Autor Wątek: [archiwum] Odp: POLITYKA  (Przeczytany 658557 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Mikes

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 7 687
  • Reputacja: 0
  • Ej.

Tarniak

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4201 dnia: Września 25, 2008, 23:09:11 pm »
Cytuj
Kolega zamiast lolować, mógłby zadbać o przestrzeganie punktu 2-6 regulaminu.
Mam zbanować jay jaya? :lol:

Cytuj
...i hejtuje wszystkich facetów. Poza tym nieładnie tak wyrywać zdania z kontekstu
No tak, bo heteroseksualne, grube i brzydkie baby wszystkich facetów kochają... Panie, daj Pan spokój z taką dyskusją.

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4202 dnia: Września 25, 2008, 23:14:34 pm »
Te heteroseksualne, to nas nienawidzą przewrotnie. Tak naprawdę to nas kochają, ale nikt ich nie chce, to co mają robić? Mówię ci Tarniak, tak jest.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4203 dnia: Września 25, 2008, 23:17:46 pm »
Mam zbanować jay jaya? :lol:

Wiesz dobrze kogo mam na myślii.

No tak, bo heteroseksualne, grube i brzydkie baby wszystkich facetów kochają... Panie, daj Pan spokój z taką dyskusją.

Przywołujesz coś, co napisałem w zupełnie innym kontekście i w zupełnie innej dyskusji, więc o co chodzi?

Miałem nadzieję, że ktoś skomentuje wyrok Trybunału w Strasburgu, ale widzę, że wolicie pieprzyć o pierdołach.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4204 dnia: Września 25, 2008, 23:28:09 pm »
Sam pieprzysz o żenujących pierdołach - nie ma faktycznie akurat ważniejszych rzeczy w Polsce niż jakieś obsesje na temat adopcji dzieci przez gejów czy lesbijki. :lol:
« Ostatnia zmiana: Września 25, 2008, 23:32:32 pm wysłana przez Leenk »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4205 dnia: Września 25, 2008, 23:32:14 pm »
Dla mnie to ważne, bo jeśli pedzie zaczną w Polsce adoptować dzieci, emigruję i to nie z kraju, a z tej całej, pier*olonej Europy.

Nobu_hex

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4206 dnia: Września 25, 2008, 23:45:40 pm »
Dla mnie to ważne, bo jeśli pedzie zaczną w Polsce adoptować dzieci, emigruję i to nie z kraju, a z tej całej, pier*olonej Europy.

No to fajsko by było jakby mogli adoptować już od jutra.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4207 dnia: Września 25, 2008, 23:46:14 pm »
A gdzie wyemigrujesz? W Stanach jest podobnie, Australia też podąża tą drogą (zgniły zachód) zostają kraje azjatyckie i afrykańskie.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4208 dnia: Września 25, 2008, 23:56:19 pm »
A w Azji czy Afryce dzieci wymagające nowej rodziny adopcyjnej mają niepomiernie lepsze perspektywy niż na zgniłym Zachodzie...  :cool:

A na serio - 100x ważniejszym problemem jest brak jakichkolwiek rodzin adopcyjnych dla dzieciaków wegetujących w bidulach niż ryzyko że jakiś dzieciak trafi do pary gejów. Mi też taka perspektywa wybitnie nie odpowiada ale traktowanie tego problemu jako szczególnie istotnego jest ździebko komiczne.

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4209 dnia: Września 26, 2008, 00:00:19 am »
Polecam Singapur. Tam się nie uginają pod naciskami homosiów od razu puścili policję z pałami, jak była demonstracja. Tak przynajmniej czytałem. Nie podziwiam tego czy gloryfikuję, przekazuję fakty.

oscyp

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4210 dnia: Września 26, 2008, 00:00:52 am »
A Atlantyda?

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4211 dnia: Września 26, 2008, 00:06:00 am »
Tam pary homoseksualne mogły adoptować dzieci- dlatego cała cywilizacja została zdezintegrowana za karę.

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4212 dnia: Września 26, 2008, 00:09:51 am »
Albo rządzący nie chcieli do tego dopuścić i homosie rozwalili w pizdu cały kontynent.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4213 dnia: Września 26, 2008, 00:11:26 am »
No to fajsko by było jakby mogli adoptować już od jutra.

