Autor Wątek: [archiwum] Odp: POLITYKA  (Przeczytany 650987 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Trufs

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 11-11-2006
  • Wiadomości: 437
  • Reputacja: 0
  • W N C !!!
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1440 dnia: Lutego 01, 2008, 21:24:30 pm »
Dziwne ze takie decyzje asystentka sama podejmuje :) Chyba ze cos Ziobro kreci i jednak wiedzial co ona robi...

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1441 dnia: Lutego 03, 2008, 10:23:47 am »
Dziś czytałem dobry koment odnośnie tej całego kabareciku który wyprawia teraz Ziobro:

Cytuj
Oczywiście nie każdy trzydziestokilkulatek musi być mistrzem komórkowej klawiatury. Jednak wmawianie ludziom, że skoro ktoś nie potrafi znaleźć funkcji "skasuj", bierze młotek i rozbija komórkę oraz kartę, jest przesadą nawet jak na standardy PiS. Panie ministrze, żelazem miał pan wypalać przestępczość, nie numery z komórki.
Ogólnie ludzie u władzy tradycyjnie robią różne przekręty, szwindle lub po prostu naginają prawo. W tym przypadku mógł się jednak tutaj chłopak bardziej postarać... 
« Ostatnia zmiana: Lutego 03, 2008, 12:46:48 pm wysłana przez Leenk »

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1442 dnia: Lutego 03, 2008, 19:18:12 pm »
Cytuj
A byłeś Ty kiedy w kościele, że, za przeproszeniem, takie głupoty pieprzysz?

A byłeś Ty kiedy w kościele, że, za przeproszeniem, takie głupoty pieprzysz?


Ziobro sam powiedział że on się na technologi nie zna i nie doszedł do opcji "skasuj kontakt".
Śmieszne jest to, jak pisowcy teraz się bronią i zbijają smiechem wszelkie zarzuty- mam nadzieję że prokuratura wsadzi pana Gwoździa i resztę mafii do więzienia na dożywocie (marzenia).


fenris

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 16-09-2005
  • Wiadomości: 549
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1443 dnia: Lutego 03, 2008, 20:09:12 pm »
Wsadźmy wszystkich których nie lubimy do więzienia - wtedy nastanie generacja miłości i wolności 8)


setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1444 dnia: Lutego 03, 2008, 21:06:03 pm »
I jeszcze pozakładajmy komisje badające przyczyny samobójstw.

"Mój synek się powiesił, bo ten od Kowalskich go przezywał". Dożywocie dla małego Kowalskiego - morderca!

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1445 dnia: Lutego 05, 2008, 12:23:40 pm »
http://wiadomosci.onet.pl/1685972,11,item.html

Co to się dzieje wogóle z tymi laptopami? Czy "elita" kraju jest tak denna, że upuszca laptopy/rozwala je młotkiem/wrzuca do wanny? Jeśli tak, to notesy im kupić i nie dpouszczać do komputerów.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1446 dnia: Lutego 05, 2008, 12:38:19 pm »
No, to już jest jakaś parodia...  Ekipa PiSu w panice zaciera ślady.  :eek:

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1447 dnia: Lutego 05, 2008, 12:59:35 pm »
No, to już jest jakaś parodia...  Ekipa PiSu w panice zaciera ślady.  :eek:

kiedyś paliło się teczki teraz niszczy laptopy:D

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1448 dnia: Lutego 05, 2008, 13:18:21 pm »
Kurna, jak dzieci. Jak bardzo głupim trzeba być, żeby pracować na laptopie w wannie? Ja do wanny nawet z zegarkiem nie wchodzę, a co tu mówić o bardziej zaawansowanym sprzęcie. Tak jak napisał _Music, jeżeli ktoś nie potrafi się odpowiednio obchodzić ze sprzętem, to powinien dostać notes i długopis i na tym pracować.
« Ostatnia zmiana: Lutego 05, 2008, 13:21:39 pm wysłana przez Mr_Zombie »
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1449 dnia: Lutego 05, 2008, 13:30:15 pm »
Ale się za PiS'em kurzy. HoHo! Oni nawet jak nie są przy władzy to i tak głośno wszędzie o ich głupocie.

