Autor Wątek: [archiwum] Odp: POLITYKA  (Przeczytany 650932 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12880 dnia: Listopada 28, 2011, 15:41:02 pm »

Przeciez to gejoza. :>

Od dawna nie zaglądałem do tematu, a tutaj w pierwszym poście, który widzę taki rodzynek.  :grin:


Nowe info:

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/prokuratura-odwolala-sie-od-wyroku-ws-symboli-nop,1,4935634,wiadomosc.html

I po co się głupi faszyści przyznawali, że sąd dupa? Trzeba było poczekać do prawomocnej decyzji, zawsze trudniej byłoby podważyć. Ale jaka ideologia, tacy zwolennicy.

I jeszcze:


Zastanawiam się czy rozprzestrzenianie takich kłamstw na świecie nie powinno być po prostu traktowane jak zdrada kraju i najsurowiej karane?



Będąc złośliwy mógłbym powiedzieć, że rozprzestrzenianie wypocin Ziemkiewicza, niespełnionego pisarza fantasy, który z niewiadomych mi względów uchodzi za autorytet naszego obozu narodowego powinno być karane. Chociaż ja rozumiem, że ławka "kadrowa" na prawicy jest dosyć mała, to z braku lepszego biorą Ziemkiewicza.


I to:

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/kaczynski-coraz-wiecej-objawow-podporzadkowywania-,1,4935911,wiadomosc.html

Cytuj
- Mamy coraz więcej objawów niesłychanie daleko idącego podporządkowywania polskiej polityki, także w wymiarze symbolicznym, Niemcom - oświadczył szef PiS Jarosław Kaczyński.

Ja mam pytanie do kolegów forumowiczów, zwolenników PiS - jak wy możecie znosić nie dość że faceta, pod wodzą którego partia przegrywa wszystkie wybory od 2007 roku, mając niesamowite narzędzia propagandy takie jak GP, GPC, ND, Radio Maryja, itd., to jeszcze faceta który ma wszystkie typowe objawy fobii na punkcie Niemiec?
« Ostatnia zmiana: Listopada 28, 2011, 19:56:46 pm wysłana przez Castor Krieg »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12881 dnia: Listopada 29, 2011, 20:56:46 pm »
Od 10 lat do dożywocia za zdradę stanu? Oj to sobie Radzia przesrał tym razem  :lol:

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12882 dnia: Listopada 30, 2011, 01:13:30 am »
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/rzeczpospolita-politycy-nakrecaja-na-trawke,1,4936191,wiadomosc.html

ja pier**le o_O

btw. co znowu palnął sikorski? nie mam ostatnio za bardzo jak śledzić, także proszę o zwięzłą relację :)

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12883 dnia: Listopada 30, 2011, 10:51:45 am »
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/rzeczpospolita-politycy-nakrecaja-na-trawke,1,4936191,wiadomosc.html

ja pier**le o_O

btw. co znowu palnął sikorski? nie mam ostatnio za bardzo jak śledzić, także proszę o zwięzłą relację :)

Zależy kogo pytasz. Zdaniem zdrajców Ojczyzny, Narodu, itd. zaproponował reformy UE, żeby Niemcy wzięły więcej odpowiedzialności za Unię, oraz żeby UE dążyła ku modelowi federacji krajów członkowskich.

Zdaniem Prawdziwych Patriotów Sikorski chce IV Rzeszy.

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/rzeczpospolita-politycy-nakrecaja-na-trawke,1,4936191,wiadomosc.html

ja pier**le o_O


Nom, ja też. Szczególnie, że pismaki kochają kontrowersje. Uzależnia wszystko, zbijanie bąków przed TV również. Naukowo dowiedziono, że marihuana uzależnia w stopniu mniejszym niż tytoń, ale tego już dziennikarz nie napisze. Byłoby wtedy mniej klików i kontrowersji.
« Ostatnia zmiana: Listopada 30, 2011, 10:54:19 am wysłana przez Castor Krieg »

kurnajakto

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 30-11-2011
  • Wiadomości: 12
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12884 dnia: Listopada 30, 2011, 12:05:15 pm »
poj**any TV Kraj! TVszajs rządzi w tym kraju!

