Autor Wątek: [archiwum] Odp: POLITYKA  (Przeczytany 651020 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12040 dnia: Marca 21, 2011, 11:54:43 am »
Nie odczułem tej tragedii na własnej skórze. Nikt nie odczuł tej tragedii na własnej skórze.

Zupełnie nikt i pewnie dlatego rządzili jedynie 2 lata, a frekwencja wyborcza była rekordowa.

Odniosłeś się nijak do tego co napisałem. To, że kogoś nie lubisz, niekoniecznie musi oznaczać, że wyrządził ci krzywdę. Chyba tę prostą zasadę rozumiesz.
Poza tym, wyjaśnij mi proszę, w jaki sposób odczułeś na własnej skórze ich rządy? W jakiej sferze żyło ci się gorzej? Chyba tylko gorzej ci się spało na samą myśl o tym kto Tobą rządzi, mając przy tym zupełnie gdzieś, że tak naprawdę Twoje warunki do życia się poprawiały.
To też przy okazji pokazuje, jak bardzo niektórzy mają bałagan w głowie. Ważniejsze było kto rządzi, aniżeli jak rządzi. Oczywiście jest to zrozumiałe, bo lider z zasady ma być aprobowany i charyzmatyczny. Ale wizerunkiem da się manipulować.

Nie zmienia to jednak faktu, że ludzie głosowali z nienawiści. A powinni głosować z racjonalnych przekonań.
« Ostatnia zmiana: Marca 21, 2011, 11:57:33 am wysłana przez maertin »

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12041 dnia: Marca 21, 2011, 11:58:22 am »
Ja nie chce wiedzieć jak PiS poradziłby sobie w takim czasie w jakim teraz żyjemy. Dla nich najważniejsze było robić dym gdzie popadnie. To był główny powód dla którego ludzie mieli dość tego syfu i stąd tak ogromna frekwencja. Zresztą już pisałem o tych wszystkich przekrętach PiS'u i ich zapędach do interesów z przestępcami. Ja jednak podziękuję za taki rząd, bo przez te 2 lata pokazali do czego są zdolni.

Milford_Cubicle

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2007
  • Wiadomości: 856
  • Reputacja: 2
  • IT could swallow all of us before IT even CHEWED!
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12042 dnia: Marca 21, 2011, 12:04:00 pm »
Tak naprawdę jeśli jakaś partia nie otrzyma 51% głosów, to nigdy się nie dowiemy co by było gdyby naprawdę rządzili. Pomijam już to, że dopóki system jest jaki jest, to nieważne kto wygra, będzie to samo, albo coraz gorzej -_-
I'm happy to pull my veins out and braid a rope
I don't need hope to know that you'd die slow
I'm happy to pull my veins out and braid a rope
I don't need hope to know that you'd die slow

Devilek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2005
  • Wiadomości: 8 220
  • Reputacja: 73
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12043 dnia: Marca 21, 2011, 15:32:53 pm »
Nie odczułem tej tragedii na własnej skórze. Nikt nie odczuł tej tragedii na własnej skórze.

Zupełnie nikt i pewnie dlatego rządzili jedynie 2 lata, a frekwencja wyborcza była rekordowa.

Odniosłeś się nijak do tego co napisałem. To, że kogoś nie lubisz, niekoniecznie musi oznaczać, że wyrządził ci krzywdę. Chyba tę prostą zasadę rozumiesz.
Poza tym, wyjaśnij mi proszę, w jaki sposób odczułeś na własnej skórze ich rządy? W jakiej sferze żyło ci się gorzej? Chyba tylko gorzej ci się spało na samą myśl o tym kto Tobą rządzi, mając przy tym zupełnie gdzieś, że tak naprawdę Twoje warunki do życia się poprawiały.
To też przy okazji pokazuje, jak bardzo niektórzy mają bałagan w głowie. Ważniejsze było kto rządzi, aniżeli jak rządzi. Oczywiście jest to zrozumiałe, bo lider z zasady ma być aprobowany i charyzmatyczny. Ale wizerunkiem da się manipulować.

Nie zmienia to jednak faktu, że ludzie głosowali z nienawiści. A powinni głosować z racjonalnych przekonań.
Za PO się żyje gorzej bo benzyna i cukier po 5 zł ?
U nas tak się głosuje od lat bo nasze społeczeństwo jest jakie jest ;-)
A tak poza tym u nas w sejmie są Ci sami ludzi więc nikt nie wymyśli już z nich nic rewolucyjnego, bo jak wiemy nie tylko rządzący mogą dawać projekty ustaw.
A i jeśli patrzeć na taką Irlandię to mamy dobry rząd lecz bez fajerwerków :).
Na koniec chciałem napisać, że u nas realia są jakie są i tego nie da się tak zmienić szybko, nadal przeciętny polski przedsiębiorą myśli jak by tu wykiwać fiskusa a nie wspierać nasze państwo. A że z pustego to nawet Salomon nie naleje więc musimy poczekać jeszcze 20 lat zanim będziemy żyć na poziome krajów europy zachodniej.
Yeahh, me and hate that's an odd couple

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12044 dnia: Marca 21, 2011, 15:34:44 pm »
Tak się składa, że w najbliższych latach praktycznie musi być coraz gorzej. W końcu gdzieś musi być gorzej by gdzie indziej było lepiej. Kiedyś Chiny na nas robiły, ale ta sytuacja powoli zaczyna się odwracać, więc prosta sprawa, że u nas zacznie się pogarszać. Jeszcze dochodzą do tego ciągłe wzrosty cen ropy. Moim zdaniem istnieje potrzeba podnoszenia podatków, ale tylko pod warunkiem, że te pieniądze zostaną dobrze wykorzystane. Gdyby PiS miał dojść do władzy, to bałbym się, że przez krótki okres będzie lepiej, ale później może być poważny kryzys - tak za 10-15 lat. Pożyjemy, zobaczymy, ale lepiej raczej nie będzie (no chyba, że inicjatywa wyjdzie o ludzi).

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12045 dnia: Marca 21, 2011, 15:57:40 pm »
ale później może być poważny kryzys - tak za 10-15 lat.

Zobaczymy co będzie "później" po zabraniu nam emerytur przez PO. Ja w tej reformie widzę przemysłową produkcję bezdomnych dziadków którzy po 40 latach pracy zostaną bez środków do życia, bo Tusku zamiast ich pieniądze inwestować, woli je zabrać już teraz na tak istotne i trafne inwestycje jak bączki i cweloholkaust.

A tymczasem ten sam Tusk, który tak nie ma pieniędzy, właśnie się szykuje do umorzenia 1,2 miliarda długu Gazpromu. Jak już tak rozkminiacie czym się różnią partie, to tylko przypominam że za PiSu zabieranie Polakom emerytur żeby rozdać je Ruskim korporacjom było by nie do pomyślenia. No ale jedna partia reprezentuje interesy Polski, a druga przytula się do Putina. Nie tylko program różni partie.


POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12046 dnia: Marca 21, 2011, 16:32:39 pm »
A czy ja pisałem cokolwiek o PO? Bardziej wychodzę z założenia, że i tak źle, a tak jeszcze gorzej. Niektóre decyzje PO są po prostu tragiczne. Dla mnie nie ma obecnie partii na którą warto głosować, ale i tak pójdę do wyborów. A na kogo zagłosuję? Naprawdę nie wiem.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12047 dnia: Marca 21, 2011, 21:09:09 pm »
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Za-co-mlodzi-pokochali-PiS,wid,13242627,wiadomosc_prasa.html

Cytuj
Prawo i Sprawiedliwość zaczyna przyciągać najmłodszy elektorat. Dla pokolenia Facebooka PiS nie musi być obciachem - czytamy w tygodniku "Newsweek". - Mam wrażenie, że dziś prawdziwym obciachem jest przyznawanie się do popierania PO - mówi jedna z rozmówczyń tygodnika.

Ostatnie badania politycznych preferencji Polaków pokazują poważne zmiany. Młodzi zaczynają odwracać się od PO, a kierują się w stronę PiS. Według badań GfK Polonia np. wśród najmłodszego elektoratu (20-29 lat) PiS ma już przewagę. 33% ankietowanych zagłosowałoby na to ugrupowanie, a na PO 29%.

- Przełom nastąpił 10 kwietnia - mówi Maciej Roszkowski, 22-latek z podwarszawskiego Pruszkowa. - Tego dnia poczułem zagrożenie. Skoro najważniejszym osobom w państwie przytrafiło się coś takiego, to w ogóle nie można mówić o bezpieczeństwie kraju - dodaje.

Obecnie głównym argumentem dla młodych jest brak perspektyw i pracy. W chwili obecnej w Polsce pół miliona młodych osób nie ma pracy. To o połowę więcej niż 3 lata temu. A co trzeci bezrobotny, to absolwent uczelni wyższej. Dlatego chcą zmian.

Studenci przypominają też, że t o właśnie PO chce im uniemożliwić bezpłatne studia na drugim kierunku. Ponadto jako pierwsza partia rządząca przymierzała się też do kontroli internetu.


 8)

i zamieni stryjek siekierkę na kijek.

odnośnie całej tej wiksy z emeryturami to po zabiera nam je teraz, pis zabrało nam już w 2005.

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12048 dnia: Marca 21, 2011, 23:16:50 pm »
odnośnie całej tej wiksy z emeryturami to po zabiera nam je teraz, pis zabrało nam już w 2005.

Ja rozumiem że tuskotrole (tuskoklepy? tuskospuszczacze?) na każdy błąd PO odpowiadają "Bo PiS...!", ale grając na tą samą nutę  wchodzisz na wyższy poziom abstrakcji, bo widocznie coś można zabrać dwa razy, w międzyczasie nie oddając. Jednocześnie martwy i żywy Kot Schroedingera wysiada.


s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12049 dnia: Marca 22, 2011, 09:06:46 am »
nie, mówię tylko, że są siebie warci. rostowski zabiera mi emeryturę teraz, tymczasem pis, utrzymując mega kosztowne przywileje emerytalne górników, zrobił to w 2005 (koszt to ok 6 mld/rok, WTF?). z i tak małego tortu jedni i drudzy zabrali po kawałeczku. tyle, że pis wziął mój kawałek i dał komuś innemu, po wzięło wzięło też kawałek i dało ch**-wie-komu (nikomu?).

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12050 dnia: Marca 22, 2011, 09:55:03 am »
PiS utrzymując emerytury zrobił to samo, co Tusk zabierając. No proste, to samo. Trololololo.


Devilek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2005
  • Wiadomości: 8 220
  • Reputacja: 73
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12051 dnia: Marca 22, 2011, 10:06:15 am »
Niektórzy ekonomiści mówią, że taki ruch był konieczny a inni, że nie więc sytuacja nie jest tak prosta jak się wydaje.
PiS utrzymując emerytury zrobił to samo, co Tusk zabierając. No proste, to samo. Trololololo.
Robiąc przywileje dla poszczególnych grup społecznych zabiera się emerytury reszcie, nie rozumiesz tego?
Yeahh, me and hate that's an odd couple

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12052 dnia: Marca 22, 2011, 10:08:54 am »
pis nic mi nie utrzymał.
utrzymał komunistyczne przywileje małej grupce, bardzo kosztowne przywileje zresztą. chyba jasne, że siano na górników idzie z mojej kieszeni. twojej zapewne też.
jakim prawem? przecież to nie są żadni pracownicy państwowi, nie mają żadnej misji, nich ich nie zmusza do pracy w górnictwie. zresztą nieważne, bo zaraz będzie, że się wracam 6 lat wstecz. jak pisałem wcześniej, dla mnie teraz pis=po.
czekam z utęsknieniem na rząd, który podniesie wiek emerytalny (kobiety 70 lat, mężczyźni 68 lat), zabierze te niesprawiedliwe przywileje, zrobi porządek ze służbami mundurowymi (nie może być tak, że sekretarka komendanta idzie na emeryturę w tym samym wieku co klawisz). do tego zmieni ordynację wyborczą i parę innych rzeczy.

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

 

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12053 dnia: Marca 22, 2011, 10:11:28 am »
Niektórzy ekonomiści mówią, że taki ruch był konieczny a inni, że nie więc sytuacja nie jest tak prosta jak się wydaje.
PiS utrzymując emerytury zrobił to samo, co Tusk zabierając. No proste, to samo. Trololololo.
Robiąc przywileje dla poszczególnych grup społecznych zabiera się emerytury reszcie, nie rozumiesz tego?

Jak trzeba mieć niepokolei w głowie, by oskarżać kogoś o odebranie czegoś, czego ktoś i tak nie ma.

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12054 dnia: Marca 22, 2011, 10:16:19 am »
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Za-co-mlodzi-pokochali-PiS,wid,13242627,wiadomosc_prasa.html

Cytuj
Prawo i Sprawiedliwość zaczyna przyciągać najmłodszy elektorat. Dla pokolenia Facebooka PiS nie musi być obciachem - czytamy w tygodniku "Newsweek". - Mam wrażenie, że dziś prawdziwym obciachem jest przyznawanie się do popierania PO - mówi jedna z rozmówczyń tygodnika.

Ostatnie badania politycznych preferencji Polaków pokazują poważne zmiany. Młodzi zaczynają odwracać się od PO, a kierują się w stronę PiS. Według badań GfK Polonia np. wśród najmłodszego elektoratu (20-29 lat) PiS ma już przewagę. 33% ankietowanych zagłosowałoby na to ugrupowanie, a na PO 29%.

- Przełom nastąpił 10 kwietnia - mówi Maciej Roszkowski, 22-latek z podwarszawskiego Pruszkowa. - Tego dnia poczułem zagrożenie. Skoro najważniejszym osobom w państwie przytrafiło się coś takiego, to w ogóle nie można mówić o bezpieczeństwie kraju - dodaje.

Obecnie głównym argumentem dla młodych jest brak perspektyw i pracy. W chwili obecnej w Polsce pół miliona młodych osób nie ma pracy. To o połowę więcej niż 3 lata temu. A co trzeci bezrobotny, to absolwent uczelni wyższej. Dlatego chcą zmian.

Studenci przypominają też, że t o właśnie PO chce im uniemożliwić bezpłatne studia na drugim kierunku. Ponadto jako pierwsza partia rządząca przymierzała się też do kontroli internetu.


 8)

i zamieni stryjek siekierkę na kijek.

Wystarczy wejść na Wykop.pl. Tam najlepiej widać jak bojówki PiS-u spamują cały serwis.