VaaKo

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2007
  • Wiadomości: 1 583
  • Reputacja: 44
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1450 dnia: Lutego 05, 2008, 15:25:01 pm »
Głośno głośno , nawet w tvn 24 próbowali robic skandal z tego, że Kaczyński wezwał ( niby z błahego powodu ) Sikorskiego, teraz co by nie robił PiS będzie evil :lol: ( nagonka na prezydenta i PiS trwa ) ciekawa sprawa, że za baronów lewicy media tak nie piszczały.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1451 dnia: Lutego 05, 2008, 17:16:16 pm »
ja pamiętam, że piszczały dokładnie tak samo. przecież w tym kraju się nic nie zmienia. co zmiana ekipy rządzącej to taki sam gnój: rozliczanie poprzedników, wymiana stołków, odejście w niełasce i od nowa.
dziwię się, że jeszcze tego nie zauważyliście.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1452 dnia: Lutego 05, 2008, 21:07:45 pm »
Cytuj
iekawa sprawa, że za baronów lewicy media tak nie piszczały.

Działo się to samo.
Tylko że przewinienia były głównie na temat łapówek i przekrętów z $. Za czasów pisu zmieniło się to na podsłuchy, niszczenie ludzi, nielegalne akcje itp.
Tak więc tradycji stało się zadość.

Zobaczymy czy i za 4 lata ta będzie miała ciąg dalszy.

fenris

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 16-09-2005
  • Wiadomości: 549
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1453 dnia: Lutego 06, 2008, 00:08:42 am »
Podaj przykład NIELEGALNYCH podsłuchów (bo nie wiem czy wiesz ale na całym świecie się stosuje podsłuchy - czasem nie przynoszą one żadnych efektów), niszczenia ludzi (?) i nielegalnych akcji. Słucham.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1454 dnia: Lutego 06, 2008, 02:16:11 am »
Cytuj
Podaj przykład NIELEGALNYCH podsłuchów

Ostatnio była mowa jak to zalatwiano pozwolenia na podsłuch na 3 miesiące, a poźniej bezprawnie przedłużano te praktyki.

Cytuj
(bo nie wiem czy wiesz ale na całym świecie się stosuje podsłuchy - czasem nie przynoszą one żadnych efektów)

Znajomemu założyli podsłuch- nie przyniósł żadnych efektów, bo ten się zorientował.

Cytuj
niszczenia ludzi (?)

Doktor G z Niska.
Jeden z najlepszych lekarzy w Polsce.

Cytuj
i nielegalnych akcji.

Prowokacja i namawianie do wzięcia łapówki tej kobiety z PO, fałszowanie dokumentów w sprawie odrolnienia działek by wyeliminować Leppera. To wszystko jest nielegalne.

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1455 dnia: Lutego 06, 2008, 08:46:22 am »
Ja pierdzielę Music, mnie to złość bierze jak takie rzeczy czytam. Zgoda z podsłuchami mogło być różnie, z panem doktorem problem jest złożony, ale nie jest to człowiek o gołębim sercu - łapówki brał. Inna sprawa, że go oskarżyli o błędy w sztuce czy jak to nazwać, to powinni wyjaśnić. Najbardziej mnie boli, że PROWOKACJA i NAMAWIANIE do łapówki jest niby wielkim grzechem! Aha, czyli jak ktoś mi da 10000 zł, a ja chętnie wezmę, za przyspieszenie pewnej sprawy gdzieś tam, to właściwie jestem złoty chłopak. Jak się okaże, że to była akcja tajnych służb, to należy ich wsadzić!!! Oszukali mnie na 10tys.? Szczególnie, że co do pani S. występowały podejrzenia, że bierze łapówki, zatem żeby złapać ją na gorącym uczynku należało ją sprowokować.

Gdyby nie takie coś to ŻADNE przestępstwa, prócz zwykłych kradzieży rowerów, nie wychodziłyby na wierzch. Tutaj nie chodzi o PiS, Tusk też popiera takie akcje (wywiad w przekroju), tylko lewica uważa je za GODZĄCE W CZŁOWIEKA.


s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1456 dnia: Lutego 06, 2008, 10:01:32 am »
nie prowokacje (np. jednego z prokuratorów PIS złapał tak dwukrotnie, najpierw jak brał łapówkę, potem jak dawał i to według mnie jest jak najbardziej OK) są godzące, ale sposób w jaki się one odbywają. nie rozkochuje się w sobie kobiety po to by potem dać jej łapówkę, to są praktyki rodem z KGB.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1457 dnia: Lutego 06, 2008, 10:43:32 am »
to juz nawet nie jest smieszne:


Dyski ludzi Ziobry: tragiczna seria trwa

http://wiadomosci.onet.pl/1686728,11,dyski_ludzi_ziobry_tragiczna_seria_trwa,item.html

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1458 dnia: Lutego 06, 2008, 11:36:27 am »
Ciekawe ile jeszcze takich laptopów, pendrive'ów, twardych dysków zawierających kompromitujące przykłady łamania prawa przez Ziobre i jego ludzi "przypadkowemu" ulegnie zatopieniu, spaleniu, zagubieniu itd...  :cool:

Czekamy na dalsze "cuda"... 

Dobry artykuł o fatalnych efektach rządów Ziobry: http://wiadomosci.onet.pl/1450228,2677,kioskart.html

« Ostatnia zmiana: Lutego 06, 2008, 11:42:24 am wysłana przez Leenk »

fenris

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 16-09-2005
  • Wiadomości: 549
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1459 dnia: Lutego 06, 2008, 12:04:11 pm »
Cytuj
Podaj przykład NIELEGALNYCH podsłuchów

Ostatnio była mowa jak to zalatwiano pozwolenia na podsłuch na 3 miesiące, a poźniej bezprawnie przedłużano te praktyki.

W ameryce podsłuchiwano niektórych mafiosów latami - a często efektów nie było żadnych. Czy to też było nielegalne?

Cytuj
Znajomemu założyli podsłuch- nie przyniósł żadnych efektów, bo ten się zorientował.

Czyli jakby biedak się nie skapował to by podsłuch przyniósł efekt - w domyśle - poszedł by siedzieć. Jaka szkoda...

Cytuj
Doktor G z Niska.
Jeden z najlepszych lekarzy w Polsce.

Tak skurwysyństwem było stwierdzenie że kogoś zabił. Ale zniszczył to on się sam biorąc łapówki na co świadkowie i nagrania video.

Cytuj
Prowokacja i namawianie do wzięcia łapówki tej kobiety z PO, fałszowanie dokumentów w sprawie odrolnienia działek by wyeliminować Leppera. To wszystko jest nielegalne.

To czy ktoś rozkochał w sobie jest conajmniej nie pewnie kiedy jedyną osobą tak twierdzącą jest kobita biorąca łapówy.
Prowokacje są poza tym na całym świecie stosowane (chyba najpopularniejsze przy łapaniu handlarzy narkotyków) - i nie wiem od kiedy są nielegalne.


_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1460 dnia: Lutego 06, 2008, 12:36:46 pm »
Cytuj
Zgoda z podsłuchami mogło być różnie, z panem doktorem problem jest złożony, ale nie jest to człowiek o gołębim sercu - łapówki brał.

Gdybym zarabiał tak śmieszne pieniądze będąc tak dobrym i znanym lekarzem, to też bym brał.

Cytuj
Inna sprawa, że go oskarżyli o błędy w sztuce czy jak to nazwać, to powinni wyjaśnić

Tu jest problem- nie powinno sie robić wokół tego jakiegokolwiek problemu. Zawsze jest ryzyko niepowodzenia operacji i lekarz musi się liczyć że pewnego dnia ktoś mu umrze na rękach- jeśli jest silny psychicznie, to wtedy jest to dobry lekarz.
Publiczne oskarżenia, zarzut "zabójstwa"- nawet jeśli okazało się to wszystko kłamstwem, to pan doktor już zawsze będzie miał ten topór na głową i każdy będzie czekał na kolejne potknięcie.
A tak pracować się nie da.

Cytuj
Najbardziej mnie boli, że PROWOKACJA i NAMAWIANIE do łapówki jest niby wielkim grzechem!

Tylko że w ten sposób można zrobić winnym każdego wedle woli- w tym wszystkich 460 osób na Wiejskiej. Bez wyjątku, bo nie ma tak że polityk, czy ktokolwiek inny powie "nie- nie wezmę łapówki"- jest to tylko kwestia ceny. Jaki jest w tym sens? Poza politycznym zniszczeniem przeciwnika?




s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1461 dnia: Lutego 06, 2008, 12:40:52 pm »
to nie tyle był ZARZUT zabójstwa odnośnie Mirosława G., co konkretne słowa Ziobry: "nikt już przez tego pana pozbawiony życia nie będzie". to jest stwierdzenie o winie przed procesem.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1462 dnia: Lutego 06, 2008, 12:43:31 pm »
Cytuj
W ameryce podsłuchiwano niektórych mafiosów latami - a często efektów nie było żadnych. Czy to też było nielegalne?

