Autor Wątek: [archiwum] Odp: POLITYKA  (Przeczytany 653186 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2120 dnia: Marca 29, 2008, 23:56:07 pm »
Cytuj
Oficerowie służb w których tajność jakichkolwiek danych to najbardziej oczywista podstawa pracy
Przeczytaj to zdanie. Powoli. Uważnie. Wskaż gdzie piszę o ICH danych. Napisałem o charakterze ich pracy. Oni funkcjonują normalnie w społeczeństwie i oczywiście np. swoje dane osobowe muszą ujawniać w przeróżnych sytuacjach. Sytuacja opisywana to jednak bardzo grube przegięcie. I to całe sedno sprawy.

Wracając do prezydenta - jeśli to faktycznie będzie prawdą po raz kolejny udowodni że jednak jest rozsądniejszy niż jego brat.
« Ostatnia zmiana: Marca 30, 2008, 00:05:16 am wysłana przez Leenk »

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2121 dnia: Marca 30, 2008, 13:45:28 pm »
Cytuj
Mózgi powiadasz, jestem ciekaw czy gdybyś zobaczył te zdjecia, czy byś się domyślił, że są to oficerowie kontrwywiadu, co w tym złego że żołnierz zamieścił sobie fotki, przecież nie podpisał ich, "witam o to zdjęcie oficerów kontrwywiadu"    "mózgeim" to można nazywac tego co wyjawił ten fakt.

Czyli jak za dawnych czasów- posłaniec (w tym wypadku GW) obrywa za to bo oficerowie popełnili totalną głupotę.
Swoją drogą- Macierewicz odtajnił wszelką korenspondencję i dane osobowe wszystkich ludzi w kontrwywiadzie, tak że ci ludzie muszą pisać prawdę gdzie pracują jeśli kupują coś np. w sklepie na raty- no ale na tego psychola nie ma mocnych.

Cytuj
Bzdura. Oficerowie służb to na codzień normalni ludzie, którzy mają normalne życie. Za dużo Jamesa Bonda, Leenk...

No nie tacy zwykli.


Trusio

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2003
  • Wiadomości: 2 124
  • Reputacja: 3
  • Dr Trusio
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2122 dnia: Marca 30, 2008, 14:50:10 pm »
Są zawody, w których twoja praca bynajmniej nie kończy się po fajrancie. Policjantem, lekarzem, księdzem czy takim ktosiem jesteś raczej 24/7... :-?
GT: Trusio

VaaKo

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2007
  • Wiadomości: 1 583
  • Reputacja: 44
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2123 dnia: Marca 30, 2008, 15:22:32 pm »
Irracjonalny tok rozumowania lewicy, widze jest niesamowity. Właściwie to się trudno dziwic, ludzie przy których wypowiedzenie słowa Żyd, jest skazane na natychmiastowe oskarżenie, o antysemityzm. Czy też wielka nienawiśc do nazistów, o to że preferują faszyzm, że wyznają ludobójców takich jak Hitler, przy czym sami na manifie maszerują pod sztandarem sowieckich morderców, ironia ? Wychodzi na to, że jednak nie powinny mnie dziwic niektóre komentarze. Ktoś sobie wystawił zdjęcia, w pewnym sensie przygody swojego życia, ktoś kto nie musiał być oficerem kontrwywiadu, mógł być równie dobrze kucharzem, no ale znalazła się parszywa świnia która szukała taniej sensacji,bo przecież co pierwsze mi się nasuwa na myśl gdy zobacze zdjęcie oficera kontrwywiadu, że trzeba zrobić wywód w gazecie, oraz rozgłosić wokół tak, aby wszelkie media o tym trąbiły.


Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2124 dnia: Marca 30, 2008, 15:31:15 pm »
Irracjonalny tok rozumowania lewicy, widze jest niesamowity.

