Autor Wątek: [archiwum] Odp: POLITYKA  (Przeczytany 658215 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3920 dnia: Września 03, 2008, 11:36:13 am »
Ziobro ich pięknie punktuje  8-)

Manipulacje, nieścisłości, sprzeczności, niezgodności. Całe PO.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3921 dnia: Września 03, 2008, 11:47:52 am »
Manipulacje, nieścisłości, sprzeczności, niezgodności. Całe PIS.

Tarniak

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3922 dnia: Września 03, 2008, 11:55:34 am »
Cytuj
Swoją drogą zastanawiam się, jak ktokolwiek w Polsce może popierać kandydata Demokratów?
No widzisz, a swego czasu w sondażach nasze konserwatywne społeczeństwo jak jeden maż głosowałoby na Hillary. ;) Takie to mamy społeczeństwo, które nie ma pojęcia co robi, a myśli kategoriami, Bill Clinton -> dobrze -> Hillary -> pewnie też. A potem krzyki, jak kto śmie nazwać to ciemnogrodem! Z drugiej strony, co ja wiem, skoro siedzę przy komputerze pijąc piwo i oglądając sprośne filmiki na Youtube! :lol:

Cytuj
a to spisek przeciwko niemu, masakra.
Widzę, że układ wciąż żywy. Zaraz sobie obejrzę 'performęs' pana Zbigniewa.
Opublikowane: Wrzesień 03, 2008, 11:50:05
'Nieprzychylna mi Gazeta Wyborcza...'

So sad... Co dalej, polemika z komentarzami na Onecie? :)

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3923 dnia: Września 03, 2008, 11:59:26 am »
Z tego, co mówi Ziobro, można wywnioskować, że Ćwiąkalski kompletnie nie zna prawa.

Swoją drogą zastanawiam się, dlaczego nie pojawił się ani teraz, ani na posiedzeniu komisji.

Tarniak

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3924 dnia: Września 03, 2008, 12:00:03 pm »
"Zlecenie polityczne!" tak określa wniosek o uchylenie immunitetu były minister sprawiedliwości.

"Prawda zwycięży!" - ach, wzruszające. Zapomniał tylko o konkluzji, "co dalej", hehe. 'Prawda zwycięży' po raz drugi. Darowałby sobie cały ten komentarz, skoro już chciał honorowo oddać się w ręce prokuratury.
« Ostatnia zmiana: Września 03, 2008, 12:01:39 pm wysłana przez tarniak »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3925 dnia: Września 03, 2008, 12:01:22 pm »
Ulubione powiedzonko Ziobry:

"To zostało wyrwane z kontekstu". :lol:

On wszystko tak tłumaczy.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3926 dnia: Września 03, 2008, 12:04:30 pm »
I Ziobro zrzekł się immunitetu. Facet z jajami. Wyborcy są dumni

A MarcePanek z ponad godzinnego wystąpienia zrozumiał jedno zdanie...

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3927 dnia: Września 03, 2008, 12:14:20 pm »
Manipulacje, nieścisłości, sprzeczności, niezgodności. Całe PIS.

to można podpiąć pod każdą partie polityczną . Bez względu na to czy ugrupowanie lewicowe czy prawicowe .


''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3928 dnia: Września 03, 2008, 12:29:29 pm »
ogolnie ziobro odegral piekny dramat, tyle emocji (z tego co czytalem) bo w pracy teraz siedzie i nie mam mozliwosci tego zabaczyc :) taka polityczna tragi-komedia gdzie przez godzine Ziobra atakuje swych oprawcow ostatecznie jednak oddaje sie na "stracenie" :) ... az sie wzruszylem  :cool: :cool: :cool:


a teraz cos moim zdaniem wazniejszego nize p. Zbigniew Z.

Cytuj

Korea Płn. powraca do programu atomowego

Korea Północna zainicjowała procedury, związane z ponownym montażem reaktora jądrowego w swym ośrodku atomowym w Jongbion - podała amerykańska telewizja Fox News.
...



no to Iran + Korea i bedzie !!KABOOOOM!!


Cytuj

Janusz Palikot, zdaniem respondentów sondażu TNS OBOP dla DZIENNIKA, to najbarwniejsza postać tej kadencji Sejmu. "Jestem wzruszony" - powiedział poseł Platformy. Ale gdy dowiedział się, kto wraz z nim znalazł się na podium, był zaskoczony. Bo medalowe pozycje zajęli także liderzy PiS: Zbigniew Ziobro i Jarosław Kaczyński.
...

