Autor Wątek: [archiwum] Odp: POLITYKA  (Przeczytany 658223 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3960 dnia: Września 04, 2008, 10:42:52 am »
Czy wg Ciebie jedyną opcją walki o prawa pracowników jest strajk?

Co do Ziobry, osobiście mam serdecznie dosyć zagrywek PO. Ile już było spraw, oskarżeń i komisji śledczych przeciw poprzedniej władzy? Wygląda na to, że z Ziobrą znów się nie uda, więc PO planuje kolejny atak - postawienie Kaczyńskiego przed Trybunałem Stanu. No ku*wa ile jeszcze?!

Co do oddania szpitali pod jurysdykcję samorządów, wyjątkowo się z Tobą zgodzę. Daje to możliwość poprawy sytuacji, a nie niesie tak ogromnego ryzyka jak prywatyzacja.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3961 dnia: Września 04, 2008, 11:22:08 am »
do sprawy prywatyzacji szpitali zaraz wrocimy... :D

Cytuj

"Poprzednie rządy uchylały się od decyzji ws. stoczni"

Szef gabinetu politycznego premiera Sławomir Nowak powiedział, że z raportu ministra skarbu na temat polskich stoczni wynika, że w sprawie ich prywatyzacji dochodziło czasem do świadomych zaniedbań.

...

to i za Jarka sie wezma...


ale przeciez on o wszystkim wie lepiej:

Cytuj

Prezes PiS Jarosław Kaczyński uważa, że wniosek o pozbawienie immunitetu Zbigniewa Ziobry był w świetle prawa całkowicie bezpodstawny. Według gościa porannych Sygnałów Dnia Platforma Obywatelska niszczy byłego ministra sprawiedliwości, ponieważ skutecznie walczył z korupcją.


strasznie sie "wija" ci w PiS'ie ale wg. mnie to chyba oczywsite, ze jesli wobec kogos sa zarzuty powinien powinna ta osoba zrzec sie imunitetu, a jesli zarzuty sa kompletnie wyssane z palca, to taka osoba obroni sie na sali sadowej i uratuje swoj honor, ale to co widzimy w wykonaniu PiS'u to jeden wielki "czeski film" panowie ci powinni powiedziec tez ludzia co daje zrzeczenie sie z immunitetu, bo w przypadku Ziobry chodzi tylko o przesluchanie tego pana,a  jesli zajdzie potrzeba postawienie mu zarzutow, Kaczynski z Ziobro przerazaja mnie swoja hipokryzja, nikt nie przypomni tym panom, jak oskarzali na lewo i prawo, jak sami sadzili - publicznie wysuwajac powazne oskarzenia...

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3962 dnia: Września 04, 2008, 11:36:03 am »
Cytuj
Palikot: liczę, że prezydent nie wywoła żadnego konfliktu zbrojnego

Janusz Palikot nie ustępuje w atakach na prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Podejrzewał go już o alkoholizm, nazywał chamem, a teraz ma dla rodaków kolejna "dobrą" wiadomość. - Gorszego prezydenta nie będziemy już mieli - powiedział w TVN24.

Palikot stwierdził, że Lech Kaczyński jest najgorszym prezydentem jakiego mieliśmy. - Ustalił tak niski standard, że nic gorszego nam się nie przytrafi w tym zakresie przez wiele następnych kadencji - mówił Palikot. Poseł nie ma też zamiaru za nic przepraszać prezydenta. Przeprasza za to Polaków. - Mogę tylko Polaków za niego przepraszać, przepraszać nas wszystkich za prezydenta, bo nie powinniśmy mieć takiego prezydenta – stwierdził na antenie TVN24.

- Mam nadzieję, ze w swojej lekkomyślności nie wywoła żadnych konfliktów zbrojnych i nie wciągnie Polski w sytuację, której na prawdę byśmy nie chcieli - mówił Palikot, który uznał, że miarą patriotyzmu jest nie doprowadzenie, żeby w ciągu najbliższych kilkunastu lat polscy obywatele ginęli na jakiejś wojnie.
 
- Czas najwyższy odebrać Lechowi Kaczyńskiemu pewne uprawnienia, ponieważ on jest tak skonstruowany, że nie daje nam gwarancji bezpiecznego i spokojnego funkcjonowania - stwierdził Palikot.

