Autor Wątek: [archiwum] Odp: POLITYKA  (Przeczytany 547328 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #120 dnia: Października 07, 2007, 18:06:20 pm »
Cytat: jay jay
Ja będe głosowałem
Małe zachwianie czasoprzestrzeni.

Dzisiaj przyjechała jedna ciotka i z uporem maniaka namawiała mnie, abym głosował na PiS. Nie ma to jak fanatycy stojący murem za jakąkolwiek partią (chyba wszystkie ugrupowania mają swoich "fanboyów"). Spytałem co sądzi o debacie Kaczyńskiego z Kwaśniewskim - "Kaczyński zmiażdżył tego komucha!". Ta kobieta dostała się na jakiś licencjat na uczelni o. Rydzyka. Tam się nie mówi dzień dobry, lecz szczęść boże! Studenci tacy piękni, mądrzy i nie przeklinają, MUSZĘ tam iść. Nim jednak się tam dostanę, muszę mieć zaświadczenie od proboszcza, czy aby co tydzień jestem w kościele. Polska, mieszkam w Polsce...

Chyba zagłosuję UPR, jeżeli dobrze pójdzie, to jakoś się dostaną, a wtedy może zdobędą jakiś rozgłos i za 4 lata będą mieli coś do powiedzenia.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #121 dnia: Października 07, 2007, 18:52:56 pm »
Cytuj
Nim jednak się tam dostanę, muszę mieć zaświadczenie od proboszcza, czy aby co tydzień jestem w kościele. Polska, mieszkam w Polsce...

Bo to elitarna szkoła jest.

kuligosky

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 10-06-2007
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #122 dnia: Października 07, 2007, 22:32:13 pm »
Front PiS (czyli kaczory) to dawne PC, które dodatkowo najwyraźniej wyciągnęło kupę kasy (czyt. ukradło). A gdyby UW istniała i dzisiaj, to na nich oddałbym swój głos.

Jakie masz dowody, że wyciągnęli/ukradli. Jest wyrok sądu? Człowieku, sprawa była w sądzie w czasach rządów SLD. Przy całej nienawiści komuchów do kaczorów udup.li by ich w mgnieniu oka. Jeśli nic nie mogli udowodnić to znaczy, że nic nie było. Poza tym, jaki program miała UW? Co Ci u nich imponuje? Konkrety a nie slogany proszę.

Cytuj
Jeśli zdrowy rozsądek, to nie możemy mówić o pisie. Odwołanie ministrów i ponownie ich powołanie jak wspomniał Pako, było niezgodne z konstytucją, bo ta mówi że można odwołaś ministra po to by go zmienić, a nie powołać ponownie. Jeden przykład który stoi przeciw najwyższemu prawu w Polsce jakie istnieje i każde inne musi mu podlegać.

Widziałeś na czym były napisane wnioski? Wniosek o odwołanie Religi napisany był na odwrocie zużytej kartki, pismem ręcznym (ja bym się wstydził, co za problem napisać w Wordzie na jakimś lapie) a jako merytoryczne uzasadnienie PO podała że chce odwołać, bo jest słaby. Słaby? a gdzie konkrety? Konkretnie, w czym dał ciała? Nazywasz mnie samozwańczym ekspertem. Więc udowodnij konkretami, że Ty jesteś prawdziwym ekspertem.

Trochę rozumie ludzi którzy przeżyli okupację albo obozy koncentracyjne. Mają prawo ich nie lubić ale chyba publiczne obrażanie osób to trochę za dużo.

Wyobraź sobie siebie w takiej sytuacji i dopiero oceniaj ludzi. Wielu z nich straciło swoich najbliższych. Zniszczono im życie. Taki jesteś biegły w przebaczaniu morderstw? Szczególnie w momencie, gdy winni nie zostali ukarani i mają się sto razy lepiej niż Ty?

dlaczego mamy wybory? Każdy przecież wie, państwowa komisja wyborcza odrzuciła sprawozdanie PiS-u odnośnie dofinansowanie kampanii wyborczej, stracili by 65mln złotych, więc postanowili sięobronić przed tą decyzją poprzez wcześniejsze wybory- dzięki temu ominie ich ta kara.

