Autor Wątek: [archiwum] Odp: POLITYKA  (Przeczytany 549532 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #200 dnia: Października 12, 2007, 22:25:24 pm »
PiS już miał szansę pokazać co potrafi. No i pokazał. Ciągłe kłótnie, wpadki czy nazywanie swoich wyborców ciemnotami, tu cytat:

Jacek Kurski: "ciemnota to kupi".

Jeśli ktoś czuje się ciemnotą to może nadal głosować na PiS. Ja nie wiem jak będzie za rządów PO. Nikt tego nie wie. Gdybać sobie można i przytaczać poprzednie lata, AWS, itp. Na pewno chce żeby było inaczej niż przez te 2 lata, kiedy wstyd mi było za nasz rząd a co za tym idzie za nasz kraj. Pomijam politykę zagraniczną, która jest tragiczna w wykonaniu tego rządu ale te wszystkie wpadki (Irasiad, kwiatki podawane łodygą do góry czy lizanie zadu Rydzykowi mimo obrazy pierwszej damy. Po prostu jako obywatelowi tego kraju było mi wstyd.

Krayzie

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 26-11-2006
  • Wiadomości: 780
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #201 dnia: Października 12, 2007, 22:26:22 pm »
Nie trzeba się wiele rozpisywać. Tusk po prostu wygrał tą debatę i taka jest prawda czy ktoś chce czy nie. Bardzo nie podobało mi się mało kulturalne zachowanie premiera i przekrzykiwanie Tuska, wchodzenie mu w pół zdania oraz ciągłe mówienie po czasie mimo wielokrotnego zwracania uwagi przez redaktorów.

Wchodził mu w zdanie bo ten brednie opowiadał. Ale przeprosić potrafił. Jednak to co pokazała publiczność PO to kompletne D.N.O.!
Nie wmawiaj mi, że przekręty komunistów z sld nie mają nic do rzeczy... nawet nie chce mi się wymieniać ich kradzieży państwa i ile osób w tym rodzice wielu moich znajomych potracili pracę.

Porozumienie Centrum dało dupy? hehe dobre. Jak miało nie "dać dupy" skoro tusk wałęsa kwaśniewski i cimoszewicz doprowadzili do upadku rządu olszewskiego? Biedak później płakał i ze łzami w oczach mówił, że prawda juz nigdy nie wyjdzie na jaw. I to wszystko o dziwo w przed dzień publikacji akt posłów społeczeństwu. Czego się bali?  :???: Przeczytaj sobie lewy czerwcowy, albo obejrzyj film.


Tarniak

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #202 dnia: Października 12, 2007, 22:34:05 pm »
Pomijając fakt ruszenia kraju z miejsca dzięki reformom rządu Buzka [nie czas i miejsce żeby je oceniać].

Problem PiSu to gł. polityka zagraniczna, w tej dziedzinie leżą i kwiczą. Sraczka pana prezydenta była tylko wstępem.

Sorry, ale wciąż żyjemy w cieniu Okrągłego Stołu i póki co, wymiernych zmian nie ma. Niby standard życia się polepszył, niby reformy były, niby UE i Nato, a tak naprawdę dalej jest podział na komuchów i prawicę i tak naprawdę realnych zmian w POLITYCE nie ma. Te same twarze, inny numerek, nowa etykietka. Kraj nie ruszył się z miejsca od lat, nawet kredyty z czasów gierka niepospłacane (a cofneli nam chyba 75% spłat :/).

Co do polityki zagranicznej to się zgadzam, ale niestety niekompetentna osoba nic nie zdziała na swoim stanowisku, a z całym szacunkiem - Pani Fotyga to ma problem z samodzielnym myśleniem :lol:.
Opublikowane: Październik 12, 2007, 22:28:06
Cytuj
Porozumienie Centrum dało dupy? hehe dobre. Jak miało nie "dać dupy" skoro tusk wałęsa kwaśniewski i cimoszewicz doprowadzili do upadku rządu olszewskiego? Biedak później płakał i ze łzami w oczach mówił, że prawda juz nigdy nie wyjdzie na jaw. I to wszystko o dziwo w przed dzień publikacji akt posłów społeczeństwu. Czego się bali?  Confused Przeczytaj sobie lewy czerwcowy, albo obejrzyj film.
Pomijam okoliczności. Nie zaistnieli jako partia, nie mieli siły przebicia, byli reliktem przeszłości. U władzy również pokazali, że nie potrafią rządzić, bo ich skrywane przez lata ambicje są za dużo w proporcji do zapędów. Tyle.

PS. Felieton polemizujący ze zdaniam Pana Dorna - mojego niedoszłego teścia: http://www.super-nowa.com.pl/art.php?i=4183

PSS. A co do tego, że partia x się nie kur*i a partia y już tak. Ja nie wiem jak patrzycie, ale: LPR, Samoobrona, PiS, SLD, SDPL, Demokraci.pl, PO, Prawica RP, UPR - wszyscy się skur*ili w imię partyjnych interesów.

PO + SLD - na szeblu samorządowym choćby w warszafce.
PiS + LPR + S. - nasza piękna koalicja
UPR + LPR + Prawica - ten potwór mnie przeraża, ['] UPR
Demokraci.pl + SDPL + SLD - to jest najbardziej chory alians - to tak jakby protestanci i katolicy w Irlandii się zjednoczyli... :shock:
« Ostatnia zmiana: Października 12, 2007, 22:39:48 pm wysłana przez tarniak »

Niebieski

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 12-09-2006
  • Wiadomości: 2 182
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #203 dnia: Października 12, 2007, 22:37:36 pm »



Ano Fotyga to porażka na całej linii

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #204 dnia: Października 12, 2007, 22:38:36 pm »
Wchodził mu w zdanie bo ten brednie opowiadał. Ale przeprosić potrafił. Jednak to co pokazała publiczność PO to kompletne D.N.O.!
Nie wmawiaj mi, że przekręty komunistów z sld nie mają nic do rzeczy... nawet nie chce mi się wymieniać ich kradzieży państwa i ile osób w tym rodzice wielu moich znajomych potracili pracę.

Porozumienie Centrum dało dupy? hehe dobre. Jak miało nie "dać dupy" skoro tusk wałęsa kwaśniewski i cimoszewicz doprowadzili do upadku rządu olszewskiego? Biedak później płakał i ze łzami w oczach mówił, że prawda juz nigdy nie wyjdzie na jaw. I to wszystko o dziwo w przed dzień publikacji akt posłów społeczeństwu. Czego się bali?  :???: Przeczytaj sobie lewy czerwcowy, albo obejrzyj film.

