Autor Wątek: [archiwum] Odp: POLITYKA  (Przeczytany 550957 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13840 dnia: Czerwca 27, 2012, 20:50:51 pm »
Adoptowane dziecka kocha sie raczej tak samo, moze nie od razu, ale po pewnym czasie zapomina sie nawet o tym. Poza tym jezeli ktos ma mozliwosc wyboru in vitro i adopcja i wybiera to pierwsze, to troche kiepsko, bo warto pomagac tym biednym dzieciakom w bidulach. Przynajmniej ja tak uwazam.

I o to chodzi. Jeśli ktoś ma nie kochać adoptowanego dziecka, to prawdopodobnie w ogóle nie powinien mieć dzieci.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13841 dnia: Czerwca 27, 2012, 21:15:51 pm »
A refundowane z jakiego tytułu? Dlaczego ja miałbym się dokładać do czyjegoś dzieciaka?


Ciekawe ile z moich podatkow poszlo na kosciol, lekcje religii i przekrety komisji majatkowej.

A tak na powaznie, Kaczynski i kosciol musza duzo wiedziec o tym jak sie czuja rodzice starajacy sie o dziecko...  :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 986
  • Reputacja: 132
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13842 dnia: Czerwca 27, 2012, 21:21:08 pm »
A refundowane z jakiego tytułu? Dlaczego ja miałbym się dokładać do czyjegoś dzieciaka?


A dlaczego ja mam się dokładać do wielu innych rzeczy, które mam gdzieś ? Wiadomo, każdy ma swoje zdanie.

I czy pokocha się nie swoje dziecko, wiadomo, każdy ma inne podejście, ale swoje to swoje i wolę mieć wybór niż narzucenie " albo adopcja albo wal się i nie masz dzieciaka "

PS. nie staram się o dziecko, co może wynikać z posta  :)

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13843 dnia: Czerwca 27, 2012, 23:28:16 pm »
Adoptowane dziecka kocha sie raczej tak samo, moze nie od razu, ale po pewnym czasie zapomina sie nawet o tym. Poza tym jezeli ktos ma mozliwosc wyboru in vitro i adopcja i wybiera to pierwsze, to troche kiepsko, bo warto pomagac tym biednym dzieciakom w bidulach. Przynajmniej ja tak uwazam.

I o to chodzi. Jeśli ktoś ma nie kochać adoptowanego dziecka, to prawdopodobnie w ogóle nie powinien mieć dzieci.
Czemu od razu "ktoś ma nie kochać adoptowanego dziecka"? Jeżeli mam wybór: własne dziecko przez zapłodnienie in-vitro, a adopcja to wybieram to pierwsze, jednak większa satysfakcja i nadzieja dla rodziców, gdzie dziecko jest owocem miłości dwójki ludzi i kombinacją ich genów. W tej materii raczej mało która para będzie wykazywała przymioty matki Teresy i nie przygarnie dzieciątka, skoro ma szanse na własne dziecko. Nie zapominajmy, że in-vitro nie daje żadnej gwarancji, a jest mocno kosztowne. Refundację uważam za zasadną, jeśli gwarancja poczęcia jest dajmy na to chociaż 75% za pierwszym podejściem, a nie obecnie nikłe 25%, które razem z lekami kosztuje ok. 8 000,00 PLN za pierwszy "zabieg".

A refundowane z jakiego tytułu? Dlaczego ja miałbym się dokładać do czyjegoś dzieciaka?
Aha, a teraz się nie dokładasz na becikowe, ulgi na dzieci i chociażby najgłupsze darmowe wejściówki do kina (ukryte w cenie Twojego biletu), bądź wyjazdy szkolne (w dzisiejszych czasach mocno ograniczone, prawie zawsze rodzice płacą) i obiady finansowane przez szkołę, a więc publiczne pieniądze? Chyba jednak słabo wpisujesz się w prorodzinny model PiSu, skoro masz w dupie pociechy innych obywateli i do obcych dzieciaków nie będziesz się dokładał.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13844 dnia: Czerwca 28, 2012, 01:05:32 am »
No więc widzisz - ludzie wolą "swoje" dziecko i dlatego masa dzieci cierpi w bidulach. Ja proponuję rozwiązanie problemu.

Co do refundowania no to sorry, ale 8 koła to trochę dużo za luksus dziecka z próbówki, skoro pieniędzy nie ma na przykład na leczenie chorych na raka.