Palikot dzieki swojemu "mowieniu w prost" Ziobro za piekna gre aktorska, a Kaczynski za "uklad" :)


Cytuj


Lecha Wałęsę niechętnie wymienia wśród założycieli "Solidarności", krytykuje też sąd lustracyjny, który uznał byłego prezydenta za pokrzywdzonego przez PRL. "Wałęsa mógł być wybitnym działaczem, ale mógł współpracować z SB. Kwaśniewski to prawie działacz opozycji w PRL" - drwi Przemysław Gosiewski w Radiu ZET.

....



Edgar ja cie prosze...zreszta to kolejny polityk z PiS'u ktory podwaza wyrok sadu lustracyjnego:

Cytuj
"Sąd lustracyjny nie był najlepszym sądem" - nie ma wątpliwości polityk Prawa i Sprawiedliwości.

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3929 dnia: Września 03, 2008, 12:33:21 pm »
Kabboom to nastapi wtedy gdy Ahmadineżad podniesie ręke na Izrael .  Naród wybrany prosi się jednak o guza bo już przeprowadzał manewry wojskowe na dużą skale . To tylko kwestia czasu gdy wybuchnie kolejna wojna .
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3930 dnia: Września 03, 2008, 12:37:30 pm »
I Ziobro zrzekł się immunitetu. Facet z jajami. Wyborcy są dumni

A MarcePanek z ponad godzinnego wystąpienia zrozumiał jedno zdanie...

Nie oglądałem tego bo siedzę w pracy Irasku. Po prostu z tego co piszecie to on znowu to mówił.

Ziobro to facet bez jaj, podobnie jak prezydent. Prawo i Sprawiedliwość a sami nie potrafią uszanować prawa. Niech Ziobro ładnie przeprosi za swoje ohydne kłamstwa wobec doktora G.
Opublikowane: Wrzesień 03, 2008, 12:34:34
Cytuj
"Sąd lustracyjny nie był najlepszym sądem" - nie ma wątpliwości polityk Prawa i Sprawiedliwości.

Słyszałem to dziś rano w radiu. Jak do Olejnik zapytała, czy w takim razie wobec Gilowskiej też są lustracyjny nie był najlepszym sądem to się zaczął jąkać, tak że o mało języka sobie nie przygryzł. :lol: Cały PiS.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3931 dnia: Września 03, 2008, 13:24:29 pm »
Cytuj
Jak napisała w środę "Gazeta Wyborcza", na konferencję, która ma się odbyć 7 września pod patronatem prezydenta Lecha Kaczyńskiego, nie zostali zaproszeni m.in. Lech Wałęsa, Bogdan Borusewicz, Bogdan Lis i Jerzy Borowczak. - Każdy może sobie robić dowolną konferencję, tylko dlaczego wykorzystywać do tego powagę Sejmu i i prezydenta RP - komentuje dla "GW" marszałek Senatu.

...

"GW" pisze, że za stronę organizacyjną konferencji odpowiada klub PiS, zaś Anna Walentynowicz jest formalnym organizatorem. Według gazety, spotkanie otworzy prezydent, a po nim wystąpi prezes PiS Jarosław Kaczyński. Głos mają zabrać także m.in. Antoni Macierewicz, były premier Jan Olszewski i Andrzej Gwiazda.

...

znow PiS z Walesa w tle i PiS owska wersja historii, w sumie zabawne ze Ziobro tak "krzyczy" o niezawislosci sadow, o poszanowaniu prawa, a jego koledzy partyjni, ba, nawet ich (PiS) prezydent podwaza prawomocne wyroki ...
Opublikowane: Wrzesień 03, 2008, 13:18:22
Cytuj

PO grozi Kaczyńskiemu Trybunałem Stanu

Władze PO rozważają postawienie przed Trybunałem Stanu byłego premiera Jarosława Kaczyńskiego i ministra skarbu w jego rządzie Wojciecha Jasińskiego. Jak informuje "Dziennik", takie wnioski są w przygotowywanej przez resort skarbu białej księdze w sprawie polskich stoczni.

Platforma nie wyklucza również wniosku wobec Jacka Piechoty...

- Jeżeli dzisiaj polskie stocznie stoją przed upadkiem i zaniedbania osób sprawujących ważne funkcje polityczne, w tym premiera, ministra skarbu, ministra gospodarki, to my musimy się przyzwyczaić, że osoby publiczne, które popełniają błędy - Skarb Państwa traci ogromne miliardy złotych, grozi nam bankructwo firm i zwolnienie firm - mogą ponieść odpowiedzialność, włącznie z Trybunałem Stanu - podkreślił szef klubu PO Zbigniew Chlebowski w radiu RMF FM.