Masz ten sam problem co ludzie z PiS'u. Oni ciągle patrzą w przeszłość a nie w tam gdzie powinni czyli w przyszłość. Owszem trzeba rozliczyć pewne sprawy ale to potem. Jak już nasza gospodarka się ustabilizuje.

Napisze może tak jak wczoraj powiedział widz Szkła Kontaktowego. Mniej więcej coś takiego" "Przypuśćmy że Bill Gates ukradł swoje pierwsze 5 mln $ i teraz dzięki temu jego firma prosperuje wspaniale, zarabia ogromne pieniądze, zatrudnia coraz więcej ludzi i opracowuje nowoczesne technologie które będą powodować zmianę rynku na lepszy. Sam fakt kradzieży jest zły ale skutki tej kradzieży są jak najbardziej pozytywne i pozwoliły na rozwój firmy co w efekcie zbudowało najpotężniejszą firmę oprogramowania na świecie. Może zapomnijmy o tym co było i zacznijmy w końcu myśleć o tym co będzie i o tym co możemy zrobić TERAZ! W tej właśnie chwili, z tym co mamy do dyspozycji."

Mnie taki podejście się podoba i nie widzę lepszej perspektywy dla Polski w tym momencie jak dojście do władzy PO. Osobiście najbardziej chciałbym aby całe ten rząd rozpłynął się jednym momencie a na jego miejsce pojawili się młodzi, kreatywni ludzie ( bankowcy, marketingowcy, socjolodzy, prawnicy, po prostu specjaliści) i zrobili z Polski wspaniale prosperującą firmę, która potrafi handlować z zagranicą jak i utrzymać porządek w swoich wewnętrznych strukturach. Ale wszyscy wiemy że to niemożliwe więc nie pozostaje nam nic innego jak iść tego 21 października do wyborów i nie pozwolić by Polska przeżywała przez kolejne lata ten sam kocioł co przez ostatnie dwie wiosny.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #205 dnia: Października 12, 2007, 22:42:16 pm »
Cytat: tarniak
Pana Dorna - mojego niedoszłego teścia:
O, żesz kurcze...  :shock:

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #206 dnia: Października 12, 2007, 22:57:16 pm »
Cytuj
PSS. A co do tego, że partia x się nie kur*i a partia y już tak. Ja nie wiem jak patrzycie, ale: LPR, Samoobrona, PiS, SLD, SDPL, Demokraci.pl, PO, Prawica RP, UPR - wszyscy się skur*ili w imię partyjnych interesów.

No właśnie :( 
Zamiast działać z hasłem: "Najpierw Polska, później partia" wszyscy robią dokładnie na odwrót i w pierwszej kolejności dbają o własne interesy.

Osobiście będę głosować na PO. Po prostu chciałbym zobaczyć jak sobie poradzą. Moim zdaniem głosowanie na PiS jest trochę bez sensu (chyba, że by mieli większość), ponieważ jedyną koalicją jaką mogą zrobić, jest koalicja z PSL. Nie chciałbym żeby za rok (jeśli nie wcześniej) były ponowne wybory. Jeśli PiS dostanie ok 30% (na wiele więcej się nie zanosi) to wrócimy do sytuacji przed wyborami.
Gdybym wiedział, że PiS będzie miało większość, to byłbym skłonny na nich zagłosować, a tak pozostaje PO.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #207 dnia: Października 12, 2007, 22:58:34 pm »
Nie trzeba się wiele rozpisywać. Tusk po prostu wygrał tą debatę i taka jest prawda czy ktoś chce czy nie. Bardzo nie podobało mi się mało kulturalne zachowanie premiera i przekrzykiwanie Tuska, wchodzenie mu w pół zdania oraz ciągłe mówienie po czasie mimo wielokrotnego zwracania uwagi przez redaktorów.

Wchodził mu w zdanie bo ten brednie opowiadał. Ale przeprosić potrafił. Jednak to co pokazała publiczność PO to kompletne D.N.O.!

Dodaj że według Ciebie brednie opowiadał bo IMO Tusk był znacznie bardziej wiarygodny niż Kaczyński (szczególnie gdy słuchając go miałem przed oczami te 2 lata syfu za rządów PiS'u). Zresztą głosy redaktorów, sondaż na onecie wymownie pokazują kto w opinii Polaków tą debatę wygrał.

Co do tego że przeprosić potrafił to muszę przyznać że masz poczucie humoru. To tak jak byś podszedł do kogoś opluł go i przeprosił a za chwilkę kopnął go w dupę i znwou przeprosił. Taki właśnie jest PiS, najpierw coś popsują a potem przepraszają. Zamiast pomyśleć a potem zrobić oni czynią zupełnie odwrotnie.

Aż jestem ciekaw czy tym razem (21 października) też "ciemnota to kupi" i wygra PiS. Ależ mnie bawi to określenie Kurskiego. Taki samobój że większego nie mógł chyba sobie strzelić. :lol: :lol: :lol:

BTW: Piszesz że publiczność PO to D.N.O. Przyznaję rację że nie zachowywali się odpowiednio. Natomiast ja osobiście wolę żeby ktoś pobuczał, pokrzyczał niż żeby wyprawiał coś takiego jak ten wyborca PiS'u:

http://www.onet.tv/30121,7692,19,2745649,1,1,0,0,wideo.html

Na prawdę oddycham z ulgą że nie zaliczam się do ludzi, którzy oddadzą głos na PiS. Jeszcze jestem normalny.
« Ostatnia zmiana: Października 12, 2007, 23:20:11 pm wysłana przez MarcePan »

Tarniak

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #208 dnia: Października 12, 2007, 23:13:21 pm »
Cytat: tarniak
Pana Dorna - mojego niedoszłego teścia:
O, żesz kurcze...  :shock:
Źle napisałem. Felieton o dornie popełniony przez niedoszłego teścia :lol:

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #209 dnia: Października 12, 2007, 23:46:52 pm »
Cytuj
A jaka on mial wladze ? co on takiego waznego robil w panstwie ? To jest wlasnie takie gadanie byle gadac, tak jak reklamy PO, mi sie zyje dobrze w Polsce, nie narzekam na finanse, na ksztalcenie i na poziom zycia i nie zauwazylem zeby bylo coraz gorzej przez te 2 lata rzadow pisu jest przynajmniej tak samo wiec po prostu nie bedac zwolennikiem tej parti a raczej nie bedac zwolennikiem zadnej z obecnych parti jestem przeciwnkiem slepej nagonki na PiS.

