Autor Wątek: [archiwum] Odp: POLITYKA  (Przeczytany 650993 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1480 dnia: Lutego 06, 2008, 14:37:48 pm »
nie żadne Ty vs świat.
łapówek się nie daje i ch*j.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1481 dnia: Lutego 06, 2008, 14:39:48 pm »

Problem w tym, że uznaję zasadę "pracuję po to by żyć", a nie "żyję po to by pracować".
 

Ja tak trochę offtopem podaję (mam nadzieje że warn'a nie będzie) ale to bardzo mądre co napisał _Music. Respect.

VaaKo

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2007
  • Wiadomości: 1 583
  • Reputacja: 44
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1482 dnia: Lutego 06, 2008, 15:22:39 pm »
Cytuj
jeżeli czasami trzeba "zbić skorupkę" to proponuję dać w łapę policjantowi w niemczech czy szwecji. zobaczymy co Ci powiedzą o nie zawsze "czarno-białym" świecie.

Pisze z perspektywy naszej polskiej rzeczywistości, jedynej, jakiej osobiście doświadczyłem. Nie będę gdybał na temat czegoś, czego nie znam, choć czego mam świadomość. Dlatego przy najbliższej okazji z chęcią się stąd wyniosę - brak patriotyzmu - tyle możesz mi niestety zarzucić... Bo nic nie mam przeciw ideałom, ja im hołduję, wierz mi, tutaj strzelę samobójczy strzał, ale jeszcze kilka lat temu pisałbym dokładnie tak, jak teraz Setezer. Ba! Po jego wypowiedziach mogę nawet stwierdzić - ja jeszcze kilka lat temu byłem Setezerem!! I popieram jego przekonania. Jednak nijak się one mają do naszych realiów. Dlatego chciałbym kiedyś móc opuścić to przesiąknięte paranoją miejsce, żeby w końcu znowu być Setezerem. Ale być Setezerem we własnym kraju nie mogę... :-?
Tylko gdzie byś chciał osiągnąć taką nirwanę, ja również czasami się zastanawiałem nad wyjazdem z tego kraju, wkońcu jako Patriota jestem ( jak to niektóre prymitywne jednostki twierdzą) z miejsca nazista nop'owiec i takie tam. Hitler i Stalin wiedzieli że pierwsze co trzeba zrobić, to wybić w Polsce patriotów, potem pójdzie z górki...  nie do końca im to wyszło, to teraz UE dobijać, będzie resztki propagandami.  Tylko gdzie wyjechać, całą najbliższą rodzine mam w USA, ale to dla mnie żadne wyjście, ponieważ nie bardzo przepadam za tym państwem.. zastanawiałem się jeszcze, nad Hiszpanią lub Grecją, mam jeszcze możliwość zamieszkania w Argentynie, i to nawet by mi pasowało, ale znów to ale, daleko bym miał do Polski, a tu wiadomo znajomi itd.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1483 dnia: Lutego 06, 2008, 15:26:02 pm »
nad Hiszpanią to się nie ma co zastanawiać. dla mnie to jest idealne miejsce do zamieszkania.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1484 dnia: Lutego 06, 2008, 15:39:56 pm »
Tak jeszcze odnośnie łapówek. Moja babcia, kobieta po osiemdziesiątce, była w wakacje w szpitalu; przywieziona została tam w bardzo krytycznym stanie. Gdy wychodziła ze szpitala, podarowała pielęgniarkom, które się nią opiekowały, tzw. "kosz rozmaitości" (czyli kosz ze słodyczami, jakiś alkohol, kawy itp.), za który w sumie zapłaciła ponad 100zł. I teraz pytanie, czy traktować to jako dowód wdzięczności (tak jak patrzyła na to moja babcia), czy jako łapówkę (w końcu jest to "prezent" porównywalny, tylko trochę tańszy, do tych, które dostawał doktor G.)?

Jeżeli lekarz, bądź ktokolwiek inny, za wykonaną usługę żąda dodatkowej, nieoficjalnej zapłaty - wówczas należy to ganić. Jednakże, jeżeli ta "zapłata" wychodzi od klienta, czy jest w tym coś złego?


Opublikowane: Luty 06, 2008, 15:36:39
Czy ktoś z Was się zastanowił, ilu osobom doktor G. pozwolił umrzeć, bo nie mieli pieniędzy na kopertę?

Wiesz, że jeżeli nie masz dowodów na to, że od "koperty" zależało, czy ktoś przeżyje czy nie, to Twoje słowa są czystym pomówieniem bez pokrycia?
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Krayzie

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 26-11-2006
  • Wiadomości: 780
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1485 dnia: Lutego 06, 2008, 15:43:53 pm »
Cytuj
Ja też bym mógł się zatrudnić na 3 etatach i mieć 10 uczniów prywatnie- pracowałbtm wtedy 20h na dobę, ale zarobiłbym z 10 tys. miesięcznie.
To mogli wybrać inny zawód. Mam znajomego, który studiuje medycynę i jego ojciec jest lekarzem. Skoro jest aż tak źle, to czemu rodzice nie poradzili mu innego zawodu?
Tak narzekają, a dobrze wiedzieli gdzie i za jakie pieniądze będą pracować, więc nie może być tak źle.
Ja sobie wybrałem taki kierunek, żeby dobrze zarabiać i jest mi z tym zajebiście.


Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1486 dnia: Lutego 06, 2008, 15:48:12 pm »
Bo niektórzy chcieli być lekarzami.
Moja koleżanka studiuje obecnie medycynę, nie dlatego, że sadziła, że będzie duzo zarabiać, lecz dlatego, że po prostu chce być chirurgiem.