Dokument zarzuca gabinetowi Kaczyńskiego, że nie wystąpił w 2007 r. o przedłużenie okresu ochronnego w sprawie stosowania pomocy publicznej dla stoczni na kolejne trzy lata. Taka możliwość istniała dla nowych członków Unii.

Kolejny z zarzutów dotyczy propozycji prywatyzacji wszystkich polskich stoczni, jaką rząd otrzymał w 2007 r. Gabinet Kaczyńskiego miał jej nie przyjąć, bo nie chciał zgodzić się na prywatyzację kolebki "Solidarności", Stoczni Gdańskiej.

...


jeszcze niech sie zajma zbiorka rydzyka, on sie nigdy nie rozliczyl z tej zbiorki na stocznie...a chodzi tu o grube pieniadze...

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3932 dnia: Września 03, 2008, 13:32:41 pm »
Mnie to już nie dziwi. PiS jest tak pełen sprzeczności jak i jego wyborcy. Często przeczą sami sobie, podobnie jak czyni to publicznie PiS.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3933 dnia: Września 03, 2008, 13:35:06 pm »
Ja mam tylko nadzieję, że następny rząd rozliczy peowców tak "sprawiedliwie" i dokładnie, jak teraz oni próbują rozliczać  :?

@Marcyś, trochę konkretów...

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3934 dnia: Września 03, 2008, 13:41:15 pm »
A ja mam nadzieję, że rząd się wkrótce weźmie za to, za co powinien - rządzenie krajem i przygotowywaniem ustaw, zamiast ciągle rozliczać poprzedni rząd.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3935 dnia: Września 03, 2008, 13:52:58 pm »
A ja mam nadzieję, że rząd się wkrótce weźmie za to, za co powinien - rządzenie krajem i przygotowywaniem ustaw, zamiast ciągle rozliczać poprzedni rząd.

juz kilka ustaw prezydent zawetowal, tych wazniejszych, ale fakt wiekszosc czasu politykom zajmuja gierki miedzy soba, co niestety jest przypadloscia wszystkich ekip rzadzacych...



Cytuj

bJ. Kaczyński o ewentualnym wniosku do TS: To kabaret

Według prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, ewentualny wniosek o postawienie go przed Trybunałem Stanu w związku z sytuacją polskich stoczni "to kabaret" i próba "łamania reguł demokracji". J.Kaczyński zapewnił, że jego rząd uczynił wszystko, by stocznie uratować.

...

Opublikowane: Wrzesień 03, 2008, 13:50:51
Cytuj


...
Szybko okazało się, że o zaskoczeniu Krauzego nie mogło być mowy, bo zanim prokuratorzy dolecieli na miejsce, u Krauzego była już ABW. A Krauzego to tak zdenerwowało, że zadzwonił na prywatną komórkę prezydenta Lecha Kaczyńskiego. ABW się z akcji wycofała.
...

nie pamietam dokladnie ale chyba prezydent sie z tego nie wytlumaczyl...bo jak by nie patrzec to dosc dziwna/niewygodna sytuacja...

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3936 dnia: Września 03, 2008, 14:17:01 pm »
Manipulacje, nieścisłości, sprzeczności, niezgodności. Całe PIS.
to można podpiąć pod każdą partie polityczną . Bez względu na to czy ugrupowanie lewicowe czy prawicowe .

dokładnie. dlatego głupie są takie argumenty.

taka mała ironia na którą zareagowała tylko jedna osoba.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3937 dnia: Września 03, 2008, 14:26:09 pm »
juz kilka ustaw prezydent zawetowal, tych wazniejszych, ale fakt wiekszosc czasu politykom zajmuja gierki miedzy soba, co niestety jest przypadloscia wszystkich ekip rzadzacych...

A konkretnie? Tą zaj.bistą ustawę medialną, tak?

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3938 dnia: Września 03, 2008, 15:01:47 pm »
juz kilka ustaw prezydent zawetowal, tych wazniejszych, ale fakt wiekszosc czasu politykom zajmuja gierki miedzy soba, co niestety jest przypadloscia wszystkich ekip rzadzacych...