W 100% się zgadzam z Palikotem- to są po prostu fakty, a nie pomówienia.

Cytuj
Co do Ziobry, osobiście mam serdecznie dosyć zagrywek PO. Ile już było spraw, oskarżeń i komisji śledczych przeciw poprzedniej władzy?

No i widać za mało i nieskutecznie, bo nikt z pisu jeszcze w więzieniu nie siedzi- to mój największy zarzut dla po aktualnie.


Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3963 dnia: Września 04, 2008, 11:39:08 am »
No tak, nie ważne jak, nie ważne za co, grunt, żeby posadzić.

Najlepsza opozycja to opozycja za kratkami.

Jaki rząd, tacy wyborcy.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3964 dnia: Września 04, 2008, 11:55:27 am »
Jaki rząd, tacy wyborcy.

tak, a każdy wyborca pisu to burak, niedoładja i "moher", a wyborca lewicowy to złodziej. oczywista oczywistośc.
Opublikowane: Wrzesień 04, 2008, 11:51:07
s00s odpowiedz jest prosta, szpital prywatny jest kierowany przez jakiegos doswiadczonego menadzera, a szpital publiczny ma za szefa jakiegos lekarza, ktory na biznesie/marketingu itp. wcale nie musi sie znac, to samo jest w spolkach skarbu panastwa, tam w zarzadach sa polityczni koledzy obozu ktory akurat jest u wladzy, a to z 2 powodow, prywatne firmy moga wiecej zaoferowac  dobrym menadzera, a po 2 menadzerowie w duzych firmach nie lubia kiedy na nich naciska ktos z zewnatrz (w tym wypadku politycy), do tego aby nie raz uzyskac plynnosc finnasowa potrzebne sa redukcje etatow, o co w panstwowych spolkach ciezko ( zwiazki zawodowe itp.) i rzad musi dokladac do nierentownych spolek, podobnie ze szpitalami, chca zwolnic 20% personelu to odrazu strajk, biale miasteczko itp. ale ludzie nie rozumieja, ze czasem trzeba wybrac mniejsze zlo! zwolnic kilkudziesieciu/kilkuset pracownikow, aby uratowc cala placowke i uniknac bankrutctwa, czy akcji komornika!

no i dochodzą lekarze  którzy kradną narzędzia, używają publicznego sprzętu do własnych potrzeb, pielegniarki też czyste nie są. obok wszystkiego pacjenci, którzy w bezpłatnej służbie zdrowia dają "niewielkie podarunki" (nieraz bardzo wartościowe), żeby operacja się udała, albo w podziękowaniu za dobrą obsługę.
nie są to sytuacje przeważające, ale wystarczy niewielki procent, aby zysk przerobic w stratę i zadłużenie gotowe.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3965 dnia: Września 04, 2008, 11:55:30 am »
@s00s - oddaj mi przysługę i dopieprz się czasem do kogoś innego.

Ja na poziomie retoryki _Music'a nie mam zamiaru ciągnąć dyskusji.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3966 dnia: Września 04, 2008, 11:55:53 am »
nie Iras, moim zadniem jesli sa zarzuty to sie dobrowolnie zrzekam imunitetu (bez takich scenek jak miala miejsce wczoraj) ide do sadu, skladam zeznania, jelsi jest przeciw mnie pozew, a jestem pewien swojej niewinnosci, to sie bronie przed sadem, zostaje uznanym za niewinnego zarzucanych mi czynow, i z podniesiona glowa obwieszczam to swiatu, a nie taka wojenka jak to PiS robi, niedlugo beda Ziobro do Hodorkowskiego porownywac :/


btw. ciagle sie nie dowiedzialem czy byla jakas reakcja na to, ze prezydent Kaczynski po telefonie od Krrauzego odwolal funkcjonariuszy ABW z jego domu?!?!? przeciez PiS walczy z "ukladem" a sam daje podstawy do jego "funkcjonowania"


btw.2. ciekawe kiedy PiS wreszcie skonczy ta swoja "krucjate" przeciw Wlesie i innym z kierownictwa Solidarnosci, jesli np. prezydent deklaruje ze wie ze Walesa wspolpracowal z SB to licze na jakies dowody, jesli nie, to pan prezydent Kaczynski dopuscil sie pomowienia ( PiS to kocha) ;)


btw.3.co do slow Palikota, to nawet na forum GO ktos napisal zaraz po przemowieniu prezydenta Kaczynskiego w tibilisi, ze on nas wszystkich pozabija, wiec Palikot prezentuje/podziela opinie czesci spoleczenstwa...