Jeśli prokuratura by zabroniła podsluchu, a ten byłby użtkowany po tym czasie to tak- byłoby to nielegalne. Tak właśnie było w Polsce.

Cytuj
Czyli jakby biedak się nie skapował to by podsłuch przyniósł efekt - w domyśle - poszedł by siedzieć. Jaka szkoda...

Mi tam go nie żal, bo to baran był. A podsłuch miał, bo handlował dragami.

Cytuj
Ale zniszczył to on się sam biorąc łapówki na co świadkowie i nagrania video.

Witamy w rzeczywistości.
Gdyby tak zniszczyć wszystkich lekarzy którzy biorą łapówki, to nie zostałoby ich więcej w Polsce niż 10.
Po prostu postanowiono "zrobić sprawę", na cel obrano tego akurat lekarza i siu.


setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1463 dnia: Lutego 06, 2008, 12:57:35 pm »
Music przestań takie rzeczy pisać! Brałbyś łapówki, gdybyś za mało zarabiał? Łapownicy to szuje, żmije, gady.

Cytuj
Tylko że w ten sposób można zrobić winnym każdego wedle woli- w tym wszystkich 460 osób na Wiejskiej. Bez wyjątku, bo nie ma tak że polityk, czy ktokolwiek inny powie "nie- nie wezmę łapówki"- jest to tylko kwestia ceny. Jaki jest w tym sens? Poza politycznym zniszczeniem przeciwnika?
Dojdziemy do tego, że ściganie tych, co biorą, łapówki jest zupełnym bezsensem. Dobrze by było, żeby płacili z tego podatek, a tak to nie ma problemu. Czyn moralny i etyczny.

Music, dziwi mnie, że nie widzisz nic złego w braniu w łapę, gdy zarobki niskie. Przecież dawanie i branie to zwyczajne draństwo.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1464 dnia: Lutego 06, 2008, 13:08:14 pm »
też mi się wydaje, że niskie zarobki nie są usprawiedliwieniem dla brania w łapę.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1465 dnia: Lutego 06, 2008, 13:10:18 pm »
Nie twierdzę nigdzie że łapówkarstwo jest dobre.
To jest draństwo, ale przestań patrzeć na wszystko idealistycznie- ja wiem że powinno być jak wspominasz, ale nie jest. I nie będzie idealnie, ktokolwiek się dorwie do władzy.

Taki już świat- i zachodni i wschodni.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1466 dnia: Lutego 06, 2008, 13:24:35 pm »
Pan Ziobro sie niezle "bawil":


Cytuj

Sprawa Kaczmarka - użyto tajnego programu do śledzenia terrorystów.

Jerzy Engelking, ówczesny prokurator krajowy Dariusz Barski i prokurator Tomasz Radke podczas konferencji prasowej Prokuratury Okręgowej na temat sprawy Janusza Kaczmarka, Konrada Kornatowskiego i Jaromira Netzla.

W sławnej prezentacji prokuratora Jerzego Engelkinga, wykorzystano podarowany naszym służbom tajny program komputerowy do śledzenia terrorystów - dowiedziało się Radio Zet.
Sprawa wywołała skandal w międzynarodowym środowisku służb specjalnych. Przedstawiciele ambasad dwóch sojuszniczych krajów interweniowali w tej sprawie u naszych władz.

Program to najnowsze osiągniecie informatyków służb specjalnych jednego z państw. Został nam podarowany całkiem niedawno za pomoc jakiej udzieliły nasze służby. Program - podaje Radio Zet - jest wykorzystywany w kilku stolicach. Wychwytuje konkretne rysy twarzy i umożliwia śledzenie danej osoby. Ziobro i Engelking wykorzystali do pokazania jak Janusz Kaczmarek trafia do hotelu Mariott i rzekomo spotyka się z Ryszardem Krauzem. Cała prezentacje przygotowano w ABW. Informator Radia Zet twierdzi, że w trakcie przeprowadzanej kontroli znaleziono tam jego oryginał. Prezentacja wzbudziła wielką sensację, była wielokrotnie pokazywana we wszystkich telewizjach a wywołała zdumienie w sojuszniczych służbach specjalnych.