A ja narzekam na życie w Polsce, narzekam na finanse (bo za dzień roboty na zachodzie zarobiłem co niektórzy tu przez miesiąć), narzekam na kształcenie bo jest coraz biedniejsze i głupsze (wiecie ile zarabia na miesiąć mój wykładowca- specjalista od ortodoncji po kilku tytułach i 30 lat doświadczenia na wykładach? Przynajmniej o 2000% za mało). Nie istnieje coś takiego jak nagonka na pis- niech zrobią coś w końcu dobrze, to ludzie ich w końcu pochwalą.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #210 dnia: Października 13, 2007, 00:17:04 am »
Nie będę chyba oryginalny jeżeli powiem, że debatę IMO wygrał Tusk - co mnie bardzo (miło) zaskoczyło. Przede wszystkim nie spodziewałem się takiego scenariusza; myślałem, że Kaczyński, który mówcą i demagogiem jest świetnym, rozniesie Donalda na kawałki. Tymczasem było odwrotnie. Tusk był zdecydowany, konkretny (w większości) i nie dał sobą pomiatać. To raczej premier uciekał od cięższych pytań (chociaż Tuskowi również kilkakrotnie nie odpowiedział na pytanie tylko mówił  czymś innym), był bardziej zdenerwowany (tak to wyglądało) i chaotyczny. Chociaż wkurzające było to "Panie Jarku", "Panie Donaldzie", żarciki, śmichy-chichy (Tusk wybuchający śmiechem ;D) i inne takie. Jak powiedział Kwaśniewski w komentarzu w TVN24 - wyglądało to często jak pogawędka dwóch znajomych, a nie debata polityczna.

Najbardziej jednak rozśmieszyła mnie mini-konferencja Kaczyńskiego tuż po debacie, na której mianował się samozwańczym (jednogłośnie) zwycięzcą (wbrew opinii widzów i dziennikarzy - na co zwróciła zresztą uwagę jedna z dziennikarek zadających mu pytanie) i który powiedział, że Tusk nie miał w tej debacie nic do powiedzenia i od dwóch lat powtarzał wciąż te same rzeczy. Problem jednak w tym, że to właśnie Kaczyński jest monotematyczny i nie potrafi powiedzieć nic, czego już nie słyszeliśmy: mamy najlepszy rząd od 18 lat, mamy super ministrów, walczymy z korupcją, wszystko co złe jest winą PO, wszystko co dobre będzie w przyszłości (te dwa lata to były tylko przygotowania) albo byłoby (gdyby nie Platforma), PO chce  się związać z LiD'em itp itd. Czyli powtarzanie tego samego na okrągło, aż do porzygania :/

Ogólnie debata była dużo lepsza niż ta z Kwaśniewskim; była bardziej konkretne, mniej nastawiona na ataki (mimo wszystko), a bardziej na informacje. I tylko właśnie ta nieszczęsna widownia (wstyd PO), która tylko przeszkadzała. Ogólnie widownia podczas debaty to bzdura - same oklaski również przeszkadzają, a jak ci zaczną buczeć i coś wykrzykiwać...

Mam nadzieję, że podczas debaty Kwaśniewski - Tusk zrezygnują z widowni (ponoć to PiS obstawał przy tym, by była widownia w studiu). Ogólnie kolejna debata, już bez udziału Kaczyńskiego, zapowiada się na... nudną ;P. Może najciekawszą merytorycznie (nie będzie się o co kłócić i wypominać, więc będzie trzeba dyskutować), ale nudnie ;).
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #211 dnia: Października 13, 2007, 02:00:51 am »
Cytuj
To nie było zwycięstwo, to był nokaut
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,4574786.html

Desser

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 18-06-2004
  • Wiadomości: 1 057
  • Reputacja: 1
  • Demons don't wear white
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #212 dnia: Października 13, 2007, 08:56:00 am »
Moim zdaniem na pytanie kto wygral debate kazdy powinien odpowiedziec sobie sam, a nie sugerowac sie tendencyjnymi i subiektywnymi sondazami przeprowadzanymi na losowo wybranej grupie 1000 osob w najwiekszych miastach Polski. Rzeczywiscie oddaje to jak nic obraz prawdy. To samo tyczy sie sondazow przedwyborczych (np. pytanie: kto wygra? itd).

W samej debacie z gadki Tuska rozsmieszyly mnie 2 rzeczy. Mianowicie:

-ow jegomosc chce stworzyc z Polski druga Irlandie. Ok, przypuscmy, ze wygra wybory, jego partii jakims cudem uda sie wynegocjowac przepisy prawne i inne rzeczy, ktore obowiazuja w GB/Irlandii... to nadal zarobki beda polskie. W zlotowkach. Co z tego, ze wszystko bedzie tu tak samo, skoro identycznie byloby w Irlandii, ale zarobki ksztaltowalyby sie w euro (czyli ponadtrzykrotnie wiecej niz w zlotowkach) lub w funtach, jesli chodzi o GB (ponad 5,5x wiecej)? Nawet jesli by mu sie to udalo, to wolalbym pracowac wlasnie w tamtych krajach, w ktorych nie tylko polityka jest normalna, ale i ludzka mentalnosc jest diametralnie inna od polskiej (bylem na wakacjach w Anglii i Szkocji i mialem wielokrotnie sie o tym przekonac).

-oskarzyl Kaczynskiego, ze za jego rzadow wybudowano 500m autostrady pod Gdanskiem (dokladniej w Rusocinie, ktory ten odcinek stanowi jakby 'obwodnice' ronda drog krajowej 1, obwodnicy Trojmiasta i drogi do Pruszcza Gdanskiego), notabene bardzo potrzebna (kto tamtedy jechal, wie, jakie tam tworza sie korki). Niestety, pan Tusk najwyrazniej nie moze objac rozumem, ze autostrady, drogi expresowe i obwodnice (ktore nawiasem mowiac w wiekszosci dzis sa budowane pod standart S, czyli drogi ekspresowej) NIE spadaja z nieba w siedem dni. Ktos musi je wybudowac, ale zanim ekipy budowalne do tego przystapia, musza zalatwic cale miliony spraw papierkowych i uzerac sie z wlascicielami gruntow itd. Ponadto nie zauwazyl, ze drog w Polsce buduje sie DUZO - za przyklad moge podac na przyklad wyremontowanie krajowej czworki od Krakowa do Tarnowa (prawie juz w calosci - za rzadow SLD droga ta prawie sie rozpadla i trza ja bylo gruntownie odswiezyc), szybka budowe DTŚ do Gliwic z Katowic, budowe autostrady A2, A4 do granicy z Niemcami, A1 pod Grudziadzem i sporej ilosci obwodnic miast na glownych szlakach krajowych. Zanim wszystkie autostrady powstana, musi minac troche czasu. Patrzac na drogi podrozujac po Polsce moge byc dobrej mysli...