Krayzie

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 26-11-2006
  • Wiadomości: 780
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3967 dnia: Września 04, 2008, 11:59:56 am »
Nie wiem czy było.
PO - by żyło się lepiej: PO kładzie łapę na OFE. Pieniądze z OFE nie będą dziedziczone, nie będzie można też ich wypłacić jednorazowo. Po śmierci pieniądze przepadają. Dlatego teraz pytam, czym się różni OFE od ZUS-u?

http://biznes.interia.pl/news/po-kladzie-lape-na-ofe,1168626
Śmierdzi tu liberalizmem na kilometr.  :lol:

Cytuj
Mnie to już nie dziwi. PiS jest tak pełen sprzeczności jak i jego wyborcy. Często przeczą sami sobie, podobnie jak czyni to publicznie PiS.
Za to PO realizuje program jak się masz. Chyba lepiej było jak nic nie robili...


Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3968 dnia: Września 04, 2008, 12:05:45 pm »
nie Iras, moim zadniem jesli sa zarzuty to sie dobrowolnie zrzekam imunitetu (bez takich scenek jak miala miejsce wczoraj) ide do sadu, skladam zeznania, jelsi jest przeciw mnie pozew, a jestem pewien swojej niewinnosci, to sie bronie przed sadem, zostaje uznanym za niewinnego zarzucanych mi czynow, i z podniesiona glowa obwieszczam to swiatu, a nie taka wojenka jak to PiS robi, niedlugo beda Ziobro do Hodorkowskiego porownywac :/

Gówno wiesz o sprawie, albo gówno rozumiesz. Tu nie chodzi o kwestię winy lub jej braku, ale o niezgodne z prawem zarzuty.

Jak w państwie prawa można je łamać już na tym etapie?!

PO kładzie łapę na OFE. Pieniądze z OFE nie będą dziedziczone, nie będzie można też ich wypłacić jednorazowo. Po śmierci pieniądze przepadają. Dlatego teraz pytam, czym się różni OFE od ZUS-u?

Pięknie  :?

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3969 dnia: Września 04, 2008, 12:20:31 pm »
Cytuj

Rośnie liczba firm deklarujących zwolnienia

W Polsce pracuje obecnie 15,7 mln osób. To rekord. Ale firmy zapowiadają zwolnienia - akcentuje "Gazeta Prawna", komentując najnowsze dane GUS.

...


rozwalaja mnie te statystyki, tak sie zastanawialem co sie stalo w 2004 roku takiego, ze spowodowalo spadek bezrobocia...i mi sie przypomnialo, UK otworzylo swoje "ramiona" na pracownikow z nowych panstw UE (czyli tez Polski), szkoda ze nie mam dokladnych danych o prawdziwej liczbie emigrantow, ktorzy opuscili PL ...
Opublikowane: Wrzesień 04, 2008, 12:10:31
Jak w państwie prawa można je łamać już na tym etapie?!



hahah... Iras tak sie sklada, ze ja pracowalem w PL w urzedzie gminy, a stracilem prace, bo pan Ziobro wprowadzil zarzadzenie, ze trzeba wszystkich pracownikow urzedow sprawdzac w KRS, niestety w przeszlosci mialem zatargi z prawem w zwiazku z czym nie moglem dluzej pracowac w UG, rozwiazalem sam umowe z nimi i jest OK - 2 dni pozniej bylem juz w autobusie do Londynu, najbardziej mnie to uderzalo/bawilo, ze pan Ziobro, jego partia jest w koalicji z grupa gdzie kilkanascie osob ma "ciemna" przeszlosc...wiec panstwo prawa powiadasz!?

btw. co do sprawy pana Ziobro to wiem, ze sa opinie(ekspertow), ze nie popelnil on przestepstwa, ale sa tez opninie(innych ekspertow), ze jednak przekroczyl swoje uprawnienia!