To nie wiesz, że sąd najwyższy przyznał rację PiSowi i cofnął zarzuty komisji wyborczej? Panowie, wielki szacun, ale nie będę się z wami spierał. Wyrabianie sobie opinii politycznej na filmikach z youtube, relacji telewizyjnych dziennikarzy tłumaczących co powinniśmy myśleć o danej sprawie, bez samorefleksji. To nie ma sensu. Szkoda, że brakuje konkretów w waszych wypowiedziach. Mówię o konkretach w ważnych sprawach gospodarczych, socjalnych itd. a nie wyrwane z kontekstu filimiki - to są poważne argumenty? A wystarczy google i przejrzeć sobie życiorysy waszych idoli i ich dokonania a raczej brak. To mój ostatni post w tym teamcie, wiec pozdrawiam i nie bójcie się myśleć! :)

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #123 dnia: Października 07, 2007, 23:27:13 pm »
Cytuj
Jakie masz dowody, że wyciągnęli/ukradli. Jest wyrok sądu? Człowieku, sprawa była w sądzie w czasach rządów SLD.

Litośći, nawet teraz latają po telewizji świstki z tej afery. Że nie było wyroku? Sądy w Polsce są jakie są- czy np. było jakies rozstrzygnięcie jeśli chodzi o FOZZ?

Cytuj
Poza tym, jaki program miała UW? Co Ci u nich imponuje? Konkrety a nie slogany proszę.

Ludzie którzy potrafili zrobic coś konkretnego, a nie opluwać wszystkich na około.

Cytuj
a jako merytoryczne uzasadnienie PO podała że chce odwołać, bo jest słaby. Słaby? a gdzie konkrety? Konkretnie, w czym dał ciała?

Konkrety zna każdy kto choć trochę w tym siedzi, no i pod warunkiem że nie ogranicza się jedynie do radia m. Jakkolwiek wnioski wyglądały fizycznie, faktem jest że ministrwoie zostali odwołani, apotem powołani ponownie. Tu konstytucja została złamana i to jest tu najwazniejsze.


Zauwazyłem że argumentujesz używając metody jak pisowcy (nie obrażam- wiele osob tak robi, ale w polityce głównie oni)- a mianowicie nie ma dysputy o konkrecie danego dokumentu np, ale o tym że zabrakło gdzieś kropki. I jest wielkie halo o tą kropkę- wkrótce staje się ona ważniejsza niż sprawa, o której dokument traktował, sprawa kropki zostaje ugodzona jako coś małego, wtedy cały dokument podąża za nią, jako również cos malego. Po kilku miesiącach mówi się że dokumentu nie bylo, a ktoś wmawia że tak było i prowadzi nagonkę na pis.








Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #124 dnia: Października 07, 2007, 23:39:35 pm »
Cytat: Dziennik
"Tusk wprowadził do polskiej polityki chamstwo, złe obyczaje" - mówi Jarosław Kaczyński.
Cytat: Gazeta Wyborcza
Donald Tusk wprowadził do polskiego życia publicznego straszliwą agresję. Apeluję do niego, żeby z tych obyczajów zrezygnował. (...) - mówił podczas konwencji PiS w Kielcach szef partii Jarosław Kaczyński.

Chamstwo i agresja... czy to nie jest właśnie domeną ludzi z PiS'u, którzy to są najbardziej znani z obrażania ludzi (nie tylko polityków, ale też i zwykłych obywateli, którzy nie zgadzają się z ich poglądami), wyciągania jakichś wymyślonych brudów, bezpodstawnego oskarżania itp?
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #125 dnia: Października 07, 2007, 23:51:22 pm »
A mi się chce śmiać jak słyszę że akcja "zabierz babci dowód" to sprawka ludzi z opozycji. Dziś rano na TVN tak mówił Cymański. No paranoja. Są w rządzie a nie potrafią przeczytać nic poza nagłówkiem, to jak oni piszą jakiekolwiek ustawy?