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12885 dnia: Grudnia 05, 2011, 11:54:41 am »
http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/za-abonament-zaplaci-kazdy-kto-ma-radio-telewizor-komputer

Cytuj
KRRiT przygotowała nowe rozwiązania dotyczące abonamentu radiowo-telewizyjnego. Zasady płacenia abonamentu będą się opierać na założeniu, że płaci ten, kto ma w mieszkaniu energię elektryczną, ma radio, tv lub komputer.

PO szło do wyborów z hasłem zniesienia abonamentu, a teraz oprócz podniesienia podrzuca go obowiązkowo do rachunku za prąd.

svonston

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12886 dnia: Grudnia 05, 2011, 12:12:25 pm »
Ja np. nie mialem przez pol roku w domu ani radia, ani telewizora. Mialem tylko laptopa z internetem mobilny (wiec nie moglem korzystac z radia w praktyce), wiec jakim cudem MUSZE placic abonament radiowo-telewizyjnego?

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12887 dnia: Grudnia 05, 2011, 12:26:52 pm »
w świetle obecnego ustawodawstwa nie byłeś zobligowany do płacenia w czasie gdy nie miałeś ani tv, ani radia.
z drugiej strony wystarczy, że masz radio w aucie, albo komórce i już płacić powinieneś radiowy płacić.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12888 dnia: Grudnia 05, 2011, 12:57:53 pm »
Jeśli będzie to rozdzielone na rachunku za prąd, to ja będę płacić tylko za energię. Niech mi udowodnią, że mam w domu tv, komp i radio, z których korzystam.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12889 dnia: Grudnia 05, 2011, 13:02:57 pm »
to nie kwestia udowodnienia. krrit chce wprowadzić parapodatek i nikt niczego ci udowadniać nie będzie musiał. na razie to jest pomysł i do realizacji daleka droga. bez paniki.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12890 dnia: Grudnia 05, 2011, 13:16:37 pm »
A ja nie mam w domu tv, radia i kompa i ch**!!!

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12891 dnia: Grudnia 05, 2011, 20:38:25 pm »

PO szło do wyborów z hasłem zniesienia abonamentu, a teraz oprócz podniesienia podrzuca go obowiązkowo do rachunku za prąd.

Super, tylko gdzie w artykule masz, że dorzucony jest on do rachunku za prąd. Kryterium jest posiadanie prądu ORAZ jednego z urządzeń, nic tam nie ma o rachunku.

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12892 dnia: Grudnia 05, 2011, 21:05:04 pm »
Cytuj
Jan Dworak powiedział, że nowe zasady płacenia abonamentu będą się opierać na założeniu, że płacić musi każdy, kto ma w mieszkaniu energię elektryczną, ma radio, telewizor lub komputer. Jeśli ktoś nie ma żadnego z tych urządzeń, to może wystąpić o zwolnienie z abonamentu.

To chyba czytałeś inny artykuł, bo z tego wynika że każdy kto ma prąd zostanie obciążony abonamentem, a ci którzy nie mają w domu urządzeń elektronicznych mogą ewentualnie wystąpić o wyłączenie spod abonamentu - więc kryterium płacenia abonamentu jest płacenie prądu. Teraz dotarło, czy po chińsku ci trzeba napisać żebyś zrozumiał?

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12893 dnia: Grudnia 05, 2011, 21:17:03 pm »
To teraz zwolennicy miłościwie nam panującego ryżego będą przekonywać urzędników, że żyją w epoce kamienia i nie mają w domu kompa, telewizora ani radia?  :lol:

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 996
  • Reputacja: 132
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12894 dnia: Grudnia 05, 2011, 21:31:48 pm »
Tak swoją drogą, jaka to jest cena i na jaki okres ?

EDIT//

Chyba znalazłem i czy ja dobrze widzę, opłata za używanie TV i radia to 200 zł  na rok  :lol:  ?

http://www.poczta-polska.pl/Uslugi/?U=RTV&R=OplatyAbonamentowe


« Ostatnia zmiana: Grudnia 05, 2011, 21:35:11 pm wysłana przez Moldar »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12895 dnia: Grudnia 05, 2011, 22:36:17 pm »
200zł na rok? Jeśli tak to płacz PiS'uarów jest jeszcze bardziej zabawny niż kiedykolwiek wcześniej. :lol: Swoją drogą to czemu w tej tabeli nie ma opłaty za tam tv? Ja naprawdę nie mam radia w domu. :P

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 996
  • Reputacja: 132
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12896 dnia: Grudnia 05, 2011, 22:41:16 pm »
A w samochodzie masz  :) ?