Internet jest zarówno źródłem informacji, jak i obecnie największym medium manipulacji. Wiele bezmyślnych dzieciaków myśli, że wszystko co w TV to kłamstwo, a w internecie samą prawde można przeczytać. Stąd tyle bezmyslnych teoriospiskowców, fanów kretyńskiego JKM i przedstawicieli anty-PO. Teraz modne jest na fejsie machnąć jakiś link do artykułu o tym jakie to PO ni jest złe.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12055 dnia: Marca 22, 2011, 10:25:35 am »
Niektórzy ekonomiści mówią, że taki ruch był konieczny a inni, że nie więc sytuacja nie jest tak prosta jak się wydaje.
PiS utrzymując emerytury zrobił to samo, co Tusk zabierając. No proste, to samo. Trololololo.
Robiąc przywileje dla poszczególnych grup społecznych zabiera się emerytury reszcie, nie rozumiesz tego?

Jak trzeba mieć niepokolei w głowie, by oskarżać kogoś o odebranie czegoś, czego ktoś i tak nie ma.

jak pusto trzeba mieć w głowie, żeby nie rozumieć podstawowych mechanizmów ekonomicznych?

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12056 dnia: Marca 22, 2011, 10:36:14 am »
Jakie podstawowe mechanizmy ekonomiczne? My tu mówimy o zwyczajnej logice!
"zabrać" to czy CZYNNOŚĆ, którą trzeba WYKONAĆ. Jeżeli PIS nie zmieniło sytuacji z systemie emerytalnym, to NIE WYKONALI CZYNNOŚCI. No litości!

Chodzi o ten absurdalnie sformułowany zarzut!

Poza tym poruszyłeś bardzo drażliwy temat, bo nauczyciele także mają różne przywileje i to zasłużone. Im też chcesz odebrać? Przecież mają tyle wolnego w ciągu roku! I nawet nie siedzą pełnego wymiaru godzin w pracy! Co nie?!
Bycie górnikiem to bardzo szkodliwa dla zdrowia praca a także ryzykowna ze względu na bezpieczeństwo życia. Zupełnie jak bycie policjantem. Tak jak bycie nauczycielem to szkodliwa dla jego psychiki praca.

Wszystkim zabierzmy przywileje! Przecież nie muszą tam pracować!
« Ostatnia zmiana: Marca 22, 2011, 10:45:20 am wysłana przez maertin »

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12057 dnia: Marca 22, 2011, 10:41:40 am »
Wystarczy wejść na Wykop.pl.

Sam dawałeś antypisowskie linki z wykopu i nie zająknąłeś się wtedy że serwis nie jest ok. Hipokrytrolololo.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12058 dnia: Marca 22, 2011, 10:52:39 am »
Jakie podstawowe mechanizmy ekonomiczne? My tu mówimy o zwyczajnej logice!
"zabrać" to czy CZYNNOŚĆ, którą trzeba WYKONAĆ. Jeżeli PIS nie zmieniło sytuacji z systemie emerytalnym, to NIE WYKONALI CZYNNOŚCI. No litości!

Chodzi o ten absurdalnie sformułowany zarzut!

Poza tym poruszyłeś bardzo drażliwy temat, bo nauczyciele także mają różne przywileje i to zasłużone. Im też chcesz odebrać? Przecież mają tyle wolnego w ciągu roku! I nawet nie siedzą pełnego wymiaru godzin w pracy! Co nie?!
Bycie górnikiem to bardzo szkodliwa dla zdrowia praca a także ryzykowna ze względu na bezpieczeństwo życia. Zupełnie jak bycie policjantem. Tak jak bycie nauczycielem to szkodliwa dla jego psychiki praca.

Wszystkim zabierzmy przywileje! Przecież nie muszą tam pracować!
tym tokiem rozumowania po też nikomu nic nie zabiera. przesuwają tylko składkę z ofe do zus. te pieniądze "niby" nie giną.
taka logika to nie logika, liczą się fakty i przez utrzymanie przywilejów górniczych ja będę miał w przyszłości mniejszą emeryturę, tak samo jak przez przesunięcie składki (bo przecież nic nie zabierają), też będę miał mniejszą emeryturę.

co do nauczycieli to radzę przeczytać jeszcze raz mój post, szczególnie ten fragment:
...przecież to nie są żadni pracownicy państwowi, nie mają żadnej misji..

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12059 dnia: Marca 22, 2011, 10:59:04 am »
Wystarczy wejść na Wykop.pl.

Sam dawałeś antypisowskie linki z wykopu i nie zająknąłeś się wtedy że serwis nie jest ok. Hipokrytrolololo.
Kiedyś wykop.pl był normalnym serwisem. Było trochę polityki ale nie za dużo, było tyle samo swolenników PO co PiS. Ostatnio jednak serwis zmienił się i tak jak napisałem, został w całości opanowany przez fanatyków JKM, bojówkę anty-PO i teoriospiskowców. Wszystko zaczęło się przed wyborami prezydenckimi.

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12060 dnia: Marca 22, 2011, 11:03:15 am »
Jakie podstawowe mechanizmy ekonomiczne? My tu mówimy o zwyczajnej logice!
"zabrać" to czy CZYNNOŚĆ, którą trzeba WYKONAĆ. Jeżeli PIS nie zmieniło sytuacji z systemie emerytalnym, to NIE WYKONALI CZYNNOŚCI. No litości!

Chodzi o ten absurdalnie sformułowany zarzut!

Poza tym poruszyłeś bardzo drażliwy temat, bo nauczyciele także mają różne przywileje i to zasłużone. Im też chcesz odebrać? Przecież mają tyle wolnego w ciągu roku! I nawet nie siedzą pełnego wymiaru godzin w pracy! Co nie?!
Bycie górnikiem to bardzo szkodliwa dla zdrowia praca a także ryzykowna ze względu na bezpieczeństwo życia. Zupełnie jak bycie policjantem. Tak jak bycie nauczycielem to szkodliwa dla jego psychiki praca.

Wszystkim zabierzmy przywileje! Przecież nie muszą tam pracować!
tym tokiem rozumowania po też nikomu nic nie zabiera. przesuwają tylko składkę z ofe do zus. te pieniądze "niby" nie giną.
taka logika to nie logika, liczą się fakty i przez utrzymanie przywilejów górniczych ja będę miał w przyszłości mniejszą emeryturę, tak samo jak przez przesunięcie składki (bo przecież nic nie zabierają), też będę miał mniejszą emeryturę.

co do nauczycieli to radzę przeczytać jeszcze raz mój post, szczególnie ten fragment:
...przecież to nie są żadni pracownicy państwowi, nie mają żadnej misji..

Widzisz, tym tokiem rozumowania PO jednak zabiera, bo przeniesienie składek spowoduje według ekonomistów mniejszy przyrost emerytury. A skoro przyniesie mniejszy przyrost, to decyzja PO oznacz ZABRANIE nam części emerytury. Masz podmiot - PO, które podjęło decyzję, co do przedmiotu - OFE, które w efekcie da nam mniejsze emerytury - czyli ZABIERZE.

Teraz się Ciebie spytam, czy PIS wprowadził przywileje dla górników? Czy PIS podjęło tę decyzję, abyś Ty mógł powiedzieć, że to właśnie PIS Ci zabrał tę kasę?