Jakbyś ruszył mózgiem, wiedziałbyś, że co jak co, ale dostęp do internetu mogę mieć na krańcu świata.

Mi też taka perspektywa wybitnie nie odpowiada ale traktowanie tego problemu jako szczególnie istotnego jest ździebko komiczne.

A to, że jakiś tam trybunalik w Strasburgu stoi ponad prawem suwerennego państwa, też nie jest istotne?

VaaKo

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2007
  • Wiadomości: 1 583
  • Reputacja: 44
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4214 dnia: Września 26, 2008, 00:19:57 am »
Tam pary homoseksualne mogły adoptować dzieci- dlatego cała cywilizacja została zdezintegrowana za karę.
Wszyscy byli "gej", i wyginęli ostatecznie :]

A gdzie wyemigrujesz? W Stanach jest podobnie, Australia też podąża tą drogą (zgniły zachód) zostają kraje azjatyckie i afrykańskie.
Zgniły zachód, można wyleczyc, potrzeba tylko dobrego lekarstwa np. Franco :lol:

http://www.tvn24.pl/-1,1566120,0,1,faszystowski-gest-korwin_-mikkego,wiadomosc.html
nie wiedziałem czy do śmiesznych rzeczy, czy do polityki ;p no ale jednak polityk
na poprawę humoru z rana ; )
Mówił, o zachowaniu Wspólnoty Europejskiej, i zobrazował to dobitnie :lol:, a tu krzyczą, że propaguje faszyzm haha. Nie dziwi mnie to, w tvn nie mówi się źle, o "UE", w tvn wsadza się flagę Polski, w kupę. Skoro przyjmujemy, że pewne gesty, i symbole kojarzące się, z pewnymi ideologiami są fe. To, powinniśmy dorzucić do tego jeszcze socjalizm...
« Ostatnia zmiana: Września 26, 2008, 03:39:35 am wysłana przez VaaKo »

Nobu_hex

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4215 dnia: Września 26, 2008, 00:27:25 am »
No to fajsko by było jakby mogli adoptować już od jutra.

Jakbyś ruszył mózgiem, wiedziałbyś, że co jak co, ale dostęp do internetu mogę mieć na krańcu świata.

Aha... To przepraszam (klik!). :-(
« Ostatnia zmiana: Września 26, 2008, 00:30:03 am wysłana przez ruszmusk »

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4216 dnia: Września 26, 2008, 11:02:46 am »
Szczerze jakbym mial wybierac, to zgodzilbym sie na adopcjie dzieci przez pary homoseksualne - odpowiednio taka rodzine pozniej monitorujac, wybral bym tzw. mniejsze zlo, czyli lepiej niech dzieciaka wychowuje dwoch tatusiow/dwie mamusie, niz ma takie dziecko mieszkac w bidulu, albo przezywac meki w patologocznej rodzinie. Spieralismy sie z kolega w pracy na ten temat i rozbawilo mnie jego zdanie, pewna sprzecznosc, jest przeciwny adopcji dzieci przez pary homoseksualne, ale juz nie mam nic przeciwko, zeby np. samotna matka/ojciec, zmienila orientacjie i dalej wychowywala dziecko, glownym jego argumentem przeciw jest to, ze swiatopoglad takiego dziecka moze zostac "obrocony o 180 stopnii" - ale jest to problem tylko w tedy, kiedy dochodzi do adopcji, problem to nie jest kiedy biologiczny rodzic okaze sie homoseksualist(k)a.

btw. co do atlantydy to dosc ciekawe i nowatorskie teorie ;)
Opublikowane: Wrzesień 26, 2008, 11:00:00
Cytuj
Gosiewski płaci 700 zł alimentów

"Dziennik: Była żona szefa klubu PiS Przemysława Gosiewskiego walczy z nim w sądzie o zwiększenie alimentów na dziecko. Gosiewski wypowiadał się na temat Ludwika Dorna i płaconych przez niego alimentów.
...

a tak ladnie wczoraj edgar mowil o wartosciach chrzescijanskich w zyciu codziennym i polityce, obluda/hipokryzja PiSowskich dzialaczy nie zna granic ...

