjska skupiła się wyłącznie na obciążaniu strony polskiej, nie potrafiąc uderzyć się w piersi.

"Przecież wiadomo, jak bardzo strona rosyjska jest również winna tej tragedii" - mówi Paweł Deresz. Podkreśla, że niezwykła była "arogancja czy wręcz bezczelność" Tatiany Anodiny w czasie prezentowania tego raportu.

Paweł Deresz podkreśla, że najbardziej zabolała go bezkrytyczność strony rosyjskiej. "To był suchy raport, który widział tylko jedną stronę tej tragedii" - mówi mąż zmarłej Jolanty Szymanek-Deresz.

Paweł Deresz uznaje za poważny błąd brak opisu w raporcie sytuacji w wieży na lotnisku w Smoleńsku. "Chciałbym się dowiedzieć co w tym czasie robili kontrolerzy, jak było rzeczywiście przygotowane lotniska, jakie były rozmowy pomiędzy wieżą, a dysponentami lotniska" - mówi Paweł Deresz.

Wdowiec domaga się zdecydowanej reakcję polskich władz. "Oczekuję powiedzenie, jeśli Rosjanie nie chcą nam sporządzić raportu z prawdziwego zdarzenia, zrobimy to sami" - mówi Paweł Deresz.

Jego zdaniem już najwyższy czas, by do grupy ekspertów badających tę tragedię dołączyć ekspertów międzynarodowych. Zarazem zdaniem wdowca ten raport może pogorszyć poprawiające się stosunki polsko-rosyjskie.

Informacyjna Agencja Radiowa

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Pawel-Deresz-Raport-MAK-jest-skandaliczny-2270859.html

Taka opinia jednego z głównych piewców prawidłowo prowadzonego śledztwa, owocnej współpracy polsko-rosyjskiej i działań polskiego rządu, to chyba najlepszy komentarz do raportu.

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11430 dnia: Stycznia 12, 2011, 15:22:52 pm »
Ruscy bez zaskoczenia. naje**ny generał naciskał na niekompetentnych pilotów, którzy pomimo wzorowej postawy bohaterskiej strony rosyjskiej spowodowali wypadek. Kacap to jednak kacap. Pokazali jednoznacznie, że Rosja jest wrogiem Polski.

« Ostatnia zmiana: Stycznia 12, 2011, 15:34:50 pm wysłana przez el becetol »

Tomasz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2009
  • Wiadomości: 3 106
  • Reputacja: 42
  • TUSKU CHYTRUSKU TY je**ny ZŁODZIEJU!!!!
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11431 dnia: Stycznia 12, 2011, 15:43:32 pm »
Ale mi nowina, ludzie i tak bedą zadowoleni tak samo jak z PO, ch** z tego ze nie potrafią rządzic  ,ze paliwo po 5zł, ze żywność drożeje, ze gospodarka podupada, PO jest najlepsze i ch** a tym co głosowali na tych patałachów gratuluje rozumu, a raczej jego braku.

svonston

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11432 dnia: Stycznia 12, 2011, 15:50:37 pm »
Cytuj
Czy premier Donald Tusk zgłosi "wotum nieufności" wobec raportu MAK dotyczącego przyczyn smoleńskiej katastrofy? O jego projekcie mówił, że jest bezdyskusyjnie nie do przyjęcia. Odnosząc się do tej wypowiedzi, szefowa MAK podczas środowej konferencji pogroziła Tuskowi palcem, twierdząc, że tego rodzaju naciski ze strony polskiego rządu są "niedopuszczalne". Jednocześnie Tusk deklarował, że nie pozwoli na wojnę polityczną z Rosją z powodu innej interpretacji lotu. - Ocieplenie relacji w stosunkach z Rosją jest poczytywane przez rząd jako sukces. Decyzja, przed którą stoi Tusk jest więc niezwykle trudna - ocenia politolog.
(...)
Rosyjskie media szeroko interesują się raportem MAK na temat przyczyn katastrofy smoleńskiej. Piszą, że winny jest Lech Kaczyński, pijany generał i słabi piloci. - Nie można wykluczyć, że w przekazie medialnym będą dokonywane pewne manipulacje. Rosjanie mogą zwracać uwagę na pewne aspekty katastrofy, które będą wskazywały na większą odpowiedzialność po polskiej stronie, pomijając ewentualne uchybienia po stronie rosyjskiej - mówi.
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1027191,title,Kaczynski-nie-jest-partnerem-dla-Rosji-Co-zrobi-Tusk,wid,13028178,komentarz.html


:lol:

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11433 dnia: Stycznia 12, 2011, 20:04:53 pm »
Cytuj
Ekspert wskazuje zaskakujące elementy raportu
dzisiaj, 17:56
Jacek Gądek / Onet.pl

Ekspert lotniczy, wydawca miesięcznika "Raport" i "Skrzydlatej Polski", jest zaskoczony paroma elementami raportu przedstawionego w Moskwie. Po pierwsze jest to bardzo mały nalot drugiego pilota na tym typie samolotu - 26 godzin. Drugą sprawą jest wykrycie 0,6 promila alkoholu we krwi dowódcy polskich sił powietrznych. - Tego nie będę komentował - zastrzega Wojciech Łuczak.