W ten sposób Polska pokazała całemu światu po pierwsze, że Polska dysponuje tym programem, po drugie efekty jego pracy. To dla służb, które nie dysponują takim programem było świetnym instruktażem - stąd interwencje dwóch ambasadorów. Nasze służby straciły twarz - podaje Radio Zet.

http://wiadomosci.onet.pl/1686953,11,sprawa_kaczmarka_uzyto_tajnego_programu_do_sledzenia_terrorystow,item.html

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1467 dnia: Lutego 06, 2008, 13:29:56 pm »
Nie twierdzę nigdzie że łapówkarstwo jest dobre.
To jest draństwo, ale przestań patrzeć na wszystko idealistycznie- ja wiem że powinno być jak wspominasz, ale nie jest. I nie będzie idealnie, ktokolwiek się dorwie do władzy.

Taki już świat- i zachodni i wschodni.


czyli jak???przymykamy oczy i jest OK????

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1468 dnia: Lutego 06, 2008, 13:32:20 pm »
Czy ktoś z Was się zastanowił, ilu osobom doktor G. pozwolił umrzeć, bo nie mieli pieniędzy na kopertę? Ile razy o tym, kto dostanie nowe serce, decydowała wysokość łapówki? Tego się pewnie nie dowiemy, ale skorumpowani lekarze to najgorszy gatunek. Ziobro nie miał prawa tak powiedzieć, ale ja się z nim zgadzam. Takich ludzi jak Garlicki trzeba eliminować.

Pozatym ciężko powiedzieć, że lekarze na podobnych stanowiskach zarabiają mało.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1469 dnia: Lutego 06, 2008, 13:42:54 pm »
Cytuj
Czy ktoś z Was się zastanowił, ilu osobom doktor G. pozwolił umrzeć, bo nie mieli pieniędzy na kopertę?

Jakieś dowody, czy kolejne puste oskarżenie? Bo w ten sposób to każdemu można coś wymyśleć.

Cytuj
Pozatym ciężko powiedzieć, że lekarze na podobnych stanowiskach zarabiają mało.

Zarabiają mało- łatwo to stwierdzić i to jest chore.

Cytuj
czyli jak???przymykamy oczy i jest OK????

A czy tak nie jest cały ten czas?
Afery o łapówki wychodzą w dwóch przypadkach- gdy ta została wręczona tak, że ktoś przyuważył, lub też samo wyszło z przeróżnych rozliczeń.
Lub gdy ktoś chce by media zrobiły sprawę wokół jakiiejś osoby, dla własnych celów (tak było w tym wypadku).


Sory, ale zarabiając 3, 4 tys będąc jednym z najlepszych lekarzy w Polsce, to pierniczę taki interes. Garlicki popełnił błąd że został w Polsce po prostu, bo za granicą przez miesiąc by zarobił tyle co w u nas przez rok.

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1470 dnia: Lutego 06, 2008, 13:43:33 pm »
Skoro jest to złe, to należy to tępić, niezależnie od czego, czy robią to wszyscy, jest to powszechne na Zachodzie, aż wreszcie, czy jest nie do wyeliminowania. Z panem doktorem jesteś nieco stronniczy, sam pisałeś, że Twoja rodzina go zna, i naprawdę jeżeli jest to wybitny specjalista i łapówki biorą wszyscy mu podobni, a on żyje w skrajnej nędzy, to nie usprawiedliwia go. Muszą trwać takie procesy, by ludzie w końcu przestali brać i dawać łapówki. Dla mnie to mogą nawet premiera czy prezydenta sprowokować, warunkiem są podejrzenia. Nie chcę żeby przypadkową osobę na stanowisku sprawdzano, chociaż to zapewne też przyniosłoby ciekawe rezultaty. Ci co najgłośniej krzyczą o niemoralności prowokacji są największymi, potencjalnymi, łapownikami.

Cytuj
czyli jak???przymykamy oczy i jest OK????
Tak byłoby najłatwiej...