A konkretnie? Tą zaj.bistą ustawę medialną, tak?



ustawę kominową
zawetował ustawę likwidującą tzw. awans poziomy sędziów
ustawę medialną

to te o ktorych wiem/pamietam, daje sobie tez dwie rece uciac ze zawetuje ustawe o prywatyzacj szpitali itp. wszystkie wazniejsze projekty beda bezczelnie blokowane...niestety jestemy swiadkami gry miedzy rzadem a prezydentem, nie bede wskazywal "dobrego" i "zlego" w tym sporze bo takowych nie ma, obaj panowie - Tusk i Kaczynski niestety zawodza na calej linii, tak to dla mnie wyglada, L. Kaczynski to w rzeczywistosci "kukielka" w rekach brata, broniaca interesow PiS, Donald za to sam nie wie czego chce, czy odniesc jakis sukces z rzadem, czy skupic sie na przyszlej kampanii wyborczej itp...
Opublikowane: Wrzesień 03, 2008, 14:43:17
Cytuj

Pałac prezydencki mnoży etaty

Prezydencka świta Lecha Kaczyńskiego liczy już ponad trzysta osób. Tak licznego dworu nie miał żaden z jego poprzedników.

Za czasów Lecha Wałęsy w Kancelarii Prezydenta było 159 pracowników. Co ciekawe, Wałęsa najwyraźniej nie potrzebował doradców, bo takiego stanowiska w ogóle nie stworzono. Aleksander Kwaśniewski w ciągu 10 lat zatrudnił kolejne blisko 100 osób, w tym ośmiu doradców. W sierpniu 2005 r. w kancelarii było już 250 pracowników.
Prawdziwy wysyp urzędników zaczął się, gdy PiS obiecywało tanie państwo. W 2006 roku dla Lecha Kaczyńskiego pracowało 306 osób, w tym czterech doradców. Teraz dla prezydenta pracuje już 321 osób, w tym 11 doradców.

- Nie widzę u nas nadmiaru urzędników. Od dyrektorów biur wciąż słyszę utyskiwania na braki kadrowe - przekonuje szef Kancelarii Prezydenta Piotr Kownacki. - Pracy mamy wiele, bo dostajemy tysiące wniosków zarówno w sprawach nadania obywatelstwa, jak i ułaskawień. A biuro prawne i ustrojowe musi dokładnie analizować ustawy przesyłane z parlamentu, by pan prezydent mógł podjąć decyzję, czy projekt podpisze, czy też zawetuje albo odeśle do Trybunału Konstytucyjnego - dodaje.

Szef komisji finansów publicznych Zbigniew Chlebowski (PO) alarmuje, że w Pałacu Prezydenckim zwiększa się nie tylko zatrudnienie, ale też nieprzyzwoicie rosną koszty utrzymania całego dworu. W 2005 roku na finansowanie Kancelarii Prezydenta przeznaczono w budżecie 840 tys. zł. W tym roku utrzymanie świty Lecha Kaczyńskiego kosztuje podatników 1,15 mln zł. - W 2009 roku nie pozwolimy na podniesienie budżetu kancelarii, a może nawet go nieco zmniejszymy - zapowiada Chlebowski.


...


to jak to bylo .... tanie panstwo ... ahahah...

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3939 dnia: Września 03, 2008, 15:10:36 pm »
11 doradców i zero efektów. :P To dopiero marnotrawienie pieniędzy.
Opublikowane: Wrzesień 03, 2008, 15:09:05
@Marcyś, trochę konkretów...

Wystarczy poczytać Twoje posty i posłuchać wypowiedzi polityków PiS (chociażby dzisiejszy popis Gosiewskiego w RadiuZet). Większych konkretów już nie potrzeba. :lol:

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3940 dnia: Września 03, 2008, 15:33:49 pm »
Heh, głupszej przemowy niż wygłosił dzisiaj tępawy Pan Zbyszek dawno nie było.  :cool:

Oczywiście nie było ta przemowa skierowana dla ludzi myślących tylko dla wpatrzonego w pana Zbyszka elektoratu PiSu. Swoją drogą PO jest same sobie winne bo zamiast domagać się dla Zbysia w sądach kary za nieporównanie poważniejsze przypadki łamania prawa bierze się za jakąś sprawę relatywnie małego kalibru. Nie dziwota więc ze Zbysio postanowił odegrać ofiarę i pewnie w końcu sąd umorzy sprawę żeby nie mieć na głowie PiS wrzeszczącego o stalinowskich wyrokach i zamachach na demokracje.