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4217 dnia: Września 26, 2008, 11:02:59 am »
W sumie powinno być w "Co mnie rozśmieszyło"... tak, przy okazji opieki nad dziećmi ogólnie...  :cool: Kasuję bo teskt podał już Londek.

Rozumiem że polityka to często hipokryzja ale rozśmiesza mnie jak PiS zachowuje się jak pijane dziecko we mgle... I potem ci panowie dają nam nauki o wartościach chrześcijańskich, narodowych, uczciwości itd.  :lol:
« Ostatnia zmiana: Września 26, 2008, 11:28:05 am wysłana przez Leenk »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4218 dnia: Września 26, 2008, 11:06:21 am »
Zdecydowanie wolałbym wychowywać się w bidulu, niż mieć za rodziców dwóch pedałów. To jest właśnie mniejsze zło.

Rozumiem że polityka to często hipokryzja ale rozśmiesza mnie jak PiS zachowuje się jak pijane dziecko we mgle... I potem ci panowie dają nam nauki o wartościach chrześcijańskich, narodowych, uczciwości itd.  :lol:

Kolejny poważny temat rodem z Faktu  8-)

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4219 dnia: Września 26, 2008, 11:10:50 am »
Tak, wiemy, to już rutyna -  jak tylko wyłazi na wierzch kolejna żenada ze strony PiSu wpada nasz drogi Iras i domaga się poważnej dyskusji na poważne tematy 

Np nad palącym problemem kolejek gejów pod ośrodkami adopcyjnymi czyhających na nasze biedne polskie sierotki albo tekstem z Naszego Dziennika o tym jak to PO chce sprzedać Szczecin Niemcom...  :cool:

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4220 dnia: Września 26, 2008, 11:10:50 am »
Kolejny poważny temat rodem z Faktu  8-)

To PiS zaczal wyciagac sprawe alimentow Dorna

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4221 dnia: Września 26, 2008, 11:15:44 am »
Cytuj
Decyzje podejmuje rzad, ktory jest wybierany przez ludzi w wyborach powszechnych.
Aha , czyli rozumiem , że o takiej tarczy antyrakietowej nie wypada się wypowiadać społeczeństwu , bo jego to nie dotyczy