Ty masz naprawdę jakiś kompleks. Gdziekolwiek ktoś mówi coś, z czym się nie zgadzasz, to od razu podpinasz do tego lewicę.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2125 dnia: Marca 30, 2008, 15:48:01 pm »
Ty masz naprawdę jakiś kompleks. Gdziekolwiek ktoś mówi coś, z czym się nie zgadzasz, to od razu podpinasz do tego lewicę.

Ktoś wstawia sobie na naszej klasie zdjęcie z misji wojskowej w Afganistanie. Co wg Ciebie jest gorsze - sam fakt wstawienia zdjęcia, czy ujawnienie, że pracuje dla kontrwywiadu? Ja w samych zdjęciach z wojska niczego złego nie widzę.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2126 dnia: Marca 30, 2008, 15:49:45 pm »
Gorszy jest fakt wstawienia zdjęcia choćby DLATEGO właśnie że powstaje ryzyko że ktoś z gazety wywoła aferę... na tak oczywiste ryzyko wywołania hałasu wpadłaby pani Jadzia ze spożywczaka a nie wpadnie oficer z nadania PiSu...  :cool:

Czy to Wam tak ciężko zrozumieć?
« Ostatnia zmiana: Marca 30, 2008, 15:53:43 pm wysłana przez Leenk »

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2127 dnia: Marca 30, 2008, 15:56:08 pm »
Cytuj
Irracjonalny tok rozumowania lewicy, widze jest niesamowity. Właściwie to się trudno dziwic, ludzie przy których wypowiedzenie słowa Żyd, jest skazane na natychmiastowe oskarżenie, o antysemityzm. Czy też wielka nienawiśc do nazistów, o to że preferują faszyzm, że wyznają ludobójców takich jak Hitler, przy czym sami na manifie maszerują pod sztandarem sowieckich morderców, ironia ?

O czym ty piszesz człowieku?
To jest połowa twojego posta, a nie ma ani słowa co do tematu!
I co ty z ta lewica masz? Co ona ma tu wspólnego?

Cytuj
pierwsze mi się nasuwa na myśl gdy zobacze zdjęcie oficera kontrwywiadu, że trzeba zrobić wywód w gazecie,

Bo trzeba pokazywać to co jest chore, by w przyszłości się nie powtórzyło.


Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2128 dnia: Marca 30, 2008, 16:03:07 pm »
Gorszy jest fakt wstawienia zdjęcia choćby DLATEGO właśnie że powstaje ryzyko że ktoś z gazety wywoła aferę... na tak oczywiste ryzyko wywołania hałasu wpadłaby pani Jadzia ze spożywczaka a nie wpadnie oficer z nadania PiSu...  :cool:

Czy to Wam tak ciężko zrozumieć?

Ja pier*ole...

To jeszcze mi powiedz, skąd ktoś w gazecie wie, że ta osoba pracuje dla kontrwywiadu?! Przecież sobie facet nie wpisał "aktualne zajęcie: oficer kontrwywiadu". Tym się trzeba zająć!

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2129 dnia: Marca 30, 2008, 16:16:15 pm »
No cóż, jak pisze gazeta, to, że ktoś pracuje w kontrwywiadzie obecnie nie jest wcale żadną tajemnicą.

Cytuj
Wczoraj z naszą redakcją skontaktowali się dwaj oficerowie SKW, którzy zgodzili się na opublikowanie kopii zaświadczeń, jakie SKW wystawiła im dla banku, sklepu AGD i NFZ. - To, że ktoś pracuje w SKW, przestało być tajemnicą dla kogokolwiek. Nasze miejsce pracy, a nawet stanowisko znają listonosze, urzędnicy, pracownicy banków czy sprzedawca, od którego chcemy kupić lodówkę na raty. (...)

W zaświadczeniach, które pozwolili nam skopiować oficerowie SKW, jest pieczątka z pełną nazwą SKW, odręczne rozwiniecie tego skrótu, adres SKW, a nawet stanowisko osoby, której wystawiono kwit.