Tomasz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2009
  • Wiadomości: 3 106
  • Reputacja: 42
  • TUSKU CHYTRUSKU TY je**ny ZŁODZIEJU!!!!
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13845 dnia: Czerwca 28, 2012, 07:48:33 am »
A refundowane z jakiego tytułu? Dlaczego ja miałbym się dokładać do czyjegoś dzieciaka?


Ciekawe ile z moich podatkow poszlo na kosciol, lekcje religii i przekrety komisji majatkowej.

A tak na powaznie, Kaczynski i kosciol musza duzo wiedziec o tym jak sie czuja rodzice starajacy sie o dziecko...  :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Gdyby nie ta religia ,to w dzieciach, młodzieży ,w ogóle nie byłoby żadnego dobrego przykładu. A tak w ogóle to przy invitro zabija sie setki innych dzieci, więc jak można finasować zabijanie

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13846 dnia: Czerwca 28, 2012, 09:31:17 am »
Gdyby nie ta religia ,to w dzieciach, młodzieży ,w ogóle nie byłoby żadnego dobrego przykładu. A tak w ogóle to przy invitro zabija sie setki innych dzieci, więc jak można finasować zabijanie

No tak bo poczucie moralnosci i sumienie tylko katolicy posiadaja, i tylko oni umieja sie zachowac. Co z reszta widac w PL,gdzie wiekszosc deklaruje sie jako katolicy.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13847 dnia: Czerwca 28, 2012, 13:04:06 pm »
PiS tym zagraniem naprawdę pogrążył się w moich oczach. Rozumiem jakby wnioskowali tylko o zaprzestanie dofinansowywania czy coś w tym stylu. Ale zakazać i jeszcze posyłać do więzienia? Widać, że bardzo chcą się przypodobać Rydzykowi i całej reszcie :-? Chyba trzeba będzie pomyśleć nad głosowaniem na: http://pl.wikipedia.org/wiki/Solidarna_Polska
Ale to się jeszcze zobaczy.

Gdyby nie ta religia ,to w dzieciach, młodzieży ,w ogóle nie byłoby żadnego dobrego przykładu.
Przez pierwsze 3 klasy podstawówki miałem zajebistego katechetę i mogę powiedzieć, że on rzeczywiście wniósł jakiś wkład w mój światopogląd. Jednak następne lata nauczania religii to totalne zero. Dużo więcej zawdzięczam książkom, studiom i własnemu namysłowi. Bo mądrość rodzi się z wiedzy i refleksji, a nie z powielania cudzych idei.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13848 dnia: Czerwca 30, 2012, 11:06:18 am »
In vitro - też mi ważna sprawa dotycząca nie wielu. Zakazanie tego - totalna głupota, ale dofinansowanie jest taką samą głupotą. Wtedy dzieci z bidula nie miałyby żadnych szans na adopcję, a nawet zdrowi rodzicę mogliby robić in vitro, bo tak im by się podobało.

Prosze bardzo tutaj lepsze info, które wprowadza ograniczenie demokracji. Już widzę jak "nie powiązani ludzie z rządem" będą np. zapraszać niemców na manifestację w trakcie podpisywania takiego np. ACTA, albo innych  ustaw, które godzą w obywateli. Do tego kary są tak wysokie, że przeciętny obywatel idąc na demonstracje, skarze siebie i swoją rodzinę na głodowanie i długi.

http://niewygodne.info.pl/artykul/00148.htm

http://niezalezna.pl/30460-ustawa-komorowskiego-tak-jak-na-bialorusi

http://wpolityce.pl/wydarzenia/31339-sejm-na-wniosek-prezydenta-zaostrza-prawo-o-zgromadzeniach-zakladacie-kaganiec-demokracji-zakladacie-kajdanki-demokracji-wstydzcie-sie


Bronek na finale mistrzostw pewnie pochwali się Łukaszence swoimi osiągnięciami na ograniczanie demokracji pod przykrywką strasznych zamieszek w czasie marszu niepodległości, kiedy to grupa Niemieckich chuliganów została transportowana przez polskie organizację autokarami, by pobić normalnych ludzi. Oczywiście z marszu tego, jedyne czego można było sie dowiedzieć z tv to to, że grupa 10 osób zdemolowała samochodzik biednego TVN'u. a to nie był nawet 1% ludzi, którzy brali udział w marszu.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13849 dnia: Czerwca 30, 2012, 11:45:54 am »
Cytuj
Nowe przepisy umożliwiają zakazanie organizacji dwóch lub więcej zgromadzeń w podobnym miejscu i czasie. O tym, które zgromadzenie będzie mogło się odbyć, zadecyduje kolejność zgłoszenia wniosku. Jakby tego było mało, nowelizacja umożliwia karanie surowymi grzywnami: do 7 tys. zł dla przewodniczącego zgromadzenia oraz do 10 tys. zł dla uczestnika zgromadzenia!