Cytuj
To juz akurat nie wina UE, ale przepisow wewnetrznych naszego panstwa, co chcial pokazac i posel Palikot, odnawijac elewacje swojego budynku ( malujac ja) bez zezwolenia itp. po to wlasnie powstala komisja "przyjazne panstwo", ktora ma sie zajac takimi wlasnie, idiotycznymi, bo tak je trzeba nazwac, przepisami, a co do przedsiebiorcow, to wiadomo jak w Polsce trudno np. zalozyc nowa firme ( zajmuje to ok. 30-50 dni i pelno formularzy do wypelnienia) np. UK wszystko mozna zalatwic w 2 dni, w tym wiekszosc rzeczy online.
Palikot i przyjazne państwo ?? Buahhaha , dobre sobie , toć to krezus mający w dupie problemy ludzi . Ma parcie na szklo to trzeba przyznać , ale poza wybrykami to on wiele nie zdziałał
Cytuj
Nie wychwalam demokracji ponad wszystko, ale jest to poprostu "mniejsze zlo", uwazam ze socjalizm w wydaniu radzieckim byl gorszy, podobnie wszelka dyktatura, wole moc cos powiedziec/napisac krytycznego o wladzy bez obawy o wlasne zycie, gazety nie sa cenzurowane - tzw. wolnosc slowa, "socjal" tak jak jest np. w Hiszpanii, to w sumie ciagle demokracja tylko z wieksza pomoca panstwa dla obywatelii.
Demokracja czyli większa kontrola , dyktat i poprawność polityczna , coraz większe prawa dla oszołomów , itp itd
Cytuj
Mimo sporego wzrostu podatkow, rachunkow itp. ja nie odczuwam tego, ze cos sie zlego dzieje, nie ma mowy o zadnej uludzie, pracuje, uczciwie zarabiam i stac mnie na utrzymanie sie, nie odmawiam sobie niczego, moge w kazdej chwili zmienic prace itp. i teraz sie pytam jesli mi sie udaje zyc na poziomie to czemu inni nie moga, wyemigrowalem z Polski w 2007 r. nikt mi nie pomagal w zalatwieniu sobie pracy itp. sam sobie dalem rade, piszesz o biedzie, dla mnie to lenistwo, sa ludzie w polskich "fawelach" ( bo ich najczesciej nie widac) ktorzy wola biedowac za 400-600 zl zasilku ( ktory w wiekszosci przepijaja) niz isc do pracy za 800 zl, to jest ich filozofia zycia, te same cechy przejmuje zazwyczaj (nie zawsze) ich potomstwo i tak sie tworzy szara strefa w PL, ludzi biednych, wiecznie nie szczesliwych, nie rozumieja, ze te 800 zl to jest tylko poczatek, moga sie przeciez rozwijac, ludzie przedsiebiorczy potrafia uciec z biedy. Co do religii, to sam jestem temu przeciwny, ludzie roznych wyznan mieszkaja w EU, czemu mamy przykladem Polski tworzyc panstwo wyznaniowe ?!?! Jestem za wprowadzeniem zapisu o Bogu, ale nie chcialbym widziec zapisu o chrzescijanstwie!
strzelasz sobie w stope , jeśli jest tak dobrze w Polsce to dlaczego pracujesz za granicą ??
Ludziom się nie dziwie ,że wolą leżeć i nic nierobić za 400 stówy miesięcznie niż harować za 800PLNów . Rachunek jest prosty , a debilów ubywa . Widać , trzeba zlikwidować troszku administracji aby tym biednieszym ( to przecież dywiza socjalów , nie ? zabierać bogatym a wzamian dawać biednym ) żyło się lepiej . Młodzież dostaje jeszcze prace za ten psi ale ci co na karku mają 40 lat wzwyż to już raczej krucho, a do emerytury jeszcze sporo czasu .
Co do religii to dlaczego mamy się łasić komuś na własnym terenie powiedz mi to ? Jesli przychodzi do ciebie jakiś kumpel to chcialbyś by rządził się u Ciebie ? Chrześcijaństwo było , jest i mam nadzieje będzie główną religią Europy i nie ma nam nikt tego prawa zabierać .

Ekologia drogia panie , kosztuje , torebki , podwyższenie podatków  celem zapobiegnięcia totalnej destrukcjii planety jest rzeczą dla mnie nie do przyjęcia . Tego procesu moi drodzy wybawiciele ludzkości nie da się odwrócić , setki lat bezkompromisowej eksploracjii nie da się poprawić w ciągu 50 lat . Także ja na ten układ się nie pisze .

a co do Majka , takich to czasów dożyliśmy ,że porządny człowiek będzie osądzany za GEST (!!!) podczas gdy zbrodniarze komunistyczni cieszą się wolnością + nienaganną emeryturą i śmieją się w twarz rodzinom ofiar .  
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4222 dnia: Września 26, 2008, 11:25:45 am »
Tłumaczenie gestu JKM jego rzymskim pochodzeniem jest bez sensu bo i sam JKM przyznaje że nawiązywał do gestu nazistów a nie Rzymian. Fakt jednak że prokuratorzy nie powinni zajmować się takimi głupotami.  :???:

 

Mikes

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 7 687
  • Reputacja: 0
  • Ej.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4223 dnia: Września 26, 2008, 11:31:35 am »
Sam jesteś głupota, tu chodzi O POLSKĘ, tu chodzi o PROPAGOWANIE NAZIZMU! TRZEBA się tym zająć!!11


 :lol:

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4224 dnia: Września 26, 2008, 11:33:35 am »
@ jay jay


Typowo polskie podejscie: Palikot to krezus ( dobrze, ze nie dodales, ze sie dorobil na ukladach) i ciezko uwierzyc, ze ktos chce cos zrobic dla ludzi.