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3970 dnia: Września 04, 2008, 12:29:58 pm »
Co ty pieprzysz?

Czyn popełniony przez Ziobrę nie jest przestępstwem, o które się go oskarża, zgodnie z postanowieniem Sądu Najwyższego.

Cóż to za 'ekspert', którego opinia może kwestionować wyroki Sądu Najwyższego?!  :shock:

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3971 dnia: Września 04, 2008, 12:31:42 pm »
hahah... Iras tak sie sklada, ze ja pracowalem w PL w urzedzie gminy, a stracilem prace, bo pan Ziobro wprowadzil zarzadzenie, ze trzeba wszystkich pracownikow urzedow sprawdzac w KRS, niestety w przeszlosci mialem zatargi z prawem w zwiazku z czym nie moglem dluzej pracowac w UG, rozwiazalem sam umowe z nimi i jest OK - 2 dni pozniej bylem juz w autobusie do Londynu, najbardziej mnie to uderzalo/bawilo, ze pan Ziobro, jego partia jest w koalicji z grupa gdzie kilkanascie osob ma "ciemna" przeszlosc...wiec panstwo prawa powiadasz!?

To mnie najbardziej śmieszy. PiS tak dumnie rozpowiada jak to oni chronią prawo, walczą z przestępczością a weszli w koalicję z partią, której członkowie mają prawomocne wyroki. Tak to jest właśnie z PiSem, że co innego mówią a co innego robią.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3972 dnia: Września 04, 2008, 12:41:39 pm »
Co ty pieprzysz?

Czyn popełniony przez Ziobrę nie jest przestępstwem, o które się go oskarża, zgodnie z postanowieniem Sądu Najwyższego.

Cóż to za 'ekspert', którego opinia może kwestionować wyroki Sądu Najwyższego?!  :shock:

eksperci z PiS kwestionuja wyroki sadu lustracyjnego, publicznie o tym mowia... wiec Irasku PO chyba moze dzialac podobnie !? - zreszta Ziobrze, jesli nie zauwazyles, zadne zarzuty nie zostaly postawione!!! Prokuratura chce go przesluchac !!!

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3973 dnia: Września 04, 2008, 12:45:26 pm »
Odbijanie piłeczki na poziomie piaskownicy  :?

PS: !!!

Tarniak

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3974 dnia: Września 04, 2008, 12:49:10 pm »
Co ty pieprzysz?

Czyn popełniony przez Ziobrę nie jest przestępstwem, o które się go oskarża, zgodnie z postanowieniem Sądu Najwyższego.

Cóż to za 'ekspert', którego opinia może kwestionować wyroki Sądu Najwyższego?!  :shock:

eksperci z PiS kwestionuja wyroki sadu lustracyjnego, publicznie o tym mowia... wiec Irasku PO chyba moze dzialac podobnie !? - zreszta Ziobrze, jesli nie zauwazyles, zadne zarzuty nie zostaly postawione!!! Prokuratura chce go przesluchac !!!
Ale wniosek o wszczęcie postępowania, w tym m.in przesłuchań świadków, musi mieć podstawy prawne.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3975 dnia: Września 04, 2008, 13:17:37 pm »
Ale wniosek o wszczęcie postępowania, w tym m.in przesłuchań świadków, musi mieć podstawy prawne.

jest podejrzenie popelnienia przestepstwa i porkuratura w Plocku chce przesluchac pana Ziobre, normalne dzialanie, przypuszczam ze tysiace spraw w PL jest umarzanych wlasnie po przesluchaniach swiadkow...
Opublikowane: Wrzesień 04, 2008, 13:16:59
i napewno nie wszystki informacje o sprawie zostaly upublicznione dla dobra sledztwa...

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3976 dnia: Września 04, 2008, 13:25:04 pm »
Tak jak myślałem - nie zrozumiał  :lol:

Powoli dochodzę do wniosku, że jednak gimnazjum kształci bardziej rozgarnięte towarzystwo, niż 8-letnia podstawówka.