Swoją droga, jeden z wykładówców powiedział jej grupie kiedyś takie coś: "gdy już ukończycie studia, to sytuacja w służbie zdrowia na pewno się polepszy i będziecie zarabiać porządne pieniądze. Chociaż... nam też takie coś mówiono, gdy zaczynaliśmy".
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

fenris

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 16-09-2005
  • Wiadomości: 549
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1487 dnia: Lutego 06, 2008, 15:55:17 pm »
To zależy od specjalizacji. Anestezjolog pewnie ma problem z dorobieniem na prywatnej praktyce ;) ale za to na przykład laryngolog robi naprawdę spore pieniądze - mam sąsiada właśnie lekarza laryngologa, dwójka jego dzieci też poszła w jego ślady. Mieszkają w 3 piętrowej willi i każdy ma nowy samochód całkiem niezłej klasy (mini, vectra c, megane i honda accord)

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1488 dnia: Lutego 06, 2008, 16:57:35 pm »
Cytuj
Tylko gdzie byś chciał osiągnąć taką nirwanę, ja również czasami się zastanawiałem nad wyjazdem z tego kraju, wkońcu jako Patriota jestem ( jak to niektóre prymitywne jednostki twierdzą) z miejsca nazista nop'owiec i takie tam. Hitler i Stalin wiedzieli że pierwsze co trzeba zrobić, to wybić w Polsce patriotów, potem pójdzie z górki...  nie do końca im to wyszło, to teraz UE dobijać, będzie resztki propagandami.  Tylko gdzie wyjechać, całą najbliższą rodzine mam w USA, ale to dla mnie żadne wyjście, ponieważ nie bardzo przepadam za tym państwem.. zastanawiałem się jeszcze, nad Hiszpanią lub Grecją, mam jeszcze możliwość zamieszkania w Argentynie, i to nawet by mi pasowało, ale znów to ale, daleko bym miał do Polski, a tu wiadomo znajomi itd.
Właściwie to jesteśmy w podobnej sytuacji, mam rodzinę w USA, poza tym w Hiszpanii i daleką we Francji. Myślałem sporo, żeby po maturze na te długie wakacje wyjechać do Hiszpanii, poznać język, a potem wrócić do Polski na studia i znowu wyjechać już na dłużej. Doszedłem jednak do wniosku, że to tak frajerskie, że chyba bardziej być nie może. Studia w Polsce - zarobek na Zachodzie. Podejście - mama da mi pieniądze na książki, a ja kupię gry. Także albo będę studiował tutaj i zostanę, albo wyjadę i tam będę studiował. Dosyć proste.

Cytuj
nad Hiszpanią to się nie ma co zastanawiać. dla mnie to jest idealne miejsce do zamieszkania.
Na dodatek piękny język, bardzo łatwy, ludzie sympatyczni i otwarci, ładnie, ciepło, widać pozostałości po gorszych czasach (południe, nad morzem, 60km od Malagi), ale wszystko się dynamicznie rozwija.

Cytuj
Jeżeli lekarz, bądź ktokolwiek inny, za wykonaną usługę żąda dodatkowej, nieoficjalnej zapłaty - wówczas należy to ganić. Jednakże, jeżeli ta "zapłata" wychodzi od klienta, czy jest w tym coś złego?
Babcia przez całe życie płaciła podatki na służbę zdrowia i niby czemu ma teraz dawać im kosze za 100zł? To właściwie nic złego (dobra kobieta chciała się odwdzięczyć), ale ci lekarze, pielęgniarki zwyczajnie powinni tego nie wziąć.

Jest taki, słaby, bo słaby, serial Sfora. Tam dali jakiś unikatowy obrazek sędziemu-kolekcjonerowi, by wypuścił ich znajomego z aresztu. W sumie to nie zrobił nic złego, i tak by go wypuścił, ale trwałoby to dłużej, a "upominek" za wzorowo wykonaną pracę.
« Ostatnia zmiana: Lutego 06, 2008, 16:59:13 pm wysłana przez setezer »

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1489 dnia: Lutego 07, 2008, 01:30:13 am »
Cytuj
ja również czasami się zastanawiałem nad wyjazdem z tego kraju, wkońcu jako Patriota jestem

Ha
Zawsze mnie zastanawiało co to znaczy ten "patriotyzm" tak właściwie? Lubowanie się w ziemi? Taka sama jak w innych rejonach Europy.
W polskich drzewach i łąkach? litości.
W polskich zwyczajach? Można je praktykować w każdym zakątku na ziemi.
W polakach jako takich? No ale to ludzie i mentalność, nie ma to związku z patriotyzmem.
W godle i fladze? Stajesz na baczność i ręka na piersi gdy widzisz biały i czerwony na jednej powierzchni?

Cytuj
nad Hiszpanią to się nie ma co zastanawiać. dla mnie to jest idealne miejsce do zamieszkania.

Też ją rozważam.
Podoba mi się stosunek hiszpanów do życia.
Szkoda tylko że ostatnio czytam np. artykuły jak to hiszpańska policja nie potrafi sobie radzić z nową falą przestępczości ze wschodu- także przez polaków. Ładną nam już opinię tam robią.

Cytuj
To mogli wybrać inny zawód.

Ja już to przerabiałem i wierz mi że na siłę nie da się robić czegoś czego się nie lubi.


b.szym

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 15-06-2007
  • Wiadomości: 1 264
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1490 dnia: Lutego 07, 2008, 16:31:01 pm »
Cytuj
Zawsze mnie zastanawiało co to znaczy ten "patriotyzm" tak właściwie?
http://pl.wikipedia.org/wiki/Patriotyzm

Cytuj
Też ją rozważam.
Podoba mi się stosunek hiszpanów do życia.
Mi też. Te rasistowskie zachowania wobec Lewisa Hamiltona. Cudowny naród. Jedź tam, idealnie pasujesz do Hiszpanii.
« Ostatnia zmiana: Lutego 07, 2008, 16:32:51 pm wysłana przez b.szym »

VaaKo

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2007
  • Wiadomości: 1 583
  • Reputacja: 44
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1491 dnia: Lutego 07, 2008, 16:38:09 pm »
Cytuj
author=_Music link=topic=7995.msg258951#msg258951 date=1202344213]

"Zawsze mnie zastanawiało co to znaczy ten "patriotyzm" tak właściwie? Lubowanie się w ziemi? Taka sama jak w innych rejonach Europy. "
Chyba zrozumiałe jest ,że nie masz wyznawać ziemi jako bożka,ale pamiętaj że gdyby ludzie dawniej w ten sposób podchodzili do sprawy(nasza,wasza pff, co mi tam), to nie byłoby nas na mapie świata ;), albo byśmy tarzali się na kolanach przed sułtanatem Tureckim.