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12897 dnia: Grudnia 05, 2011, 23:03:40 pm »
Jeśli tak to płacz PiS'uarów jest jeszcze bardziej zabawny niż kiedykolwiek wcześniej. :lol:

A temu trollowi o co chodzi? Jakie pisuary, jakie płacze? :lol:

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12898 dnia: Grudnia 06, 2011, 00:28:41 am »
Uderz w stół...

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12899 dnia: Grudnia 06, 2011, 00:29:34 am »
A w samochodzie masz  :) ?

Mam odtwarzacz CD. Z radia nie korzystam, bo nie łapę fali. :P

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12900 dnia: Grudnia 06, 2011, 00:44:01 am »
to akurat nie jest ważne, masz sprawny odbiornik radiowy. zresztą abonament możesz płacić albo radiowy, albo radiowo-telewizyjny. samego telewizyjnego nie ma. wiem, bo mama płaci, od zawsze :P

svonston

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12901 dnia: Grudnia 06, 2011, 06:57:14 am »
200zł na rok? Jeśli tak to płacz PiS'uarów jest jeszcze bardziej zabawny niż kiedykolwiek wcześniej.
Ale nizszy abonament za XBL to juz pokazna suma, co? :P

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12902 dnia: Grudnia 06, 2011, 09:22:19 am »
200zł na rok? Jeśli tak to płacz PiS'uarów jest jeszcze bardziej zabawny niż kiedykolwiek wcześniej.
Ale nizszy abonament za XBL to juz pokazna suma, co? :P
Problemem nie jest suma, a fakt, że w Sony masz to za darmo. Choćby XBL kosztował tylko 1/10 podanej przez Ciebie kwoty, nadal musisz płacić, a BoBaN wciąż ma argument.

Pytanie - czemu mam płacić abonament, skoro płacę nadawcy cyfrowemu, oglądam tylko n'kę, nie mam anteny naziemnej i publiczną tv oglądam na w/w platformie, a z radiem nie będę kitu wciskał, że nie słucham - skoro jednak stacja jest za darmo i świadomie udostępniona przez nadawcę na stronie internetowej, to czemu ktoś mnie goni za zapłatą?
KRRiT z premedytacją pięknie się zabezpieczyło, uzależniając opłatę od posiadania radia, jak napisał s00s.
Dziwi mnie taka polityka wymuszania pieniędzy, skoro reklam w radiu/tv jest od metra i koszą przecież nienajgorszą kapustę, wypłacając do tego gadającym gębom horrendalne pensje (pracownicy szeregowi/obsługa techniczna ma za to nierzadko "śmieciowe" umowy i cienką wypłatę).
Płaci się za misję tv publicznej? Tak właśnie myślę, gdy przebojem ramówki jest serial z hollywoodzkim wypadkiem samochodowym, a znaczące kulturalnie dokumenty, filmy i koncerty są marginalizowane do późnych godzin wieczornych i ogląda je garstka ludzi bez potrzeby porannego wstawania do pracy (pomijając omawiane w innym temacie niedzielne filmy dokumentalne na tvp2, teleturniej 1z10 i powrót teatru tv).

Tak na prawdę skory jestem płacić jedynie za niektóre audycje polskiego radia, bo rzeczywiście umilają często czas, ich repertuar nie ogranicza się do szuflowania jednej składanki, a reklam nie ma tak dużo i nie są tak nachalne, jak w bardziej komercyjnych stacjach.

KRRiT sądzi, że opłata abonamentowa za sygnał jest tak obligatoryjna, jak płacenie za media (gaz/woda/prąd), bez których nie ma życia. Tutaj wg mnie grubo się myli.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 06, 2011, 09:24:51 am wysłana przez Kert »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12903 dnia: Grudnia 06, 2011, 09:38:50 am »
Ja pier**le, takie jest prawo, nad czym tu się w ogóle rozwodzić?