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #126 dnia: Października 08, 2007, 00:23:12 am »
Wiecie co? Tak oglądam te wszystkie sondaże i nie dowierzam. Na prawdę fakt że PiS może po raz kolejny dojść do władzy potrafi człowieka podłamać. Powiedzmy sobie wprost że PO też święte nie jest i wcale nie musi być wyborem, który zmieni nasz kraj na lepszy, podobnie jak LiD czy PSL. Natomiast Polsce potrzebna jest otwartość na dialog z zagranicą, na przyjaźń z innymi krajami a nie wieczne kłótnie, wyzwiska, odwracanie się od szansy jaką daje szeroka, otwarta współpraca z Unią. PiS na pewno tego nie zagwarantuje bo Ci ludzie używają języka pełnego agresji, chamstwa i obłudy. Obrzucanie błotem innych uczestników sceny politycznej jest ich codzienną rutyną ale co najgorsze to lekceważenie ludzi, zwykłych obywateli, nas.

Najzabawniejsze a zarazem najbardziej przerażające jest to że ludzie tak łatwo dają sobą manipulować. Wystarczy przypomnieć sobie słowa Kurskiego gdy o wyborcach naszego pięknego kraju powiedział "ciemnota to kupi". Jak więc możemy teraz określić ludzi oddających głos na PiS? Z powodzeniem możemy nazwać ich ciemnotami gdyż dokładnie tak ich określił członek byłej partii rządzącej. Oczywiście Ci co chcą o tym zapomnieć to już dawno to uczynili. Tak jak cały elektorat Radia Maryja zapomniał o zbluzganiu pierwszej damy RP przez ojca dyrektora. Tak jak wyborcy PiS zapomnieli o taśmach prawdy. Czy tak jak Kaczyński zapominał o wyrokach Leppera zawierając koalicję z Samoobroną.

Współczuje wszystkim tym, których nazwano przez członka PiS "ciemnotą" ale jeszcze bardziej współczuje im krótkiej pamięci. To jest na prawdę przerażające że mimo tak wielu moralnych upadków byłej partii rządzącej ludzie nadal są skorzy by oddać ten kraj w ręce tak nieodpowiedzialnych ludzi. Będzie mi wstyd jeśli nasz naród nie wyciągnie z tej gorzkiej lekcji racjonalnych wniosków i po raz kolejny pozwoli do władzy dojść tak niepoważnym ludziom.

Niestety na naszej scenie politycznej brak jest kandydatów, partii, ugrupowań godnych rządzenia Polską. Wszyscy Ci ludzie to ciągle te same, powtarzające się od 1989 roku twarze. Ale bardzo bym chciał, bardzo liczne na to że nasz naród pokaże iż jest świadomy i wybierze to mniejsze zło. Bo nie ma co ukrywać że po wyborach, kiedy PiS nie wygra nagle wszystko poprawi się jak ręką odjął. Nie łudźmy się że tak będzie. Natomiast nie pozwólmy żeby za 4 lata następny rząd zastał ruinę gospodarczą, zgliszcza polityki zagranicznej i naród pozbawiony jakiejkolwiek nadziei. Czas powoli coś budować by z każdym rokiem było coraz lepiej i prościej żyć w Polsce bo przez te 2 lata byliśmy świadkami dzieła zniszczenia dokonanego przez nieodpowiedzialnych ludzi. Po prostu ja osobiście życzyłbym sobie żeby 21 października Polacy wybrali to mniejsze zło. Zacisnęli zęby, odziali czapeczki, buty i pokazali że zależy im na tym kraju idąc do urn. Bardzo ważne jest żeby poszło nas jak najwięcej, żeby to była wspólna decyzja bo najgorsze jest to jak pozostawi się w czyiś rękach losy ojczyzny a potem narzeka jak to jest źle.
« Ostatnia zmiana: Października 08, 2007, 00:28:00 am wysłana przez MarcePan »

Tarniak

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #127 dnia: Października 08, 2007, 19:32:34 pm »
Nigdy nie myślałem, że coś takiego napiszę, ale MarcePan - zgadzam się z Tobą w 100% i co do kropki :).

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #128 dnia: Października 08, 2007, 20:48:28 pm »
Nigdy nie myślałem, że coś takiego napiszę, ale MarcePan - zgadzam się z Tobą w 100% i co do kropki :).
Do kalendarza :)
No chłop ma rację.