Mamy chyba jako jedyni na świecie jawne tajne służby ;D.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2130 dnia: Marca 30, 2008, 16:20:31 pm »
Cytat: Iras
Tym się trzeba zająć!
Zamiast zająć się facetami którzy, pracując w wywiadzie, nie mają pojęcia o zachowaniu tajemnicy należy się zająć dziennikarzami których zawodem jest zdobywanie informacji wszelkimi sposobami... ?

Zresztą obecnie dziennikarze chyba nawet nie muszą mieć jakichkolwiek wtyk żeby się czegokolwiek dowiedzieć o służbach.

Monty Pythonowcy by nam pozazdrościli służb za rządów Maciarewicza...


 


_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2131 dnia: Marca 30, 2008, 16:26:09 pm »
Cytuj
To jeszcze mi powiedz, skąd ktoś w gazecie wie, że ta osoba pracuje dla kontrwywiadu?! Przecież sobie facet nie wpisał "aktualne zajęcie: oficer kontrwywiadu". Tym się trzeba zająć!

Napisał.
A dokładnie napisał bodajże "ściemniania", pokazał się w nietypowym mundurze, nietypowy wygląd- średnio rozgarniety człowiek skojarzy sobie jaką funkcję wykonuje taka osoba.

Dziwne jest to, że kiedy np. radio maryja jawnie propaguje antysemitzm, to nikt z pisowców nie pisze "trzwba się tym zająć", a kiedy zostanie wytknięty jakiś błąd (dla dobra Polski jakby nie patrzeć)- to trzeba się tym zająć.


Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2132 dnia: Marca 30, 2008, 16:34:39 pm »
Cytuj
- Oficerowi ze stażem w służbach w ogóle nie przyszłoby do głowy publikowanie swoich zdjęć. Mamy we krwi, że musimy pozostawać w cieniu. Jeżeli ktoś robi zdjęcie grupie żołnierzy, zawsze chowamy się przed obiektywem, tym bardziej że ludzie służb bardzo często są celem dla terrorystów - mówi oficer b. WSI, uczestnik misji od połowy lat 90.
- Oficer, który w ten sposób się odsłania, stwarza zagrożenie dla siebie, żołnierzy, rodziny, wreszcie pozbawia sensu swą pracę, bo jej istotą jest tajność - tłumaczy ostatni szef WSI gen. Marek Dukaczewski.- Nie wyobrażam sobie tajnej operacji w wykonaniu ludzi, których twarze i nazwiska można znaleźć w internecie - mówi.
Warto dodać że w tym numerze Wyborczej nie podano ich nazwisk ani stopni a twarze ukryto.
« Ostatnia zmiana: Marca 30, 2008, 16:36:27 pm wysłana przez Leenk »

VaaKo

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2007
  • Wiadomości: 1 583
  • Reputacja: 44
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2133 dnia: Marca 30, 2008, 16:44:00 pm »
Ty masz naprawdę jakiś kompleks. Gdziekolwiek ktoś mówi coś, z czym się nie zgadzasz, to od razu podpinasz do tego lewicę.
Oj nie płacz już tak ;]  pewne osoby z którymi tutaj debatuje, mają poglądy lewicowe. I to właśnie z ich poglądami się nie zgadzam. Jeśli nie wiesz które to osoby, to Twój problem. Natomiast co do kompleksów, ja rozumiem że moje argumenty, których sobie nie wymyślam, lecz zwyczajnie biorę  z życia, mogą bolec pewne osoby, czy też nie byc im na ręke, i wiesz ja równiez mógłbym niektórym tutaj wytykac takie ciekawostki, jak antypolskie nastawienie, ciągłe psioczenie na pis,Rydzyka itd. Jakoś w takich przypadkach nie widzisz kompleksu heh znów ironia ;]

