Autor Wątek: [archiwum] Odp: POLITYKA  (Przeczytany 651312 razy)

0 użytkowników i 85 Gości przegląda ten wątek.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1960 dnia: Marca 23, 2008, 18:06:24 pm »
Wszyscy, popierający aborcję (cześć _Music), szkoda, że sami nie zostali wyskrobani.

Soul hunter 16

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2007
  • Wiadomości: 5 787
  • Reputacja: 60
  • Two different souls in one body.Which one is mine?
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1961 dnia: Marca 23, 2008, 18:16:06 pm »
Według mnie aborcja może się przydać jeżeli ktoś nie chce dziecka to nie lepiej usunąć ciąże niż poźniej dziecko ma wyrzucić na śmietnik(był chyba taki przypadek) lub oddać do domu dziecka a dziecko później cierpi bez rodziców czy też rodzice alkoholicy na tyle się zapili że zapomnieli o dziecku co poźniej prowadzi do tragedii.Tak samo z eutanazją ja jestem za bo jeżeli miałbym być sparaliżowany aparatura miałaby mnie podtrzymywać to JA dziękuje za takie życie(o ile można to nazwać życiem) wolałbym żeby mnie odcieli.

+Centylion+

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2006
  • Wiadomości: 1 404
  • Reputacja: 12
  • Nałogowo wpierdalam cebule.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1962 dnia: Marca 23, 2008, 18:24:19 pm »
Wszyscy, popierający aborcję (cześć _Music), szkoda, że sami nie zostali wyskrobani.
Tu się nie zgodzę cokolwiek by nie mówili dobrze, że nie zostali wyskrobani, bo właśnie po to nie zostali żeby mogli powiedzieć to, co teraz myślą. Ponieważ właśnie z przyjmowania wolności jako bezwarunkową wartość wynika sprzeciw wobec aborcji!
W grach wideo najbardziej realistyczną rzeczą jest niewidzialna ściana.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1963 dnia: Marca 23, 2008, 18:26:55 pm »
Według mnie aborcja może się przydać jeżeli ktoś nie chce dziecka to nie lepiej usunąć ciąże niż poźniej dziecko ma wyrzucić na śmietnik(był chyba taki przypadek) lub oddać do domu dziecka a dziecko później cierpi bez rodziców czy też rodzice alkoholicy na tyle się zapili że zapomnieli o dziecku co poźniej prowadzi do tragedii.Tak samo z eutanazją ja jestem za bo jeżeli miałbym być sparaliżowany aparatura miałaby mnie podtrzymywać to JA dziękuje za takie życie(o ile można to nazwać życiem) wolałbym żeby mnie odcieli.

http://wiadomosci.onet.pl/1712101,12,litwini_przeciwni_zakazowi_aborcji,item.html

Popatrz w jakiej grupie jest najwięcej zwolenników aborcji.

Tu się nie zgodzę cokolwiek by nie mówili dobrze, że nie zostali wyskrobani, bo właśnie po to nie zostali żeby mogli powiedzieć to, co teraz myślą. Ponieważ właśnie z przyjmowania wolności jako bezwarunkową wartość wynika sprzeciw wobec aborcji!

Ok, przesadziłem, ale może dobrze by było, gdyby pomyśleli, że ich ktoś kiedyś też mógł wyskrobać.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1964 dnia: Marca 23, 2008, 18:27:44 pm »
Najwyższy czas.

No nie wiem, czy to takie dobre, żeby ktoś narzucał to naszemu społeczeństwu. Wydaje mi się, że to powinna być raczej decyzja społeczeństwa, a nie narzucony odgórnie rozkaz.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1965 dnia: Marca 23, 2008, 18:42:09 pm »
Społeczeństwo polskie do tego samo nie dojdzie (za dużo propagandy pisowskiej i maryjnej)- trzeba wprowadzić i sami się przekonają że to dobra rzecz.

+Centylion+

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2006
  • Wiadomości: 1 404
  • Reputacja: 12
  • Nałogowo wpierdalam cebule.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1966 dnia: Marca 23, 2008, 18:47:40 pm »
Zgadzam się "prawdę" trzeba wprowadzać stopniowo zacznijmy od zabijania dzieci w poszczególnych województwach nawet nie muszą być narodzone proponuje schemat ciężarna vs bokser…
W grach wideo najbardziej realistyczną rzeczą jest niewidzialna ściana.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1967 dnia: Marca 23, 2008, 18:49:57 pm »
Społeczeństwo polskie do tego samo nie dojdzie (za dużo propagandy pisowskiej i maryjnej)- trzeba wprowadzić i sami się przekonają że to dobra rzecz.