Co do tarzcy antyrakietowej, to moim zdaniem ludzie nie powinni wypowiadac sie na tematy, o ktorych nie wiedza, a watpie, ze w Polsce jest kilkanascie milionow ludzi znajacych sie na systemach obrony powietrznej, do tego w zwiazku z waga tej inwestycji wiele jej aspektow musi pozostac tajnymi, ze wzgledu na bezpieczenstwo narodowe ( co by obcy wywiad nie wiedzial wszystkiego), a kiedy panstwo zdecydowalo by sie na referendum musialo by poinformowac spoleczenstwo/opinie publiczna o wszystkich detalach takiej inwestycji tym samym odslaniajac "wszystkie karty" jej dotyczace. Wlasnie po to sa uprawnienia pozwalajace na wglad do akt tajnych itp. i nikt nie placze, ze opinia publiczna nie wie wszystkiego o wszystkim. To juz jest kwestia bezpieczenstwa.

Czemu pracuje za granica ?!

Pisalem juz o tym, pod moim nazwiskiem jest wpis w Krajowym Rejestrze Sadowym - bylem karany, wiec stracilem prace w polsce, postanowilem, ze czas cos zmienic i wyjechalem, do tego nie oszukujmy sie, ciagle Polsce duzo brakuje do krajow zachodu, jesli chodzi o pomoc/ulatwienia przedsiebiorczym obywatela!


Ekologia - fakt to nie odwroci tego co juz zniszczylismy, ale chociaz mozna spowolnic tempo dalszego niszczenia naszej planety.


Religia - na ch*j ci wpis o religii, po co bijesz do tego chrzescijanstwa w PL?Napisalem wczesniej, ze przeciez to co prezentujecie co niektorzy to jest totalne zaprzeczenie biblijnej "milosci do blizniego", Jezus uczyl, ze kazdy czlowiek jest rowny, a sami tu na forum pokazujecie, ze macie w du*ie glowne przeslanie religii chrzescijanskiej, wiec po co ta hipokryzja!? Zaprzeczanie wlasnym teza?! Wyglada mi to na to, ze po prostu niektorzy lubia sie obnosic z tym, ze bronia religii chrzescijanskiej, a z drugiej strony bawi to, ze maja gdzies cale nauczanie jakie plynie z tej religii....

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4225 dnia: Września 26, 2008, 11:44:35 am »
Cytuj
Sam jesteś głupota, tu chodzi O POLSKĘ, tu chodzi o PROPAGOWANIE NAZIZMU! TRZEBA się tym zająć!!11
:cool:
Cytuj
Wyglada mi to na to, ze po prostu niektorzy lubia sie obnosic z tym, ze bronia religii chrzescijanskiej, a z drugiej strony bawi to, ze maja gdzies cale nauczanie jakie plynie z tej religii....
Faktycznie, zabawne że to akurat to naszym forumowym obrońcom wartości chrześcijańskich najłatwiej tu przychodzą pogardliwe określenia na bliźnich tylko dlatego ze są z różnego powodu inni.
« Ostatnia zmiana: Września 26, 2008, 11:54:31 am wysłana przez Leenk »

b.szym

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 15-06-2007
  • Wiadomości: 1 264
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4226 dnia: Września 26, 2008, 11:52:50 am »
Pawlak: nie wzrośnie akcyza na gaz LPG
Cytuj
W przyszłym roku nie wzrośnie akcyza na gaz LPG - poinformował na konferencji poświęconej wstąpieniu Polski do Międzynarodowej Agencji Energetycznej wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak.

To dobra wiadomość dla tych, co używają tego paliwa - powiedział Pawlak. Zaznaczył, że paliwo to powoduje mniejszą emisję zanieczyszczeń.

Stawka akcyzy na gaz LPG wynosi 695 zł/1000 kg. Resort finansów planował jej podniesienie na 1100 zł/1000 kg, co dało by budżetowi ok. 700 mln zł rocznie.

Gaz LPG jest stosowany w kotłach do ogrzewania pomieszczeń i w kuchenkach gazowych. Jest także wykorzystywany jako paliwo w samochodach.

Źródło: http://www.wp.pl/r/Zy317

No Irasku, po co było to ujadanie?

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4227 dnia: Września 26, 2008, 11:54:48 am »
No to teraz zapraszam na kolejny odcinek z cyklu 'Tanie Państwo'  8)

Mebelki za prawie 50 tysięcy złotych do gabinetu Radka:

Cytuj
Sikorski rozsiądzie się na bydlęcej skórce

Takiego gabinetu nie powstydziłby się sam Napoleon. Wypełniane trawą morską i pokryte bydlęcą skórą fotele, poręcze wsparte na złoconych popiersiach Sfinksa, stylowe meble z przełomu XIX i XX wieku. Tak właśnie wyposażony będzie salonik ministra Radosława Sikorskiego. A wszystko to za 48 tysięcy złotych - ujawnia RMF.