Z gazu czy wody możesz zrezygnować. Abonament RTV jest jak podatki - płacić trzeba, koniec, kropka.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12904 dnia: Grudnia 06, 2011, 09:39:51 am »
co by nie mówić, "ambitny" repertuar tylko w publicznej, ale kino i na planete, do tego publiczna jest bez reklam w trakcie trwania auducji. fakt, że o późnych porach, ale w dobie telewizorów/dekoderów z nagrywarkami to chyba nie jest jakiś uber problem.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 338
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12905 dnia: Grudnia 06, 2011, 10:05:37 am »
Ja pier**le, takie jest prawo, nad czym tu się w ogóle rozwodzić? Z gazu czy wody możesz zrezygnować. Abonament RTV jest jak podatki - płacić trzeba, koniec, kropka.

Mam nadzieje, że to sarkazm.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12906 dnia: Grudnia 06, 2011, 10:09:34 am »
Ja pier**le, takie jest prawo, nad czym tu się w ogóle rozwodzić?

Z gazu czy wody możesz zrezygnować. Abonament RTV jest jak podatki - płacić trzeba, koniec, kropka.
To może skrajny i głupi przykład (nie traktuj tego personalnie, nie chcę obrażać):
Jak byłoby zapisane "prawo pierwszej nocy" i przedstawiciel rządowy dymałby Twoją świeżo poślubioną małżonkę, stojąc obok z kamienną twarzą popatrzyłbyś na nią i powiedział: "takie jest prawo, nad czym tu się w ogóle rozwodzić?" oraz "Prawo pierwszej nocy jest jak podatki - dymać trzeba, koniec, kropka".

Bardzo prostolinijne i luksusowe myślenie, bo jak sam wiesz prawnicy to prawdziwi mistrzowie interpretacji i nie zawsze to, co zapisane jest odpowiednie dzisiejszym standardom (szczególnie w dobie internetu, tvp/radio już nie jest jedynym źródłem informacji) i logicznym myśleniem, a abonament jest mocno kontrowersyjną i niereformowalną sprawą, o czym zamieszczone w tym temacie nowe pomysły na jego egzekwowanie tylko niechlubnie świadczą.

Poza tym, moja babcia także ogląda/słucha i płaci abonament. Jest to jej jedyny kontakt ze światem z anteny naziemnej. Jest to zasadne i zgadzam się z tym.

Dlaczego jednak płacąc za internet i cyfrowego nadawcę, który w swojej liście kanałów ma publiczną tv (nie ja ją tam wrzuciłem) muszę jeszcze płacić myto, z którego rozwiązań nie korzystam? Kumpel na chacie, w której nie siedzi (non stop delegacje) i nie ma dostępu do odbioru, otrzymał list z wezwaniem do zapłaty na sumę ok. 1 500,00 PLN. "Takie jest prawo".

Podatki płacę, bo korzystam z produktów/usług, które przynoszą mi jakąś korzyść. Utrzymuję tak jak każdy z nas państwo, co do którego też mamy zastrzeżenia. TV publiczna pod to wg mnie moralnie nie podpada.
Sam Iras napierdalasz w tym temacie na urzędasów i rząd, ale to oni ustalają prawo, Ty masz stać uśmiechnięty i przyjmować na klatę wszystkie prawne ustalenia, na które nie masz najmniejszego wpływu i ślepo się nimi kierować.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 06, 2011, 10:11:11 am wysłana przez Kert »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12907 dnia: Grudnia 06, 2011, 10:18:25 am »
Jak sobie chcecie. Ja płacę - wy nie płaćcie. Jak przyjdzie do zapłacenia zaległego abonamentu z odsetkami, to nie ja będę płakał, nie mnie wejdzie na chatę komornik i nie ja nie dostanę kredytu. Walczyć z władzą i napier**lać na podwyżki cen można, ale żeby się od tego typu obowiązków uchylać? Nie tędy droga.

iko

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12908 dnia: Grudnia 06, 2011, 10:28:08 am »
W końcu ktoś coś mądrego powiedział. ;)


a tak przy okazji.

Piosenka suchar, ale dobrze wszystko określa.

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12909 dnia: Grudnia 06, 2011, 10:28:34 am »
Ja pier**le, takie jest prawo, nad czym tu się w ogóle rozwodzić?