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #129 dnia: Października 08, 2007, 21:22:02 pm »
Współczuje wszystkim tym, których nazwano przez członka PiS "ciemnotą" ale jeszcze bardziej współczuje im krótkiej pamięci. To jest na prawdę przerażające że mimo tak wielu moralnych upadków byłej partii rządzącej ludzie nadal są skorzy by oddać ten kraj w ręce tak nieodpowiedzialnych ludzi.
Po tym jak PiS zawrł koalicje z LPR i Samoobroną, byłem pewny, że zaufanie ludzi do tej partii drastycznie spadnie, po sex aferze byłem pewien, że gdy pis będzie dalej trzymał z samoobroną to straci połowę elektoratu,  później po tym jak wyszła na jaw gigantyczna afera z przekupywaniem posłów ("taśmy prawdy") to byłem pewein, że pis jest skończone, że już nawet największy debil nie poprze pis, następnie po tym jak pis traktował strajkujace pielęgniarki myslałem, że ludzie stracą zaufnie do tej partii, później po aferze gruntowej, po zeznaniach kaczmarka ujawniającym kulisy rządzenia byłem pewien, ze "ciemny naród" nie jest tak głupi jak pis sądzi i skończy popierać tą partię... .... ....



_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #130 dnia: Października 08, 2007, 21:30:43 pm »
Bo naród za mądry nie jest niestety- widzimy jakie pis ma wciąż mimo wszystko poparcie. Rząd jest reprezentacją Polski, widać więc jak wiele nas jeszcze dzieli od zachodu (głównie mentalnie).

kamiiru

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 13-05-2006
  • Wiadomości: 2 791
  • Reputacja: 7
  • PSN ID: kamiiru
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #131 dnia: Października 08, 2007, 21:56:50 pm »
Niestety ja też straciłem wiare w Polaków. Może poprostu jesteśmy już skazani na ciągłe przekręty i narzekanie, w końcu taka natura Polaka i już przywykliśmy. Może nie zasługujemy na lepszy kraj :/

Ibra

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 19-10-2005
  • Wiadomości: 2 875
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #132 dnia: Października 08, 2007, 22:02:55 pm »
Tu chodzi o mentalność.
Obecnie polskie pokolenie można nazwać, jak to mój profesor od historii mówi - homo sovietus.
Mentalność komunistyczna. Musi dojść do zmiany pokolenia. Jak do władzy dojdzie nowe, już czysto demokratyczne pokolenie, to może coś z tego kraju będzie...

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #133 dnia: Października 08, 2007, 22:06:57 pm »
W mieście gdzie mieszkam (Bydgoszcz) okazało się że główny poseł PiS-u przez kilka lat miał lipne zameldowanie w jakiejś ruderze a przez cały czas mieszkał w Warszawie, czyli tam gdzie mieszkał zawsze. Powód - co miesiąc odbierał dzięki temu 2 tysiące PLN z Kancelarii Sejmu. Uzbierało się tego ponad 100 tys. PLN. Wyleciał dopiero jak się zrobiło o tym głośno, chociaż wcześniej w PiSie wiedzieli o tym wszyscy.
Nie chodzi o to że to to facet z PiSu - takie afery zdarzają się niezależnie od partii. Smutnym paradoksem jest to że PiS ma tu nadal  rekordowo wręcz wysokie poparcie...
Po prostu PiS reprezentuje bardzo pokaźny procent wyborców których urzeka populizm. Musimy przez ich rządy przejść jak przez, za przeproszeniem, sraczkę, czekając na "zmęczenie materiału" jak i sprawniejszą polityczną konkurencję...
 

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #134 dnia: Października 08, 2007, 22:19:19 pm »
Tylko że tracąc czas przechodząc przez to łajno, Polska marnuje świetną okazję by dostać kopa gospodarczego i rozpocząć nareszcie niezbędne reformy.


dark\

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-05-2006
  • Wiadomości: 4 529
  • Reputacja: 20
  • Play hard go pro !
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #135 dnia: Października 08, 2007, 23:08:32 pm »
Ja bym glosowal na Samoobrone, pewnie zapytacie dlaczego, tutaj macie odpowiedz...



hf !
Jedna awaria PS3 to tragedia, milion awarii x0 to statystyka.