To się nazywa demokracja...

Swoją drogą mógłbyś nie nazywać religii propagandą  :???:

Miazga

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2003
  • Wiadomości: 3 839
  • Reputacja: 0
  • lol pozdro rasta power
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1968 dnia: Marca 23, 2008, 18:55:10 pm »
A co to, religia ma jakieś specjalne przywileje? Prawa? Nie można powiedzieć o niej złego slowa, bo Twoje uczucia religijne zostaną urażone? Religia to propaganda i już, ja też tak uważam, i jeśli godzę tym w twoje uczucia religijne, to trudno - ty godzisz w moje uczucia polityczne często nazywając PO w mało przyjazny sposób. Ale się tym nie przejmujesz, bo o polityce można dyskutować w zażarty sposób, a powiedzieć coś nieprzychylnego na temat religii - to już zbrodnia, kara, brak wychowania oponenta, tak? BUUUUUUUUUERK.

No, sorry za offtop, ale musiałem to napisać :P
« Ostatnia zmiana: Marca 23, 2008, 18:57:16 pm wysłana przez Miazga »

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1969 dnia: Marca 23, 2008, 19:02:17 pm »
Zgadzam się "prawdę" trzeba wprowadzać stopniowo zacznijmy od zabijania dzieci w poszczególnych województwach nawet nie muszą być narodzone proponuje schemat ciężarna vs bokser…

Hę?
Tja... w Polsce właśnie temat aborcji sprowadza się do takiego poziomu.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1970 dnia: Marca 23, 2008, 19:06:41 pm »
Hę?
Tja... w Polsce właśnie temat aborcji sprowadza się do takiego poziomu.

Tak ciężko pojąć, że dla niektórych (na szczęście większości polskiego społeczeństwa) zabijanie nienarodzonych dzieci jest niedopuszczalne i takiego tematu zwyczajnie nie ma?

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1971 dnia: Marca 23, 2008, 19:07:10 pm »
Nie czaję o co chodzi tej radzie.

Przecież w Polsce aborcja ma się znakomicie i jest to rozwiązane rewelacyjnie. Nazywa się to tylko inaczej, najczęściej "wywoływanie miesiączki" albo leczenie "wszystkich problemów ginekologicznych" czy inne takie. 

Co więcej promuje jedyny zdrowy kapitalistyczny model życia - aborcja jest w pełni osiągalna dla bogatych, a durne biedaki niech się w końcu nauczą że trzeba zarabiać na siebie i na swoje skrobanki.

Ale najważniejsze jest to że jednocześnie prawicowe oszołomy mają spokojne sumienie i mogą udawać przed swoim elektoratem że w Polsce aborcji nie ma...  :cool:

Gerro31

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-02-2006
  • Wiadomości: 4 700
  • Reputacja: 35
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1972 dnia: Marca 23, 2008, 19:09:22 pm »
Hę?
Tja... w Polsce właśnie temat aborcji sprowadza się do takiego poziomu.

Tak ciężko pojąć, że dla niektórych (na szczęście większości polskiego społeczeństwa) zabijanie nienarodzonych dzieci jest niedopuszczalne i takiego tematu zwyczajnie nie ma?

Ja jestem tylko ciekawy, ilu z tych, którzy są przeciwko aborcji, zdecydowałoby się wychowywac dzieci, jeśli by rzeczywiście wpadli. Na pewno byliby i tacy, bo wiara czasem przysłania rozsądek- w Zawierciu był kiedyś przypadek, kiedy dziecko potrzebowało transfuzji krwi, ale matka nie zgodziła się, bo to niezgodne z jej religią. :-x

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1973 dnia: Marca 23, 2008, 19:11:16 pm »
Problem aborcji jest niestety bardzo mocno podszyty u nas hipokryzją. Oraz ideologią przypominającą mi nieco podejście fundamentalistów islamskich do karykatur Mahometa.