Jak dowiedziało się radio, Ministerstwo Spraw Zagranicznych rozstrzygnęło przetarg na dostawę stylowego wyposażenia gabinetu ministra Sikorskiego. Konkurs wygrała galeria sztuki z Łodzi, która ustawi w saloniku meble, nawiązujące stylem do wzorów polskich i rosyjskich z epoki napoleońskiej.

Zamówienie dla szefa resortu spraw zagranicznych było bardzo precyzyjne. W gabinecie znajdą się wygodna kanapa i jedenaście foteli. Mahoniowy fornir, tapicerowane siedziska foteli, wypełniane trawą morską i pokryte bydlęcą skórą - te elementy będą zdobić salonik Sikorskiego.

Według RMF, to jednak nie koniec odświeżania wnętrz i gmachu resortu dyplomacji. Ministerstwo ogłosiło bowiem przetarg na oświetlenie budynku - potrzebuje 45 reflektorów o mocy 6 kilowatów.

http://www.dziennik.pl/wydarzenia/article239441/Sikorski_rozsiadzie_sie_na_bydlecej_skorce.html

Czym jeździ Pitera - czołgiem, czy bolidem F1?

Cytuj
Zawyżone rachunki za podróże Pitery?

"Fakt" trafił na trop afery paliwowej w rządzie. I to w urzędzie minister odpowiedzialnej za walkę z korupcją. Jak to jest możliwe, że przeciętny kierowca na przejechanie 100 kilometrów wydaje 45 złotych, a Julia Pitera nawet dziewięć razy więcej? Na jakim paliwie jeździ pani minister? - pyta bulwarówka.

Oto dane, jakie przysłała do redakcji "Faktu" pani minister:

Styczeń - 1128 km, 4687,80 zł.
Luty - 1492 km, 6273,31 zł.
Marzec - 1511 km, 6597,05 zł.
Kwiecień - 1379 km, 5792,79 zł.
Maj - 2648 km, 8834,52 zł.
Czerwiec - 1843 km, 7231,93 zł.
Lipiec - 1336 km, 5527,72 zł.
Sierpień - 1027 km, 3991,61 zł.

Łącznie - 12364 km, 48936 zł.

Wynika z nich, że za każde przejechane 100 km Pitera musiała zapłacić ok. 400 zł.

W maju pani minister podróżowała najwięcej - przejechała 2648 km za 8834,52 zł. Za 100 km wychodzi więc 334 zł. Ten stosunek wciąż zadziwia: "jak to jest możliwe?" - pyta zawodowy kierowca Tadeusz Rakowski. "Za prawie 9 tys. zł przejechałbym około 20 tys. km" - deklaruje.

O wyjaśnienie zagadki wysokich rachunków "Fakt" poprosił więc samą minister.

"Dlaczego te podróże kosztują tak drogo?" - zapytała gazeta. "Nie wiem, tę kwotę wyliczyła dla mnie kancelaria premiera" - odpowiedziała na prędce Pitera.

Niestety, efekty podróży w poszukiwaniu przejawów korupcji nie są imponujące. Pani minister jak dotąd wsławiła się m. in. piętnowaniem urzędników za kupowanie ryb przy pomocy służbowych kart kredytowych. A może warto, żeby rozejrzała się po własnym urzędzie? - zastanawia się "Fakt".

http://www.dziennik.pl/wydarzenia/article241447/Zawyzone_rachunki_za_podroze_Pitery_.html

Cóż... Mnie to wygląda na wyłudzenie znacznie większe, niż sławetne 300 złotych posłów z PiS  :?

Cytuj
Tanie państwo: PO wydało 4 tys. zł na… orzeszki i słonecznik

Blisko 270 tys. zł wydali na zbytki w ubiegłym roku urzędnicy z gabinetu marszałka województwa dolnośląskiego. Kupowali wszystko - od kwiatów, podnóżków aż po musztardniczki. Na same orzeszki i słonecznik wydali 4 tys. złotych.