"W polskich zwyczajach? Można je praktykować w każdym zakątku na ziemi."
Patriotyzm raczej temu nie zaprzecza...
 

"W polakach jako takich? No ale to ludzie i mentalność, nie ma to związku z patriotyzmem."
A gdyby "załóżmy" Rosja napadła na Polskę, stanąłbyś z założonymi rękoma nic nie robiąc, wiedząc że Polki są gwałcone, a Polacy mordowani ? Uciekłbyś ? "byle tylko mi się nic nie stało" przecież we "Francji" też mogę być Polakiem...


"W godle i fladze? Stajesz na baczność i ręka na piersi gdy widzisz biały i czerwony na jednej powierzchni?"
Bez przesady, patriotyzm tego nie wymaga, ale jak już ktoś by napluł na naszą flagę, to raczej powinien dostać w twarz, za swój czyn ;)


"Też ją rozważam.
Podoba mi się stosunek hiszpanów do życia.
Szkoda tylko że ostatnio czytam np. artykuły jak to hiszpańska policja nie potrafi sobie radzić z nową falą przestępczości ze wschodu- także przez polaków. Ładną nam już opinię tam robią."
I dlatego jestem za segregacją, jesteś bezwartościowym imigrantem to won z naszego państwa.Prosta selekcja dzięki której można zaprowadzić porządek w państwie. W sumie o nas piszą w UK czy w Niemczech, ale gdy w gre wchodzi arab czy murzyn to już tak chętnie nie jest pisane, przecież to mogłoby naruszyć poprawność polityczną.



Mi też. Te rasistowskie zachowania wobec Lewisa Hamiltona. Cudowny naród. Jedź tam, idealnie pasujesz do Hiszpanii.
Wybacz ale nie jeden sportowiec słyszy na stadionie gorsze słowa niż " czarnuch " i jakoś z tego skandalu się nie robi :/ tylko murzyni są zawsze najbardziej poszkodowani, tacy niewinni i bezradni :/
« Ostatnia zmiana: Lutego 07, 2008, 16:43:30 pm wysłana przez VaaKo »

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1492 dnia: Lutego 07, 2008, 17:30:13 pm »
Mi też. Te rasistowskie zachowania wobec Lewisa Hamiltona. Cudowny naród. Jedź tam, idealnie pasujesz do Hiszpanii.

toś powiedział co wiedział:D
byłeś chociaż w Hiszpanii, że się tak wypowiadasz?
tam jest zupełnie inny tryb życia, możliwe że spowodowany pogodą (mówię o południu bo jak już to właśnie tam bym się wybierał:P), ludzie są jakby bardziej przyjaźni (może dlatego, że odrobinę bogatsi i nie szarpią wkur**eni od pierwszego do pierwszego).
zresztą co Ci będę mówił, jedz to zobaczysz sam.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1493 dnia: Lutego 07, 2008, 18:03:42 pm »
Cytuj
Mi też. Te rasistowskie zachowania wobec Lewisa Hamiltona. Cudowny naród. Jedź tam, idealnie pasujesz do Hiszpanii.

Ilu poznałeś hiszpanów by móc się o nich wypowiadać?

Cytuj
A gdyby "załóżmy" Rosja napadła na Polskę, stanąłbyś z założonymi rękoma nic nie robiąc, wiedząc że Polki są gwałcone, a Polacy mordowani ?

Ale masz przykłady.
Wtedy biorę makarova, wpadam na ulicę i strzelam do każdego z rosyjskim wyrazem twarzy.

Cytuj
I dlatego jestem za segregacją, jesteś bezwartościowym imigrantem to won z naszego państwa.Prosta selekcja dzięki której można zaprowadzić porządek w państwie

Przynajmniej w jednym się zgadzamy :]

Cytuj
ludzie są jakby bardziej przyjaźni (może dlatego, że odrobinę bogatsi i nie szarpią wkur**eni od pierwszego do pierwszego).

Czy to od tego że sa bogatsi pytanie?
Niejeden naród jest od nich bogatszy, a bardziej znerwicowany.
Po prostu hiszpanie mają swoisty "luz" do życia i zdrowe podejście do wszystkiego.
B. podoba mi się np. tendencja wychodzenia o północy z rodziną na swoistą kolację- i do pracy na 9 rano.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1494 dnia: Lutego 07, 2008, 18:24:36 pm »
na to, że Hiszpanie są bardziej wyluzowani ma wpływ wiele czynników:pogoda,tradycje oraz wiele wiele, których nie jestem w stanie wymienić, poziom życia na pewno też.

b.szym

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 15-06-2007
  • Wiadomości: 1 264
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1495 dnia: Lutego 07, 2008, 18:39:52 pm »
"ZASKAKUJĄCY ZWROT WYDARZEŃ I JEGO KONSEKWENCJE W SPOŁECZEŃSTWIE, czyli HISZPANIA JAKO KRAJ IMIGRACJI"
http://www.hiszpania-online.com/?strona,doc,pol,glowna,1288,0,8,1,1288,ant.html

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1496 dnia: Lutego 07, 2008, 19:00:15 pm »
nie zmienia to faktu, że chciałbym tam mieszkac:D

do tego kalkulator mi podpowiada, że trzy główne grupy imigrantów to ok. 254 tyś ludzi. to polaków w London City jest podobno więcej:)
« Ostatnia zmiana: Lutego 07, 2008, 19:04:23 pm wysłana przez s00s »

fenris

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 16-09-2005
  • Wiadomości: 549
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1497 dnia: Lutego 07, 2008, 21:58:03 pm »
A mi się podoba na Sycylii. Wiem że większości osób kojarzy się ona z mafią :P ale byłem tam w tamtym roku przez 2 tygodnie i super było - tak pogoda jak i ludzie (biedny ale nie tak stękający jak u nas w polsce):]