Dzisiaj przynajmniej czytanie ze zrozumieniem stoi na jakim takim poziomie.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3977 dnia: Września 04, 2008, 13:32:10 pm »
Polecam poczytac o tzw. Bialej Ksiedze, bo bedzie sie dzialo, PiS i nie tylko znow bedzie chaotycznie sie bronil...


Cytuj

...
Nie potrzeba białej księgi, którą dziś ogłosi minister skarbu Aleksander Grad, by o tym wiedzieć, wystarczy przejrzeć informacje z ostatnich lat i popytać ekspertów spoza lobby okrętowego, na przykład bankowców czy armatorów, którzy uciekali ze stoczni widząc, co tam się dzieje.

Wykaz błędów i zaniechań obciąża kilka ostatnich rządów. Zbijając kapitał polityczny trwoniono kapitał podatników. Dość tego!


Cytuj

...
Z nieoficjalnych rozmów wynika, że Platforma postanowiła wnioskować o postawienie Wojciecha Jasińskiego przed Trybunałem Stanu. Nie rozstrzygnięto natomiast, czy przed TS miałby stanąć też Jarosław Kaczyński.

Potwierdził to Janusz Palikot w TVN24. - Tak, jest taka decyzja w związku z zaniedbaniami dotyczącymi stoczni - powiedział Palikot. Jak dodał, w raporcie ministra skarbu Aleksandra Grada są szokujące informacje na temat lekkomyślności ówczesnych zarządów stoczni i ministerstwa skarbu. Władze PO poczekają jednak z ogłoszeniem decyzji na informację rządu na temat sytuacji stoczni Szczecin, Gdańsk i Gdynia. W czwartek około południa ma tę informację przedstawić w Sejmie minister skarbu Aleksander Grad.
...


Cytuj

Biała księga: miliardy w błoto

W polskich stoczniach utopiono ponad 2,5 miliarda złotych - szacuje Ministerstwo Skarbu Państwa.
...


ciekawe czy uda sie kogos pociagnac do odpowiedzialnosci za takie uchybienia, takie straty, niesamowite, ale to wlasnie jest to, tak sie dzieje kiedy duzymi pieniedzmi, duzymi firmami kieruja ludzie namaszczeni przez politykow, kazdy sie trzyma swojego stolka, a jak rzad chce cos zrobic to "cholota" jesdzie do Wa-wy strajkowac ...

Tarniak

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3978 dnia: Września 04, 2008, 13:32:52 pm »
Chodzi o to, że wniosek w takiej sprawie musi być uzasadniony, by zachodziło jakiekolwiek podejrzenie i wszczynane było śledztwo. Jak piszesz wniosek o cokolwiek, choćby wymianę okien w spółdzielni mieszkaniowej, to taki wniosek masz obowiązek uzasadnić. Żeby zamknęli mi sąsiada, którego nie lubię, muszę mieć ku temu podstawy. To, że jest głupim, śmierdzącym ch*jem (a jest) nie jest podstawą do jego zamknięcia. Wniosek był źle przygotowany, bo wg prawa Ziobro mógł (czy powinien to inna sprawa) poinformować Kaczyńskiego o toku śledztwa.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3979 dnia: Września 04, 2008, 13:34:05 pm »
Tak jak myślałem - nie zrozumiał  :lol:

Powoli dochodzę do wniosku, że jednak gimnazjum kształci bardziej rozgarnięte towarzystwo, niż 8-letnia podstawówka.

Dzisiaj przynajmniej czytanie ze zrozumieniem stoi na jakim takim poziomie.

wlasnie dlatego napisalem Irasku, w odpowiedzi na post Tarniaka, ze skoro jednak prokuratura decyduje sie rozpoczac posteponie, to musi miec do tego jakis powod/dowod o ktorym opinia publiczna nie wie ...

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3980 dnia: Września 04, 2008, 13:38:51 pm »
Cytat: LoNdEk
jest podejrzenie popelnienia przestepstwa i porkuratura w Plocku chce przesluchac pana Ziobre, normalne dzialanie, przypuszczam ze tysiace spraw w PL jest umarzanych wlasnie po przesluchaniach swiadkow...
Dla nich zamachem na demokracje jest już zrównanie wobec prawa takiego Ziobra z innymi obywatelami czyli zaledwie odebranie immunitetu. Czysta parodia.