Cytuj
Czy ktoś z Was się zastanowił, ilu osobom doktor G. pozwolił umrzeć, bo nie mieli pieniędzy na kopertę? Ile razy o tym, kto dostanie nowe serce, decydowała wysokość łapówki? Tego się pewnie nie dowiemy, ale skorumpowani lekarze to najgorszy gatunek. Ziobro nie miał prawa tak powiedzieć, ale ja się z nim zgadzam. Takich ludzi jak Garlicki trzeba eliminować.
To bardziej złożona sprawa, nie wierzę aby pan doktor, gdy ma wolny czas nic nie robił, gdyż aktualni pacjenci nie dają w łapę. W rezultacie pracował tak samo, lecz na wyselekcjonowanych pacjentach (selekcja - w pierwszej kolejności z kopertami).

Pracował tak samo, czyli leczył tak samo dobrze i tak samo dużo ludzi.

Cytuj
A czy tak nie jest cały ten czas?
Dlatego musi się to zmienić!
« Ostatnia zmiana: Lutego 06, 2008, 13:46:07 pm wysłana przez setezer »

Trusio

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2003
  • Wiadomości: 2 124
  • Reputacja: 3
  • Dr Trusio
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1471 dnia: Lutego 06, 2008, 13:51:11 pm »
Music przestań takie rzeczy pisać! Brałbyś łapówki, gdybyś za mało zarabiał? Łapownicy to szuje, żmije, gady.

Cytuj
Tylko że w ten sposób można zrobić winnym każdego wedle woli- w tym wszystkich 460 osób na Wiejskiej. Bez wyjątku, bo nie ma tak że polityk, czy ktokolwiek inny powie "nie- nie wezmę łapówki"- jest to tylko kwestia ceny. Jaki jest w tym sens? Poza politycznym zniszczeniem przeciwnika?
Dojdziemy do tego, że ściganie tych, co biorą, łapówki jest zupełnym bezsensem. Dobrze by było, żeby płacili z tego podatek, a tak to nie ma problemu. Czyn moralny i etyczny.

Music, dziwi mnie, że nie widzisz nic złego w braniu w łapę, gdy zarobki niskie. Przecież dawanie i branie to zwyczajne draństwo.

Oczywiście, że branie w łapę jest nieuczciwe i niegodne, jednak świat nie jest taki czarno-biały, jak z twojej idealistycznej, dostatniej i nie zmąconej jeszcze goryczą dostania od życia w dupę perspektywy. Co innego lekarz wysokiej klasy, całe życie pracujący ciężko, aby gówno z tego mieć, a przyjmujący tylko drobne "upominki" od wdzięcznych za pomoc pacjentów, a co innego człowiek u władzy, sowicie opłacany, a obracający na lewo milionami nie z troski o lepszy byt swój i ewentualnie swojej rodziny, a z czystej chciwości i pazerności na kasę i władzę. Tak to w życiu bywa, że trzeba się w pewnym momencie wykazać pewnym obiektywizmem moralnym, umieć odróżnić prawdziwe zło od naginania zasad. Oczywiście - wspaniale byłoby żyć w utopijnym świecie, gdzie każdy bezwzględnie trzyma się zasad etyki, jednak świat taki nie ma prawa bytu, bo nawet gdyby istniał, to wystarczy, by znalazł się tylko ten jeden "zły", aby wszystko wzięło w łeb. Tak więc pytanie nie brzmi - "czy żyć bezwzględnie moralnie?" - ale - "gdzie leży granica tej moralności?". Człowiek kurczowo trzymający się reguł, zasadniczy do bólu musi po prostu przegrać, bo zostanie zwyczajnie wykorzystany. Możesz oczywiście liczyć na "nagrodę po śmierci", "raj", czy na co tam innego, o ile oczywiście jesteś skłonny w to uwierzyć... Tu leżą podstawy religii całego świata, sposób na podporządkowanie mas kanonowi reguł, ale nie wchodźmy może już w tematy filozoficzne... Podsumowując - w prawdziwym świecie, gdzie ideały nie mają racji bytu, a stanowią jedynie drogowskaz dla lepszego postępowania, tak jak postacie współczesnych świętych, wskazówkę przy odróżnianiu dobra od zła - dla osiągnięcia wyższego, lepszego celu trzeba niestety niekiedy nagiąć reguły, "zbić skorupkę", a różnica między tymi dobrymi i złymi polega w ogólności na tym, czy pamiętali oni o przyświecających im wyższych celach (o ile w ogóle je kiedyś mieli!!) i czy gdzieś po drodze przypadkiem nie złamali naginanych zbytnio reguł, stając tym samym po drugiej stronie barykady... Zbytnia zasadniczość do niczego nie prowadzi...