VaaKo

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2007
  • Wiadomości: 1 583
  • Reputacja: 44
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1498 dnia: Lutego 07, 2008, 22:40:11 pm »
"ZASKAKUJĄCY ZWROT WYDARZEŃ I JEGO KONSEKWENCJE W SPOŁECZEŃSTWIE, czyli HISZPANIA JAKO KRAJ IMIGRACJI"
http://www.hiszpania-online.com/?strona,doc,pol,glowna,1288,0,8,1,1288,ant.html

"Organizacja Narodów Zjednoczonych (ONZ) wskazała Europie (1) na konieczność otwarcia się na imigrację, by utrzymać swój obecny wzrost gospodarczy. Ujemny przyrost naturalny powoduje, iż Europa będzie musiała przyjąć około 44 milionów imigrantów do 2050 roku, aby nie odczuć negatywnych skutków "starzenia się" społeczeństw."

Jestem w szoku, czy nie lepiej byłoby, gdyby stworzyli lepsze warunki dla ludzi i promowali prokreacje heh, bo jak narazie widać, że imigranci ( z poza Europy ) są najlepsi w ustawianiu się do kolejek po socjal, oraz w powiększaniu przestępczości, owszem rozmnażają się jak mrówki, ale nie wiem czy to akurat jest dobre dla Europy, w Anglii za prenaście lat zamiast tea time, będą biegali z kocykami, oddając cześć allahowi, taka sytuacja jest bardziej destruktywna niżeli pomocna, chyba że mają na myśli zacofanie Europy, to  w sumie napewno by im wyszło, a jeżeli do nich nie przemawiają takie sytuacje, jak już ta bardzo dobrze wszytskim znana z Francji, to oznaczać może tylko jedno, że nasz los jest w rękach szaleńców.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1499 dnia: Lutego 08, 2008, 01:08:35 am »
Jedyna nadzieja w skandynawi- tam jest stosunkowo niewielu muzłumanów- za zimno dla nich :]

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1500 dnia: Lutego 08, 2008, 08:56:25 am »
Mam znajomego - Mordena - który mieszka w Szwecji i problem z imigrantami też tam występuje. Skandynawia jest ultra-lewicowa także socjal lepszy tam niż w Hiszpanii.

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1501 dnia: Lutego 08, 2008, 18:58:22 pm »
Doniu oprócz wypitej czystej coś konkretnego wywalczył u naszych przyjaciół Rosjan ?
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

Krayzie

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 26-11-2006
  • Wiadomości: 780
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1502 dnia: Lutego 08, 2008, 19:05:21 pm »
Mam znajomego - Mordena - który mieszka w Szwecji i problem z imigrantami też tam występuje. Skandynawia jest ultra-lewicowa także socjal lepszy tam niż w Hiszpanii.
Moja kuzynka mieszka w Szwecji. Dostała domek z ogródkiem i pełnym wyposażeniem tylko dlatego, że uczy się języka i chciała podjąć pracę.  :lol:


s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1503 dnia: Lutego 08, 2008, 19:08:05 pm »
hmmmm, a jeszcze niedawno w tym temacie była dyskusja jaka to lewica jest zła, och, ach i w ogóle....

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1504 dnia: Lutego 08, 2008, 19:11:31 pm »
Cytuj
Doniu oprócz wypitej czystej coś konkretnego wywalczył u naszych przyjaciół Rosjan ?
Cicho, bo przyjdą wykształciuchy i cię pobiją. Wizyta była przełomowa przecież...

Ta, to jest piękne, że za nic dostaje się pomoc socjalną. Nie zaraz, nie za nic, za podatki uczciwie pracujących. To jest system skrajnej niesprawiedliwości.

Krayzie

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 26-11-2006
  • Wiadomości: 780
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1505 dnia: Lutego 08, 2008, 19:16:03 pm »
Przecież oni chyba tam nie mają co z pieniędzmi robić a brakuje rąk do pracy. To starają się jak mogą jak na kilkumilionowy kraj... Fakt, że nieuczciwe względem innych obywateli Szwecji...


s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1506 dnia: Lutego 08, 2008, 19:21:10 pm »
przecież to Szwedzi wybierają swoje władze, więc skoro jest tak jak jest to musi im to pasowac. wątpię by ktoś z nich czuł się dotknięty tą niesprawiedliwością skoro jest tak jak jest.
myślenie typu "ja mam dużo, nawet bardzo, ty nie i ch*j z tym" to trochę podobnie jak z psem ogrodnika. 

blancjaone

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2004
  • Wiadomości: 2 946
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1507 dnia: Lutego 08, 2008, 19:24:26 pm »
Raczej "Ja mam dużo, ale na to zapracowałem, a Ty jesteś nierobem, więc zdychaj z głodu".

Tarniak

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1508 dnia: Lutego 08, 2008, 19:42:11 pm »
Cytuj
Doniu oprócz wypitej czystej coś konkretnego wywalczył u naszych przyjaciół Rosjan ?
Cicho, bo przyjdą wykształciuchy i cię pobiją. Wizyta była przełomowa przecież...