- Załoga samolotu musi być jak jedna pięść - obrazowo porównuje Łuczak. I dodaje, że jeśli nie jest ona zestawiona odpowiedni, to widać to w trudnych sytuacjach. Jego zdaniem, Rosjanie słusznie zwracają uwagę na złe zestawienie załogi.

Oceniając całokształt misji Łuczak podkreśla, że przygotowanie do lotu było "katastrofalne". - Ale nie zwalajmy całej winy na załogę, bo oni byli produktem systemu.


Zwraca jednak przy tym uwagę na komunikowanie się załogi z wieżą. - Uderzyło mnie to, iż dowódca zameldował, że wie, jakie są procedury schodzenia na lotniska wojskowe w Rosji, a mimo to nie stosował się do nich - mówi wydawca "Raportu". Łuczak wskazuje, że podawana przez wieżę informacja o odległości do czoła pasa lotniska powinna być kwitowana przez załogę samolotu jego wysokością nad ziemią. A tak się nie działo, choć to "podstawowa procedura".

Według Łuczaka za wcześniej jest jednak na pełną ocenę raportu MAK, bo trzeba go przestudiować.

Kolejny kupiony przez Rosjan  :lol: :lol: :lol:


http://wiadomosci.onet.pl/raporty/katastrofa-smolenska/ekspert-wskazuje-zaskakujace-elementy-raportu,1,4105649,wiadomosc.html

dante0

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 22-07-2008
  • Wiadomości: 1 323
  • Reputacja: 26
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11434 dnia: Stycznia 12, 2011, 22:49:13 pm »
Cytuj
Ekspert wskazuje zaskakujące elementy raportu
dzisiaj, 17:56
Jacek Gądek / Onet.pl

Ekspert lotniczy, wydawca miesięcznika "Raport" i "Skrzydlatej Polski", jest zaskoczony paroma elementami raportu przedstawionego w Moskwie. Po pierwsze jest to bardzo mały nalot drugiego pilota na tym typie samolotu - 26 godzin. Drugą sprawą jest wykrycie 0,6 promila alkoholu we krwi dowódcy polskich sił powietrznych. - Tego nie będę komentował - zastrzega Wojciech Łuczak.

- Załoga samolotu musi być jak jedna pięść - obrazowo porównuje Łuczak. I dodaje, że jeśli nie jest ona zestawiona odpowiedni, to widać to w trudnych sytuacjach. Jego zdaniem, Rosjanie słusznie zwracają uwagę na złe zestawienie załogi.

Oceniając całokształt misji Łuczak podkreśla, że przygotowanie do lotu było "katastrofalne". - Ale nie zwalajmy całej winy na załogę, bo oni byli produktem systemu.


Zwraca jednak przy tym uwagę na komunikowanie się załogi z wieżą. - Uderzyło mnie to, iż dowódca zameldował, że wie, jakie są procedury schodzenia na lotniska wojskowe w Rosji, a mimo to nie stosował się do nich - mówi wydawca "Raportu". Łuczak wskazuje, że podawana przez wieżę informacja o odległości do czoła pasa lotniska powinna być kwitowana przez załogę samolotu jego wysokością nad ziemią. A tak się nie działo, choć to "podstawowa procedura".

Według Łuczaka za wcześniej jest jednak na pełną ocenę raportu MAK, bo trzeba go przestudiować.

Kolejny kupiony przez Rosjan  :lol: :lol: :lol:


http://wiadomosci.onet.pl/raporty/katastrofa-smolenska/ekspert-wskazuje-zaskakujace-elementy-raportu,1,4105649,wiadomosc.html

Nie wiem z czego się śmiejesz, bo z tego tekstu jasno wynika, że za katastrofę winę ponosi Klich (burdel w wojsku) i rząd, który obciął wydatki na armię. Co do tych nieszczęsnych 0,6 promila, to przed chwilą nawet sam szef MSWiA w TVP powiedział, żeby tego nie wyolbrzymiać, bo z takimi promilami w niektórych eropejskich państwach można zgodnie z prawem prowadzić samochód.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11435 dnia: Stycznia 13, 2011, 08:19:46 am »
z takimi promilami w niektórych eropejskich państwach można zgodnie z prawem prowadzić samochód.


A  w Polsce nawet na rowerze nie mozna jezdzic z takimi promilami :P


btw. to kancelaria prezydenta przygotowywala ten lot nie klich

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11436 dnia: Stycznia 13, 2011, 09:38:02 am »
btw. to kancelaria prezydenta przygotowywala ten lot nie klich

Radzę trochę poczytać zanim zaczniesz oskarżać.

Cytuj
szef MSWiA Jerzy Miller ocenił, że polskie uwagi do raportu MAK zostały potraktowane jako próba przeniesienia na Rosję odpowiedzialności za katastrofę smoleńską.- Prawda jest inna - zaznaczył.

Jerzy Miller też pewnie przekupiony przez Macierewicza.