Mnie to się podoba. Teoretycznie niemiecka antifa wespół z lokalną czerwoną hołotą powinny mieć przejebane, kiedy następnym razem spróbują zakłócać Marsz Niepodległości. Zobaczymy jak wyjdzie w praniu.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13850 dnia: Czerwca 30, 2012, 11:51:33 am »
Wystarczy, że antifa sobie wcześniej zarejestruje marsz i do niczego nie dojdzie, bo według przepisu "kto pierwszy ten lepszy" Marsz Niepodległości w ogóle by się nie odbył.

Tomasz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2009
  • Wiadomości: 3 106
  • Reputacja: 42
  • TUSKU CHYTRUSKU TY je**ny ZŁODZIEJU!!!!

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13852 dnia: Lipca 01, 2012, 11:19:22 am »
Jakie pitolenie, że to dla dobra pacjenta te wszystkie kary dla lekarzy. Przecież kary dla lekarzy są wtedy, gdy chca ZA DOBRZE dla pacjenta i wypiszą im lek refundowany, gdy pacjent według nowych zasad funduszu nie ma prawa do zniżki. W takim wypadku, ponieważ pacjent kupił lek za 30 zł, zamiast za 100% ceny np 100zł, lekarz ma płacić NFZ za danie nieuprawnionemu pacjentowi zniżki jakieś chore kary 5000zł za jedną źle wypisaną receptę, nawet jeśli różnica wynosi 70zł. No ale pijar pani z NFZ pierwsza klasa.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13853 dnia: Lipca 01, 2012, 11:41:19 am »
A ja myślałem, że chodzi o ukrócenie błędów, jakie lekarze wypisują na receptach (żeby 2 razy się zastanowili i pisali staranniej), aby babcia co ledwo chodzi nie została odesłana w aptece z kwitkiem i nie musiała kolejny miesiąc czekać na wizytę u lekarza grafomana, aby poprawił receptę :( Jak widać, sprawa jest grubsza. TUSK wypie**alaj!

Tomasz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2009
  • Wiadomości: 3 106
  • Reputacja: 42
  • TUSKU CHYTRUSKU TY je**ny ZŁODZIEJU!!!!
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13854 dnia: Lipca 01, 2012, 12:22:10 pm »
Lekarze też nie są świeci, chyba ich poj**ało, najbardziej odczują pacjenci. Biorą łapówki i jeszcze mają problem ze grozi im jakaś kara, banda złodziei. W moim zawodzie jest jeszcze gorzej, bo jak urwe jakieś kable wysokiego napięcia, czy gaz to płacę z własnej ręki, chyba ze sie jest ubezpieczonym i jakoś kur** nie płaczę.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13855 dnia: Lipca 01, 2012, 13:37:25 pm »
Lekarze też nie są świeci, chyba ich poj**ało, najbardziej odczują pacjenci. Biorą łapówki i jeszcze mają problem ze grozi im jakaś kara, banda złodziei. W moim zawodzie jest jeszcze gorzej, bo jak urwe jakieś kable wysokiego napięcia, czy gaz to płacę z własnej ręki, chyba ze sie jest ubezpieczonym i jakoś kur** nie płaczę.