Wiedziałem, że przytoczysz kwestie pracownika państwowego, ale to żaden argument. Zastanów się trochę co powinno być nadrzędnym argumentem w tej sprawie. Warunki pracy czy samo prawo.
I oczywiście w tym momencie możesz odpowiedzieć: "No tak, to wszystkim, którzy pracują w niebezpiecznych warunkach, dajmy przywileje!"
I to po części jest słuszne, ale z drugiej strony i nie. Dlatego mówiłem, że poruszyłeś drażliwy temat i sprawa nie jest oczywista.
I z tego powodu Twoja argumentacja przeciw PIS jest bardzo kiepska.

Zresztą Twoja życzenia na zmiany w systemie są dość dziwne, kiedy to inne elementy w tym Państwie o wiele bardziej kuleją a wręcz się sypią...
« Ostatnia zmiana: Marca 22, 2011, 11:12:48 am wysłana przez maertin »

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12061 dnia: Marca 22, 2011, 11:16:52 am »
Widzisz, tym tokiem rozumowania PO jednak zabiera, bo przeniesienie składek spowoduje według ekonomistów mniejszy przyrost emerytury. A skoro przyniesie mniejszy przyrost, to decyzja PO oznacz ZABRANIE nam części emerytury. Masz podmiot - PO, które podjęło decyzję, co do przedmiotu - OFE, które w efekcie da nam mniejsze emerytury - czyli ZABIERZE.
mniejszy przyrost to nie zabranie, przecież nie można zabrać czegoś czego jeszcze nie ma!
niemniej kłócisz się o terminologię, tylko po to by udowodnić, że pis jest ok, a po jest złe.
ja ci mówię, że obie partie są chu** warte, bo dzięki obecnej decyzji po będziesz miał mniejszą emeryturę, tak samo jak dzięki decyzji pis o utrzymaniu przywilejów dla górników też będziesz miał mniejszą emeryturę.
no prościej już nie potrafię.
Teraz się Ciebie spytam, czy PIS wprowadził większe emerytury dla górników? Czy PIS podjęło tę decyzję, abyś Ty mógł powiedzieć, że to właśnie PIS Ci zabrał tę kasę?
pis cofnął skargę do trybunału konstytucyjnego o traktowaniu wszystkich pracowników równo, czyli utrzymał im przywileje (wywalczone jeszcze za komuny). a więc tak, przez tą decyzję ja będę miał niższą emeryturę.
Wiedziałem, że przytoczysz kwestie pracownika państwowego, ale to żaden argument.
dziwne jakbyś nie wiedział, skoro zastosowałem ten argument przed twoim postem o_O
najłatwiej napisać, że to żaden argument. najłatwiej jak się nie ma kontrargumentu.
Zastanów się trochę co powinno być nadrzędnym argumentem w tej sprawie. Warunki pracy czy samo prawo.
oczywiście, że prawo.
I oczywiście w tym momencie możesz odpowiedzieć: "No tak, to wszystkim, którzy pracują w niebezpiecznych warunkach, dajmy przywileje!"
dokładnie tak. tzn. z twoich ust brzmiało by to wiarygodniej. to ty rozsiewasz takie farmazony.
I to po części jest słuszne, ale z drugiej strony i nie. Dlatego mówiłem, że poruszyłeś drażliwy temat i sprawa nie jest oczywista.
I z tego powodu Twoja argumentacja przeciw PIS jest bardzo kiepska.
dlatego, że poruszyłem drażliwy temat moja argumentacja przeciw pis jest bardzo kiepska. no kur** przelol.
temat może jest drażliwy dla ciebie. dla mnie sprawa jest jasna.
mam w dupie palone opony i syreny przed sejmem. nie należy się to trzeba zabrać i ch**. z pielęgniarkami jakoś zarówno pis, jak i po, się nie pierdolą, taksówkarze muszą mieć kasy fiskalne, a górnicy, prawnicy czy lekarze chodzą jak święte krowy.
Zresztą Twoja życzenia na zmiany w systemie są dość dziwne, kiedy to inne elementy w tym Państwie o wiele bardziej kuleją a wręcz się sypią...
rozwiń. jakie elementy kuleją bardziej a wręcz się sypią?
« Ostatnia zmiana: Marca 22, 2011, 11:19:49 am wysłana przez s00s »

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12062 dnia: Marca 22, 2011, 11:18:01 am »
przesuwają tylko składkę z ofe do zus. te pieniądze "niby" nie giną.

Damn, właśnie chodzi o to że giną. W OFE to były "moje" pieniądze, które są inwestowane na poczet mojej emerytury. Teraz są zabrane mi i rzucone do dziury bez dna jakim jest skostniały ZUS, na pokrycie aktualnych wydatków - takich jak budowana kolejnych marmurowych pałaców, żeby urzędnicy mogli opierdalać się w jeszcze bardziej królewskich warunkach. I wiesz mi wiem co mówię, bo miałem praktyki w ZUSie (darmowe, żeby nie było że też przejadałem Waszą emeryturę). To jest państwo w państwie i trzeba to całkowicie zreformować - nie trzeba nawet ruszać wypłat dla emerytów i rencistów - wystarczy gorącym żelazem wypalić patologię jaka toczy zarząd średniego i wyższego szczebla, która wygląda tak że do roboty przychodzimy na 9, do 12 pijemy kawe, a potem obiad i do domu. Ujebać to marne zarządzanie niedziałającym molochem a górnicy mogli by na emeryturę przechodzić w wieku 25 lat a i tak wszyscy byśmy mieli więcej.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12063 dnia: Marca 22, 2011, 11:24:46 am »
dlatego napisałem "niby", bo dla mnie oczywiste jest, że właśnie idą w dziurę bez dna. napisałem tak tylko dlatego, żeby pokazać maertinowi, że jego argumentacja o pis i ich "niezabieraniu" można równie dobrze dopisać do po. co tak naprawdę jest nic nie warte, bo skutek jest jeden = mniejsze emerytury w przyszłości.
za to nie zgadzam się z tym, że naprawiając zus pozwolimy górnikom na wcześniejsze emerytury czy co tam jeszcze. nie można walczyć z jedną patologią aby utrzymywać następną. szczególnie, że ta górnicza kosztuje nas 6 mld zł rocznie!!!

edit: w 2008 rząd dopłacił do zus 33 mld złotych, ok. 6 mld to dopłaty dla górników. całkiem nieźle jak na 120 tyś. osób pracujących w górnictwie (2008).
« Ostatnia zmiana: Marca 22, 2011, 11:31:12 am wysłana przez s00s »

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12064 dnia: Marca 22, 2011, 11:44:24 am »
Cytuj
mniejszy przyrost to nie zabranie, przecież nie można zabrać czegoś czego jeszcze nie ma!
To jest zabranie, bo zabierasz hipotetyczny zysk. To znowu nie jest argument. Jeżeli bank obniża Tobie procent na twojej lokacie, to de facto zabiera ci to, co miałeś mieć, kiedy podpisywałeś z nimi umowę.
Albo też inaczej możesz to nazwać - uniemożliwia ci zebranie tego, co miało być Twoje :]

Cytuj
niemniej kłócisz się o terminologię, tylko po to by udowodnić, że pis jest ok, a po jest złe.
ja ci mówię, że obie partie są chu** warte, bo dzięki obecnej decyzji po będziesz miał mniejszą emeryturę, tak samo jak dzięki decyzji pis o utrzymaniu przywilejów dla górników też będziesz miał mniejszą emeryturę.
no prościej już nie potrafię.
Kłócę się o terminologię, aby nie miała miejsce manipulacja, a nie w celu obrony PIS. Oskarżanie PIS o zabranie części emerytury to manipulacja w świetle faktów.