Przede wszystkim zakaz wykonywania podobnych zabiegów nie jest w stanie moim zdaniem uratować życia nienarodzonym istotom. Bo to wcale nie znaczy, że nie zostanie przeprowadzony. Osoby które są na tyle zdesperowane, aby go przeprowadzić znajdą sposób. Jednak zakaz sprawia, że są spychane do podziemia, które nie jest regulowane w żaden sposób. Nikt nie musi tam gwarantować żadnego poziomu usług i wcale nie jest powiedziane, że nie będzie to szkodliwe. Że nie wyrządzi poszczególnym kobietom krzywdy. Tylko, że oczywiście lepiej skazywać je na odpowiedzialność zbiorową i zmuszać do postępowania w ten sposób.

Bo najwięcej do powiedzenia mają w tej sprawie mają do powiedzenia ci których nigdy nie będzie to dotyczyć - księża i politycy. Chodzi wyłącznie o własne korzyści i interesy. Kościół zakazuje podobnych rzeczy ze względów ideologicznych, bo musi uzbierać wiernych w kościołach - a politycy chcą tych samych wiernych wykorzystać w celach wyborczych.Żadnej z tych stron nie interesuje dobro samych kobiet, to dla nich wyłącznie mięso, które ma rodzić i niczego więcej nie robić.

Sam problem aborcji jednak lepiej jest u nas zdemonizować, niż przeprowadzić rzeczową dyskusję na jego temat. Gdyż fakt iż w prawie jest możliwość przeprowadzenia czegoś podobnego, wcale nie oznacza konieczności jego przeprowadzania. Nie jest w stanie nikogo do czegoś podobnego zmusić. Sprawia jedynie, że podobne zabiegi - które i tak mają miejsce - są przeprowadzane w fachowych warunkach, przez wyspecjalizowanych ludzi.

A inna sprawa, to fakt, że edukacja seksualna u nas nie istnieje - i dla kościoła oraz związanych z nich polityków jest lepiej, żeby tak zostało. W końcu po co informować jak się ustrzec przed wpadką? Na co komu taka wiedza? Wyborcy górą, a młodzież do szkół, lepiej nie zaprzątać im głów sprawami, które ich nie powinny dotyczyć.


Szczerze mówiąc jestem ciekaw, czy te wszystkie osoby, które tak chętnie na to narzekają, same wzięłyby dzieciaka pod swoje skrzydła i się ożeniły, aby i matce zagwarantować odpowiedni poziom życia? Hę?

+Centylion+

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2006
  • Wiadomości: 1 404
  • Reputacja: 12
  • Nałogowo wpierdalam cebule.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1974 dnia: Marca 23, 2008, 19:13:52 pm »
Ja np., jeśli jestem przeciw aborcji i niema to nic wspólnego z religią, bo wiem, że jako chrześcijaninowi bardzo mi się opłaca aborcja (przynajmniej w Polsce). A to, dlatego iż zdecydowana większość ludzi ma poglądy takie jak rodzice, więc to jest prosty rachunek, ale tu nie o to chodzi…
Zgadzam się "prawdę" trzeba wprowadzać stopniowo zacznijmy od zabijania dzieci w poszczególnych województwach nawet nie muszą być narodzone proponuje schemat ciężarna vs bokser…

Hę?
Tja... w Polsce właśnie temat aborcji sprowadza się do takiego poziomu.
Poziom nie poziom bla bla bla panie inteligent tu właśnie o to chodzi!
Nie czaję o co chodzi tej radzie.

Przecież w Polsce aborcja ma się znakomicie i jest to rozwiązane rewelacyjnie. Nazywa się to tylko inaczej, najczęściej "wywoływanie miesiączki" albo leczenie "wszystkich problemów ginekologicznych" czy inne takie. 

Co więcej promuje jedyny zdrowy kapitalistyczny model życia - aborcja jest w pełni osiągalna dla bogatych, a durne biedaki niech się w końcu nauczą że trzeba zarabiać na siebie i na swoje skrobanki.

Ale najważniejsze jest to że jednocześnie prawicowe oszołomy mają spokojne sumienie i mogą udawać przed swoim elektoratem że w Polsce aborcji nie ma...  :cool:

Masz coś komuś do zarzucenia czy tylko tak pierdzielisz?
W grach wideo najbardziej realistyczną rzeczą jest niewidzialna ściana.

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1975 dnia: Marca 23, 2008, 19:15:57 pm »
Cytuj
Ja jestem tylko ciekawy, ilu z tych, którzy są przeciwko aborcji, zdecydowałoby się wychowywac dzieci, jeśli by rzeczywiście wpadli.

Podejrzewam, że szybko daliby pod stołem, a potem wróciliby do wypisywania, jaka to aborcja jest zła i do bani. Grunt, żeby dotyczyło to innych.