Każdy lekarz płaci ubezpieczenie od błędów lekarskich. Pewnie, że odczują pacjenci, ale to wina władz, a nie lekarzy. Jak dowalają lekarzom kary rzędu 150tysięcy złotych za wypisanie na jednej recepcie 2 opakowań leku na dwa miesiące, a powinien lekarz zapisać jedno opakowanie, i pacjent powinien przyjść na wizytę ponownie po to drugie opakowanie, to prosze Cię (sytuacja jaką podałem jest autentyczna). Tutaj nie chodzi o dobro pacjentów tylko o wycisk kasy. Sam mam zamiar zostac lekarzem i te propozycje, które proponuje rząd są idiotyczne. Co jak co, ale powinno być tak, że to pacjent zwraca za źle przypisaną receptę pieniądze i powinien tyle zwrócić ile wynosi różnica. Bo tak jak mówiłem, kary są za to, że lekarz przepisze pacjentowi lek ze zniżką, kiedy się okazuje, że jednak nie powinien mieć zniżki bo tak sobie NFZ wymyśla to wtedy dostaje karę parę tysięcy.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13856 dnia: Lipca 01, 2012, 19:58:39 pm »
no kur** to by był niezły żart, jakby pacjent miał płacić za to, że mu lekarz wypisał złą receptę. lol

moim zdaniem, to lekarze mieli czas żeby się 6 lat uczyć do zawodu, to mogą te kilka dni posiedzieć i nauczyć się komu wypisuje się jaką receptę i z jaką zniżką.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13857 dnia: Lipca 01, 2012, 20:28:15 pm »
Nie wiem jaki byłby tutaj żart, bo pacjent gdyby nie pomyłka lekarza pacjent i tak zapłaciłby za lek 100%. Kary są za to, że lekarz wypisał receptę ze zniżką, wtedy kiedy pacjent NIE MOŻE dostać żniżki (mimo, że ten lek jest mu potrzebny na daną chorobę). Ale oczywiście wiadomo, że taki pacjent, jakby się dowiedział ile lek kosztuje to może wolałby umrzeć. Przez 6 lat nikt nie uczy wypisywania recept, a tutaj nie chodzi o to, że czas się poświęca na wypisanie recepty, tylko o to, że NFZ daję idiotyczne wytyczne co do wypisywania recept refundowanych (już pomijając fakt, że nie można wypisywać innych tańszych zamienników, więc niektóre firmy są faworyzowane na rynku leków). Zresztą lekarz to nie jest prawnik, co ma się znać na jakiś idiotycznych przepisach, tylko ma leczyć ludzi, no ale widać politycy uważają inaczej.


Druchal

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 08-07-2005
  • Wiadomości: 1 523
  • Reputacja: 21
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13858 dnia: Lipca 02, 2012, 00:24:24 am »
zdrowo kogoś już popierdoliło.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13859 dnia: Lipca 02, 2012, 06:08:02 am »
http://kefir2010.wordpress.com/2012/06/28/nowelizacja-ustawy-zakaznej-w-toku-przymusowe-szczepienia-planowana-smiercionosna-pandemia/

Czyli już jedna z Teorii Spiskowych się sprawdza. Czekam na jakaś kolejną epidemię świńskiej/ptasiej/krowiej/chujwiejakiej grypy  pryzmusowe szczepienia nie przetestowanymi szczepionkami, które tylko mogą wywołać nieznane objawy. Widzę, że koncerny farmaceutyczne ładnie dają w łapę, no ale nie od dziś wiadomo, że to największe przedsiębiorstwa wraz z koncernami naftowymi.

Tomasz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2009
  • Wiadomości: 3 106
  • Reputacja: 42
  • TUSKU CHYTRUSKU TY je**ny ZŁODZIEJU!!!!
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13860 dnia: Lipca 02, 2012, 08:18:06 am »
Lekarze też nie są świeci, chyba ich poj**ało, najbardziej odczują pacjenci. Biorą łapówki i jeszcze mają problem ze grozi im jakaś kara, banda złodziei. W moim zawodzie jest jeszcze gorzej, bo jak urwe jakieś kable wysokiego napięcia, czy gaz to płacę z własnej ręki, chyba ze sie jest ubezpieczonym i jakoś kur** nie płaczę.