Ta, to jest piękne, że za nic dostaje się pomoc socjalną. Nie zaraz, nie za nic, za podatki uczciwie pracujących. To jest system skrajnej niesprawiedliwości.
Tak, pojedźmy po lewicy, bo to źli ludzie i kradną!!!111jedenjeden. Jako, że fanów UPRu mamy tu na pęczki poruszę ten problem, rozpoczynając morderczą dyskusję zapewne. 'Konserwatywny liberalizm' (WTF?) a'la UPR to jedyna słuszna droga dla niektórych. Jednakoż głosujący na UPR to ludzie pozbawieni empatii najwyraźniej. Czy anarchistyczno/katolski tryb działania sprawdziłby się w naszym kraju? NIE! Polacy po 9 latach nie nauczyli się "demokracji", a nagle mieliby potrafić zadbać o własne tyłki. Nierówność społeczna jest teraz tak duża, że jakakolwiek próba ograniczenia wpływu rządu na formę kraju byłaby karkołomna i straszna w skutkach. Ja się cieszę, że jesteście na takim poziomie zaawansowania, jesteście na średnim/wysokim poziomie społecznym i w ogóle, ale po pierwsze w przypadku zminimalizowania ingerencji państwa w procesy społeczne większość musi się liczyć z chodzeniem wokół trupów na ulicy. No bo przecież, z moich podatków mają być utrzymywane nieroby i nieudacznicy? W ogóle budżetowe fuchy i publiczne szpitale są nikomu nie potrzebne, napędzają tylko niepotrzebną biurokrację tak? Ciekawe czy tak jechalibyście po lewicy jakbyście o Internecie przeczytali w Metro, na którym robilibyście sobie kanapki :x. Żeby katolskie ugrupowanie nie kumało takiego zjawiska jak empatia to jest żart.

Cytuj
Prywatyzacja szkolnictwa wszystkich szczebli i zakazanie władzom państwowym narzucania programów oświatowo-wychowawczych,

Doskonały punkt programu. Dzieciaki z patologicznych rodzin zgniją dzięki temu w pierdlu albo zostaną alkoholikami jak ich rodzice. Genialne!

Czyli z jednej strony:
Cytuj
UPR opowiada się za systemem w którym władza (w szczególności ustawodawcza), nie ma możliwości ingerencji w obszar wolności człowieka wyznaczony przez prawa naturalne (chyba że jest to niezbędne dla ochrony życia, wolności lub własności innych osób). W szczególności ma to dotyczyć praw rodzicielskich, wolności sumienia i wyznania, swobody podejmowania działalności gospodarczej, wolności umów, wolności nauki, wolności słowa i swobody poruszania się.

jesteśmy za wolnością ludzi z drugiej:

Cytuj
Kwestia imigrantów wobec rozszerzenia terytorialnego Unii Europejskiej to według naszej partii ważny problem. Naszym zdaniem należy bronić i chronić naszą wspólnotę neutralną. Istnienie społeczeństwa migracyjnego zaburza funkcjonowanie wspólnoty politycznej (...)
http://www.uprdebata2008.prv.pl/temat5.html.

Cytuj
Unia Polityki Realnej jest partią eurosceptyczną i krytykując UE zwraca uwagę na:

   1. Zagrożenie dla niepodległości Polski,
   2. Socjalistyczne rozwiązania gospodarcze stosowane w UE, które ideowo przybliżają ją do Związku Radzieckiego,
   3. Spychanie przez UE handlu z innymi krajami na boczny tor,
   4. Zamykanie granic z krajami spoza UE (Białoruś, Rosja, Ukraina),
   5. Stosowanie przez UE dotacji dla mediów, które są wtedy posłuszne wobec władzy i nie krytykują jej posunięć.
Przecież to jest jakaś paranoja. Są za wolnym rynkiem i prywatyzacją, a napływ zagranicznego kapitału i nowe sektory pracy (rozwijajace się dzięki koncernom z Europy) są złe.  :lol:

Cytuj
Niedopuszczalne jest jednak publiczne namawianie i natrętne nakłanianie ludzi (w tym dzieci) do swych preferencji seksualnych (tzw. marsze „tolerancji” czy „równości”). Podobnie niedopuszczalne byłoby publiczne namawianie i natrętne nakłanianie ludzi do innych zachowań seksualnych (pornograficzne bilbordy czy „marsze hetero”).

Zapewne kilku/kilkunastoletni chłopcy siedzą po takim widoku w kącie, zastanawiając się czy są gejami, bo niie mają dziewczyny...

Zapraszam do kłó... dyskusji.
« Ostatnia zmiana: Lutego 08, 2008, 19:47:03 pm wysłana przez tarniak »

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1509 dnia: Lutego 08, 2008, 19:50:13 pm »
Cytuj
anarchistyczno/katolski tryb działania sprawdziłby się w naszym kraju?

Właśnie czytam "Rewolucje i kontrewolucje" i w sumie autor udowadnia że taka mieszanka nie jest możliwa, bo anarchizm= liberalizm=socjalizm=komunizm, a katolicyzm=prawda=wiara=monarchia=cnota=szczęście. 

Co du upr- true, ale w razie gdyby doszło do głosu, to myślę że pochamowaliby się z niektórymi głupimi pomysłami. 

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1510 dnia: Lutego 08, 2008, 19:52:31 pm »
Raczej "Ja mam dużo, ale na to zapracowałem, a Ty jesteś nierobem, więc zdychaj z głodu".

bez skrajności. przecież jakiś alkoholiks/nierób nie dostanie nowego domku. jak podał Krayzie domek dostała osoba(imigrant notabene), która chce podjąc pracę i uczy się języka.

@tarniak
demokracji nie uczymy się 9 a 19 lat:P
« Ostatnia zmiana: Lutego 08, 2008, 19:56:26 pm wysłana przez s00s »

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1511 dnia: Lutego 08, 2008, 20:12:49 pm »
Cytuj
Tak, pojedźmy po lewicy, bo to źli ludzie i kradną!!!111jedenjeden. Jako, że fanów UPRu mamy tu na pęczki poruszę ten problem, rozpoczynając morderczą dyskusję zapewne. 'Konserwatywny liberalizm' (WTF?) a'la UPR to jedyna słuszna droga dla niektórych. Jednakoż głosujący na UPR to ludzie pozbawieni empatii najwyraźniej. Czy anarchistyczno/katolski tryb działania sprawdziłby się w naszym kraju? NIE! Polacy po 9 latach nie nauczyli się "demokracji", a nagle mieliby potrafić zadbać o własne tyłki. Nierówność społeczna jest teraz tak duża, że jakakolwiek próba ograniczenia wpływu rządu na formę kraju byłaby karkołomna i straszna w skutkach.
Byłaby karkołomna, ale sprawiedliwa. Czy to dobrze, że ludzie są zmuszani do płacenia ZUS-u? Dobrze, ponieważ gdyby nie było przymusu, to by zdychali z głodu po skończeniu zarabiania. A co z ludźmi, którzy potrafią zadbać o swoje życie, o swoją przyszłość? Oni muszą też płacić, dla "sprawiedliwości".