Gerro31

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-02-2006
  • Wiadomości: 4 700
  • Reputacja: 35
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1976 dnia: Marca 23, 2008, 19:19:32 pm »
Nie byłoby czasem dobrze dac wybór ludziom? Zrobic tak, by aborcja była legalna- ci, którzy wierzą, wychowywaliby przecież niechciane dzieciaki, bo tak im religia nakazuje; niewierzący natomiast, bo przecież tacy są :lol:, poddaliby aborcji.

+Centylion+

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2006
  • Wiadomości: 1 404
  • Reputacja: 12
  • Nałogowo wpierdalam cebule.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1977 dnia: Marca 23, 2008, 19:20:10 pm »
Problem aborcji jest niestety bardzo mocno podszyty u nas hipokryzją. Oraz ideologią przypominającą mi nieco podejście fundamentalistów islamskich do karykatur Mahometa.

Przede wszystkim zakaz wykonywania podobnych zabiegów nie jest w stanie moim zdaniem uratować życia nienarodzonym istotom. Bo to wcale nie znaczy, że nie zostanie przeprowadzony. Osoby które są na tyle zdesperowane, aby go przeprowadzić znajdą sposób. Jednak zakaz sprawia, że są spychane do podziemia, które nie jest regulowane w żaden sposób. Nikt nie musi tam gwarantować żadnego poziomu usług i wcale nie jest powiedziane, że nie będzie to szkodliwe. Że nie wyrządzi poszczególnym kobietom krzywdy. Tylko, że oczywiście lepiej skazywać je na odpowiedzialność zbiorową i zmuszać do postępowania w ten sposób.

Bo najwięcej do powiedzenia mają w tej sprawie mają do powiedzenia ci których nigdy nie będzie to dotyczyć - księża i politycy. Chodzi wyłącznie o własne korzyści i interesy. Kościół zakazuje podobnych rzeczy ze względów ideologicznych, bo musi uzbierać wiernych w kościołach - a politycy chcą tych samych wiernych wykorzystać w celach wyborczych.Żadnej z tych stron nie interesuje dobro samych kobiet, to dla nich wyłącznie mięso, które ma rodzić i niczego więcej nie robić.

Sam problem aborcji jednak lepiej jest u nas zdemonizować, niż przeprowadzić rzeczową dyskusję na jego temat. Gdyż fakt iż w prawie jest możliwość przeprowadzenia czegoś podobnego, wcale nie oznacza konieczności jego przeprowadzania. Nie jest w stanie nikogo do czegoś podobnego zmusić. Sprawia jedynie, że podobne zabiegi - które i tak mają miejsce - są przeprowadzane w fachowych warunkach, przez wyspecjalizowanych ludzi.

A inna sprawa, to fakt, że edukacja seksualna u nas nie istnieje - i dla kościoła oraz związanych z nich polityków jest lepiej, żeby tak zostało. W końcu po co informować jak się ustrzec przed wpadką? Na co komu taka wiedza? Wyborcy górą, a młodzież do szkół, lepiej nie zaprzątać im głów sprawami, które ich nie powinny dotyczyć.


Szczerze mówiąc jestem ciekaw, czy te wszystkie osoby, które tak chętnie na to narzekają, same wzięłyby dzieciaka pod swoje skrzydła i się ożeniły, aby i matce zagwarantować odpowiedni poziom życia? Hę?
Śmiech na sali to i zabijanie dorosłych ludzi nie powinno być zakazane! Jeśli jesteś libertarianinem to mogę podyskutować, jeśli nie to śmiech!
W grach wideo najbardziej realistyczną rzeczą jest niewidzialna ściana.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1978 dnia: Marca 23, 2008, 19:21:48 pm »
@Lesiu - Zapewniam Cię, że na pewno zdecydowałbym się wychowywać dziecko. Chyba wolałbym nawet zostać samotnym ojcem, niż pozwolić dziewczynie usunąć. I gówno ma do tego religia. Chodzi tylko i wyłącznie moje sumienie, moralność.

Dokąd zmierzasz Europo? Kartą Praw Podstawowych zakazujesz kary śmierci dla morderców, a nawołujesz do zabijania niewinnych, nienarodzonych dzieci  :shock:

Gerro31

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-02-2006
  • Wiadomości: 4 700
  • Reputacja: 35
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1979 dnia: Marca 23, 2008, 19:25:55 pm »
Chodzi tylko i wyłącznie moje sumienie, moralność.