PiS robi co może żeby znowu pojawiać się w TVN. Zabawne.
http://politbiuro.pl/politbiuro/1,85401,5655005,Jak_politycy_PiS_omijaja_bojkot_TVN.html
« Ostatnia zmiana: Września 03, 2008, 15:40:36 pm wysłana przez Leenk »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3941 dnia: Września 03, 2008, 16:48:13 pm »
ustawę kominową
zawetował ustawę likwidującą tzw. awans poziomy sędziów
ustawę medialną

to te o ktorych wiem/pamietam, daje sobie tez dwie rece uciac ze zawetuje ustawe o prywatyzacj szpitali itp. wszystkie wazniejsze projekty beda bezczelnie blokowane...

Bezczelnie? A nie przyszło Ci do głowy, że Kaczyński ma trochę inny elektorat od Tuska i ten elektorat oczekuje od niego, że będzie blokował takie kwiatki, jak ustawa medialna, kominowa, czy właśnie prywatyzacja szpitali?

Heh, głupszej przemowy niż wygłosił dzisiaj tępawy Pan Zbyszek dawno nie było.  :cool:

Oczywiście nie było ta przemowa skierowana dla ludzi myślących tylko dla wpatrzonego w pana Zbyszka elektoratu PiSu. Swoją drogą PO jest same sobie winne bo zamiast domagać się dla Zbysia w sądach kary za nieporównanie poważniejsze przypadki łamania prawa bierze się za jakąś sprawę relatywnie małego kalibru.

Ludzie myślący od dawna wiedzą, że zarzuty wobec Ziobry są bezpodstawne. Pozostałym trzeba to było dokładnie wyjaśnić, co właśnie Pan Ziobro zrobił. I chyba nie wierzysz, że gdyby mogli oskarżyć go o cokolwiek poważniejszego, nie zrobiliby tego.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3942 dnia: Września 03, 2008, 17:59:02 pm »
Człowiek myślący wie że najrozsądniej byłoby w ogóle nie ścigać Ziobry (ani nikogo z poprzedniej władzy) bo i tak na koniec zawsze sens takiego działania zniknie w wielkich krzykach, wojenkach, wiecach, oskarżeniach o zbrodnie na demokracji itp. czyli awanturach w których PiS czuje się najlepiej.

Tworzenie 'męczennika' z pana Zbyszka jest zajęciem którego zwyczajnie nie rozumiem. Facet który dedukuje cokolwiek z preferencji wyborczych w zakładach karnych czy wciska kity o zepsutych laptopach na to zwyczajnie nie zasługuje.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3943 dnia: Września 03, 2008, 18:05:39 pm »
Bezczelnie? A nie przyszło Ci do głowy, że Kaczyński ma trochę inny elektorat od Tuska i ten elektorat oczekuje od niego, że będzie blokował takie kwiatki, jak ustawa medialna, kominowa, czy właśnie prywatyzacja szpitali?
no napewno elektorat Kaczynskiego oczekuje "awansu poziomego sedziow", tym samym stworzenia kolejnych etatow w sadach, napewno ten elektorat oczekuje nieusuwalnego urbanskiego i "politycznej" telewizji publicznej, no i w szczegolnosci tych ludzi "brzydzi" to ze na prezesow spolek w ktorych udzial ma skarb panstwa byly rozpisywane konkursy i placa byla wieksza zeby menadzerowie z prawdziwego zdarzenia kierowali tymi spolkami tak aby generowaly zyski a nie straty ... o szpitalach nie wspomne bo chyba gorzej niz teraz juz nie moze byc ...


to tak ogolnie dziwny ten elektorat... wiekszosc ludzi nawet nie wie o czym sa te ustawy, wiekszosc ludzi nie rozumie mglistych uzasadnien prezydenta, dlatego wlasnie poparcie dla niego leci tak bardzo w dol...


Cytuj
Ludzie myślący od dawna wiedzą, że zarzuty wobec Ziobry są bezpodstawne. Pozostałym trzeba to było dokładnie wyjaśnić, co właśnie Pan Ziobro zrobił. I chyba nie wierzysz, że gdyby mogli oskarżyć go o cokolwiek poważniejszego, nie zrobiliby tego.

Ludzie myslacy wiedza, ze o niewinnosci/niescislosci dowodow, decyduje sad, no fakt faktem w PiS lubia nie zgadzac sie wyrokami sadow ( vide. sad lustracyjny) lub wogole z gory orzekac wyroki (np. Zbigniew Z. i sprawa dr. G) - po tych przykladac widac ze w PiS instytucja sadu nie jest traktowana tak jak powinna ...


btw. wie ktos jak to bylo z tym Krauze, ze zadzwonil do prezydenta ( Kaczynskiego) i sie ABW z jego domu wycofalo??