Każdy lekarz płaci ubezpieczenie od błędów lekarskich. Pewnie, że odczują pacjenci, ale to wina władz, a nie lekarzy. Jak dowalają lekarzom kary rzędu 150tysięcy złotych za wypisanie na jednej recepcie 2 opakowań leku na dwa miesiące, a powinien lekarz zapisać jedno opakowanie, i pacjent powinien przyjść na wizytę ponownie po to drugie opakowanie, to prosze Cię (sytuacja jaką podałem jest autentyczna). Tutaj nie chodzi o dobro pacjentów tylko o wycisk kasy. Sam mam zamiar zostac lekarzem i te propozycje, które proponuje rząd są idiotyczne. Co jak co, ale powinno być tak, że to pacjent zwraca za źle przypisaną receptę pieniądze i powinien tyle zwrócić ile wynosi różnica. Bo tak jak mówiłem, kary są za to, że lekarz przepisze pacjentowi lek ze zniżką, kiedy się okazuje, że jednak nie powinien mieć zniżki bo tak sobie NFZ wymyśla to wtedy dostaje karę parę tysięcy.
Ja sie z Tobą zgadzam, po prostu wkur**a mnie ze wybrali protest który uderza ,nie w tuska nie ,w Arukowicza ,tylko w nas wszystkich, pierdoleni fachamni

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13861 dnia: Lipca 02, 2012, 08:56:12 am »
Lekarze też nie są świeci, chyba ich poj**ało, najbardziej odczują pacjenci. Biorą łapówki i jeszcze mają problem ze grozi im jakaś kara, banda złodziei. W moim zawodzie jest jeszcze gorzej, bo jak urwe jakieś kable wysokiego napięcia, czy gaz to płacę z własnej ręki, chyba ze sie jest ubezpieczonym i jakoś kur** nie płaczę.


Każdy lekarz płaci ubezpieczenie od błędów lekarskich. Pewnie, że odczują pacjenci, ale to wina władz, a nie lekarzy. Jak dowalają lekarzom kary rzędu 150tysięcy złotych za wypisanie na jednej recepcie 2 opakowań leku na dwa miesiące, a powinien lekarz zapisać jedno opakowanie, i pacjent powinien przyjść na wizytę ponownie po to drugie opakowanie, to prosze Cię (sytuacja jaką podałem jest autentyczna). Tutaj nie chodzi o dobro pacjentów tylko o wycisk kasy. Sam mam zamiar zostac lekarzem i te propozycje, które proponuje rząd są idiotyczne. Co jak co, ale powinno być tak, że to pacjent zwraca za źle przypisaną receptę pieniądze i powinien tyle zwrócić ile wynosi różnica. Bo tak jak mówiłem, kary są za to, że lekarz przepisze pacjentowi lek ze zniżką, kiedy się okazuje, że jednak nie powinien mieć zniżki bo tak sobie NFZ wymyśla to wtedy dostaje karę parę tysięcy.
Ja sie z Tobą zgadzam, po prostu wkur**a mnie ze wybrali protest który uderza ,nie w tuska nie ,w Arukowicza ,tylko w nas wszystkich, pierdoleni fachamni
Racja, jeszcze na dokładkę wczoraj w każdych wiadomościach podawano instrukcję "co ma zrobić pacjent i gdzie ma się zgłosić, gdy lekarz wypełnia złą receptę lub robi to na złym wzorze", czyli jak dla beki uprzykrzyć życie pacjenta/klienta apteki i do wszystkich codziennych obowiązków dorzucić mu konieczność patrzenia lekarzowi na ręce przy wypisywaniu dokumentów (a więc musisz się znać na refundowanych lekach i formalnościach w stopniu podobnym, jak lekarz, który ją wypisuje i robi z tego powodu protesty :lol:) i zmuszać do biegania po instytucjach (rzecznik praw pacjenta, skarga do dyrekcji szpitala). Chory kraj. Tusk i Arłukowicz mają wyje**ne, bo nawet nie muszą wiedzieć, po co się chodzi do lekarza z taką opieką, jaką mają "w pakiecie przywilejów". Szkoda, że prawie każdy protest uprzykrza życie obywatelom, którzy nierzadko gówno się znają na tych wszystkich matactwach i procedurach.
« Ostatnia zmiana: Lipca 02, 2012, 09:03:08 am wysłana przez Kert »