O czym ty piszesz człowieku?
To jest połowa twojego posta, a nie ma ani słowa co do tematu!
I co ty z ta lewica masz? Co ona ma tu wspólnego?
Napisałem o "Irracjonalny tok rozumowania lewicy" następnie podałem przykłady pewnych zachowań, i ostatecznie odniosłem się do tematu, "dlaczego" wcześniej napisałem o tym "toku rozumowania" , a więc dlatego iż "pewne osoby", o "pewnych poglądach"  próbują wmówić tutaj, że winny jest gośc wystawiając fotki, które nic nie mówiły o jego fachu z wyjątkiem tego, że jest żołnierzem, a tego który wyjawił fakt o jego zawodzie, uznaje się za bohatera, że zrobił jak najbardziej prawidłowo. Jest to dla mnie jak najbardziej irracjonalne. Nie mówie że zrobił dobrze, pewnie jest dumny z tego co robi, i chciał byc może się w jakiś sposób tym pochwalic przed znajomymi, nie byłoby sprawy, i nikt by nic nie wiedział o żadnym oficerze, gdyby nie ujawnienie tego przez media, które zwyczajnie szukają taniej sensacji.

Cytuj
a kiedy zostanie wytknięty jakiś błąd (dla dobra Polski jakby nie patrzeć)- to trzeba się tym zająć.
Zająć ? ogłaszając ten fakt na całą Polskę... no a druga rzecz, to chyba nie GW jest od zajmowania się takimi rzeczami hmm...

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2134 dnia: Marca 30, 2008, 16:58:39 pm »
Cytuj
próbują wmówić tutaj, że winny jest gośc wystawiając fotki, które nic nie mówiły o jego fachu z wyjątkiem tego, że jest żołnierzem,

Jak wspomniałem- łatwo było wywnioskować że nie jest zwykłym żołnierzem.

Cytuj
i nikt by nic nie wiedział o żadnym oficerze,

Kolejny błąd.
38 mln polaków by nie wiedziało, ale ci którym ta wiedza byłaby na rękę wiedzieliby i bez żadnego artykułu.

Cytuj
Zająć ? ogłaszając ten fakt na całą Polskę.

A co innego może gazeta zrobić?

Cytuj
no a druga rzecz, to chyba nie GW jest od zajmowania się takimi rzeczami hmm...

Od patrzenia na ręce władzy i wszelką administrację? Oczywiście że jest.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2135 dnia: Marca 30, 2008, 18:36:37 pm »
"pewne osoby" na tym forum komentując fakt ukazania się artykułu w wybiórczej odnoszą się do skutku całej sytuacji a nie przyczyny. gdyby ciec malinowy,funkcjonariusz służb nie ujawnił swojej osoby na naszej-klasie to nie byłoby sprawy. obwinianie w jakikolwiek sposób gazety za to co zrobiła to tak jak by obwiniac kabaret za to, że prześmiewa głupoty polityków, przecież to nie on je generuje a jedynie wynosi na światło dzienne.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2136 dnia: Marca 30, 2008, 22:46:59 pm »
News dla VaaKo na poprawę humoru:  :cool:
http://wiadomosci.o2.pl/?s=258&t=479863

VaaKo

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2007
  • Wiadomości: 1 583
  • Reputacja: 44
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2137 dnia: Marca 31, 2008, 07:39:02 am »
To akurat nie powinno nikogo dziwić, co wsadzi to zapyli ;]  bardziej niepokojące jest dla mnie, że w przyszłości możemy nie jako katolicy, ale jako biali Europejczycy byc mniejszością na własnym kontynencie, co raczej dla naszej cywilizacji byłoby katastrofalne. Oczywiście można ich uszczuplić zabierając im prawo do socjalu, co ograniczyłoby ich chęci przybycia do Europy, ale bardziej prawdopodobne, że o uszczuplenie muzułmanów zadba USA, które to tak cały czas patrzy perskimi oczkami na Iran ;)

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2138 dnia: Kwietnia 03, 2008, 18:37:27 pm »
No i niestety PiS uległ żydowsko-pedalsko-komuszej przewadze sodomicznej Europy...

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2139 dnia: Kwietnia 03, 2008, 19:12:33 pm »
Pierwszy raz zgadzam się z Leenkiem - niestety.

Ale jeszcze nam ta Europa wyjdzie bokiem.