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3944 dnia: Września 03, 2008, 18:15:16 pm »
Grzegorek z PO gdy mu w tym samym czasie prokuratura przedstawiła zarzuty natychmiast zrezygnował z członkostwa w klubie PO i immunitetu poselskiego. Z immunitetu zrezygnował Tusk w poprzedniej kadencji bez żadnego pajacowania na mównicy sejmowej.

Jak pan Zbyszek robi wielotygodniowy cyrk i zgrywa męczennika jego wielbiciele sikają ze w szczęścia i podziwu...  :lol:

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3945 dnia: Września 03, 2008, 18:40:53 pm »
Człowiek myślący wie że najrozsądniej byłoby w ogóle nie ścigać Ziobry...

To jest oczywiste, tym bardziej, że najwyraźniej nie ma go za co ścigać. Większość spraw umiera na etapie przygotowawczym, a teraz również wszystko wskazuje na to, że zarzuty są bezpodstawne - raz, że najprawdopodobniej miał prawo pokazać Kaczyńskiemu te papiery, dwa, że orzeczeniem  Sądu Najwyższego ujawnienie ich jednej osobie, nie jest przestępstwem ujawnienia osobom nieupoważnionym.

Nie wiem, dlaczego wracasz do kabaretu z laptopem. PO zrobiło szopkę, z której nic nie wynikło.

Tuska skarżyli jego byli partyjni koledzy, a na Grzegorku ciążyły poważne zarzuty korupcyjne. Tutaj mamy do czynienia z zamachem na czołowiego polityka opozycji, więc ciężko te sytuacje porównywać.

to tak ogolnie dziwny ten elektorat... wiekszosc ludzi nawet nie wie o czym sa te ustawy, wiekszosc ludzi nie rozumie mglistych uzasadnien prezydenta, dlatego wlasnie poparcie dla niego leci tak bardzo w dol...

No widzisz, nie rozumiesz tych ustaw, a koniecznie musisz się na ich temat wypowiadać. Płaczesz na polityczną telewizję publiczną, a PO chciało ją całkowicie uzależnić od rządu.

Twoja wiara w prywatną służbę zdrowia jest dla mnie niepojęta. Jak Ci już kiedyś pisałem, przy obecnych nakładach finansowych nic się nie zmieni na lepsze. Z pustego i Salomon nie naleje, a prywaciarz z własnej kieszeni na pewno nie dołoży.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3946 dnia: Września 03, 2008, 20:33:59 pm »
parę faktów odnośnie prywatyzacji szpitali:

Cytuj
Co dziesiąty szpital już sprywatyzowany.
http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/co;dziesiaty;szpital;juz;sprywatyzowany,138,0,357258.html

Cytuj
Jak PiS i PO sprywatyzowały szpitale w kujawsko-pomorskim.
http://wyborcza.pl/1,76842,4583873.html

Cytuj
PiS sprywatyzował szpital w Płocku.
http://wyborcza.pl/1,76842,4583873.html

Cytuj
Szpital prywatny, nie oznacza płatny.
...
- To przecież jakieś nieporozumienie - stwierdza pani Anna. - Jestem tu na rehabilitacji już trzeci raz i nie zapłaciłam ani razu ani złotówki! Opieka jest wspaniała, robią tu bardzo dobre zabiegi, a jedzenie lepsze jest niż w domu - wylicza.
...
http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20071019/REGION/71018046

i na koniec:
Cytuj
Prywatyzacja potrzebuje promocji.

Dzięki mądrej prywatyzacji wiele placówek mogłoby stanąć na nogi, wyjść z długów i zacząć przynosić korzyści.
http://www.biuletyn.e-gap.pl/index.php?view=artykul&artykul=44

jak już samorządy nie potrafią zadbac o swoich obywateli, to chyba rzeczywiście lepiej aby oddac nierentowne placówki w ręce kogoś, kto zrobi to lepiej niż władze lokalne.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3947 dnia: Września 03, 2008, 20:37:21 pm »
Dasz mi gwarancję, że każdy szpital trafi w ręce kogoś, "kto zrobi lepiej"?

Nie ma sprawy.