Twoje sumienie i Twoją moralnośc. W sumie gówno powinno Cię obchodzic, czy ktoś pozwoli na aborcję, bo to jego życie i tylko on będzie odpowiadał przed swoim sumieniem i, jeśli istnieje, przed Bogiem.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1980 dnia: Marca 23, 2008, 19:26:36 pm »
Cytuj
Nie byłoby czasem dobrze dac wybór ludziom?
Najrozsądniej dać wybór. A jednocześnie jak najbardziej edukować. A Kościół powinien robić co tylko może żeby pokazać ludziom że aborcja to zło. Robić wszystko żeby pomóc tym dziewczynom zanim wpadną na pomysł aborcji.
Ale najłatwiej oficjalnie zakazać i udawać że problemu już nie ma.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1981 dnia: Marca 23, 2008, 19:27:51 pm »
Poziom nie poziom bla bla bla panie inteligent tu właśnie o to chodzi!

Dziękuję, za nazwanie mnie inteligentem 8).
Tu nie o to chodzi, żeby teraz robić rzeź nienarodzonych dzieci, bo o, taką ktoś ma zachciankę. Tak samo nie jest dla mnie dobrym argumentem "wpadka", bo od tego są domy dziecka, by wychowywać takie dzieci (inna sprawa, że poziom owych domów dziecka w Polsce jest cholernie niski, a rodziny zastępcze to u nas dopiero raczkują).
Chodzi o to, że są przypadki, gdy aborcja jest jedynym wyjściem, by uratować życie/zdrowie matki. Z tym, że jak widać nikogo nie interesuje życie kobiety, bo przecież, jak napisał LesiuGR, to tylko worek do wyrzucania z siebie dzieci ;/.


Cytuj
Masz coś komuś do zarzucenia czy tylko tak pierdzielisz?

Trzeba być ślepym by mówić, że aborcji w Polsce nie ma. Jest, i to na szeroką skalę (wystarczy poczytać ogłoszenia reklamowe). Z tym, że zamiast w czystych klinikach robione są w jakichś zakładach, gdzie prócz usunięcia ciąży kobieta nabawi się jeszcze niejednego syfu. Ale znowu - życie i zdrowie kobiety się przecież nie liczy.
« Ostatnia zmiana: Marca 23, 2008, 19:29:34 pm wysłana przez Mr_Zombie »
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1982 dnia: Marca 23, 2008, 19:31:01 pm »
Cytuj
Przecież w Polsce aborcja ma się znakomicie i jest to rozwiązane rewelacyjnie. Nazywa się to tylko inaczej, najczęściej "wywoływanie miesiączki" albo leczenie "wszystkich problemów ginekologicznych" czy inne takie.

No ale dla przeciwników aborcji takie praktyki są pomijane w statystykach- na zasadzie jeśli się o nich nie mówi, to tego nie ma.
Nie zrozumieją, że cała sprawa o legalizację aborcji polega głównie na wyciagnieciu tych praktyk z podziemi i zapewnienie jakiegoś ludzkiego poziomu, tak by nie było po tym np. komplikacji.

W 101% zgadzam się z Krzychem Ayanami.

Cytuj
a nawołujesz do zabijania niewinnych, nienarodzonych dzieci  

Nie zabija się dzieci, tylko zygoty.

+Centylion+

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2006
  • Wiadomości: 1 404
  • Reputacja: 12
  • Nałogowo wpierdalam cebule.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1983 dnia: Marca 23, 2008, 19:33:12 pm »
Cytuj
Nie byłoby czasem dobrze dac wybór ludziom?
Najrozsądniej dać wybór. A jednocześnie jak najbardziej edukować. A Kościół powinien robić co tylko może żeby pokazać ludziom że aborcja to zło. Robić wszystko żeby pomóc tym dziewczynom zanim wpadną na pomysł aborcji.
Ale najłatwiej oficjalnie zakazać i udawać że problemu już nie ma.
To tak jak by powiedzieć, że zabije Pana pod pseudonimem Lennk i to jest tylko mój moralny problem i kij wam do tego zgadzasz się panie, Lennk?
Poziom nie poziom bla bla bla panie inteligent tu właśnie o to chodzi!