A co do samego wyniku debaty - nie mam zdania, kazdy powiedzial, co wiedzial, dla kazdego zarowno jeden i drugi moze okazac sie zwyciezca, dlatego tez radze postepowac jak napisalem na poczatku ;) Zreszta debata nie jest wazna, wazne jest, kto wygra wybory. A tego nie wie nikt, nawet wszechwiedzace sondaze OBOPu.
« Ostatnia zmiana: Października 13, 2007, 08:59:22 am wysłana przez Desser »

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #213 dnia: Października 13, 2007, 09:38:32 am »
Z autostradami to jest tak, że zwykłego człowieka nie obchodzi, że jest dużo biurokracji, liczy się dla niego efekt końcowy. Szczycenie się 500 metrami autostrady jest żałosne. Nawet jeżeli więcej zbudować się nie da, to po co robić z tego jakiś narodowy sukces? Skoro to PiS rządził, to mógł przecież zmniejszyć ilość biurokracji. Zresztą nieważne - to było. Pytanie brzmi czy Kaczyński - jeżeli wygrałby PiS - ruszy pełną parą czy nadal będzie tylko wszystko przygotowywać? Niczego, nikt nie może być pewien.

Cytuj
Zreszta debata nie jest wazna, wazne jest, kto wygra wybory. A tego nie wie nikt, nawet wszechwiedzace sondaze OBOPu.
Może i nie jest bardzo ważna, ale myślę, że jakiś tam wpływ sondaże ma. Jest sporo ludzi niezdecydowanych, a taka debata może być odpowiednim bodźcem. Zwycięstwo Kaczyńskiego mogli widzieć tylko zwolennicy PiS-u, nie wyobrażam sobie żeby ktoś niezdecydowany ocenił tę dyskusję jako zwycięską dla premiera. Nie podoba mi się również, że Kaczyński jest taki pewien swego - to ja wygrałem debatę, zmiażdżyłem Tuska... Zero skromności.

---

Co to jest ta Partia Kobiet? Jakieś niespełnione, wyzwolone lewackie baby. Żałosne... Na plakacie reklamowym leżą i stoją gołe - o co chodzi? "Głosuj bo mamy ładne ciała" (???). Jeżeli już ktoś chce głosować na Lewicę to niech wybierze LiD, albo tę Partię Pracy, ale nie tę chorą partię kobiecych ambicji.

Swoją drogą jakaś baba z SLD w Dzienniku, bardzo krytycznie odniosła się do Korwina-Mikke. Janusz nie może mówić, że swojego dziecka by nie posłał do klasy integracyjnej, a droga pani:

"Również wiele lat później dowiedziałam się, co usłyszała moja mama w kuratorium, kiedy starała się o indywidualne kształcenie dla mnie"

suli dia

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 01-04-2006
  • Wiadomości: 1 267
  • Reputacja: 13
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #214 dnia: Października 13, 2007, 09:47:30 am »
Mnie najbardziej wkurzało podczas tej debaty publiczność PO co to za chołota tacy cwani bo jest ich grupa i podkrzykują zasrani cwaniacy .A co do wyboru mojego na jakąkolwiek partię jest mi to obojętne my tak nic z tego niębędziemy mieć Jak nie Kaczyński to będzie Tusk a najgorsze będzie jak PO wygra wybory z mniejszością i wtedy znowu będzie chaos.
Umiesz Liczyć, Licz na Siebie!!!

kamiiru

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 13-05-2006
  • Wiadomości: 2 791
  • Reputacja: 7
  • PSN ID: kamiiru
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #215 dnia: Października 13, 2007, 10:22:10 am »
Zauważyłem że Tusk zmienił taktykę i zaczął mówić o sprawach bliskich ludziom, oprócz emigracji i zarobków mówił też o tym jak to on jeździ samochodem jako kierowca czy że ma normalną polską rodzinę i gada z ludźmi. Myślę że to był zabieg aby zbliżić się do ludzi podczas gdy Kaczynski nie mowił konkretów i wyciągał brudy sprzed 10 lat.
Dodatkowo po debacie Tusk wypowiedział się skromniej niż premier który się chwalił że wygrał i machał tym palcem.

Pako

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 253
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #216 dnia: Października 13, 2007, 11:22:27 am »
Tusk rozgromił Kaczyńskiego taka jest moja opinia i jak widać pokrywa się ona ze wszystkimi sondażami, opiniami politologów, dzinnikarzy i zachodnich mediów. Teraz tylko wyznawcy PiS-u twierdzą, że było odwrotnie. Dlaczego napisałem wyznawcy? PO, LiD, PSL mają sympatyków, zwolenników, PiS ma wyznawców i fanatyków.

Ja jednak po dziś dzień nie mogę pojąć jak młodzi, inteligentni, wykształceni ludzie mogą głosować na PiS? Rozumiem starsze społeczeństwo, ponieważ wychowało się na propagandzie to i hasła PiS-u łatwo łykają, ale młodzież? Od lat każdy się śmieje z radia maryja, z dyrektora rydzyka, z moherów, jednak tym młodym obywatelom nie przeszkadza, że stają z nimi w jednym rzędzie. Głosując na pis popierają działania entysemity rydzyka i mohery. Chcą żeby emeryci zdecydowali w jakiej Polsce my będziemy żyć, w jakiej Polsce wychowamy nasze dzieci.
Pamiętajcie, na GameOnly są zawsze równi i równiejsi... no nie Lewik?

Marciin

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 24-08-2005
  • Wiadomości: 442
  • Reputacja: 10
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #217 dnia: Października 13, 2007, 11:26:07 am »
Głosując na PO głosujesz na LiD, a to jest dla mnie niedopuszczalne. Gdyby Tusk chciał koalicji z PiS to bym głosował na PO.

ki_ki

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 693
  • Reputacja: 7
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #218 dnia: Października 13, 2007, 11:27:32 am »
Po raz pierwszy od dłuuugiego czasu w polityce wydarzyło się coś, co mnie ZASKOCZYŁO. Co dziwne, zaskoczyło pozytywnie - Donald skopał Kaczorowi kuper aż miło. Może jednak jest jeszcze nadzieja dla wykształciuchów w tym kraju.

PSN id Pearlsea1990

Aktualnie:
Mato Anomalies, Octopath Traveler II, Crow Country

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #219 dnia: Października 13, 2007, 11:36:07 am »
Głosując na PO głosujesz na LiD,

Kto to powiedział? Aha, pan premier... Wielokrotnie do tego przekonuje i powtarza to jak mantrę.