Ale faktem jest że PO niepotrzebnie się wdaje w te awantury bo po prostu medialnie zbytnio upodobnią się do PiSu... Najlepszą metodą na tych panów jest wygrana w kolejnych wyborach - tak żeby ludzie pokroju Pana Zbyszka (który jest za tępy żeby jako minister sprawiedliwości pojąć zasadę domniemania niewinności) już nie wrócili do władzy.

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3981 dnia: Września 04, 2008, 13:40:55 pm »
Iras, na stronie 250 napisales "dyktat Brukseli albo wypad z UE".

DOKLADNIE.

Idea UE jest to ze zgadzasz sie na ograniczenie swojej suwerennosci przez wspolna polityke Wspolnoty, zuniformizowane prawo, itd. W zamian otrzymujesz korzysci typu wspolny rynek i waluta, mniej przeszkod w podrozowaniu, obywatele Wspolnoty traktowani rowno. Jesli jeszcze jestes takim krajem jak Polska to masz pieniadze za friko (wiecej dostajesz niz wplacasz). Jesli sie za to nie zgadzasz nie ma przymusu byc w strukturach UE.

Nie moze byc tak ze jeden kraj blokuje 24 pozostale, niewazne jaki to kraj. Jesli Polska by zrobila to co Irlandia sam bylbym za wykluczeniem Polski. Troche konsekwencji Panowie!

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3982 dnia: Września 04, 2008, 13:46:21 pm »
@tarniak

ale jest jeszcze mozliwosc pomowienia, kiedy mozesz kogos "podje***" na policje o cos czego on nie zrobil, policja wtedy moze zatrzymac osobe ktora wskazales i przesluchac itd.


btw. wiem ze nie o to chodzi w sprawie Ziobry, wiem ze mial on prawo/mozliwosc pokazac te papiery Kaczynskiemu, ale widocznie porkurator ma watpliwosci czy Ziobro nie przekroczyl uprawnien, wiec przypuszczam, ze pokazanie tych dokumentow Kaczynskiemu nie jest jedynym watkiem tej sprawy ... czyt. moze chodzic jeszcze o cos innego.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3983 dnia: Września 04, 2008, 13:46:46 pm »
Cytuj
Tak jak myślałem - nie zrozumiał  

Powoli dochodzę do wniosku, że jednak gimnazjum kształci bardziej rozgarnięte towarzystwo, niż 8-letnia podstawówka.

Na każdy argument, ty odpowiadasz w takim stylu albo zmieniasz temat. Bez sensu.

Cytuj
Może pan sobie swoją "białą księgę" na kołku powiesić w miejscu, gdzie będzie pan sobie w samotności rozmyślał - odpowiadał Jacek Kurski.

Także rzeczowa argumentacja kurskiego.


Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3984 dnia: Września 04, 2008, 13:48:35 pm »
Polecam poczytac o tzw. Bialej Ksiedze, bo bedzie sie dzialo, PiS i nie tylko znow bedzie chaotycznie sie bronil...

Znów? A kiedy to PiS bronił się chaotycznie?

Do tej pory bronią się bardzo skutecznie, bo mimo kolejnych, fałszywych oskarżeń, ekipie rządzącej nie udało się zrobić im krzywdy.

wlasnie dlatego napisalem Irasku, w odpowiedzi na post Tarniaka, ze skoro jednak prokuratura decyduje sie rozpoczac posteponie, to musi miec do tego jakis powod/dowod o ktorym opinia publiczna nie wie ...

W tym momencie cisną mi się same niecenzuralne epitety, ale tarniak czuwa i nie mogę napisać, co o Tobie sądzę  :(

Masz rację, prokuratura na pewno coś wie. Szkoda, że wniosek podparli bezprawnymi zarzutami  :x

DOKLADNIE.

No to jestem za wystąpieniem z Unii. Reguł nie zmienia się w trakcie gry.

Nie będę akceptował łamania przez Brukselę demokracji.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3985 dnia: Września 04, 2008, 13:54:12 pm »
zle to ujalem, PiS jest ogolnie chaotyczny w swoich wypowiedziach...