Dziękuję, za nazwanie mnie inteligentem 8).
Tu nie o to chodzi, żeby teraz robić rzeź nienarodzonych dzieci, bo o, taką ktoś ma zachciankę. Tak samo nie jest dla mnie dobrym argumentem "wpadka", bo od tego są domy dziecka, by wychowywać takie dzieci (inna sprawa, że poziom owych domów dziecka w Polsce jest cholernie niski, a rodziny zastępcze to u nas dopiero raczkują).
Chodzi o to, że są przypadki, gdy aborcja jest jedynym wyjściem, by uratować życie/zdrowie matki. Z tym, że jak widać nikogo nie interesuje życie kobiety, bo przecież, jak napisał LesiuGR, to tylko worek do wyrzucania z siebie dzieci ;/.


Cytuj
Masz coś komuś do zarzucenia czy tylko tak pierdzielisz?

Trzeba być ślepym by mówić, że aborcji w Polsce nie ma. Jest, i to na szeroką skalę (wystarczy poczytać ogłoszenia reklamowe). Z tym, że zamiast w czystych klinikach robione są w jakichś zakładach, gdzie prócz usunięcia ciąży kobieta nabawi się jeszcze niejednego syfu. Ale znowu - życie i zdrowie kobiety się przecież nie liczy.
Ale pewnie, że są przypadki, dobrej woli człowieku, ale zabójstw też są przypadki, co z tego po prostu zabijanie to nie rozwiązanie tylko pozbycie problemu
« Ostatnia zmiana: Marca 23, 2008, 19:35:58 pm wysłana przez +Centylion+ »
W grach wideo najbardziej realistyczną rzeczą jest niewidzialna ściana.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1984 dnia: Marca 23, 2008, 19:36:31 pm »
Twoje sumienie i Twoją moralnośc. W sumie gówno powinno Cię obchodzic, czy ktoś pozwoli na aborcję, bo to jego życie i tylko on będzie odpowiadał przed swoim sumieniem i, jeśli istnieje, przed Bogiem.

Wybacz, że jestem przeciwny legalizacji zabijania.

Nie zabija się dzieci, tylko zygoty.

Po prostu wspaniałe, naukowe podejście do życia  :?

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1985 dnia: Marca 23, 2008, 19:38:46 pm »
Cytuj
To tak jak by powiedzieć, że zabije Pana pod pseudonimem Lennk i to jest tylko mój moralny problem i kij wam do tego zgadzasz się panie, Lennk?

Ty strasznie dużo o zabijaniu i mordowaniu mówisz- za dużo grasz w brutalne gry komputerowe.

Zakładam że in vitro to dla ciebie także zabójstwo (albo morderstwo wręcz), tak samo jak śmierć milionów plemników które nie dotrą do jajeczka (potencjalne dzieci). Możesz żyć z taką świadomością?

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1986 dnia: Marca 23, 2008, 19:41:44 pm »
Zakładam że in vitro to dla ciebie także zabójstwo (albo morderstwo wręcz), tak samo jak śmierć milionów plemników które nie dotrą do jajeczka (potencjalne dzieci). Możesz żyć z taką świadomością?

Brak argumentów - trzeba wydrwić?

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1987 dnia: Marca 23, 2008, 19:42:06 pm »
Cytuj
Śmiech na sali to i zabijanie dorosłych ludzi nie powinno być zakazane!

Jedno pytanie: czy osobiście zabiłbyś kogoś? Pozbawił osobiście życia?
W moim odczuciu kara śmierci to chodzenie na łatwiznę. Jeżeli ktoś zrobił coś potwornego to powinien za to cierpieć tak długo i ciężko jak to tylko możliwe. Jeśli się go zabije, to automatycznie pozbawi się szans na wymierzenie kary.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1988 dnia: Marca 23, 2008, 19:44:15 pm »
Cytuj
Brak argumentów - trzeba wydrwić?

To nie jest żart z mojej strony, tylko jak najbardziej poważny argument (bo absurdalne jest to co Wy głosicie, dlatego kontra brzmi podobnie).

Gerro31

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-02-2006
  • Wiadomości: 4 700
  • Reputacja: 35
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1989 dnia: Marca 23, 2008, 19:44:31 pm »
Jeśli jakiś % ludzi jest niewierzący, to przecież rozsądnym wyjściem jest opieranie się na tym, co wiadomo naukowo- to jeszcze nie dzieci. Jak ktoś wierzy lub go sumienie zagryzie, to wychowa i nie będzie problemu.