VaaKo

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2007
  • Wiadomości: 1 583
  • Reputacja: 44
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #136 dnia: Października 08, 2007, 23:46:42 pm »
  Jedyny właściwy wybór  :cool:   

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #137 dnia: Października 09, 2007, 15:18:48 pm »
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,4560771.html

Tusk traci chyba życiową szanse na wyprzedzenie PiSu .
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

VaaKo

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2007
  • Wiadomości: 1 583
  • Reputacja: 44
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #138 dnia: Października 09, 2007, 15:58:24 pm »
To właściwie żadna strata... PO to taki sam syf jak PiS ...  z tym że w tym drugim przypadku bardziej mi się podoba nastawienie wobec polityki zagranicznej. Co do wiadomości to właściwie jaki sens jest debatowac z pijaczyną.Żydokomuna popłynęła mimo wszytsko jeszcze chce się wcisnąc do rządów, w ogóle te debaty są dla mnie śmieszne, niech zrobią jedną ale ze wszystkimi.

Tarniak

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #139 dnia: Października 09, 2007, 16:06:04 pm »
Cytuj
Żydokomuna
<ziew> :-?

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #140 dnia: Października 09, 2007, 16:06:21 pm »
Cytuj
niech zrobią jedną ale ze wszystkimi.
Dwa lata były takie debaty. Po jednym z polityków z każdej liczącej się partii, po 5 minutach wszyscy zaczęli się kłócić, a prowadzący nie mógł opanować tego chaosu. Lepper krzyczał, Giertych coś w swoim stylu wyjaśniał, a wszystkim innym przerywano po 10 sekundach. Borowski ze swoim SDPL głosił jakieś teorie o jedynej słusznej lewicy, a wysłannik PiS-u (nie pamiętam kto to był) o panoszącym się zgorszeniu.

Cytuj
<ziew> :-?
O, komuch. Tylko prawica jest prawa, prawica jest prawsza, niż lewica lewicowa, a najprawsza jest prawica nad lewicą, która nie jest prawa.
« Ostatnia zmiana: Października 09, 2007, 16:08:32 pm wysłana przez setezer »

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #141 dnia: Października 09, 2007, 16:11:03 pm »
Po w niektórych punktach (aborcja , euntanazja )to jeszcze gorszy syf niż PiSdy .. ale gdyby rządzili to głównym priorytetem byłby dla nich  aspekt finasowy Polaków .Tak myśle . Taką mam nadzieje .

Co do debaty to nikt na tym nie zyska , co najwyżej może stracić, dlatego dziwi mnie troche  brak reakcji ze strony Tuska . To jemu powinno chyba najbardziej zależeć by zgnoić elektorat LiDu . Choć może i ta decyzja ma swoje drugie dno .. Donald przecież nie wykluczał współpracy z komunistami  :???: tak tępioną przez środowisko PO .
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #142 dnia: Października 09, 2007, 16:16:27 pm »
Cytuj
Co do debaty to nikt na tym nie zyska , co najwyżej może stracić, dlatego dziwi mnie troche  brak reakcji ze strony Tuska . To jemu powinno chyba najbardziej zależeć by zgnoić elektorat LiDu . Choć może i ta decyzja ma swoje drugie dno .. Donald przecież nie wykluczał współpracy z komunistami  :???: tak tępioną przez środowisko PO .
W komunikacie wyborczym PO ma hasła, że to w tej partii są działacze Solidarności i to oni są solą tej ziemi, obalili komunizm.

Przecież Lewica popiera aborcję i eutanazję, a PiS jest przeciwny. UPR również z tego co wiem. Można być za, albo przeciw. Jeżeli PiS ma syf w tych punktach, to i UPR.