Ale dosyć już tego - idę uczyć się z fizyki - bo mój profesor zapomniał widocznie o przyświecającym mu celu edukacji młodzieży i zamiast uczciwie sprawdzać ostatnie testu olał wszystkich, bo śpieszyło mu się do domu. Albo chciał nam tym samym zasugerować, że przydał by mu się nowy komplet opon... :lol:
« Ostatnia zmiana: Lutego 06, 2008, 13:53:13 pm wysłana przez Trusio »
GT: Trusio

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1472 dnia: Lutego 06, 2008, 13:55:28 pm »
Sory, ale zarabiając 3, 4 tys będąc jednym z najlepszych lekarzy w Polsce, to pierniczę taki interes. Garlicki popełnił błąd że został w Polsce po prostu, bo za granicą przez miesiąc by zarobił tyle co w u nas przez rok.

Przepraszam, ale chyba klawisz 1 na klawiaturze Ci nie działa, bo Garlicki w Szpitalu MSWiA zarabiał "odrobinę" więcej.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1473 dnia: Lutego 06, 2008, 13:57:57 pm »
Oczywiście, że branie w łapę jest nieuczciwe i niegodne, jednak świat nie jest taki czarno-biały, jak z twojej idealistycznej, dostatniej i nie zmąconej jeszcze goryczą dostania od życia w dupę perspektywy. Co innego lekarz wysokiej klasy, całe życie pracujący ciężko, aby gówno z tego mieć, a przyjmujący tylko drobne "upominki" od wdzięcznych za pomoc pacjentów, a co innego człowiek u władzy, sowicie opłacany, a obracający na lewo milionami nie z troski o lepszy byt swój i ewentualnie swojej rodziny, a z czystej chciwości i pazerności na kasę i władzę. Tak to w życiu bywa, że trzeba się w pewnym momencie wykazać pewnym obiektywizmem moralnym, umieć odróżnić prawdziwe zło od naginania zasad. Oczywiście - wspaniale byłoby żyć w utopijnym świecie, gdzie każdy bezwzględnie trzyma się zasad etyki, jednak świat taki nie ma prawa bytu, bo nawet gdyby istniał, to wystarczy, by znalazł się tylko ten jeden "zły", aby wszystko wzięło w łeb. Tak więc pytanie nie brzmi - "czy żyć bezwzględnie moralnie?" - ale - "gdzie leży granica tej moralności?". Człowiek kurczowo trzymający się reguł, zasadniczy do bólu musi po prostu przegrać, bo zostanie zwyczajnie wykorzystany. Możesz oczywiście liczyć na "nagrodę po śmierci", "raj", czy na co tam innego, o ile oczywiście jesteś skłonny w to uwierzyć... Tu leżą podstawy religii całego świata, sposób na podporządkowanie mas kanonowi reguł, ale nie wchodźmy może już w tematy filozoficzne... Podsumowując - w prawdziwym świecie, gdzie ideały nie mają racji bytu, a stanowią jedynie drogowskaz dla lepszego postępowania, tak jak postacie współczesnych świętych, wskazówkę przy odróżnianiu dobra od zła - dla osiągnięcia wyższego, lepszego celu trzeba niestety niekiedy nagiąć reguły, "zbić skorupkę", a różnica między tymi dobrymi i złymi polega w ogólności na tym, czy pamiętali oni o przyświecających im wyższych celach (o ile w ogóle je kiedyś mieli!!) i czy gdzieś po drodze przypadkiem nie złamali naginanych zbytnio reguł, stając tym samym po drugiej stronie barykady... Zbytnia zasadniczość do niczego nie prowadzi...

Ale dosyć już tego - idę uczyć się z fizyki - bo mój profesor zapomniał widocznie o przyświecającym mu celu edukacji młodzieży i zamiast uczciwie sprawdzać ostatnie testu olał wszystkich, bo śpieszyło mu się do domu. Albo chciał nam tym samym zasugerować, że przydał by mu się nowy komplet opon... :lol:

jeżeli czasami trzeba "zbić skorupkę" to proponuję dać w łapę policjantowi w niemczech czy szwecji. zobaczymy co Ci powiedzą o nie zawsze "czarno-białym" świecie.