"SE" dotarł do wyników kontroli, jaką NIK przeprowadziła w Zakładzie Obsługi Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego we Wrocławiu. NIK nie zostawiła na nim suchej nitki. - O negatywnej ocenie zdecydowały przede wszystkim nieprawidłowości w realizacji wydatków. Ale nie tylko - mówi rzecznik NIK Błażej Torański.

W ubiegłym roku marszałkiem województwa dolnośląskiego był Andrzej Łoś (54 l.) z PO. To za czasów jego rządów wydatki gabinetu wzrosły o ponad 157 procent! (w porównaniu z rokiem poprzednim). I tak w 2007 r. zakupiono m.in. meble za blisko 25 tys. zł, upominki za 5 tys. zł, zaś na kwiaty wydano ponad 9 tys. zł. Naszą uwagę zwróciły przede wszystkim wydatki na różnego typu bakalie. I okazuje się, że w ciągu roku na orzechy włoskie, laskowe, pistacjowe i słonecznik łuskany wydano 4 tys. zł! Może pan marszałek powinien zmienić nazwisko z Łoś na Wiewiórka?

http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/wyda-4-tys-z-na-orzeszki_72088.html


Ciapkas

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4228 dnia: Września 26, 2008, 11:59:16 am »
Ej Londi, pytam z ciekawości za co byłeś karany?
Jak chcesz to wyślij PMkę ;)

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4229 dnia: Września 26, 2008, 11:59:38 am »
@b.szym

sam mialem to dac, co by Iras tak nie "plakal" o ten gaz...


@ Iras

no coz, odpowiem po twojemu, tematy na miare Faktu, ciekawe jakby tak PiS rozliczyc?! Juz nie wspomne o wysylaniu policjantow do KFC, czy podstawianiu samochodu dla czlowieka ojca Rydzyka?!

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4230 dnia: Września 26, 2008, 12:00:13 pm »
Czy dociera do Ciebie różnica między ewentualnym zarzutem rozrzutności a zwykła kradzieżą do własnej kieszeni? Jak widać nie.   :cool:

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4231 dnia: Września 26, 2008, 12:04:35 pm »
Ja pitolę, ale pierdoły przytaczasz Iras.
Pitera kombinuje- to fakt że źle.
Sikorski się ceni- a niech się ceni, przynajmniej na to zasługuje. Rozrzutność to polska cecha.

Zawsze takie numery są z rządzącymy partiami, choć to i tak nic w porównaniu do zachcianek pisu swego czasu- ogrzewany chodnik pod palacem prezydenckim, ogrodzenie przeciw terrorystom itp.

Btw- przez 15 stron męczyłeś, płakałeś i darłeś szaty przez wzrost tej ceny gazu- będziesz teraz przez 15 stron to odwoływał?
« Ostatnia zmiana: Września 26, 2008, 12:06:27 pm wysłana przez _Music »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4232 dnia: Września 26, 2008, 12:11:12 pm »
ciekawe jakby tak PiS rozliczyc?!

Czy za każdym razem, kiedy wyjdzie coś negatywnego na temat PO, będziecie odbijać piłeczkę w kierunku PiS?

PiS nie rządzi i najwyższa pora zająć się tym, co jest teraz, a nie było rok temu! Piaskownica, ku*wa mać!

Czy dociera do Ciebie różnica między ewentualnym zarzutem rozrzutności a zwykła kradzieżą do własnej kieszeni? Jak widać nie.   :cool:

4000 złotych za przejechany 1000 kilometrów to jest rozrzutność?  :lol:

Btw- przez 15 stron męczyłeś, płakałeś i darłeś szaty przez wzrost tej ceny gazu- będziesz teraz przez 15 stron to odwoływał?

Skoro nasi kochani rządzący zapowiadali podwyżki, chyba miałem prawo to krytykować?

Swoją drogą zarzućcie jakiś ciekawy temat, skoro wszystko, co podaję, to są pierdoły.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4233 dnia: Września 26, 2008, 12:15:34 pm »
Ok.
Wyłudzanie pieniędzy. Nieważne jaka kwota.
Co Ty na to? Legalne, nielegalne?