PO nigdy nie powiedziało oficjalnie, że chce zawrzeć koalicję z LiD'em. Fakt, że również nigdy temu nie zaprzeczyli (chociaż tutaj z kolei to LiD zaprzecza, że nie chcą koalicji z PO) - jednak Platforma po prostu nie zamyka przedwcześnie sobie dróg do ewentualnych sojuszy.
Jeżeli wygra PiS, to jedynymi partiami, z którymi będą mogli współpracować będzie PSL i PO - LPR i Samoobronę już wydymali, a LiD uważają za całe zło tego świata. Jeżeli PO znowu by się nie zgodziło na koalicję, co jest możliwe, PiS byłby zmuszony do rządów mniejszościowych.
Gdyby PO wygrało, to dzięki obecnej polityce ma wolną rękę z kim zawrzeć sojusz.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #220 dnia: Października 13, 2007, 11:38:59 am »
Głosując na PO głosujesz na LiD, a to jest dla mnie niedopuszczalne.
Głosując na PiS głosujesz na Samoobronę i LPR. Teraz odpowiedz na pytanie: wolisz Borowskiego czy Giertycha i Leppera?

Sora

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 18-03-2005
  • Wiadomości: 1 279
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #221 dnia: Października 13, 2007, 11:41:55 am »
Wlasnie Pako, widac po wczorajszej debacie jaki elektorat ma PO, niewychowane prostaki nie pozwalajace dojsc do zdania.
Dla mnie jestes przykladem jak wystarczy w tym chorym spoleczenstwie rzucic 3 hasla (radio maryja, koalcicja z samobrona, rydzyk) a wierni wyznawcy PO beda krzyczec przy kadzym mozliwym momencie, faktycznie to PIS ma wyznawcow...
Ja was ludzie nie rozumiem wy oczekiwalsice ze rzad ktoremu wszyscy robia pod gore, nie ma wiekszosci w niepelnym czasie swojej kadencji wybuduje kilometry drog, zbuduje miliony mieszkan i nagle wszyscy staniemy sie milionerami a Polska bedzie najlepszym krajem na swiecie.
Mam serdecznie wyj@#^ne kto wygra te wybory byle nie LID, ale jak wygra PO przynajmniej zobaczycie ze nic sie nie zmieni jak nie beda mieli wiekszosci i jestem ciekaw czy po 2 latach bedziecie ich rozliczac tak samo i krzyczec w nieboglosy. POtrzeba czasu i nie wazne dla kogo czy to PIS czy PO
Natomiast najbardziej podobal mi sie plan budowy drog wczorajszego triumfatora debaty
Kaczynski : to jak by pan wybdowal te drogi w takim razie
Tusk : wzialbym lopate i budowal
Jak dla mnie nie chodzi o PO ale o Tuska jest to najbardziej napalony na wladze czlowiek w tym kraju. Tyle Takie moje zdanie jedzcie mnie teraz "wyksztalciuhy" - padlem po tym tekscie, skromnosc przedewszystkim, my dobrzy oni zli !!

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #222 dnia: Października 13, 2007, 11:48:40 am »
Cytuj
Głosując na PiS głosujesz na Samoobronę i LPR. Teraz odpowiedz na pytanie: wolisz Borowskiego czy Giertycha i Leppera?
W poprzednich wyborach nie można było przypuszczać, że PiS zawrze koalicję z Samoobroną czy LPR-em. W tych obecnych też należy to wykluczyć. Gdyby jednak doszło znowu do takiej koalicji, to po prostu zabraknie mi słów. Zarówno na PiS, jak i na Samoobronę czy LPR. Ja wiem, że Samoobrona to zwykłe chłopy, bez programu, złodzieje, ale chyba nie są aż tacy głupi by znowu całować ręce Kaczyńskiemu. Straciliby chyba wszystkich swoich wyborców. Podobnie z LPR-em.

Kolacja PO z LiD-em jest bardzo realna i prawdopodobnie wystarczyłoby to do większości. PO razem z PSL-em nie stworzy większości, co najwyżej będą mieli 40% miejsc. Kaczyński coś tam bredził, że większość to PiS bez problemu zdobędzie, jedynie będzie potrzebował PO do zmian w konstytucji.

Cytuj
wolisz Borowskiego czy Giertycha i Leppera?
Nie wiem. Żadnego z nich bym nie poparł.
« Ostatnia zmiana: Października 13, 2007, 11:50:45 am wysłana przez setezer »

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #223 dnia: Października 13, 2007, 11:58:04 am »
Cytuj
Kaczynski : to jak by pan wybdowal te drogi w takim razie
Tusk : wzialbym lopate i budowal
Ale to fragment który jest bardzo charakterystyczny i pokazuje różnicę miedzy wczorajszą strategią Tuska i Kaczyńskiego. Tusk walił konkrety,starał się odwoływać do naszych doświadczeń i zdrowego rozsądku.  W ten sposób ośmieszał bajdurzenia PiSu o układach i spiskach. Bo co o budowie autostrad odpowie Kaczyński? Że jego policja polityczna pogoni jakichś łapowników.
Tak - autostrady buduje się m.in. łopatami a domy buduje się z cegieł a nie poprzez szczucie ludzi i wymyślanie mitycznych Układów.
Dlatego wygrał Tusk.

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #224 dnia: Października 13, 2007, 11:59:34 am »
Wlasnie Pako, widac po wczorajszej debacie jaki elektorat ma PO, niewychowane prostaki nie pozwalajace dojsc do zdania.
Sora- ja należę do elektoratu PO, dlatego proszę Cię jakbys mógł mnie nie obrażać i nie wyzywać od prostaków. Z kolegami z podwórka możesz bawić się w takie pyskówki ale tutaj na forum staraj się zachowywać kulturalnie.

BTW to PiS naciskał żeby była publika. Dlaczego? Ponieważ oni uwielbiają takie show, gdzie publicznośc klaska, macha polskimi flagami- lubi takie wiece jakie były za czasów komuny, taka swego rodzaju propaganda.

@Sora
"...niewychowane prostaki nie pozwalajace dojsc do zdania."
Z tego co widziałem to kaczyński często nie pozwalał dojść Tuskowi do zdania i często mówił długo po swoim czasie. Niewychowany prostak z niego.