Druchal

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 08-07-2005
  • Wiadomości: 1 523
  • Reputacja: 21
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13862 dnia: Lipca 03, 2012, 13:04:50 pm »
Tym razem rząd ani minister zdrowia nie będą mieli nic do powiedzenia. Będą MUSIELI kupić szczepionki, a wszyscy Polacy będą PRZYMUSZENI do ich wstrzyknięcia. I to nie jest teoria spiskowa. Właśnie teraz przez sejm (z tylko jednym głosem przeciwnym) przepychana jest zmiana Ustawy o zapobieganiu epidemiom oraz Ustawy o inspekcji sanitarnej.
Zmiany polegają między innymi na rozszerzeniu obowiązku szczepień na wszystkich Polaków (nie tylko jak dotąd dzieci), zmianie definicji choroby zakaźnej (teraz to będzie po prostu każda choroba wywołana przez biologiczny czynnik chorobotwórczy), rozszerzenie uprawnień inspekcji sanitarnej o nadzór nad wykonywaniem obowiązku szczepień (dotąd był to tylko ogólny nadzór nad szczepieniami), oraz zmiany w zasadach stosowania przymusu bezpośredniego (czyli siły fizycznej) przy aplikowaniu procedur medycznych. Teraz będzie to wyłącznie pod nadzorem lekarza i pracowników medycznych, nie trzeba już ani policji ani wyroku sądu, wystarczy decyzja lekarza. Dotąd polski Minister Zdrowia decydował o ogłoszeniu epidemii, teraz będzie “decydował” główny inspektor sanitarny na polecenie unijnych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem epidemicznym. Minister zdrowia zostaje kompletnie pominięty, jego rola zostaje zredukowana do płatnika rachunków za szczepionki. Utajnione zostają tez dane dotyczące zachorowań (planowany płatny dostęp do danych, tylko dla podmiotów mających umowę z systemem Sentinel, których jedynym właścicielem będzie sanepid). Projekt eliminuje też wszelką kontrolę społeczną i rządową nad działaniami sanepidu. Znosi się rejestrację i przechowywanie danych o zachorowaniach w szpitalach, przychodniach i laboratoriach – wszystko wyłącznie w sanepidowskim komputerowym systemie Sentinel. Zmiany ustawy likwidują też finansowanie zgłaszania niepożądanych odczynów poszczepiennych. Uprawnienia sanepidu podczas prowadzenia dochodzenia epidemicznego będą większe niż wojska, policji, prokuratury i sądów i będą prowadzone bez możliwości żadnej kontroli. Sanepid będzie miał prawo wglądu do wszystkich kontaktów (również telefonicznych i elektronicznych) osób podejrzanych lub zagrożonych chorobami zakaźnymi (czyli według nowej definicji- wszystkimi chorobami), do wejścia do mieszkania, zastosowania siły wobec każdego obywatela – i to wszystko bez konieczności uzyskania pozwolenia sądu, bez kontroli policji. Inspekcja sanitarna będzie miała uprawnienia większe niż służby specjalne a minister zdrowia traci prawo wydawania rozporządzeń regulujących jej prace i stosowane procedury wewnętrzne.
Ta zmiana Ustaw jest już po pierwszym głosowaniu w sejmie (odbyło się 15,06,2012, posiedzenie nr 16, głosowanie nr 15) i została poparta przez wszystkie partie i kluby parlamentarne. Nikt się nie wstrzymał, jeden głos przeciw.
http://sejmometr.pl/projekt/298,projekt-ustawy-o-zmianie-ustawy-o-zapobieganiu-oraz-zwalczaniu-zakazen-i-chorob-zakaznych-u-ludzi-oraz-ustawy-o-panstwowej-inspekcji-sanitarnej-z-proj#prace
Piszcie do Senatorów żeby powstrzymać nowelizację ustawy. Posiedzenie komisji zdrowia już w środę 4 lipca!!! Nie chcesz żeby spełnił się ten scenariusz? https://www.facebook.com/notes/stop-przymusowi-szczepie%C5%84/przymus-szczepie%C5%84-dla-wszystkich/379060792147110
Działaj teraz!!! Pisz do senatorów.\

Teraz przypomnijcie sobie sytuacje mającą miejsce podczas epidemii świńskiej grypy, parę krajów kupiło szczepionki za dobre kilka milionów euro i jak się później okazało niepotrzebnie. Świńska grypa okazała się bzdurą na której zarobiły koncerny farmaceutyczne, straciły rządy państw które się na to nabrały i ludzie, którzy dali sobie wstrzyknąć ch** wie jakie gówno a konsekwencje tego może dopiero doświadczą.
Nasz rząd jest sprytny, jeżeli coś takiego się powtórzy nic nie będzie zalegać w magazynach, ale w naszych organizmach.
Ja powiem tak żywcem chu** mnie nie wezmą!
« Ostatnia zmiana: Lipca 03, 2012, 13:23:55 pm wysłana przez Druchal »

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13863 dnia: Lipca 03, 2012, 14:28:52 pm »


Po prostu to tu zostawię.