Z gazu czy wody możesz zrezygnować. Abonament RTV jest jak podatki - płacić trzeba, koniec, kropka.
To może skrajny i głupi przykład (nie traktuj tego personalnie, nie chcę obrażać):
Jak byłoby zapisane "prawo pierwszej nocy" i przedstawiciel rządowy dymałby Twoją świeżo poślubioną małżonkę, stojąc obok z kamienną twarzą popatrzyłbyś na nią i powiedział: "takie jest prawo, nad czym tu się w ogóle rozwodzić?" oraz "Prawo pierwszej nocy jest jak podatki - dymać trzeba, koniec, kropka".

Prawo to prawo - ale rząd który takie coś by uchwalił trzeba by wywieźć na taczkach. Dokładnie tak jak ten. Głosowanie na PO, a potem płakanie że się nie będzie przestrzegać ustalonego przez nich prawa to skrajny idiotyzm.



BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12910 dnia: Grudnia 06, 2011, 10:29:55 am »
200zł na rok? Jeśli tak to płacz PiS'uarów jest jeszcze bardziej zabawny niż kiedykolwiek wcześniej.
Ale nizszy abonament za XBL to juz pokazna suma, co? :P
Problemem nie jest suma, a fakt, że w Sony masz to za darmo. Choćby XBL kosztował tylko 1/10 podanej przez Ciebie kwoty, nadal musisz płacić, a BoBaN wciąż ma argument.

Egzakli. W dodatku to ch**owe, że do płatności za internet dochodzi jeszcze opłata za XBL. M$ byłby usprawiedliwiony gdyby każda gra na XBL miała dedykowane serwery.

svonston

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12911 dnia: Grudnia 06, 2011, 10:38:06 am »
ehhh

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12912 dnia: Grudnia 06, 2011, 10:49:56 am »
BoBaN troszkę zbyt szybko okazał optymizm. Bardziej chodziło mi o to, że nieważne ile to kosztuje i porównywanie sum mija się z celem, bo ZAWSZE skończy się tekstem BoBaNa o wyższości PSN ;)

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12913 dnia: Grudnia 06, 2011, 10:54:06 am »
Ja pier**le, takie jest prawo, nad czym tu się w ogóle rozwodzić?

Z gazu czy wody możesz zrezygnować. Abonament RTV jest jak podatki - płacić trzeba, koniec, kropka.
To może skrajny i głupi przykład (nie traktuj tego personalnie, nie chcę obrażać):
Jak byłoby zapisane "prawo pierwszej nocy" i przedstawiciel rządowy dymałby Twoją świeżo poślubioną małżonkę, stojąc obok z kamienną twarzą popatrzyłbyś na nią i powiedział: "takie jest prawo, nad czym tu się w ogóle rozwodzić?" oraz "Prawo pierwszej nocy jest jak podatki - dymać trzeba, koniec, kropka".

Prawo to prawo - ale rząd który takie coś by uchwalił trzeba by wywieźć na taczkach. Dokładnie tak jak ten. Głosowanie na PO, a potem płakanie że się nie będzie przestrzegać ustalonego przez nich prawa to skrajny idiotyzm.

wypowiadasz się jakby ta zmiana w ściąganiu abonamentu była już faktem. nie przesadzaj.

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12914 dnia: Grudnia 06, 2011, 11:56:33 am »
Akurat to była odpowiedź na wpis Kerta o "prawie pierwszej nocy" i słowa tam nie ma o abonamencie.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12915 dnia: Grudnia 06, 2011, 12:00:26 pm »
Głosowanie na PO, a potem płakanie że się nie będzie przestrzegać ustalonego przez nich prawa to skrajny idiotyzm.

rozumiem, że to nie ma żadnego odniesienia do dyskusji o abonamencie i bardziej skierowane jest właśnie w stronę "prawa pierwszej nocy" (tylko czemu dałeś to w trybie dokonanym?). sorka, mój błąd.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12916 dnia: Grudnia 06, 2011, 14:43:15 pm »

Dlaczego jednak płacąc za internet i cyfrowego nadawcę, który w swojej liście kanałów ma publiczną tv (nie ja ją tam wrzuciłem) muszę jeszcze płacić myto, z którego rozwiązań nie korzystam? Kumpel na chacie, w której nie siedzi (non stop delegacje) i nie ma dostępu do odbioru, otrzymał list z wezwaniem do zapłaty na sumę ok. 1 500,00 PLN. "Takie jest prawo".

chociażby dlatego:
Dziwnym nie jest, że dokumenty BBC są rewelacyjne, a ich niedzielne projekcje stanowią jeden z niewielu mocnych punktów ramówki telewizji publicznej.