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3986 dnia: Września 04, 2008, 13:56:50 pm »
Panem Zbyszkiem powinien zająć się psychiatra a nie prokuratura...  :???:
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,5659249,Ziobro_chce_skarzyc_rzad_w_Strasburgu.html

Tarniak

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3987 dnia: Września 04, 2008, 13:58:35 pm »
Cytuj
Do tej pory bronią się bardzo skutecznie, bo mimo kolejnych, fałszywych oskarżeń, ekipie rządzącej nie udało się zrobić im krzywdy.
Podobnie jak z całą "dekomunizacją" przeprowadzaną przez PiS.

Cytuj
W tym momencie cisną mi się same niecenzuralne epitety, ale tarniak czuwa i nie mogę napisać, co o Tobie sądzę

Czuwam czuwam, tutaj się nie obrażamy, osobiste podjazdy na PW albo w zaciszu własnego domostwa.

Cytuj
Nie będę akceptował łamania przez Brukselę demokracji.
W czym się ona przejawia? Inna sprawa, że demokratyczny rząd, wprowadził nas demokratycznie do UE, przy okazji przeprowadzając demokratyczne referendum.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3988 dnia: Września 04, 2008, 14:01:07 pm »
zle to ujalem, PiS jest ogolnie chaotyczny w swoich wypowiedziach...

Jeśli dla Ciebie wystąpienie Ziobry, gdzie punktował kolejne błędy wniosku prokuratury było chaotyczne, to nie mamy o czym rozmawiać.

Poczytaj lepiej swoje posty...

Panem Zbyszkiem powinien zająć się psychiatra a nie prokuratura...  :???:

PO ma wyłączność na rzucanie oskarżeń na prawo i lewo?  :o

W czym się ona przejawia?

W próbach podważenia irlandzkiego referendum i naciskach w tej sprawie.

Tarniak

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3989 dnia: Września 04, 2008, 14:02:14 pm »
Ziobro może i jest specjalistą od prawa, ale od 'honoru' i klasy już niestety nie. Zamiast oddać się w ręce sądu, odnieść monumentalne zwycięstwo, to ten obraża się i wszystkich teraz będzie sądził: mała, prywatna Vendetta. Stawiam sok pomidorowy, że rozejdzie się ten cały proces po kościach.

Cytuj
W próbach podważenia irlandzkiego referendum i naciskach w tej sprawie.
Takie praktyki dyplomatyczne są imo jak najbardziej zgodne z prawem. Poza tym:

Cytuj
Przewodniczący KE poparł irlandzką propozycję przygotowania nowej propozycji na szczyt w październiku.
http://www.rp.pl/artykul/150854.html
http://www.rp.pl/artykul/151045.html
« Ostatnia zmiana: Września 04, 2008, 14:06:42 pm wysłana przez tarniak »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3990 dnia: Września 04, 2008, 14:06:47 pm »
Stawiam sok pomidorowy, że rozejdzie się ten cały proces po kościach.

Być może. Jak wszystkie procesy przeciw PiS. Choć za niezgodne z prawem zarzuty prokuratury ktoś pewnie beknie.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3991 dnia: Września 04, 2008, 18:10:16 pm »
Być może. Jak wszystkie procesy przeciw PiS. Choć za niezgodne z prawem zarzuty prokuratury ktoś pewnie beknie.

jeszcze procesu nie ma, watpie czy wogole bedzie.... :P
Opublikowane: Wrzesień 04, 2008, 15:06:51
moze sie to wszystko w sumie skonczyc tak jak mialo to miejsce w przypadku kaczmarka, ktory teraz pozywa kaczynskiego o pomowienie:


Cytuj
Pozew Kaczmarka wpłynął do stołecznego sądu okręgowego. Ten nie wyznaczył jeszcze terminu procesu. Kaczmarek żąda, by Kaczyński wyraził "szczery żal" za nieprawdziwe i krzywdzące zarzuty. Domaga się też, by lider Prawa i Sprawiedliwości zamieścił przeprosiny na swój koszt w dziennikach: "Gazeta Wyborcza", "Rzeczpospolita", "Polska", tygodnikach: "Newsweek", "Polityka", "Wprost", a także "Gościu Niedzielnym" i na portalu internetowym PiS.