Miazga

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2003
  • Wiadomości: 3 839
  • Reputacja: 0
  • lol pozdro rasta power
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2140 dnia: Kwietnia 03, 2008, 19:38:50 pm »
Tak, też uważam, że to źle, iż zdecydowaliśmy się nie zostać zaściankową prowincją Europy, która zamiast iść na wspłópracę z  bogatszymi i po prostu lepszymi od naszego krajami, zatrzyma się w rozwoju i będzie konsekwentnie kontynuowała politykę ośmieszania się w oczach wszystkich, którzy są poza granicami tej ubogiej prowincji. Zaiste, szkoda.

Leenk - miałem ostatnio podobny sen. Zgroza :?
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 03, 2008, 19:40:26 pm wysłana przez Miazga »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2141 dnia: Kwietnia 03, 2008, 19:54:12 pm »
Pieprzysz takie farmazony, że ciężko z tym polemizować. Pod europejskimi rządami silnym krajem nie staniemy się nigdy.

Miazga

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2003
  • Wiadomości: 3 839
  • Reputacja: 0
  • lol pozdro rasta power
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2142 dnia: Kwietnia 03, 2008, 20:13:14 pm »
Za to silnym krajem stalibyśmy się będąc zabitym dechami zaściankiem - przecież cały czas o tym mówię. Nie musisz być niemiły.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2143 dnia: Kwietnia 03, 2008, 20:14:37 pm »
Polska zawsze sama budowała swoją potęgę i zawsze to Europa nas dupiła. Pora wyciągnąć wnioski.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2144 dnia: Kwietnia 03, 2008, 20:19:41 pm »
Wolę żyć w normalnym kraju niż w silnym kraju.  :cool:


_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2145 dnia: Kwietnia 03, 2008, 20:42:40 pm »
http://wiadomosci.onet.pl/1723202,11,item.html

Dla fanów pisu jak znalazł- przyjaciele z nop jak zawsze dosadnie wyrażają swoje emocje.

VaaKo

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2007
  • Wiadomości: 1 583
  • Reputacja: 44
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2146 dnia: Kwietnia 03, 2008, 20:47:45 pm »
Wolę żyć w normalnym kraju niż w silnym kraju.  :cool:
Takich w "UE" jak na lekarstwo.

Gerro31

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-02-2006
  • Wiadomości: 4 700
  • Reputacja: 35
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2147 dnia: Kwietnia 03, 2008, 20:48:56 pm »
Wolę żyć w normalnym kraju niż w silnym kraju.  :cool:
Takich w "UE" jak na lekarstwo.

Wręcz przeciwnie.

VaaKo

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2007
  • Wiadomości: 1 583
  • Reputacja: 44
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2148 dnia: Kwietnia 03, 2008, 20:51:59 pm »
No może masz racje, w sumie są tylko dwa szamba w "UE" Francja i UK przy okazji będziemy warzywa nazywali owocami, itd. to jest ta normalnośc Brukseli :lol:

Ciekawostką może byc, że Francuzi odrzucili traktat w referendum, to parlament uchwalił. Brytyjczycy są przeciw Traktatowi - Izba Gmin ratyfikowała :] wasza wspaniała DEMOKRACJA "pełną gębą"


Trochę dziwnym jest faktem gadanie, że UE doprowadzi nas do bogactwa, państwa zachodnie swoje bogactwa zdobyły w czasach monarchii, dawno dawno temu, więc gadanie, że to właśnie UE doprowadzi nas do poziomu np. UK jest trochę śmieszne.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 03, 2008, 21:52:15 pm wysłana przez VaaKo »

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2149 dnia: Kwietnia 03, 2008, 22:05:39 pm »
Cytuj
Trochę dziwnym jest faktem gadanie, że UE doprowadzi nas do bogactwa, państwa zachodnie swoje bogactwa zdobyły w czasach monarchii, dawno dawno temu

Sorki, ale to najgłupszy tekst tygodnia.

Z imperium Brytyjskiego niewiele zostało, a Hiszpanie jak widzisz nie topią złota do monet, bo nie mają co robić z tym kruszcem.