Cytuj
pis cofnął skargę do trybunału konstytucyjnego o traktowaniu wszystkich pracowników równo, czyli utrzymał im przywileje (wywalczone jeszcze za komuny). a więc tak, przez tą decyzję ja będę miał niższą emeryturę.
Nigdy tych pieniędzy górników nie miałeś i nigdy twoje być nie miały. A Ty się burzysz, bo "powinny" być Twoje. Możesz ich co najwyżej oskarżyć o utrzymanie obecnego stanu. Co nie jest równoznaczne z zabraniem. Co, jak już sobie wyjaśniliśmy - nie można zabrać czegoś, czego nie ma.

Cytuj
dziwne jakbyś nie wiedział, skoro zastosowałem ten argument przed twoim postem
najłatwiej napisać, że to żaden argument. najłatwiej jak się nie ma kontrargumentu.
Chodziło mi o to, że wiedziałem, iż do tego wrócisz.
Kiedy mówię, że to żaden argument, to dlatego bo tak jest. I nie wyrywaj zdania z kontekstu, skoro po kropce wyraźnie napisałem DLACZEGO nie jest. I wciąż nie udowodniłeś, że jest inaczej.
A to dlatego bo:
Cytuj
oczywiście, że prawo.
Oczywiście, że nie. W pierwszej kolejności jest człowiek - potem prawo. Prawo ma służyć ludziom a nie na odwrót.

Cytuj
dlatego, że poruszyłem drażliwy temat moja argumentacja przeciw pis jest bardzo kiepska. no kur** przelol.
temat może jest drażliwy dla ciebie. dla mnie sprawa jest jasna.
mam w dupie palone opony i syreny przed sejmem. nie należy się to trzeba zabrać i ch**. z pielęgniarkami jakoś zarówno pis, jak i po, się nie pierdolą, taksówkarze muszą mieć kasy fiskalne, a górnicy, prawnicy czy lekarze chodzą jak święte krowy.
No sOOs, oczywiście, że dyskusyjna kwestia jest kiepskim argumentem. Co tutaj lolujesz? Dobry argument to taki, który nie pozostawią wątpliwości. Podstawa merytorycznej dyskusji.
A to, że patrzysz na tę sprawę z punktu tylko i wyłącznie własnego garnka, to nic dziwnego, że dla Ciebie wszystko jest jasne. Ale ja nie akceptuję takiej filozofii, kiedy mówimy o społeczeństwie. Wybacz.

Cytuj
rozwiń. jakie elementy kuleją bardziej a wręcz się sypią?
Gospodarka? zadłużenie Państwa? Lecznictwo? edukacja? demografia? jakość życia?
To co wypunktowałeś głównie dotyczy Twojej emerytury, więc jakość życia "kiedyś tam". Oczywiście to jest to ważne, ale właśnie... "kiedyś tam". Tylko że ja chcę chociaż dożyć do tego "kiedyś tam". Dlatego ważnego jest dla mnie tu i teraz, oraz przyszłość moich dzieci.



Wiadomość scalona: Marca 22, 2011, 11:55:28 am
A tak w ogóle, to PO zlikwidował te przywileje dla górników?
« Ostatnia zmiana: Marca 22, 2011, 11:55:28 am wysłana przez maertin »

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12065 dnia: Marca 22, 2011, 11:56:59 am »
dlatego napisałem "niby", bo dla mnie oczywiste jest, że właśnie idą w dziurę bez dna. napisałem tak tylko dlatego, żeby pokazać maertinowi, że jego argumentacja o pis i ich "niezabieraniu" można równie dobrze dopisać do po. co tak naprawdę jest nic nie warte, bo skutek jest jeden = mniejsze emerytury w przyszłości.

To jest jakiś absurdalny twist myślowy.

Człowiek A kradnie pieniądze człowiekowi B. Na to wkracza s00s i twierdzi że człowiek C który 5 lat temu nie dał nic dodatkowo człowiekowi B jest tak samo winny jak złodziej, bo efektem działań ich obu jest to, że człowiek B nie ma więcej pieniędzy. Zamotałeś się panie s00s w tym rozmydlaniu odpowiedzialności. Meartin ma rację.

Wiadomość scalona: [time]Marzec 22, 2011, 13:03:23 pm[/time]
A tak w ogóle, to PO zlikwidował te przywileje dla górników?

Nie, ale to nie ważne. SLD też nie i to też nie ważne. Ważne że PiS nie zlikwidował. PO zabiera nam dodatkowo składki z OFE, ale to też nie ważne. Ważne że PiS nie zlikwidował przywilejów. I nie ważne że nikt inny też nie zlikwidował. Winny jest tylko PiS. OFE nie ważne. Najważniejsze to w każdej wolnej chwili wrzeszczeć że PiS i Kaczyński to zło, bo nie rozdając nam pieniędzy tak samo jak złodzieje wpływają na nasz niższy stan konta. Proste?
« Ostatnia zmiana: Marca 22, 2011, 12:38:59 pm wysłana przez el becetol »

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12066 dnia: Marca 22, 2011, 12:18:13 pm »
To jest zabranie, bo zabierasz hipotetyczny zysk. To znowu nie jest argument. Jeżeli bank obniża Tobie procent na twojej lokacie, to de facto zabiera ci to, co miałeś mieć, kiedy podpisywałeś z nimi umowę.
Albo też inaczej możesz to nazwać - uniemożliwia ci zebranie tego, co miało być Twoje :]
...
Kłócę się o terminologię, aby nie miała miejsce manipulacja, a nie w celu obrony PIS. Oskarżanie PIS o zabranie części emerytury to manipulacja w świetle faktów.
nie nie jest to żadna manipulacja, bo w świetle faktów 6 mld zł rocznie idzie na emerytury górnicze, to jest 6 mld zł, które w znaczący sposób obciąża CAŁY system emerytalny, w tym także moją emeryturę.

Nigdy tych pieniędzy górników nie miałeś i nigdy twoje być nie miały. A Ty się burzysz, bo "powinny" być Twoje. Możesz ich co najwyżej oskarżyć o utrzymanie obecnego stanu. Co nie jest równoznaczne z zabraniem. Co, jak już sobie wyjaśniliśmy - nie można zabrać czegoś, czego nie ma.
zaraz zaraz. wyżej piszesz, że można zabrać coś czego nie ma, a tu przybijasz do mnie, że jednak nie można o_O
otóż wiedz, że te pieniądze miały być zarówno moje, jak i twoje. te 6 mld zł rocznie miało zasilać cały system emerytalny a nie tylko jedną grupę zawodową. cofnięcie skargi do trybunału uniemożliwiło ten krok.