Sora

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 18-03-2005
  • Wiadomości: 1 279
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #225 dnia: Października 13, 2007, 12:03:34 pm »
Poprawiam sie: jacy ludzie (nie wszyscy oczywiscie) naleza do elekoratu PO. Lepiej ? Gdybys nie chcial robic afery to zdalbys sobie sprawe o co come on, bo nie przecze ze PO ma duzo wyksztalconych i inteligentnych wyborcow, ale zdecydowanie wiecej dresow i bezmozgow niz PiS.

No jak jemu publicznosc nie pozwalala dojsc do glosu to jakos musial odpowiadac, szkoda ze widzisz to tylko z perspektywy dobrej dla ciebie.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #226 dnia: Października 13, 2007, 12:21:33 pm »
Cytat: sora
zdecydowanie wiecej dresow i bezmozgow niz PiS.
Skąd ty takie bzdury bierzesz? Masz cokolwiek na poparcie tej tezy poza własnym wdzimisię?

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #227 dnia: Października 13, 2007, 12:22:24 pm »
bo nie przecze ze PO ma duzo wyksztalconych i inteligentnych wyborcow, ale zdecydowanie wiecej dresow i bezmozgow niz PiS.
Pozwolisz, że się z toba nie zgodzę. Przecież całe pokolenie HWDP, młodzież wszechpolska itp. to jest właśnie duża część elektoratu PIS-u (wszyscy wcześniejsi zwolennicy LPR-u i samoobrony przecież teraz głosuja na PiS). Ludzie którzy czują się oszukani, wykorzystani, ludzie którym się nie powiodło w życiu, którzy uważają, że każdy kto jest bogaty to uzyskał to dzieki przekrętom i łapówce. Dlatego tak mocno Ci ludzie chcą rozliczenia z przeszłością, dresy, kibole chcą aby tym którym się lepiej wiedzie, którzy są bogatsi, ładniejsi, inteligentniejsi żeby dorwało ich CBŚ, ABW. Sami dla siebie nie chcą dobrze, chcą tylko żeby sąsiadowi było gorzej, bo napewno nieuczciwie doszedł do tego co ma. Nie obchodzi tych ludzi gospodarka, nie rozumieją haseł makroekonomi. Hasła walki z korupcją, rozliczenia z przeszłością, ulgi dla emerytów, becikowe łatwiej trafiają do "ciemnego ludu". Dlatego często mniej wykształceni ludzie głosuja na PIS, wszystkie moherowe berety, dresy, dużo ludzi ze starszego pokolenia co przeżyło komunizm i teraz chce rozrachunku z oprawcami, ludzie którym w życiu nie wyszło. Na PO głosują studenci, kadra na uczelniach, biznesmeni, przedsiębiorcy, ekonomiści, politolodzy.
« Ostatnia zmiana: Października 13, 2007, 13:01:02 pm wysłana przez Piter_neo »

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #228 dnia: Października 13, 2007, 12:30:04 pm »
Wszelkie badania właśnie wskazują że to w elektoracie PiS-u przeważają ludzie gorzej wykształceni i gorzej radzący sobie w obecnych czasach i obecnej rzeczywistości. Jeśli do takiego dresa i bezmózga coś przemawia w polityce to właśnie populistyczne hasła: Wziąć za mordę, pogonić oligarchów i wykształciuchów, rozwalić Układ. Czyli hasła PiSu, Kaczyńskiego, Dorna, Kurskego.

Pako

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 253
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #229 dnia: Października 13, 2007, 13:44:53 pm »
Sorry chłopaki ale nie mogłem się powstrzymać:
http://img229.imageshack.us/img229/6697/82297867fn6.jpg
Pamiętajcie, na GameOnly są zawsze równi i równiejsi... no nie Lewik?

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #230 dnia: Października 13, 2007, 13:46:56 pm »
Cytat: sora
zdecydowanie wiecej dresow i bezmozgow niz PiS.
Skąd ty takie bzdury bierzesz? Masz cokolwiek na poparcie tej tezy poza własnym wdzimisię?

No właśnie. Taka niestety w dużej mierze jest polityka PiS, u wszystkich innych widzą wady, tylko nie u siebie. W dodatku bardzo rzadko mają dowody na poparcie swoich tez.

Komentarz T.Lisa na temat debaty:
http://www1.cozpolska.pl/index.htm

Sora

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 18-03-2005
  • Wiadomości: 1 279
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #231 dnia: Października 13, 2007, 14:21:36 pm »
Ludzie wy naprawde tego nie rozumiecie, skoro starsi ludzie glosuja na PIS starsi ludzie ktorzy, przezyli wojne, komune itd to jak oni maja byc wyksztalceni ?? Czym w dzisiejszych czasach jest wyksztalcenie kazdy se moze pojsc na POlitologie gdzie nic sie nie robi tylko imprezuje i byc wyksztalconym. Te statystyki to se mozna w dupe wsadzic, w statystykach Tusk byl prezydentem
Ci co poniektorzy starsi ludzie moga byc 5 razy bardziej inteligentni od tych "wyksztalconych"

I zeby nie bylo jestem przeciwnikiem sekty radia maryja, ale nie przeciwnikiem kosciola

Leenk - Mowie co zaobserwowalem nie widzialem zadnego dresa ktory by zaglosowal na pis,  chodze tez regularnie na mecze lechi i wiem jakei tam potrafia byc przyglupy i jakby ktos tam krzyknal PIS a nie PO to pewnie by bylo tak jak krzyknac Arka Gdynia

A co do ciebie Pako nie bede komentowal, podobna taktyka jak PO

Pozdro
« Ostatnia zmiana: Października 13, 2007, 14:23:25 pm wysłana przez Sora »

Ibra

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 19-10-2005
  • Wiadomości: 2 875
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #232 dnia: Października 13, 2007, 14:27:35 pm »
Ludzie wy naprawde tego nie rozumiecie, skoro starsi ludzie glosuja na PIS starsi ludzie ktorzy, przezyli wojne, komune itd to jak oni maja byc wyksztalceni ?? Czym w dzisiejszych czasach jest wyksztalcenie kazdy se moze pojsc na POlitologie gdzie nic sie nie robi tylko imprezuje i byc wyksztalconym. Te statystyki to se mozna w dupe wsadzic, w statystykach Tusk byl prezydentem
Ci co poniektorzy starsi ludzie moga byc 5 razy bardziej inteligentni od tych "wyksztalconych"

I zeby nie bylo jestem przeciwnikiem sekty radia maryja, ale nie przeciwnikiem kosciola

Leenk - Mowie co zaobserwowalem nie widzialem zadnego dresa ktory by zaglosowal na pis,  chodze tez regularnie na mecze lechi i wiem jakei tam potrafia byc przyglupy i jakby ktos tam krzyknal PIS a nie PO to pewnie by bylo tak jak krzyknac Arka Gdynia

A co do ciebie Pako nie bede komentowal, podobna taktyka jak PO

Pozdro
Zapewne. Słuchanie Radio Maryja podwyższa IQ.