VaaKo

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2007
  • Wiadomości: 1 583
  • Reputacja: 44
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2150 dnia: Kwietnia 03, 2008, 23:12:53 pm »
o _Music szkoda tylko, że nie podałeś  kiedy to UK zmieniło się w potęge :]  gdyby nie czasy kolonialne, UK wielkie gów** by miało.Co z tego, że z imperium Brytyjskiego niewiele zostało , skoro odpowiednio się obłowili, dobrze że chociaż nie napisałeś, że zawdzięczają swój poziom dzięki socjaldemokratycznym rządom to by był dopiero najgłupszy tekst tygodnia. Co do Hiszpanii, to chyba jednak powinieneś jeszcze raz przerobić ich historie ;) chyba dobrze wiesz, że były sobie państewka, które dopomagały im w utracie znaczenia na świecie ;) złoto, złotem.

Tarniak

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2151 dnia: Kwietnia 03, 2008, 23:46:35 pm »
Polska zawsze sama budowała swoją potęgę i zawsze to Europa nas dupiła. Pora wyciągnąć wnioski.
Ostatni raz ta kolokacja "potęgi" z "Polską" miała sens za czasów Kazimierza Wielkiego...

Niektórym się chyba w dupie przewraca i myślą, że jestesmy drugą Szwajcarią. Otóż, uwaga, nie jesteśmy.

Cytuj
Europa nas dupiła
Za to dobre i szlachetne imperium Amerykańskie głaskało nas po głowie, patrz nasz kochany brat zza wielkiej wody Roosvelt! Polecam poczytać jak nas kochał... Zresztą nie rób z siebie dziecka i nie rozliczaj win "z kiedyś". Zaczniesz falę nienawiści do Niemców za Hitlera, a francuzów za Rewolucję Francuską, która dała początek końcowi. :lol: Widać, jaką potęgę zbudowaliśmy na przestrzeni czasu od pierwsyzch wolnych wyborów, do wejścia do Unii. Silne państwo w chu...

Vakko - wpływy z kolonii to czasy "zamierzchłe" i nawet z takim bagażem zasobów przy nieudolnych rządach byliby w dupie. Dokładnie tak, jak my teraz. Jak masz zamiar pisać, że nas rozkradli obrzydliwi komuniści, żydzi, Europa i Wielka Trójka w Jałcie, to nie pisz, bo ja doskonale wiem, że byliśmy chłopcem do bicia i wciąż będziemy, bo nie jesteśmy silnym państwem ze stabilnym rządem.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 03, 2008, 23:55:52 pm wysłana przez tarniak »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2152 dnia: Kwietnia 03, 2008, 23:55:29 pm »
Niektórym się chyba w dupie przewraca i myślą, że jestesmy drugą Szwajcarią. Otóż, uwaga, nie jesteśmy.

Mnie bardziej martwią ci, którym się wydaje, że jesteśmy drugą Bułgarią. Otóż, uwaga, nie jesteśmy!

Tarniak

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2153 dnia: Kwietnia 03, 2008, 23:56:46 pm »
Bułgarią? Dojebałeś. Jak nie rozumiesz zestawienia, to wróć do tematu rano.

Utrzymanie niezależności od Unii, której tak bardzo byś pragnął ma pewne wymagania, których nie spełniamy. Z pustego to i Salomon nie naleje, jak to mawiają chrześcijanie.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 03, 2008, 23:58:41 pm wysłana przez tarniak »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2154 dnia: Kwietnia 04, 2008, 00:04:18 am »
Rozumiem i to doskonale. Nie jesteśmy takim biednym kopciuchem, jak się niektórym wydaje. Mamy swoją pozycję i Europa powinna się z nami liczyć.

Dokładnie tak, jak my teraz. Jak masz zamiar pisać, że nas rozkradli obrzydliwi komuniści, żydzi, Europa i Wielka Trójka w Jałcie, to nie pisz, bo ja doskonale wiem, że byliśmy chłopcem do bicia i wciąż będziemy, bo nie jesteśmy silnym państwem ze stabilnym rządem.