Cytuj
Ja się cieszę, że jesteście na takim poziomie zaawansowania, jesteście na średnim/wysokim poziomie społecznym i w ogóle, ale po pierwsze w przypadku zminimalizowania ingerencji państwa w procesy społeczne większość musi się liczyć z chodzeniem wokół trupów na ulicy. No bo przecież, z moich podatków mają być utrzymywane nieroby i nieudacznicy? W ogóle budżetowe fuchy i publiczne szpitale są nikomu nie potrzebne, napędzają tylko niepotrzebną biurokrację tak?
Ojciec, ohydny prywaciarz, co się dorobił na bólu innych, wyobraź sobie jest przez system nieustannie ciągnięty w dół, a raczej jego firma, aby tylko zbankrutowała. Wyobraź sobie, że on MUSI dać urlopy pracownikom, chociaż oni nie chcą! To jest normalne? Że ani pracodawca, ani pracownik nie chce, jedynie rząd chce, co by się biedaczek nie zapracował na śmierć. Dalej   jest zmora podatkowa, nie wystarczy, że płaci te 20%, musi kupować winietki, płacić jakiś idiotyzm od spalin, przy wjeździe na autostrady (których prawie wcale nie ma), poza tym w ropie połowa ceny to podatek itd. Dalej mamy kontrolę, czy przypadkiem kierowca-kryminalista nie jechał więcej godzin, niż można. Teraz wprowadzono tachografy elektroniczne i zgadnijcie - TRZEBA specjalną kartę wyrobić, cena 200zł, dla każdego z kierowców. W między czasie ojciec musiał robić certyfikat, inaczej by firmę pozamykali (zwyczajny egzamin, pytania sprawdzające czy właściciel firmy przypadkiem nie wykorzystuje pracowników, oczywiście sam egzamin oraz wydanie certyfikatu było płatne).

Cytuj
Doskonały punkt programu. Dzieciaki z patologicznych rodzin zgniją dzięki temu w pierdlu albo zostaną alkoholikami jak ich rodzice. Genialne!
Tutaj wracamy do tego, że ludzie nie są gotowi na wzięcie odpowiedzialności za swoje życie, za życie swoich dzieci. Ja to wiem, ale czemu, gdy ja jestem w stanie wziąć odpowiedzialność, to nie mogę. Muszę płacić ZUS, który swoją drogą z obecnych wpłat wypłaca emerytury na bieżąco.

Z Unią Europejską niepokojące jest np. to, że wielki Trybunał nałożył karę na Francję, że jakiś tam sąd nie pozwolił lesbijce adoptować dziecka.

Tarniak, mi się coś kojarzy, że Ty byłeś zwolennikiem podatku liniowego?

« Ostatnia zmiana: Lutego 08, 2008, 20:14:36 pm wysłana przez setezer »

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1512 dnia: Lutego 08, 2008, 20:32:52 pm »
"Politycy" Unii Polityki Realnej zamiast bajdurzyć bez jakiegokolwiek związku z rzeczywistością o nierealnych dyrdymałach powinni najpierw sami zadbać o choćby tak podstawową sprawę jak minimalny próg wyborczy...  :cool:

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1513 dnia: Lutego 08, 2008, 20:38:27 pm »
Obiecując to, z czym się nie zgadzają?

Tarniak

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1514 dnia: Lutego 08, 2008, 23:34:20 pm »
@tarniak
demokracji nie uczymy się 9 a 19 lat:P
No, o to mi chodziło, tylko z matmy słabo. :lol:

Cytat: setezer
Byłaby karkołomna, ale sprawiedliwa. Czy to dobrze, że ludzie są zmuszani do płacenia ZUS-u? Dobrze, ponieważ gdyby nie było przymusu, to by zdychali z głodu po skończeniu zarabiania. A co z ludźmi, którzy potrafią zadbać o swoje życie, o swoją przyszłość? Oni muszą też płacić, dla "sprawiedliwości".
Tak, jednakoż UPR nie proponuje dualizmu w tej sprawie. Dla nich sprawa jest jednobiegunowa. Zdecydowanie lepszym wyjściem byłaby po prostu procedura polegajaca na złożeniu wniosku, w którym rezygnowałoby się z państwowego ubezpieczenia.


Cytuj
Tarniak, mi się coś kojarzy, że Ty byłeś zwolennikiem podatku liniowego?
Owszem, wciąż jednak nie mam wyrobionego zdania na ten temat. Z jednej strony mamy podatek progresywny. który jest korzystniejszy dla uboższych, z drugiej liniowy, który jest korzystniejszy dla warstw bogatszych. Jeden likwiduje w niewielki sposób nierówność społeczną, drugi zaś jest sprawiedliwy wobec wszystkich. A wszystkiemu winny jest kapitalizm ;). Tak poważnie, dla mnie sprawa formy podatku jest kotrowersyjna jak aborcja i jak zacznę pracować już na stałe, moja opinia się wykrystalizuje.

Cytat: setezer
Ojciec, ohydny prywaciarz, co się dorobił na bólu innych, wyobraź sobie jest przez system nieustannie ciągnięty w dół, a raczej jego firma, aby tylko zbankrutowała.
To, że skręcam w lewo nie robi ze mnie komunisty, który wszędzie widzi walkę klas, jest za nacjonalizacją całego przemysłu i gospodarką w 100% centralnie planowaną. Wiadomo, że pewne rzeczy wymagają regulacji, co nie znaczy, że gdyby partia lewicowa doszła do władzy Twój ojciec płaciłby jeszcze więcej absurdlanych podatków.

Cytat: setezer
Wyobraź sobie, że on MUSI dać urlopy pracownikom, chociaż oni nie chcą!
Setezer, proszę Cię. NIKT przy zdrowych zmysłach nie odmówi płatnego urlopu.