Jednak logika każe przypuszczać, że będzie tak, jak z prywatyzacją przedsiębiorstw.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3948 dnia: Września 03, 2008, 20:44:19 pm »
Oczywiście lepiej, żeby szpitale były zadłużone, personel wciąż strajkował, był syf, chaos... bo przecież prywatyzacja to samo zło.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3949 dnia: Września 03, 2008, 20:49:11 pm »
Cytat: Iras
Jednak logika każe przypuszczać, że będzie tak, jak z prywatyzacją przedsiębiorstw.
Gdyby tak było na pewno nie warto by się zastanawiać ani chwili. Bez tej strasznej prywatyzacji specjalnie od Białorusi byśmy się nie różnili. Ale to najwyraźniej socjalistycznej prawicy nie obchodzi.

Miazga

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2003
  • Wiadomości: 3 839
  • Reputacja: 0
  • lol pozdro rasta power
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3950 dnia: Września 03, 2008, 23:27:02 pm »
Cytuj
Jednak logika każe przypuszczać, że będzie tak, jak z prywatyzacją przedsiębiorstw.

Eh, czasy PGR... to były czasy... zasrani prywaciarze...

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3951 dnia: Września 04, 2008, 01:25:37 am »
Wiara wasza w prywatne szpitale jest wielka. Obyście się na niej nie przejechali.

Tymczasem perła Platformy znowu błyszczy:

Cytuj
Palikot: liczę, że prezydent nie wywoła żadnego konfliktu zbrojnego

Janusz Palikot nie ustępuje w atakach na prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Podejrzewał go już o alkoholizm, nazywał chamem, a teraz ma dla rodaków kolejna "dobrą" wiadomość. - Gorszego prezydenta nie będziemy już mieli - powiedział w TVN24.

Palikot stwierdził, że Lech Kaczyński jest najgorszym prezydentem jakiego mieliśmy. - Ustalił tak niski standard, że nic gorszego nam się nie przytrafi w tym zakresie przez wiele następnych kadencji - mówił Palikot. Poseł nie ma też zamiaru za nic przepraszać prezydenta. Przeprasza za to Polaków. - Mogę tylko Polaków za niego przepraszać, przepraszać nas wszystkich za prezydenta, bo nie powinniśmy mieć takiego prezydenta – stwierdził na antenie TVN24.

- Mam nadzieję, ze w swojej lekkomyślności nie wywoła żadnych konfliktów zbrojnych i nie wciągnie Polski w sytuację, której na prawdę byśmy nie chcieli - mówił Palikot, który uznał, że miarą patriotyzmu jest nie doprowadzenie, żeby w ciągu najbliższych kilkunastu lat polscy obywatele ginęli na jakiejś wojnie.
 
- Czas najwyższy odebrać Lechowi Kaczyńskiemu pewne uprawnienia, ponieważ on jest tak skonstruowany, że nie daje nam gwarancji bezpiecznego i spokojnego funkcjonowania - stwierdził Palikot.

Za spokojnie było na scenie politycznej?

Prezydent i premier razem na szczycie Unii, jedno stanowisko, pozytywne reakcje - trzeba było coś odpier*olić?

Tarniak

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3952 dnia: Września 04, 2008, 01:32:22 am »
Cytuj
Za spokojnie było na scenie politycznej?
A co, to niby zachwieje w jakiś sposób równowagę? Jeśli nic nie zmieniło się w ciągu ostatnich kilku godzin to Tusk dalej jest szefem rządu, Kaczyński - prezydentem, a Palikot partyjnym trybkiem. Nie widzę również żadnego ataku z jego strony, oprócz sformułowania "on jest tak skonstruowany", które brzmi po prostu źle.

Milford_Cubicle

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2007
  • Wiadomości: 856
  • Reputacja: 2
  • IT could swallow all of us before IT even CHEWED!
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3953 dnia: Września 04, 2008, 09:24:14 am »
Niewiara w szpitale prywatne jest jest wielka, obyście się pomylili ;p

Szpitale prywatne będą lepsze, bo nikt nie będzie strajkował, bo wtedy po prostu wyleci na zbity pysk i po zawodach. Szpitale prywatne będą lepsze, bo tam musi być zysk, więc i warunki muszą być, więc i ludzie musze być. Właśnie np. z całej europy, czemu by nie, wystarczy dobra reklama. Oczywiście może się trafić, że ktoś będzie chciał nakraść i zniszczy taką placówke, ale do tej pory cały rząd tak robi, więc nie było by gorzej, najwyżej tak samo  :lol:
No ale nie zakładajmy tak, równie dobrze może na mnie spaść meteoryt, albo podczas burzy piorun kulisty wpaść do mieszkania, mam nie wychodzić i nie otwierać okien?