Jeszcze odnośnie domów dziecka- stan w zawierciańskim jest tragiczny. Sam nie wiem, jak bym tam żył; dzieci tam doceniają dosłownie wszystko. Kilka lat temu moja rodzina dała jakieś rzeczy i głupiego Amstrada- mieszkańcy do dziś pamiętają moją matkę, witając ją: "o, to ta dobra pani". Myślę, że to ładnie uświadamia stan samych domów, jak i zadowolenie z życia mieszkańców.

Jak dla mnie Ci, którzy są skazańcami, powinni dożywotnio pracowac publicznie, a nie bimbac sobie w celach.
« Ostatnia zmiana: Marca 23, 2008, 19:46:09 pm wysłana przez LesiuGR »

+Centylion+

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2006
  • Wiadomości: 1 404
  • Reputacja: 12
  • Nałogowo wpierdalam cebule.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1990 dnia: Marca 23, 2008, 19:50:47 pm »
Cytuj
To tak jak by powiedzieć, że zabije Pana pod pseudonimem Lennk i to jest tylko mój moralny problem i kij wam do tego zgadzasz się panie, Lennk?

Ty strasznie dużo o zabijaniu i mordowaniu mówisz- za dużo grasz w brutalne gry komputerowe.

Zakładam że in vitro to dla ciebie także zabójstwo (albo morderstwo wręcz), tak samo jak śmierć milionów plemników które nie dotrą do jajeczka (potencjalne dzieci). Możesz żyć z taką świadomością?
Dopóki niedojdzie do zapłodnienia to niema, o czym mówić, bo z tego nic nie może być bez działania. Co do aluzji z grami to darujmy sobie, bo to nie istotne.
A jeśli chodzi o zdrowie matki to mamy tu podejście chrześcijańskie, że zdrowie rodzicielki ważniejsze i wolnościowe, że widziały gały, co brały ja jestem tu rozdarty.
 
W grach wideo najbardziej realistyczną rzeczą jest niewidzialna ściana.

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1991 dnia: Marca 23, 2008, 19:54:20 pm »
Cytuj
Brak argumentów - trzeba wydrwić?

Niekoniecznie.
W trakcie życia kobieta rodzi przeważnie dwoje dzieci - więcej to wyjątek. Jednak jej ciało wytwarza w międzyczasie o wiele więcej komórek jajowych, które są potencjalnymi ludźmi.
Mężczyźni również wytwarzają całe mnóstwo plemników, z których bardzo niewiele robi to co do nich należy.

Dlaczego utrata komórek i plemników - czyli zabicie potencjalnych ludzi - w trakcie naturalnych procesów jest w porządku, a kiedy chodzi o wykorzystanie ich w medycynie i wykorzystanie zgodnie z przeznaczeniem, to podnosi się raban?

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1992 dnia: Marca 23, 2008, 19:56:57 pm »
Co do kary śmierci- jest to poparte dwoma argumentami- raz, ofiary (lub ich rodziny) docenią to jako swoistą sprawiedliwość, zemstę, dwa- jest to ekonomicznie wygodne dla państwa (utrzymanie takiego człowieka w więzieniu kosztuje).

To argumenty za taką karą- przeciw?
Raz- można uznać że w świetle faktu nieuchronnej śmierci każdego z nas, przyśpieszenie tego procesu nie jest karą, a swoistym wybawieniem od siedzenia i nudzenia się.
Dwa- jest także wybawieniem od gryzącego sumienia, które czasem potrafi doprowadzić do ostateczności- więzień cierpi. Jest kara. Odpowiednia, bo do końca życia- jeśli mowa o "odizolowaniu go od społeczeństwa".

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1993 dnia: Marca 23, 2008, 19:59:58 pm »
dwa- jest to ekonomicznie wygodne dla państwa (utrzymanie takiego człowieka w więzieniu kosztuje).

Dlatego należałoby coś z tym zrobić.
Naprawdę dziwię się, że państwo marnuje potencjał, jaki spoczywa w ludziach (niejeden zapewne ma jakiś fach w ręku) odsiadujących kary wieloletnie.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1994 dnia: Marca 23, 2008, 20:02:52 pm »
Cytuj
Dopóki niedojdzie do zapłodnienia to niema, o czym mówić, bo z tego nic nie może być bez działania.