Jacek84

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13864 dnia: Lipca 03, 2012, 14:32:08 pm »
>2012
>cena benzyny

Ten, całkiem niezły komentarz i tak musiał zostać zniszczony przez takie pierdolenie. Oczywiście, należy również pamiętać, że 3.60 to była stała kwota za litr przez całe rządy PiSu...

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13865 dnia: Lipca 03, 2012, 15:23:27 pm »
Szkoda, że teraz taka cisza w ustach PiS'u na temat spadku cen po ich ewentualnie wygranych wyborach. Gdyby zagwarantowali cenę na poziomie 3.60zł, to ruszyłbym swoje 4 litery przy następnych wyborach. Tylko każdy normalny wie, że to nierealne i kolejne rządy nadal będą doić z nas tyle ile się da.

Druchal

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 08-07-2005
  • Wiadomości: 1 523
  • Reputacja: 21
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13866 dnia: Lipca 03, 2012, 15:49:16 pm »


Warto zobaczyć jak nasz kochany rząd o nas dba.

Jak żyć panie premierze " w Niemczech, albo krótko " :)
« Ostatnia zmiana: Lipca 03, 2012, 15:59:28 pm wysłana przez Druchal »

Tomasz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2009
  • Wiadomości: 3 106
  • Reputacja: 42
  • TUSKU CHYTRUSKU TY je**ny ZŁODZIEJU!!!!
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13867 dnia: Lipca 03, 2012, 17:04:58 pm »


Warto zobaczyć jak nasz kochany rząd o nas dba.

Jak żyć panie premierze " w Niemczech, albo krótko " :)
Ale ch** jest dobrze panie Tusk, a przygłupy wierne pieski PO zadają durne pytania co z PIS, a gówno, lepiej zadawajcie pytania co to PO wyprawia w tym kraju
« Ostatnia zmiana: Lipca 03, 2012, 17:14:09 pm wysłana przez Tomasz »

Tomasz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2009
  • Wiadomości: 3 106
  • Reputacja: 42
  • TUSKU CHYTRUSKU TY je**ny ZŁODZIEJU!!!!
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13868 dnia: Lipca 03, 2012, 17:10:50 pm »


Po prostu to tu zostawię.
kur** WPIS jak ch**, masz ode mnie + przez najbliższy tydzień dzien w dzien o ile bede dostepny
PS CZYTAJCIE TO PRZYGŁUPY Z PO!!!
« Ostatnia zmiana: Lipca 03, 2012, 17:15:10 pm wysłana przez Tomasz »

Tomasz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2009
  • Wiadomości: 3 106
  • Reputacja: 42
  • TUSKU CHYTRUSKU TY je**ny ZŁODZIEJU!!!!
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13869 dnia: Lipca 03, 2012, 17:12:57 pm »
Szkoda, że teraz taka cisza w ustach PiS'u na temat spadku cen po ich ewentualnie wygranych wyborach. Gdyby zagwarantowali cenę na poziomie 3.60zł, to ruszyłbym swoje 4 litery przy następnych wyborach. Tylko każdy normalny wie, że to nierealne i kolejne rządy nadal będą doić z nas tyle ile się da.
Pomyśl, przy takim burdelu które zrobiło PO, PIS nagle obniży drastycznie ceny benzyny?!!!!

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13870 dnia: Lipca 03, 2012, 17:17:56 pm »
Szkoda, że teraz taka cisza w ustach PiS'u na temat spadku cen po ich ewentualnie wygranych wyborach. Gdyby zagwarantowali cenę na poziomie 3.60zł, to ruszyłbym swoje 4 litery przy następnych wyborach. Tylko każdy normalny wie, że to nierealne i kolejne rządy nadal będą doić z nas tyle ile się da.

A w jaki sposób mają ci zagwarantować 3,60? Mogą co najwyżej obniżyć akcyzę i inne podatki - o czym cały czas mówią, ale cena ropy na światowych rynkach i kurs dolara nie zależą od nich.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13871 dnia: Lipca 03, 2012, 17:18:42 pm »
Tomek uważaj, bo znowu będziesz miał kłucie w klatce piersiowej i trzeba będzie biec do lekarza.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13872 dnia: Lipca 03, 2012, 19:24:23 pm »
Szkoda, że teraz taka cisza w ustach PiS'u na temat spadku cen po ich ewentualnie wygranych wyborach. Gdyby zagwarantowali cenę na poziomie 3.60zł, to ruszyłbym swoje 4 litery przy następnych wyborach. Tylko każdy normalny wie, że to nierealne i kolejne rządy nadal będą doić z nas tyle ile się da.