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4234 dnia: Września 26, 2008, 12:21:02 pm »
Czy znów pijesz do tych nieszczęsnych trzystu złotych? Jeśli tak, już trzy razy się na ten temat wypowiedziałem i kolejny nie zamierzam.

Oczywiście, że nielegalne, a kwota jest ważna przy ustalaniu kary.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4235 dnia: Września 26, 2008, 12:23:13 pm »
Ogólnie pytam, podkreślam że chodzi mi o to czy jest to dla Ciebie legalne czy nielegalne? Nieważna jaka kwota, czy 300zł czy 300 000.

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4236 dnia: Września 26, 2008, 12:50:00 pm »
Nie jestem w temacie, o co chodzi z tymi 4000zł za 1000km? Śmiganie BMW 7 kosztuje, paliwo, kierowca, amortyzacja, tak swoją drogą.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4237 dnia: Września 26, 2008, 13:01:55 pm »
Nie jestem w temacie, o co chodzi z tymi 4000zł za 1000km? Śmiganie BMW 7 kosztuje, paliwo, kierowca, amortyzacja, tak swoją drogą.

Chodzi o wydatki na paliwo pani Pitery

http://www.gameonly.pl/forum/index.php?topic=7995.msg374497#msg374497

Jeszcze jedna ciekawostka:

Cytuj
400 milionów dla ITI

Nie ma tak troskliwych o publiczny grosz stacji telewizyjnych jak TVN i TVN 24. Nikt tak jak one nie wspierał i nie wychwalał rządu Donalda Tuska za odebranie ojcu Rydzykowi przyznanej już dotacji na odwierty geotermalne. Te 23 miliony złotych przeliczano na ilość posiłków dla głodujących dzieci lub podręczników dla najbiedniejszych.

Nieżyjący już wybitny geolog profesor Sokołowski, odkrywca polskich złóż gazu na Niżu Polskim już dawno udowodnił, że Polska geotermią stoi jak nikt na świecie, ale polscy miliarderzy wolą intratne kontrakty rządowe i szybkie geszefty niż dłubanie, wiercenie i grzebanie się w ziemi, a potem czekanie latami na ewentualne zyski.
 
Dziennikarze z TVN z uznaniem odnoszą się do pomysłu ograniczenia środków na IPN, a już pomysły prezesa Kurtyki dotyczące zwiększenia budżetu tej instytucji z 220 do 260 milionów złotych to ich zdaniem skandal w biały dzień. No, bo przeliczmy to znowu na posiłki dla głodnych, podręczniki dla biednych itd. Wiemy, o co chodzi.
 
Ten sam TVN z uznaniem wyrażał się o odebraniu środków z UE na toruńską uczelnię redemptorystów.
 
Zastanawia jednak cisza w mediach Panów Waltera i Wejcherta na temat chęci przyznania przez rządząca w Warszawie Platformę Obywatelską, 400 milionów złotych na modernizacje należącego do ITI stadionu Legii? Trzyletnim "nadymaniem" Tusków, Komorowskich, Chlebowskich, Niesiołowskich i Palikotów, media te sobie zasłużyły na to skromne wsparcie, ale czy mają za to zapłacić warszawiacy mający bardziej palące potrzeby? Toż to prawie dwa budżety IPN-u, dwadzieścia odwiertów geotermalnych, nie mówiąc już o podręcznikach dla biednych, gorących posiłkach dla głodujących, laptopach zamiast tornistra czy komputerach dla każdego dziecka.
 
Czas na „Kropkę nad i” Monki Olejnik z Hanną Gronkiewicz Waltz i ten krzyżowy ogień pytań w stylu, „Dlaczego Platforma wspiera finansowo medialne imperium Waltera i Wejcherta?”, albo oburzenie Justyny Pochanke okraszone słowami „Skandal! Afera!”

Pomijając wszystko, Portugalczycy za 133 miliony dolarów od podstaw wybudowali w Lizbonie piękny i nowoczesny Estadio da Luz.

Tutaj mówimy o znacząco wyższej sumie i modernizacji  :lol:

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4238 dnia: Września 26, 2008, 13:06:17 pm »
@ Iras

a moze zrodlo tego artykulu, ktory cytujesz?!?

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4239 dnia: Września 26, 2008, 13:08:47 pm »