Czemu?
Zatrzymajmy się przy tym.
"Nic nie może byc bez działania"- no ok, ale też nic nie może być z działaniem a bez "materiałów" jakimi są plemnik i jajeczko. To ostatnie jest w takim razie nawet ważniejsze, dlaczego więc zabijanie niewinnych plemników i jajeczek jest moralnie dopuszczalne? To potencjalny człowiek przecież!

Cytuj
A jeśli chodzi o zdrowie matki to mamy tu podejście chrześcijańskie

Czyli szlachtować matkę, ratowac dziecko- pierwsze bez drugiego przeżyje, drugie bez pierwszego- najczęściej nie.


Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1995 dnia: Marca 23, 2008, 20:04:55 pm »
Można oczywiście stosować demagogię i porównywać aborcję do zabijania ludzi. Ciekawe zatem czemu dziewczyny które dokonały aborcji nie siedzą tyle co mordercy a takie płody nie mają pełni praw przysługujących ludziom. Bo niby dlaczego nie?

+Centylion+

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2006
  • Wiadomości: 1 404
  • Reputacja: 12
  • Nałogowo wpierdalam cebule.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1996 dnia: Marca 23, 2008, 20:05:39 pm »
Cytuj
Śmiech na sali to i zabijanie dorosłych ludzi nie powinno być zakazane!

Jedno pytanie: czy osobiście zabiłbyś kogoś? Pozbawił osobiście życia?
W moim odczuciu kara śmierci to chodzenie na łatwiznę. Jeżeli ktoś zrobił coś potwornego to powinien za to cierpieć tak długo i ciężko jak to tylko możliwe. Jeśli się go zabije, to automatycznie pozbawi się szans na wymierzenie kary.
Mógłbym odpowiedzieć (twierdząco), ale nie wiem, co ma piernik do wiatraka?
Cytuj
Brak argumentów - trzeba wydrwić?

Niekoniecznie.
W trakcie życia kobieta rodzi przeważnie dwoje dzieci - więcej to wyjątek. Jednak jej ciało wytwarza w międzyczasie o wiele więcej komórek jajowych, które są potencjalnymi ludźmi.
Mężczyźni również wytwarzają całe mnóstwo plemników, z których bardzo niewiele robi to co do nich należy.

Dlaczego utrata komórek i plemników - czyli zabicie potencjalnych ludzi - w trakcie naturalnych procesów jest w porządku, a kiedy chodzi o wykorzystanie ich w medycynie i wykorzystanie zgodnie z przeznaczeniem, to podnosi się raban?
Wyjaśniłem to jednym zdaniem w poście literalnie nad twoją wypowiedzą.
W grach wideo najbardziej realistyczną rzeczą jest niewidzialna ściana.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1997 dnia: Marca 23, 2008, 20:09:35 pm »
Jesteście strasznie żałośni. Szczeniacka gówniarzeria. Rozumiem, łatwiej wyskrobać - tym bardziej w majestacie prawa - niż wziąć odpowiedzialność za własne czyny i wychować dziecko. Ciekawe, czy kiedyś dorośniecie. Aha, no i tłumaczcie sobie dalej, że to nie człowiek, że to zygota. Łatwiej będzie zagłuszyć sumienie.

Można oczywiście stosować demagogię i porównywać aborcję do zabijania ludzi.

Za to porównywanie aborcji do spermy, która wsiąknęła w prześcieradło, jest świetne.
« Ostatnia zmiana: Marca 23, 2008, 20:11:10 pm wysłana przez Iras »

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1998 dnia: Marca 23, 2008, 20:10:35 pm »
Cytuj
Wyjaśniłem to jednym zdaniem w poście literalnie nad twoją wypowiedzą.

Argumentacja "tak bo tak" tutaj nie działa.
A na ten temat napisałem wyżej.

Gerro31

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-02-2006
  • Wiadomości: 4 700
  • Reputacja: 35
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1999 dnia: Marca 23, 2008, 20:11:11 pm »
Jesteście strasznie żałośni. Szczeniacka gówniarzeria. Rozumiem, łatwiej wyskrobać - tym bardziej w majestacie prawa - niż wziąć odpowiedzialność za własne czyny i wychować dziecko. Ciekawe, czy kiedyś dorośniecie.

Można oczywiście stosować demagogię i porównywać aborcję do zabijania ludzi.



Za to porównywanie aborcji do spermy, która wsiąknęła w prześcieradło, jest świetne.

Dorośniemy czy nie- może nikt nie będzie musiał nakazywac, co robic, by było dobrze, panie moralny. ;)