Autor Wątek: [archiwum] Odp: POLITYKA  (Przeczytany 653059 razy)

0 użytkowników i 33 Gości przegląda ten wątek.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2080 dnia: Marca 26, 2008, 12:00:23 pm »
Możemy, ponieważ jesteśmy wolnymi ludźmi, a "UE" musi to uszanowac, ponieważ wyznaje zasade wszech tolerancji.

pewnie, że możemy, wyjdziemy tylko na głupków,ale za to wolnych.

Nie ma nic niemożliwego dla tego, który spróbuje        mawiał Aleksander Wielki, i ja mu wierze :]  a co do samej gospodarki to sie obudź człowieku, nigdy nie będziemy potęgą pod skrzydłami UE, nie ma mowy aby UK,Francja czy Niemcy do tego dopuściły.

tak masz rację. UK, Francja i Niemcy nie dopuszczą do naszego rozwoju gospodarczego. tak samo jak nie pozwoliły kiedyś Hiszpanii czy Irlandii.
w końcu są największymi beneficjentami UE, mówi Ci to coś???


Co wiesz na temat Polskiego wojska ? służysz w nim... czy może wyrobiłeś sobie takie zdanie dzięki nierzadko antypolskim mediom ?  To że nie mamy super bezzałogowych samolotów, super komputerów itd. nie znaczy, że nie mamy silnego wojska.

czy trzeba służyć w wojsku, żeby wiedzieć że jego stan jest opłakany??? wyzywasz mnie o to, że nie mam argumentów a sam masz same "strzały w 10":P
i tak, polskie siły zbrojne to żadna potęga, możemy co najwyżej czechów najechać bo z większością sąsiadów mielibyśmy mega problem. zresztą nie tylko sąsiedzi mają dużo większy potencjał militarny od nas (pół wschodu, zarówno tego bliskiego jak i dalszego, ameryka południowa też jest ładnie uzbrojona, przykłady można by mnożyć)

Jakie problemy, militarne ? i Ty myślisz że "UE" da nam wsparcie haha, już prędzej spodziewałbym się pomocnej dłoni od USA, niżeli od "UE"
zresztą całkiem niedawno pokazali jaka to banda  cip** podwineli ogon przed dzikimi rebeliantami w Afryce, pozostawiając kobiety i dzieci na pastwę losu.
Nie wypędzili Turków z Cypru, zwyczajna banda frajerów, u których na pomoc nie ma co liczyc.

tak, myślę że UE da nam wsparcie.


na kim wywierac nacisk, na jakiś maciupkich państwekach chyba, ale tyle to i Polska potrafi.
Rosja pluje "UE" prosto w twarz, i niby oni mają nam pomóc wywierac nacisk, chyba na Vanuatu

jak UE nie chciała kupować butów z chin to była szybka decyzja o mega cle i ciach, nie kupujemy butów z chin. to prosty przykład w jaki sposób można wywierać nacisk na inne kraje. polska jako jednostka takiej siły nie ma.

Przepraszam ale o którym rządzie mówisz ?  bo z tego co pamiętam PiS kontynuował "bycie wiernym kundlem" USA ( co prędziej się opłaci, niżeli byce wiernym kundlem "UE" ) , a kontynuował to po panu "tropiko" Kwaśniewskim.

jeżeli myślisz, że warto lepiej trzymać z krajem zza oceanu niż sąsiadami zza miedzy to sorry,ale nie masz racji.
i to, że to kontynuował po kwaśnieskim to niby go usprawiedliwia??

cały czas pijesz do mnie w kontekście lewicy i "maksistowskich zapędów", dlaczego??
i nie nazywaj mnie więcej kłamcą bo zachowujesz się jak cham i prostak. jak mówiłem o "steku bzdur" to chodziło mi o twoje poglądy a nie sytuację na cyprze czy gdzieś tam gdzieś.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2081 dnia: Marca 26, 2008, 12:11:35 pm »
Zasadniczy powód jest taki, że myśmy się już na przyjęcie tego traktatu zgodzili. Już go wynegocjowaliśmy. Nie możemy odmówić jego ratyfikacji, dlatego "bo nie" - z którą to opcją jak mi się wydaje ty głosujesz i nie widzisz w niej niczego złego.

Oczywiście, że możemy odmówić ratyfikacji i nikt nam nic z tego tytułu nie może zrobić. Poza tym zgodziliśmy się przyjąć traktat z protokołem brytyjskim. Donek zaczął mieszać, więc mam cholerną nadzieję, że PiS się nie ugnie i nie poprze ratyfikacji - tyle dobrego jeszcze mogą zrobić.

Na resztę już ci VaaKo odpisał

@s00s - już widzę, jak szwabiki wysyłają nam wojsko na pomoc  :lol:  Prędzej znów nas sprzedadzą, jeśli zajdzie taka okoliczność.

jak UE nie chciała kupować butów z chin to była szybka decyzja o mega cle i ciach, nie kupujemy butów z chin. to prosty przykład w jaki sposób można wywierać nacisk na inne kraje. polska jako jednostka takiej siły nie ma.

Och przepraszam, to gdyby Polska nie chciała kupować butów z Chin, nie mogłaby dowalić wysokiego cła? To jest dopiero stek bzdur.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2082 dnia: Marca 26, 2008, 12:33:16 pm »

@s00s - już widzę, jak szwabiki wysyłają nam wojsko na pomoc  :lol:  Prędzej znów nas sprzedadzą, jeśli zajdzie taka okoliczność.

Och przepraszam, to gdyby Polska nie chciała kupować butów z Chin, nie mogłaby dowalić wysokiego cła? To jest dopiero stek bzdur.

no widzisz, a mi sie wydaje, ze by wysłali. moze kiedyś się boleśnie przekonam, że jednak nie,tego nei wiem. póki co mam takie zdanie jakie mam. ty jesteś przekonany, że by nie wysłali, ok. masz prawo tak myśleć.

a z tym cłem to jest też tak, że jak polska dowali takie cło to chiny mają nas w dupie i jeden maly ryneczek zbytu jest mniej. jak UE coś takiego robi to może to służyć jako środek nacisku. nie wiem czy nie zrozumiałeś czy co,ale o to w tym chodziło.

VaaKo

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2007
  • Wiadomości: 1 583
  • Reputacja: 44
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2083 dnia: Marca 26, 2008, 13:26:50 pm »
Cytuj
cały czas pijesz do mnie w kontekście lewicy i "maksistowskich zapędów", dlaczego??
Sugeruje się Twoimi postami, cały czas tak walczysz o dobre imię socjaldemokracji...  więc tak mi się nasuwa na myśl.

Cytuj
chodziło mi o twoje poglądy a nie sytuację na cyprze czy gdzieś tam gdzieś
Zaznaczyłeś cały post więc i podpisałeś pod nim stek bzdur, to jak to można odbierac ?


Cytuj
tak masz rację. UK, Francja i Niemcy nie dopuszczą do naszego rozwoju gospodarczego. tak samo jak nie pozwoliły kiedyś Hiszpanii czy Irlandii.
w końcu są największymi beneficjentami UE, mówi Ci to coś???
Czy Irlandia lub Hiszpania ma lepszą gospodarke od Niemiec ?


Cytuj
pewnie, że możemy, wyjdziemy tylko na głupków,ale za to wolnych.
Jeśli będziemy robic wszystko co nam powiedzą, to z pewnością będą mieli o nas lepsze zdanie "taniej prostytutki"


Cytuj
czy trzeba służyć w wojsku, żeby wiedzieć że jego stan jest opłakany??? wyzywasz mnie o to, że nie mam argumentów a sam masz same "strzały w 10"
i tak, polskie siły zbrojne to żadna potęga, możemy co najwyżej czechów najechać bo z większością sąsiadów mielibyśmy mega problem. zresztą nie tylko sąsiedzi mają dużo większy potencjał militarny od nas (pół wschodu, zarówno tego bliskiego jak i dalszego, ameryka południowa też jest ładnie uzbrojona, przykłady można by mnożyć)
Nikt nie mówi że byłoby łatwo gdziekolwiek wojowac,co do wojowania z sąsiadami, jedynym którego pokonac się nie da to Rosja, i to tylko dlatego ponieważ posiada broń jądrową, Niemcy są świetnie zorganizowani, ale Polacy są bardziej bitni, zresztą nigdy w historii nie brakowało nam świetnych strategów, ale Ty pewnie myślisz, że na wojnie decyduje o zwycięstwie, kto jakie czołgi będzie miał :] Co do siły naszej armii, w Mrzeżynie jest pewna jednosta rakietowa, gdzie tylko Ruskie mogą się pochwalic w tym rejonie taką siłą rażenia. Mamy to w spadku po czerwonych ;)


Cytuj
tak, myślę że UE da nam wsparcie.
Twoja nadzieja, kontra mój argument, z Cyprem ? pytam więc czy to będzie takie wsparcie jak na Cyprze ? przybyli by nam na ratunek, ze swoją równouprawnioną armią, więcej śmiechu by z nich było nizeli użytku.


Cytuj
jeżeli myślisz, że warto lepiej trzymać z krajem zza oceanu niż sąsiadami zza miedzy to sorry,ale nie masz racji.
Ten sąsiad zza oceanu jest dużo bardziej wiarygodny niżeli ten zza miedzy, a już zwłaszcza Niemcy.


Cytuj
jak UE nie chciała kupować butów z chin to była szybka decyzja o mega cle i ciach, nie kupujemy butów z chin. to prosty przykład w jaki sposób można wywierać nacisk na inne kraje. polska jako jednostka takiej siły nie ma.
Ale jaki tu nacisk, to oni się czym innym nam odpłacą, i co wtedy ? zaatakujemy :] atak na Chiny to raczej nie jest dobry pomysł, i tyle z nacisku Europy na to państwo.

« Ostatnia zmiana: Marca 26, 2008, 13:31:13 pm wysłana przez VaaKo »

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2084 dnia: Marca 26, 2008, 14:16:52 pm »
Sugeruje się Twoimi postami, cały czas tak walczysz o dobre imię socjaldemokracji...  więc tak mi się nasuwa na myśl.
a widzisz, marksa nigdy nie czytałem i zamiaru nie mam, a co do socjaldemokracji to zapraszam do szwecji. przekonasz się jaka ona jest fe i be.
pokaż mi skrajnie prawicowy kraj w którym obywatelom żyje się lepiej niż w szwecji.

Zaznaczyłeś cały post więc i podpisałeś pod nim stek bzdur, to jak to można odbierac ?
sorka, mój błąd. niemniej jednak nie zmienia to faktu, że twoje poglądy to jest stek bzdur

Czy Irlandia lub Hiszpania ma lepszą gospodarke od Niemiec ?
taka irlandia ma na pewno zdrowszą gospodarkę niż Niemcy.

Jeśli będziemy robic wszystko co nam powiedzą, to z pewnością będą mieli o nas lepsze zdanie "taniej prostytutki"
w ch*ju mam jak na nas będą mówić.

Nikt nie mówi że byłoby łatwo gdziekolwiek wojowac,co do wojowania z sąsiadami, jedynym którego pokonac się nie da to Rosja, i to tylko dlatego ponieważ posiada broń jądrową, Niemcy są świetnie zorganizowani, ale Polacy są bardziej bitni, zresztą nigdy w historii nie brakowało nam świetnych strategów, ale Ty pewnie myślisz, że na wojnie decyduje o zwycięstwie, kto jakie czołgi będzie miał :] Co do siły naszej armii, w Mrzeżynie jest pewna jednosta rakietowa, gdzie tylko Ruskie mogą się pochwalic w tym rejonie taką siłą rażenia. Mamy to w spadku po czerwonych ;)

już kiedyś z męstwem i kosami na czołgi szliśmy, jak się skończyło każdy wie.
tak, masz rację. strategami wygramy teoretyczną wojnę(tylko taką zresztą).
btw. w tym Mrzeżynie ile mamy tych rakiet???
tak w ogóle to ośmieszasz się mówiąc, ze dalibyśmy radę Niemcom.


Twoja nadzieja, kontra mój argument, z Cyprem ? pytam więc czy to będzie takie wsparcie jak na Cyprze ? przybyli by nam na ratunek, ze swoją równouprawnioną armią, więcej śmiechu by z nich było nizeli użytku.

argument???to nie jest żaden argument, ze w razie konfliktu (w ogóle jakiego??) europa nie stanęła by w jednym szeregu razem.


Ten sąsiad zza oceanu jest dużo bardziej wiarygodny niżeli ten zza miedzy, a już zwłaszcza Niemcy.

no jest mega wiarygodny. offset na f-16, wojna w iraku i mega kontrakty. wszystko cacy.
nie mówię już jak wyruchali arabię saudyjską w zwiazku z izraelem.
no i wizy. wszystko załatwione, od X lat:D



Ale jaki tu nacisk, to oni się czym innym nam odpłacą, i co wtedy ? zaatakujemy :] atak na Chiny to raczej nie jest dobry pomysł, i tyle z nacisku Europy na to państwo.

co? zapalniczek nam nie sprzedadzą:P
twoje stwierdzenie o ataku na chiny to "lekka" nadinterpretacja. zadajesz pytania i sam sobie na nie odpowiadasz.


« Ostatnia zmiana: Marca 26, 2008, 15:25:01 pm wysłana przez s00s »

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2085 dnia: Marca 26, 2008, 15:32:34 pm »
Cytuj
Nie ma nic niemożliwego dla tego, który spróbuje        mawiał Aleksander Wielki, i ja mu wierze :]  a co do samej gospodarki to sie obudź człowieku, nigdy nie będziemy potęgą pod skrzydłami UE, nie ma mowy aby UK,Francja czy Niemcy do tego dopuściły.

A czemu mają nie dopuścić do tego?
No samodzielnie Polska nigdy nie będzie potęgą, tu nawet naćpany optymista niewiele pomoże.

Cytuj
Co wiesz na temat Polskiego wojska ? służysz w nim... czy może wyrobiłeś sobie takie zdanie dzięki nierzadko antypolskim mediom ?  To że nie mamy super bezzałogowych samolotów, super komputerów itd. nie znaczy, że nie mamy silnego wojska.

O litości- Vaako, gdzie ty żyjesz...
W wypadku wojny, połowa naszych żołnierzy postrzeliłaby swoich.



VaaKo

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2007
  • Wiadomości: 1 583
  • Reputacja: 44
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2086 dnia: Marca 26, 2008, 16:25:18 pm »
Cytuj
a widzisz, marksa nigdy nie czytałem i zamiaru nie mam, a co do socjaldemokracji to zapraszam do szwecji. przekonasz się jaka ona jest fe i be.
pokaż mi skrajnie prawicowy kraj w którym obywatelom żyje się lepiej niż w szwecji.
Socjaldemokracja ustrojstwo w którym gloryfikuje się śmiecia nieroba, obdarowując go pieniędzmiy ludzi pracujących heh, Szwecja ?  a wiesz jakie życie w Szwecji jest drogie ? gdyby zmniejszyc je, to i pieniądze będą na różne inne wydatki, bez pomocy socjalu, zresztą nikt normalny nie potrzebuje go.


Cytuj
taka irlandia ma na pewno zdrowszą gospodarkę niż Niemcy.
Liczą się wyniki nie punkt widzenia, czy Iraldia ma lepsze od Niemiec ?


Cytuj
w ch*ju mam jak na nas będą mówić.
Skoro tak, to tym bardziej nie powinno Ciebie drażnić, co będą mówili o nas jeśli traktat nie zostanie ratyfikowany.


Cytuj
już kiedyś z męstwem i kosami na czołgi szliśmy, jak się skończyło każdy wie.
tak, masz rację. strategami wygramy teoretyczną wojnę(tylko taką zresztą).
btw. w tym Mrzeżynie ile mamy tych rakiet???
tak w ogóle to ośmieszasz się mówiąc, ze dalibyśmy radę Niemcom.
Doprawdy, a kiedy to było ? pod Grunwaldem nie było jeszcze czołgów, a i owszem wiemy jak się skończyło, w Wiedniu też nie było czołgów, choc już "armaty" można było spotkac, też wiemy jak się skończyło...  a może bój z bolszewikami, ponoc małe szanse Polska miała :] też wiemy jak się skończyło, ale tobie chyba chodzi o 39r gdzie w boju z Hitlerowskimi Niemcami , zdradziła nas Anglia z Francją, a 17stego kose w plecy wbiła Rosja, trudno było tego nie przegrac :] a te szabelki na czołgi, to mit dla naiwnych ludków, więc daruj sobie dyskredytowanie Polskiego oręża, bo te w Europie miało szacunek. Pułk rakietowy to nie tylko rakiety, a ilośc pojazdów robiła wrażenie. Tym bardziej, że należały do jednego pułku, a przecież to nie jedyny w Polsce.


Cytuj
argument???to nie jest żaden argument, ze w razie konfliktu (w ogóle jakiego??) europa nie stanęła by w jednym szeregu razem.
Człowieku czy to dotarło do Ciebie, obce wojsko weszło na teren suwerennego Cypru, a UE nic sobie z tego nie zrobiło do dziś. Co by było gdyby np. Rosja weszła na teren Polski ? pomogą skoro nawet Turków nie są w stanie przegonic. Stwiedziliby jedynie, że zachowanie Rosji jest niegodziwe, i tyle byłoby z ich pomocy. Co do samego konfliktu zbrojnego w Europie, to nie wiele trzeba, są Bałkany, a i miedzy Grecją, a Turcją też wcale nie jest tak kolorowo.


Cytuj
no jest mega wiarygodny. offset na f-16, wojna w iraku i mega kontrakty. wszystko cacy.
nie mówię już jak wyruchali arabię saudyjską w zwiazku z izraelem.
no i wizy. wszystko załatwione, od X lat:D
Tak nam rząd pozałatwiał, a nie USA ;)  Co do samego Iraku to i Kwaśnego nie ma co się właściwie czepiac, ponieważ nawet gdyby to nie była wojna amerykanów, to i tak pewnie tam byśmy się pojawili, ponieważ bierzemy udział w większości misji militarnych, różnego rodzaju.


O litości- Vaako, gdzie ty żyjesz...
W wypadku wojny, połowa naszych żołnierzy postrzeliłaby swoich.
Byłeś w wojsku ? że wiesz takie rzeczy. Czy może mówisz jako student , w złośliwości ponieważ życ spokojnie nie dają, i nękają  poborem ? :]
Dlatego mamy takie wzięcie w Legii Cudzoziemskiej, bo tam przecież samych nieudaczników biorą heh, za dużo oszczerstw Michnika czytasz :p wychodzi, że nic nie potrafimy jako naród, w ogole jak to możliwe że jeszcze istniejemy kierwa tyle lat, tacy nieudacznicy powinni już dawno zniknac z mapy świata.










s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2087 dnia: Marca 26, 2008, 18:50:26 pm »
Socjaldemokracja ustrojstwo w którym gloryfikuje się śmiecia nieroba, obdarowując go pieniędzmiy ludzi pracujących heh, Szwecja ?  a wiesz jakie życie w Szwecji jest drogie ? gdyby zmniejszyc je, to i pieniądze będą na różne inne wydatki, bez pomocy socjalu, zresztą nikt normalny nie potrzebuje go.
a kraju jakoś nie pokazałeś:P (brak pomysłów, a może po prostu takiego kraju nie ma???ja nie wiem, szczerze mówiąc i o żadnym nie słyszałem:))
wiem jakie w szwecji jest zycie drogie, bo znam ludzi którzy przeprowadzili się do szwecji na stałe i utrzymuje z nimi stały kontakt.
uwierz mi, że oni naprawdę mają lepiej i nie wazne kto łoży na kogo. społeczeństwo cywilizowane to takie gdzie nikt na nikogo nie łoży tylko pracuje sam na siebie, przy okazji pracując na wszystkich.

Liczą się wyniki nie punkt widzenia, czy Iraldia ma lepsze od Niemiec ?
mają wyższe pkb i w tym tempie za kilka lat przegonią Niemcy pod względem poziomu życia i co najgorsze, pomogają im w tym emigranci, o zgrozo!!!! no i reszta UE pakując w nich przez wiele lat pieniądze. czy ty nie rozumiesz, że lepiej miec bogatych sąsiadów niż śmietnik za granicą?? UE to rozumie i dlatego ma tak rozwiniętą pomoc strukturalną. znam wiele osób co jadą na dotacjach z UE. powiedz im, że wspólnota jest be, zła. oni jak będą chcieli aborcji to i tak ją sobie zafundują, nie będą chcieli to nawet jak będzie takie prawo, że mogą to tego nie zrobią.


Skoro tak, to tym bardziej nie powinno Ciebie drażnić, co będą mówili o nas jeśli traktat nie zostanie ratyfikowany.
widzisz, nie łapiesz sensu. mi chodzi o to, że ja jestem za jego ratyfikacją i co o nas będą mówic to mam gdzieś.

Doprawdy, a kiedy to było ? pod Grunwaldem nie było jeszcze czołgów, a i owszem wiemy jak się skończyło, w Wiedniu też nie było czołgów, choc już "armaty" można było spotkac, też wiemy jak się skończyło...  a może bój z bolszewikami, ponoc małe szanse Polska miała :] też wiemy jak się skończyło, ale tobie chyba chodzi o 39r gdzie w boju z Hitlerowskimi Niemcami , zdradziła nas Anglia z Francją, a 17stego kose w plecy wbiła Rosja, trudno było tego nie przegrac :] a te szabelki na czołgi, to mit dla naiwnych ludków, więc daruj sobie dyskredytowanie Polskiego oręża, bo te w Europie miało szacunek. Pułk rakietowy to nie tylko rakiety, a ilośc pojazdów robiła wrażenie. Tym bardziej, że należały do jednego pułku, a przecież to nie jedyny w Polsce.

tak, chodziło mi o 39' i nie ważne kto nas wtedy zdradził (jedni co poddali się bez walki,a drudzy zamknęli się na wyspie i mało też nie zostali zmiażdżeni). szableki na czołgi to nie jest mit, to jest fakt historyczny czy ci się podoba czy nie.
szacunek to nasze oręże miało ostatnio za czasów sobieskiego, później już było z górki. nie mówię tutaj o męstwie, bo tego nie brakowało, ale braki i w wyszkoleniu i sprzęcie. tego największe bohaterstwo i honor nie zastąpią. niestety.
no chyba, że ty dalej jesteś zdania, że teraz dalibyśmy radę Niemcom:P

Człowieku czy to dotarło do Ciebie, obce wojsko weszło na teren suwerennego Cypru, a UE nic sobie z tego nie zrobiło do dziś. Co by było gdyby np. Rosja weszła na teren Polski ? pomogą skoro nawet Turków nie są w stanie przegonic. Stwiedziliby jedynie, że zachowanie Rosji jest niegodziwe, i tyle byłoby z ich pomocy. Co do samego konfliktu zbrojnego w Europie, to nie wiele trzeba, są Bałkany, a i miedzy Grecją, a Turcją też wcale nie jest tak kolorowo.

UE nie jest od interwencji zbrojnych. od tego jest ONZ więc nie wiem po co mieszasz tutaj te dwie organizacje. coś się pomyliło???

Tak nam rząd pozałatwiał, a nie USA ;)  Co do samego Iraku to i Kwaśnego nie ma co się właściwie czepiac, ponieważ nawet gdyby to nie była wojna amerykanów, to i tak pewnie tam byśmy się pojawili, ponieważ bierzemy udział w większości misji militarnych, różnego rodzaju.

nie, to USA nam tak ładnie załatwiło, oni potrafią bardzo dużo obiecywac, no ale co zrobic:)
co do iraku to osobiście jestem za tą interwencją. nie ze względu na jakieś tam profity, kontrakty. chodzi o to co sam napisałeś. jak już chcemy istniec na arenie międzynarodowej to powinniśmy w takich akcjach brac udział. po prostu.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2088 dnia: Marca 26, 2008, 19:52:37 pm »
Vaako, Hesus, co ty wypisujesz...

http://wiadomosci.onet.pl/1717387,11,item.html    diament w koronie pisu nie chce odejśc ze stanowiska- szczerze mowiąc, powinni ją wsadzić do wiezienia albo wygnać z kraju za to co zrobiła z urzędem.

I http://wiadomosci.onet.pl/1717303,11,item.html  poziom argumentów pisu.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2089 dnia: Marca 26, 2008, 20:01:01 pm »
Poziom typowy dla polityków tej partii.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2090 dnia: Marca 26, 2008, 20:04:14 pm »
Nieracjonalne postępowanie Tuska ciężko rozsądnie wytłumaczyć.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2091 dnia: Marca 26, 2008, 22:32:39 pm »
Tak- za to głosowanie przeciwko własnym ustaleniom jest już normalne.

http://wiadomosci.onet.pl/1717521,11,item.html   o litości- zaraz się okaże że prezydent nie wiedział o czym mówił bo czytał z kartki.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2092 dnia: Marca 26, 2008, 22:48:30 pm »
PiS jest gotowy zrobić (po raz kolejny) z Polski gigantyczne pośmiewisko i czarną owcę i jeszcze jest w stanie wmówić swoim zwolennikom że to rozsądne podejście. Nie, no szacun...  :cool:

Kurski ma w jednym rację: Pan prezydent ma prawo przemówić do narodu w sposób atrakcyjny. Atrakcji nie zabrakło, fakt.  :lol:

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2093 dnia: Marca 26, 2008, 22:52:29 pm »
Tak- za to głosowanie przeciwko własnym ustaleniom jest już normalne. 

A kto głosuje przeciwko własnym ustaleniom?

PiS jest gotowy zrobić (po raz kolejny) z Polski gigantyczne pośmiewisko i czarną owcę i jeszcze jest w stanie wmówić swoim zwolennikom że to rozsądne podejście. Nie, no szacun...  :cool:

Pośmiewisko w oczach kogo? Europy? Ja mogę być takim "pośmiewiskiem"  8)

Miazga

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2003
  • Wiadomości: 3 839
  • Reputacja: 0
  • lol pozdro rasta power
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2094 dnia: Marca 26, 2008, 23:41:15 pm »
A czyich oczu byś k*rwa chcial, innych planet układu słonecznego? :lol: Pewnie, wylejmy sie na całą Europę i zróbmy z Polski osobny kontynent, totalnie suwerenny, niepodległy brukseli i oczywiście z największą siłą militarną świata, sterowany silną ręką prawicy. I wybudujmy wokół niego mur, a od góry zamontujmy dupną żelazną kopułę, żeby przypadkiem zła UE nie obserwowała nas z kosmosu. Rany.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2095 dnia: Marca 26, 2008, 23:48:26 pm »
Jeśli dla kogoś ważniejsza niż interes Polski, jest opinia dbających o własne interesy sąsiadów...  :?

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2096 dnia: Marca 27, 2008, 10:33:47 am »
popieram ta decyzje pana Tuska:

Cytuj
- Nie zamierzam brać udziału w ceremonii otwarcia igrzysk olimpijskich w Pekinie - powiedział "Dziennikowi" premier Donald Tusk. Jest pierwszym szefem europejskiego rządu, który złożył tak zdecydowaną deklarację po aktach przemocy, jakich dopuszcza się rząd chiński w Tybecie.

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,5060105.html

a pani Sowinskiej juz podziekujemy...

Cytuj
Wystarczył jeden telefon od współpracownika o.Rydzyka, by Rzeczniczka Praw Dziecka Ewa Sowińska wycofała się z pomysłu zakazu seksu przed osiemnastką. Nie wiedziała, że telefon był prowokacją "Super Expressu", a w rolę redemptorysty wcielił się reporter gazety.

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,5060149.html

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2097 dnia: Marca 27, 2008, 15:26:05 pm »
A podobno Rydzyk i jego "elektorat" nie ma jakiegokolwiek wpływu na motywy działania PiSmanów. Nic a nic wspólnego...  :lol:

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2098 dnia: Marca 27, 2008, 15:33:18 pm »
Tak, ku*wa, bo Sowińska oczywiście jest z PiS!  :-x

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2099 dnia: Marca 27, 2008, 15:44:03 pm »
Tak, ku*wa, bo Sowińska oczywiście jest z PiS!  :-x

Nie, ku*wa, bo Sowińska jest z LPR! :-x

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2100 dnia: Marca 27, 2008, 15:48:47 pm »
Została rzeczniczką za rządów PiS w marcu 2006 - ciekawe jakim cudem została wybrana tylko głosami LPR...  :lol:
(spokojnie można założyć że nikt z PO/ LiD na nią nie głosował a głosowali ci którym zależało na Rydzyku i jego "elektoracie". Czyli PiS i LPR. Czyli powrót do sedna sprawy - jak Rydzyk powie "Hop" PiS pyta tylko jak wysoko...  :cool:). 
« Ostatnia zmiana: Marca 27, 2008, 15:58:18 pm wysłana przez Leenk »

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2101 dnia: Marca 27, 2008, 15:54:53 pm »
Studniówka Tuska. Rudy cudotwórca przemawia, chwaląc się osiągnięciami swego rządu. Mija godzina, dwie, trzy... Premier śmiało przechodzi od osiągnięcia do osiągnięcia.
- A tuż pod Mszczonowem Platforma Obywatelska doprowadziła do uruchomienia nowej, ekologicznej elektrowni, gdzie, zamiast węgla, pali się torfem - chwali się Tusk.
Głos z sali:
- Ale tam nie ma żadnej elektrowni!
Premier niezrażony peroruje dalej:
- A dzięki staraniom Platformy Obywatelskiej, niedaleko Jasła, wybudowaliśmy eksperymentalny odcinek autostrady siedmiopasmowej!
Tenże głos z sali:
- Ale tam kurw*a, nie ma żadnej autostrady!
Nie wytrzymał w końcu Schetyna i wkurwion*y krzyczy:
- A ty, gościu, zamiast wozić się po Polsce, lepiej byś TVN24 pooglądał!

hehe

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2102 dnia: Marca 27, 2008, 16:16:34 pm »
@Leenk - cóż za błyskotliwa dedukcja. Za każdym razem, kiedy wydaje mi się, że Twoje wypowiedzi osiągnęły dno, Ty mnie ponownie zaskakujesz.

@s00s - dobre.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2103 dnia: Marca 27, 2008, 16:51:19 pm »
@s00s - dobre.

wiem:P
zresztą tak samo dobre jak te z kaczyńskimi w tle. na politykę nie ma co się za bardzo napinac. niezależnie od opcji politycznej czasami warto spojrzec przez pryzmat dowcipu na to co dzieje się na polskiej scenie politycznej.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2104 dnia: Marca 27, 2008, 18:47:53 pm »
Iras, Twoje dopierdalanki osobiste w tym temacie pomijam bo one dna jakiegokolwiek nie mają i szkoda mi czasu na komentarze.

PiS poparł tą panią w głosowaniu choć pewnie wiedział jak kompletną pomyłką ona jest.
Cytuj
Ewa Sowińska została wybrana przez Sejm Rzecznikiem Praw Dziecka. Jak poinformował wcześniej poseł PiS Zbigniew Girzyński, rekomendowana przez PiS Olga Johann złożyła rezygnację z kandydowania na urząd RPD. W tej sytuacji PiS poprze Ewę Sowińską - dodał poseł Girzyński. Sowińska była rekomendowana przez Samoobronę i LPR.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2105 dnia: Marca 27, 2008, 18:50:37 pm »
Koalicja z Samoobroną i LPR z jakiegoś powodu się rozpadła i skończoną głupotą jest ciągłe podpinanie ich członków pod PiS.

Gdyby PiS był tak powiązany z Rydzykiem jak twierdzisz, w konstytucję od dawna wpisana byłaby ochrona życia od chwili poczęcia.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2106 dnia: Marca 27, 2008, 19:07:38 pm »
W końcu jednak PiS na nią głosował - im też więc zawdzięczamy takiego a nie innego rzecznika. To nie jakiś cięzki zarzut - przynajmniej jest wesoło...  :lol:

Ale twierdzenie że PiS nie był związany z Rydzykiem i od niego zależny jest absurdalne i nijak się nie ma do rzeczywistości - regularne wizyty wszystkich czołowych polityków PiSu w Toruniu, preferowanie TV Trwam, występy w w rydzykowym radiu i TV, łamanie prawa w przyznawaniu koncesji pod rozbudowę jego szkół, wieczna nagonka na inne opcje polityczne itd.

Nie wiem jak można udawać że tego nie było i po części dotąd nie ma.

soos, dobre z tym tvn24. Masz rację - szkoda czasu na napinki o to całe towarzystwo.  :cool:
 
« Ostatnia zmiana: Marca 27, 2008, 19:12:30 pm wysłana przez Leenk »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2107 dnia: Marca 27, 2008, 19:41:58 pm »
Nigdy nie twierdziłem, że PiS nie ma żadnych powiązań z Rydzykiem, więc daruj sobie takie pomówienia.

[leenk_mode_on]Wolę, żeby PiS był powiązany z Rydzykiem, niż tańczył jak zagra Angela Merkel  :lol: [leenk_mode_off]

-----

Grube ryby kinematografii vs Donek Tusk

Cytuj
Stowarzyszenie Filmowców Polskich, którego prezesem jest Jacek Bromski, wystosowało list otwarty do polskiego rządu. Pod pismem podpisali się m.in. Andrzej Wajda, Krzysztof Zanussi, Feliks Falk, Daniel Olbrychski i wielu innych przedstawicieli polskiej kinematografii. Publikujemy jego treść.
List otwarty do Donalda Tuska
Premiera Rządu RP


Szanowny Panie Premierze,
z największym niepokojem przyglądamy się prowadzonym przez rząd działaniom wobec publicznej radiofonii i telewizji.
Są instytucje, które niełatwo zreformować, ale bardzo łatwo zniszczyć. Publiczne radio i telewizja należą do tej kategorii. Wieloletnie upolitycznianie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji i smutny spektakl karuzeli niekompetencji obserwowany od lat, a ostatnio za rządów PiS, nie stanowią dostatecznego powodu, by naruszać instytucjonalny dorobek wielu pokoleń ludzi kultury. Panie Premierze,
abonament jest najuczciwszym sposobem finansowania mediów publicznych. Jeśli rząd chce ulżyć obywatelom i finansować media publiczne z budżetu Państwa, może pozwolić odpisywać abonament od podatków, zamiast uzależniać publiczne radio i telewizję od rządowej administracji.
Jesteśmy też zdecydowanie przeciwni prywatyzacji mediów publicznych. Kulturowa tożsamość narodu, edukacja i ochrona czystości języka to nie są zadania dla wolnego rynku. We wszystkich szanujących swoją kulturę krajach europejskich właśnie media publiczne wyznaczają kulturalne i obyczajowe standardy. Jeśli polskie media publiczne tego nie robią, trzeba je naprawić, a nie prywatyzować, czy też zmniejszać ich zasięg.

Panie Premierze!
Naszym obywatelskim obowiązkiem jest zaprotestować przeciw planom osłabienia mediów publicznych oraz ich uzależnienia od administracji rządowej.
Naszym obywatelskim obowiązkiem jest ostrzec polityków przed fatalnymi skutkami ich działań. To wyłącznie samodzielne działania polityków doprowadziły telewizję i radio publiczne do stanu narastającej degrengolady. Przez kilkanaście lat kolejne rządzące partie próbowały je "ulepszyć" nie pytając nikogo o zdanie. Skutek - widać.
Media publiczne trzeba zreformować i odpolitycznić. Ale złymi metodami nie osiąga się dobrych skutków.
Dlatego odpolitycznianie trzeba zacząć już teraz - od dialogu społecznego na temat zasad i kierunków reformy.

Andrzej Wajda, Krzysztof Penderecki, Julia Hartwig, Stanisław Różewicz, Krzysztof Zanussi, Henryk Mikołaj Górecki, Maja Komorowska, Krzysztof Krauze, Agnieszka Holland, Juliusz Machulski, Jerzy Hoffman, Krystyna Janda, Janusz Głowacki, Daniel Olbrychski, Filip Bajon, Izabela Cywińska, Feliks Falk, Zygmunt Krauze, Magdalena Łazarkiewicz, Antoni Krauze, Piotr Łazarkiewicz, Michał Kwieciński, Jadwiga Rappe, Andrzej Titkow, Maria Zmarz-Koczanowicz, Marcin Kydryński, Artur Barciś, Grażyna Torbicka, Magda Umer, Michał Nekanda - Trepka, Agnieszka Arnold, Przemysław Gintrowski, Ireneusz Engler, Jan Mogilnicki, Allan Starski, Mieczysław Kominek, Krzysztof Kolberger, Anna Romantowska, Olgierd Łukaszewicz.

Jacek Bromski - prezes Stowarzyszenia Filmowców Polskich
Jerzy Kornowicz - prezes Związku Kompozytorów Polskich
Janusz Krasiński - prezes Stowarzyszenia Pisarzy Polskich
Krzysztof Kumor - prezes Związku Artystów Scen Polskich
Edward Pałłasz - prezes Stowarzyszenia Autorów ZAIKS
Maciej Strzembosz - prezes Krajowej Izby Producentów Audiowizualnych
Krzysztof Knittel - prezes Polskiej Rady Muzycznej
Antoni Wicherek - prezes Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków
Krzysztof Sadowski - prezes Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego

Treść listu można także znaleźć na stronie internetowej Stowarzyszenia Filmowców Polskich.

Pozostałe podpisy sygnatariuszy listu można natomiast znaleźć na stronie www.publicznemedia.org.pl tam też można złożyć swój podpis pod listem.

Niedawno Kondrat stał się lokalnym idolem, po tym, jak skrytykował PiS. Ciekawe, co zwolennicy PO napiszą teraz o Wajdzie i innych.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2108 dnia: Marca 27, 2008, 19:51:50 pm »
Strasznie brzydko się tu wyrazili o pewnej partii...  :cool:
Cytuj
smutny spektakl karuzeli niekompetencji obserwowany od lat, a ostatnio za rządów PiS
Nie bardzo wiem co tu pisać złego o Wajdzie i innych - piszą o konkretnych planach dotyczących konkretnej sprawy a nie o tym jakie to PO jest be. Kwestia tylko co sami proponują zrobić z tą TV bo od wielu lat wciąż jest to samo czyli kiepsko.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2109 dnia: Marca 27, 2008, 20:06:46 pm »
Problem z abonamentem jest taki, że i tak płaci go niewielki procent Polaków, a telewizja publiczna utrzymuje się w dużej mierze z reklam (wielokrotnie już słyszałem: "nie będę płacił/płaciłą na TVP, skoro i tak puszczają reklamy"). Poza tym, pieniądze wydawane są na koszmarnie wielkie pensje (i jeszcze większe odprawy) dla zarządu i dziennikarzy (*ekhm*Lis*ekhm*) oraz marnej produkcji show ("Przebojowa noc", "Gwiazdy na lodzie"... - lepiej przemilczeć).
Ogólnie jest to moloch, z którym nie wiadomo co zrobić, nikt nie chce go w ogóle tykać, a kolejne rządy jedynie obsadzają tam na stanowiskach swoich ludzi i wykorzystują do własnych celów.


Cytuj
Niedawno Kondrat stał się lokalnym idolem, po tym, jak skrytykował PiS. Ciekawe, co zwolennicy PO napiszą teraz o Wajdzie i innych.

A co mają napisać? Że jest wielkim reżyserem, którego ja osobiście bardzo szanuję. ;D.
Sorki, ale z tego, co pamiętam, to ty się krzywiłeś na Kondrata i nazywałeś go "aktorzyną" po tym, jak skrytykował Kaczyńskich. Czyżbyś oczekiwał od nas tego samego?
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2110 dnia: Marca 27, 2008, 20:49:54 pm »
Może zamiast likwidować abonament, trzeba popracować nad ściągalnością? Ja płacę i chętnie będę płacił nadal. Nie mam wątpliwości, że ustawa medialna jest niekorzystna dla mediów publicznych. Zastanawiam się tylko, jaki cel ma Donek Tusk w zamachu na TVP. Czyżby spłata długu wobec towarzysza Waltera?

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2111 dnia: Marca 27, 2008, 21:45:18 pm »
Może zamiast likwidować abonament, trzeba popracować nad ściągalnością? Ja płacę i chętnie będę płacił nadal. Nie mam wątpliwości, że ustawa medialna jest niekorzystna dla mediów publicznych. Zastanawiam się tylko, jaki cel ma Donek Tusk w zamachu na TVP. Czyżby spłata długu wobec towarzysza Waltera?

ściągalność to oni mają rzeczywiście udaną. mój dziadek nie żyje 6 lat, a i tak przychodzą na jego nazwisko listy z poleceniem zapłaty...

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2112 dnia: Marca 28, 2008, 21:58:22 pm »
Cytuj
Leenk - cóż za błyskotliwa dedukcja. Za każdym razem, kiedy wydaje mi się, że Twoje wypowiedzi osiągnęły dno, Ty mnie ponownie zaskakujesz.

Bo napisał fakt, to go atakujesz?
Czy mógłbyś nie rzucać epitetami kiedy nie masz jak skomentować FAKTU? Choć widzę że pisowcy tak mają.
http://wiadomosci.onet.pl/1718858,11,item.html
Na serio- Macierewicz jest psychiczny- jak może on pełnić jakąkolwiek fukcję? Przeciez jego trzeba leczyć!

Cytuj
Gdyby PiS był tak powiązany z Rydzykiem jak twierdzisz, w konstytucję od dawna wpisana byłaby ochrona życia od chwili poczęcia.

Całe szczęście nie dali rady.

Cytuj
Może zamiast likwidować abonament, trzeba popracować nad ściągalnością?

Mi by sumienie nie pozwoliło zapłacić abonamentu.

Cytuj
Zastanawiam się tylko, jaki cel ma Donek Tusk w zamachu na TVP.

Zobaczymy czy będzie to zamach na skalę Pisu- czas pokaże.


Opublikowane: Marzec 28, 2008, 15:13:06
http://wiadomosci.onet.pl/1719267,11,item.html

Ciekawe też czy tak jak pisowcy będą pisać scenariusze do programów w tvp. "Apolityczna" telewizja jakby nie patrzeć.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2113 dnia: Marca 28, 2008, 23:47:16 pm »
W obecnej sytuacji teksty ludzi z PiS o "zamachu" Tuska na "niezależną" TV są trochę humorystyczne.  :cool:

Pan Antonii M. daje radę. Prawie wszystkie "mózgi" które dały swoje fotki na naszej-klasie byli mianowani przez niego w ostatniej chwili, a usunięto doświadczonych oficerów po kilku zmianach w Iraku i Afganistanie.

« Ostatnia zmiana: Marca 28, 2008, 23:49:45 pm wysłana przez Leenk »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2114 dnia: Marca 29, 2008, 12:16:23 pm »
Stadiony się budują, ale dróg raczej nie będzie

http://biznes.interia.pl/news/euro-2012-drog-nie-bedzie,1083771

To dopiero będzie blamaż na cały świat  :???:

VaaKo

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2007
  • Wiadomości: 1 583
  • Reputacja: 44
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2115 dnia: Marca 29, 2008, 21:24:43 pm »
W obecnej sytuacji teksty ludzi z PiS o "zamachu" Tuska na "niezależną" TV są trochę humorystyczne.  :cool:

Pan Antonii M. daje radę. Prawie wszystkie "mózgi" które dały swoje fotki na naszej-klasie byli mianowani przez niego w ostatniej chwili, a usunięto doświadczonych oficerów po kilku zmianach w Iraku i Afganistanie.
Mózgi powiadasz, jestem ciekaw czy gdybyś zobaczył te zdjecia, czy byś się domyślił, że są to oficerowie kontrwywiadu, co w tym złego że żołnierz zamieścił sobie fotki, przecież nie podpisał ich, "witam o to zdjęcie oficerów kontrwywiadu"    "mózgeim" to można nazywac tego co wyjawił ten fakt.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2116 dnia: Marca 29, 2008, 23:19:24 pm »
Oficerowie służb w których tajność jakichkolwiek danych to najbardziej oczywista podstawa pracy dają swoje foty na jakiejś durnej stronie żeby sobie je obejrzał dokładnie każdy...

...to kompletni kretyni.  W sam raz na poziomie pana Antoniego, który ich powołał.   :cool:




« Ostatnia zmiana: Marca 29, 2008, 23:24:06 pm wysłana przez Leenk »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2117 dnia: Marca 29, 2008, 23:27:08 pm »
Oficerowie służb w których tajność jakichkolwiek danych to najbardziej oczywista podstawa pracy dają swoje foty na jakiejś durnej stronie żeby sobie je obejrzał dokładnie każdy...

...to kompletni kretyni.  W sam raz na poziomie pana Antoniego, który ich powołał.   :cool:

Bzdura. Oficerowie służb to na codzień normalni ludzie, którzy mają normalne życie. Za dużo Jamesa Bonda, Leenk...

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2118 dnia: Marca 29, 2008, 23:31:56 pm »
Ja pier**lę...
Aż mi się nie chce wierzyć że Wy to na serio piszecie...  :mad:
Czołowy polityk PiS Zbigniew Wasserman zajmujący się tym tematem  pewnie też się naoglądał za dużo Bonda:
Cytuj
Sądzę, że oni są ludźmi inteligentnymi i wiedzą, co zrobili i jakie są tego skutki. Oni ośmieszają po prostu nowe wojskowe służby, mając nadzieję, że doskonale się znajdą także w służbach, w reaktywowanych Wojskowych Służbach Informacyjnych. Ci ludzie do końca są bardzo nielojalni, oni stanowią zagrożenie dla nowych wojskowych służb. Wpisują się w całą akcję przeciwko nowym wojskowym służbom
I jeszcze...
Cytuj
Na pytanie, czy oficerowie powinni zostać wyrzuceni ze służby, Wassermann powiedział, że "to jest kwestia orzeczenia odpowiednich organów". - Moim zdaniem - tak. Nie można kompromitować polskich Sił Zbrojnych, polskich służb specjalnych - powiedział poseł PiS.
OK, z mojej strony koniec tematu bo się podłamałem...
 
Wychodzi na to że prawdopodobnie prezydent sobie odpuszcza dalsze przepychanki w sprawie tego całego traktatu:
Cytuj
Spotkanie prezydenta z premierem na Helu zakończyło się po 5 godzinach. Jak nieoficjalnie dowiedziało się radio RMF FM, politycy ustalili, że Traktat Lizboński zostanie przyjęty w rządowej wersji a więc bez żadnych dodatkowych zabezpieczeń, których domagało się Prawo i Sprawiedliwość.
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,5068635.html
« Ostatnia zmiana: Marca 29, 2008, 23:44:48 pm wysłana przez Leenk »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2119 dnia: Marca 29, 2008, 23:51:28 pm »
Czy ja w którymś miejscu napisałem, że dobrze zrobili zakładając profile na naszej-klasie? Czy Wasserman w jakikolwiek sposób wyklucza to, co napisałem? Odniosłem się tylko do Twojej wypowiedzi, jakoby tajność ich danych była podstawą. Podstawą jest jedynie tajność faktu, że pracują dla służb specjalnych.

Ja pier**lę...