Trusio

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2003
  • Wiadomości: 2 124
  • Reputacja: 3
  • Dr Trusio
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1474 dnia: Lutego 06, 2008, 13:58:17 pm »
Cytuj
Cytuj
A czy tak nie jest cały ten czas?
Dlatego musi się to zmienić!

Ludzie próbują od zarania dziejów, ale jakoś im się to dotychczas nie udało. Podstęp, walko o przetrwanie, próba dominacji nad innymi - to leży w ludzkiej naturze, w archetypie współczesnego człowieka, ba, jest uwarunkowane po biologicznie - cywilizacja i kultura, nawet najwyższa, nie wygra z prawami natury. Bo tak, jak wspominałem - wystarczy wystarczy jedno zgniłe jabłko... ;roll:
GT: Trusio

Krayzie

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 26-11-2006
  • Wiadomości: 780
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1475 dnia: Lutego 06, 2008, 13:58:55 pm »
Cytuj
Zarabiają mało- łatwo to stwierdzić i to jest chore.
a jaki lekarz nie pracuje w prywatnej klinice, albo nie dorabia na konsultacjach?? Każdy pracuje i ma za to niemałe pieniądze. Mój lekarz z prywatnej kliniki opowiada jak jeździ po Świecie na różne operacje, a w Polsce w państwowym szpitalu pracuje z powołania i chęci pomocy ludziom.
A chore zarobki są jak w każdym nienależycie rozwiniętym kraju.


Trusio

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2003
  • Wiadomości: 2 124
  • Reputacja: 3
  • Dr Trusio
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1476 dnia: Lutego 06, 2008, 14:05:42 pm »
Cytuj
jeżeli czasami trzeba "zbić skorupkę" to proponuję dać w łapę policjantowi w niemczech czy szwecji. zobaczymy co Ci powiedzą o nie zawsze "czarno-białym" świecie.

Pisze z perspektywy naszej polskiej rzeczywistości, jedynej, jakiej osobiście doświadczyłem. Nie będę gdybał na temat czegoś, czego nie znam, choć czego mam świadomość. Dlatego przy najbliższej okazji z chęcią się stąd wyniosę - brak patriotyzmu - tyle możesz mi niestety zarzucić... Bo nic nie mam przeciw ideałom, ja im hołduję, wierz mi, tutaj strzelę samobójczy strzał, ale jeszcze kilka lat temu pisałbym dokładnie tak, jak teraz Setezer. Ba! Po jego wypowiedziach mogę nawet stwierdzić - ja jeszcze kilka lat temu byłem Setezerem!! I popieram jego przekonania. Jednak nijak się one mają do naszych realiów. Dlatego chciałbym kiedyś móc opuścić to przesiąknięte paranoją miejsce, żeby w końcu znowu być Setezerem. Ale być Setezerem we własnym kraju nie mogę... :-?
GT: Trusio

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1477 dnia: Lutego 06, 2008, 14:08:46 pm »
Ja nie znam biednego lekarza. Pielęgniarki owszem powinny zarabiać znacznie więcej ale lekarze z tymi swoimi strajkami robią z siebie pacanów. Przestaliby się wygłupiać.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1478 dnia: Lutego 06, 2008, 14:23:11 pm »
nie są biedni bo kombinują jak mogą. przede wszystkim mają prywatną praktykę, do tego "wypożyczą" sobie sprzęt szpitalny, to zrobią badania na dyżurze, to wezmą kopertę itp. stąd mają pieniądze i chyba jasne że nie tak to powinno wyglądać.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1479 dnia: Lutego 06, 2008, 14:31:59 pm »
Cytuj
a jaki lekarz nie pracuje w prywatnej klinice, albo nie dorabia na konsultacjach??

Ja też bym mógł się zatrudnić na 3 etatach i mieć 10 uczniów prywatnie- pracowałbtm wtedy 20h na dobę, ale zarobiłbym z 10 tys. miesięcznie.

Problem w tym, że uznaję zasadę "pracuję po to by żyć", a nie "żyję po to by pracować".
Lekarze to też ludzie i napewno chcieliby mieć swoje życie prywatne, bez łapania iluś tam etatów i prywatnych gabinetów.

Cytuj
Skoro jest to złe, to należy to tępić, niezależnie od czego, czy robią to wszyscy, jest to powszechne na Zachodzie, aż wreszcie, czy jest nie do wyeliminowania.

Czyli Ty vs świat
Już dawno temu zarzucilem idealistyczne podejście do życia.