Na debatach można sporo zyskać, chyba PiS na debacie z Kwaśniewskim zyskał, ale nie jestem pewien. Nie śledzilem dokładnie sondaży, które i tak nie są miarodajne.
« Ostatnia zmiana: Października 09, 2007, 16:22:01 pm wysłana przez setezer »

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #143 dnia: Października 09, 2007, 16:22:52 pm »
Cytuj
Przecież Lewica popiera aborcję i eutanazję, a PiS jest przeciwny. UPR również z tego co wiem. Można być za, albo przeciw. Jeżeli PiS ma syf w tych punktach, to i UPR.
brudów sobie narobili CBA i ABW , a nie rystrykcjami w decydowaniu , kto ma przyjść a kto odejść z tego świata . W tej materii są bez zastrzeżeń .

Cytuj
Na debatach można sporo zyskać, chyba PiS na debacie z Kwaśniewskim zyskał, ale nie jestem pewien. Nie ślędzilem dokładnie sondaży, które i tak nie są miarodajne.
Kwaśniewski  ..chwała Bogu .. jakoś nie zyskał  :P
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #144 dnia: Października 09, 2007, 16:31:53 pm »
Cytuj
brudów sobie narobili CBA i ABW , a nie rystrykcjami w decydowaniu , kto ma przyjść a kto odejść z tego świata . W tej materii są bez zastrzeżeń .
Dobrze, rozumiem, trochę dwuznacznie tam wyżej napisałeś. Temat aborcji jest dosyć trudny, a co jeżeli dziecko jest wynikiem gwałtu i jest podejrzenie, że matka nie przeżyje porodu, a nowo narodzony będzie dalece upośledzony? Kobieta zgwałcona - 18 lat, całe życie przed nią...

Nie ma jednak dla mnie dyskusji jeżeli np. para nastolatków uprawiała seks i się nie zabezpieczyli, a teraz jest problem, dziecko im przeszkodzi w ukończeniu studiów. I - jak dla mnie - nie ma znaczenia czy na samym początku ciąży, czy w 7 miesiącu. Dziecko powinno przyjść na świat.

Z eutanazją też problem jest złożony.

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #145 dnia: Października 09, 2007, 16:37:13 pm »
''Zauważyłem, że wszyscy, którzy są za tym prawem, już się urodzili'' Ronald Reagan . Jesli chcesz gadać o aborcji to odsyłam do tematu tolerancja , tu debatujmy o polityce .

A tutaj masz linka http://www.nieaborcji.pl/index.php?p=4&i=8
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #146 dnia: Października 09, 2007, 19:39:33 pm »
Cytuj
''Zauważyłem, że wszyscy, którzy są za tym prawem, już się urodzili'' Ronald Reagan . Jesli chcesz gadać o aborcji to odsyłam do tematu tolerancja , tu debatujmy o polityce .

Tak, jeszcze siłą zmuszać Polki by rodziły- prawdziwie prawicowe i katolickie podejście. A poderżnąć gardło temu kto się nie zgadza.

b.szym

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 15-06-2007
  • Wiadomości: 1 264
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #147 dnia: Października 09, 2007, 20:04:47 pm »
Nie jestem w temacie, ale zauważyłem rozmowy o aborcji.
Moim zdaniem przepisy, które aktualnie istnieją są dobre i nie trzeba nic w nich ruszać. W obie strony.

Spidey^

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #148 dnia: Października 09, 2007, 20:43:35 pm »
Chcecie zobaczyć typowego wyborce PiS-u?

http://www.onet.tv/30121,7692,19,2745649,1,1,0,0,wideo.html  :lol:


Najgorsze jest to że PiS może wygrać wybory przez tych niedołężnych umysłowo fanatyków religijnych, którym ręcę się trzęsą przy odmawianiu różańca.
« Ostatnia zmiana: Października 09, 2007, 20:46:36 pm wysłana przez Spidey^ »

blancjaone

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2004
  • Wiadomości: 2 946
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #149 dnia: Października 09, 2007, 20:47:56 pm »
Cytuj
''Zauważyłem, że wszyscy, którzy są za tym prawem, już się urodzili'' Ronald Reagan . Jesli chcesz gadać o aborcji to odsyłam do tematu tolerancja , tu debatujmy o polityce .

Tak, jeszcze siłą zmuszać Polki by rodziły- prawdziwie prawicowe i katolickie podejście. A poderżnąć gardło temu kto się nie zgadza.
Ciąża chyba nie bierze się z powietrza i można jej zapobiegać, czy źle myślę?
Zgadzam się tutaj z Setezerem.