A o której lecą? Też jestem fanem, ale oglądam raczej na DVD, nie wiedziałem że publiczna puszcza.
Różnie, ale wszystko w niedzielę. TVP2 zwykła z rana ok. 9 coś puszczać (dzisiaj puścili fajny dokument o niedźwiedziu Wojtku, który towarzyszył żołnierzom w czasie IIWŚ, to jednak nie produkcja BBC) za co mają plusa, bo można luzem do śniadania oglądnąć. Przykładowo dzisiaj na TVP1 o 15:50 był dokument BBC z serii "Życie".
:troll:

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12917 dnia: Grudnia 06, 2011, 17:21:43 pm »
Jak już trolololo, to czytaj wcześniejsze posty i rób tak, żeby weszło.
Płaci się za misję tv publicznej? Tak właśnie myślę, gdy przebojem ramówki jest serial z hollywoodzkim wypadkiem samochodowym, a znaczące kulturalnie dokumenty, filmy i koncerty są marginalizowane do późnych godzin wieczornych i ogląda je garstka ludzi bez potrzeby porannego wstawania do pracy (pomijając omawiane w innym temacie niedzielne filmy dokumentalne na tvp2, teleturniej 1z10 i powrót teatru tv).

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12918 dnia: Grudnia 07, 2011, 13:21:41 pm »
Prawo to prawo - ale rząd który takie coś by uchwalił trzeba by wywieźć na taczkach. Dokładnie tak jak ten. Głosowanie na PO, a potem płakanie że się nie będzie przestrzegać ustalonego przez nich prawa to skrajny idiotyzm.

Co ma piernik do wiatraka? Ja rozumiem, że idąc drogą myślenia PiSu należy inwigilować wszelkie działy administracji publicznej, ale chyba PO jeszcze na to nie wpadło, chociaż od PSLu mogliby się nauczyć. Tusk już powiedział, że się z pomysłem KRRiT nie zgadza. Dworak nie był aby szefem TVP za PiSu? Zresztą nie stękaj tak KRRiT=PO, ponieważ tak nie jest. Co więcej, KRRiT pokazała wiele razy, że jest ciałem zbędnym i najlepiej byłoby rozgonić ich na cztery wiatry.

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12919 dnia: Grudnia 07, 2011, 14:22:39 pm »
Tusk już powiedział, że się z pomysłem KRRiT nie zgadza. (...)
Zresztą nie stękaj tak KRRiT=PO, ponieważ tak nie jest.

Pewnie, Tusk za nic nie odpowiada, a już na bank nie za KRRiT. Pewnie dlatego poj**y dostawały wytrysków i połączonych z tęczową sraczką jak przez długi czas Tusk mówił że zlikwiduje abonament - wtedy jakoś nie widziałem ani jednego twojego postu który by stwierdził że Tusk nie jest w stanie zlikwidować abonamentu. A skoro Tusk zmienił zdanie, to nagle ty też zdanie zmieniasz? Typowa mentalność leminga niezdolnego do samodzielnego myślenia.

Tusk zapowiada zniesienie abonamentu, lemingi lecą głosować. Tusk wygrywa wybory, obstawia KRRiT swoimi ludźmi. Pomysł zlikwidowania abonamentu zostaje zastąpiony obowiązkowym abonamentem nawet jak nie masz telewizora. Co robią lemingi? Nie widzą w tym nic złego, Tusk dalej pozostaje super wodzem za którym skoczą w ogień. W końcu to nie jego wina, on się nie zgadza, ale nic nie może, bo przecież jest 'tylko' premierem. On może tylko zapowiadać że coś zrobi, potem zrobić coś innego i twierdzić że on się z tym nie zgadza.  :lol:

Że są jeszcze idioci którzy się na to słodkie pierdzenie nabierają.