Sora

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 18-03-2005
  • Wiadomości: 1 279
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #233 dnia: Października 13, 2007, 14:36:40 pm »
I jak tu rozmawiac, wlasnie o tym mowie... Zenada jak wczoraj publika. Wy macie swoje zdanie ja mam swoje
Wlasnie Ibra mowie o moherach ze stajni dyrektora, oni sa najmadrzejsi, nie ma innych starszych ludzi w tym panstwie, wybijmy wszystkich, zabierzmy im prawo do glosu...
Koncze bo nie mam zamiaru nikogo przegadywac.
Pozdro
« Ostatnia zmiana: Października 13, 2007, 14:39:05 pm wysłana przez Sora »

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #234 dnia: Października 13, 2007, 14:53:13 pm »
Te statystyki to se mozna w dupe wsadzic, w statystykach Tusk byl prezydentem
Pozwól, że Ci coś wytłumaczę bo widzę, że się trochę nie orientujesz w tym co mówisz- no ale spoko nie każdy musi się znać. Dlaczego Tusk prowadził w sondażach a przegrał w wyborach? Proste, jak się przeprowadza sondaże to się dzwoni do ludzi, oni odbieraja telefon i mówia za kim są czy za kaczyńskim czy za tuskiem. Większośc odpowiedziała, że jest za tuskiem, jednak jak przyszło pójść na wybory do urn głosować, to np. wiele osób mimo iz powiedziało że jest za tuskiem nie poszło głosować (np. studenci bo byli poza miejscem zamieszkania), z kolei wszyscy ci co powiedzieli że są za kacvzyńskim poszli głosować (moja ciotka mimo ulewy z chełma do lublina jechała po to by zagłosować). Wszystkie babcie prosto po mszy poszły oddać głos na kaczyńskich, to jest pewny elektorat to jest pewne kilka milionów głosów. Reasumując wszyscy pisowcy poszli głosować, a tylko część zwolenników PO poszło na wybory. Już rozumiesz Sora?

@Sora
"Ci co poniektorzy starsi ludzie moga byc 5 razy bardziej inteligentni od tych "wyksztalconych"
...ale ty w ogóle nie wiesz w czym rzecz. Np. taki ekonomista 100x lepiej wie co jest potrzebne w gospodarce, jakie trzeba podjąć uchwały, jakie zmiany w prawie zrobić, jak zarządzać finansami państwa niż starszy pan co przeżył wojnę, komunizm itp. Rozumiesz? Nich taki dziadek ma IQ 220, ale jeżeli się nie zna na gospodarce, ekonomii, finansach to jego inteligencja nic nie znaczy.
« Ostatnia zmiana: Października 13, 2007, 14:58:52 pm wysłana przez Piter_neo »

VaaKo

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2007
  • Wiadomości: 1 583
  • Reputacja: 44
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #235 dnia: Października 13, 2007, 15:19:08 pm »
Wszelkie badania właśnie wskazują że to w elektoracie PiS-u przeważają ludzie gorzej wykształceni i gorzej radzący sobie w obecnych czasach i obecnej rzeczywistości. Jeśli do takiego dresa i bezmózga coś przemawia w polityce to właśnie populistyczne hasła: Wziąć za mordę, pogonić oligarchów i wykształciuchów, rozwalić Układ. Czyli hasła PiSu, Kaczyńskiego, Dorna, Kurskego.

"elektoracie PiS-u przeważają ludzie"   "gorzej radzący sobie w obecnych czasach"  tu można się kłócic to nie tylko tyczy się elektoratu pisu

Gorzej sobię radzą ... a ucieczka z Polski do UK i robienie za białego murzyna ( tak wielu studentów kończy ) uważasz  radzeniem sobie ?
« Ostatnia zmiana: Października 23, 2007, 04:16:19 am wysłana przez VaaKo »

Niebieski

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 12-09-2006
  • Wiadomości: 2 182
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #236 dnia: Października 13, 2007, 15:54:45 pm »
Ludzie wy naprawde tego nie rozumiecie, skoro starsi ludzie glosuja na PIS starsi ludzie ktorzy, przezyli wojne, komune itd to jak oni maja byc wyksztalceni ?? Czym w dzisiejszych czasach jest wyksztalcenie kazdy se moze pojsc na POlitologie gdzie nic sie nie robi tylko imprezuje i byc wyksztalconym. Te statystyki to se mozna w dupe wsadzic, w statystykach Tusk byl prezydentem
Ci co poniektorzy starsi ludzie moga byc 5 razy bardziej inteligentni od tych "wyksztalconych"

I zeby nie bylo jestem przeciwnikiem sekty radia maryja, ale nie przeciwnikiem kosciola

Leenk - Mowie co zaobserwowalem nie widzialem zadnego dresa ktory by zaglosowal na pis,  chodze tez regularnie na mecze lechi i wiem jakei tam potrafia byc przyglupy i jakby ktos tam krzyknal PIS a nie PO to pewnie by bylo tak jak krzyknac Arka Gdynia

A co do ciebie Pako nie bede komentowal, podobna taktyka jak PO

Pozdro

Co jest złego w krzyczeniu Arka Gdynia ? 8)

A druga sprawa to przyjęcie łapówki przez posłanke PO. CBA niby nie jest pod kontrolą PIS'u, prawda ?. W takim razie czemu nie zrobili tej samej prowokacji posłance PIS'u albo chociażby Partii piratów ?. Co to za rozbijanie układu ?! Że dają komuś z dupy wziętemu łapówkę ? Że przyłapią 2 osobowy układzik ? Później szczycą się że walczą z korupcją i układami  :mad:

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #237 dnia: Października 13, 2007, 16:33:57 pm »
Czemu jest taka straszna nagonka na PiS i na tych, co na PiS głosować chcą? Lepiej zagłosować na Lewicę, niż na PiS?

To chyba jest modne - wszystkich wyborców PiS-u nazwać moherami, którzy idą za Rydzykiem.

Uważam, że PiS nie jest najlepszym wyborem, ale jeżeli ktoś uważa, że jest to nie zamierzam w chamski sposób go przekonywać, że nie ma racji. Trochę wyluzujcie, co niektórzy. Sora ma prawo do swojego zdania, które jest dosyć logiczne, ale nie pasuje Wam ono, także robicie jakieś grafiki z jego awatarem w moherowym berecie.