Chodziło mi o to, że wiedziałem, iż do tego wrócisz.
Kiedy mówię, że to żaden argument, to dlatego bo tak jest. I nie wyrywaj zdania z kontekstu, skoro po kropce wyraźnie napisałem DLACZEGO nie jest. I wciąż nie udowodniłeś, że jest inaczej.
A to dlatego bo:
Cytuj
oczywiście, że prawo.
Oczywiście, że nie. W pierwszej kolejności jest człowiek - potem prawo. Prawo ma służyć ludziom a nie na odwrót.
populistyczne bzdury dla gimbusów. człowiek jest najważniejszy, bla bla bla. właśnie, że chu**. prawo jest najważniejsze. chcesz głosować na PRAWO i SPRAWIEDLIWOŚĆ a już drugi raz mówisz, że konstytucja jest dla ciebie chu** warta (pierwszy raz był z krzyżami w szkołach). no przecież lol.
No sOOs, oczywiście, że dyskusyjna kwestia jest kiepskim argumentem. Co tutaj lolujesz? Dobry argument to taki, który nie pozostawią wątpliwości. Podstawa merytorycznej dyskusji.
nie moja wina, że nie masz zdania w tej kwestii, albo raczej masz, ale bardzo rozmyte. moje stanowisko jest jasne. to ty nie jesteś przygotowany do dyskusji merytorycznej, bo sam nie wiesz za czym jesteś.
a no tak, jesteś za tym, że "człowiek na pierwszym miejscu". pytanie tylko który, nauczyciel, górnik, śmieciarz czy informatyk??
A to, że patrzysz na tę sprawę z punktu tylko i wyłącznie własnego garnka, to nic dziwnego, że dla Ciebie wszystko jest jasne. Ale ja nie akceptuję takiej filozofii, kiedy mówimy o społeczeństwie. Wybacz.
ja nie patrzę na sprawę tylko i wyłącznie z punktu własnego garnka, patrzę z punktu prawa. prawa obowiązującego w tym kraju. no i zdrowego rozsądku. już wyżej napisałem, że to ty nie wiadomo z jakiego punktu patrzysz na tę sprawę.
Gospodarka? zadłużenie Państwa? Lecznictwo? edukacja? demografia? jakość życia?
To co wypunktowałeś głównie dotyczy Twojej emerytury, więc jakość życia "kiedyś tam". Oczywiście to jest to ważne, ale właśnie... "kiedyś tam". Tylko że ja chcę chociaż dożyć do tego "kiedyś tam". Dlatego ważnego jest dla mnie tu i teraz, oraz przyszłość moich dzieci.
nie masz racji, bo gdyby nie kilka miliardów dopłat teraz do zus to i zadłużenie państwa, i gospodarka, i lecznictwo, i edukacja, i jakoś życia byłyby lepsze. demografia poprawiłaby się pośrednio.
pewnie nawet nie wiesz, że w 2008 roku CAŁOŚCIOWE wydatki na szkolnictwo wyższe, oświatę i wychowanie oraz ochronę zdrowia wyniosły 16 mld złotych. jeżeli dla ciebie podarowanie 1/3 tej kwoty 120 tyś. górników jest ok, to ja nie mam pytań.

Wiadomość scalona: [time]Marzec 22, 2011, 12:55:28 pm[/time]
A tak w ogóle, to PO zlikwidował te przywileje dla górników?
nie, nie zlikwidowała bo mają jaja tylko na emerytury pomostowe. na resztę im słupków w sondażach nie starczyło.

Devilek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2005
  • Wiadomości: 8 220
  • Reputacja: 73
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12067 dnia: Marca 22, 2011, 12:19:17 pm »
Nic w przyrodzie nie ginie i decyzję podjęte przed laty nadal pozostawiają skutki do teraz.
Yeahh, me and hate that's an odd couple

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12068 dnia: Marca 22, 2011, 12:27:15 pm »
To jest jakiś absurdalny twist myślowy.

Człowiek A kradnie pieniądze człowiekowi B. Na to wkracza s00s i twierdzi że człowiek C który 5 lat temu nie dał nic dodatkowo człowiekowi A jest tak samo winny jak złodziej, bo efektem działań ich obu jest to, że człowiek A nie ma więcej pieniędzy. Zamotałeś się panie s00s w tym rozmydlaniu odpowiedzialności. Meartin ma rację.
nieprawda, jeżeli rozpatrujemy tą sprawę w kwestiach człowieka A i B to nie możemy iść w takie uproszczenia.
powinno być tak:
człowiekowi A człowiek B zabiera siano od mega dawna, jest okazja, żeby przestał mu zabierać, bo nie ma do tego żadnych podstaw prawnych, jednak tego nie robi. Po latach przychodzi człowiek C i, podobnie jak człowiek B, zaczyna zabierać człowiekowi A siano bez jakichkolwiek podstaw prawnych. skutkiem tego jest, że wskutek działania człowieka C i B, koleś A ma mniej pieniędzy.

btw. becet coś ci się poj**ało z tymi literkami ;)

Nie, ale to nie ważne. SLD też nie i to też nie ważne. Ważne że PiS nie zlikwidował. PO zabiera nam dodatkowo składki z OFE, ale to też nie ważne. Ważne że PiS nie zlikwidował przywilejów. I nie ważne że nikt inny też nie zlikwidował. Winny jest tylko PiS. OFE nie ważne. Najważniejsze to w każdej wolnej chwili wrzeszczeć że PiS i Kaczyński to zło, bo nie rozdając nam pieniędzy tak samo jak złodzieje wpływają na nasz niższy stan konta. Proste?
otóż skarga do trybunału została złożona za rządów, i z ich poparciem, SLD.
do tego nie wciskaj mi w usta, że mówię, że ofe jest nieważne. nigdzie tak nie napisałem i nie napiszę. moje stanowisko określa analogia powyżej.
bez manipulacji proszę.
« Ostatnia zmiana: Marca 22, 2011, 12:28:47 pm wysłana przez s00s »

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12069 dnia: Marca 22, 2011, 12:38:30 pm »
nieprawda, jeżeli rozpatrujemy tą sprawę w kwestiach człowieka A i B to nie możemy iść w takie uproszczenia.
powinno być tak:
człowiekowi A człowiek B zabiera siano od mega dawna, jest okazja, żeby przestał mu zabierać, bo nie ma do tego żadnych podstaw prawnych, jednak tego nie robi. Po latach przychodzi człowiek C i oprócz tego co było zabierane przez poprzedników, zaczyna zabierać człowiekowi A dodatkowe siano oprócz tego co jest pobierane od lat. skutkiem tego jest, że wskutek działania człowieka C i B, koleś A ma mniej pieniędzy.

Fixed. PO oprócz tego co było nam zabierane przez ZUS przez lata decyzją wszystkich polityków, zabiera jeszcze dodatkowe pieniądze (te które miały iść do OFE). A to Ci ciągle umyka.

poj**ane literki też fixed.  ;-)

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12070 dnia: Marca 22, 2011, 12:45:15 pm »
nie lękaj się, nic mi nie umyka. też mam mega kurwę za ofe.

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12071 dnia: Marca 22, 2011, 13:00:49 pm »
sOOs, wpędziłeś się sam w pułapkę.

Mówisz, że prawo na pierwszym miejscu.
Prawo mówi, że 6 mld zł idzie dla górników. Face it :] Czemu się kłócisz z tym, skoro to nie człowiek jest ważniejszy, tylko prawo? :)
Przecież to populistyczne bzdury dla gimbusów, aby to człowiek walczył dla siebie o lepsze prawo.