A w jaki sposób mają ci zagwarantować 3,60? Mogą co najwyżej obniżyć akcyzę i inne podatki - o czym cały czas mówią, ale cena ropy na światowych rynkach i kurs dolara nie zależą od nich.

Dlatego ten cytowany tekst i jaranie się ceną 3.60zł za czasów PiS'u to zwykłe pierdolenie dla tępych lemingów. Filmik do Druchala dobrze pokazuje, to co robią rządy tego kraju z obywatelami. Szkoda tylko, że niektórzy naiwnie wierzą, że to nagle może się diametralnie zmienić.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13873 dnia: Lipca 03, 2012, 20:28:07 pm »
Z ta benzyna to troche pier*olicie, no chyba, ze PO mialo wplyw na ceny tego surowca w UK, Niemczech itp. w tych krajach wzrosty sa podobne i wpodobnym okresie:
http://www.staveleyhead.co.uk/utilities/petrol-prices/



hanza

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13874 dnia: Lipca 03, 2012, 20:32:21 pm »
Z ta benzyna to troche pier*olicie, no chyba, ze PO mialo wplyw na ceny tego surowca w UK, Niemczech itp. w tych krajach wzrosty sa podobne i wpodobnym okresie:
http://www.staveleyhead.co.uk/utilities/petrol-prices/



przestan trolowac, za godzine pracy w uk kupujesz 5 litrow nawet po tej oszalamiajacej podwyzce, w PL kupujesz no powiedzmy 2 litry. Pracowalem w obu krajach i mam jakies  porownanie ze swoimi wykresami mozesz spierdalac

svonston

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13875 dnia: Lipca 03, 2012, 20:33:13 pm »
Z ta benzyna to troche pier*olicie, no chyba, ze PO mialo wplyw na ceny tego surowca w UK, Niemczech itp. w tych krajach wzrosty sa podobne i wpodobnym okresie:
http://www.staveleyhead.co.uk/utilities/petrol-prices/



Wez teraz pod uwage sile nabywcza zlotowki i walut obowiazujacych w tych krajach. Jak przemyslisz, to wroc.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13876 dnia: Lipca 03, 2012, 20:36:38 pm »
Dlatego ten cytowany tekst i jaranie się ceną 3.60zł za czasów PiS'u to zwykłe pierdolenie dla tępych lemingów.

Nie pierdolenie, bo PO akcyzę i inne podatki wpływające na cenę paliwa podniosło - PiS nie.

Wez teraz pod uwage sile nabywcza zlotowki i walut obowiazujacych w tych krajach. Jak przemyslisz, to wroc.

Już nigdy nie wróci  :(

Devilek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2005
  • Wiadomości: 8 220
  • Reputacja: 73
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13877 dnia: Lipca 03, 2012, 20:37:49 pm »
Co nie zmienia faktu, że cena benzyny nie rośnie przez zmianę władzy, a dokładniej nie rośnie tak znacznie. Btw. bardziej opłaca się zwiększać niż zmniejszać akcyzę.
Yeahh, me and hate that's an odd couple

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13878 dnia: Lipca 03, 2012, 20:39:01 pm »
lol

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13879 dnia: Lipca 03, 2012, 20:42:16 pm »
Z ta benzyna to troche pier*olicie, no chyba, ze PO mialo wplyw na ceny tego surowca w UK, Niemczech itp. w tych krajach wzrosty sa podobne i wpodobnym okresie:
http://www.staveleyhead.co.uk/utilities/petrol-prices/


Wez teraz pod uwage sile nabywcza zlotowki i walut obowiazujacych w tych krajach. Jak przemyslisz, to wroc.


Sprawdz wykresy np. tu:


http://www.staveleyhead.co.uk/utilities/petrol-prices/

Patrzac na wzrost cen paliwa w innych krajach (np. UK) procentowo dzisiejsza cena paliwa jest lepsza od tej w 2007 (w 2007 roznica byla ok 17% a w 2011 to juz 19.6%).