Przepraszam, to już ostatni ot na ten temat.  :smile:

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #150 dnia: Października 09, 2007, 20:54:03 pm »
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,4562564.html
mi też czasami ręce się trzęsą , ale to od niewyspania .



''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

Niebieski

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 12-09-2006
  • Wiadomości: 2 182
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #151 dnia: Października 09, 2007, 21:05:40 pm »
To właściwie żadna strata... PO to taki sam syf jak PiS ...  z tym że w tym drugim przypadku bardziej mi się podoba nastawienie wobec polityki zagranicznej. Co do wiadomości to właściwie jaki sens jest debatowac z pijaczyną.Żydokomuna popłynęła mimo wszytsko jeszcze chce się wcisnąc do rządów, w ogóle te debaty są dla mnie śmieszne, niech zrobią jedną ale ze wszystkimi.

Żydokomuna ?! Żartujesz chyba  :?

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #152 dnia: Października 09, 2007, 21:27:48 pm »
Nazywanie rzeczy po imieniu obwieszczasz żartem ? Hmm ciekawe

10 lat temu będac smarkaczem kibicowałem mu mocno podczas wyborów 95 , ale teraz oczki otworzyłem i widze ,że mamy do czynienia z czerwonym . Cwanym jak Lesiu czerwonym . Chodzącym po trupach do celu i mający ciemne powiązania z biznesmeniami . No i jeszcze ta fundacja . Blah , mądry złodziej ukrywa swój łup , tu nawet się z tego chwalą . Takie rzeczy to tylko w Polsce mają racje bytu .
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

Niebieski

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 12-09-2006
  • Wiadomości: 2 182
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #153 dnia: Października 09, 2007, 22:23:38 pm »
Czemu kierwa ŻYDO ?!

Tarniak

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #154 dnia: Października 09, 2007, 23:29:34 pm »
Bo to ulubiona retoryka konserw i innych 'katoli'. Żyd, mason, komuch, pijak. :?

VaaKo

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2007
  • Wiadomości: 1 583
  • Reputacja: 44
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #155 dnia: Października 10, 2007, 00:19:30 am »
Czemu kierwa ŻYDO ?!

"Pojęcie to pojawiło się na przełomie drugiego i trzeciego dziesięciolecia XX wieku, w związku z przypisywanemu Żydom kierowaniem ruchem komunistycznym – tak w Rosji Radzieckiej, czyli późniejszym ZSRR"

"Obecnie używany (w Polsce) dla stygmatyzacji środowisk liberalnych oraz wywodzących się z byłej PZPR."

pewnie że pijak :lol:



« Ostatnia zmiana: Października 10, 2007, 00:24:22 am wysłana przez VaaKo »

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #156 dnia: Października 10, 2007, 00:29:28 am »
Cytuj
"Obecnie używany (w Polsce) dla stygmatyzacji środowisk liberalnych oraz wywodzących się z byłej PZPR."

No to milutko. Drugi Izrael u nas.

Co do Kwaśniewskiego- on ma reputację którą może stracić, ale przynajmniej ją w przeciwieństwie do aktualnego mikro-prezydenta.

Niebieski

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 12-09-2006
  • Wiadomości: 2 182
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #157 dnia: Października 10, 2007, 00:38:22 am »
To ci "współcześni" "żydokomuniści" to tak naprawdę nie są żydami ? H*j z tego rozumiem !

VaaKo

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2007
  • Wiadomości: 1 583
  • Reputacja: 44
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #158 dnia: Października 10, 2007, 00:47:10 am »
tu nie chodzi o to że np.każdy żyd to komuch tylko o daną grupę społeczną...

Niebieski

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 12-09-2006
  • Wiadomości: 2 182
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #159 dnia: Października 10, 2007, 01:13:42 am »
W takim razie czemu "Żydokomuna" ? Jaki to ma sens ? Nie można powiedzieć po prostu komunista, zamiast dawać jakieś podteksty antysemitowskie ? Jestem bardzo wyczulony w temacie wszelkich przejawów nietolarncji.