Cytuj
zaraz zaraz. wyżej piszesz, że można zabrać coś czego nie ma, a tu przybijasz do mnie, że jednak nie można
Jest różnica, kiedy coś jest Twoje z zasady, a kiedy coś może być Twoje. Zysk z procentu jest Twoim zyskiem z zasady. Zysk z przeniesienia 6 mld do systemu emerytalnego to potencjalny zysk. Oskarżasz PIS o nie zdobycie potencjalnego zysku. To nie jest zabranie!
I przestań już drążyć tę oczywistą kwestię. el becetol też Ci już udowodnił dziurę w tej logice.

Cytuj
populistyczne bzdury dla gimbusów. człowiek jest najważniejszy, bla bla bla. właśnie, że chu**. prawo jest najważniejsze. chcesz głosować na PRAWO i SPRAWIEDLIWOŚĆ a już drugi raz mówisz, że konstytucja jest dla ciebie chu** warta (pierwszy raz był z krzyżami w szkołach). no przecież lol.
No właśnie. lol. Dziękuję za merytoryczną rozmowę.
I wypraszam sobie teksty, że mam wyje**ne na konstytucję. Absolutnie nic, co do tej pory powiedziałem i pokazałem, na to nie wskazuje. Również nie wspomniana kwestia z krzyżami.

Cytuj
nie moja wina, że nie masz zdania w tej kwestii, albo raczej masz, ale bardzo rozmyte. moje stanowisko jest jasne. to ty nie jesteś przygotowany do dyskusji merytorycznej, bo sam nie wiesz za czym jesteś.
a no tak, jesteś za tym, że "człowiek na pierwszym miejscu". pytanie tylko który, nauczyciel, górnik, śmieciarz czy informatyk??
Zdecyduj się, albo mam, albo nie mam. Poglądy opierające się na dobru człowieka, a nie tylko mojego własnego, to bardzo jasne i skrystalizowane stanowisko.

Dyskusje o tym, czy te pieniądze od górników trzeba przenieść ucinam, bo jak już mówiłem, to nie jest oczywista kwestia. A poza tym temat ten wykracza poza nasz spór, którym się dotyczy manipulacji.

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12072 dnia: Marca 22, 2011, 13:27:11 pm »
sOOs, wpędziłeś się sam w pułapkę.

Mówisz, że prawo na pierwszym miejscu.
Prawo mówi, że 6 mld zł idzie dla górników. Face it :] Czemu się kłócisz z tym, skoro to nie człowiek jest ważniejszy, tylko prawo? :)
Przecież to populistyczne bzdury dla gimbusów, aby to człowiek walczył dla siebie o lepsze prawo.
prawo mówi też, że wszyscy pracownicy są równi (pomijam etaty państwowe i te "z misją). tak stanowi konstytucja, a nie jakiś relikt z czasów komuny. jeżeli ten drugi jest dla ciebie okej, to spoko. niech tak będzie.

Jest różnica, kiedy coś jest Twoje z zasady, a kiedy coś może być Twoje. Zysk z procentu jest Twoim zyskiem z zasady. Zysk z przeniesienia 6 mld do systemu emerytalnego to potencjalny zysk. Oskarżasz PIS o nie zdobycie potencjalnego zysku. To nie jest zabranie!
I przestań już drążyć tę oczywistą kwestię. el becetol też Ci już udowodnił dziurę w tej logice.
nie wiem czy czytałeś, ale becetol przybił się do mojej wersji analogii "człowiek A i B". nieco ją poprawił, do czego z kolei ja się przybijam.
ofe też generuje "potencjalny zysk", tyle ile wypracuje, to nie jest stałe oprocentowanie. nigdzie nie jest zapisane w ustawie.
btw. dalej kłócisz się o terminologię. ok, niech będzie. pis nic mi nie zabrał, swoimi krokami przyczynił się do utrzymania chorego systemu dopłaty 1/3 całych środków przeznaczonych na oświatę, szkolnictwo wyższe i ochronę zdrowia do zus, celem utrzymania 0,25% społeczeństwa. nic, tylko pogratulować, ucałować w czółko i dalej pie**olić, że nic się nie stało.
No właśnie. lol. Dziękuję za merytoryczną rozmowę.
ja daje argumenty, konkretne kwoty i dane. podpieram się konstytucją. to ty kierujesz się swoim widzimisię politycznym i światopoglądowym.
I wypraszam sobie teksty, że mam wyje**ne na konstytucję. Absolutnie nic, co do tej pory powiedziałem i pokazałem, na to nie wskazuje. Również nie wspomniana kwestia z krzyżami.
no to sprecyzujmy:
czy popierasz decyzję pis o utrzymaniu przywilejów emerytalnych dla górników???

o krzyżach już się wypowiedziałeś, że dla ciebie to kwestia sporna itd. nie masz sprecyzowanego zdania i dlatego tak ciężko się z tobą dyskutuje. z tego co pisałeś podczas tamtej dyskusji to dla ciebie jest ok, że nauczyciel wiesza krzyż w placówce należącej do państwa, mimo że konstytucja mówi wyraźnie, że państwo powinno być bierne w takich sprawach.
dla mnie masz wyje**ne na ustawę zasadniczą, dla ciebie to "kwestia sporna". ok, niech też ci będzie.
Zdecyduj się, albo mam, albo nie mam. Poglądy opierające się na dobru człowieka, a nie tylko mojego własnego, to bardzo jasne i skrystalizowane stanowisko.
otóż wcale nie jest jasne i skrystalizowane. tak jak napisałem wcześniej (w ogóle to zastanawiam się dlaczego opowiadasz wybiórczo na moje posty), człowiek to górnik, lekarz, taksówkarz, nauczyciel i informatyk, zwykły nierób to też człowiek. po stronie którego z nich staniesz???
Dyskusje o tym, czy te pieniądze od górników trzeba przenieść ucinam, bo jak już mówiłem, to nie jest oczywista kwestia. A poza tym temat ten wykracza poza nasz spór, którym się dotyczy manipulacji.
oczywiście, że dyskusyjna. w końcu 0,25% społeczeństwa dostaję ponad 33% pieniędzy, które idą na szkolnictwo wyższe, oświatę i ochronę zdrowia. no baaaaaardzo dyskusyjna sprawa.

btw. jakiej manipulacji? że pis nie zabrało emerytur?
ok.
PIS NIE ZABRAŁO EMERYTUR, PO ZABRAŁO, BO PO TO SKURWIELE I TYMI KROKAMI ŁATAJĄ DZIURĘ POWSTAŁĄ PRZEZ SWOJĄ NIEUDOLNOŚĆ. CI W PIS TEŻ SĄ SKURWIELAMI BO UTRZYMALI W MOCY KOMUNISTYCZNE PRZYWILEJE DLA GÓRNIKÓW, CO SKUTKUJE OGROMNYMI WYDATKAMI Z BUDŻETU NA UTRZYMANIE TEJ GRUPY SPOŁECZNEJ. TO, W PARZE Z NIEUDOLNOŚCIĄ PO, BĘDZIE SKUTKOWAŁO NIŻSZYMI EMERYTURAMI W PRZYSZŁOŚCI.
pasuje?

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12073 dnia: Marca 22, 2011, 13:50:01 pm »
Mnie dziwi, że niektórzy bronią PiSu jakby to była święta krowa. Prawda jest taka, że obydwie partie mają mnóstwo wad i co by nie było, będzie źle. Całe wybory są niestety po to by wybrać mniejsze zło. Wybierając partie trzeba dostrzegać również jej wady.