Cytat: setezer
Dalej mamy kontrolę, czy przypadkiem kierowca-kryminalista nie jechał więcej godzin, niż można.
Błąd. Bardzo dobrze, że jest coś takiego jak tachograf i są specjalne kontrole. Jesteś kierowcą, więc wiesz, że w długiej trasie człowiek się męczy, traci refleks i zdolność do szybkiego reagowania. Nie wspominam nawet o fakcie, że niektórzy zasypiają, powodując ciężkie wypadki. Przy wypadkach z ciężarówkami, mało kto wychodzi żywy. Przykro mi, jeśli tirowcom to nie pasuje polecam przekwalifikowanie. Jeśli pracodawcy to nie pasuje, może warto zmienić sektor rynkowy? W tej sytuacji NIE powinno być większych ustępstw.

Cytat: setezer
Teraz wprowadzono tachografy elektroniczne i zgadnijcie - TRZEBA specjalną kartę wyrobić, cena 200zł, dla każdego z kierowców.
Cóż, rozwój techniki, na to TEŻ nie da się nic poradzić. A, że to bez sensu, to ja doskonale wiem, tak samo bez sensu jak fakt, że cała państwowa administracja jest postawiona na Windowsie i sieciowych pakietach za ciężkie pieniądze. Zastanawiam się ile milionów wskoczyłoby do skarbu państwa, gdyby ktoś pomyślał, wzorem naszych znajomków z zachodu o przerzucenie się na dystrybucje linuxowe, ale to tylko taka dygresja.

Cytat: setezer
W między czasie ojciec musiał robić certyfikat, inaczej by firmę pozamykali (zwyczajny egzamin, pytania sprawdzające czy właściciel firmy przypadkiem nie wykorzystuje pracowników, oczywiście sam egzamin oraz wydanie certyfikatu było płatne).
To, że Twój ojciec jest dobrym pracodawcą nie znaczy, że wszyscy tak są. Pracuję w wakacje i często w weekendy w pewnej hurtowni i u producenta artykułów wod. kan co. To co widzę u niektórych kontrahentów to jest jakaś paranoja. Zero kwalifikacji, wały na każdym możliwym kroku i bucowatość pracodawców zakrawa o jakiś absurd. O zasadach BHP nie wspominam... :???:

"Politycy" Unii Polityki Realnej zamiast bajdurzyć bez jakiegokolwiek związku z rzeczywistością o nierealnych dyrdymałach powinni najpierw sami zadbać o choćby tak podstawową sprawę jak minimalny próg wyborczy...  :cool:
Doskonałe podsumowanie.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1515 dnia: Lutego 09, 2008, 01:31:31 am »
Cytuj
Zastanawiam się ile milionów wskoczyłoby do skarbu państwa, gdyby ktoś pomyślał, wzorem naszych znajomków z zachodu o przerzucenie się na dystrybucje linuxowe, ale to tylko taka dygresja.

Litości... od 9 lat komputeryzowany jest ZUS, a w chwili obecnej jeszcze nic nie działa.
Ostatnio czytałem że Francuska policja przerzuca się na linuxa właśnie- i to jest postęp.

Swoją drogą to niesamowite- przez 9 lat wydać setki mln. zł i aby nic nie było? Gdzie są jakiekolwiek serwery? To jakaś malwersacja finansowa- i to taka, która zapisze się w podręcznikach histori.

Cytuj
Pracuję w wakacje i często w weekendy w pewnej hurtowni i u producenta artykułów wod. kan co.

Mogę powiedzieć że to chyba jeden z najbardziej łapówkarskich i ustawionych pod "kolesiostwo" segment rynku.
Bo jak konkurować z firmami, które startują do przetargu z ceną kosztorysu 100 tys. np, a sam koszt materiałów w cenach hurtowych to np. 120tys? A gdzie jeszcze robocizna i sprzęt? I naklady/zysk dla wykonawcy?
Tylko w Polsce firmy robią takie prace nie zarabiając, ale dokladając do interesu- no cud nad wisłą.
Oczywiście to one wygrywają przetargi, bo we wszystkich aktualnie czynnikiem decydującym jest cena wykonania robót- w 95% od tego zależy wybór. W pozostałych 5 jest dopiero jakość wykonania, gwarancja.
A róbcie cokolwiek dla Wojskowej Agencji Mieszkaniowej- dostaniecie pieniądze po 10 latach.
 
« Ostatnia zmiana: Lutego 09, 2008, 01:40:53 am wysłana przez _Music »

VaaKo

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2007
  • Wiadomości: 1 583
  • Reputacja: 44
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1516 dnia: Lutego 09, 2008, 01:50:39 am »
"Politycy" Unii Polityki Realnej zamiast bajdurzyć bez jakiegokolwiek związku z rzeczywistością o nierealnych dyrdymałach powinni najpierw sami zadbać o choćby tak podstawową sprawę jak minimalny próg wyborczy...  :cool:
Dobrze że przynajmniej nie raczą nas chorobami tropikalnymi, jak to robi lewica.

"powinni najpierw sami zadbać o choćby tak podstawową sprawę jak minimalny próg wyborczy"
Uważaj żeby taki los, nie spotkał Lid'ów itp. :lol: bo im naród mądrzejszy, tym słabsza lewica :cool: a role mogą się jeszcze odwrócić.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1517 dnia: Lutego 09, 2008, 02:13:27 am »
Cytuj
bo im naród mądrzejszy, tym słabsza lewica

Hmm?
Dziwne stwierdzenie.