prywatyzacja uber alles ;d
I'm happy to pull my veins out and braid a rope
I don't need hope to know that you'd die slow
I'm happy to pull my veins out and braid a rope
I don't need hope to know that you'd die slow

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3954 dnia: Września 04, 2008, 09:51:07 am »
no właśnie, że to nie jest tak różowo. bo jak placówka ma przynosic zysk, to jak na oddział przyjąc jakiegoś starego dziadka, który już wiadomo,ze nie wyjdzie z tego szpitala, tylko nie wiadomo kiedy to się stanie. on nie będzie przynosił zysków, tylko straty, podobnie jak ludzie z powikłaniami po chorobach/operacjach. nie zdziwiłbym się gdyby wszyscy oni usłyszeli "do widzenia" w drzwiach szpitala. prywatyzacja rodzi wiele kontrowersji, sam jestem zdania, że jak szpital prywatny potrafi zarobic, do dlaczego państwowy już nie? złodziejstwo, marnotrawstwo itd.itp.? wydaje mi się, że można temu zaradzic bez sprzedaży szpitali. no ale jak mam teraz iśc do szpitala to,widząc co się tam dzieje, jestem jeszcze bardziej chory :-x

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3955 dnia: Września 04, 2008, 10:04:10 am »
Zwyczajnie nie jestem w stanie zrozumień, jak ktoś może wierzyć, że bez zwiększenia nakładów na służbę zdrowia, prywatyzacja ma owocować wyremontowanymi, dobrze wyposażonymi szpitalami i dobrze opłacanymi lekarzami. Nikt nie włoży kasy w coś, co nie ma możliwości przynieść zysków.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3956 dnia: Września 04, 2008, 10:07:04 am »
Już kilka szpitali pokazało, że jest inaczej, niż mówisz.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3957 dnia: Września 04, 2008, 10:08:02 am »
s00s odpowiedz jest prosta, szpital prywatny jest kierowany przez jakiegos doswiadczonego menadzera, a szpital publiczny ma za szefa jakiegos lekarza, ktory na biznesie/marketingu itp. wcale nie musi sie znac, to samo jest w spolkach skarbu panastwa, tam w zarzadach sa polityczni koledzy obozu ktory akurat jest u wladzy, a to z 2 powodow, prywatne firmy moga wiecej zaoferowac  dobrym menadzera, a po 2 menadzerowie w duzych firmach nie lubia kiedy na nich naciska ktos z zewnatrz (w tym wypadku politycy), do tego aby nie raz uzyskac plynnosc finnasowa potrzebne sa redukcje etatow, o co w panstwowych spolkach ciezko ( zwiazki zawodowe itp.) i rzad musi dokladac do nierentownych spolek, podobnie ze szpitalami, chca zwolnic 20% personelu to odrazu strajk, biale miasteczko itp. ale ludzie nie rozumieja, ze czasem trzeba wybrac mniejsze zlo! zwolnic kilkudziesieciu/kilkuset pracownikow, aby uratowc cala placowke i uniknac bankrutctwa, czy akcji komornika!

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3958 dnia: Września 04, 2008, 10:18:14 am »
To może trzeba rozk*rwić związki zawodowe, a nie od razu rozdawać szpitale publiczne prywaciarzom?  :-x

Ale nie, lepiej przyjąć KPP, która gwarantuje prawo do strajku również prywatnym pracownikom...

to samo jest w spolkach skarbu panastwa, tam w zarzadach sa polityczni koledzy obozu ktory akurat jest u wladzy

A jak będą prywatyzować, to myślisz, że rozdadzą innym niż swoim?  :lol:

Tarniak

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3959 dnia: Września 04, 2008, 10:22:44 am »
Cytuj
Ale nie, lepiej przyjąć KPP, która gwarantuje prawo do strajku również prywatnym pracownikom...
No kur**, co za bezprawie. TO prywaciarz nie może Cię wyzyskiwać? Hahaha.

Co do wystąpienia Ziobry to imo był przygotowany doskonale i faktycznie, wedle prawa jest niewinny. Inna sprawa, to czy powinien był to zrobić? Czy forma (polityczne układy, zagrywki etc. na co się powoływał) była najodpowiedniejsza?

Szpitale natomiast powinny być pod jurysdykcją samorządu, a nie państwa. To wyeliminowałoby ewentualne szkody dla niektórych pacjentów po prywatyzacji placówek, a rozwiązałoby też problemy w zarządzaniu. Przygotowanie ustawy jednolitej jest moim zdaniem awykonalne, bo szpital szpitalowi nierówny, a środki mogą być rozłożone w zły sposób.