Byliśmy chłopcem do bicia? Chciałbym zobaczyć bitwę o Anglię bez polskich pilotów. Ale nam się później Churchill odwdzięczył.

Tarniak

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2155 dnia: Kwietnia 04, 2008, 08:23:57 am »
Co, będziesz teraz wyliczał. Mam wymieniać wszystkie powstania, które zakończyły się klęską (jedno się nią nie zakończyło, taka potęga, że hej)?

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2156 dnia: Kwietnia 04, 2008, 08:36:01 am »
o dobrze że chociaż nie napisałeś, że zawdzięczają swój poziom dzięki socjaldemokratycznym rządom to by był dopiero najgłupszy tekst tygodnia.

co na to szwecja?

VaaKo

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2007
  • Wiadomości: 1 583
  • Reputacja: 44
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2157 dnia: Kwietnia 04, 2008, 12:17:12 pm »
Szwecja na to, że dobrze byc pasożytem nierobem, i dostawac za to pieniądze, ludzi którzy na nie ciężko pracują. I tu właściwie się kończy "pożytek" socjalizmu, który powstał dla nieudaczników życiowych, mających dwie lewe ręce.

Zobacz lepiej co osiągnęło USA, coś czego żadne państwo socjalne nigdy nie osiągnie.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2158 dnia: Kwietnia 04, 2008, 12:35:12 pm »
Cytuj
Aż dziewięciu dziennikarzom "Naszego Dziennika", którzy od lat codziennie relacjonowali pracę Sejmu, komisji parlamentarnych, informując o wydarzeniach tak z życia koalicji, jak i opozycji, odmówiono wydania stałych przepustek umożliwiających pracę w parlamencie. Wstępu w kuluary, najatrakcyjniejsze miejsce pracy każdego sejmowego fotoreportera, odmówiono m.in. Markowi Borawskiemu, który od dziesięciu lat codziennie dokumentował pracę posłów i senatorów, oraz Arturowi Kowalskiemu, analizującemu najważniejsze wydarzenia polityczne. Podobnie potraktowano reporterów i operatorów Telewizji Trwam. Wszystko pod pretekstem zmian w regulaminie Kancelarii Sejmu, określającym zasady pracy dziennikarzy.

http://www.naszdziennik.pl/index.php?typ=po&dat=20080404&id=po01.txt

Skur...  :???:

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2159 dnia: Kwietnia 04, 2008, 13:28:21 pm »
Szwecja na to, że dobrze byc pasożytem nierobem, i dostawac za to pieniądze, ludzi którzy na nie ciężko pracują. I tu właściwie się kończy "pożytek" socjalizmu, który powstał dla nieudaczników życiowych, mających dwie lewe ręce.

Zobacz lepiej co osiągnęło USA, coś czego żadne państwo socjalne nigdy nie osiągnie.

ty naprawdę nie rozumiesz. chodzi o to, że "dobrze uprawiana" socjaldemokracja jest bardzo dobra dla obywateli. szwecja jest tego najlepszym przykładem i twoje teksty o nierobach nic tutaj nie pomogą, bo jak jest społeczeństwo obywatelskie to tych nierobów po prostu nie ma(albo jakiś margines).
a to co osiągnęło USA to mam głęboko w dupie, nie chciałbym tam mieszkać za żadne pieniądze. to że dzieci, które nie miały szczęścia urodzić się w dostatniejszych rodzinach nie mają sie gdzie leczyć jest według ciebie ok???? to, że jak się wywalisz na ulicy i pójdziesz na pogotowie to musisz za szycie słono zapłacić też jest ok??
przecież płacę podatki, zabierają mi 1/3 pensji, płacę podatki w postaci akcyzy na paliwie, płacę podatki w postaci VAT a jak płacę to WYMAGAM.
tylko nie pisz znowu o nierobach, bo nim nie jestem a czegoś od państwa wymagam. po prostu:)