VaaKo

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2007
  • Wiadomości: 1 583
  • Reputacja: 44
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1518 dnia: Lutego 09, 2008, 06:11:16 am »
Patrząc na Polskę powojenną można wysnuć pewne teorie ;) niemniej przytoczone stwierdzenie, to swego rodzaju szpila ;)   ponieważ jak wiadomo, tylko Leenk i jego lewicowe poglądy są "najprawdziwszą prawdą" a zarazem są bardziej realne, niż rzeczywistość...  pozostali opowiadają tylko o dyrdymałach, lub tak zwane "głupotki"

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1519 dnia: Lutego 09, 2008, 08:43:45 am »
Cytat: tarniak
Tak, jednakoż UPR nie proponuje dualizmu w tej sprawie. Dla nich sprawa jest jednobiegunowa. Zdecydowanie lepszym wyjściem byłaby po prostu procedura polegajaca na złożeniu wniosku, w którym rezygnowałoby się z państwowego ubezpieczenia.
Gdyby był "dualizm" to nikt z bogatych nie płaciłby ZUS-u, a co za tym idzie, ta instytucja nie miałaby pieniędzy na biednych.

Cytat: tarniak
Owszem, wciąż jednak nie mam wyrobionego zdania na ten temat. Z jednej strony mamy podatek progresywny. który jest korzystniejszy dla uboższych, z drugiej liniowy, który jest korzystniejszy dla warstw bogatszych. Jeden likwiduje w niewielki sposób nierówność społeczną, drugi zaś jest sprawiedliwy wobec wszystkich. A wszystkiemu winny jest kapitalizm ;). Tak poważnie, dla mnie sprawa formy podatku jest kotrowersyjna jak aborcja i jak zacznę pracować już na stałe, moja opinia się wykrystalizuje.
Popatrzmy na to tak - osoba A zarabia 1.000, B 10.000, C 100.000. Pierwsza osoba płaci 19% podatku, czyli 190zł. Druga 30% czyli 3000zł, zaś trzecia 40%, czyli 40tysięcy. Jak widać jest to skrajnie niesprawiedliwe, ale w rzeczywistości jest to lekko złagodzone (po przekroczeniu pewnej sumy dochodów jest stała suma podatku + 19%, 30% lub 40% z zysku powyżej tej kwoty)

Dalej mamy podatek liniowy, każdy płaci powiedzmy 19%. 150zł - 1500zł oraz 15000zł. Czy to jest sprawiedliwe? Także niech ludzie nie wykrzykują, że tylko podatek progresywny jest korzystny dla warstw biednych, a liniowy dla bogatych. Przecież oni i tak płacą dużo, dużo więcej.

Cytat: tarniak
To, że skręcam w lewo nie robi ze mnie komunisty, który wszędzie widzi walkę klas, jest za nacjonalizacją całego przemysłu i gospodarką w 100% centralnie planowaną. Wiadomo, że pewne rzeczy wymagają regulacji, co nie znaczy, że gdyby partia lewicowa doszła do władzy Twój ojciec płaciłby jeszcze więcej absurdlanych podatków.
Może i nie, ale jest prawdopodobieństwo, że tak. Jakiś durny podatek od niszczenia dróg oraz łamania gałęzi.

Cytat: tarniak
Setezer, proszę Cię. NIKT przy zdrowych zmysłach nie odmówi płatnego urlopu.
Jako kierowca gość nie zarabia stałej kwoty. Raz. gdy jeździ dużo, to wyciągnie 4tysiące, a czasem 1500zł. Na płatnym urlopie nie dostanie 4 tysięcy.

Cytat: tarniak
Błąd. Bardzo dobrze, że jest coś takiego jak tachograf i są specjalne kontrole. Jesteś kierowcą, więc wiesz, że w długiej trasie człowiek się męczy, traci refleks i zdolność do szybkiego reagowania. Nie wspominam nawet o fakcie, że niektórzy zasypiają, powodując ciężkie wypadki. Przy wypadkach z ciężarówkami, mało kto wychodzi żywy. Przykro mi, jeśli tirowcom to nie pasuje polecam przekwalifikowanie. Jeśli pracodawcy to nie pasuje, może warto zmienić sektor rynkowy? W tej sytuacji NIE powinno być większych ustępstw.
Znowu wracamy do odpowiedzialności. Kierowca, który czuje się zmęczony, to oczywiste, staje i odpoczywa. Nie ma rady na samobójców, co jadą dwa razy tyle, ile mogą. A przepraszam, jest rada - WSZYSTKICH zmusić do jeżdżenia określonej liczby godzin i odbywania określonej ilości minut. W praktyce wygląda to tak, że wszyscy oszukują tachograf, a gdy już wybije przerwa to idą na papierosa. Nie można wszystkich zrównywać, przecież dla jednych jazda 16 godzin to żaden wyczyn, robi sobie np. przerwy 10-minutowe co 4 godziny. Sam dysponuje swoim czasem. Niemniej określonego czasu nie da się zmienić, problem tkwi w ludziach, którzy nie znają umiaru. Dosłownie jak z alkoholem.

Cytuj
Cóż, rozwój techniki, na to TEŻ nie da się nic poradzić. A, że to bez sensu, to ja doskonale wiem, tak samo bez sensu jak fakt, że cała państwowa administracja jest postawiona na Windowsie i sieciowych pakietach za ciężkie pieniądze. Zastanawiam się ile milionów wskoczyłoby do skarbu państwa, gdyby ktoś pomyślał, wzorem naszych znajomków z zachodu o przerzucenie się na dystrybucje linuxowe, ale to tylko taka dygresja.
Głównie miałem na myśli to, że za te karty trzeba było wyłożyć konkretną kasę. Przecież przy takiej ilości podatków nie powinno być dodatkowych opłat. Tak samo z dowodem osobistym. Dlaczego należy płacić za niego? Dobre jest też z prawo jazdy, egzamin to jakieś 150zł, a potem jeszcze 50zł za wydanie (jak pamiętacie egzamin wygląda tak - 5minut przy komputerze, 5minut gość objaśnia, 10minut na placu, 50 minut na mieście).

Inna sprawa, że te super nowoczesne tachografy już złamano i można na nich jeszcze lepiej oszukiwać, niż na tych starych.

Słowem podsumowania - jestem gorącym zwolennikiem, aby każdy człowiek brał życie w swoje ręce.
« Ostatnia zmiana: Lutego 09, 2008, 08:45:18 am wysłana przez setezer »