a w koncu w sprawie kaczmarka sprawy potoczyly sie inaczej niz chcial tego Ziobro:

Cytuj
Prokuratura nie zarzuciła mu zdrady tajemnicy co do samej akcji CBA, nie wystąpiła też o areszt. Ujawniła zaś na specjalnej, transmitowanej przez telewizje, konferencji podsłuchy rozmów, obciążające całą trójkę. Sąd uznał potem zatrzymanie byłego szefa MSWiA za "bezzasadne i nieprawidłowe".


http://www.newsweek.pl/artykuly/artykul.asp?Artykul=29253

Krayzie

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 26-11-2006
  • Wiadomości: 780
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3992 dnia: Września 05, 2008, 16:00:22 pm »
Widzę, że temat nr 1 to Ziobro, ale czy naprawdę nie interesuje Was wasza starość? Teraz jesteśmy w idealnym wieku, żeby o nią zadbać. Dodam kolejną porcję z serii PO kładzie łapę na OFE. Bardzo dobrze jest to opisane jak będą nas okradać.
http://iszbin.salon24.pl/91814,index.html

Smacznego.


Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3993 dnia: Września 05, 2008, 16:15:17 pm »
Fajny tekst. Warto przeczytać. Podoba mi się nazywanie pewnych grup po imieniu.

Niestety nie możemy nic na to poradzić.

Tarniak

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3994 dnia: Września 05, 2008, 16:29:12 pm »
Fajny tekst. Warto przeczytać. Podoba mi się nazywanie pewnych grup po imieniu.
Niemożliwe, teksty podłego wyborcy SLD, są warte lektury? Świat się wali. A sprawa, krótko mówiąc - "ładny wypych".

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3995 dnia: Września 05, 2008, 16:51:36 pm »
jeżeli ktoś z was myśli, że dostanie emeryturę, z której będzie mógł sobie jako tako na emeryturze życ to ZONK. tak nie będzie.
ja mam plan uzbierac sobie ok.100 tyś do emeryturki a potem hajlajf.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3996 dnia: Września 05, 2008, 16:59:26 pm »
jeżeli ktoś z was myśli, że dostanie emeryturę, z której będzie mógł sobie jako tako na emeryturze życ to ZONK. tak nie będzie.
ja mam plan uzbierac sobie ok.100 tyś do emeryturki a potem hajlajf.

ja jeszcze w sumie ok 3 lat i mi bedzie juz przyslugiwala emeryturka z UK ( po 5 latach to jakies £200 na miesiac emeryturki ) to jest najnizsza stawka, a ze nie planuje na stale wracac do polski to bedzie tylko lepiej :D

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3997 dnia: Września 05, 2008, 17:25:03 pm »
Trochę strach, jak się czyta takie komentarze.

Z II filaru dostaniecie ok. 25% emerytury, 75% będzie z zusu. Nie pamiętam dokładnych liczb, ale aktualne aproporcje wynoszą ok. 5% i 95% z zusu, więc lipa.

Jeśli nie chcecie biedować na emeryturze, to tylko III filar ratuje. Ja lada rok chcę się już zapisać, tak się przypadkowo składa że i także ubezpieczam w tym systemie.
Jednym słowem- nie liczcie na państwo jesli chodzi o emeryturę, liczcie na siebie i własne oszczędności, bo będzie bida.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3998 dnia: Września 05, 2008, 17:29:58 pm »
III filar to też ściema, jak nie odłożysz sobie na koncie, albo nie zainwestujesz w ziemie/akcje/cokolwiek( byle z zyskiem) to na starośc dupa a nie majorka.

Ciapkas

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3999 dnia: Września 05, 2008, 17:31:10 pm »
Moi rodzice chyba w to wierzą. :-? Jakbym mógł to bym się wypisał z tego ZUSu(chociaż nie wiem czy juz jestem zapisany) :lol: Btw, wolę sam coś sobie odkładać, a nie liczyć na łaskę państwa.


Soos, widzę, że podłączyłeś x'a do netu. Wyślij mi requesta  :smile: