Autor Wątek: [archiwum] Odp: POLITYKA  (Przeczytany 651025 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11960 dnia: Marca 06, 2011, 09:14:20 am »
"Jeśli zaś ktoś posunąłby się do tego, że bliźniego zabiłby podstępnie, oderwiesz go nawet od mego ołtarza, aby ukarać śmiercią."
Księga Wyjścia 21:14
Biblia Tysiąclecia

Jak widać nawet w biblii można znaleźć racjonalne podejście do sprawy :]


Bog ze starego testamentu jest inny niz ten z nowego, ale to nie do tego tematu, do tego Jezus, ktory uczyl o milosierdziu itp. i to wlasnie na nauczaniach Jezusa zbudowano wiare katolicka.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11961 dnia: Marca 06, 2011, 10:37:48 am »
Londek dobrze gada. Stary Testament stanowi głównie tło historyczne i to na Nowym należy się opierać. W ramach precedensu można oczywiście odstąpić od reguły raz na jakiś czas i nic się nie stanie ;)

Wiadomość scalona: Marca 06, 2011, 11:02:34 am
Teraz coś na temat.

Łukaszenka zarzucił USA "dwulicową demokrację"
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Lukaszenka-zarzucil-USA-dwulicowa-demokracje,wid,13196022,wiadomosc.html
« Ostatnia zmiana: Marca 06, 2011, 11:02:34 am wysłana przez POK »

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11962 dnia: Marca 06, 2011, 12:40:15 pm »
Londek dobrze gada, proszę Cię POK, świat się kończy.
Przecież to jest bezideowy troll.

Poza tym nie wiem czemu w ogóle rozmawiamy o Biblii, kiedy mowa tu o najzwyklejszej na świecie sprawiedliwości.
« Ostatnia zmiana: Marca 06, 2011, 15:54:12 pm wysłana przez maertin »

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11963 dnia: Marca 06, 2011, 13:00:39 pm »
Londek dobrze gada, proszę Cię POK, świat się kończy.
Przecież to jest bezideowy troll.

Poza tym nie wiem czemu w ogóle rozmawiamy o biblii, kiedy mowa tu o najzwyklejszej na świecie sprawiedliwości.

Cytuj
Jego trzeba wywlec z domu i na najbliższej gałęzi powiesić...

Ja inaczej rozumie sprawiedliwosc, ale ja przeciez jestem bezideowym trollem.
« Ostatnia zmiana: Marca 06, 2011, 13:04:20 pm wysłana przez LoNdEk »

MbomaWestWaikiki

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 02-01-2011
  • Wiadomości: 21
  • Reputacja: 0
  • Eat Meat. Dress Well.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11964 dnia: Marca 06, 2011, 14:36:12 pm »
Bog ze starego testamentu jest inny niz ten z nowego, ale to nie do tego tematu, do tego Jezus, ktory uczyl o milosierdziu itp. i to wlasnie na nauczaniach Jezusa zbudowano wiare katolicka.
List do Rzymian
1. Każdy człowiek niechaj będzie podobny zwirzchnim przełożeństwam; abowiem nie jest przełożeństwo jedno od Boga, a przełożeństwa, które bywają od Boga, są porządnie postanowione.
2. Przeto, który się zastawuje przełożeństwu, sprzeciwia się postanowieniu Bożemu, a który się sprzeciwia oni na się karanie wnoszą.
3. Abowiem przełożeni nie są ku strachowi za dobre uczynki, ale za złe. A chcesz się nie bać przełożeństwa? Co jest dobrego czyń i odniesiesz chwałę od niego.
4. Abowiem jest sługą Bożym tobie ku dobremu, a jeśli uczynisz co jest złego, bój się, bo nie darmo miecz nosi, gdyż jest sługą Bożym, mścicielem ku gniewu przeciwko temu, któryby źle czynił.
5. A przeto potrzeba jest aby się człowiek poddał, nie tylko dla gniewu, ale też dla sumnienia.
6. Abowiem i dlatego cła dawacie, gdyż są sługami Bożymi tego ustawicznie pilnujący.
7. Oddawajcie tedy wszytkim co jesteście powinni: komu podatek, podatek; komu cło, cło; komu bojaźń, bojaźń; komu cześć, cześć.
8. Nie bądźcie nikomu nic winni, jedno to, abyście się społecznie miłowali; bo kto miłuje drugiego, zakon wypełnił.
9. Gdyż to: Nie będziesz cudzołożył, nie będziesz zabijał, nie będziesz kradł, nie będziesz fałszywie świadczył, nie będziesz pożądał i jeśli które insze jest roskazanie, w tym słowie, które się zamyka. To jest: Będziesz miłował bliźniego twego jako samego siebie.
10. Miłość bliźniemu złości nie wyrządza, a tak wypełnienie zakonu jest miłość.
11. Zwłaszcza wiedząc, iż jest czas i godzina abyśmy się ocucili ze snu, bo już teraz blizsze nam jest zbawienie, a niż kiedyśmy uwierzyli.
12. Nocci przeminęła, a dzień się przybliżył. Odrzućmysz tedy uczynki ciemności, a obleczmy się w zbroję światłości.
13. Tak abyśmy uczciwie chodzili jako we dnie, nie w biesiadach ani w pijaństwach, nie w łożach, ani w nieczystościach, nie w zwadzie, ani w zazdrości.
14. Ale przyobleczcie Pana Jezu Krysta, a nie miejcie starania o ciele ku popełnieniu pożądliwości.


Jeżeli jednak katolicy mieliby jakieś wątpliwości moralne, a ja bym się mylił, to i tak zawsze można poprosić o pomoc takich jak ja ;] Nie jestem wierzącym, nigdy się nie zagłębiałem w tym temacie, nie szukałem argumentów przeciw, czy też za, natomiast szanuję sprawiedliwość i uważam, że miejsce morderców różnorakich zbrodniarzy jest na szubienicy, i nie stałbym przed konfliktem ideologicznym przed jakim by stali Twoim zdaniem katolicy. Natomiast odpowiedziałem na Twój post, ponieważ kiedyś obiło mi się o uszy takie a nie inne stanowisko wierzących w sprawie wykonywania kary śmierci.

Na kolejnych wyborach chyba będę głosować na lewaków, bo PO i PiSu mam już serdecznie dość.
To ze względu na awersję do kościoła ? Ja np. jestem za tym aby kościół odłączyć od państwowych pieniędzy, ale wiem, że PO, PSL, czy też PiS tego nie zrobią, natomiast SLD nawet jeśliby to zrobiło, to i tak jak w takich przypadkach bywa część kasy wezmą w swoje kieszenie, a reszta pójdzie na ekologów walczących z globalnym ociepleniem, parady gejów, jakieś nawiedzone feministki, czy też inne oszołomstwa, a skoro kasa nie zostanie w mojej kieszeni, to stanowisko tych jak to napisałeś "lewaków" można o kant dupy rozbić.

Dziwi mnie tylko, że wciąż obydwie partie mają tak duże poparcie. Chyba główną rolę odgrywa tutaj brak porządnej alternatywy.
Alternatywa może i by się znalazła, bo przecież ludzie rozsądnie rozumujący nie wyginęli całkowicie, chociaż jak widać w dzisiejszym świecie są mniejszością, i to nie jest tylko problem Polski. Natomiast powiedzmy, że założyliśmy partie polityczną, i jej program jest niekwestionowanie idealny, dla prawicy, lewicy, wierzących, niewierzących, liberałów, czy też konserwatystów... No ale co z tego kiedy PO,PiS,SLD,PSL są w mediach 24h na dobę, a my byśmy mieli 5 minut, trudno wtedy dotrzeć do ludzi, to nie kwestia samego braku alternatywy, a bardziej tego, że "establishment" nie chce takiej alternatywy. Dlatego demokracja dla mnie, to iluzja dla prostych ludzi, i z tego względu daruję sobie udział w tym cyrku jakim będą nadchodzące wybory.
 



POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11965 dnia: Marca 06, 2011, 16:25:05 pm »
Londek dobrze gada, proszę Cię POK, świat się kończy.
Przecież to jest bezideowy troll.

Poza tym nie wiem czemu w ogóle rozmawiamy o biblii, kiedy mowa tu o najzwyklejszej na świecie sprawiedliwości.
Moim zdaniem podążanie zbyt mocno za jakąkolwiek ideą prowadzi zwykle do zła, bądź jak kto woli niesprawiedliwości, nierówności itp. Ideały lubią się wypaczać. Najlepiej zawsze strać się myśleć trzeźwo i rozważać argumenty wszystkich stron na tyle, na ile jesteśmy w stanie oczywiście.

Cytuj
4. Abowiem jest sługą Bożym tobie ku dobremu, a jeśli uczynisz co jest złego, bój się, bo nie darmo miecz nosi, gdyż jest sługą Bożym, mścicielem ku gniewu przeciwko temu, któryby źle czynił.
Masz ode mnie wirtualnego plusa :)
Z tego co się orientuję, to święte księgi są naszpikowane sprzecznościami. Do każdej sytuacji można dobrać odpowiedni cytat.

Cytuj
To ze względu na awersję do kościoła ? Ja np. jestem za tym aby kościół odłączyć od państwowych pieniędzy, ale wiem, że PO, PSL, czy też PiS tego nie zrobią, natomiast SLD nawet jeśliby to zrobiło, to i tak jak w takich przypadkach bywa część kasy wezmą w swoje kieszenie, a reszta pójdzie na ekologów walczących z globalnym ociepleniem, parady gejów, jakieś nawiedzone feministki, czy też inne oszołomstwa, a skoro kasa nie zostanie w mojej kieszeni, to stanowisko tych jak to napisałeś "lewaków" można o kant dupy rozbić.
Nie popieram Kościoła i jak najbardziej jestem za odłączeniem religii od państwa. Wiara powinna być sprawą wyłącznie prywatną. Nie jestem jednak aż tak naiwny, żeby głosować na SLD z tego powodu. Po prostu mam już dość PO i PiSu i myślę, że jakaś opozycja dobrze im zrobi, a inne partie się chyba nie załapią. Więc jeśli już z tego powodu głosował bym na lewaków. Ogólnie to i tak wiadomo, że politycy z reguły są chciwi i zależy im tylko na władzy. Tak naprawdę nie wiem jednak na kogo zagłosuję. Pewnie pójdę do wyborów, ale sprawa nie jest jeszcze przesądzona. Może oddam swój głos na jakąś nieznaczącą partię?

Cytuj
Alternatywa może i by się znalazła, bo przecież ludzie rozsądnie rozumujący nie wyginęli całkowicie, chociaż jak widać w dzisiejszym świecie są mniejszością, i to nie jest tylko problem Polski. Natomiast powiedzmy, że założyliśmy partie polityczną, i jej program jest niekwestionowanie idealny, dla prawicy, lewicy, wierzących, niewierzących, liberałów, czy też konserwatystów... No ale co z tego kiedy PO,PiS,SLD,PSL są w mediach 24h na dobę, a my byśmy mieli 5 minut, trudno wtedy dotrzeć do ludzi, to nie kwestia samego braku alternatywy, a bardziej tego, że "establishment" nie chce takiej alternatywy. Dlatego demokracja dla mnie, to iluzja dla prostych ludzi, i z tego względu daruję sobie udział w tym cyrku jakim będą nadchodzące wybory.
Dlatego właśnie nie ma alternatywy. Ludzi (w większości) zbyt interesuje co politycy mówią, zamiast zwracać uwagę na to co robią. Poza tym sprawa ma się tak, że na wybory chodzi ok 40% społeczeństwa. Gdyby faktycznie istniała jakaś dobra partia i wszyscy niezdecydowani, tacy jak dajmy na to Ty, poszli wtedy na wybory, to faktycznie dałoby się coś zdziałać. Oczywiście zwykłe szaraczki by na nich nie głosowały, ale może pod próg wyborczy dałoby im się dostać. Wtedy przy kolejnych wyborach mogliby już mieć dużo większe poparcie. Oczywiście teoretyzuje, bo po pierwsze nie ma takiej alternatywy, a po drugie po tych paru latach w sejmie, ta partia z ideałami mogłaby się zmienić nie do poznania, tak, że znowu byłby jeden ch** na kogo zagłosujesz.

Masz rację, demokracja to jedna wielka szopka, niemająca z faktyczną, teoretyczną demokracją wiele wspólnego. Z drugiej strony nie brać udziału w wyborach, to jak dać za wygraną. Bierność nie prowadzi do rewolucji.

Co się zaś tyczy sprawiedliwości, to też uważam, że za najgorsze przestępstwa powinna być kara śmierci. Wadliwe jednostki należy eliminować, a nie bezsensu utrzymywać. Jeśli chodzi o Jaruzelskiego, to akurat w tym przypadku wstrzymałbym się od głosu, bo nigdy się tym specjalnie nie interesowałem. Jest mi zupełnie obojętne co będzie robił, lub co inni z nim zrobią.

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11966 dnia: Marca 06, 2011, 17:29:39 pm »
No przykladni katolicy....nie ma to jak zyc w zgodzie ze swoja wiara  :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
  z kąt ty kur** wiesz jakiego jestem wyznania?

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11967 dnia: Marca 06, 2011, 17:51:07 pm »
No przykladni katolicy....nie ma to jak zyc w zgodzie ze swoja wiara  :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
  z kąt ty kur** wiesz jakiego jestem wyznania?

Poziom nienawisci jaki prezentujesz w postach pozwala zgadaywac, ze jestes katolikiem. Fakt, zgaduje, ale jesli sie myle to mnie popraw - wiec w co wierzysz?

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11968 dnia: Marca 06, 2011, 18:57:13 pm »
 :) Pięknie to zagrał. Polecam 1:46 i siwą głowę w lewym dolnym rogu ekranu. Uśmiałem się do łez...
« Ostatnia zmiana: Marca 06, 2011, 20:30:56 pm wysłana przez sieq »

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11969 dnia: Marca 06, 2011, 20:28:29 pm »
No i w tym tkwi cały problem. Uwaga zostaje skupiona nie tam gdzie powinna. Bardziej interesują ludzi szopki, gafy i inne tego typu bzdety, a na kwestie merytoryczne prawie nikt nie zwraca uwagi. Politycy robią za celebrytów i wszyscy są szczęśliwi. Niby można winić za taki stan rzeczy media, że forsują właśnie takie nowinki. Prawda jest jednak bardziej brutalna. Media stawiają te informacje na pierwszym miejscu, bo lud właśnie tego chce. W efekcie wszyscy są szczęśliwi. Politycy robią za klaunów, zbijając przy tym na boku kapuchę, ludzie mają to czego chcą, a portale internetowe mają poczytalność i w konsekwencji duże zyski z reklam. Tak się ten świat kręci i niema co zwalać całej winy na system. Gdyby ludzie faktycznie interesowali się polityką, a nie politykami, to i rządy może by były inne. Narzekamy a sami jesteśmy częściowo odpowiedzialni za taki stan rzeczy jaki jest obecnie (nie żeby było jakoś super źle, ale na pewno mogłoby być dużo lepiej).

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11970 dnia: Marca 06, 2011, 21:40:47 pm »
Nie zgadzam się z tym, że media pełnią jedynie rolę reaktywną na rynek. A raczej z tym, że w mediach nie ma żadnej inicjatywy.
Jak na to nie spojrzysz, inicjatywa wprowadzenia zmiany i zaoferowania czegoś więcej/innego, leży także po stronie mediów. A skoro do mediów należy inicjatywa, to je właśnie należy winić, kiedy jej nie wykazują.

Należy na to spojrzeć jak na skok przez poprzeczkę. To, co jest proste i mało skomplikowane trafia do większej ilości ludzi, bo zdecydowana większość ludzi potrafi przeskoczyć przeszkodę zawieszoną na wysokości 10 cm.

Jeżeli jednak nigdy nie podniesiemy tej poprzeczki, to raz - nigdy się nie dowiemy, czy ktoś potrafi pokonać wyższa przeszkodę; dwa - nigdy nikogo nie zachęcimy do tego, aby pokonał wyższą przeszkodę.
Ergo - ludzie myślą, że potrafią skakać tylko na wysokość 10 cm.

Dlatego media powinny oferować treść na różnym poziomie, aby pobudzać i zachęcać tych, którzy są w stanie to odebrać. Jeżeli jednak przez cały czas będziemy się skupiać na liczbach, to kończymy tam gdzie jesteśmy teraz. Oglądamy zawody skakania przez poprzeczkę zawieszoną na 10 cm wysokości. A jak ktoś się o to przewróci, to nawet mamy komedię przy okazji. I takie tez potem mamy społeczeństwo.

Media mają bardzo duży wpływ na kształtowania społeczeństwa, są tubą kultury, wiedzy, i wszystkiego innego co się dzieje wokół człowieka. Wychowują nas i uczą.
Nie bez powodu kontrola mediów to kluczowy element podtrzymania reżimu. Którędy idzie propaganda, jak nie właśnie przez media w pierwszej kolejności?
« Ostatnia zmiana: Marca 07, 2011, 12:11:12 pm wysłana przez maertin »

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11971 dnia: Marca 07, 2011, 00:19:20 am »
Dobrze gadasz i nie mogę powiedzieć, że nie. Zobacz jednak, że są również strony niosące bardziej rzetelny obraz faktów i informacji, lecz takie serwisy należą do mniejszości i nie są odwiedzane przez tyle osób co te najbardziej mainstreamowe. Podobnie ma się sprawa z radiem. Trójka np. jest moim zdaniem świetną stacją, ale większość i tak woli słuchać takie dajmy na to Złote przeboje, czy RMF i inne tego typu ścierwa, które tylko piorą mózg.

Media mają na siebie zarabiać, a najwięcej można zarobić dostosowując się do potrzeb konsumentów. Rozważmy hipotetyczną sytuację. Istnieją tylko media podające sprawdzone, obiektywne i rzetelne informacje. Nagle jeden portal internetowy się wyłamuje i dajmy na to prezentuje poziom wp, czy onetu. Podaje informacje tak, aby zrobić jak najwięcej szumu, przy czym wywleka na wierzch najgorsze ludzkie cechy. Nagle wyżej wspomniany serwis staje się najczęściej odwiedzaną stroną internetową. 90% procent społeczeństwa jest rządnych sensacji. Patrząc jakie powyższy serwis odnosi sukcesy, i ile pieniędzy zarabia, inne portale idą za jego przykładem i w konsekwencji mamy to co mamy - następuje obrót o 180 stopni. Z jednej skrajności popadamy w drugą.

Pytasz więc: Dlaczego nie ma równowagi? Dlaczego nie ma dla każdego czegoś miłego? Moim zdaniem wszystko po prostu wymaga czasu. Rynek musi ochłonąć i wyrównać poziom. Patrząc jak rynek gier wygląda teraz, a jak wyglądał 10 lat temu można się załamać. Teraz wszystko mamy podane po najmniejszej linii oporu, a przecież są ludzie, którzy pragną bardziej rozbudowanych i wymagających intelektualnie gier. Dlaczego więc takich gier nie ma? Bo na razie wszyscy próbują się dostosować do czołówki. Z czasem niektórzy developerzy dostosują się do niezajętych jeszcze niszy. Na to jednak potrzeba czasu. Spójrzmy teraz na rynek filmów. Jeszcze pięć lat temu znaczna większość nowych filmów prezentowała żenujący poziom. Teraz powoli zaczyna się to zmieniać i produkcje stają się coraz ambitniejsze. Nie mówię, że za kilkanaście lat zacznie dominować kino ambitne, ale bezmózgie produkcje nie będą już miały takiego wzięcia. Poziom się wyrówna i będzie jak najbardziej znośny. Mam nadzieje, że podobnie będzie z grami.

Dlatego też jestem dosyć optymistycznie nastawiony do przyszłości. Wierzę, że ludzie, których interesuje coś więcej niż tanie sensacje, stanowią w miarę liczne grono by móc oddziaływać na rynek. Patrząc np. na to forum jestem dobrej myśli.

Co zaś się tyczy propagandy, to ma ona wielkie znaczenie, ale w społeczeństwach totalitarnych. W krajach demokratycznych głównie chodzi o kasę. Media są na tyle niezależne, że robią to co im się najbardziej finansowo opłaca, a nie to co nakazuje rząd. Przy czym nie twierdzę, że media w krajach demokratycznych są obiektywne, bo nie są. Po prostu patrzą tylko i wyłącznie na swój interes i jeśli w ich interesie jest np. bardziej popierać PO niż PiS, to tak właśnie będą robić.

Ps. Mam nadzieję, że rozumiesz mój, trochę pokrętny tok rozumowania ;)

Edit: Zapomniałem jeszcze napisać, że pomiędzy konsumentami a mediami występuje silne sprzężenie zwrotne. Media tworzą informacje pod konsumentów, a Ci natomiast albo mogą je przyjąć, albo odrzucić (przy czym co logiczne częściej występuje to pierwsze). Media wpływają na ludzi, i ludzie na media. Przy czym uważam, że konsumenci mają jednak pierwszeństwo, choć niełatwo to dostrzec. Jeśli nagle wszyscy by się zbuntowali i np. przestali wchodzić na onety, pudelki itp., to te serwisy by padły. Analogicznie odwiedzając często jakieś wartościowe portale można sprawić, że zyskają one uznanie i zaczną na siebie zarabiać. Tu sprawa ma się podobnie jak z wyborami (tyle, że sprawa nie wygląda tak żałośnie). Jedna osoba wiele nie zdziała, ale wiele takich pojedynczych osób ma szansę coś z tym zrobić.
« Ostatnia zmiana: Marca 07, 2011, 06:58:40 am wysłana przez POK »

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11973 dnia: Marca 07, 2011, 10:01:43 am »
Jak TVN ktoś-tam-inny robi lemingom z głowy jajo, odcinek 232424329:

 :roll:

« Ostatnia zmiana: Marca 07, 2011, 10:03:49 am wysłana przez s00s »

simian raticus

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 14-05-2006
  • Wiadomości: 229
  • Reputacja: 1
  • Råtten tomat and potet
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11974 dnia: Marca 07, 2011, 11:34:39 am »
Jezus Maria! Wszędzie gazety i telewizja :(
Åtte død koffkongen! Underholdsbidrag! Amentia! Interfetus! Debilis denatus! Rødhåret bjørn!

London asylum and Chicago madhouse! Horror & nightmare!

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11975 dnia: Marca 07, 2011, 12:38:42 pm »
Rozumiem to POK i zgadzam się z tym, że pieniądz dyktuje mediom ich program. Rozumiem dylemat - kasa czy bogactwo intelektualne.

Chodzi po prostu oto, że skupiając się na tej większości obniżany jest ogólny próg intelektualny, co wpływa de facto szkodliwie na społeczeństwo. Dlatego właśnie media nie powinny się kierować włącznie chęcią zysku. No ale... takie mamy czasy. Nie zmienia to jednak faktu, że w mediach leży pewna i to niemała odpowiedzialność społeczna.

Przykład propagandy przytoczyłem abstrahując od tego, gdzie media się znajdują.

A niezależności mediów w państwie demokratycznym to osobny temat. W skrócie bym powiedział, że jedne tak.... a inne nie ;)
A demokracja w Polsce to fikcja.
« Ostatnia zmiana: Marca 07, 2011, 12:40:40 pm wysłana przez maertin »

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11976 dnia: Marca 07, 2011, 13:01:31 pm »
Cytuj
Piotr Kownacki i Andrzej Duda, ministrowie z kancelarii Lecha Kaczyńskiego, zwracali się do prokuratora generalnego w sprawie ułaskawienia Adama S. - podało Radio ZET

Cytuj
Prezydent Lech Kaczyński 9 czerwca 2009 roku ułaskawił Adama S., przedsiębiorcę z Kwidzyna. Trzy tygodnie wcześniej mężczyzna ten założył spółkę z Marcinem Dubienieckim, mężem Marty Kaczyńskiej. Kwidzyński biznesmen z Marcinem Dubienieckim w ciągu ostatnich miesięcy prowadzili liczne interesy. Również i obecnie są wspólnikami w jednej ze spółek.

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/wiadomo-kto-zwracal-sie-o-ulaskawienie-adama-s,1,4203406,wiadomosc.html

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11977 dnia: Marca 07, 2011, 16:47:23 pm »
Cytuj
Chodzi po prostu oto, że skupiając się na tej większości obniżany jest ogólny próg intelektualny, co wpływa de facto szkodliwie na społeczeństwo. Dlatego właśnie media nie powinny się kierować włącznie chęcią zysku. No ale... takie mamy czasy. Nie zmienia to jednak faktu, że w mediach leży pewna i to niemała odpowiedzialność społeczna.
Kapitalizm. Ci którzy nie kierują się takimi zasadami nie zachodzą daleko (choć zdarzają się wyjątki np. wikipedia).

Cytuj
A demokracja w Polsce to fikcja.
Podobnie jak w większości krajów demokratycznych.

Jeśli ludzie zaczną preferować - nazwijmy to - kulturę wyższą, to ogólny poziom się poprawi. Co jednak istotne, nie jest konieczne żeby nagle wszyscy przestawili się na czytanie traktatów naukowych, oglądanie kina ambitnego itd. Wystarczy tylko aby ludzie oprócz kultury masowej, zaczęli od czasu do czasu korzystać także ze wspomnianej kultury wyższej. Aby np. na trzy wyjścia do kina, raz wyjść do teatru, aby kupić raz na jakiś czas grę pokroju Haevy Rain, a nie same FPSy, przykładów są setki. Alternatywy są, trzeba tylko umieć z nich korzystać. Pamiętajmy tylko, że nic na siłę. Jeśli ktoś nie lubi czytać, czy teatr go nie rusza, to dziwne aby nagle zmienił swoje nastawienia. Większość ludzi (albo przynajmniej z połowa) lubi czasem zobaczyć, czy posłuchać czegoś bardziej sensowego - tak dla urozmaicenia. Zauważmy, że największy sukces zdobywają produkcje przystępne, ale nie bezmózgie, więc chyba nie jest aż tak źle ;)

Devilek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2005
  • Wiadomości: 8 220
  • Reputacja: 73
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11978 dnia: Marca 07, 2011, 17:21:49 pm »
A demokracja w Polsce to fikcja.
I bardzo dobrze, demokracja to zło. Nawet grecy tak uważali :P
Yeahh, me and hate that's an odd couple

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11979 dnia: Marca 07, 2011, 17:42:31 pm »
A grecy byli najmądrzejsi :angel:

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11980 dnia: Marca 07, 2011, 18:22:43 pm »
Cytuj
Piotr Kownacki i Andrzej Duda, ministrowie z kancelarii Lecha Kaczyńskiego, zwracali się do prokuratora generalnego w sprawie ułaskawienia Adama S. - podało Radio ZET

Cytuj
Prezydent Lech Kaczyński 9 czerwca 2009 roku ułaskawił Adama S., przedsiębiorcę z Kwidzyna. Trzy tygodnie wcześniej mężczyzna ten założył spółkę z Marcinem Dubienieckim, mężem Marty Kaczyńskiej. Kwidzyński biznesmen z Marcinem Dubienieckim w ciągu ostatnich miesięcy prowadzili liczne interesy. Również i obecnie są wspólnikami w jednej ze spółek.

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/wiadomo-kto-zwracal-sie-o-ulaskawienie-adama-s,1,4203406,wiadomosc.html

Ważne, że pomysł Wawelu wypalił. Teraz już za późno.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11981 dnia: Marca 08, 2011, 08:54:40 am »
Cytuj
Piotr Kownacki i Andrzej Duda, ministrowie z kancelarii Lecha Kaczyńskiego, zwracali się do prokuratora generalnego w sprawie ułaskawienia Adama S. - podało Radio ZET

Cytuj
Prezydent Lech Kaczyński 9 czerwca 2009 roku ułaskawił Adama S., przedsiębiorcę z Kwidzyna. Trzy tygodnie wcześniej mężczyzna ten założył spółkę z Marcinem Dubienieckim, mężem Marty Kaczyńskiej. Kwidzyński biznesmen z Marcinem Dubienieckim w ciągu ostatnich miesięcy prowadzili liczne interesy. Również i obecnie są wspólnikami w jednej ze spółek.

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/wiadomo-kto-zwracal-sie-o-ulaskawienie-adama-s,1,4203406,wiadomosc.html

Ważne, że pomysł Wawelu wypalił. Teraz już za późno.


Cytuj
- To jest kompromitacja IV RP, pokazanie prawdziwego układu - powiedział w Radiu ZET Grzegorz Napieralski. Szef SLD odniósł się w ten sposób do sprawy ułaskawienia przedsiębiorcy Adama S., który założył spółkę z Marcinem Dubienieckim kilka tygodni wcześniej.
...

Adam S. przez niemal osiem lat oszukiwał Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz urząd skarbowy. W zamian za podpisywanie się pod fikcyjnymi listami obecności, wypłacał kilku niepełnosprawnym po 100-200 zł. W ten sposób poświadczał ich rzekomą pracę w jednej z jego firm w Kwidzynie. Dzięki procederowi wyłudził z PFRON ponad 120 tys. zł, a Skarb Państwa naraził na stratę co najmniej 30 tys. zł.

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/to-kompromitacja-iv-rp-i-pokazanie-prawdziwego-ukl,1,4204154,wiadomosc.html


Prawo I Sprawiedliwosc heheheh... no i gdzie bylo CBA??

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11982 dnia: Marca 08, 2011, 09:10:05 am »
Gonili za Marczuk-Pazurą.

Devilek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2005
  • Wiadomości: 8 220
  • Reputacja: 73
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11983 dnia: Marca 08, 2011, 09:14:17 am »
Teraz już nikt nie może zaprzeczyć, że PiS ścigał tylko opozycję :)
Yeahh, me and hate that's an odd couple

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11984 dnia: Marca 08, 2011, 10:57:43 am »
No, bo Lipiec był z PO, a ukraińska prostytutka to "opozycja"  :lol:

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11985 dnia: Marca 08, 2011, 11:18:10 am »
A propos ścigania opozycji:

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Zbierano-haki-na-Dubienieckiego,wid,13200927,wiadomosc_prasa.html

Cytuj
Wrocławski radca prawny Tomasz Tuczapski twierdzi, że śledczy i służby namawiały go do zeznań przeciw ludziom z otoczenia braci Kaczyńskich - podaje "Rzeczpospolita".

"Zorganizowana grupa funkcjonariuszy publicznych, tj. agentów ABW, CBA, prokuratorów i sędziów bierze udział w z góry zaplanowanym działaniu przeciwko wyborom na urząd prezydenta RP - dyskredytując za pomocą przestępstw, osoby z otoczenia tragicznie zmarłego prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i kandydata na prezydenta RP Jarosława Kaczyńskiego"

- Usłyszałem, że jeżeli zeznam coś na Marcina Dubienieckiego (zięcia prezydenta Lecha Kaczyńskiego) i Roberta Drabę (byłego ministra w kancelarii tego prezydenta), z którymi współpracowałem, moja sytuacja diametralnie się zmieni - opowiada Tuczapski.

No to nieźle...

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11986 dnia: Marca 08, 2011, 11:34:18 am »
Autorytet.

Cytuj
W listopadzie 2009 r. Tuczapski został zatrzymany przez ABW. Wrocławska prokuratura postawiła mu zarzut współudziału w wyprowadzeniu ok. 12 mln zł z Południowo-Zachodniej SKOK we Wrocławiu.

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11987 dnia: Marca 08, 2011, 11:46:53 am »
Wszystko było wiadome już 2 lata temu.
Ale dopiero teraz z tym wyskoczyli...

hhhmmmm ciekawe ;)

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11988 dnia: Marca 08, 2011, 12:00:37 pm »
Pewnie Meartin że to dziwne, ale nie oczekuj od lemingów żeby myślały. Oni tylko powtarzają co im pasek TVN każe.
Trochę więcej o Tuczapskim tak w temacie metod PO walki z opozycją.

http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/skazani-na-porazke,1,3355463,wiadomosc.html

Cytuj
Radca prawny Tomasz Tuczapski spędził pół roku w areszcie tymczasowym, do którego trafił w listopadzie 2009 roku. Wcześniej, przez wiele miesięcy opracowywał procedury wymuszające prawidłowość i legalność operacji finansowych dokonywanych w ramach Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo – Kredytowej.

– Na tych nieprawidłowościach korzystały służby specjalne cywilne i wojskowe, które poprzez fikcyjne spółki wyprowadzały pieniądze za granicę – opowiada Tuczapski. – Gdy został zatrzymany, funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego przeszukali jego biuro i zabezpieczyli dokumenty i dyski objete klauzulą tajemnicy adwokackiej. – Funkcjonariuze realizowali polecenia prokuratury – tłumaczy nam rzeczniczka ABW, Katarzyna Koniecpolska – Wróblewska. W efekcie, dziś oprócz śledztwa w sprawie Tuczapskiego toczy się postępowanie w sprawie przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy ABW oraz w sprawie matactw dokonywanych przez prokuraturę. Śledztwo zatacza coraz szersze kręgi i może ujawnić dużą aferę na styku biznesu, służb, polityki i wymiaru sprawiedliwości.

(...)

Sprawy Tuczapskiego i Sumlińskiego mają wspólny mianownik. Ich problemy zaczęły się, gdy zdobyli dużą wiedzę o nieprawidłowościach w działaniu tajnych służb. Taka wiedza często prowadziła do dramatów. Pod koniec lat 90. wojskowa prokuratura wszczęła tajne śledztwo w sprawie nielegalnego handlu bronią przez Wojskowe Służby Informacyjne. Na przesłuchania wezwano dwóch oficerów, którzy mieli ogromną wiedzę o sprawie. Obaj niewiele jednak pomogli. Pierwszy zginął w wypadku samochodowym, zanim dojechał na spotkanie z prokuratorem. Drugi popełnił samobójstwo. Według oficjalnej wersji, wyskoczył z okna podczas przesłuchania i zginął. Tyle tylko, że przesłuchanie miało miejsce na parterze, a okno w gabinecie wojskowego prokuratora miało mocne, metalowe kraty.

We wszystkich głośnych aferach w Polsce, główne role odgrywali ludzie służb specjalnych. W latach 1989-1992 wojskowe specsłużby zmontowały najpierw tzw. "operację FOZZ". Pod pozorem niejawnego skupu polskiego długu zagranicznego, do zagranicznych firm-krzaków wyprowadzono z Polski miliardy dolarów. Jedynie drobna ich część posłużyła do faktycznego skupu długu, reszta wróciła do Polski w formie "inwestycji" i posłużyła do przejmowania za bezcen prywatyzowanych przedsiębiorstw państwowych. Jedną z większych inwestycji było przejęcie łódzkiej spółki, której nowymi właścicielami zostali Edward M. (później wymieniany jako domniemany zleceniodawca zabójstwa byłego komendanta Policji Marka Papały) oraz Jeremiasz Barański ps. "Baranina" – słynne gangster. Kontroler NIK, który badał aferę FOZZ zmarł na nagły atak serca, choć cieszył się doskonałym zdrowiem i był człowiekiem młodym (w chwili śmierci miał 33 lata). Kilka miesięcy później w tajemniczym wypadku samochodowym zginął prof. Walerian Pańko - szef NIK, który nadzorował pracę Falzmanna. Kilka dni później Pańko miał przedstawić Sejmowi specjalny raport dotyczący sprawy FOZZ. Śledztwo w sprawie FOZZ toczyło się opornie, a na wydanie prawomocnego wyroku skazującego, sąd potrzebował ponad 15 lat. Skazano tylko głównych wykonawców afery, odpowiedzialnych za przywłaszczenie wielu milionów dolarów. Ich prawdziwych mocodawców nie odkryto. Po 1989 roku w dziwnych okolicznościach ginęli oficerowie tajnych służb PRL, którzy znali kulisy zbrodni komunistycznych. W 1991 roku zmarł Jerzy Gruba -  były komendant katowickiej milicji w czasach pacyfikacji kopalni "Wujek", później szef grupy śledczej odpowiedzialnej za tuszowanie prawdy o zabójstwie Grzegorza Przemyka (Gruba miał zostać przesłuchany w tym śledztwie). W 1997 roku zginął Edmund Perek – w czasach PRL szef katowickiej sekcji "D", odpowiedzialnej za zbrodnicze działania wymierzone w Kościół Katolicki i księży. Jak jednak mówił w wywiadzie dla "NIE" nieznany z nazwiska oficer służb specjalnych: "Za każdą większą aferą w Polsce stoją służby specjalne, ale nigdy tego nie wykryjecie - bo gdyby to groziło, służby uciekną się do gróźb, szantażu, a w ostateczności do fizycznej likwidacji".

"Państwo prawa"...
« Ostatnia zmiana: Marca 08, 2011, 12:08:32 pm wysłana przez el becetol »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11989 dnia: Marca 08, 2011, 12:07:01 pm »
Autorytet.

Cytuj
W listopadzie 2009 r. Tuczapski został zatrzymany przez ABW. Wrocławska prokuratura postawiła mu zarzut współudziału w wyprowadzeniu ok. 12 mln zł z Południowo-Zachodniej SKOK we Wrocławiu.

Cytuj
Znany dolnośląski radca prawny Tomasz Tuczapski może z powrotem wykonywać swój zawód - orzekł prawomocnie wrocławski sąd. O utrzymanie zakazu wykonywania zawodu wnioskowała Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu.

To kolejna porażka wrocławskich śledczych. Najpierw, w listopadzie 2009 r. na polecenie prokuratury Tuczapski został zatrzymany i usłyszał zarzuty w śledztwie dotyczącym malwersacji finansowych w znanej instytucji kredytowej. Otrzymał tez zakaz wykonywania zawodu. Prawnik trafił do aresztu, ale po 6 miesiącach został zwolniony, gdy okazało się, że materiał dowodowy był zbyt słaby. Wszczęto natomiast śledztwo w sprawie nieprawidłowości w śledztwie, w którym usłyszał zarzuty. W efekcie, prowadzący sprawę prokurator został odsunięty.

Następnie sąd zezwolił na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej prokuratorów, którzy badali sprawę. Później, mimo sprzeciwu prokuratury, zwrócił prawnikowi paszport i cofnął zakaz opuszczania kraju. Teraz z kolei sąd prawomocnie cofnął zakaz wykonywania zawodu.

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/kolejna-wpadka-wroclawskiej-prokuratury,1,4173129,wiadomosc.html

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11990 dnia: Marca 08, 2011, 14:43:22 pm »
Cieszy mnie, że powoli coś się rusza. Ale obawiam się jednak, że zanim praworządni ludzie dojdą do władzy, to prędzej jakaś wojna wybuchnie :/

Obym się mylił...

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11991 dnia: Marca 08, 2011, 15:03:36 pm »
Cieszy mnie, że powoli coś się rusza. Ale obawiam się jednak, że zanim praworządni ludzie dojdą do władzy, to prędzej jakaś wojna wybuchnie :/

Zanim praworządni ludzie dojdą do władzy, to my już dawno będziemy pod ziemią. :roll:
« Ostatnia zmiana: Marca 08, 2011, 15:05:08 pm wysłana przez BoBaN »

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11992 dnia: Marca 08, 2011, 15:10:01 pm »
A o jakim prawie w ogóle mowa? Do orgazmu?  ;)

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11993 dnia: Marca 08, 2011, 17:12:47 pm »
A o jakim prawie w ogóle mowa? Do orgazmu?  ;)
Ten etap mamy już za sobą : )

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11994 dnia: Marca 08, 2011, 22:39:33 pm »


Kwejk.pl nie zawodzi :D

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11995 dnia: Marca 09, 2011, 08:53:13 am »

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11996 dnia: Marca 09, 2011, 09:35:59 am »
Z tego co wiem Dubieniecki nie jest w PiS, chyba że coś przegapiłem? Więc jaka warszawska jedynka, jaki PiS? Nie może trafić w PiS to rzuca się na męża córki brata prezesa tej partii:lol: :lol: :lol:

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11997 dnia: Marca 09, 2011, 09:46:08 am »
Nom, Dubieniecki nie ma nic wspólnego z PiS, a pomysł wystawienia go na liście wyborczej tej partii nigdy nie istniał. :lol: :lol: :lol:

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11998 dnia: Marca 09, 2011, 09:51:12 am »
http://www.polskatimes.pl/fakty/348236,ambicje-adwokata-dubienieckiego,id,t.html

Cytuj
Na jego ambicje polityczne sceptycznie patrzy kierownictwo partii: - Każdy ma prawo do snucia politycznych planów. Te projekty mają być zgodne ze statutem partii. Kandydowanie z listy PiS musi być poparte rekomendacją zarządu okręgu.Trudno sobie wyobrazić, żeby taka rekomendacja nastąpiła - mówi Joachim Brudziński, przewodniczący Komitetu Wykonawczego PiS. Kandydata musi też zaakceptować Komitet polityczny PiS.

- Komitet polityczny nigdy nie zajmował się tematem kandydowania Marcina Dubienieckiego z listy PiS - dodaje Brudziński.

Na start Dubienieckiego krytycznie patrzy posłanka Jolanta Szczypińska, szefowa PiS w okręgu gdyńsko-słupskim: - Pan Dubieniecki chce być w centrum zainteresowania. Jego wypowiedzi wprowadzają konsternację w naszym środowisku. Nie sądzę by jego polityczne zamiary przyniosły jakikolwiek skutek - mówi Szczypińska.

Cytuj
Marcin Dubieniecki jest bezpartyjny. Należy do organizacji kojarzonych ze środowiskiem lewicy: do Stowarzyszenia Czerwonej Róży i Stowarzyszenia Ordynacka.

Bliżej mu do SLD niż na PiS, wywodzi się ze środowiska SLD, należy do organizacji lewicowych, a nie prawicowych, PiS się od niego odcina i nie zastanawiał się nad wystawieniem go na swoich listach.
« Ostatnia zmiana: Marca 09, 2011, 10:01:31 am wysłana przez el becetol »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11999 dnia: Marca 09, 2011, 10:12:41 am »
Nieskazitelny PiS. Jeszcze podaj linki, które mówią, że PiS nigdy nie wchodził w spółkę z takimi przestępcami jak Lepper.

A co Dubienieckiego i PiS to:

http://blog.rp.pl/wiadomoscdnia/tag/listy-wyborcze/

Cytuj
Zdaniem niektórych polityków PiS niedawna deklaracja Kaczyńskiego o niewystawieniu na listach Dubienieckiego rozbroiła tykającą bombę.

No, ale oczywiście nic takiego miejsca nie miało i prezes PiS tak sobie tylko deklarował z d**y.
« Ostatnia zmiana: Marca 09, 2011, 10:38:14 am wysłana przez BoBaN »