Na PiS głosuje też wiele wykształconych ludzi, wiele młodych. Może mniej niż na PO, ale co z tego? Wyniki wyborów odzwierciedlą polskie społeczeństwo.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #238 dnia: Października 13, 2007, 17:02:50 pm »
1. Odniosę się do młodych wykształconych ludzi, którzy 21 pójdą oddać głos na PiS.

Możecie mi współczuć ale mam takiego kuzyna, który kształcił się za granicą, zdał międzynarodową maturę, ukończył studia za granicami kraju i teraz robi doktorat. Wrócilł do kraju na jakiś czas i miałem okazję z nim porozmawiać. Byłem w szoku!!! Powtarzał dokładnie te same hasła co bracia Kaczyńscy. Obiema rękami podpisywał się przede wszystkim za rozliczeniem przeszłości politycznej byłych rządów. Zapytałem go czy nie lepiej by było odłożyć to na koniec a najpierw zająć się gospodarką? Odpowiedział że nasz kraj ma się świetnie, świadczą o tym statystyki itp. (identyczne słowa jakie wczoraj wypowiadał premier). Na prawdę byłem zszokowany że rozmawiam z tak wykształconym człowiekiem i słyszę w jego głosie slogany powtarzane przez PiS. Powód tego może być taki że jego rodzina zawsze blisko trzymała z kościołem, zdobyli pozycję m.in. dzięki księżom. Jest to rodzina bardzo zamożna i konserwatywna. Oczywiście nie muszę pisać że Radio Maryja jak i TV Trwam jest tam jedynym obiektywnym medium. To jest na prawdę nie do uwierzenia że tak wykształconym ludziom można w niezwykle prosty sposób zrobić pranie mózgu.

2. Widzę że parę osób mocno czepia się publiki PO w tej debacie. Dziwi mnie tylko fakt że nic nie wspominają o bardzo podobnym zachowaniu publik PiS'u podczas debaty Kaczyńskiego z Kwaśniewskim.

3. Kaczyński pokłada nadzieje w elektoracie Radia Maryja i dobrze wie że Ci wyborcy mogą dać mu wygraną. Niestety za przychylność publiki ojca dyrektora bracia są gotowi poświęcić dobre imię głowy państwa czyli tym samym naszego narodu. Czy jest to normalne że Rydzyk określa środowisko pierwszej damy szambem a ją samą nazywa czarownicą? NIE! A jeszcze mniej normalne jest to że Prezydent nic sobie z tego nie robi i nie żąda przeprosin lub nie staje na drodze sądowej z ojcem dyrektorem.

No cóż, nie pozostaje nam nic innego jak poczekać do 21 października i sprawdzić czy tym razem też "ciemnota to kupi".

Komentarz T.Lisa na temat debaty:
http://www1.cozpolska.pl/index.htm

Bardzo dobre podsumowanie debaty. Warto to zobaczyć.
« Ostatnia zmiana: Października 13, 2007, 17:28:49 pm wysłana przez MarcePan »

kamiiru

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 13-05-2006
  • Wiadomości: 2 791
  • Reputacja: 7
  • PSN ID: kamiiru
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #239 dnia: Października 13, 2007, 17:15:11 pm »
1. Odniosę się do młodych wykształconych ludzi, którzy 21 pójdą oddać głos na PiS.

Możecie mi współczuć ale mam takiego kuzyna, który kształcił się za granicą, zdał międzynarodową maturę, ukończył studia za granicami kraju i teraz robi doktorat. Wrócilł do kraju na jakiś czas i miałem okazję z nim porozmawiać. Byłem w szoku!!! Powtarzał dokładnie te same hasła co bracia Kaczyńscy. Obiema rękami podpisywał się przede wszystkim za rozliczeniem przeszłości politycznej byłych rządów. Zapytałem go czy nie lepiej by było odłożyć to na koniec a najpierw zająć się gospodarką? Odpowiedział że nasz kraj ma się świetnie, świadczą o tym statystyki itp. (identyczne słowa jakie wczoraj wypowiadał premier). Na prawdę byłem zszokowany że rozmawiam z tak wykształconym człowiekiem i słyszę w jego głosie slogany powtarzane przez PiS. Powód tego może być taki że jego rodzina zawsze blisko trzymała z kościołem, zdobyli pozycję m.in. dzięki księżom. Jest to rodzina bardzo zamożna i konserwatywna. Oczywiście nie muszę pisać że Radio Maryja jak i TV Trwam jest tam jedynym obiektywnym medium. To jest na prawdę nie do uwierzenia że tak wykształconym ludziom można w niezwykle prosty sposób zrobić pranie mózgu.

2. Widzę że parę osób mocno czepia się publiki PO w tej debacie. Dziwi mnie tylko fakt że nic nie wspominają o bardzo podobnym zachowaniu publik PiS'u podczas debaty Kaczyńskiego z Kwaśniewskim.

3. Kaczyński pokłada nadzieje w elektoracie Radia Maryja i dobrze wie że Ci wyborcy mogą dać mu wygraną. Niestety za przychylność publiki ojca dyrektora bracia są gotowi poświęcić dobre imię głowy państwa czyli tym samym naszego narodu. Czy jest to normalne że Rydzyk określa środowisko pierwszej damy szambem a ją samą nazywa czarownicą? NIE! A jeszcze mniej normalne jest to że Prezydent nic sobie z tego nie robi i nie żąda przeprosin lub nie staje na drodze sądowej z ojcem dyrektorem.

No cóż, nie pozostaje nam nic innego jak poczekać do 21 października i sprawdzić czy tym razem też "ciemnota to kupi".

1. Może jestem ślepy i mam klapki na oczach ale nie widze żadnych popraw o których mówił wczoraj premier. Może on mówił o innym kraju nazywanym Polską ? Przez ostatnie 2 lata masa rzeczy zdrożała, moja mama zarabia dokładnie tyle samo i dodatkowo musi dorabiać na drugim etacie abyśmy mieli trochę lepszego zycia a nie tylko jedzenie i prąd. Powiem tylko że kilka lat temu z tych samych dochodów (bez drugiego etatu) mamie mojej starczało na normalne życie, spłatę auta i utrzymanie mnie i brata, obecnie brat się wyprowadził i mieszkam sam z matką.   

Co do radia maryja to znam kilku dorosłych którzy mówią że ich rodzicom (w starszym wieku) to radio robi naprawdę pranie mózgu.

2. Jednak mi trochę przeszkadzała ta publiczność, trochę jak babcie atakujące TVN

3. Z ust mi to wyjąłeś.