Tak się w sumie zastanawiałem i obojętnie, która partia wygra jest mało prawdopodobne, aby zdobyła większość. Dodatkowym elementem jest jeszcze nasz wspaniały prezydent. Wiadomo, że wybory wygra PO, albo PiS, a SLD będzie stanowić opozycje (ewentualnie koalicje). No i pewne jest, że nie dojdzie do POPiSu.

Więc: Jeśli wygra PO, to pewnie będzie się starało osiągnąć koalicje z SLD, a wszystkie ustawy będą przechodzić bez problemu. Z kolei gdy wygra PiS, to również będzie próbowało założyć koalicje z SLD, ale wątpię aby coś z tego wyszło. A nawet jeśli jakaś ustawa przejdzie, to będzie wetowana przez Tuska, znaczy przez Bronka.

Wygrana PO = przechodzenie chujowych ustaw.
Wygrana PiS = wcześniejsze wybory.

Przynajmniej ja tak to widzę.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12074 dnia: Marca 22, 2011, 13:53:42 pm »
ja to widzę dokładnie tak samo.

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12075 dnia: Marca 22, 2011, 13:59:53 pm »
Cytuj
prawo mówi też, że wszyscy pracownicy są równi (pomijam etaty państwowe i te "z misją). tak stanowi konstytucja, a nie jakiś relikt z czasów komuny. jeżeli ten drugi jest dla ciebie okej, to spoko. niech tak będzie.
Nie zmienia to faktu, że koniec końców i tak kłócisz się w imię dobra ludzi, a nie samego prawa.
Ty chcesz tą kasę od górników aby było wszystkim lepiej, a nie po to, bo prawo mówi, że wszyscy są równi. Gdyby prawo mówiło, że wszyscy się różnimy i różnym ludziom przysługują różne rzeczy, to i tak byś się kłócił, bo byłbyś oburzony faktem, że tyle kasy idzie w miejsce, gdzie nie jest potrzebne.

Dlatego Twój tekst o gimbusach dotyczy również Ciebie. Sam kur** walczysz w pierwszej kolejności w imię ludzi!

Cytuj
ja daje argumenty, konkretne kwoty i dane. podpieram się konstytucją. to ty kierujesz się swoim widzimisię politycznym i światopoglądowym.
Opieram się na swoim światopoglądzie, który wynika z mojej wiedzy i doświadczenia, jak każdy jeden człowiek na tej ziemi, łącznie z Tobą.

Cytuj
czy popierasz decyzję pis o utrzymaniu przywilejów emerytalnych dla górników???

o krzyżach już się wypowiedziałeś, że dla ciebie to kwestia sporna itd. nie masz sprecyzowanego zdania i dlatego tak ciężko się z tobą dyskutuje. z tego co pisałeś podczas tamtej dyskusji to dla ciebie jest ok, że nauczyciel wiesza krzyż w placówce należącej do państwa, mimo że konstytucja mówi wyraźnie, że państwo powinno być bierne w takich sprawach.
dla mnie masz wyje**ne na ustawę zasadniczą, dla ciebie to "kwestia sporna". ok, niech też ci będzie.

Słuchaj, rozumiem, że nie podoba Ci się to, ile kasy idzie do górników. Tak, jest tego dużo i prawdopodobnie za dużo. Ale nie wiem tego. I dlatego mówię, że nie jest to oczywista kwestia. Oczywiste jest jednak dla mnie to, że niektórym ludziom należą się ulgi czy dodatkowe świadczenia z racji wykonywanego przez te osoby prace, i powinno być prawo, które to reguluje. Jacy to ludzie i ile komu -  to jest już kwestia, która wymaga głębszej analizy, ale nie jest ona tu i teraz wymagana abym mógł walczyć o to, co twierdzę. I jest to bardzo jasne stanowisko. Dlatego też ucinam ten temat, bo aby to rozwinąć, wymagałoby to dużo czasu i dużo tekstu.
Może jestem winny przeprosić za brak zrozumienia. Chodzi mi po prostu o to, że nie jestem za tym, aby tym górnikom wszystko zabrać. Widzę powody, dla których należą im się jakieś ulgi czy zapomogi.

To samo dotyczy krzyży. Ja mam zdanie określone - krzyże powinny zostać i nie kłóci się to z konstytucją. Na jakiej zasadzie, to wyjaśniliśmy sobie ostatnio. Ale jestem otwarty na dialog - dlatego mówię, że jest to kwestia dyskusyjna.
Nie jest to ani równoznaczne z nie posiadaniem zdania, ani z ignorancją prawa.

Ja na prawo nie mam wyje**ne, ani na konstytucje, ale nie postrzegam go jako sztywnej struktury, która ma narzucać ludziom ich życie. To jest dyktatura.

Mnie się po prostu nie podobało jak przedstawiłeś sytuację na samym początku. Jak to wielkie złe PIS zrobiło tyle samo szkody co PO, cofając skargę. Kiedy tak naprawdę to PO nabroiło w tej chwili podwójnie.
Naprawdę, tyle i tylko na tyle chciałem zwrócić uwagę.

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12076 dnia: Marca 22, 2011, 14:11:15 pm »
bardzo dyplomatycznie napisane, jakbym widział siebie z początku rządów po, albo bobana teraz. wszystko by tylko nie powiedzieć, że popieram ZŁODZIEI i NIEUDACZNIKÓW. tak jak napisał pok, głosuj na pis i szykuj się do kolejnych wyborów za 2-3 lata.

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12077 dnia: Marca 22, 2011, 14:19:05 pm »
Kontynuujemy wrzuty? dzięki!
Najpierw wciskasz mi w usta, że kładę chu** na konstytucję, i rzekomo zrobiłem to dwa razy! Potem mówisz mi, że moje poglądy opierają się gimbusowych populistycznych hasełkach (tak swoją drogą ciekawe określenie, skoro to gimbusy są zwierciadłem populizmu, a nie ich twórcami), a teraz umniejszasz mnie porównując do Twojego nieoświeconego "Ja", czy też jeszcze lepiej... do Bobana.
Dzięki kur**!

ch**, że napisałem, iż Cię rozumiem. ch**, że rozumiem o czym do mnie mówisz, że rozumiem, że tej kasy jest tam za dużo. Ważne, że nie chcę przyznać iż PIS to złodzieje i nieudaczniki!
Nie wiem, czy nimi są, chcę to zweryfikować i dlatego życzę im zdobycia rządów większościowych i im w tym pomogę. Tak, było mi za mało w latach 2005-2007!

Dziękuję, że jestem gimbusem Bobanem.

Tak kur** wygląda dialog w Polsce. Rzygam tym już.
I wbrew pozorom, pozdrawiam.

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12078 dnia: Marca 22, 2011, 14:34:05 pm »
sorka ziomek, ale nie napisałeś, że "rozumiem, że tej kasy jest tam za dużo"
napisałeś natomiast:
"Tak, jest tego dużo i prawdopodobnie za dużo. Ale nie wiem tego."

to jest właśnie dyplomatyczny styl. zawsze można się powołać, że coś się powiedziało, zawsze można się wycofać. jak dla ciebie są to wrzuty to nic nie poradzę. nie taka była moja intencja.
pozdrawiam, kur**.


BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12079 dnia: Marca 22, 2011, 14:54:01 pm »
Możesz ode mnie odpieprzyć, McPhersonie cholerny?