Cytuj
– Ja się pytam: jak odczytać słowa, które padły z ust kierownika lotu np. „No tak powiedzieli, cholera, sprowadzać, na razie”? Z tych słów wynika przecież, musieli się kontaktować z kimś, ktoś polecił im sprowadzać. Poza tym jeśli dochodziło do owego „sprowadzania”, to oznacza, że była czynna współpraca kontrolerów z załogą. Mówienie więc, że załoga sama za wszystko odpowiada jest niepoważne” – mówi Klich.

Edmund Klich zwraca też uwagę na kolejną komendę, która padła z wieży: „Towarzyszu generale, podchodzić. Wszystko włączone”. – Z tych słów wynika, że jakiś generał brał udział w tych rozmowach i procesie podejmowania decyzji – mówi polski akredytowany.

Edmund Klich tez pewnie ukryty PiSowiec.

Unlimited

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11437 dnia: Stycznia 13, 2011, 09:46:55 am »
Dokument New Poland wszystko wyjaśnia, ciekawe ilu teraz jest przebranych Polskich agentów działających na rzecz Moskwy, tak samo dokument List z Polski, wiadomo że nakręcony trochę w stylu PiS, mimo wszystko jest tam trochę prawdy. Wystarczy zobaczyć jakie teraz są relację na wschodzie Europy. Wg. mnie owszem Polska ponosi większość winy, i do tego się przyznaję, plus wytyka Nam to Rosja, dlaczego więc tak bardzo Rosja ukrywa swoją mniejszościową część winy. Może czas by Polska im to także publicznie wytknęła. Dziś jestem ciekawy konferencji Premiera, co powie, czy będzie dalej podtrzymywał swoje zdanie w tej sprawie(jeśli nie to dla mnie PO się skończyło).

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11438 dnia: Stycznia 13, 2011, 10:04:54 am »
btw. to kancelaria prezydenta przygotowywala ten lot nie klich

Radzę trochę poczytać zanim zaczniesz oskarżać.

Cytuj
szef MSWiA Jerzy Miller ocenił, że polskie uwagi do raportu MAK zostały potraktowane jako próba przeniesienia na Rosję odpowiedzialności za katastrofę smoleńską.- Prawda jest inna - zaznaczył.

Jerzy Miller też pewnie przekupiony przez Macierewicza.

Cytuj
– Ja się pytam: jak odczytać słowa, które padły z ust kierownika lotu np. „No tak powiedzieli, cholera, sprowadzać, na razie”? Z tych słów wynika przecież, musieli się kontaktować z kimś, ktoś polecił im sprowadzać. Poza tym jeśli dochodziło do owego „sprowadzania”, to oznacza, że była czynna współpraca kontrolerów z załogą. Mówienie więc, że załoga sama za wszystko odpowiada jest niepoważne” – mówi Klich.

Edmund Klich zwraca też uwagę na kolejną komendę, która padła z wieży: „Towarzyszu generale, podchodzić. Wszystko włączone”. – Z tych słów wynika, że jakiś generał brał udział w tych rozmowach i procesie podejmowania decyzji – mówi polski akredytowany.

Edmund Klich tez pewnie ukryty PiSowiec.




No mialem dodac tak "chyba to" ale zapomnialem ;)

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11439 dnia: Stycznia 13, 2011, 10:18:59 am »
Dziś jestem ciekawy konferencji Premiera

O, a premier zaszczyci nas swoją obecnością? Myślałem że urlop ważniejszy. Premier się opala, Komor chorutki leży pod kołderką, więc akurat w tym momencie MAK decyduje się puścić swoją wersje w świat. Faktycznie, fantastycznie układa się współpraca polsko-rosyjka w czasie śledztwa. Tak zajebiście że ani premier, ani prezydent, ani polski akredytowany Klich nie zostali powiadomieni o momencie ogłoszenia końcowego raportu, a tym bardziej zaproszeni do uczestniczenia w zwieńczeniu tej owocnej, ocieplającej stosunki, dwustronnej współpracy polsko-radzieckiej rosyjskiej.

Swoją drogą oglądałem wczoraj przekazy z zagranicznych wiadomości. Osobą cytowaną jako stanowisko polski był Jarosław Kaczyński. Tusku zajęty kolejnym urlopem, Komor ma zwolnienie lekarskie od bycia prezydentem, prokuratura się zebrać nie mogła, tak więc jedyną osoba która w oczach świata reprezentowała polską rację stanu był Jarosław Kaczyński. Dobrze że chociaż on, bo tak świat uslyszałby tylko wersję rosyjską bez żadnego kontrargumentu.

Swoją drogą fakt, że akurat w takim momencie, kiedy potrzebne jest oficjalne międzynarodowe stanowisko Polski w kontrze do rosyjskiego, ani premier Tusk, ani prezydent Komorowski nie zabrali publicznie głosu. Dzień później to sobie Tusk może urządzać konferencji do woli. Rosja i tak to oleje, a reszta świata go nie usłyszy, bo to był temat do newsa wczoraj - dziś nikogo to obchodzić nie będzie. Kolejna wielka porażka PO.